PDA

View Full Version : ΔΕΛΕΑΡ...



Σελίδες : [1] 2 3 4 5 6 7

DimChios
11/12/2007, 14:47
...Εγω παντως εχω ξενερωσει ασχημα!

:mad:


Ακουω...

Nik0s
11/12/2007, 14:54
Έγινε τίποτα συγκεκριμένο ή έτσι γενικά και φιλολογικά ?

Πείτε ρε παιδιά και σε μας που δεν προλαβαίνουμε πια... :sad:

jasondakar
11/12/2007, 15:03
ανεβηκαν οι τιμες στις μπυρες???:confused: :lol:

zephyr1
11/12/2007, 15:31
Δε δαγκωνουν πια οι σκυλοι?:eyepop: :sad:

tai
11/12/2007, 15:43
τα ποτά ειναι ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ

το περιβάλλον βαρετό

Με τα γκαρσόνια παραγνωριστήκαμε και μας φέρονται με αγένεια

μετά απο τόσα φράγκα που αφήνουμε μας κλείνουν την πόρτα στης 12
ΔΗΛΑΔΗ ΜΑΣ ΔΙΏΧΝΟΥΝ!!

Το κέντρο τελικά δεν βολεύει τους ΠΕΡΙΣΌΤΕΡΟΥΣ

σαν

ΣΤΑΘΕΡΟΙ ΠΕΛΑΤΕΣ
ΠΟΛΛΟΊ ΠΕΛΑΤΕΣ
ΚΑΛΟΙ ΠΕΛΑΤΕΣ
ΠΑΛΙΟΙ ΠΕΛΑΤΕΣ

ποτέ δεν είχαμε ιδιαίτερη αντιμετώπιση





ΜΑΓΑΖΙΑ ΥΠΆΡΧΟΥΝ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΤΟΥΜΠΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΚΑΘΕ ΔΕΥΤΕΡΑ









ΔΡΟΜΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ
:yuck:

Operater
11/12/2007, 15:46
:rolleyes:

Ακούμε την αντιπρόταση.... :wave2:

kalesin
11/12/2007, 15:48
πανω που εμαθα να εχομαι στο μαγαζι δηλαδη, θα το αλλαξετε;

οκ

no problem

:smokin:

m1ke
11/12/2007, 15:58
Εγώ δουλεύω δίπλα και δεν πάω. Απορώ που πως το προτιμάτε ακόμα :confused:

BILLY FILTH
11/12/2007, 16:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
...Εγω παντως εχω ξενερωσει ασχημα!

:mad:


Ακουω...

+599 :smokin:

tifoefs
11/12/2007, 16:03
δλδ αντε να ξαναβρω στο τζιμπιες το αλλο λελεαρ !!!

:eyepop: :mad: :mad:

DimChios
11/12/2007, 16:03
...και βεβαια ακομα δεν εχουν βγει να μιλησουν αυτοι που θα με ριξουν στην πυρα...

:rolleyes:

Προχωραμε παντως...

:rolleyes:

tai
11/12/2007, 16:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από Operater
:rolleyes:

Ακούμε την αντιπρόταση.... :wave2:
παίζει ενα μαγαζί στην αλίμου πίσω απο το LIDL

προσβαση απο
Κηφησό
παραλιακη
αλίμου
συγγρου


αίθουσα κλεισμένη για πάρτι μας
κάμερες θα παρακολουθούν της μηχανές μας και θα της προβάλουν στην τβ που θα είναι μέσα στην αίθουσα
τιμες χαμηλότερες για moto gr
το μαγαζί κλείνει μετά τον τελευταίο πελάτη

θετε τιποτα άλλο?
:rolleyes:

DimChios
11/12/2007, 16:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
παίζει ενα μαγαζί στην αλίμου πίσω απο το LIDL

προσβαση απο
Κηφησό
παραλιακη
αλίμου
συγγρου


αίθουσα κλεισμένη για πάρτι μας
κάμερες θα παρακολουθούν της μηχανές μας και θα της προβάλουν στην τβ που θα είναι μέσα στην αίθουσα
τιμες χαμηλότερες για moto gr
το μαγαζί κλείνει μετά τον τελευταίο πελάτη

θετε τιποτα άλλο?
:rolleyes:


εχει και φαγητο...

εχει και club sandwich με φρεσκες και οχι προκατ πατατες... και αλλα...

ΟΜΩΣ, το θεμα μου εμενα δε ξεκιναει για να καταληξει σε αυτη τη προταση...του συγκεκριμενου δλδ μαγαζιου αν και ΣΑΦΩΣ ΔΕ με χαλαει!

Ξεκιναει οτι ΜΟΥ ΣΠΑΝΕ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΣΤΟ ΔΕΛΕΑΡ πια!

kalesin
11/12/2007, 16:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από tai

θετε τιποτα άλλο?
:rolleyes:


μια παγωμενη Murphys κ natchos με λιωμενο τυρακι πορ φαβορ


:beer:

Operater
11/12/2007, 16:11
Φρεσκότατες πατατούλες κομμένες στο χέρι, κάπως έτσι δεν είναι???

Φύγαμεεεε!!! :a30: :a30:

Αν όμως χωριστεί ο μοτοτελειατζιαρόκοσμος σε δελεαρικούς και σε καινουριομαγαζιακούς?
:confused:

dirtbird
11/12/2007, 16:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalesin
μια παγωμενη Murphys κ natchos με λιωμενο τυρακι πορ φαβορ


:beer:
συ'ς καλουμαθημένς'.....


το ίδιο αλλά warsteiner.... :beer: :beer:

Cpt. Haddock
11/12/2007, 16:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
παίζει ενα μαγαζί στην αλίμου πίσω απο το LIDL

Που βολεύει γεωγραφικά όλο τον κόσμο :lol: :lol: :lol: :lol:

τι λες ρε κ*λο:a024:

:rotflmao:

catmaster
11/12/2007, 16:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
...και βεβαια ακομα δεν εχουν βγει να μιλησουν αυτοι που θα με ριξουν στην πυρα...

:rolleyes:

Προχωραμε παντως...

:rolleyes:

Γιατί ρε Μήτσε να σε ρίξουν στην πυρά ;;;

Είπες κάτι κακό η παίρνει κανείς ποσοστά από το Δέλεαρ;; :mad:

Σε τελική μια φορά τόσα χρόνια δεν είδα να βγάζει ο τσίπης που κάνει κουμάντο ΜΙΑ ΜΠΥΡΑ να πει κερασμένη.... και κάθε Δευτέρα του ακουμπάμε κάνα τετρακοσάρι ευρώ τσέπη λέμε...θα παρακαλάω κιόλας που θα αφήσω τα λεφτά μου ;;;

Γιατί;;; Δεν κατάλαβα .. τα χρωστάμε ;;; Την άλλη φορά σκάει νταβατζιλίκι ο καραφλός και σβήνει τα φώτα ... 12 η ώρα λέει κλείνει το μαγαζί...


ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ ΛΕΜΕ!!



Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
...θετε τιποτα άλλο?...


εμμμμμ...

:D :D

(άσε θα σου πω από κοντά ... )

Cpt. Haddock
11/12/2007, 16:13
Βασικά να πούμε :smokin: ποσώς με ενδιαφέρει γιατί το έχω κόψει το δέλεαρ αλλά έτσι κουβέντα (και τζερτζελές να γίνεται)

Μαθαίνω βέβαια οτι εσχάτως υπάρχουν ομαδικές αποχωρήσεις μετά απο καποια ώρα για αλλού :evil:












:a014:

DimChios
11/12/2007, 16:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Μαθαίνω βέβαια οτι εσχάτως υπάρχουν ομαδικές αποχωρήσεις μετά απο καποια ώρα για αλλού :evil:












:a014:


Μιλα, γιατι δε μιλας?

DimChios
11/12/2007, 16:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Που βολεύει γεωγραφικά όλο τον κόσμο :lol: :lol: :lol: :lol:

τι λες ρε κ*λο:a024:

:rotflmao:

ενω το κεντρο που πρεπει να περασεις 52 φαναρια απο οπου κι αν ερχεσαι....βολευει καλυτερα?

DimChios
11/12/2007, 16:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
Γιατί ρε Μήτσε να σε ρίξουν στην πυρά ;;;



εμφανιστηκε ηδη ο πρωτος...

εχει και συνεχεια, κοιτα...

catmaster
11/12/2007, 16:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
εμφανιστηκε ηδη ο πρωτος...

εχει και συνεχεια, κοιτα...


όπα ρε μάγκες ...


συζήτηση είπαμε να γίνει μην το χέσουμε και αυτό ... ένα μαγαζί να βρούμε να αράζουμε θέλουμε ...

(και να έχει και κάνα πιπινακι δεν με χαλάει ... ) :D

zephyr1
11/12/2007, 16:28
:look:

Cpt. Haddock
11/12/2007, 16:29
Μήτσε....

Αν δε μπορούμε να κάνουμε μια κουβέντα, άστο

:wave2: :wave2: :wave2:

crs-k
11/12/2007, 16:29
Βαλτε το μυαλο σας να δουλεψει λιγακι... :a24:


Εκτος το οτι αποκτησατε μια παρεα απο 10-15 ατομα σας αρκει και "κλεισατε σαν κοριτσια"... :rolleyes:




Ειμαστε ΜΑΚΡΥΑ απ' τις "κακίες" ακομα... :winka: :lol:

Nik0s
11/12/2007, 16:29
Κορίτσια,

το Δέλεαρ πάντα ήταν ένα μπουρδέλο, και όλοι συμφωνούσαμε και συμφωνούμε σε αυτό. Ο tai τα είπε μια χαρά: πανάκριβο, άθλια ποτά-φαγητά, τραγικό περιβάλλον, άσχημος κόσμος, και μετά από το εβδομαδιαίο κομπόδεμα που αφήνουμε(-ετε) μας ζητάνε και τα ρέστα.

Πάντα όμως, όποτε ξεκινάει η κουβέντα, καταλήγουμε στο να λέμε τα ίδια και τα ίδια, οτι δεν υπάρχει μαγαζί με τόσο χώρο για τις μηχανές (όπου και τις βλέπουμε), ότι δε χωράμε, οτι είναι μακριά από το σπίτι του ενός, πιο μακριά από το φροντιστήριο του άλλου και δε συμμαζεύεται...

Και για να σας πω και την αλήθεια, έτσι όπως ΘΥΜΑΜΑΙ το Δέλεαρ τις τελευταίες φορές που είχα έρθει, δεν ξέρω αν θα ΜΑΣ ήθελα μέσα στο μαγαζί μου... 30 μαντράχαλοι να ουρλιάζουν και να φωνάζουν από την μία άκρη στην άλλη, να γελάνε και να χοροπηδάνε σα πίθηκοι...

Ααα.. και εκτός από τα 30 καθίσματα που πιάνουμε, θέλουμε και άλλα 30 για τα κράνη-μπουφάν-επιγονατίδες-θώρακες-μπότες....

:rolleyes:

GIXXERAKIAS
11/12/2007, 16:32
Αμα θελετε παντως επειδη υπαρχει αιθουσα-καφετερια στο μικρολιμανο με παρκινγκ μπορω να μιλησω εγω η να παει καποιος εκ μερους μου.

Εχει και προτζεκτορα να βαζετε-ουμε βιντεακια απο βολτες η απλες ςφωτο να ενναλασσονται απο εκδρομες.

Πηγαινω εκει καθε παρασκευη με τουτουνι club και εχει παρα πολυ καλες τιμες και πολυ ωραιο περιβαλλον με μονο προσβαση σε εσας και στις σερβιτορες!:winka:

DimChios
11/12/2007, 16:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Μήτσε....

Αν δε μπορούμε να κάνουμε μια κουβέντα, άστο

:wave2: :wave2: :wave2:


κουβεντα κανω ρε Ηλια!

Αν χαλαστηκε καποιος (που ειναι λογικο εν μερη) που προτεινα να παμε για φαι σε ενα γαμηστερο ταβερνακι με σουπερ φαγητο και τιμες, χτες και τη προηγουμενη Δευτερα, δε φταιω!

Δε πηρα κανενα με το ζορι!

Το οποιο μαγαζι να σημειωσω, ουδε μια σχεση εχει με αυτο που αναφερθηκε πιο πανω!

Σπαστικα ΚΑΙ χτες πολυ με κατι και επειδη πεινουσα, και επειδη ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΠΛΑΣΤΙΚΟ κλαβ σαντουιτς με 6 ευρω, προτεινα να παμε για φαι στις 23:00 και οχι στις 21:00 π.χ!

Λιγο πριν κλεισει δλδ το Δελεαρ!

crs-k
11/12/2007, 16:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
Αμα θελετε παντως επειδη υπαρχει αιθουσα-καφετερια στο μικρολιμανο με παρκινγκ μπορω να μιλησω εγω η να παει καποιος εκ μερους μου.
.....................


Αν και το 'χω ξαναπει νομιζω... :rolleyes:



Υπαρχει κι ενα μαγαζι στην Θηβα, γαμάτο μιλαμε... :dizzy:

:lol: :rotflmao: :lol:

DimChios
11/12/2007, 16:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Βαλτε το μυαλο σας να δουλεψει λιγακι... :a24:


Εκτος το οτι αποκτησατε μια παρεα απο 10-15 ατομα σας αρκει και "κλεισατε σαν κοριτσια"... :rolleyes:




Ειμαστε ΜΑΚΡΥΑ απ' τις "κακίες" ακομα... :winka: :lol:


Χρηστο σορυ αλλα λες "ο,τι να ναι" τωρα!

Operater
11/12/2007, 16:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
Αμα θελετε παντως επειδη υπαρχει αιθουσα-καφετερια στο μικρολιμανο με παρκινγκ μπορω να μιλησω εγω η να παει καποιος εκ μερους μου.

Εχει και προτζεκτορα να βαζετε-ουμε βιντεακια απο βολτες η απλες ςφωτο να ενναλασσονται απο εκδρομες.

Πηγαινω εκει καθε παρασκευη με τουτουνι club και εχει παρα πολυ καλες τιμες και πολυ ωραιο περιβαλλον με μονο προσβαση σε εσας και στις σερβιτορες!:winka:

Καλό ακούγεται...
Θα βάζετε βιντεάκια να μαθαίνουν οι νεώτεροι και να θυμούνται οι παλιοί...
Αν και σε όποιο μαγαζί πάμε μπορώ να φέρω προτζέκτορα να δείχνουμε ωραία θεματάκια...
Πολύ καλή ιδέα! :wave2:

crs-k
11/12/2007, 16:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Χρηστο σορυ αλλα λες "ο,τι να ναι" τωρα!


Ειπα οτι ειμαι μακρυααα απ' τις κακιες (και τα "οτι να 'ναι") ακομα ρε Μητσε... :smilea:

Σας αφηνω περιθωρια να σκεφτειτε πρωτα... :winka:


ΜΕΤΑ, αμα θε'τε "συζηταμε"... :wacko:

GIXXERAKIAS
11/12/2007, 16:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Αν και το 'χω ξαναπει νομιζω... :rolleyes:



Υπαρχει κι ενα μαγαζι στην Θηβα, γαμάτο μιλαμε... :dizzy:

:lol: :rotflmao: :lol:

Εννοεις οτι ξερεις για το εν λογω μαγαζι η απλα με ειρωνευεσαι?:confused:

Γιατι αν ειρωνευεσαι ξερω και εγω ενα καταπληκτικο καφετεριακι στην Λειβαδια στις κρυες(για οποιον ξερει):D :D

Cpt. Haddock
11/12/2007, 16:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από Operater
Αν και σε όποιο μαγαζί πάμε μπορώ να φέρω προτζέκτορα να δείχνουμε ωραία θεματάκια...
Πολύ καλή ιδέα! :wave2:

Να είσαι σίγουρος οτι υπάρχουν δεκάδες μαγαζιά που περιμένουν πως και πως 30 θορυβώδεις μαντραχαλαίους να στήνουν προτζέκτορα για να βλέπουν βίντεο :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Nik0s
11/12/2007, 16:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Operater
Καλό ακούγεται...
Θα βάζετε βιντεάκια να μαθαίνουν οι νεώτεροι και να θυμούνται οι παλιοί...
Αν και σε όποιο μαγαζί πάμε μπορώ να φέρω προτζέκτορα να δείχνουμε ωραία θεματάκια...
Πολύ καλή ιδέα! :wave2:


Ναι ναι !

Και μετά να φέρουμε δυναμόμετρο να στήσουμε μέσα στο μαγαζί, και μια ράμπα για απαραίτητες εργασίες όσο πίνουμε το φραπέ μας !

Τι λέτε ρε παιδιά, που τα έχετε δει αυτά ? :lol:

Γι'αυτό το λόγο υπάρχουν τα club και οι λέσχες, που μαζεύονται 10 άτομα με το ίδιο μηχανάκι, βάζουν ένα βίντεο με το τελευταίο μοντέλο και μοιράζουν χαρτομάντηλα .... :smokin:

Σόρρυ κιόλας φίλε μου, μην το πάρεις προσωπικά ! :wave2:

tai
11/12/2007, 16:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nik0s
Κορίτσια,

το Δέλεαρ πάντα ήταν ένα μπουρδέλο, και όλοι συμφωνούσαμε και συμφωνούμε σε αυτό. Ο tai τα είπε μια χαρά: πανάκριβο, άθλια ποτά-φαγητά, τραγικό περιβάλλον, άσχημος κόσμος, και μετά από το εβδομαδιαίο κομπόδεμα που αφήνουμε(-ετε) μας ζητάνε και τα ρέστα.

Πάντα όμως, όποτε ξεκινάει η κουβέντα, καταλήγουμε στο να λέμε τα ίδια και τα ίδια, οτι δεν υπάρχει μαγαζί με τόσο χώρο για τις μηχανές (όπου και τις βλέπουμε), ότι δε χωράμε, οτι είναι μακριά από το σπίτι του ενός, πιο μακριά από το φροντιστήριο του άλλου και δε συμμαζεύεται...

Και για να σας πω και την αλήθεια, έτσι όπως ΘΥΜΑΜΑΙ το Δέλεαρ τις τελευταίες φορές που είχα έρθει, δεν ξέρω αν θα ΜΑΣ ήθελα μέσα στο μαγαζί μου... 30 μαντράχαλοι να ουρλιάζουν και να φωνάζουν από την μία άκρη στην άλλη, να γελάνε και να χοροπηδάνε σα πίθηκοι...

Ααα.. και εκτός από τα 30 καθίσματα που πιάνουμε, θέλουμε και άλλα 30 για τα κράνη-μπουφάν-επιγονατίδες-θώρακες-μπότες....

:rolleyes:

το μαγαζί που περιγράφω ξέρει γιατι πράγμα μιλάμε και διαθέτει μια μεγάλη (σαν του δελεαρ) αίθουσα για ΜΑΣ (ΜΟΤΟ GR)

GIXXERAKIAS
11/12/2007, 16:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Να είσαι σίγουρος οτι υπάρχουν δεκάδες μαγαζιά που περιμένουν πως και πως 30 θορυβώδεις μαντραχαλαίους να στήνουν προτζέκτορα για να βλέπουν βίντεο :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Αυτο που λεω εγω Πακταιν ειναι αιθουσα που απασχολει και σερβιρει μονο ΕΣΑΣ-ΕΜΑΣ!Δεν εχει αλλη πελατεια στην αιθουσα,διπλα στην καφετερια εχει κοσμο.Απλα αυτη ειναι η καλυτερη λυση γιατι και εμεις με το τουτου club δεν ειμαστε λιγοι,πανω απο 40 ατομα(και λιγα λεω) και με φασαρια οπως λες και εσυ με μαντραχαλεους.:winka:

Cpt. Haddock
11/12/2007, 16:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
Αυτο που λεω εγω Πακταιν ειναι αιθουσα που απασχολει και σερβιρει μονο ΕΣΑΣ-ΕΜΑΣ!Δεν εχει αλλη πελατεια στην αιθουσα,διπλα στην καφετερια εχει κοσμο.Απλα αυτη ειναι η καλυτερη λυση γιατι και εμεις με το τουτου club δεν ειμαστε λιγοι,πανω απο 40 ατομα και με φασαρια οπως λες και εσυ με μαντραχαλεους.:winka:

Οκ

:wave2: :wave2: :wave2:

Κανονίστε να πάτε μια δευτέρα να δείτε και αν σας αρέσει κάντε το "μονιμο"

:beer:

Nik0s
11/12/2007, 16:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
το μαγαζί που περιγράφω ξέρει γιατι πράγμα μιλάμε και διαθέτει μια μεγάλη (σαν του δελεαρ) αίθουσα για ΜΑΣ (ΜΟΤΟ GR)

Άλλο αυτό, και μόνο τότε θεωρώ οτι μπορούμε να μαζευόμαστε τόσοι πολλοί και προγραμματισμένα κάπου...

:winka:

Operater
11/12/2007, 16:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Να είσαι σίγουρος οτι υπάρχουν δεκάδες μαγαζιά που περιμένουν πως και πως 30 θορυβώδεις μαντραχαλαίους να στήνουν προτζέκτορα για να βλέπουν βίντεο :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Μια ιδέα είπα.... :bawl: :bawl:

Φαντάσου όμως....ποπκορν και ετήσια εκδρομή....:D

DimChios
11/12/2007, 16:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Ειπα οτι ειμαι μακρυααα απ' τις κακιες (και τα "οτι να 'ναι") ακομα ρε Μητσε... :smilea:

Σας αφηνω περιθωρια να σκεφτειτε πρωτα... :winka:


ΜΕΤΑ, αμα θε'τε "συζηταμε"... :wacko:


ισως και να εισαι μακρυα οντως, μιας και εγω δε παρεξηγω, κουβεντα κανω!

Σποντα ομως ηταν σιγουρα και τη δεχομαι λογω που εισαι εσυ, ομως δεν την αποδεχομαι!

Παρεα μου δεν ειναι 10-15 ατομα και "εκλεισα"....μου φτανει...

Τεσπα, επι του θεματος για πραγματα που εχουμε χαλαστει (οσοι εχουμε) δε βλεπω να μιλανε και πολλοι!

:wave2:

crs-k
11/12/2007, 16:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
Εννοεις οτι ξερεις για το εν λογω μαγαζι η απλα με ειρωνευεσαι?:confused:
....................


Προφανως το δευτερο φιλε μου, στα πλαισια της πλακας φυσικα. :lol:

Εχει ξαναγινει απειρες φορες αυτη η κουβεντα κι εχουν προταθει τα απειρα μαγαζια, καποια απ' τα οποια "δοκιμασαμε" κι ολας, με απελπιστικά αποτελεσματα... :sick:

Παρ' ολα αυτα ολο και καποιοι "νεωτεροι" βρισκονται να ΞΑΝΑκανουν τις ΙΔΙΕΣ (αποτυχημενες) προτασεις... :(

Μπορα ειναι θα περασει... :lol:

Cpt. Haddock
11/12/2007, 16:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nik0s
Άλλο αυτό, και μόνο τότε θεωρώ οτι μπορούμε να μαζευόμαστε τόσοι πολλοί και προγραμματισμένα κάπου... :winka:

Αυτό το προγραμμματισμένα είναι που με χαλάει Νίκο

Το Δέλεαρ είχε κάτι το "αυθόρμητο", ειδικά παλιά που και δελεαροθρεντ έμπαινε και φωτο βγάζαμε και τις βλέπαμε την άλλη μέρα και γελαγαμε

Αν ειναι να κλείνουμε "αιθουσαν δια χορους και συνεστιασεις" θα θυμίζουμε λέσχη :sick:

tai
11/12/2007, 16:46
μην ξεχνάμε οτι δεν υπογράφουμε κανένα συμβόλαιο


αν δεν μας αρέσει ξανα παμε δελεαρ
:yuck:

crs-k
11/12/2007, 16:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
Αυτο που λεω εγω Πακταιν ειναι αιθουσα που απασχολει και σερβιρει μονο ΕΣΑΣ-ΕΜΑΣ!Δεν εχει αλλη πελατεια στην αιθουσα,διπλα στην καφετερια εχει κοσμο.Απλα αυτη ειναι η καλυτερη λυση γιατι και εμεις με το τουτου club δεν ειμαστε λιγοι,πανω απο 40 ατομα(και λιγα λεω) και με φασαρια οπως λες και εσυ με μαντραχαλεους.:winka:


Με το "τουτού κλαμπ", προφανως ΔΕΝ εχετε μπουφαν, κρανη, αδιαβροχα, γαντια κλπ ε? :winka:

DimChios
11/12/2007, 16:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Προφανως το δευτερο φιλε μου, στα πλαισια της πλακας φυσικα. :lol:

Εχει ξαναγινει απειρες φορες αυτη η κουβεντα κι εχουν προταθει τα απειρα μαγαζια, καποια απ' τα οποια "δοκιμασαμε" κι ολας, με απελπιστικά αποτελεσματα... :sick:

Παρ' ολα αυτα ολο και καποιοι "νεωτεροι" βρισκονται να ΞΑΝΑκανουν τις ΙΔΙΕΣ (αποτυχημενες) προτασεις... :(

Μπορα ειναι θα περασει... :lol:


σαν παλιοτεροι λοιπον γιατι δεν μιλατε εξ αρχης ξεκαθαρα, αναφεροντας ολες τις παραμετρους (αν και καποιοι τις εχουμε σκεφτει οσο ειναι δυνατον και τις εχουμε αντικρουσει, δεν ειμεθα εντελως μαλακες) ωστε να μη ξεφευγει η κουβεντα προς το ...χασιμο?

Οπως και να εχει, πραγματα που με χαλανε, μαλλον θα συνεχισουν να με χαλανε!

Θα μου πειτε, αμα δε σ αρεσει μην ερχεσαι!

Δεκτον αλλα δε προκειται! Για την παρεα ερχομαι αλλωστε και αμα τσαντιστω και πολυ, θα φερνω μπυρα απο το σπιτι μου!

crs-k
11/12/2007, 16:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
ισως και να εισαι μακρυα οντως, μιας και εγω δε παρεξηγω, κουβεντα κανω!

Σποντα ομως ηταν σιγουρα και τη δεχομαι λογω που εισαι εσυ, ομως δεν την αποδεχομαι!

Παρεα μου δεν ειναι 10-15 ατομα και "εκλεισα"....μου φτανει...

Τεσπα, επι του θεματος για πραγματα που εχουμε χαλαστει (οσοι εχουμε) δε βλεπω να μιλανε και πολλοι!

:wave2:


Αν σΕ πω οτι ΔΕΝ καταλαβα Χριστό θα με παρεξηγησεις? :dizzy:

DimChios
11/12/2007, 16:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Με το "τουτού κλαμπ", προφανως ΔΕΝ εχετε μπουφαν, κρανη, αδιαβροχα, γαντια κλπ ε? :winka:

δηλαδη μας χρεωνει και τα κρανη που πιανουν 2 τραπεζια?

ΤΙΣ ΔΕΥΤΕΡΕΣ?

Nik0s
11/12/2007, 16:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Αυτό το προγραμμματισμένα είναι που με χαλάει Νίκο

Το Δέλεαρ είχε κάτι το "αυθόρμητο", ειδικά παλιά που και δελεαροθρεντ έμπαινε και φωτο βγάζαμε και τις βλέπαμε την άλλη μέρα και γελαγαμε

Αν ειναι να κλείνουμε "αιθουσαν δια χορους και συνεστιασεις" θα θυμίζουμε λέσχη :sick:


Όπως ξέρεις, έχω ΠΟΛΥ καιρό να έρθω Δέλεαρ - και γιατί δεν προλαβαίνω, αλλά και γιατί πια, δεν μου αρέσει η κατάσταση που δημιουργείται εκεί. Γενικά είμαι ενάντια στις "μαζικές" συνεστιάσεις μιας και δεν προσφέρουν και τίποτα.... προτιμώ να πάρω ένα τηλέφωνο και να κανονίσω με 2-3 ανθρώπους να πιούμε μια μπύρα. Το γεγονός οτι είμαστε φόρουμ δεν μας κάνει και παρέα....

Από κει και πέρα, αν κάποιοι θέλουν ένα τέτοιο μέρος να μαζεύονται, έστω και προγραμματισμένα, πιστεύω οτι μόνο ένας τέτοιος χώρος σαν αυτός που περιγράφει ο ται θα τους καλύψει...

Κατά τ'άλλα, εγώ μαζί σου...

GIXXERAKIAS
11/12/2007, 16:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock

Αν ειναι να κλείνουμε "αιθουσαν δια χορους και συνεστιασεις" θα θυμίζουμε λέσχη :sick:

Συγνωμη που επεμβαινω αλλα μαλλον δεν εχεις ακομα καταλαβει οτι ειστε-ειμαστε λεσχη.:winka:

Οταν μαζευονται 30 ατομα για καφε δεν ειναι απλα μια παρεα γιατι πολυ απλα δεν γνωριζωνται και ολοι μεταξυ τους,σοβαρα τωρα τους ξερεις ολους στο moto.gr στο δελεαρ??Μιλας το ιδιο με ολους??:confused:

Γιάυτο προτεινα αιθουσα γιατι ΟΠΟΥ και να ποατε τα γιδια θα γινονται!οΠΟΙΑ ΚΑΦΕΤΕΡΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΤΕ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΘΑ ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΟΥΝ ΟΙ ΠΕΛΑΤΕς ΚΑΙ ΟΙ ΣΕΡΒΙΤΟΡΟΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ ΔΙΚΙΟ ΤΟΥς,ΓΙΑΤΙ ΟΠΩς ΛΕΤΕ ΟΙ ΜΑΝΤΡΑΧΑΛΑΙΟΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΚΑΤΣΟΥΝ ΩΡΑΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΚΑΝΟΥΝ ΤΑ ΠΕΙΡΑΓΜΑΤΑΚΙΑ ΤΟΥς ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΣΥΝΕ ΠΑΓΕΤΑΙ (βαβουρα με λιγα λογια)

Σορυ για τα κεφαλαια μου ξεφυγαν.:winka:

GIXXERAKIAS
11/12/2007, 16:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Με το "τουτού κλαμπ", προφανως ΔΕΝ εχετε μπουφαν, κρανη, αδιαβροχα, γαντια κλπ ε? :winka: Περισσευει χωρος και για να βαλετε και ολοσωμες φορμες αγαπητε.:winka:

DimChios
11/12/2007, 16:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Αν σΕ πω οτι ΔΕΝ καταλαβα Χριστό θα με παρεξηγησεις? :dizzy:


Παμε λοιπον...



Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Εκτος το οτι αποκτησατε μια παρεα απο 10-15 ατομα σας αρκει και "κλεισατε σαν κοριτσια"... :rolleyes:



Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Χρηστο σορυ αλλα λες "ο,τι να ναι" τωρα!



Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Ειμαστε ΜΑΚΡΥΑ απ' τις "κακίες" ακομα... :winka: :lol:


Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios ισως και να εισαι μακρυα οντως (ΑΠΟ ΤΙΣ ΚΑΚΙΕΣ ΕΝΝΟΩ), μιας και εγω δε παρεξηγω, κουβεντα κανω!

Σποντα ομως ηταν σιγουρα (ΤΟ "ΚΑΝΑΤΕ ΜΙΑ ΠΑΡΕΑ ΚΑΙ "ΚΛΕΙΣΑΤΕ") και τη δεχομαι λογω που εισαι εσυ, ομως δεν την αποδεχομαι!

Παρεα μου δεν ειναι 10-15 ατομα και "εκλεισα"....μου φτανει...

Τεσπα, επι του θεματος για πραγματα που εχουμε χαλαστει (οσοι εχουμε) δε βλεπω να μιλανε και πολλοι!

:wave2:


Got it now? :D

el_hymador
11/12/2007, 16:57
Αποκεντρωση ρε!!!

οσο πιο μακρυα απο το τσιμεντενιο μπο*ρδελο τοσο καλυτερα...

δεν εχω δικαιωμα να ομιλω (πολυ) βεβαια, καθοτι εχω ερθει καμια πενταρα φορες στο Δελεαρ, αλλα υπαρχουν ενα καρο -αξιοπρεπεστατα- μαγαζια στην περιφερεια του Δημου Αθηναιων που κανουν κρα να μαζευτει κοσμος Δευτεριατικα για σεφτε.

ο Tai ειπε ενα.

ας ειναι και στο Σουνιο, στην πλατεια της Βρυμποπης, στην Ελευσινα ....ευκαιρια για βολτα θα εχουμε στην τελικη.


εμενα δεν μου αρεσει καθολου το Δελεαρ παντως...αλλα ειπα οτι αφου αρεσει στους αλλους να μην πω τιποτα, αλλα μετα οταν και αυτοι ειπαν οτι δεν τους αρεσει και αφου εγω δεν ειχα πει οτι δεν μου αρεσει, μετα ειπα να μην πω τιποτα, οτι δεν μου αρεσει δηλαδη, γιατι θα μου λεγαν ολοι το λες τωρα που ειπαμε ολοι οτι δεν μας αρεσει...αυτο ακριβως! τιποτα αλλο...http://www.youtube.com/watch?v=6xdPExx2eOw

Cpt. Haddock
11/12/2007, 16:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
Συγνωμη που επεμβαινω αλλα μαλλον δεν εχεις ακομα καταλαβει οτι ειστε-ειμαστε λεσχη.:winka:

:nono: :nono: :nono:

(εκτός αν έπρεπε καπου να πληρώσω συνδρομη και το ξέχασα)

ΑΛΛΟ φόρουμ, ΑΛΛΟ λέσχη

:wave2:

tai
11/12/2007, 16:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k


Παρ' ολα αυτα ολο και καποιοι "νεωτεροι" βρισκονται να ΞΑΝΑκανουν τις ΙΔΙΕΣ (αποτυχημενες) προτασεις... :(

Μπορα ειναι θα περασει... :lol:

δλδ ρε χρήστο να μην κάνουμε προσπάθεια για κάτι καλύτερο???

ξέροντας τα τελευταία χρόνια της προσπάθειες αλλα και την αιτία των αποτυχιών,
ΕΨΑΞΑ ΚΑΙ ΕΝΗΜΈΡΩΣΑ ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ, ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΘΑ ΕΠΑΚΟΛΟΥΘΉΣΕΙ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΣΚΑΣΕΙ ΤΟ MOTO
και μετα απο συμφωνία και αποδοχή το πρότεινα εδω



Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Το Δέλεαρ είχε κάτι το "αυθόρμητο", ειδικά παλιά που και δελεαροθρεντ έμπαινε και φωτο βγάζαμε και τις βλέπαμε την άλλη μέρα και γελαγαμε ....................................................
Αν ειναι να κλείνουμε "αιθουσαν δια χορους και συνεστιασεις" θα θυμίζουμε λέσχη :sick:

ρε Ηλια το ΙΔΙΟ πράγμα θα κάνουμε μην μας τρελάνεις!
Θα πάμε σε ένα μαγαζί όλη η μοτοπαρέα και θα πιούμε της μπύρες μας η τους καφέδες μας.
Δεν κατάλαβα γιατι θα μας χαλάσει η αλλαγή ταμπέλας ????
Εκτός και εισαι μαζόχα και θές να δίνεις τα ωραία σου λεφτάκια για να σε ''φτύνουν'' οι σερβιτόροι

:confused:

GIXXERAKIAS
11/12/2007, 17:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador

εμενα δεν μου αρεσει καθολου το Δελεαρ παντως...αλλα ειπα οτι αφου αρεσει στους αλλους να μην πω τιποτα, αλλα μετα οταν και αυτοι ειπαν οτι δεν τους αρεσει και αφου εγω δεν ειχα πει οτι δεν μου αρεσει, μετα ειπα να μην πω τιποτα, οτι δεν μου αρεσει δηλαδη, γιατι θα μου λεγαν ολοι το λες τωρα που ειπαμε ολοι οτι δεν μας αρεσει...αυτο ακριβως! τιποτα αλλο...http://www.youtube.com/watch?v=6xdPExx2eOw

Μλκ εκλασα στο γελιο ρε!!Που το θυμηθηκες??:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Cpt. Haddock
11/12/2007, 17:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
Εκτός και εισαι μαζόχα και θές να δίνεις τα ωραία σου λεφτάκια για να σε ''φτύνουν'' οι σερβιτόροι :confused:

Μαζόχα είμαι (αφού έχω triumph :lol: ) αλλά δεν έχει να κάνει με τους σερβιτόρΟΙ :lol:

Τεσπα, βάλε θρεντ για το μαγαζί που λες, γράψε οτι θα ειναι το "αντιΔελεαρ", κανονίστε να πάτε και κρίνετε αναλόγως

:wave2: :wave2:

tai
11/12/2007, 17:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Με το "τουτού κλαμπ", προφανως ΔΕΝ εχετε μπουφαν, κρανη, αδιαβροχα, γαντια κλπ ε? :winka:

τωρα εσύ με μας εισαι η με το Δελεαρ??:lol:

catmaster
11/12/2007, 17:04
:a018: :a018: :a018: :a018:

:a02: :a02: :a02: :a02:

tai
11/12/2007, 17:06
τα ξαναλεμε αυριο:wave2:

Operater
11/12/2007, 17:06
Στο καινούριο μέρος θα βλέπουμε βιντεο? :confused: :confused:

DimChios
11/12/2007, 17:06
ας πουμε οτι η κουβεντα εχει φτασει σε ενα σημειο... :rolleyes:

Περαν αυτου, ΣΤΟ ΑΡΧΙΚΟ ΜΟΥ ΘΕΜΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΤΙ?????


ΕΝΤΙΤ: Ή ΜΟΝΟ ΕΓΩ (ξαναλεω) ΕΙΜΑΙ Ο ΜΑΛΑΚΑΣ?

DimChios
11/12/2007, 17:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από Operater
Στο καινούριο μέρος θα βλέπουμε βιντεο? :confused: :confused:


:a38:

crs-k
11/12/2007, 17:13
Επειδη ΔΕΝ προλαβαινω να απανταω εξειδικευμενα στις διάφορες "αναζητησεις & προβληματισμος" του καθενος, θα μιλησω γενικοτερα...

Οποιος νομιζει οτι αυτα που λεω αναφερονται και σ' αυτον...

Πολυ πιθανον να εχει δικιο! :lol:


Λοιπον πατε ΟΠΟΙΟΙ 'θετε, ΟΠΟΥ θετε, και βρειτε ενα μαγαζι που να ανέχετε 30-40 μαντραχαλαιους που πετανε οπου να 'ναι κρανη και μπουφαν (ασχετα αν υπαρχει κι ενας μαλακας που επι 3 συναπτά ετη τωρα εχει αναλαβει να τα μαζευει απο 'κει που τα πεταν σε οσο το δυνατον λιγοτερα τραπεζια) κι οταν με το καλο αυτο το μαγαζι, που ΕΝΟΕΙΤΑΙ οτι θα ειναι καπου ΚΕΝΤΡΙΚΑ, ωστε να φτανουν ΟΛΟΙ απο το λεκανοπεδιο, γινει στεκι, τοτε θα ερχομαι κι εγω εκει.

Σε αυτην την φαση, μου θυμιζετε αυτους που κατα καιρους εχουν "φυγει" απο το Moto.gr κι εχουν ανοιξει δικα τους fora!

Το σκεπτικο ειναι ΑΚΡΙΒΩΣ το ΙΔΙΟ!

Μαζευουμε κοσμο απ' το Μοτο κι ανοιγουμε αλλο φορουμ!
Μαζευουμε παρεα απ' το Δελεαρ και παμε για φαϊ!

Τελικα ομως το Μοτο υπαρχει (και μεγαλωνει), ενω για τα αλλα φόρα, ΔΕΝ θελω να κφερω αποψη... :winka:


Καλως ή καως, εχει μεινει το Δελεαρ αυτην την στιγμη σαν στεκι μιας παρεας...
Σ' αυτο ερχεται κοσμος ΧΩΡΙΣ κανενα ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΕΝΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ, για να δει 10-20-30 ανθρωπους!

Οι πιο "τακτικοι" θα θυμουνται οτι εχει ερθει κατα καιρους και κοσμος που ειχε πολυυυ καιρο να εμφανιστει, ακομα και στο φορουμ...

Προσωπικα, αισθανομαι ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ αγενης, να φυγω με 5-10 "πιο κολλητους" και να γραψω στ' αρχιδια μου αυτους που πιθανον (λογω δουλειας) ερθουν λιγο πιο καθυστερημενα...





Εν κατακλειδι...

Αν αλλαξει το "στεκι" του Μοτο, ειμαι μαζι σας...

Ως τοτε ομως, οποιοι θελουν να βρισκονται με καποια "ολιγομελη" παρεα, ή δεν γουσταρουν τον τοπο τοσο πολυ, ας βαζουν καποιο ποστ (εχει γινει πολλες φορες και παλιοτερα) για συναντηση στην Μυρτιά, στην Λειβαδια, στο ISDL ή οπου στο διαλο αλλου θελουν!

Κανενας ΔΕΝ κραταει κανεναν.

Οταν μπαινεις ομως μεσα σε μια παρεα και παιρνεις την μιση γι' αλλου ειναι (ξαναλεω)τουλαχιστον Αγένεια !!! :sick:


Καταλαβατε ή να κανω και κάκα?

Cpt. Haddock
11/12/2007, 17:24
now we 're talking business :a014:

DimChios
11/12/2007, 17:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Επειδη ΔΕΝ προλαβαινω να απανταω εξειδικευμενα στις διάφορες "αναζητησεις & προβληματισμος" του καθενος, θα μιλησω γενικοτερα...

Οποιος νομιζει οτι αυτα που λεω αναφερονται και σ' αυτον...

Πολυ πιθανον να εχει δικιο! :lol:


Λοιπον πατε ΟΠΟΙΟΙ 'θετε, ΟΠΟΥ θετε, και βρειτε ενα μαγαζι που να ανέχετε 30-40 μαντραχαλαιους που πετανε οπου να 'ναι κρανη και μπουφαν (ασχετα αν υπαρχει κι ενας μαλακας που επι 3 συναπτά ετη τωρα εχει αναλαβει να τα μαζευει απο 'κει που τα πεταν σε οσο το δυνατον λιγοτερα τραπεζια) κι οταν με το καλο αυτο το μαγαζι, που ΕΝΟΕΙΤΑΙ οτι θα ειναι καπου ΚΕΝΤΡΙΚΑ, ωστε να φτανουν ΟΛΟΙ απο το λεκανοπεδιο, γινει στεκι, τοτε θα ερχομαι κι εγω εκει.

Σε αυτην την φαση, μου θυμιζετε αυτους που κατα καιρους εχουν "φυγει" απο το Moto.gr κι εχουν ανοιξει δικα τους fora!

Το σκεπτικο ειναι ΑΚΡΙΒΩΣ το ΙΔΙΟ!

Μαζευουμε κοσμο απ' το Μοτο κι ανοιγουμε αλλο φορουμ!
Μαζευουμε παρεα απ' το Δελεαρ και παμε για φαϊ!

Τελικα ομως το Μοτο υπαρχει (και μεγαλωνει), ενω για τα αλλα φόρα, ΔΕΝ θελω να κφερω αποψη... :winka:


Καλως ή καως, εχει μεινει το Δελεαρ αυτην την στιγμη σαν στεκι μιας παρεας...
Σ' αυτο ερχεται κοσμος ΧΩΡΙΣ κανενα ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΕΝΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ, για να δει 10-20-30 ανθρωπους!

Οι πιο "τακτικοι" θα θυμουνται οτι εχει ερθει κατα καιρους και κοσμος που ειχε πολυυυ καιρο να εμφανιστει, ακομα και στο φορουμ...

Προσωπικα, αισθανομαι ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ αγενης, να φυγω με 5-10 "πιο κολλητους" και να γραψω στ' αρχιδια μου αυτους που πιθανον (λογω δουλειας) ερθουν λιγο πιο καθυστερημενα...





Εν κατακλειδι...

Αν αλλαξει το "στεκι" του Μοτο, ειμαι μαζι σας...

Ως τοτε ομως, οποιοι θελουν να βρισκονται με καποια "ολιγομελη" παρεα, ή δεν γουσταρουν τον τοπο τοσο πολυ, ας βαζουν καποιο ποστ (εχει γινει πολλες φορες και παλιοτερα) για συναντηση στην Μυρτιά, στην Λειβαδια, στο ISDL ή οπου στο διαλο αλλου θελουν!

Κανενας ΔΕΝ κραταει κανεναν.

Οταν μπαινεις ομως μεσα σε μια παρεα και παιρνεις την μιση γι' αλλου ειναι (ξαναλεω)τουλαχιστον Αγένεια !!! :sick:


Καταλαβατε ή να κανω και κάκα?


Μαλιστα...
Μιας και (δεν ειναι ουτε κρυφο, ουτε κακο) αναφερεσαι σε μενα για πολλα, ας πω...

Με συγκρινεις (ισως και αλλους, αλλα εμενα ΣΙΓΟΥΡΑ) με τοσους και τοσα που δε μου ταιριαζουν!

Δε τρεχει τπτ!

ΣΕ ΚΑΜΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΑΠΟΔΕΧΟΜΑΙ ομως τους χαρακτηρισμους και δε θεωρω οτι "εσπασα" καμμια παρεα!
Η προταση για φαγητο εγινε σε ολους και οχι στα κρυφα στους "κολλητους" μου!
Κι εκει που πηγαμε, παλι ΔΕΝ μιλαγαμε λογω αποστασης όλοι με ολους!

Επισης ΑΓΕΝΗΣ δεν υπηρξα ΠΟΤΕ!

Ισως σε καποιους που μου εδωσαν αφορμη αλλα ασχετο με το παρων θεμα!

Επισης η κουβεντα ξεκινησε απο αλλου αλλα λιγοι το καταλαβαν και ακομη πιο λιγοι απαντησαν!

Τι καθομαι και απολογουμαι ομως? Αφου ετσι κι αλλιως δε θα καταλαβετε αν δε θελετε! (αυτο ΔΕΝ εχει προσωπικο χαρακτηρα)

ΤΟ moto ΤΟ ΣΤΙΡΙΖΩ ΚΑΙ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΤΟ ΣΤΙΡΙΖΩ!
ΕΧΩ ΓΝΩΡΙΣΕΙ ΠΟΛΛΟΥΣ ΣΠΟΥΔΑΙΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ, ΕΧΩ ΜΑΘΕΙ ΠΟΛΛΑ, ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΝΑΩ ΚΑΛΑ!
ΔΕ ΠΑΩ ΝΑ ΑΝΟΙΞΩ ΝΕΟ ΦΟΡΟΥΜ!
ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ!

ΜΕ ΤΟ ΔΕΛΕΑΡ ΕΧΩ ΚΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ, ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΜΕ ΤΟ ΤΡΟΠΟ ΜΟΥ (καλος, κακος,λαθος) ΝΑ ΒΡΩ-ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ!

ΔΕΝ ΑΝΕΧΟΜΑΙ ΤΟ ΜΑΛΑΚΑ ΤΟ ΣΕΡΒΙΤΟΡΟ (ΚΙ ΑΣ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΤΕΤΟΙΕΣ ΕΝΤΟΛΕΣ) ΠΡΙΝ ΑΦΗΣΕΙ ΤΗ ΜΠΥΡΑ ΣΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ ΝΑ ΜΟΥ ΖΗΤΑΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΠΛΗΡΩΣΩ!


ΚΑΤΑΛΑΒΑΜΕ Ή ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΙ ΕΓΩ ΚΑΚΑ?

Nik0s
11/12/2007, 17:27
Εγώ πάλι δεν καταλαβαίνω πως είναι αγένεια να φύγεις από κάπου που δεν έχεις ΡΑΝΤΕΒΟΥ με ΚΑΝΕΝΑΝ αφού όλα είναι τόσο αυθόρμητα και απρογραμμάτιστα... :rolleyes:

Αν τον πετύχεις σε πετύχει καλώς. Αν πεινάει και έχει πάει για σουβλάκια πάλι καλώς....

Cpt. Haddock
11/12/2007, 17:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
ΔΕΝ ΑΝΕΧΟΜΑΙ ΤΟ ΜΑΛΑΚΑ ΤΟ ΣΕΡΒΙΤΟΡΟ (ΚΙ ΑΣ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΤΕΤΟΙΕΣ ΕΝΤΟΛΕΣ) ΠΡΙΝ ΑΦΗΣΕΙ ΤΗ ΜΠΥΡΑ ΣΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ ΝΑ ΜΟΥ ΖΗΤΑΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΠΛΗΡΩΣΩ!

Ενώ για τα στραβά του Δέλεαρ, όλοι λίγο πολύ συμφωνούμε, εδώ έχεις άδικο....

Παλιά που δεν πληρωνόταν "τη εμφανίσει" πολύς κόσμος είχε φύγει χωρίς να πληρώσει (απο αφηρημάδα όχι επιτηδες - θέλω να πιστεύω), πολλές φορες ο Παναγιώτης (τότε) ψαχνόταν ποιος του χρωστάει, πολλές φορές είχαμε πληρώσει για άλλους που είχαν φύγει κλπ κλπ

Σε αυτό δεν τους δίνω άδικο



:wave2:

catmaster
11/12/2007, 17:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Ενώ για τα στραβά του Δέλεαρ, όλοι λίγο πολύ συμφωνούμε, εδώ έχεις άδικο....

Παλιά που δεν πληρωνόταν "τη εμφανίσει" πολύς κόσμος είχε φύγει χωρίς να πληρώσει (απο αφηρημάδα όχι επιτηδες - θέλω να πιστεύω), πολλές φορες ο Παναγιώτης (τότε) ψαχνόταν ποιος του χρωστάει, πολλές φορές είχαμε πληρώσει για άλλους που είχαν φύγει κλπ κλπ

Σε αυτό δεν τους δίνω άδικο



:wave2:

Σωστό ... σε τελική οι σερβιτόροι δεν χρωστάνε να ψάχνουν για να πληρώσουν από την τσέπη τους...


Το θέμα όμως είναι άλλο ... θέλουμε να προσπαθήσουμε να βρούμε κάποιο καλύτερο στέκι ;;

Μπορεί και να κάτσει , μπορεί και όχι ... το θέμα είναι αν θέλουμε ...

:wave2:

crs-k
11/12/2007, 17:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Μαλιστα...
Μιας και (δεν ειναι ουτε κρυφο, ουτε κακο) αναφερεσαι σε μενα για πολλα, ας πω...

Με συγκρινεις (ισως και αλλους, αλλα εμενα ΣΙΓΟΥΡΑ) με τοσους και τοσα που δε μου ταιριαζουν!

Δε τρεχει τπτ!

ΣΕ ΚΑΜΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΑΠΟΔΕΧΟΜΑΙ ομως τους χαρακτηρισμους και δε θεωρω οτι "εσπασα" καμμια παρεα!
Η προταση για φαγητο εγινε σε ολους και οχι στα κρυφα στους "κολλητους" μου!
Κι εκει που πηγαμε, παλι ΔΕΝ μιλαγαμε λογω αποστασης όλοι με ολους!

Επισης ΑΓΕΝΗΣ δεν υπηρξα ΠΟΤΕ!

Ισως σε καποιους που μου εδωσαν αφορμη αλλα ασχετο με το παρων θεμα!

Επισης η κουβεντα ξεκινησε απο αλλου αλλα λιγοι το καταλαβαν και ακομη πιο λιγοι απαντησαν!

Τι καθομαι και απολογουμαι ομως? Αφου ετσι κι αλλιως δε θα καταλαβετε αν δε θελετε! (αυτο ΔΕΝ εχει προσωπικο χαρακτηρα)

ΤΟ moto ΤΟ ΣΤΙΡΙΖΩ ΚΑΙ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΤΟ ΣΤΙΡΙΖΩ!
ΕΧΩ ΓΝΩΡΙΣΕΙ ΠΟΛΛΟΥΣ ΣΠΟΥΔΑΙΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ, ΕΧΩ ΜΑΘΕΙ ΠΟΛΛΑ, ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΝΑΩ ΚΑΛΑ!
ΔΕ ΠΑΩ ΝΑ ΑΝΟΙΞΩ ΝΕΟ ΦΟΡΟΥΜ!
ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ!

ΜΕ ΤΟ ΔΕΛΕΑΡ ΕΧΩ ΚΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ, ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΜΕ ΤΟ ΤΡΟΠΟ ΜΟΥ (καλος, κακος,λαθος) ΝΑ ΒΡΩ-ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ!

ΔΕΝ ΑΝΕΧΟΜΑΙ ΤΟ ΜΑΛΑΚΑ ΤΟ ΣΕΡΒΙΤΟΡΟ (ΚΙ ΑΣ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΤΕΤΟΙΕΣ ΕΝΤΟΛΕΣ) ΠΡΙΝ ΑΦΗΣΕΙ ΤΗ ΜΠΥΡΑ ΣΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ ΝΑ ΜΟΥ ΖΗΤΑΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΠΛΗΡΩΣΩ!


ΚΑΤΑΛΑΒΑΜΕ Ή ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΙ ΕΓΩ ΚΑΚΑ?


Η "αγενεια" πολλες φορες προερχεται κι απο απερισκεψια και δεν ειναι παντα "σταση ζωης"...

Σαφως κι αναφερομαι ΚΑΙ σε σενα, οπως αναφερομαι και στον Νικο, που προτιμαει τις "μικρες" παρεες (τις οποιες ΔΕΝ θα 'χε γνωρισει, αν δεν ειχε ερθει στην μεγαλη παρεα), οπως ακομα και στον tai πχ, που ενω ηταν παρων σε παλιοτερες "δοκιμες", δεν εχει βαλει "μυαλο" ( :p ) ακομα και σ' αυτους που εχουν επιλεξει, να πηγαινουν τελικα "καπου αλλου" (χωρις να μπορω βεβαια να τους κακισω γι' αυτο).

Αν καποιος με ρωτησει, ουτε κι εγω γουσταρω το μαγαζι.
Ειναι ομως ΚΕΝΤΡΙΚΟ και με χωρο ΑΣΦΑΛΗ για τα μηχανακια (κι ας ερχομαι με αμαξι κατα κανονα εγω)...

Χτες (οπως και την προηγουμενη Δευτερα), εκανα καποιον κοπο (κι εκαψα και καποια βενζινα) για να δω 10 ανθρωπους...
Αυτο λοιπον ΔΕΝ κατεστει εφικτο τελικα, με αποτελεσμα να μου αφησει μια πικρία (την προηγουμενη Δευτερα), αλλα μια τρομερη ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ χτες που επαναλειφθηκε!!! :sick:

Θελετε να πατε για φαϊ?
Παέντε!
Βαλτε ενα ποστ και μαζευτειτε και παέντε!
ΔΕΝ ειπε κανεις τιπτις!

Αν (π.χ.) πριν τρια χρονια, ΕΓΩ μαζευα την παρεα κι ευφευγα "γι' αλλου", τωρα ΕΣΥ ΔΕΝ θα 'ξερες ΚΑΝΕΝΑΝ, γιατι απλα ΔΕΝ θα υπηρχε κανενας για να συναντησεις! :winka:



Οσο για την τακτικη του μαγαζιου (με την πληρωμη "αμα τη εμφανιση"), ΔΕΝ ειδα ΚΑΝΕΝΑΝ να "διαμαρτυρηθει", οταν παλιοτερα ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ εχω πληρωσει πανω απο 30 φορες, "λογαριασμους" ατομων (γνωστων κι ευυποληπτων κατα τα αλλα) που "ξεχασαν" να πληρωσουν κι ουτε ειδα καποιον να συμμετασχει σ' αυτην την "καλυψη". :winka:

Θα μου πει καποιος βεβαια, οτι ειναι απ' τα ποσοστα που παιρνω, οποτε μικρη η ζημια... :dizzy: :lol:

crs-k
11/12/2007, 17:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nik0s
Εγώ πάλι δεν καταλαβαίνω πως είναι αγένεια να φύγεις από κάπου που δεν έχεις ΡΑΝΤΕΒΟΥ με ΚΑΝΕΝΑΝ αφού όλα είναι τόσο αυθόρμητα και απρογραμμάτιστα... :rolleyes:

Αν τον πετύχεις σε πετύχει καλώς. Αν πεινάει και έχει πάει για σουβλάκια πάλι καλώς....


Για ξαναπροσπαθησε...

Αλλιως να στο πω με παραδειγμα. :wacko:

Nik0s
11/12/2007, 17:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k

Σαφως κι αναφερομαι ΚΑΙ σε σενα, οπως αναφερομαι και στον Νικο, που προτιμαει τις "μικρες" παρεες (τις οποιες ΔΕΝ θα 'χε γνωρισει, αν δεν ειχε ερθει στην μεγαλη παρεα), οπως ακομα και στον tai πχ, που ενω ηταν παρων σε παλιοτερες "δοκιμες", δεν εχει βαλει "μυαλο" ( :p ) ακομα και σ' αυτους που εχουν επιλεξει, να πηγαινουν τελικα "καπου αλλου" (χωρις να μπορω βεβαια να τους κακισω γι' αυτο).


Χρήστο, δεν είπα οτι προτιμάω τις μικρές παρέες, ούτε ποτέ κανόνισα κάτι με παιδιά από το moto σε επίπεδο κοινωνικής συναναστροφής εκτός Δέλεαρ και βόλτες. Απλά έχω επιλέξει τον τελευταίο καιρό, να μην προσπαθώ τόσο πολύ να έρθω στο Δέλεαρ (γιατί δεν είναι πάντα επιλογή μου) γιατί δεν περνάω όσο καλά περνούσα και οι άνθρωποι που έβλεπα, ΔΕΝ έρχονται ούτε αυτοί πια !

Nik0s
11/12/2007, 17:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Για ξαναπροσπαθησε...

Αλλιως να στο πω με παραδειγμα. :wacko:


Για πε :D

crs-k
11/12/2007, 18:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nik0s
Χρήστο, δεν είπα οτι προτιμάω τις μικρές παρέες

Αυτο το ειπε ο Νικ0ς κι οχι εσυ. :smilea:




Αρχικά δημιουργήθηκε από Nik0s
ούτε ποτέ κανόνισα κάτι με παιδιά από το moto σε επίπεδο κοινωνικής συναναστροφής εκτός Δέλεαρ και βόλτες. Απλά έχω επιλέξει τον τελευταίο καιρό, να μην προσπαθώ τόσο πολύ να έρθω στο Δέλεαρ (γιατί δεν είναι πάντα επιλογή μου) γιατί δεν περνάω όσο καλά περνούσα και οι άνθρωποι που έβλεπα, ΔΕΝ έρχονται ούτε αυτοί πια !

Δεν ειπε οτι "υποσκαπτεις" εσυ τιποτα ρε Χρηστε...

Το μονο που ειπα για σενα, ειναι οτι ειχες βρεθει (νομιζω :rolleyes: ) σε παλιοτερες και αποτυχημενες "προσπαθειες" και θα 'πρεπε να ξερεις... :wacko:

Απο την αλλη πιστευω (μπορει να κανω και λαθος) οτι οι "παλιοτεροι" θα πρεπει να βοηθαν στο να "δεθουν" και καινουργιες παρεες και να μην αρκουνται στις "δαφνες" (διαβαζε παλιες παρεες) τους, αν θελουμε να μεγαλωσει αυτη η οικογενεια και να 'χουμε "προσφερει" κι εμεις κατι σ' αυτο... :rolleyes:

Απ' την αλλη (οπως ξαναπα) μπορει εγω να ειμαι απλα ουτοπικος κι εκτος πραγματικοτητας...
Αν ισχυει παντως το δευτερο, τοτε ΔΕΝ μ' αρεσει αυτη η εσωστρεφης "πραγματικοτητα"! :sick:

Nik0s
11/12/2007, 18:01
Houston, we have a problem !

:lol: :rotflmao: :lol:

Στον καθρέφτη μιλάς ωρέ λύκε ? :hypnotize

crs-k
11/12/2007, 18:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Αυτο το ειπε ο Νικ0ς κι οχι εσυ. :smilea:
..................


Παει... Το 'χασα ντιπ!!! :a018:


Νομιζα οτι απανταγα στον tai... :hypnotize

:lol: :rotflmao: :lol:

Cpt. Haddock
11/12/2007, 18:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Αυτο το ειπε ο Νικ0ς κι οχι εσυ. :smilea:





Δεν ειπε οτι "υποσκαπτεις" εσυ τιποτα ρε Χρηστε...

Πόση ρακή ήπιες ρε μλκ? :confused: :eek: :uplate:

crs-k
11/12/2007, 18:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nik0s
Χρήστο, δεν είπα οτι προτιμάω τις μικρές παρέες
............................


Αρχικά δημιουργήθηκε από Nik0s
Όπως ξέρεις, έχω ΠΟΛΥ καιρό να έρθω Δέλεαρ - και γιατί δεν προλαβαίνω, αλλά και γιατί πια, δεν μου αρέσει η κατάσταση που δημιουργείται εκεί. Γενικά είμαι ενάντια στις "μαζικές" συνεστιάσεις μιας και δεν προσφέρουν και τίποτα.... προτιμώ να πάρω ένα τηλέφωνο και να κανονίσω με 2-3 ανθρώπους να πιούμε μια μπύρα.


Κατι εχουν παθει τα "Ελληνικα" μου τοτενες... :sick: :lol:

MikeG
11/12/2007, 18:06
Δεν έχω έρθει ποτέ στο Δέλεαρ προφανώς λόγω απόστασης. Δεν μπορώ να έχω άποψη για το συγκεκριμένο μαγαζί. Το μόνο όμως που μπορώ να πω είναι ότι δε νομίζω επειδή θα αλλάξει το στέκι θα χαλάσει, θα διχαστεί ή ότι άλλο η παρέα. Επίσης όλοι θα το μάθουν αυτό, αν αλλάξει, οπότε δε νομίζω ότι θα πάει κάποιος στο Δέλεαρ και θα πει " μα καλά που είναι όλοι...?".
& τώρα να αναφέρω έτσι απλά μια γενική άποψη. Όταν κάθε Δευτέρα σε κάποιο μαγαζί μαζεύονται τόσα άτομα & ακουμπάνε τόσα λεφτά το λιγότερο που έχει να κάνει ο ιδιοκτήτης είναι να κερνάει ένα κασόνι μπύρες τη φορά, τουλάχιστον εμείς στη Κρήτη έτσι το κάνουμε. Αυτά για τα κράνη & τα μπουφάν τα ακούω βερεσέ ιδιαίτερα όταν Δευτέρες θα βαράει μύγες & η είσπραξη του θα είναι τουλάχιστον η μισή αν δε πάει η μοτοπαρέα. Νομίζω ότι πλέον σας (μας) έχει σίγουρους οπότε και γραμμένους... Αν δηλαδή στη λέξη Δέλεαρ έμπαινε κάποια άλλη & άλλαζε η διαδρομή για να πάει κάποιος θα άλλαζε κάτι?
Δε νομίζω ότι κάποιος από εδώ μέσα έχει σκοπό τη δημιουργία κλίκας, κομματιού άλλου και τα σχετικά. Αφού έχουν σπαστεί πολλοί & οι άλλοι συμφωνείτε απλά αναφέρετε τα περί σπασίματος παρέας και αυθορμητισμού, τα οποία τα θεωρώ λάθος, δοκιμάστε κάτι άλλο. & στη τελική τελικά τι έχει αυτό το Δέλεαρ? Χώρο για τις μηχανές και το ξέρουν πλέον όλοι. Κατά τα άλλα χάλια, από ότι λέτε! Ε βρείτε κάποιο άλλο με χώρο για τις μηχανές & σίγουρα θα είναι καλύτερα!
Με αυτά που έγραψα δε νομίζω να θιχτεί κανένας & ούτε έχω κάποιο σκοπό. Είναι η άποψη που έχω διαμορφώσει διαβάζοντας τα περί Δέλεαρ 2 χρόνια τώρα.

:wave2:

Stelth
11/12/2007, 18:07
Παιδιά αν κατάλαβα καλά θα αλλάξετε μαγαζί και θα πάτε προς Άλιμο μεριά.
Αν το μαγαζί είναι αυτό που υποψιάζομαι θα σας αρέσει 1000%
Όντος έχει μια τεράστια (στιλ Δελεαρ και λίγο καλύτερη) αίθουσα και όντος έχει TV.
Είναι φοβερή επιλογή
Α!! μην ξεχάσω έχει και ωραίες σερβιτόρες.

crs-k
11/12/2007, 18:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Πόση ρακή ήπιες ρε μλκ? :confused: :eek: :uplate:


Τιπτις δεν ηπια αφου φυγατε ουλοι και μ' αφησατε "μπουκαλα"! :mad:

Απ' την αλλη ο Νασουλης κι ο Μανωλης ηταν χαλασμενοι απο ψες, ο Γιαννακης ειχε κοψει το χερι του (5 ραμματα)... :sick:

Να καθομαι μονος μου να πινω σαν τον μπεκρη? :(


Εφυγα κι εγω κι ηρθα να βγαλω την τσατιλα μου εδω μεσα... :dizzy:


:lol: :rotflmao: :lol:

Nik0s
11/12/2007, 18:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Κατι εχουν παθει τα "Ελληνικα" μου τοτενες... :sick: :lol:


Οκ, παρεξήγησις. Προφανώς και δεν εννοώ οτι ΑΝΤΙ να πάω στο Δέλεαρ, θα κανονίσω με μικρότερη παρέα... εξού και δεν το έχω κάνει ποτέ. Μιλούσα πιο γενικά, και αυτό ισχύει.

Η "μάζωξη" του μοτο αναγκαστικά θα έχει τόσο κόσμο και ναι έτσι γνώρισα πολύ κόσμο. Αλλά, γνώρισα ακόμα καλύτερα πολύ κόσμο στα Άγραφα, στα 3ήμερα, στις εκδρομές. Και 9 στους 10 που ήταν εκεί, δεν έχουν έρθει ποτέ στο Δέλεαρ.... :)

Cpt. Haddock
11/12/2007, 18:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Τιπτις δεν ηπια αφου φυγατε ουλοι και μ' αφησατε "μπουκαλα"! :mad:

Σταμάτα τη γκρίνια ρε μλκ πια! :uplate: :lol:

Tpap
11/12/2007, 18:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
ας πουμε οτι η κουβεντα εχει φτασει σε ενα σημειο... :rolleyes:
Περαν αυτου, ΣΤΟ ΑΡΧΙΚΟ ΜΟΥ ΘΕΜΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΤΙ?????
ΕΝΤΙΤ: Ή ΜΟΝΟ ΕΓΩ (ξαναλεω) ΕΙΜΑΙ Ο ΜΑΛΑΚΑΣ? [/QUOTΕ]

Δεν εχω ελθει ποτε στο δελεαρ, κ απο οτι ακουω μαλλον δεν προκειται.
dim-tai θα συμφωνησω μαζι σας για τους λογους κ μονο που προαναφερατε.
Ειναι αναφαιρετο δικαιωμα του πελατη να εχει απαιτησεις απο το μερος που εισκεπτεται να συνευρεθει, να πιει καφε, να κανει το πουρο, του να φαει.

Παλαιοτερα καναμε τετοιου ''ειδους'' συγκεντρωσεις για μια λεσχη και σε ΕΝΑΝ να μην αρεσε κατι αλλαζαμε μερος αυτοματως..



[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Επειδη ΔΕΝ προλαβαινω να απανταω εξειδικευμενα στις διάφορες "αναζητησεις & προβληματισμος" του καθενος, θα μιλησω γενικοτερα...

Οποιος νομιζει οτι αυτα που λεω αναφερονται και σ' αυτον...

Πολυ πιθανον να εχει δικιο! :lol:


Λοιπον πατε ΟΠΟΙΟΙ 'θετε, ΟΠΟΥ θετε, και βρειτε ενα μαγαζι που να ανέχετε 30-40 μαντραχαλαιους που πετανε οπου να 'ναι κρανη και μπουφαν (ασχετα αν υπαρχει κι ενας μαλακας που επι 3 συναπτά ετη τωρα εχει αναλαβει να τα μαζευει απο 'κει που τα πεταν σε οσο το δυνατον λιγοτερα τραπεζια) κι οταν με το καλο αυτο το μαγαζι, που ΕΝΟΕΙΤΑΙ οτι θα ειναι καπου ΚΕΝΤΡΙΚΑ, ωστε να φτανουν ΟΛΟΙ απο το λεκανοπεδιο, γινει στεκι, τοτε θα ερχομαι κι εγω εκει.

Σε αυτην την φαση, μου θυμιζετε αυτους που κατα καιρους εχουν "φυγει" απο το Moto.gr κι εχουν ανοιξει δικα τους fora!............................................................................................... ...............Ως τοτε ομως, οποιοι θελουν να βρισκονται με καποια "ολιγομελη" παρεα, ή δεν γουσταρουν τον τοπο τοσο πολυ, ας βαζουν καποιο ποστ (εχει γινει πολλες φορες και παλιοτερα) για συναντηση στην Μυρτιά, στην Λειβαδια, στο ISDL ή οπου στο διαλο αλλου θελουν!

Κανενας ΔΕΝ κραταει κανεναν.

Οταν μπαινεις ομως μεσα σε μια παρεα και παιρνεις την μιση γι' αλλου ειναι (ξαναλεω)τουλαχιστον Αγένεια !!! :sick:


Καταλαβατε ή να κανω και κάκα?



Διαφωνω απολυτως με το τροπο σκεψης σου καθως και με την διατυπωση της.
Ειναι ο τελευταιος τροπος που θα επρεπε να βρει χρηση απο μοντ μαλιστα.
Δουλεψε λιγο στο μυαλο σου τον ορο ''ψυχολογια τσιφλικιου'' η οποια ομολογουμενως κλονιστηκε αρκετα πρεπει να παραδεχθεις, ετσι..?
--και ερωτω: γιατι αραγε...?

ωστοσο το μαγαζι που λεει ο διμ πραγματι αξιζει... ιδιως οταν πεφτει ο ηλιος και εισαι στο πανω.

Cpt. Haddock
11/12/2007, 18:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από Stelth
Παιδιά αν κατάλαβα καλά θα αλλάξετε μαγαζί και θα πάτε προς Άλιμο μεριά.
Αν το μαγαζί είναι αυτό που υποψιάζομαι θα σας αρέσει 1000%
Όντος έχει μια τεράστια (στιλ Δελεαρ και λίγο καλύτερη) αίθουσα και όντος έχει TV.
Είναι φοβερή επιλογή
Α!! μην ξεχάσω έχει και ωραίες σερβιτόρες.

Ωραία.

Προτείνω εις εκ των Dimchios, Τai Catmaster να ανοίξουν ένα θρεντ για το συγκεκριμένο μαγαζί για την επομενη Δευτέρα.

Ανοιξτε το θρεντ απο τώρα ωστε να το ξέρει ο κόσμος και να μην παει καποιος στο Δελεαρ και δε βρει κανένα

Πηγαίνετε και ενημερώστε τους υπόλοιπΟΙ

:wave2: :wave2:












και σε λίγο καιρό παλι στο Δελεαρ θα μαζευόμαστε :lol:

Akatanomastos
11/12/2007, 18:13
ego pantos tosa xronia den exo kanena provlima se afto to magazi, den thimamai kai pos to lene...einai to kalitero meros pou exo paei































(eipe o idioktitis tou delear me krifo nick):lol: :lol: :lol:

Nik0s
11/12/2007, 18:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Ωραία.

Προτείνω εις εκ των Dimchios, Τai Catmaster να ανοίξουν ένα θρεντ για το συγκεκριμένο μαγαζί για την επομενη Δευτέρα.

Ανοιξτε το θρεντ απο τώρα ωστε να το ξέρει ο κόσμος και να μην παει καποιος στο Δελεαρ και δε βρει κανένα

Πηγαίνετε και ενημερώστε τους υπόλοιπΟΙ

:wave2: :wave2:


και σε λίγο καιρό παλι στο Δελεαρ θα μαζευόμαστε :lol:


Ρε μλκ, κανόνισε εσύ όπως πέρυσι κανένα 5ήμερο τύπου Χίος να Φχαριστηθούμε κι αφήστε τους φραπέδες και τις μπύρες και τα Δέλεαρ....

Cpt. Haddock
11/12/2007, 18:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nik0s
Ρε μλκ, κανόνισε εσύ όπως πέρυσι κανένα 5ήμερο τύπου Χίος να Φχαριστηθούμε κι αφήστε τους φραπέδες και τις μπύρες και τα Δέλεαρ....

Ετοιμάζω καλύτερο... :smokin:


βγάλτε διαβατήρια :winka:

crs-k
11/12/2007, 18:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
......................
και σε λίγο καιρό παλι στο Δελεαρ θα μαζευόμαστε :lol:


Ολοι? :confused:

Οχι ολοι! :nono:

Ενα μικρο Γαλ... :dizzy: :hypnotize :a018:

Nik0s
11/12/2007, 18:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Ετοιμάζω καλύτερο... :smokin:


βγάλτε διαβατήρια :winka:


Βγάζω τώρα καινούργιο. Μόνο μην κανονίσεις 1-20 Φεβρουαρίου τίποτα γιατί σ'εσφαξα!


Θα είμαι Ινδία :smokin:

afrotwin
11/12/2007, 19:30
ego sas ipa na dinoume 10 euro ton mina na nikiasoume ena xoro oti nane na ton diamorfosoume opos 8eloume na valoume ta psigia mas mesa tous pagkous mas ta trapezia mas
ke na arazoume eki oso 8eloume ke ka8imerines ke opote nane
na exoume ke dio tris kopelitses na prosexoun ton xoro 8a analamavanoume oloi me tin sira xreei ka8aristi ke lipa ke 8a ine ola mia xara

me tis mousikes mas

8a vgenoume me ton orizonta ta vradia 8a mazevoume petamena epipla 8a ta vafoume 8a ta ftiaxnoume ke 8a imaste i kaliteroi

ti na pigenoume ke na ta skame opou nane

rixnoume ke mia psistaria me karvouno gia barby q:lol:
ke 8a mas zilepsoun poli 8a kanoun kra na er8oun eki sto telos 8a vgazoume ke xrima...


ala iste m.a.l.a.k.e.s
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

KeLeYTiS
11/12/2007, 20:05
Aμα θελετε παντως υπαρχει χωρος με 1.5 ευρω την μπυρα και με 6 ευρω τρως μαγειρευτο φαγητο οχι κλαμπ ...
Χωρος απλετος , παρκινγκ φατσα καρτα εκει που καθεσαι ....

Ειναι ομως λιγο μετα τους Αγιους Αναργυρους , αν δεν κατσουν οι αλλες λυσεις απλα εχετε το στο πισω μερος του κεφαλιου σας

:wave2:

DimChios
11/12/2007, 21:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Ενώ για τα στραβά του Δέλεαρ, όλοι λίγο πολύ συμφωνούμε, εδώ έχεις άδικο....

Παλιά που δεν πληρωνόταν "τη εμφανίσει" πολύς κόσμος είχε φύγει χωρίς να πληρώσει (απο αφηρημάδα όχι επιτηδες - θέλω να πιστεύω), πολλές φορες ο Παναγιώτης (τότε) ψαχνόταν ποιος του χρωστάει, πολλές φορές είχαμε πληρώσει για άλλους που είχαν φύγει κλπ κλπ

Σε αυτό δεν τους δίνω άδικο



:wave2:


Ηλια, μιλαω ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ!

3 μπυρες σε 3 ανθρωπους χτες και ΠΡΙΝ πιασει τη μπυρα απο το δισκο ειπε "Θα με πληρωσετε"?

Μου ρθε να του πω "ΟΧΙ" και να φυγω!

tai
11/12/2007, 21:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k


Λοιπον πατε ΟΠΟΙΟΙ 'θετε, ΟΠΟΥ θετε, και βρειτε ενα μαγαζι που να ανέχετε 30-40 μαντραχαλαιους που πετανε οπου να 'ναι κρανη και μπουφαν
Το βρήκαμε λεμε

(ασχετα αν υπαρχει κι ενας μαλακας που επι 3 συναπτά ετη τωρα εχει αναλαβει να τα μαζευει απο 'κει που τα πεταν σε οσο το δυνατον λιγοτερα τραπεζια)
βρε πως θα βρίσκαμε τα κράνη μας χωρις εσένα??:lol: πως θα τα καταφέρναμε?:lol: καλα, χρέωσέ μας τελικα για τον κόπο σου:lol:

κι οταν με το καλο αυτο το μαγαζι, που ΕΝΟΕΙΤΑΙ οτι θα ειναι καπου ΚΕΝΤΡΙΚΑ, ωστε να φτανουν ΟΛΟΙ απο το λεκανοπεδιο,
Η ΕΥΚΟΛΗ ΠΡΟΣΒΑΣΗ ειναι το ζητούμενο, ΟΧΙ ΤΟ ΚΕΝΤΡΙΚΑ
και Κηφισός, παραλιακή, Αλίμου ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΗ ΠΡΟΣΒΑΣΗ

γινει στεκι, τοτε θα ερχομαι κι εγω εκει.
δηλαδή πότε θα αποφανθούμε οτι εγινε στέκι???

Σε αυτην την φαση, μου θυμιζετε αυτους που κατα καιρους εχουν "φυγει" απο το Moto.gr κι εχουν ανοιξει δικα τους fora!
:a24: τωρα λες μαλακίες. Εμεις προτείνουμε το ΜΟΤΟ να πάει σε άλλο μαγαζί και όχι εμείς οι 5-6 αν δεν το κατάλαβες

Το σκεπτικο ειναι ΑΚΡΙΒΩΣ το ΙΔΙΟ!
ΤΙΙΙΙΙ?????????:a24:

Μαζευουμε κοσμο απ' το Μοτο κι ανοιγουμε αλλο φορουμ!
Μαζευουμε παρεα απ' το Δελεαρ και παμε για φαϊ!
αυτα τωρα, ειναι απόλυτα δεμένα μεταξύ τους, αλλα και με το θέμα,Ε?:a24: :lol:

Τελικα ομως το Μοτο υπαρχει (και μεγαλωνει), ενω για τα αλλα φόρα, ΔΕΝ θελω να κφερω αποψη...
αλλη Αλαμάνα και άλλος Διάκος μας βρήκε :lol: βρές και αλλους 299 να κρατήσετε και της θερμοπύλες:rotflmao:

Και μην ξεχνάς οτι δεν μεγαλώνει μονο απο σένα αλλα και απο άλλους το ιδιο παλιούς με σένα, αλλά και νεότερους



Καλως ή καως, εχει μεινει το Δελεαρ αυτην την στιγμη σαν στεκι μιας παρεας...
Σ' αυτο ερχεται κοσμος ΧΩΡΙΣ κανενα ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΕΝΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ, για να δει 10-20-30 ανθρωπους!
αυτο ανετα διορθώνεται. Οσοι μπαίνουν στο ΜΟΤΟ θα ενημερωθούν

Οι πιο "τακτικοι" θα θυμουνται οτι εχει ερθει κατα καιρους και κοσμος που ειχε πολυυυ καιρο να εμφανιστει, ακομα και στο φορουμ...
διαβάζει όμως το ΜΟΤΟ

Προσωπικα, αισθανομαι ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ αγενης, να φυγω με 5-10 "πιο κολλητους" και να γραψω στ' αρχιδια μου αυτους που πιθανον (λογω δουλειας) ερθουν λιγο πιο καθυστερημενα...
Εν κατακλειδι...
Ε να καθώμαστε σε συκεκριμένα ωράρια τοτε :lol:

ρε Χρηστο διαβάζεις αλήθεια αυτα που γράφεις???:a24:

θα χτηπάμε κάρτα δηλαδή, Η θα φεύγουμε μονο αν έχει έρθει και ο τελευταίος ??:rotflmao:

Αν αλλαξει το "στεκι" του Μοτο, ειμαι μαζι σας...
Ως τοτε ομως, οποιοι θελουν να βρισκονται με καποια "ολιγομελη" παρεα, ή δεν γουσταρουν τον τοπο τοσο πολυ, ας βαζουν καποιο ποστ (εχει γινει πολλες φορες και παλιοτερα) για συναντηση στην Μυρτιά, στην Λειβαδια, στο ISDL ή οπου στο διαλο αλλου θελουν!

τελικά σε ενοχλεί οτι κάποιοι ειναι ποιο ''κολιτοί'' Η οτι πήγανε να φάνε χωρίς να σε ρωτήσουν-καλέσουν??
EDIT:
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
tai, να σε διορθωσω!
προταση χτες εγινε στο Χρηστο και την Τουλα απο ΕΜΕΝΑ τον ΙΔΙΟ!

Κανενας ΔΕΝ κραταει κανεναν.
εσυ φαίνεται σαν να κάνεις προσπάθειες και δεν καταλαβαίνω το γιατί

Οταν μπαινεις ομως μεσα σε μια παρεα και παιρνεις την μιση γι' αλλου ειναι (ξαναλεω)τουλαχιστονΑγένεια !!!

ΓΙΑ ΚΑΤΣΕ ΡΕ ΧΡΗΣΤΟ, ΔΙΚΙΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ''ΠΑΡΕΑ''?? ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΣ ΜΠΑΊΝΕΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΊ ΧΩΡΙΣ ΑΔΕΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΦΙΛΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΕΣΎ???
ΠΑΣ ΚΑΛΑ ???



[SIZE=]Καταλαβατε ή να κανω και κάκα?


ΟΧΙ αρκετα εκανες :lol:


μετα απο αυτο

και διαβάζοντας αυτο


Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
[B]............... ''ψυχολογια τσιφλικιου'' η οποια ομολογουμενως κλονιστηκε αρκετα πρεπει να παραδεχθεις, ετσι..?
--και ερωτω: γιατι αραγε...?

/B]


ΛΕΩ ΟΤΙ




ΧΡΗΣΤΟ ΕΙΣΑΙ ΛΑΘΟΣ

Tο θέμα μας ειναι αν πρέπει να δούμε και άλλα μαγαζιά εκτός απο το δελεαρ και οχι αν εμεινες μόνος σου να πιεις το τσίπουρο.:lol:


Αυτό το συζητάμε και κατ'ιδίαν αν θες.

Για να δούμε ποιος είναι αγενής, και γιατί.


Εκτος αν ενοχλήθηκες που δεν εκανες ΠΡΩΤΟΣ την πρόταση. :lol:

DimChios
11/12/2007, 21:45
tai, να σε διορθωσω!
προταση χτες εγινε στο Χρηστο και την Τουλα απο ΕΜΕΝΑ τον ΙΔΙΟ!

tai
11/12/2007, 22:13
Αυτή ειναι η πιο λογική πρόταση νομίζω



Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock

Κανονίστε να πάτε μια δευτέρα να δείτε, και αν σας αρέσει, κάντε το "μονιμο"


και αν δεν μας αρέσει τα ξαναλέμε

alximistis
11/12/2007, 23:06
Δεν ξέρω από που ξεκίνησε το όλο αυτό θέμα και να πω την αλήθεια δεν κάθομαι να διαβάσω τώρα βαριέμαι. :)
Ωστόσο εφόσον αποφασίζεται να αλλαχθεί το στέκι θερμή παράκληση ειδοποιήστε με σαφήνεια όλους μας. :)

mizz
11/12/2007, 23:35
οκ, ενημερώνω, από την επόμενη φορά όλοι θα μαστε εδώ:

http://img411.imageshack.us/img411/6677/bigpicture274d257ddfyf0.jpg


καλή διασκέδαση
:beer: :beer: :beer:

GIXXERAKIAS
11/12/2007, 23:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από mizz
οκ, ενημερώνω, από την επόμενη φορά όλοι θα μαστε εδώ:

http://img411.imageshack.us/img411/6677/bigpicture274d257ddfyf0.jpg


καλή διασκέδαση
:beer: :beer: :beer:

Γουσταρω παιδοτοποοοοοο!!!!!:D :D
Αλλα δεν θα εχει προτζεκτορα!:sad: :sad:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: