PDA

View Full Version : Βοήθεια για σπίτι



MikeG
30/11/2007, 18:13
Καλησπέρα,
Μετά από πολύ σκέψη όπως θα δείτε & εδώ (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=49258) είμαι κοντά στο να κάνω το βήμα στις αρχές του νέου χρόνου.
Ψάχνω λοιπόν διαμέρισμα για τη προσωπικότητα μου:D με αυτόνομη θέρμανση & γκαράζ! Τετραγωνικά ούτε πολύ μεγάλο, ούτε μικρό 50 - 70 είναι καλά νομίζω. Να πω ότι δεν με νοιάζει ντε και καλά να είναι σε κάποια συγκεκριμένη περιοχή, μιας & η δουλειά είναι κέντρο, Εξάρχεια:smokin: . Εννοείτε προτιμώ περιοχές που δε θυμίζουν τόσο Αθήνα όπως Χαλάνδρι, Ψυχικό, Ηλιούπολη...
Λοιπόν....? Όποιος ξέρει κάτι ας ενημερώσει. :winka:


:wave2:

kachius
30/11/2007, 18:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Εννοείτε προτιμώ περιοχές που δε θυμίζουν τόσο Αθήνα όπως Χαλάνδρι, Ψυχικό, Ηλιούπολη...


Ηλιούπολη είναι ακριβούτσικη...
Χαλάνδρι, Ψυχικό πρέπει να είναι ακόμα πιο ακριβά...


Αθήνα δε θυμίζει ούτε ο Γέρακας.
Σε τιμές είναι περίπου στα ίδια με την Ηλιούπολη με τη διαφορά ότι
στην Ηλιούπολη θα είναι 20ετίας ενώ στο Γέρακα νεόδμητο (με γκαράζ ίσως τζάκι κτλ) :winka:

Ρίξτου μια ματιά...αξίζει...(ειδικά όπως έχει πήξει και ? η Ηλιούπολη τελευταία...:mad: :( )



:wave2:

MikeG
30/11/2007, 18:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από kachius
Ηλιούπολη είναι ακριβούτσικη...
Χαλάνδρι, Ψυχικό πρέπει να είναι ακόμα πιο ακριβά...


Αθήνα δε θυμίζει ούτε ο Γέρακας.
Σε τιμές είναι περίπου στα ίδια με την Ηλιούπολη με τη διαφορά ότι
στην Ηλιούπολη θα είναι 20ετίας ενώ στο Γέρακα νεόδμητο (με γκαράζ ίσως τζάκι κτλ) :winka:

Ρίξτου μια ματιά...αξίζει...(ειδικά όπως έχει πήξει και ? η Ηλιούπολη τελευταία...:mad: :( )



:wave2:


Σα πολύ μακριά δεν είναι ο Γέρακας & από ότι βλέπω στη Χρυσή Ευκαιρία ίδιες τιμές παίζουν περίπου. Μη κάνω & πάνω από 30 λεπτά να πάω

div400
30/11/2007, 18:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Σα πολύ μακριά δεν είναι ο Γέρακας? Μη κάνω & πάνω από 30 λεπτά να πάω...

:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao:

το μισαωρο στην Αθήνα ειναι σα να λεμε 2λεπτακια στη επαρχία!

ο χωροχρονος εχει μια σχετικοτητα στο λεκκανοπεδιο......:rolleyes:

KaTaNaS
30/11/2007, 18:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από div400
το μισαωρο στην Αθήνα ειναι σα να λεμε 2λεπτακια στη επαρχία!


:sad: δυστηχως....


καβαλαμε για 25 λεπτα την μηχανη και λεμε "διακτινιστικα" :hypnotize

MikeG
30/11/2007, 18:30
Εμπειρία μεγάλη σε αυτή τη "πόλη" δεν έχω. Από Χαλάνδρι όμως πχ κοντά στη Κηφισίας ή από Ψυχικό για Εξάρχεια κάνω βαριά 20 λεπτά. :D

kachius
30/11/2007, 18:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Σα πολύ μακριά δεν είναι ο Γέρακας & από ότι βλέπω στη Χρυσή Ευκαιρία ίδιες τιμές παίζουν περίπου. Μη κάνω & πάνω από 30 λεπτά να πάω

Με μηχανή, ε;
Το μισάωρο θα το έχεις...παραπάνω δε νομίζω, μια μεσογείων είσαι...

road spirit
30/11/2007, 21:42
Μιχάλη μένω Χαλάνδρι, δουλεύω όρια αμπελόκηπων με λυκαβυτό. Κάνω max 15 λεπτά πηγαίνοντας κότα και με τίγκα κίνηση

Στο χαλάνδρι τα ενοίκια για σπιτι 50 μ2 ειναι 450 - 500, το ξέρω απο πρώτο χέρι γιατι εδω και 2 μήνες ψάχνω για μετακόμιση...

θα μιλήσουμε στο τηλ
:wave2:

stellita
30/11/2007, 21:54
epeidi kai gw psaxnw edw kai kairo na metakomisw...osa exw dei einai moufes...zitane trela lefta gia 50tm..alla grafoun stis efimerides kai alla blepeis...(milaw gia peristeri kai petroupoli)
anyway..elpizw mexri tis arxes tou xronou na brw kati..opws kai sy..
sigoura thelei poly psaksimo...kai ligi tixi..opote GOOD LUCK!!!!!
:a10: :a10:

675
30/11/2007, 22:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από div400


ο χωροχρονος εχει μια σχετικοτητα στο λεκκανοπεδιο......:rolleyes:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bigcry:

Εχετλαίος
01/12/2007, 09:24
Να σου προτείνω Βύρωνα. Μπορείς να βρεις ακόμα μονοκατοικίες σε καλές τιμές. Και σε χρόνο μηδέμ βρίσκεσαι και κέντρο, και βόρεια προάστεια, και νότια προάστεια.

MikeG
01/12/2007, 11:53
Από ότι είδα λίγο σε αγγελίες για το Βύρωνα παίζουν σπίτια. Να ρωτήσω όποιος ξέρει, από θέμα ασφάλειας για τη μηχανή τι λέει? Τη παρκάρεις έξω σε πεζοδρόμιο ή δε θα μπορείς να ηρεμήσεις ούτε για λίγο? Γενικά θεωρείτε καλή περιοχή?
Από ότι βλέπω με το destinator για τα Εξάρχεια είσαι μπαμ μπαμ. Μπήκε και αυτή η περιοχή λοιπόν στη λίστα. :winka:

gdevelek
01/12/2007, 12:33
σε ό,τι αφορά σε κλοπές μοτό έχουν γραφτεί τα χειρότερα για βύρωνα, πρίν λίγες μόλις μέρες σ' αυτό νομίζω το φόρουμ

dez
01/12/2007, 15:04
σε 1η φαση καλυτερα να ξεχασεις το ψυχικο, εντελως! :D Αν εννοεις ν. ψυχικο, παλι να το ξεχασεις :lol: γιατι οτι νοικιαζεται εκει ειναι 30+ ετων (και τα ελαχιστα καινουρια που νοικιαζονται ειναι πανακριβα). Το χαλανδρι εκτεινεται αρκετα, ετσι ωστε κοματια του να ειναι αρκετα μακρια απο κεντρο (ανω χαλανδρι,τουφα, πολυδροσο) κι αλλα σχετικα κοντα (κ. χαλανδρι). Αν καταλαβα καλα, θες κατι γυρω στα 60τμ, 10ετιας max, με parking (πιθανα υπογειο). Με 450-500, πολυ χλωμο... Θα προτεινα να τσεκαρεις και Χολαργο (χαμηλα) και Ν. Φιλοθεη (Γηροκομειο) :wave2:

Akatanomastos
01/12/2007, 15:34
Athina eisai? giafto xathikes poulaki mou..:lol:


loipon mixalio, otan psaxneis gia spiti min koitas mono efimerides.pare to mixanaki sou pigaine volta stous dromous kai opou vlepeis enoikiazete me xarti kateva kai des ti paizei.

para polla spitia kai kala den ta vazoun gia diaforous logous sta entipa.



:wave2:

nomizo xalandri kai kei giro tha einai teleia alla exei na kanei me to an exeis anesi oikonomika afou einai ligo poio tsimpimenes times apo px pagrati zografou pou einai kai ki kala.

episis koita piso apo tous ampelokipous sto metro exei kapoies kales isixes geitonies

telos tha proteina na deis kai galatsi-ano patisia- lamprini!

kai an exeis oreksi ela kai apo ta meroi mas nea ionia..ta xristougenna pou tha anevo mporo na rikso mia matia ekei giro an se endiaferei
:wave2:

road spirit
01/12/2007, 21:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Να σου προτείνω Βύρωνα. Μπορείς να βρεις ακόμα μονοκατοικίες σε καλές τιμές. Και σε χρόνο μηδέμ βρίσκεσαι και κέντρο, και βόρεια προάστεια, και νότια προάστεια.

σύμφωνα με ένα πρόσφατο δημοσίευμα σε εφημερίδα, ο Βυρώνας είναι απο τις περιοχές με τα περισσότερα κρούσματα (ή με το μεγαλύτερο ποσοστό αυξησης, ενα απο τα 2) σε κλοπές μοτο...

filipp0s
01/12/2007, 21:06
Mike κοίτα και άνω πετράλωνα, σε 7 είσαι κέντρο, κι έχεις και το λόφο φιλοπαππου δίπλα σου.

Ασε που θα είμαστε και γείτονες :winka:


:wave2: :wave2: :wave2:

MikeG
01/12/2007, 21:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
σύμφωνα με ένα πρόσφατο δημοσίευμα σε εφημερίδα, ο Βυρώνας είναι απο τις περιοχές με τα περισσότερα κρούσματα (ή με το μεγαλύτερο ποσοστό αυξησης, ενα απο τα 2) σε κλοπές μοτο...


Με ξενέρωσες τώρα. Έχω δει κάποιες καλές αγγελίες. Αν όμως βρω σπίτι με γκαράζ υπάρχει πρόβλημα? Έτσι και αλλιώς ψάχνω μόνο με γκαράζ. Εσύ σε ποια περιοχή είσαι τώρα?

:wave2:

road spirit
01/12/2007, 21:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Με ξενέρωσες τώρα. Έχω δει κάποιες καλές αγγελίες. Αν όμως βρω σπίτι με γκαράζ υπάρχει πρόβλημα? Έτσι και αλλιώς ψάχνω μόνο με γκαράζ. Εσύ σε ποια περιοχή είσαι τώρα?

:wave2:
Αν βρεις με γκαράζ, θελω να πιστεύω οτι θα εισαι οκ
Χαλάνδρι ειμαι Μιχαλη...

DimChios
02/12/2007, 06:43
Δε ριχνεις μια ματια και προς τα μερη μου?

Περιστερι ειμαι!

Υπαρχουν ακομη μονοκατοικιες με αυλη για τη μοτο και πολλα νεοδμητα με πυλωτες-γκαραζ επισης!

Οι τιμες απο οσο ξερω δεν ειναι πολυ υψηλες και στο κεντρο εισαι σε 15 λεπτα!

Παντως το καλυτερο ειναι να βγεις στη γυρα και οχι απο αγγελιες!

Δυο φορες νοικιασα και τις δυο με αυτο το τροπο βρηκα αυτο που εψαχνα και μαλιστα...πιο συντομα απ οτι φανταζομουνα!

Στις αγγελιες γραφουν ο,τι γουσταρουν και επιπλεον πολλες φορες δεν σου λενε την τιμη!
"Ελα να το δεις κι αν σ αρεσει θα σου πω" λενε! :a31:

Zid
17/12/2007, 15:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Με ξενέρωσες τώρα. Έχω δει κάποιες καλές αγγελίες. Αν όμως βρω σπίτι με γκαράζ υπάρχει πρόβλημα? Έτσι και αλλιώς ψάχνω μόνο με γκαράζ. Εσύ σε ποια περιοχή είσαι τώρα?

:wave2: Πάντως σ αυτά τα τετραγωνικά με γκαράζ θα τσόυζει λίγο η τιμή.... στις περιοχές που ψάχνεις!!... (μένω μαρούσι) και.. ψάχνω και εγώ να μετακομίσω σε ποιο φθηνό ενοίκιο από αυτό που μένω αλλά δύσκολα βρίσκεις σπίτι τις προκοπής... Και ειδικά σε αυτά με πυλωτές και γκαράζ τα κοπανάνε αρκετά...
Όπως είπε και ο DImchios κοίτα και σε καμια ποιο φθηνή περιοχή ... Iλιον(έμενα παλιότερα) έχει πολύ ήρεμες γειτονιές... Αγιοι Ανάργυροι πάλι .. :wave2:

mourgakos
19/12/2007, 08:43
ελα πατησια να μοιρασουμε τα νουμερα...
το 2-4 το κανω εγω...

nikos force
26/12/2007, 12:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Δε ριχνεις μια ματια και προς τα μερη μου?

Περιστερι ειμαι!

Υπαρχουν ακομη μονοκατοικιες με αυλη για τη μοτο και πολλα νεοδμητα με πυλωτες-γκαραζ επισης!

Οι τιμες απο οσο ξερω δεν ειναι πολυ υψηλες και στο κεντρο εισαι σε 15 λεπτα!

Παντως το καλυτερο ειναι να βγεις στη γυρα και οχι απο αγγελιες!

Δυο φορες νοικιασα και τις δυο με αυτο το τροπο βρηκα αυτο που εψαχνα και μαλιστα...πιο συντομα απ οτι φανταζομουνα!

Στις αγγελιες γραφουν ο,τι γουσταρουν και επιπλεον πολλες φορες δεν σου λενε την τιμη!
"Ελα να το δεις κι αν σ αρεσει θα σου πω" λενε! :a31: oso pio makrya apo to eristeri TOSSSSOOOOO kalytera...apo apopsi enoikiwn einai apo tous pio akribous dimous... sorry dim alla etsi einai

DimChios
26/12/2007, 16:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos force
oso pio makrya apo to eristeri TOSSSSOOOOO kalytera...apo apopsi enoikiwn einai apo tous pio akribous dimous... sorry dim alla etsi einai


μπορει να εχεις και δικιο! "Απο οσο εχω ακουσει" εγραψα μιας κι εγω μενω σε δικο μου!


:beer: :beer: :wave2:

Akatanomastos
26/12/2007, 17:31
tha aneveis telika?

MikeG
27/12/2007, 10:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
tha aneveis telika?

Μάλλον...

mourgakos
14/01/2008, 15:43
αυτονομη δεν εχει,το αναβουν ομως αρκετα γιατι ειναι παππουδες
αλλα ειναι διπλα στο λοφο τσακου με πεζοδρομο και ακους τα πουλακια και
σε 30 δευτερα εισαι στο δασακι με τα ποδια.γαματο για σκυλο η την παρτυ σου
εχει γκαραζ που κλεινει .η θεση σου ειναι η πιο προφυλαγμενη γενικοτερα.
σε λιγο καιρο θα κατεβαινεις μια ευθεια με τα ποδια 10 λεπτων και θα εισαι στο μετρο,
νομισματοκοπειο.ισογειο πιανει να μην εχεις πολλα κοινοχρηστΑ.
απεναντι μακρυα 1 λεπτο ειναι το δημοτικο
στα 2 λεπτα γυμνασιο -λυκειο
ωδειο στο 1 λεπτο
αγγλικα κλπ στα3 λεπτα
περιφερειακη υμμητου δημοκριτος στα 3 - 4 λεπτα με την μηχανη

το ενοικιο δεν το ξερω,το εχει ενας καπερνισιωτης .
οδος

κυκλαδων

αν θες να μαθεις περισσοτερα...........

:wave2:

johnel
04/03/2008, 09:37
ρε παιδια παλληνη μενω και κανω μιση ωρα με το αυτοκινητο.....με μηχανακι κανα 15λεπτο 20 λεπτο το πολυ