PDA

View Full Version : ΚΛΟΠΗ Aprilia Pegaso Factory



road spirit
12/12/2007, 11:46
το μεταφέρω απο το apriliabikers.gr :

ειμαι η Μαρια ,και ελπιζω στην βοηθεια σας να βρω την μηχανη μου που μου κλεψανε στις 12/11/2007 χωρις πινακιδες 5 μερεσ την ειχα, απο το σπιτι περιοχη Χαλκιδα

μαύρο/ κόκκινο '07

το λινκ : http://www.apriliabikers.gr/cms/index.php?option=com_smf&Itemid=33&topic=4149.msg267254;topicseen#new


114148

costas81
12/12/2007, 11:56
καλα μιλαμε πολυ φρικη!!
5 μερες μονο την ειχε η κοπέλα??


:mad: :mad:

TROOPER
12/12/2007, 12:24
μου κοψες τη χολη ρε!!!!!!!!!!!

:mad: :mad: :mad:

:a38: :a38: :a38:

ευχομαι να βρεθει ...................:sad:

SpineshankD
12/12/2007, 13:05
ωραιααα...

blackbusa
12/12/2007, 14:03
γιατι ρε πουστη......μου βρωμαει διπλα κλειδια???:a29:
μακαρι να βρεθει....:sad:


υ.γ.Γιαννακη:a38:

jasondakar
12/12/2007, 14:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
γιατι ρε πουστη......μου βρωμαει διπλα κλειδια???:a29:
μακαρι να βρεθει....:sad:


υ.γ.Γιαννακη:a38:



+1

DimChios
12/12/2007, 14:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
μου κοψες τη χολη ρε!!!!!!!!!!!

:mad: :mad: :mad:

:a38: :a38: :a38:

ευχομαι να βρεθει ...................:sad:


+1170

:mad: :mad: :mad:

trigger
12/12/2007, 14:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
γιατι ρε πουστη......μου βρωμαει διπλα κλειδια???:a29:
μακαρι να βρεθει....:sad:


+....

road spirit
12/12/2007, 15:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
γιατι ρε πουστη......μου βρωμαει διπλα κλειδια???:a29:
μακαρι να βρεθει....:sad:


οχι διπλά κλειδιά, τα κλειδιά τα ίδια !! :eyepop:

όπως γράψανε στο θρεντ στο απρίλιαbikers :

o εν λόγω 'κύριος' από όσο μας ενημέρωσε η maria μαζί με την παρέα του - 5 λεβεντόπαιδα είναι η παρέα - έκαναν 51 κλοπές σε διαστημα 20 ημερών. Μπήκαν στο σπίτι της Μαρίας τους ψέκασαν με αναισθητικό σπρέυ και τους άδειασαν το σπίτι και πήραν του κλειδιά του Πήγασου.Το καλό είναι ότι δεν τους πείραξαν .... Η αστυνομία κατάφερε και έπιασε τον έναν ,οι υπόλοιποι δεν έχουν πιαστεί ακόμα.
Σημειωτέο δε είναι ότι ο συλληφθείς φορούσε τα ρούχα του παιδιού της Μαρίας και δεν εχει ομολογήσει που βρίσκεται ο Πήγασος και άλλα αντικείμενα που εκλάπησαν ........

apav
12/12/2007, 15:04
:uplate:

trigger
12/12/2007, 15:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
οχι διπλά κλειδιά, τα κλειδιά τα ίδια !! :eyepop:

όπως γράψανε στο θρεντ στο απρίλιαbikers :

o εν λόγω 'κύριος' από όσο μας ενημέρωσε η maria μαζί με την παρέα του - 5 λεβεντόπαιδα είναι η παρέα - έκαναν 51 κλοπές σε διαστημα 20 ημερών. Μπήκαν στο σπίτι της Μαρίας τους ψέκασαν με αναισθητικό σπρέυ και τους άδειασαν το σπίτι και πήραν του κλειδιά του Πήγασου.Το καλό είναι ότι δεν τους πείραξαν .... Η αστυνομία κατάφερε και έπιασε τον έναν ,οι υπόλοιποι δεν έχουν πιαστεί ακόμα.
Σημειωτέο δε είναι ότι ο συλληφθείς φορούσε τα ρούχα του παιδιού της Μαρίας και δεν εχει ομολογήσει που βρίσκεται ο Πήγασος και άλλα αντικείμενα που εκλάπησαν ........

:eyepop: Ευτυχώς που είναι όλοι τους καλά!
Αφού βρέθηκε ένας τουλάχιστον υπάρχουν ελπίδες για κάτι :wacko:

powerphot
13/12/2007, 11:11
ΕΚΛΑΠΕΙ: Pegaso Strada Factory Μαυρο/Κοκκινο 2007
ΑΡ.ΠΛΑΙΣΙΟΥ ZD4VDE00975000542
Χωρίς πινακίδα καθότι είναι καινούρια
Κρανος Κiwi πορτοκαλι γραφικα και ενα κρανος marusin mat γραφικα δρακος
Η μηχανή φέρει διαφημιστικό αυτοκολλητο ΚΑΡΑΝΑΣΤΑΣΗΣ (το μαγαζι απο το οποίο αγοράστηκε).


Αθήνα, 13 Δεκεμβρίου 2007
ΕΔ/ΝΜ/66
ΚΛΕΜΜΕΝΟ APRILIA PEGASO FACTORY
Αγαπητοί Συνεργάτες,
Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι τη νύχτα 11 προς 12 Δεκεμβρίου 2007, εκλάπη από την περιοχή της Χαλκίδας ένα καινούριο Aprilia Pegaso Factory, χωρίς αριθμό κυκλοφορίας, με αριθμό πλαισίου ZD4VDE0097S000542.
Παρακαλούμε να παρακολουθείτε σχολαστικά τα πλαίσια όλων των Pegaso Factory που ενδεχομένως εμφανιστούν στις εγκαταστάσεις σας, καθώς επίσης και για μεμονωμένα ανταλλακτικά / εξαρτήματα του συγκεκριμένου μοντέλου που ενδεχομένως εμφανιστούν προς πώληση ή τοποθέτηση.
Αν κάτι ύποπτο υποπέσει στην αντίληψή σας, παρακαλούμε να ενημερώσετε την Aprilia Hellas.
Με εκτίμηση
Νικόλας Π. Μάγειρας
Εμπορικός Δ/ντής
Aprilia Hellas A.E. Υμηττού 259 Τηλ: +30 210 6898290
116 31 Αθήνα Fax: +30 210 6898056


114236

trigger
13/12/2007, 15:17
Powerphot :a18: :a20:

powerphot
13/12/2007, 16:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από trigger
Powerphot :a18: :a20:
Όχι σε μένα μπράβο :nono:, στην ApriliaHellas που έβγαλε την ανακοίνωση προς τα συνεργεία.

dimokritos
13/12/2007, 16:27
και όχι μόνο η ApriliaHellas, αλλά και όλες τις οι υπόλοιπες αντιπροσωπίες αν έκαναν συστηματικά το ίδιο, και κάθε ανταλακτικό που πωλούνταν, ο μαγαζάτορας ζητούσε άδεια κυκλοφορίας και διαστάυρωνε τον αριθμό πλαισίου και κινητήρα, ίσως να μειώνονταν πολύ περισσότερο οι κλοπές.

βέβαια, δεν ξέρω πόσο εφικτό και εύκολο είναι αυτό, αλλά είμαι σίγουρος ότι θα είχε αποτέλεσμα.

κρίμα για την κοπελιά.. μακάρι να ήταν η τελευταία.. :(

project.breeze
15/12/2007, 13:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
οχι διπλά κλειδιά, τα κλειδιά τα ίδια !! :eyepop:

όπως γράψανε στο θρεντ στο απρίλιαbikers :

...Σημειωτέο δε είναι ότι ο συλληφθείς φορούσε τα ρούχα του παιδιού της Μαρίας και δεν εχει ομολογήσει που βρίσκεται ο Πήγασος και άλλα αντικείμενα που εκλάπησαν ........



Γιατί δεν του σπάνε ένα-ένα τα κόκκαλα μέχρι να ομολογήσει; :mad:

675
15/12/2007, 17:35
ρε αυτοι ειναι αρρωστοι..
διπλα κλειδια και μαλακιες δε ξερουμε ποιον να εμπιστευτουμε ρε πουστη...

:yuck:

675
15/12/2007, 17:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
οχι διπλά κλειδιά, τα κλειδιά τα ίδια !! :eyepop:

όπως γράψανε στο θρεντ στο απρίλιαbikers :

o εν λόγω 'κύριος' από όσο μας ενημέρωσε η maria μαζί με την παρέα του - 5 λεβεντόπαιδα είναι η παρέα - έκαναν 51 κλοπές σε διαστημα 20 ημερών. Μπήκαν στο σπίτι της Μαρίας τους ψέκασαν με αναισθητικό σπρέυ και τους άδειασαν το σπίτι και πήραν του κλειδιά του Πήγασου.Το καλό είναι ότι δεν τους πείραξαν .... Η αστυνομία κατάφερε και έπιασε τον έναν ,οι υπόλοιποι δεν έχουν πιαστεί ακόμα.
Σημειωτέο δε είναι ότι ο συλληφθείς φορούσε τα ρούχα του παιδιού της Μαρίας και δεν εχει ομολογήσει που βρίσκεται ο Πήγασος και άλλα αντικείμενα που εκλάπησαν ........

τωρα το ειδα αυτο...:eyepop:

MitsosNaked
16/12/2007, 14:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimokritos
και όχι μόνο η ApriliaHellas, αλλά και όλες τις οι υπόλοιπες αντιπροσωπίες αν έκαναν συστηματικά το ίδιο, και κάθε ανταλακτικό που πωλούνταν, ο μαγαζάτορας ζητούσε άδεια κυκλοφορίας και διαστάυρωνε τον αριθμό πλαισίου και κινητήρα, ίσως να μειώνονταν πολύ περισσότερο οι κλοπές.

βέβαια, δεν ξέρω πόσο εφικτό και εύκολο είναι αυτό, αλλά είμαι σίγουρος ότι θα είχε αποτέλεσμα.

κρίμα για την κοπελιά.. μακάρι να ήταν η τελευταία.. :(

Γιατί να μήν είναι κάτι τέτοιο εφικτό;
Εδώ η rainbow που φέρνει τους υπολογιστές της Apple όταν το πάς για σέρβις ή για οτιδήποτε άλλο ζητά το serial number και κατόπιν το ονοματεπώνυμό σου. Κι εδώ μιλάμε για κάτι που κοστίζει το ΠΟΛΥ 5,000 Ευρώ. Όχι για μηχανή.

Επίσης πολλές εταιρίες που φτιάχνουν εξειδικευμένα hardware ΑΠΑΙΤΟΥΝ να κάνεις register το μηχάνημα που πήρες από αυτούς για να στο ενεργοποιήσουν ή να το δεχτούν για σέρβις και άν για οιονδήποτε λόγο θές κάποιο σέρβις ή να σου αλλάξουν κάποιο component, τους επιστρέφεις αναγκαστικά το χαλασμένο για να σου δώσουν το νέο. Άσε δέ για μεταβίβαση άδειας χρήσης κλπ. Εκεί γίνεται με πολύ συγκεκριμένους και ασφαλείς τρόπους ώστε να μήν υπάρχουν μπερδέματα.

Ας κουραστούν λιγάκι παραπάνω οι αντιπρόσωποι με το paperwork, δέ θα πάθει τίποτα ο κώλος τους, αλλά έτσι τουλάχιστον θα είμαστε πιό ασφαλείς.

Tropeas
16/12/2007, 14:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
μου κοψες τη χολη ρε!!!!!!!!!!!

και εμένα.... :hypnotize :uplate:
μακάρι να την βρεί η κοπέλα αλλά και χωρίς πινακίδα και κούτα δύσκολο αν φύγει έξω....:wave2:
εδω όμως αν έχει το πλαίσιο και δεν είχε βγάλει απλά πινακίδα μπορεί να πάει και να το μπλοκάρει στο υπουργείο και να τον τσακώσουν βγάζοντας ...:winka:

powerphot
02/01/2008, 15:37
UP

Dodok edessa
03/01/2008, 08:19
δεν το χωρα ο νους !!!:uplate:
να μπουνε σε ξενο σπιτι ...να ψεκασουν με σπρευ τους ανθρωπους ...μαζι και το παιδι ...για να παρουνε ενα κωλομηχανημα !!!!:uplate:
Μπροστα στο παιδι ολα ειναι κωλομηχανηματα ...
Τι θα ακουσουμε ακομα ...
:(