PDA

View Full Version : Το Guzzi άναψε



hidefnick
02/12/2007, 15:35
Λοιπόν, πριν 2 εβδομάδες έμεινα από μπαταρία. Επειδή δεν προλάβαινα να πάω για καινούργια, έστειλα την μαμά μετά από 3-4 μέρες. Μετά την άφησα να σιτέψει 4-5 μέρες, και όταν τελικά την φόρεσα στο μηχανάκι, ένα βράδυ κατά τις 11 στο σκοτεινό γκαράζ, το μηχανάκι αρνούνταν να πάρει. Λόγω ώρας το παρατάω για καμία 2 μέρες. Το περασμένο σκ κάνω έναν έλεγχο και από ρεύματα οκ οπότε λέω πάει ο ψεκασμός.......

Και επειδή γενικά δεν προλαβαίνω να ασχοληθώ, και αφού έχω ένα αγχος για το κόστος επισκευής, κατεβαίνω πριν λίγο να ρίξω μια τελευταία ματιά ώστε να κανονίσω νοσοκομειακό αύριο να την πάει συνεργείο.

Ελεγχο για ρεύματα, έλεγχο όλες τις ασφάλειες και κάποια ρελέ. η τρόμπα να παίζει κανονικά και εγώ να σκέφτομαι το μπουγιουρντί. Super μιλάμε.

Και κάπου εκεί σκέφτομαι (γατί ο φούστης) να κοιτάξω αν έχει ΒΕΝΖΙΝΗ

Και όπως καλά καταλάβατε καλά μου παιδία, είχα μείνει από ΒΕΝΖΙΝΗ

Καβαλάω μηχανάκια 25 χρόνια, έχω δουλέψει συνεργείο πάνω από 10.Λοιπόν αισθάνθηκα πολύ μαλάκας εκείνη την ωρα.

Μάλλον για τα ανέκδοτα πάει, αλλά καμία φορά κάτι τέτοιες βλακείες μπορεί να σε βοηθήσουν.........

τεσπά

apav
02/12/2007, 16:35
:bigcry: Σου έμεινε η εμπΥρία τελικά. :beer:

Lupo
02/12/2007, 17:09
Κωλ@μηχανάκια:mad:
Πόσο κόστισε τελικά η επισκευή?



:lol: :lol: :lol:

:beer: :wave2:

hidefnick
02/12/2007, 17:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lupo
Κωλ@μηχανάκια:mad:
Πόσο κόστισε τελικά η επισκευή?
:lol: :lol: :lol:

:beer: :wave2:

2? που τα χρωστάω στον βενζινά, ο οποίος ψιλοχέστηκε όταν με είδε να σκάω ποδαράτο και να χώνω καντήλια μόνος μου.:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

makis206
02/12/2007, 22:17
Το μυαλό τ'ανθρώπου παίζει περίεργα παιχνίδια πολλές φορές κι αφού έχεις δουλέψει σε συνεργείο θα σου έχει σίγουρα τύχει ν'ανακαλύψεις μια δύσκολη ζημιά από αναλαμπή κλάσματος δευτερολέπτου. :uplate: :lol:

Έτσι είναι όμως, τη μια στροφάρουμε με την πρώτη και την άλλη καίμε ποταμοχάλικο :lol:

:beer: