PDA

View Full Version : Καλημέρα μας με λίγο γέλιο!



petridist
01/12/2003, 10:40
Κουβεντιάζουν τρεις γέροι:
Γέρος1: Εγώ ρε παιδιά πάω στην τουαλέτα από τις 11:00 το πρωί και με τεράστια προσπάθεια καταφέρνω να χέσω, πολύ λίγο κατά τις 12:30.Χάλια μαύρα.
Γέρος2: Εγώ τι να πω πάλι που μπαίνω στην τουαλέτα κατά τις 11:00 και βγαίνω κατά τις τρεις καταϊδρωμένος και άμα δείτε το αποτέλεσμα θα πεθάνετε στα γέλια. Κάτι κομματάκια σαν ζάρια από τάβλι. Αστα να πάνε στο διάολο.
Γέρος3: Εμένα το μεγάλο μου πρόβλημα, ρε μάγκες είναι ότι μου 'ρχεται χέσιμο κάθε μέρα 07:30 το πρωί ακριβώς. Αλλά μιλάμε για πολύ μεγάλο χέσιμο.
- Τι λες ρε τρελέ, του λένε οι άλλοι δυό, τα παιξες λόγω ηλικίας; Είναι αυτό πρόβλημα;
Γέρος3: Τι να το κάνω ρε παιδιά, που ξυπνάω στις κάθε μέρα στις 08:00;



Τι έχει η μικρή Αννούλα που δεν το έχουν τα άλλα παιδάκια;
- Καρκίνο.

- Γιατί η Αννούλα σκότωσε τους γονείς της;
- Για να πάει εκδρομή με το ορφανοτροφείο.

- Γιατί ο Τοτός σκότωσε τους γονείς του;
- Για να πάει μαζί της

- Γιατί ο τάφος της Αννούλας είναι 5*10 μέτρα;
- Γιατί δεν μπορούσαν να την ξεκολλήσουν από τον οδοστρωτήρα...

- Γιατί ο τάφος της Αννούλας έχει σχήμα 'Τ';
- Γιατί δεν μπορούσαν να την ξεκολλήσουν από τον προφυλακτήρα.

- Γιατί η Αννούλα δεν βλέπει φως;
- Γιατί είναι 8 μέτρα κάτω από την γη.

- Πως βλέπει η Αννούλα τα ραδίκια;
- Ανάποδα.


O Τοτός είχε την απορία για το πως γίνονται τα παιδιά. Πάει λοιπόν μια μέρα στην μαμά του και λέει.
- Μαμά, ο Γιωργάκης από πάνω στον τρίτο πως γεννήθηκε;
- Τον έφερε ο πελαργός, παιδί μου.
- Και τον ξάδερφο του Γιωργάκη, τον Κωστάκη που μένει δίπλα τους και αυτόν ο πελαργός τον έφερε;
- Ναι, παιδί μου, και αυτόν ο πελαργός τον έφερε.
Και τότε ο Τοτος με απορία:
- Καλά, σε αυτήν την πολυκατοικία δεν γαμάει κανείς;



Ξύπναει το σκουληκάκι και λέει στη μαμά του:
- Μαμά που είναι ο μπαμπάς;
- Τον πήρε ένας κύριος και πήγαν για ψάρεμα!


Μια μέρα ρωτάει η κυρία τον τοτό:
- Τοτέ, πώς βάζουμε 7 τρύπες σε 1 τρύπα;
- Βάζουμε το κλαρίνο στον κώλο σας, κυρία.


Πραγματικός διάλογος μέσω ραδιοεπικοινωνίας που έγινε μεταξύ ενός Αμερικανικού πολεμικού σκάφους και Καναδών, στα ανοικτά των ακτών της Νέας Γης:

ΚΑΝΑΔΟΙ: "Παρακαλούμε, αλλάξτε την πορεία σας κατά 15 μοίρες νότια, για ν`αποφύγετε σύγκρουση"

ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΙ: "Συνιστούμε ν` αλλάξτε εσείς την πορεία σας, 15 μοίρες βόρεια, για ν` αποφύγετε σύγκρουση"

ΚΑΝΑΔΟΙ: "Αρνητικό. Πρέπει εσείς να αλλάξετε την πορεία σας".

ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΙ: "Σας ομιλεί ο κυβερνήτης Αμερικανικού πολεμικού σκάφους, επαναλαμβάνω αλλάξτε αμέσως την πορεία σας"

ΚΑΝΑΔΟΙ: "Αρνητικό, αλλάξτε εσείς την πορεία σας".

ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΙ: "Είμαστε το αεροπλανοφόρο "USS LINKOLN" το δεύτερο μεγαλύτερο σκάφος του Αμερικανικού στόλου Ατλαντικού! Συνοδευόμαστε από τρία αντιτορπιλικά, τρία καταδρομικά και μεγάλο αριθμό πλοίων συνοδείας! Σας διατάζω ν` αλλάξτε την πορεία σας, αλλιώς θα ληφθούν εναντίον σας μέτρα για να διασφαλισθεί η ασφάλεια του σκάφους".

ΚΑΝΑΔΟΙ: "Σας ομιλεί ο Φάρος! Πράξτε τα δέοντα"




Το χαμένο κεφάλαιο της Γενέσεως...
Και ο Θεός ρώτησε τον Αδάμ:
- Τι κακό σου συμβαίνει;
Ο Αδάμ απάντησε ότι δεν είχε κανέναν για να μιλά μαζί του. Τότε ο Θεός είπε ότι σκόπευε να δώσει στον Αδάμ μια γυναίκα για σύντροφο:
- Το πρόσωπο αυτό θα συλλέγει τροφή για σένα, θα σου μαγειρεύει και, όταν ανακαλύψεις τα ρούχα, θα τα πλένει για σένα. Θα συμφωνεί πάντοτε με οποιαδήποτε απόφαση παίρνεις. Θα γεννά τα παιδιά σου και ποτέ δεν θα σου ζητά να σηκώνεσαι κατά την διάρκεια της νύκτας για να τα φροντίσεις. Δεν θα σε ταλαιπωρεί με καυγάδες και πάντοτε θα παραδέχεται πρώτη ότι είχε άδικο όταν θα έχετε μια διαφωνία. Ποτέ δεν θα έχει πονοκέφαλο και θα σου προσφέρει ελεύθερα έρωτα και πάθος οποτεδήποτε τα χρειάζεσαι Δεν θα σου ζητάει ποτέ χρήματα, ούτε την πιστωτική σου όταν θα την ανακαλύψεις. Θα χαίρεται όταν θα γνωρίζεις άλλες γυναίκες και δεν θα σε ενοχλεί όταν παρακολουθείς ποδόσφαιρο όταν θα το ανακαλύψεις κι αυτό.
- Τι θα κοστίσει μια γυναίκα σαν κι αυτή;
Ο Θεός απάντησε:
- Ένα χέρι και ένα πόδι.
- Έπειτα ο Αδάμ είπε:
- Ακριβή είναι. Τι μπορώ να πάρω με ένα πλευρό;
Τα υπόλοιπα τα ξέρετε...

asmar
01/12/2003, 14:06
αυτό με τον Τοτό είναι κορυφαίο όπως και με τους Καναδούς!
:D