PDA

View Full Version : ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΚΛΟΠΗΣ...



mai_tai
29/11/2007, 20:29
ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΣΦΑΛΙΣΕΙ ΤΟ ΧΤ ΤΟΥ ΓΙΑ ΚΛΟΠΗ?ΡΩΤΗΣΑ ΔΥΟ -ΤΡΕΙΣ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΒΓΑΛΑ ΑΚΡΗ...-

McTalas
30/11/2007, 03:32
to XT oxi alla to CBR nai

einai psilo moufa h douleia,giati einai mono oliki h kloph kai den se prostateuei.
oi etaireies pou asfalizoyn gia kloph einai INTERAMERICAN (mono oliki) kai h ETHNIKI pou me visma kanei kai meriki klopi,alla ematha pws h ethniki paei gia klisimo...tragiko mou akougete alla pote den ksereis!

gia mixani kostous 8.200 kai me to programa moto extra ths interamerican plhrwnw 530 ana etos.

mai_tai
30/11/2007, 07:38
ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΝΤΕΡΑΜΕΡΙΚΑΝ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΤΟ ΑΚΟΥΣΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΛΛΑ........ΑΝ ΣΤΟ ΚΛΕΨΟΥΝ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΠΑΡΚΙΝΚ ΑΠΟΖΗΜΙΩΝΕΣΑΙ ΛΕΕΙ....ΑΚΟΥΣΤΕ....-ΟΠΟΥΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟΥ-ΤΑ ΚΛΑΙΣ ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ-ΑΠΛΑ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΟΥΝ ΑΥΤΟ...

ΤΟ ΓΡΑΦΕΙ ΜΕ ΨΙΛΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΛΕΕΙ ΣΤΟ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ...

stavrouliasp
01/12/2007, 21:45
Στο δικό μου τουλάχιστον με την interamerican δεν το λέει...:)

trigger
02/12/2007, 04:34
Έχω το 660 στην Interamerican με 530 το χρόνο. Για να σου το ασφαλίσουν αν είναι καινούριο πρέπει να τους πας το τιμολόγιο αγοράς αλλιώς αν είναι παλιό κλείνεις ένα ραντεβού έρχονται το φωτογραφίζουν και το ασφαλίζουν σύμφωνα με το πόσο πουλιέται το μοντέλο αυτό την ημέρα που το ασφαλίζεις!Να ξέρεις όμως οτι σε ασφαλίζουν για ολική και μόνο επιμέρους απώλειες δεν τις καλύπτουν!

:wave2:

babis italo
21/12/2007, 00:12
αυτο που δε κοιταμε ποτε ειναι τα ψιλα γραμματα και εκει λεει οτι δε μας συμφερει...
ασφαλιση για κλοπη γινεται καλυτερη μονο στη περιπτωση που αγοραστει η μηχανη με δανειο και δικαιουχος ειναι η τραπεζα...
επισης να πω στο φιλο McTalas οτι η τελευται ασφαλιστικη που θα κλεισει στη ελλαδα θα ειναι η εθνικη αρχικως γιατι ειναι κρατικη αλλα και για φουντο να παει λεμε δε θα την αφησουν τα κορακια οι αγοραστες με τιποτα...
η καλυτερη αφαλεια κλοπης ειναι να εχεις τη μηχανη υπο το βλεμα σου ανα πασα στιγμη κι ενα καλο συναγερμο χωρις λαμπακια μπιπ μπιπ και τετοια για να του ερχεται αποτομο του κλεφτη...

:) :) :)

SUPERMARIO
03/01/2008, 22:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από mai_tai
ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΣΦΑΛΙΣΕΙ ΤΟ ΧΤ ΤΟΥ ΓΙΑ ΚΛΟΠΗ?ΡΩΤΗΣΑ ΔΥΟ -ΤΡΕΙΣ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΒΓΑΛΑ ΑΚΡΗ...-








εχεις π.μ:wave2:

mai_tai
03/01/2008, 22:10
τελικα εκανα και γω ασφαλεια κλοπης στην ιντεραμερικαν με 430 ευροπουλακια και εχω το κεφαλι μου ησυχο για ενα χρονο-μετα βλεπουμε:confused:

babis italo
04/01/2008, 00:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από trigger
Έχω το 660 στην Interamerican με 530 το χρόνο. Για να σου το ασφαλίσουν αν είναι καινούριο πρέπει να τους πας το τιμολόγιο αγοράς αλλιώς αν είναι παλιό κλείνεις ένα ραντεβού έρχονται το φωτογραφίζουν και το ασφαλίζουν σύμφωνα με το πόσο πουλιέται το μοντέλο αυτό την ημέρα που το ασφαλίζεις!Να ξέρεις όμως οτι σε ασφαλίζουν για ολική και μόνο επιμέρους απώλειες δεν τις καλύπτουν!

:wave2:

καλα μιλαμε εξωφρενικη τιμη τα 530 το χρονο αν σκεφτεις οτι εχω ασφαλισει 1600κυβικα αυτοκινητο φουλ πακετο με 600 το χρονο και για 29000 ευρω αξια
δηλαδη αν ασφαλισεις μοτο αξιας 15000? ποσο θα σου παρουν?? :eek:

p@nos
04/01/2008, 13:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από babis italo

δηλαδη αν ασφαλισεις μοτο αξιας 15000? ποσο θα σου παρουν?? :eek:


Μποορει και τα ιδια...
Αντε λιγα περισσοτερα...

Αλλα πιστευω πως δεν αξιζει τον κοπο...

mai_tai
04/01/2008, 19:02
ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΧΤ ΚΙΑΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΖΗΤΗΤΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ....ΑΝΟΙΧΤΟΧΕΡΗΔΕΣ!!ΟΠΟΤΕ ΚΑΛΛΙΟ ΓΑΙΔΟΥΡΟΔΕΝΕ ΠΑΡΑ....

xtmania
30/09/2008, 20:56
Παιδια μπορειτε να ποσταρετε λεπτομερειες για την ασφαλεια κλοπης που εχετε κανει???
Το ζητημα με ενδιαφερει πολυ, καθως ετοιμαζομαι για χτ660. Οπωσδηποτε θελω να κανω την ασφαλεια κλοπης με την αγορα του νεου μωρου.
Ειδικα ο μαϊ-ταϊ αν μπορει ας βοηθησει, οπως και ο σουπερμαριο που απο οτι καταλαβα γνωριζουν τα πραγματα πως εχουν.
Ευχαριστω προκαταβολικα
:beer:

peskandritsos
30/09/2008, 21:55
Λοιπον πριν 3 μηνες ασφαλισα το ΧΤΖ το καινουργιο τενερε με καλυψη κλοπης,(7500 ευρα) ολα τα υποχρεωτικα ,συν οδικη βοηθεια με bonus malus 3 και 10% απαλλαγη δηλαδη αν καποιος μου το κλεψει η ασφαλιστικη κοιταει την αξια που θα ειχε η μηχανη την εποχη που την κλεψανε και με αποζημιωνει για το 90% της αξιας.
Αυτο μου κοστιζει 322,66 ευρα το χρονο...:beer: :wave2:

Ξεχασα να αναφερω οτι αποζημιωνομαι μεσα σε δυο μηνες απο την ημερομηνια δηλωσης της κλοπης.

sek
30/09/2008, 22:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από babis italo
καλα μιλαμε εξωφρενικη τιμη τα 530 το χρονο αν σκεφτεις οτι εχω ασφαλισει 1600κυβικα αυτοκινητο φουλ πακετο με 600 το χρονο και για 29000 ευρω αξια
δηλαδη αν ασφαλισεις μοτο αξιας 15000? ποσο θα σου παρουν?? :eek:

150 ? το εξάμηνο, μόνο για την κλοπή, 340 ? σύνολο για 1200GS 12/07. Μπορεί το σύνολο του ασφάλιστρου να ακούγεται-φαίνεται υπερβολικό, αλλά αν το καλοσκεφτείς δεν είναι κι άσχημα με 300? το χρόνο νάχεις το κεφάλι σου ήσυχο, όταν πρόκειται για δίτροχο 15k ?. Όσο για την σχέση τιμής μοτό και αυτοκινήτου, οι κλοπές μηχανών είναι πιο συχνές, μάλλον φυσιολογικό το επασφάλιστρο να είναι πιο ακριβό εως ανύπαρκτο αφού οι περισσότερες ασφαλιστικές δεν καλύπτουν κλοπή μηχανής.



Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
kai me to programa moto extra ths interamerican

Τι είναι το moto extra :confused:

xtmania
01/10/2008, 18:36
Ευχαριστω πολυ παιδια για τις απαντησεις.
Που το εχετε ασφαλισει????Εννοω σε ποια ασφαλιστικη??

peskandritsos
01/10/2008, 18:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από xtmania
Ευχαριστω πολυ παιδια για τις απαντησεις.
Που το εχετε ασφαλισει????Εννοω σε ποια ασφαλιστικη?? Επειδη φοβαμαι μην θεωρηθει διαφημιση θα σου στειλω π.μ.(δεν ειμαι ασφαλιστης)

mai_tai
02/10/2008, 00:28
θελω και εγω παλικαριααα-σε ενα 2 μηνες ληγει το συμβολαιο της interamerican(430m eyro) kai την ψαχνω για αλλου-μ ασφαλεια κλοπης...εννοηται -gia steilte kai μπρος τα εδω πμ παρακαλω...:lol:

felter
02/10/2008, 00:37
INTERAMERICAN

veletzas
02/10/2008, 01:56
πλεον σχεδον ολες οι ασφαλιστικες καλυπτουν κλοπη...αλλα μονο η ινετραμερικαν καλυπτει το 100%, οι αλλες καλυπτουν το 75% (απ' οσο γνωριζω τουλαχιστον), επισης, νομιζω οτι η ιντεραμερικαν σου δινει "πακετο" στην κλοπης κ οδικη βοηθεια...

τελος ερωτηση: "σε αποζημιωνει μονο αν στην κλεψουν σε γκαραζ", πως πειθεις οτι ηταν σε γκαραζ κ οχι εξω απο το σπιτι την κουμπαρας σου, που δεν επρεπε καν να εισαι εκει?:smokin:

xtmania
02/10/2008, 04:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από veletzas


τελος ερωτηση: "σε αποζημιωνει μονο αν στην κλεψουν σε γκαραζ", πως πειθεις οτι ηταν σε γκαραζ κ οχι εξω απο το σπιτι την κουμπαρας σου, που δεν επρεπε καν να εισαι εκει?:smokin:


Αρχικά δημιουργήθηκε από mai_tai


ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΝΤΕΡΑΜΕΡΙΚΑΝ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΤΟ ΑΚΟΥΣΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΛΛΑ........ΑΝ ΣΤΟ ΚΛΕΨΟΥΝ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΠΑΡΚΙΝΚ ΑΠΟΖΗΜΙΩΝΕΣΑΙ ΛΕΕΙ....ΑΚΟΥΣΤΕ....-ΟΠΟΥΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟΥ-ΤΑ ΚΛΑΙΣ ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ-ΑΠΛΑ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΟΥΝ ΑΥΤΟ...

ΤΟ ΓΡΑΦΕΙ ΜΕ ΨΙΛΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΛΕΕΙ ΣΤΟ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ...

Παιδια ισχυουν αυτα?? και αν ναι ετσι γινεται σε ολες τις ασφαληστικες???:eek: :eek:

veletzas
02/10/2008, 16:07
δεν ισχυει φιλε

xtmania
02/10/2008, 19:06
Ευχαριστω φιλε για την απαντηση.
οποτε αν καταλαβα καλα ισχυει οτι αν κλαπει η μηχανη κανεις δηλωση κλοπης και ανεξαρτητως των συνθηκων και του μερους που εκλαπη περιμενεις 2 μηνες και παιρνεις τα λεφτα σου. Ειναι ετσι παιδια??