PDA

View Full Version : Προβλημα με τα ΖΧ10



ireneepi
07/11/2004, 12:15
ΑΛηθεια ξερατε οτι τα 10αρια βγηκαν απο το εργοστασιο προβληματικα στο μπροστινο τους και πιο ειδικοτερα στην ζαντα που ανοιγει σαν τριανταφυλλο ή για να το πω καλυτερα που ραγιζει ολη.....


Εγω παντως το εμαθα προχθες....

και για να δειτε σε τι κρατος ζουμε ,εξω τα μπατσονια ψαχνουν μεδω ηλεκτρονικων δεδομενων να βρουν ποιοι εχουν το συγκεκριμενο μοντελο.Του αφαιρουν αδεια ,παιρνουν τα χαρτια και το μηχανακι και το πανε οι ιδιοι σε οποιον μηχανικο θελει ο ιδιοκτητης και του τα επιστρεφουν εφοσον επισκευαστει το μηχανακι....

idi
07/11/2004, 15:57
σιγα μη κανει και μπαμ....

η μπροστινη ζαντα (και μονο αυτη) εχει ανακληθει απο τη kawa γιατι σε οριακες συνθηκες ΙΣΩΣ παθει κατι απο τα παραπανω... μιλαμε ομως για αγρια χρηση, ινδιανικη....για τρελο ζορι!

αυτα συμβαινουν σε ολες τις εταιριες για καποια εξαρτηματα και στη Honda και Yamaha και Suzuki

ξερεις εσυ καποιον που επαθε κατι με το ZX10????

μην υπερβαλετε για τα παντα!!!! μια λεπτομερια που η kawa (και η σε παρομοιες περιπτωσεις και αλλες ...) παραδεχτικε ενα λαθο και για την ασφαλεια μας κανει αντικατασταση...

τωρα για τους μπατσους... χλομο το βλεπω αν και καλη φαση θα ηταν να νοιαζονται για την ασφαλεια μας...(εγω δε το πιστευω!)

ireneepi
07/11/2004, 16:46
idi μου σχετικα με τους μπατσους ναι ειναι αληθεια στο εξωτερικο,μου το ειπε μηχανικος γνωστος που ειχε παει εξω να δει καποια μοντελα....



τωρα σχετικα με το οριακες συνθηκες κρατω επιφυλαξεις διοτι πολυ απλα μου το ειπαν και δεν συμβαινει μονο σε αγριο ζορι....

εγω προσωπικα δεν γνωριζω κανεναν..:nono: