PDA

View Full Version : Γελοια παραβαση....



Σελίδες : [1] 2

KaTaNaS
01/12/2007, 15:08
ξεκιναω Αλεξανδρας ανηφοριζωντας. κινηση σχεδον καθολου και σηκωνομαι ορθιος στο μηχανακι (ΚΤΜ) για καμμια 100αρια μετρα

με το που καθομαι ξανα κατω , τσουπ ο Ζητας με προσπερνα , με κλεινει και κανει νοημα να σταματησω


700 ευρα για επικινδυνη οδηγηση και εντυπωσιασμο

κρατησε και το διπλωμα για 1 μηνα

και 9 ποντους




κριμα... δεν την χαρηκα καθολου αυτη την κληση... :sad:

dirtbird
01/12/2007, 15:15
Γιατί επικίνδυνη οδήγηση?

Έκανες και τίποτα άλλο?

:confused: :smokin: :smokin:

apav
01/12/2007, 15:17
:eek: :mad:

blackbusa
01/12/2007, 15:17
:eyepop: :eyepop: :eyepop: ορθιος στην μια ροδα....η ορθιος πανω στην σελλα???:look:

lamoun
01/12/2007, 15:36
Για το τίποτα ρε γαμώτο???

stvr1
01/12/2007, 15:54
700 ευρώ επειδή τεντώθηκες εν κινήσει, δηλαδή; :confused:

Τους έχουν ξαμολήσει για να εισπράξουν! :mad: Όταν βέβαια κατεβαίνουν την Σόλωνος με σούζα (το έχω δεί, μάλιστα ήταν δύο δίπλα- δίπλα), δεν είναι ούτε επικίνδυνο, ούτε για εντυπωσιασμό!! :mad:

Έχω βαρεθεί να συζητάω γι' αυτό το θέμα. Κλείστε το το μαγαζί "αστυνομία" και ξανανοίξτε το σαν "εισπρακτική υπηρεσία τροχαίων παραβάσεων", γιατί ούτως ή άλλως το μόνο που κάνουν είναι να εισπράτουν... Η λύση για όλα φαίνεται είναι το πρόστιμο... Λες αν ρίξουμε πρόστιμο και στους ναρκομανείς να κόψουν την πρέζα;;;

orangefactor
01/12/2007, 16:15
700 να ειναι οι ωρες τους.εισπρακτορες ειναι κ τπτ αλλο!
ουστ ευρωλιγουρηδες!
επρεπε να την κανεις μπροστα απο την γαδα τουλαχιστον:a013:

675
01/12/2007, 16:47
τι να πεις...:a31:

vangelis 64
01/12/2007, 16:51
Όχι ρε Σταύρο,το φελέκι μου μέσα:mad: :mad:

Α να χαθούνε πια οι ξευτισμένοι!:yuck: :yuck: :yuck:

costas_k
01/12/2007, 16:52
μειωνεται στο μισο αν την πληρωσεις εντος 10 ημερων?(οχι οτι ειναι λιγα 350€ βεβαια)

Tropeas
01/12/2007, 17:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
ξεκιναω Αλεξανδρας ανηφοριζωντας. κινηση σχεδον καθολου και σηκωνομαι ορθιος στο μηχανακι (ΚΤΜ) για καμμια 100αρια μετρα

με το που καθομαι ξανα κατω , τσουπ ο Ζητας με προσπερνα , με κλεινει και κανει νοημα να σταματησω


700 ευρα για επικινδυνη οδηγηση και εντυπωσιασμο

κρατησε και το διπλωμα για 1 μηνα

και 9 ποντους




κριμα... δεν την χαρηκα καθολου αυτη την κληση... :sad:
ΕΕΕΕεεΕ???:eyepop: :eyepop: :eyepop:
πότε έγινε αυτό ρε Σταύρακα???
σήμερα?
μόνος του ήταν ο Ζετάς?:confused:
μπορείς να κάνεις και ένστανση αν ναι...

Akatanomastos
01/12/2007, 17:06
einai paravasi na eisai orthios pano sto mixanaki?
den pistevo na enooeis me ta podia pano stin sela!!
:lol:


tespa..kala ksemperdemata..

STOYBI
01/12/2007, 17:10
Δεν νομιζω οτι το παλευεις Σταυρε...... :sick:

Τι τα ηθελες και εσυ τα ορθαδικα σε κεντρικοτατους δρομους ???. Επεσες στον κομπλεξα , τελος...... :rolleyes:


:sick: :sick:

catmaster
01/12/2007, 17:26
Άκου κερατιάτικα ρε πούστη μου...

Τι κόπανοι που είναι μερικοί ώρες ώρες ... άκου 700 επειδή πήγαινε όρθιος...δηλαδή άμα σκάσεις καμιά σούζα τι κάνουν ; σε στήνουν στο τοίχο και σε καθαρίζουν επιτόπου;;;

:a31: :a06: :a018: :a018:

veletzas
01/12/2007, 17:28
apisteyto

DimChios
01/12/2007, 17:44
κοιτα ρε το μ00νι! :mad:

και ειναι και ζητας που υποτιθεται... :rolleyes:

@@δια θα μου πειτε!

Δε προσπαθησες να του εξηγησεις ρε Σταυρο του μαλακα?

Που την ειδε την επικυνδινη οδηγηση? Απο ποιον? απο σενα?

ΑΣΧΕΤΑ ΓΟΥΡΟΥΝΙΑ!

:mad: :mad: :mad: :mad:

stefanos
01/12/2007, 17:44
Ούτε να σου μπεί το βρακί στον κώλο δηλαδή δεν επιτρέπετε 700:eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop:

MikeG
01/12/2007, 17:46
Τι να πεις....Αυτό το κράτος & αυτές οι υπηρεσίες που σου "παρέχει" σε κάνουν όλο και περισσότερο να αηδιάζεις... :yuck: :yuck: :yuck: :yuck: :yuck: :yuck:

dirtbird
01/12/2007, 17:59
Tώρα το θυμήθηκα...
Πριν 2 εβδομάδες έγραψαν φίλο με το αυτοκίνητο (μικρότερο πρόστιμο αλλά του πήραν το δίπλωμα) για κάτι που ουσιαστικά δεν ήταν παράβαση....

Εάν δεν το καταλάβατε, έχουμε μπει σε εορταστική περίοδο και έχουν ξαμοληθεί....:mad: ;)

KaTaNaS
01/12/2007, 18:19
Οτι και να πω λιγο 8α ειναι για το Κ@ΛΟ*&^^%%%$%%%Μ@ΛΑΚΙΣΜΕΝΟ!!!!!

:mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

sober
01/12/2007, 18:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
Οτι και να πω λιγο 8α ειναι για το Κ@ΛΟ*&^^%%%$%%%Μ@ΛΑΚΙΣΜΕΝΟ!!!!!

:mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:


:eyepop:

ουπς!!:blush:

Το αυτο λοιπον....

kachius
01/12/2007, 18:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS


Τί να πεις...:sad:

Είναι ορισμένοι πολύ κ@@##%$παιδα, πραγματικά :mad: :sad:





ΥΓ.Αν πάει δικαστικά (ή δε συμβαίνει αυτό πια και έρχονται στην εφορία; )
θα έρθει και αυτός για μάρτυρας; Υπάρχει πιθανότητα στο δικαστήριο
να ειπωθεί η πραγματική επικίνδυνη οδήγηση ποιά ήταν;
Αν ναι, θα υπάρχουν πιθανότητες αθώωσης, τπ!

KaTaNaS
01/12/2007, 18:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Δε προσπαθησες να του εξηγησεις ρε Σταυρο του μαλακα?


περι αυτου προκειται...

μου λεει "οπως ησουν ορθιος ησουν επικινδυνος για τους γυρω σου"

του λεω "μεταξυ μας επειδη ειμαστε και οι δυο μοτοσυκλετιστες (μη χεσω) οταν μουδιαζεις ή πιανεσαι δεν σηκωνεσαι ορθιος;"

και απανταει το κορυφαιο " σταματω δεξια και κατεβαινω για εναν καφε"


τεσπα, θα παω να προβαλω τις αντιρησεις μου στο τμημα πραπονων και βλεπουμε...


αλλα ρε πουστη μου και το διπλωμα χρονιαρες μερες .... ελεος


δηλαδη σε κανουν να θελεις να παρανομησεις :sad:

KaTaNaS
01/12/2007, 18:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από kachius
ΥΓ.Αν πάει δικαστικά (ή δε συμβαίνει αυτό πια και έρχονται στην εφορία;)


απ'οτι καταλαβα ερχονται κατευθειαν στην εφορια, δηαλδη σε γ@μ@νε με το νομο και με νταβα το κρατος...

μηπως χρειαζεται επανασταση; :evil:

kachius
01/12/2007, 18:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
περι αυτου προκειται...

και απανταει το κορυφαιο " σταματω δεξια και κατεβαινω για εναν καφε"



:eyepop:


:rolleyes:
:a31: :a31: :a31:

KaTaNaS
01/12/2007, 18:44
και παραδιπλα βλεπεις τους κινεζους με κατι σκουτερακια της κακιας ωρας τιγκα απο σακουλες και χαρτοκουτα διχως δελτια αποστολης και λοιπα να ειναι κινητοι χαροι...

kachius
01/12/2007, 18:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
και παραδιπλα βλεπεις τους κινεζους με κατι σκουτερακια της κακιας ωρας τιγκα απο σακουλες και χαρτοκουτα διχως δελτια αποστολης και λοιπα να ειναι κινητοι χαροι...

και να ήταν μόνο αυτό :sad:

Τα παραδείγματα είναι ατελείωτα.
Νομίζω ότι κανείς δεν αμφιβάλει πως η τροχαία είναι καθαρά για εισπράξεις :sad:


Κρίμα τα φράγκα ρε συ ΚαΤαΝα μέρες που έρχονται...

taxydromos
01/12/2007, 20:12
κριμα ρε συ Σταυρο..:mad:

ολο καντεμια αυτο το μηχανακι..:sad:

κοιτα συντομα παρε ενα καθαρο για το βουνο και ενα βεσπακι για την πολη...

zolotas
01/12/2007, 20:17
:eyepop: δεν παμε καλα .........

AFTER
01/12/2007, 20:21
Του ευχομαι του κωλοτρυποδογλυφτη, στην επομενη στροφη που θα παρει, να φαει σαβουρδα, και να μην ερχεται κανεις να τον βοηθησει

Α στο διαολο συγχυστηκα με το μαλακισμενο

Ποιος ξερει τι κομπλεξαρας ηταν ο ******** υιος

:mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

filipp0s
01/12/2007, 20:41
Σταύρο πήγαινε οπωσδήποτε για ένσταση, δεν υπάρχει τέτοια παράβαση...

τον μ@λ@κ@ :mad: :mad:

road spirit
01/12/2007, 20:53
:rolleyes: :a31: :a06:
έπεσες σε κομπλεξικό Σταύρο, είναι και γιορτές και τρέχουν να μαζεψουν τα μπόνους τους τα μλκσμενα...

jasondakar
01/12/2007, 21:09
τι να πεις?????
ειναι αυτοι οι μπατσοι περιορισμενης ευθυνης.

οσο για το οταν μουδιασει κατεβαινει και παιρνει καφε








πιστευω οτι μουδιαζει συχνα

προσπαθησε να το ξεχασεις ρε Σταυρος αλλιως θα σε χαλαει οποτε το σκεφτεσαι

AFTER
01/12/2007, 21:15
Ρε παιδια ξερετε τι με τσαντιζει?

Οτι αν βγει στην γυρα, θα βρει 100 που ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ αξιζουν το προστιμο

Στην γειτονια μου ειναι 2 κεντρικοτατα φαναρια, τα οποια ΤΑ ΣΦΑΖΟΥΝ συνεχεια με ΜΕΓΑΛΟ κινδυνο ατυχηματος
Εκει μονο να σταθει θα κοψει 50 κλησεις για κοκκινο

Τωρα τον πειραξε που σηκωθηκε ορθιος για λιγο?


Που να μην του ξανασηκωθει αυτουνου του μαλακισμενου

Α ρε πουστη, θα τα βρεις μπροστα σου καποια μερα, ΣΤΟ ΥΠΟΣΧΟΜΑΙ

GIXXERAKIAS
01/12/2007, 22:49
Πραγματικα δεν ξερω τι να πω!!:confused: :confused:
Εχουνε ξεφυγει τα πραγματα και το κακο ειναι οτι δεν μπορεις και να κανεις τιποτα γιατι θα πει ο ζητας χιλα δυο πραγματα αν κινηθεις δικαστικα και δεν εχεις μαρτυρα οποτε θα την φας και απο εκει.:uplate: :uplate:

Μονο αν πας Katanas στον διοικητη μπορει αν βγαλεις ακρη.Ελπιζω να εχεις καλα ξεμπερδεματα.:wave2:

marulis
02/12/2007, 00:11
Όχι πως πίστευα πως ο νέος κοκ έχει δημιουργηθεί για την ασφάλεια μας, μάλλον για την τσέπη μας έχει γίνει. Το θέμα είναι να έχεις στόχους και όπως φαινόταν από την αρχή ο στόχος τους είναι το πορτοφόλι μας.

Για την επικίνδυνη οδήγηση θα έπρεπε να ξέρει ο ****** ότι όρθιος στην μηχανή έχεις καλύτερο έλεγχο μιας και το κέντρο βάρους χαμηλώνει στα μαρσπιε. Αν αυτό μπορείς να το βρεις με αποδείξεις ίσως σε βοηθήσει ( για τον ισχυρισμό ότι είσαι επικίνδυνος για τους γύρο σου.)

Δυστυχώς η εποχή που οι διοικητές μπορούσαν να σβήνουν κλήσεις έχει περάσει , παρ’ όλα αυτά δεν χάνεις τίποτα με μια επίσκεψη να προβάλεις της αντιρρήσεις σου .ίσως πάρεις και το δίπλωμα που για μένα είναι πολύ σημαντικότερο ( όχι ότι υποτιμώ τα 700 :eek: )

Φιλέ καλά ξεμπερδέματα . δεν σου προτείνω να πας δικαστικός αλλά εγώ θα το έκανα χωρίς δεύτερη σκέψη.

Alx 84
02/12/2007, 00:16
Τι να πώ ρε Σταύρο... όπως είπαν έπεσες σε κομπλεξάρα. 7(και οχι 700) να είναι οι ώρες του...




Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
και παραδιπλα βλεπεις τους κινεζους με κατι σκουτερακια της κακιας ωρας τιγκα απο σακουλες και χαρτοκουτα διχως δελτια αποστολης και λοιπα να ειναι κινητοι χαροι...

Είμαι μεσογείων στην αρχή της... βλέπω 2 Ζητάδες, σταματάνε και ξεκινούν να ξάχνουν για το θύμα τους. σταματάνε ένα παλικάρι ΤΟΥΜΠΑΝΟ με ένα Ζ750.. το παλικάρι, το κρανάκι του, το σούπερ μπουφανάκι του και γαντάκια. ΚΑΙ πινακίδα το Ζ. μόνο καθρέφτες δεν είχε. τον κατεβάζουν, τσεκάρουν χαρτιά... μια ώρα τον είχαν στο μπίρι μπίρι... στο ενδιάμεσο όμως μέτρησα πάνω απο 10 ξεκράνωτους που περνούσαν μπροστά τους. Στο τσάκ ήμουν να παω να τους πω "καλά ρε ΗΛΙΘΙΟΙ! δε βλέπετε όλους αυτούς που περνάνε, τον πιο σωστό σταματήσατε?" αλλά μετά θα γράφανε κ εμένα επειδή τους την είπα... και το πιο ωραίο... τον αφήνουν και σηκώνονται κ φεύγουν!!!!:sick: :sick:

devil's animal
02/12/2007, 00:30
οχι ρε Σταυρακο....
κριμα ρε π0υστη μου με το @ρχιδι.....:a015: :a016: :a015: :a016:
να τον πετυχεις πουθενα στο ασχετο με πολιτικα και να του κανεις την μουρη κρεας του παλιομπ!νε.:a37:

τσαντιστηκα τωρα.....
δουλεια δεν ειχε ο διαολος....


πρεπει να στησουμε καμια καμερα σε καμια Αλεξανδρας (που κανουν συνεχεια σουζες τα μ@λακισμενα) και μετα εκβιασμο στεγνο οτι θα το δωσεις στον Τριανταφυλλοπουλο.

μην σταναχωριεσαι παντως...ολα εδω πληρωνονται....
κατι θα παθει στο προσεχες μελλον ο κεραταςς.....αυτα δεν μενουν ετσι....δουναι και λαβειν ειναι!:winka:

dodos 900
02/12/2007, 00:31
Εν τω μεταξύ ζητάδες είχα να δώ πολύυυυυυυ καιρό!
Μόλις αρχίσανε να στολίζουνε βιτρίνες τα μαγαζιά,να σου και αυτοί!
Και μόλις τελειώσουνε οι γιορτές,θα κάνουνε καμιά''στάση για καφεδάκι(α)να ξεμουδιάσουνε''!
:yuck:

Tropeas
02/12/2007, 06:51
εγω προτείνω να πάς απο τον διοικητή του,
και να μην σου πω ότι προτείνω να μαζευτούμε 20 άτομα να πάμε όλοι μαζί να του κάνουμε κουβέντα σοβαρή και όμορφη,
ότι αν είναι να μας γράφουν μόνο για τα λεφτά να κανονίσουμε να έχουμε και μεις άλλους τρόπους...
ξέρεις ποια είναι η προβλεπόμενη διαδικασία για μπλόκο?
ξέρεις που μπορεί να σε σταματήσει με ασφάλεια?
σου μίλησε με όμορφο τρόπο? ήταν και άλλος μπροστα?
αν τα ξέραμε αυτά όλοι θα καθόμασταν εκεί , θα φωνάζαμε και έναν δικηγόρο και θα λυνόταν επι τούτου υο θέμα...
ΣΟΒΑΡΑ ΤΩΡΑ! να μαζευτούμε να πάμε απο εκεί?
να καταλάβει ότι όντως για να πας έχεις κάποιο δίκιο!
και ότι εφόσον πάμε 20, με τα μπουφάν μας τα κράνη μας τον εξοπλισμό μας , που κυκλοφορούμε έτσι κάθε μέρα και σεβόμαστε και τον νόμο και τον εαυτό μας να μην γίνεται υποκριτικά μιατέτοια "παράβαση" απο τον κάθε αστυνομικό...
να μην σου πω να πάρουμε και ένα καναλάκι... λες?>
πες μου μόνο γιατί φτιάχτηκα , να το κάνουμε έτσι να γελάσουμε...

Στέλιο Αλχημιστή αμαμ ειδοποιήσουμε θα μπορεί να είναι τυχαία κάποια κάμερα εκεί?

DimChios
02/12/2007, 06:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
εγω προτείνω να πάς απο τον διοικητή του,
και να μην σου πω ότι προτείνω να μαζευτούμε 20 άτομα να πάμε όλοι μαζί να του κάνουμε κουβέντα σοβαρή και όμορφη,
ότι αν είναι να μας γράφουν μόνο για τα λεφτά να κανονίσουμε να έχουμε και μεις άλλους τρόπους...
ξέρεις ποια είναι η προβλεπόμενη διαδικασία για μπλόκο?
ξέρεις που μπορεί να σε σταματήσει με ασφάλεια?
σου μίλησε με όμορφο τρόπο? ήταν και άλλος μπροστα?
αν τα ξέραμε αυτά όλοι θα καθόμασταν εκεί , θα φωνάζαμε και έναν δικηγόρο και θα λυνόταν επι τούτου υο θέμα...
ΣΟΒΑΡΑ ΤΩΡΑ! να μαζευτούμε να πάμε απο εκεί?
να καταλάβει ότι όντως για να πας έχεις κάποιο δίκιο!
και ότι εφόσον πάμε 20, με τα μπουφάν μας τα κράνη μας τον εξοπλισμό μας , που κυκλοφορούμε έτσι κάθε μέρα και σεβόμαστε και τον νόμο και τον εαυτό μας να μην γίνεται υποκριτικά μιατέτοια "παράβαση" απο τον κάθε αστυνομικό...
να μην σου πω να πάρουμε και ένα καναλάκι... λες?>
πες μου μόνο γιατί φτιάχτηκα , να το κάνουμε έτσι να γελάσουμε...

Στέλιο Αλχημιστή αμαμ ειδοποιήσουμε θα μπορεί να είναι τυχαία κάποια κάμερα εκεί?


ΑΥΡΙΟ ΠΡΩΙ-ΠΡΩΙ!

ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΜΕΣΑ!

:mad:

blackbusa
02/12/2007, 07:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
ΑΥΡΙΟ ΠΡΩΙ-ΠΡΩΙ!

ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΜΕΣΑ!

:mad:


αν μπορεσει να βοηθησει σε κατι και εγω μεσα.....αν και νομιζω οτι αυτες οι ενεργιες γινονται επιτοπου και οσο ειναι ακομα φρεσκα....μετα απο μια δυο μερες δεν ξερω αν μπορει να γινει κατι....

crs-k
02/12/2007, 08:38
Εξηγησε του ρε Σταυρε οτι ειναι καλυτερα να "τρως" την καταπονηση μιας λακουβας στα γονατα, παρα στην μεση, του Διοικητη και πως ΔΕΝ ειναι επικινδυνη οδηγηση αυτο απο μονο του... :sick:

Αν θες βοηθεια πες μου να ερθω μαζι σου... :wacko:

tai
02/12/2007, 14:49
υπάρχει νόμος ή τμήμα του, που να οριοθετεί την όρθια θέση οδήγησης σαν παράνομη?

αν δεν το περιγράφει ξεκάθαρα ΔΕΝ είναι παράνομο!!!

για να το ψάξουμε λίγο............

και να τρέξουμε λιγο τον μαλάκα για


ΑΓΝΟΙΑ ΝΌΜΟΥ ΑΠΟ ΌΡΓΑΝΟ και ΥΠΈΡΒΑΣΗ ΚΑΘΉΚΟΝΤΟΣ :a28:


για να σταματήσουμε να σκύβουμε το κεφάλι στην άγνοια του βλαχόμπατσου:a37:

DoctorS
02/12/2007, 16:20
Σταύρακα ψάξτο λίγο ρε συ γιατί αυτός ο όρος παράβασης '' επικίνδυνη οδήγηση'' μπορεί να μεαφραστεί όπως ο καθε κάγκουρας βλαχόμπατσος θέλει........

πήγαινε στο διοικητή, δεν ξέρεις ποτέ τι γίνεται......:smokin:


δηλαδή κυρ αστυνόμε άμα μας κόβει το στριγκάκι τι να κάνουμε να μη σηκωθούμε απ'τη μηχανή να το αφήσουμε να μας σκίσει........????:confused: :confused:

:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol:

άμα χρειαστείς βοήθεια πες το.........

makis206
02/12/2007, 17:01
Συμφωνώ με το Τροπέα, πηγαίντε εκεί !

Ότι μαλακία καπνίσει του καθενός ρε πούστη μου.. 700 ευρώ.. ήθελα νά'ξερα, ίχνος ανθρωπιάς δεν έχουν μερικά μαλακισμένα μέσα τους ειδικά τέτοιες μέρες ;:mad:

Μαζεύτε τα απο παραβάσεις ρε καθήκια όχι έτσι πούστικα.. :mad:

Ζεύκας
02/12/2007, 17:20
Δηλαδή εγώ που οδηγάω καμιά φορά με το ένα χέρι σε άδειους αστικούς ή επαρχιακούς δρόμους εκτελώ επικίνδυνη οδήγηση προς χάριν επιδείξεως? :hypnotize


Βλαμμένη κλήση ρε Στάυρο αλλά εντάξει...μη τα ισοπεδώνουμε κι όλα(πάει προς άπαντες αυτό)...



Μια Κυριακή του Σεπτέμβρη ήμουν μ'ενα φίλο μου (ο καθένας με τη μηχανή του) στη Β.Σοφίας.
Αυτός για μέσα στην πόλη έχει ένα cbr400rr streetfighter αλλά δυο μέρες πριν το περιστατικό του κόπηκε η εξάτμιση...motogp ήχος το χοντάκι...
Πάει το Σάββατο να το φτιάξει...τον γράφουν για υπερβολικό θόρυβο!και κουβάλαγε την εξάτμιση να πάει να την φτιάξει!
Την Κυριακή που ήμασταν για βόλτα μας σταματούν ζητάδες. Πήγαν να τον γράψουν για την εξάτμιση, αλλά τους έδειξε την χθεσινή κλήση και του την χάρισαν!
Εν τω μεταξύ στο ίδιο σημείο με μας ήταν 2 ακράνωτοι πάνω σ'ενα fazer...και οι ζητάδες σταμάτησαν εμάς!
Πάω και αρχίζω να του τη λέω του ενός ζητά με ευγενικό τρόπο "γιατί πιάσατε εμάς?" "οι άλλοι ειναι πιο επικίνδυνοι" κτλ κτλ
Και μου λέει ο ζητάς ότι ψάχνουν για κλεμμένα μηχανάκια,για να πληρούν τις προδιαγραφές κυκλοφορίας κτλ...
το αν φορούν κράνος ή όχι είναι δικό τους πρόβλημα, κατά τον ζητά...

Όσο ενοχλητικός όμως κι αν ήμουν δεν προσπάθησε να μου επιβληθεί με την εξουσία του...:wacko:



Αυτό ήταν ένα από τα περιστατικά που βλέπω κάθε μέρα στους δρόμους και δείχνουν ότι οι αστυνομικοί είναι σε πολλές περιπτώσεις ελαστικοί...
Και είμαι σίγουρος πως θα έχετε δει τέτοια περιστατικά και εσείς, αλλά το μόνο που είδα σε αυτό το θρεντ είναι ΚΑΤΑΡΕΣ για μια λάθος (και τσουχτερή βεβαίως-βεβαίως) κλήση!


Αλλά βέβαια...όταν "ανοίγουμε" βράδυ σε καμιά άδεια λεωφόρο δεν μας χαλάει...
εκεί δεν λέμε τίποτα του στυλ ευτυχώς που δεν υπάρχει τροχαία να μας γράψει...
στα στραβά την θυμόμαστε...:rolleyes:

devil's animal
02/12/2007, 19:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
Δηλαδή εγώ που οδηγάω καμιά φορά με το ένα χέρι σε άδειους αστικούς ή επαρχιακούς δρόμους εκτελώ επικίνδυνη οδήγηση προς χάριν επιδείξεως? :hypnotize


Βλαμμένη κλήση ρε Στάυρο αλλά εντάξει...μη τα ισοπεδώνουμε κι όλα(πάει προς άπαντες αυτό)...



Μια Κυριακή του Σεπτέμβρη ήμουν μ'ενα φίλο μου (ο καθένας με τη μηχανή του) στη Β.Σοφίας.
Αυτός για μέσα στην πόλη έχει ένα cbr400rr streetfighter αλλά δυο μέρες πριν το περιστατικό του κόπηκε η εξάτμιση...motogp ήχος το χοντάκι...
Πάει το Σάββατο να το φτιάξει...τον γράφουν για υπερβολικό θόρυβο!και κουβάλαγε την εξάτμιση να πάει να την φτιάξει!
Την Κυριακή που ήμασταν για βόλτα μας σταματούν ζητάδες. Πήγαν να τον γράψουν για την εξάτμιση, αλλά τους έδειξε την χθεσινή κλήση και του την χάρισαν!
Εν τω μεταξύ στο ίδιο σημείο με μας ήταν 2 ακράνωτοι πάνω σ'ενα fazer...και οι ζητάδες σταμάτησαν εμάς!
Πάω και αρχίζω να του τη λέω του ενός ζητά με ευγενικό τρόπο "γιατί πιάσατε εμάς?" "οι άλλοι ειναι πιο επικίνδυνοι" κτλ κτλ
Και μου λέει ο ζητάς ότι ψάχνουν για κλεμμένα μηχανάκια,για να πληρούν τις προδιαγραφές κυκλοφορίας κτλ...
το αν φορούν κράνος ή όχι είναι δικό τους πρόβλημα, κατά τον ζητά...

Όσο ενοχλητικός όμως κι αν ήμουν δεν προσπάθησε να μου επιβληθεί με την εξουσία του...:wacko:



Αυτό ήταν ένα από τα περιστατικά ποις 2 φορες για 20€υ βλέπω κάθε μέρα στους δρόμους και δείχνουν ότι οι αστυνομικοί είναι σε πολλές περιπτώσεις ελαστικοί...
Και είμαι σίγουρος πως θα έχετε δει τέτοια περιστατικά και εσείς, αλλά το μόνο που είδα σε αυτό το θρεντ είναι ΚΑΤΑΡΕΣ για μια λάθος (και τσουχτερή βεβαίως-βεβαίως) κλήση!


Αλλά βέβαια...όταν "ανοίγουμε" βράδυ σε καμιά άδεια λεωφόρο δεν μας χαλάει...
εκεί δεν λέμε τίποτα του στυλ ευτυχώς που δεν υπάρχει τροχαία να μας γράψει...
στα στραβά την θυμόμαστε...:rolleyes:

εγω γενικα κακη εμπειρια απο ζηταδες δεν εχω...(ουτε απο αλλους μπατσους)
και χωρις πινακιδα που με εχουν σταματησει,με εγραψαν και τις 2 φορες για 20€ που μεσα σε 10 μερες πληρωσα 10€.
και σε σουζα που με πετυχε ζητας,ουτε καν με σταματησε (απλα μου εκανε νοημα να ηρεμησω)

δεν λεμε να μην στην ριξει αμα κανεις μ@λακια...και ουτε νομιζω οτι θα βγει καποιος εδω μεσα κα θα πει,την εφαγα γιατι εκανα παραβαση και θα βρισουμε τον ζητα ή τον καθε μπατσο.

αλλα ο συγκεκριμενος ηταν προκλητικοτατος.
πως να μην τον καταραστουμε...

zephyr1
02/12/2007, 20:17
Σταυρο την κληση την υπεγραψες?

stefanos
02/12/2007, 20:21
Οταν εννοώ οτι δεν υπάρει αστυνόμευση εννοώ και αυτά τα γεγονότα.

EVI
02/12/2007, 20:49
:eyepop: :sick:

Fireball400
02/12/2007, 21:23
Πάντως πήγαινε να δεις το διοικητή μήπως και βγάλεις άκρη.Και ήρεμα(δηλαδή μέχρι εκεί που σε παίρνει)...

tai
02/12/2007, 22:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας

οταν ειναι σωστός κάποιος στην δουλεία του,
δεν μιλάμε.
οταν κάνει το κορόιδο στην μαλακία μας,
λέμε ευχαριστώ
όταν μας γράφει για πράξεις που πιθανόν δεν είναι παράνομες
τον μπινελικόνουμε

που ειναι το παράλογο???:confused:

για κάθε πράξη,= ανάλογη απάντηση:smokin:





Αρχικά δημιουργήθηκε από Fireball400
.Και ήρεμα(δηλαδή μέχρι εκεί που σε παίρνει)...


γιατί θα του αυξήσουν το πρόστιμο??:lol: :rotflmao:

fantacid
02/12/2007, 22:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
Δηλαδή εγώ που οδηγάω καμιά φορά με το ένα χέρι σε άδειους αστικούς ή επαρχιακούς δρόμους εκτελώ επικίνδυνη οδήγηση προς χάριν επιδείξεως? :hypnotize


Oχι,
αλλα συμφωνα με το αρθρο 40 παραγραφο 4


2. Oι oδηγoί πoδηλάτων, μoτoπoδηλάτων, μoτoσικλετών και τρίτροχων
οχημάτων υπoχρεoύνται, όταν oδηγoύν, να κρατoύν τo τιμόνι και με τα δύo
τoυς χέρια, εκτός αν δίνoυν σήμα σύμφωνα με τις διατάξεις τoυ παρόντoς
Kώδικα.


80? αν θυμαμε καλα!

:D

orangefactor
02/12/2007, 22:47
βασικα την κληση την υπεγραψες?
εγω απο πολυ προσφατη εμπειρια με ζηταδες που με γραψανε δυο συνεχομενες μερες για πινακιδα(απο 300 η μια!!!!!!)την δευτερη δεν την υπεγαψα κ πηγα στην ΓΑΔΑ για να δω δω τι μπορω να κανω να σβησω την μια τουλαχιστον.
Ειναι λοιπον ενας αξιωματικος που δεχοταν οσους ειχαν παραπονα για κλησεις κ αναλογα με την ιστορια του καθενα επραττε αναλογα.
πηγαινε ενα πρωι αν μπορεις κ εξηγησε του,που ξερεις.......

Ζεύκας
02/12/2007, 23:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
για κάθε πράξη,= ανάλογη απάντηση:smokin:


ό,τι μας συμφέρει....

λες και δεν παραβιάζουμε τον Κ.Ο.Κ. συνειδητά...και αναφέρομαι κυρίως στα όρια ταχύτητος...

και αμέσως για μια ΠΑΡΑΛΟΓΗ κλήση αμέσως κατάρες...μπράβο μας... :rolleyes:


Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
Oχι,
αλλα συμφωνα με το αρθρο 40 παραγραφο 4


80? αν θυμαμε καλα!

:D

μάλιστα...κρίμα και είναι καλή εξάσκηση... :sad:

Ζεύκας
02/12/2007, 23:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από orangefactor
βασικα την κληση την υπεγραψες?
εγω απο πολυ προσφατη εμπειρια με ζηταδες που με γραψανε δυο συνεχομενες μερες για πινακιδα(απο 300 η μια!!!!!!)την δευτερη δεν την υπεγαψα κ πηγα στην ΓΑΔΑ για να δω δω τι μπορω να κανω να σβησω την μια τουλαχιστον.
Ειναι λοιπον ενας αξιωματικος που δεχοταν οσους ειχαν παραπονα για κλησεις κ αναλογα με την ιστορια του καθενα επραττε αναλογα.
πηγαινε ενα πρωι αν μπορεις κ εξηγησε του,που ξερεις.......

λόγω τιμής?
στη ΓΑΔΑ πήγες να κλαφτείς?
αλλά λόγω τιμής?
σε κυνηγούν στο λεκανοπέδιο Αττικής?

yo.

sotpag
02/12/2007, 23:22
οποτε καλα την ειχαμε βγαλει με το zoro με 167 και 1 μηνα...

κριμα ρε γμτ πολλα τα φραγκα, τι να πω:sad:

mizz
03/12/2007, 01:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
λόγω τιμής?
στη ΓΑΔΑ πήγες να κλαφτείς?
αλλά λόγω τιμής?
σε κυνηγούν στο λεκανοπέδιο Αττικής?

yo.


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Fireball400
03/12/2007, 01:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
Oχι,
αλλα συμφωνα με το αρθρο 40 παραγραφο 4...

Και αν μας πιάσει φαγούρα; :rotflmao:

Fireball400
03/12/2007, 01:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
γιατί θα του αυξήσουν το πρόστιμο??:lol: :rotflmao:

Ο διάβολος έχει πολλά ποδάρια:a39:

Ζεύκας
03/12/2007, 01:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από Fireball400
Και αν μας πιάσει φαγούρα; :rotflmao:

ρε παλι θα τα λέμε?

σταματάς στην άκρη,ξύνεσαι κ πέρνεις κ ένα moccachino biscοlatto freddo grande. :lol:

KaTaNaS
03/12/2007, 02:21
θα παω αυριο στη τροχαια...


υπεγραψα, διαβασα καλα πανω ομως τα μικρα γραμματα πανω στην κληση και δεν εγραφε οτι με την υπογραφη συναινουσα,


αν δεν υπεγραφα δεν μου εδινε την κληση και θα πηγαινε κατευθειαν εφορια μου ειπε αυτος ο ζητας ο λογιστης του κρατους


σας ευχαριστω για τις συμβουλες,

λαμπρο κατσε να πω μονος πρωτα και βλεπουμε...:wave2:


εν το μεταξυ το μοτορι με τρακτερωτα και αριθμους αγωνα πανω, και να του λεω εχω και αγωνιστικη λισανς δεν εχω λογω να κανω επιδειξη στη ασφαλτο οδηγωντας ορθιος, "εγω καταγραφω οτι ειδα και εσυ πηγαινε να δικαιωθεις"

εν το μετραυ παιζει να μη ηξερε την ΚΤΜ;

μου λεει τι μαρκα ειναι;
του λεω κατεμ
κοιταει την μηχανη και μου λεει, γιαμαχα;

οχι του λεω κατεμ

μαρκα ειναι αυτο; ρωταει!

ΧΑΧΑΧΧΑΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ


τεσπα για γελια και για κλαματα

DimChios
03/12/2007, 04:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
θα παω αυριο στη τροχαια...


υπεγραψα, διαβασα καλα πανω ομως τα μικρα γραμματα πανω στην κληση και δεν εγραφε οτι με την υπογραφη συναινουσα,


αν δεν υπεγραφα δεν μου εδινε την κληση και θα πηγαινε κατευθειαν εφορια μου ειπε αυτος ο ζητας ο λογιστης του κρατους


σας ευχαριστω για τις συμβουλες,

λαμπρο κατσε να πω μονος πρωτα και βλεπουμε...:wave2:


εν το μεταξυ το μοτορι με τρακτερωτα και αριθμους αγωνα πανω, και να του λεω εχω και αγωνιστικη λισανς δεν εχω λογω να κανω επιδειξη στη ασφαλτο οδηγωντας ορθιος, "εγω καταγραφω οτι ειδα και εσυ πηγαινε να δικαιωθεις"

εν το μετραυ παιζει να μη ηξερε την ΚΤΜ;

μου λεει τι μαρκα ειναι;
του λεω κατεμ
κοιταει την μηχανη και μου λεει, γιαμαχα;

οχι του λεω κατεμ

μαρκα ειναι αυτο; ρωταει!

ΧΑΧΑΧΧΑΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ


τεσπα για γελια και για κλαματα


Φαινεται απο τις τελευταιες σου κουβεντες οτι ο τυπος ειναι μαλακας!

Πηγαινε αυριο, παρε μαζι και την αγωνιστική αδεια και ευχομαι καλα ξεμπερδεματα!

:wave2:

makis206
03/12/2007, 06:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Φαινεται απο τις τελευταιες σου κουβεντες οτι ο τυπος ειναι μαλακας!

Κι απορώ πως του εμπιστευτήκανε και μοτοσυκλέτα ! :eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop: :uplate:

ASTRAKITCAR
03/12/2007, 07:12
αφου δεν εγραψε οτι οδηγας και suzuki swift παλι καλα..
κατω κατω γραφει το ονομα του παπαριου...

αν δεν το βγαζεις εκει που θα πας προσπαθησε να μαθεις το ονομα του και σε ποιο τμημα ειναι..

να παμε μια επισκεψη απο το τμημα να πουμε ενα μπραβο στους συναδελφους του για το καμαρι τους!!!,

filipp0s
03/12/2007, 07:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
θα παω αυριο στη τροχαια...


υπεγραψα, διαβασα καλα πανω ομως τα μικρα γραμματα πανω στην κληση και δεν εγραφε οτι με την υπογραφη συναινουσα,


αν δεν υπεγραφα δεν μου εδινε την κληση και θα πηγαινε κατευθειαν εφορια μου ειπε αυτος ο ζητας ο λογιστης του κρατους


σας ευχαριστω για τις συμβουλες,

λαμπρο κατσε να πω μονος πρωτα και βλεπουμε...:wave2:


εν το μεταξυ το μοτορι με τρακτερωτα και αριθμους αγωνα πανω, και να του λεω εχω και αγωνιστικη λισανς δεν εχω λογω να κανω επιδειξη στη ασφαλτο οδηγωντας ορθιος, "εγω καταγραφω οτι ειδα και εσυ πηγαινε να δικαιωθεις"

εν το μετραυ παιζει να μη ηξερε την ΚΤΜ;

μου λεει τι μαρκα ειναι;
του λεω κατεμ
κοιταει την μηχανη και μου λεει, γιαμαχα;

οχι του λεω κατεμ

μαρκα ειναι αυτο; ρωταει!

ΧΑΧΑΧΧΑΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ


τεσπα για γελια και για κλαματα


:eyepop: έπρεπε να τον αφήσεις να γράψει yamaha... ότι να 'ναι ο τύπος :mad:

Σταύρο καλα ξεμπερδέματα... :wave2: (και μόνο που τρέχεις για τον μ@λ@κ@, πολύ είναι :sad: )

siakattackj
03/12/2007, 08:33
ΕΓΩ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ ΝΑ ΣΚΟΤΩΘΕΙ ΜΕ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΤΟΥ ΑΥΤΟΣ Ο ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ "ΚΑΝΩ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ" ΜΠΑΤΣΟΣ......


(πιστευω ότι δε χρειάζεται να το σβήσεται ΚΑΙ αυτό το πόστ αγανάκτησης αγαπητοί μοντεράτορες...)

makis206
03/12/2007, 08:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από siakattackj
ΕΓΩ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ ΝΑ ΣΚΟΤΩΘΕΙ ΜΕ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΤΟΥ ΑΥΤΟΣ Ο ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ "ΚΑΝΩ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ" ΜΠΑΤΣΟΣ......

Αυτό φίλε μου δεν το εύχεται ούτε ο Σταύρος που καλείται αδίκως να πληρώσει την 700άρα..:sick:

Για ανθρώπινη ζωή μιλάμε..

AFTER
03/12/2007, 08:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Αυτό φίλε μου δεν το εύχεται ούτε ο Σταύρος που καλείται αδίκως να πληρώσει την 700άρα..:sick:

Για ανθρώπινη ζωή μιλάμε..

Ακριβως, για αυτο και εγω ευχηθηκα, να μην του ξανασηκωθει, του αγαμητου!!!!!

:D

makis206
03/12/2007, 08:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Ακριβως, για αυτο και εγω ευχηθηκα, να μην του ξανασηκωθει, του αγαμητου!!!!!
:D

Μωρέ και το βίντεο να του καεί του πούστη και η TFT να κάψει φλάντζες και να πληρώσει 2χίλιαρο για καινούργια λέμε :rotflmao:

Αλλά όχι τέτοιες κατάρες..

:beer:

ktmakis
03/12/2007, 08:55
Μήπως υπάρχει στο φορουμ κάποιος αστυνομικός ή τροχαίος ??
Εγώ λέω να το ξεφωνήσουμε μπας και βάλουν μυαλό οι διοικητάδες τους και τους βάλουν κανα χεράκι.
Τα κανάλια θέλουν και όλα θα μπύν στη θέση τους.
Α ρε Σταύρο έπρεπε να ήσουν κοντάε κανα χωματόδομο να το έχτιζες με λάσπη το ζώον.

crs-k
03/12/2007, 15:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από siakattackj
ΕΓΩ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ ΝΑ ΣΚΟΤΩΘΕΙ ΜΕ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΤΟΥ ΑΥΤΟΣ Ο ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ "ΚΑΝΩ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ" ΜΠΑΤΣΟΣ......





Ελεος!!! :sick:

Ζεύκας
03/12/2007, 15:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από siakattackj
ΕΓΩ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ ΝΑ ΣΚΟΤΩΘΕΙ ΜΕ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΤΟΥ ΑΥΤΟΣ Ο ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ "ΚΑΝΩ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ" ΜΠΑΤΣΟΣ......


(πιστευω ότι δε χρειάζεται να το σβήσεται ΚΑΙ αυτό το πόστ αγανάκτησης αγαπητοί μοντεράτορες...)

ρε μλκ Χρήστο...μια βλαμμένη κλήση έκοψε ο μπάτσος...

Δηλαδή άμα υπήρχε φονικό στην υπόθεση τι θα ευχόσουν? :sick:

trigger
03/12/2007, 15:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
και παραδιπλα βλεπεις τους κινεζους με κατι σκουτερακια της κακιας ωρας τιγκα απο σακουλες και χαρτοκουτα διχως δελτια αποστολης και λοιπα να ειναι κινητοι χαροι...
Katana λυπάμαι για τη μαλακί@ που σου έτυχε με το κωλόπαιδο... :mad:
Σου χαρίζω αυτή τη φωτογραφία που τράβηξα σήμερα μέσα από το αυτοκίνητο ενώ ήμουν στην Πειραιώς


113678

sotpag
03/12/2007, 15:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από trigger
Katana λυπάμαι για τη μαλακί@ που σου έτυχε με το κωλόπαιδο... :mad:
Σου χαρίζω αυτή τη φωτογραφία που τράβηξα σήμερα μέσα από το αυτοκίνητο ενώ ήμουν στην Πειραιώς


δλδ οδηγουσες και εβγαζες φωτογραφιες


ξερεις τι εγκλημα ειναι αυτο:rotflmao:

trigger
03/12/2007, 15:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από sotpag
δλδ οδηγουσες και εβγαζες φωτογραφιες


ξερεις τι εγκλημα ειναι αυτο:rotflmao:
:nono: όχι φίλε μου δεν οδηγούσα εγώ! :winka:

marulis
03/12/2007, 15:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από trigger
:nono: όχι φίλε μου δεν οδηγούσα εγώ! :winka: γιατί μπορείς? :lol: :lol: :lol:

orangefactor
03/12/2007, 16:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
λόγω τιμής?
στη ΓΑΔΑ πήγες να κλαφτείς?
αλλά λόγω τιμής?
σε κυνηγούν στο λεκανοπέδιο Αττικής?

yo.

:rotflmao: :rotflmao: :lol:

στην ΓΑΔΑ δεν πηγα για να κλαφτω
πηγα για να γλιτωσω τα πολλα eyro
yo

περα απο την πλακα ηταν αφυσικο κ εξοργιστικο αυτο που μου εκαναν για αυτο πηγα στην φωλια τους:a013:

KaTaNaS
03/12/2007, 16:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Αυτό φίλε μου δεν το εύχεται ούτε ο Σταύρος που καλείται αδίκως να πληρώσει την 700άρα..:sick:


η αληθεια ειναι πως την ωρα που εγραφε ειχα γυρισει απο την αλλη το κεφαλι και εσερνα οτι ηξερα και δεν ηξερα...



οταν ξανακαβαλησα χωρις το διπλωμα μου πηγα να του "ευχηθω " να δοκιμασει την αντοχη των δερματων που φορουσε αλλα το πηρα αμεσως πισω γιατι δεν η υγεια δε ξεπληρωνεται με τιποτα


τεσπα, αυριο παω στο γραφειο παραπονων, αξιωματικο ακροασεων οπως το λενε

lamoun
03/12/2007, 17:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
η αληθεια ειναι πως την ωρα που εγραφε ειχα γυρισει απο την αλλη το κεφαλι και εσερνα οτι ηξερα και δεν ηξερα...



οταν ξανακαβαλησα χωρις το διπλωμα μου πηγα να του "ευχηθω " να δοκιμασει την αντοχη των δερματων που φορουσε αλλα το πηρα αμεσως πισω γιατι δεν η υγεια δε ξεπληρωνεται με τιποτα


τεσπα, αυριο παω στο γραφειο παραπονων, αξιωματικο ακροασεων οπως το λενε

Καλή τύχη!

Δηλαδή να πάρεις το μηχανάκι αφού σου έχει πάρει το δίπλωμα επιτρέπεται?? Θα μου πείς και τί να κάνεις να το αφήσεις εκεί.. απλά αναρωτιέμαι.. :confused:

675
03/12/2007, 17:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
η αληθεια ειναι πως την ωρα που εγραφε ειχα γυρισει απο την αλλη το κεφαλι και εσερνα οτι ηξερα και δεν ηξερα...



οταν ξανακαβαλησα χωρις το διπλωμα μου πηγα να του "ευχηθω " να δοκιμασει την αντοχη των δερματων που φορουσε αλλα το πηρα αμεσως πισω γιατι δεν η υγεια δε ξεπληρωνεται με τιποτα


τεσπα, αυριο παω στο γραφειο παραπονων, αξιωματικο ακροασεων οπως το λενε


καλη τυχη ρε φιλε με τους μλκς που εμπλεξες...:beer:

tzarot
03/12/2007, 17:33
Πράγματι "κουφάθηκα". Που στο καλό ξεσήκωσε ο τύπος πως το να είσαι όρθιος στα μαρσπιέ, είναι επικίνδυνη οδήγηση και εντυπωσιασμός. Τι να πώ...

Αλλά ας μην ξεχνάμε πως αν είχαν περισσότερο μυαλό, θα κάνανε άλλη δουλειά...

KaTaNaS
03/12/2007, 17:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από lamoun
Δηλαδή να πάρεις το μηχανάκι αφού σου έχει πάρει το δίπλωμα επιτρέπεται?? Θα μου πείς και τί να κάνεις να το αφήσεις εκεί.. απλά αναρωτιέμαι.. :confused:

grafei πανω στην κληση πως επιτρεπεται να το οδηγησεις μονο μεχρι το μερος οπου τπ σταθμευεις για να το ακινητοποιησεις εως οτου ξαναπαρεις το διπλωμα...

απλα με αναγκασαν να παρανομω αφου δεν μπορω στιγμη διχως μεταφορικο μεσο

KaTaNaS
03/12/2007, 17:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από tzarot
Πράγματι "κουφάθηκα". Που στο καλό ξεσήκωσε ο τύπος πως το να είσαι όρθιος στα μαρσπιέ, είναι επικίνδυνη οδήγηση και εντυπωσιασμός. Τι να πώ...



εγω απλα πολυ φοβαμαι πως στο γαμημενο ΚΟΚ θα γραφει κατι τετοιο, διοτη ο τυπος ανοιξε το βιβλιαρακι εψαξε το αρθρο βιαστηκα και αρχισε να γραφει... και φοβαμαι αυριο στο γραφειο να μην κανουν το ιδιο και μου πουν ετσι αναγραφεται στον ΚΟΚ ...


κατσε να παω να βρω και τον ΚΟΚ, καποιος τον ειχε βαλει εδω μεσα σε pdf μου φαινεται

KaTaNaS
03/12/2007, 17:57
παντως προσοχη... εδω στην καβαλας (λεωφορο αθηνων) κυκλοφορουν ζευγαρια με DR και σταματανε εν κινηση αυτοκινητα...

το ελλειμα εν οψη εορτων δειχνει να ειναι μεγαλο και ο αλογοσκουφης αγχωμενος

zzr2005
03/12/2007, 18:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
εγω απλα πολυ φοβαμαι πως στο γαμημενο ΚΟΚ θα γραφει κατι τετοιο, διοτη ο τυπος ανοιξε το βιβλιαρακι εψαξε το αρθρο βιαστηκα και αρχισε να γραφει... και φοβαμαι αυριο στο γραφειο να μην κανουν το ιδιο και μου πουν ετσι αναγραφεται στον ΚΟΚ ...


κατσε να παω να βρω και τον ΚΟΚ, καποιος τον ειχε βαλει εδω μεσα σε pdf μου φαινεται

πάνω στην κλήση έγραφε περιγραφή της παράβασης???
ή μονο επικίνδυνη οδήγηση???
γιατι αν γραφει επικινδυνη οδήγηση πως θα αποδείξεις στον αξιωματικο υπηρεσίας οτι οδηγουσες απλά ορθιος???:confused:

μπορεις να υπογραψεις την κλήση γραφωντας "με καθε επιφύλαξη επί παντός νομίμου δικαιώματος μου"....οπότε αν ειναι παράνομη δεν ισχύει η υπογραφή σου...

KaTaNaS
03/12/2007, 18:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από zzr2005
μπορεις να υπογραψεις την κλήση γραφωντας "με καθε επιφύλαξη επί παντός νομίμου δικαιώματος μου"....οπότε αν ειναι παράνομη δεν ισχύει η υπογραφή σου...

καλο τιπακι ευχαριστω...

γραφει "οδηγει χαριν εντυπωσιασμου κινουμενος ορθιος στη μοτοσυκλετα του"


τωρα αν ο μικρος εντυπωσιαστηκε , με κολακευει :yuck:

KaTaNaS
03/12/2007, 18:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
υπάρχει νόμος ή τμήμα του, που να οριοθετεί την όρθια θέση οδήγησης σαν παράνομη?

αν δεν το περιγράφει ξεκάθαρα ΔΕΝ είναι παράνομο!!!

για να το ψάξουμε λίγο............

και να τρέξουμε λιγο τον μαλάκα για


ΑΓΝΟΙΑ ΝΌΜΟΥ ΑΠΟ ΌΡΓΑΝΟ και ΥΠΈΡΒΑΣΗ ΚΑΘΉΚΟΝΤΟΣ :a28:


απο εδω http://www.yme.gr/imagebank/categories/KOK_pdf.pdf

κεφαλαιο Γ' αναφερει "Απαγορεύεται η οδήγηση οδικών οχημάτων για επίδειξη ικανότητας,
εντυπωσιασμό, ανταγωνισμό ή τέλεση αυτοσχέδιων αγώνων."

αρα το αφηνει τελειως φλου ο νομος ποιο πραμα θεωρειται κινηση εντυπωσιασμου και επιδειξη ικανοτητας)

KaTaNaS
03/12/2007, 18:43
αυτός που παραβαίνει τις διατά-
ξεις των παραγράφων 8 και 9 τιμωρείται με διοικητικό πρόστιμο επτακοσίων
(700,00) ευρώ και με επιτόπου αφαίρεση της άδειας ικανότητας οδηγού, από
τον βεβαιούντα την παράβαση, για τριάντα (30) ημέρες, σύμφωνα με τις προ-
ϋποθέσεις και τη διαδικασία του άρθρου 103 του παρόντος Κώδικα. Ειδικά
για τους παραβάτες των διατάξεων της παραγράφου 8 επιβάλλεται και η επι-
τόπου αφαίρεση των στοιχείων κυκλοφορίας για τριάντα (30) ημέρες.

zzr2005
03/12/2007, 19:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
καλο τιπακι ευχαριστω...

γραφει "οδηγει χαριν εντυπωσιασμου κινουμενος ορθιος στη μοτοσυκλετα του"


τωρα αν ο μικρος εντυπωσιαστηκε , με κολακευει :yuck:

πάντως στον αξιωματικό υπηρεσίας μην χρησιμοποιήσεις ως επιχείρημα οτι το έκανες για να ξεκουραστεις.....αποκλείεται να το συμμεριστεί όταν δεν το συμμερίστηκε ο Ζητάς....
θα σου πει "μπορουσες να σταματήσεις να ξεκουραστεις"

εγώ θα έλεγα να του αναλύσεις τη θεωρία περί καλύτερου ελέγχου της μοτοσυκλέτας οταν εισαι όρθιος ειδικά οταν περνάς εμπόδιο...και να επικαλεστείς ανωμαλίες του εδάφους...

παρε μαζι σου και κανα εγχειρίδιο για εντούρο και πρίξτου τα π@π@ρια μήπως και μπλοκάρει το σκατομυαλο του και στη σβησει....;)
καλή τύχη...:wave2:

KaTaNaS
03/12/2007, 19:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από zzr2005
πάντως στον αξιωματικό υπηρεσίας μην χρησιμοποιήσεις ως επιχείρημα οτι το έκανες για να ξεκουραστεις.....αποκλείεται να το συμμεριστεί όταν δεν το συμμερίστηκε ο Ζητάς....
θα σου πει "μπορουσες να σταματήσεις να ξεκουραστεις"

εγώ θα έλεγα να του αναλύσεις τη θεωρία περί καλύτερου ελέγχου της μοτοσυκλέτας οταν εισαι όρθιος ειδικά οταν περνάς εμπόδιο...και να επικαλεστείς ανωμαλίες του εδάφους...

παρε μαζι σου και κανα εγχειρίδιο για εντούρο και πρίξτου τα π@π@ρια μήπως και μπλοκάρει το σκατομυαλο του και στη σβησει....;)
καλή τύχη...:wave2:


ευχαριστω :wave2:

trigger
03/12/2007, 20:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από marulis
γιατί μπορείς? :lol: :lol: :lol:

Και βέβαια φίλε μου!:o

Ευτυχώς εδώ και 1-2 μήνες έχω αρχίσει να οδηγώ και πάλι :smokin:

trigger
03/12/2007, 20:13
Katana έτσι όπως λες οτι έχει γραφτεί η κλήση έχεις πολλές πιθανότητες αν πέσεις σε ΑΝΘΡΩΠΟ να σου τη σβήσει! Καλή τύχη σου εύχομαι και αρκετή υπομονή και επίμονή γιατί δεν ξέρεις τι διαστημόβλαχο μεταμφιεσμένο σε μπατσούλη μπορεί να συναντήσεις :winka:

sober
03/12/2007, 20:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από zzr2005
πάντως στον αξιωματικό υπηρεσίας μην χρησιμοποιήσεις ως επιχείρημα οτι το έκανες για να ξεκουραστεις.....αποκλείεται να το συμμεριστεί όταν δεν το συμμερίστηκε ο Ζητάς....
θα σου πει "μπορουσες να σταματήσεις να ξεκουραστεις"

εγώ θα έλεγα να του αναλύσεις τη θεωρία περί καλύτερου ελέγχου της μοτοσυκλέτας οταν εισαι όρθιος ειδικά οταν περνάς εμπόδιο...και να επικαλεστείς ανωμαλίες του εδάφους...

παρε μαζι σου και κανα εγχειρίδιο για εντούρο και πρίξτου τα π@π@ρια μήπως και μπλοκάρει το σκατομυαλο του και στη σβησει....;)
καλή τύχη...:wave2:

Σωστοοοοοος!!!

:beer:

jasondakar
03/12/2007, 21:18
δικαιολογιες υπαρχουν πολλες και πιστευτες απο το υπηρχε ανωμαλια στον δρομο (λακουβες κτλ) μεχρι το οτι ειχε μαζεψει το παντελονι μου και σηκωθηκα για να στρωσει.

το θεμα ειναι ο Μπατσος και το μυαλο του.

zolotas
03/12/2007, 21:27
θα στην χαρισουν Κατανα ,μη μασας .............παιξε και λιγο θεατρο με οποιον τροπο νομιζεις εσυ :beer: .......πονταρω 10 Ε οτι θα την βγαλει.........καθαρη

devil's animal
04/12/2007, 07:43
ειναι αναλογα τον "ανθρωπο" που θα βρεθει μπροστα του...:rolleyes:

μπορει να του τα εχουν πρηξει ολη μερα καποιοι αλλοι και να βαριεται και να του μιλαει ο Σταυρος και αυτος να ακουει απλα "μπλα,μπλα,μπλα...." και μετα :a021:

Ελπιζω ρε Σταυρακο να πανε ολα καλα!
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:



μην μασησεις με τα πρωτα "μα και μου.." πιαστον μονοτερμα και μιλα του! :winka:

alexandrosm
04/12/2007, 10:38
προσφατα με γραψανε για εξατμιση ζηταδες..πηγα στη ΓΑΔΑ ο αξιωματικος ηταν μια χαρα ανθρωπος, μου ειπε οτι το προστιμο δεν μπορει να το σβησει αλλα επειδη του ειπα οτι χρειαζομαι τη μηχανη μου ειπε να φερω μια βεβαιωση οτι εβαλα σιγαστηρα απο το μαστορα μου και θα παρω πισω διπλωμα αδεια..οπως και εγινε..δεν χρειαζεται να σκεφτεις παραμυθι, πες απλα οτι χρειαζεσαι τη μηχανη για τη δουλεια σου

TROOPER
04/12/2007, 11:48
τωρα εδω εγω τι στα κομματια να πω ....?

:sick: :sick: :sick: :sick: