PDA

View Full Version : ΠΛΑΣΤΙΚΑ ΧΤΧ 660



mai_tai
11/12/2007, 18:02
Ρε παλικαρια τι κακο ειναι αυτο με τα πλαστικα του.....λιγο τα ακουμπας και γρατζουνιουνται!το εργαλειο ειναι μολις 10 ημερων και δειλα -δειλα φανηκαν οι πρωτες γρατζουνιες απο το τζιν..(στα πλαινα καπακια)μηπως πρεπει να τα παω σε κανα φανοποιω να τα περασει κανα χερι βερνικι?τοχει κανει κανεις η...ειμαι ο μοναδικος παραξενος?επισης εχω ακουσει οτι μετα απο 1-2 καλοκαιρια κοβει το χρωμα-ακουω γνωμες:confused:

mai_tai
11/12/2007, 18:03
ξεχασα να πω το χρωμα του(ΜΑΥΡΟ)

grigorisK7
11/12/2007, 18:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από mai_tai
ξεχασα να πω το χρωμα του(ΜΑΥΡΟ)
]

ετσι ειναι το μαυρο χρωμα φιλαρακι :wave2:

halls
12/12/2007, 18:09
Ετσι ειναι τα πλαστικα του!!!!!!!!!

Τα εβαψα και ησυχασα!!!!!!!:)

trigger
12/12/2007, 18:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από halls
Ετσι ειναι τα πλαστικα του!!!!!!!!!

Τα εβαψα και ησυχασα!!!!!!!:)

+ ένα χέρι βερνίκι από πάνω! Υπάρχει και η δυνατότητα να βάψεις τα πλαστικά, να βάλεις τα αυτοκόλλητα και μετά να περάσεις βερνίκι για να μη χαλάσουν ούτε τα αυτοκόλλητα κάποια στιγμή ( αν το κάνεις να βγάλεις καλά όλο τον αέρα που θα έχει τυχόν εγκλωβιστεί σε αυτά γιατί όταν βγεί από μόνος του θα σου φουσκώσει το βερνίκι)

:wave2:

mai_tai
17/12/2007, 19:31
ρε παλικαρια τον κωδικο του χρωματος που τον γραφει?πηρα την μοτοδυναμικη και μου ειπε δεν ειναι ολα τα μαυρα χτ660 το ιδιο χρωμα....καθε μηχανακι εχει δικο του κωδικο χρωματος....ρε θα τρελαθουμε????

trigger
17/12/2007, 19:48
Κάπως έτσι έχουν τα πράγματα....
Για να καταλάβεις τα πρώτα ΧΤR του '04 ήταν μαύρα αλλά τα ΧΤΧ του '04 ήταν γκρί, στα χαρτιά όμως και στην άδεια κυκλοφορείας τα έγραφαν μαύρα! Το '06 έβγαλαν μαύρο ΧΤR μεταλλικό χρώμα αλλά τότε έβγαλαν ΧΤΧ μαύρο χρώμα (πραγματικό αυτή τη φορά) και φέτος έβγαλε αυτό σε ΧΤR και ΧΤΧ που είναι άλλο μαύρο... :look:
Πάρ'το αυγό και κούρεψ'το:cry:

Daemon
17/12/2007, 20:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από mai_tai
ρε παλικαρια τον κωδικο του χρωματος που τον γραφει?πηρα την μοτοδυναμικη και μου ειπε δεν ειναι ολα τα μαυρα χτ660 το ιδιο χρωμα....καθε μηχανακι εχει δικο του κωδικο χρωματος....ρε θα τρελαθουμε????

Καλα μη τρελαθεις.. :smokin:

Η Υamaha δεν εχει κωδικο χρωματος οπως το εννοεις (για να βγαλεις το χρωμα για βαψιμο) αλλα καποιους κωδικους για αντ/κα. Πχ. το μαυρο ειναι ΥΒ και το γκρι ειναι DNMB. Σου ειπε ετσι γιατι το 99,9999% που παιρνουν τηλεφωνο για αντ/κα η οτιδηποτε αλλο σχετικα με το ΧΤ λενε το DNMB (το γκρι δηλαδη) μαυρο.

:wave2: