PDA

View Full Version : Έφαγα σαβούρα αλλά την ευχαριστήθηκα



lamoun
12/12/2007, 15:25
Και νομίζω πως απο την φωτογραφία μπορείτε να καταλάβετε και το γιατί!!! :lol:

Πήγαινα λοιπόν ο καημένος μια βολτούλα να ξεσκάσω... Θεσσαλονίκη - Αρναία μέσο Χολομώντα σκέφτηκα.. Ωραία, ντύθηκα, σενιαρίστηκα, νερό φωτογραφική και φύγαμε!!! :a2:

Ελα όμως που στο δρόμο αρχίζει να ψιλο βρέχει.. έλα όμως που στα δεξιά μου υπήρχαν χωματόδρομοι που οδηγούσαν στα χωράφια... έλα όμως που έχω και τη κ@υλ@ του χώματος... εεεε αναστροφή και βούρ για τις λάσπες!!! :nono:

Στην αρχή τελείως ψαρωμένος, σιγά σιγά αρχίζω να ανοίγω το γκάζι στις στροφές, να γλιστράω :) να περνάω πάνω απο λιμνούλες λάσπης, παιδική χαρά!! :a30:

Αλλά επειδή η βροχή δυνάμωνε και δεν ήθελα να βρεθώ κολλημένος στις λάσπες την έκανα σιγά σιγά για πίσω... :( και τότε είναι που συνέβη... σε μια στροφή ανοίγω το γκάζι μάλλον λίγο παραπάνω τα λάστιχα πολιτικά, τα κιλά 200 και ο Λάμπρος στα χώματα!!

Όλα καλά όλα ωραία αλλά το μηχανάκι έπεσε έξω απο το δρόμο στο χωράφι που ήταν λίγο πιο χαμηλά.. Τιμόνι, βάση προβολέα και κρύσταλλα. :( Κρίμα ρε γαμώτο, άν δεν ήταν αυτό θα'ταν η διασκεδαστικότερη σούπα που έχω φάει!!

Πάντα τέτοια ΤΜ !!!

:rotflmao: :rotflmao:


114154

lamoun
12/12/2007, 15:26
ΘΕΛΩ ΚΑΙ ENDURO ΛΕΜΕ!!!

:look:


114155

DrIoannis
12/12/2007, 15:39
Μακάρι όλες οι "σαβούρες" να ήταν τόσο ανώδυνες.Εσύ να είσαι καλά.

apav
12/12/2007, 16:34
Ανώδυνα! :D

ΥΓ Είχες βάλει και μια προφητική φωτογραφία στους εντουράδες με ένα άλλο GS στις λάσπες! :bigcry:

:wave2:

lamoun
12/12/2007, 16:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από apav
ΥΓ Είχες βάλει και μια προφητική φωτογραφία στους εντουράδες με ένα άλλο GS στις λάσπες! :bigcry:

:wave2:

Σωστότατος!!! :D

dodos 900
12/12/2007, 16:38
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από lamoun
[B]ΘΕΛΩ ΚΑΙ ENDURO ΛΕΜΕ!!!





Και η μηχανή πλύσιμο!:lol:
Καλή φάση,θα το δοκιμάσω και εγώ κάποια στιγμή,με το παπί όμως.:look:

:wave2:

lamoun
12/12/2007, 16:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από apav
ΥΓ Είχες βάλει και μια προφητική φωτογραφία στους εντουράδες με ένα άλλο GS στις λάσπες! :bigcry:

:wave2:

Η τύπισσα με έχει για πρωινό!! :eyepop:

:rotflmao: :rotflmao:


114157

marios8
12/12/2007, 16:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από lamoun
................. και τότε είναι που συνέβη... σε μια στροφή ανοίγω το γκάζι μάλλον λίγο παραπάνω τα λάστιχα πολιτικά, τα κιλά 200 και ο Λάμπρος στα χώματα!!..............


Λάμπρο αφου δεν χτύπησες όλα τα άλλα δεν έχουν ιδιαίτερη σημασία.

Αλλα μην μπαίνετε στο χώμα χωρίς τα σωστά μηχανάκια - λάστιχα - εξοπλισμό.
Οι τούμπες εστω και σε φλαταδούρες παραμονεύουν εκεί που δεν το περιμένεις. :beer: :wave2:

lamoun
12/12/2007, 17:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
Αλλα μην μπαίνετε στο χώμα χωρίς τα σωστά μηχανάκια - λάστιχα - εξοπλισμό.

Δυστυχώς έτσι είναι.. ήξερα πως κάνω μ@λ@κι@ αλλά πάνω στην κ@υλ@... :(


:beer: σε όλους!!

ktmakis
12/12/2007, 18:03
Πάει τώρα το μικρόβιο το κόλλησες.....;)
Ευχομαι σύντομα να πάρεις ένα οποιοδήποτε χωματερό μηχανάκι να διασκεδάζεις πλέον ανώδυνα.
Πάντως την 1η τούμπα στο χώμα είτε με στρητάδικό είτε με χωματερό δεν την ξεχνάς ποτέ!!

675
12/12/2007, 19:43
μπραβο σου ρε !!


επειδη εισαι καλα και επειδη εχεις ανοιχτο μυαλο και ξερεις να διασκεδασζεις τη ζωη σου ..ακομα και τις σουπες σου!!:beer: :wave2:

grigorisK7
12/12/2007, 19:46
ενταξει αφου δεν επαθες τπτ ολα Οκ..


θελω και εγω να παω χωμα καποια στιγμη να δουμε ποτε ...

lamoun
12/12/2007, 19:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από grigorisK7
θελω και εγω να παω χωμα καποια στιγμη να δουμε ποτε ...

Σου δανείζω ένα GS500 άν θέλεις!!

:rotflmao: :rotflmao:

grigorisK7
12/12/2007, 19:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από lamoun
Σου δανείζω ένα GS500 άν θέλεις!!

:rotflmao: :rotflmao:


:D


θα κανω το δικο μου motocross

675
12/12/2007, 19:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από grigorisK7
:D


θα κανω το δικο μου motocross


:uplate:


μαλλον για εκσκαφη θα ειναι καλυτερο στο χωμα:lol:

OzZzZzY
12/12/2007, 23:52
εχει κ drz :winka: :winka:

xampos
13/12/2007, 00:12
αφου δεν το χεις στην ασφαλτο ρε κουλαδι μου ηθελες και χωμα με το χρεπι σου

τεσπα, αντε περαστικα, καλο πλυσιμο στο gs

spypetros
13/12/2007, 01:38
Είσαι πολύ τρελός ρε Λαμουν...........:eek: :eek:

Με το gs στο χώμα................:eyepop: :eyepop:


Ωραίος:a08: :a08: :a08:

Ζεύκας
13/12/2007, 03:14
και μετά σου λένε στο riding school όταν φύγετε από δω στο τέλος της ημέρας δε θα ξαναπέσετε... :lol:

νταξ μωρέ Λάμπρο ευτυχώς δεν έγινε τίποτα σπουδαίο...κ αφου το ευχαριστήθηκες χαλάλι σου! :D

α και μην ακούς το λένε οι εντουράδες! αυτοί δεν ξέρουν! :lol:

light enduro κάνεις και με παπί! κ να πέσεις δε σε νοιάζει! :lol:

:wave2:

sober
13/12/2007, 16:05
Επιτελους διαβασα και για μια διασκεδαστικη τουμπα σε αυτη την κατηγορια!!

Να'σαι καλα και μονο τετοιες να'ναι οι τουμπες για σενα και για ολους μας..:rolleyes:

:winka: :beer: :beer: :beer: :beer:

Operater
13/12/2007, 19:16
Θέλω κι εγώ.... :bawl: :bawl:

lamoun
14/12/2007, 02:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
και μετά σου λένε στο riding school όταν φύγετε από δω στο τέλος της ημέρας δε θα ξαναπέσετε... :lol:


Θα ζητήσω τα λεφτά μου πίσω!!! :mad:

Ευχαριστώ παιδάκια!!

Άν αποφασίσω αύριο να την συμαζέψω, θα βάλω και κανα δυο ακόμα φωτογραφίες.. εως τότε δείτε ΑΥΤΟ (http://www.vitalmx.com/videos/features/0-Harley-Sportster-at-A-Day-In-The-Dirt,2395/Harley-Sportster-at-A-Day-In-The-Dirt,389/GuyB,64) :eyepop: :eyepop:

:lol:

zubitos
14/12/2007, 10:40
lamoun εισ' ωραίος ρε.

είδες χώμα και γιάλισε το μάτι σου.:beer: :beer:

Ταξιδευτής
14/12/2007, 12:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
Λάμπρο αφου δεν χτύπησες όλα τα άλλα δεν έχουν ιδιαίτερη σημασία.

Αλλα μην μπαίνετε στο χώμα χωρίς τα σωστά μηχανάκια - λάστιχα - εξοπλισμό.
Οι τούμπες εστω και σε φλαταδούρες παραμονεύουν εκεί που δεν το περιμένεις. :beer: :wave2:

Ετσι! Μετα τη φωτο αυτη και αφου ειχα βαρεθει να μετραω καλλιτεχνικες φιγουρες στον παγο (holiday on ice λεμε:lol: )τελικα το καταλαβα....:cry:


114312

LsKostas
14/12/2007, 12:19
Kαπου "ανατολικα" σε κοβω να πηγες bro...:o



:look:

sober
14/12/2007, 15:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από lamoun
Θα ζητήσω τα λεφτά μου πίσω!!! :mad:

Ευχαριστώ παιδάκια!!

Άν αποφασίσω αύριο να την συμαζέψω, θα βάλω και κανα δυο ακόμα φωτογραφίες.. εως τότε δείτε ΑΥΤΟ (http://www.vitalmx.com/videos/features/0-Harley-Sportster-at-A-Day-In-The-Dirt,2395/Harley-Sportster-at-A-Day-In-The-Dirt,389/GuyB,64) :eyepop: :eyepop:

:lol:

:eyepop: :rotflmao: !!!!

Γ@ματος ο τυπας!!!!Εχει πλακα γιατι ειναι λιγο σαν τη μυγα μες στο γαλα!!!Ταπα το παει ομως ε??:wacko:

lamoun
14/12/2007, 15:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από sober
:eyepop: :rotflmao: !!!!

Γ@ματος ο τυπας!!!!Εχει πλακα γιατι ειναι λιγο σαν τη μυγα μες στο γαλα!!!Ταπα το παει ομως ε??:wacko:

Μόνο που σκέφτομαι τα κιλά της μηχανής με πιάνει κάτι.. :hypnotize

Λοιπόν έβγαλα μερικές φωτό σήμερα, και έλυσα κάποια πράγματα..

Πρώτα μία για να τραβήξω την προσοχή σας!! Δεν είναι τόσο χάλια όσο φαίνεται..


114331

lamoun
14/12/2007, 15:14
Ξεκινάμε απο το φανάρι.. Προφανώς χρειάζομαι κρύσταλλο και μάλλον το "στεφάνι". Αυτά είναι στάνταρ κοψίματα ή θα πρέπει να πάρω απο τη suzuki?? :confused:


114333

lamoun
14/12/2007, 15:21
Τη περισσότερη δουλεία θα χρειαστεί η βάση του προβολέα που έχει στραβώσει. Θα χρειαστεί να βγάλω τα πιρούνια για να το ισιώσω. Φοβάμαι μη κάνω ζημιά :lol: άν το προσπαθήσω μονταρισμένο!!

Στα αριστερά, η δεξιά η στραβωμένη, και στα δεξιά, η αριστερή, όπως θα πρέπει να είναι η δεξιά.:hypnotize

Sorry, η φωτό είναι "λίγο" χάλια..

lamoun
14/12/2007, 15:22
Που είναι η φωτό, οεο???


114335

lamoun
14/12/2007, 15:27
Και τέλος για να ευθυμήσουμε.. τα τερτίπια του economics group της Suzuki και το project, πως να βγάλουμε λεφτά απ'τα κορόιδα!!

Το πιο χρυσο-πουλημένο ανταλλακτικό της Suzuki..

Το τρομερό, το φοβερό, που φεύγει με τη μία, αυτοκόλλητό της!!!! :rotflmao: :rotflmao:


114337

JVR
14/12/2007, 19:24
Μπραβο φιλαρακι χωμα πας και γουσταρεις με οτι εχεις,μια μικροζημια ειναι παντα μεσα στο προγραμα,μη μασας.:beer:


114380

Aggelos_SV
14/12/2007, 21:57
lamoun θα σου χαλάσω λίγο τη διάθεση:rolleyes:
Το φανάρι αλλάζει ΟΛΟ.Αυτό με το κρύσταλλο μόνο που λες δεν παίζει.Και υπολόγιζε στανταρ μια 100αρού.
Οι βάσεις του φαναριού βγαίνουν αφαιρόντας την τιμονόπλακα, δεν χρειάζεται να βγάλεις τα καλάμια.Τώρα αν ισιώσουν...μακάρι αλλά απόλυτα συμμετρικά λίγο δύσκολο να τα κάνεις.
Η ζημιά σου δεν είναι και τόσο ''αθώα'' χρηματικά:rolleyes:

Σ'έφτιαξα ε?:p :rolleyes:

lamoun
14/12/2007, 22:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από Aggelos_SV
lamoun θα σου χαλάσω λίγο τη διάθεση:rolleyes:
Το φανάρι αλλάζει ΟΛΟ.Αυτό με το κρύσταλλο μόνο που λες δεν παίζει.Και υπολόγιζε στανταρ μια 100αρού.

Σ'έφτιαξα ε?:p :rolleyes:

:p

Για το φανάρι λίγο ψάξιμο που έκανα μάλλον έχεις δίκιο.. ίσως πεταχτώ αύριο σε κάτι μαγαζάκια, βαρδάρη για όσους ξέρουν, μπάς..

Το καλό είναι οτι μπορώ να βάλω φανάρι από sv, άν βρώ κανά φθηνό μεταχειρό.



Αρχικά δημιουργήθηκε από Aggelos_SV
Οι βάσεις του φαναριού βγαίνουν αφαιρόντας την τιμονόπλακα, δεν χρειάζεται να βγάλεις τα καλάμια.Τώρα αν ισιώσουν...μακάρι αλλά απόλυτα συμμετρικά λίγο δύσκολο να τα κάνεις.
Η ζημιά σου δεν είναι και τόσο ''αθώα'' χρηματικά:rolleyes:

Σ'έφτιαξα ε?:p :rolleyes:

Thanks για το tip! Δε με πειράζει να μην είναι απόλυτα συμμετρικά, απλά λίγο ίσιωμα για να μη βαράει το φως στο γάμο του καραγκιόζη!!!
Γυρίζοντας απο τη "βόλτα" σημάδευα τους οδηγούς των φορτηγών που ερχόντουσαν απο απέναντι να φανταστείς!!! :lol:

Aggelos_SV
15/12/2007, 19:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από lamoun
:p

Το καλό είναι οτι μπορώ να βάλω φανάρι από sv, άν βρώ κανά φθηνό μεταχειρό.


Thanks για το tip! Δε με πειράζει να μην είναι απόλυτα συμμετρικά, απλά λίγο ίσιωμα για να μη βαράει το φως στο γάμο του καραγκιόζη!!!



Ξέρεις αν μπαίνεις φανάρι από SV στο δικό σου?Αν όντως μπαίνει τότε πάρα μα πάρα πολύ πιθανό να μπαίνει και από cbf 250 ,το οποίο δεν είναι τόσο σπάνιο όσο τα SV και ιδίως τα γυμνά.

Για το δεύτερο ...οκ. Περί ορέξεως ζαμπονοτυρόπιτα:wave2:

lamoun
16/12/2007, 01:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από Aggelos_SV
Ξέρεις αν μπαίνεις φανάρι από SV στο δικό σου?Αν όντως μπαίνει τότε πάρα μα πάρα πολύ πιθανό να μπαίνει και από cbf 250 ,το οποίο δεν είναι τόσο σπάνιο όσο τα SV και ιδίως τα γυμνά.

Για το δεύτερο ...οκ. Περί ορέξεως ζαμπονοτυρόπιτα:wave2:

Βασικά απ'οτι κοίταξα πιο πολλά στρογγυλοφάναρα είναι 7ίντσα. Έχω δει να βάζουν απο SV, απο κάποιο Buell και τώρα μου λες για cbf. Υποψιάζομαι ότι τα περισσότερα 7ίντσα με κάποια μικρή τροποποίηση θα κάνουν.

Πάντως βρήκα απο ένα παλιό GS500e. δεν είναι ακριβώς ίδιο, αλλά ταιριάζει γάντι!! 10Ε :D
Χρειάστηκε να βγει η βάση για τη λάμπα απο τον original προβολέα (δεξιά) και να μονταριστεί στον καινούριο.

Βρήκα ebay μόνο κρύσταλλο για φανάρι 7 ίντσες. Aπ'όσο διάβασα υπάρχουν φανάρια (όχι μηχανών) που αλλάζουν κρύσταλλα..


114503

xampos
16/12/2007, 02:07
αν χρειαστεις βοηθεια σφυρα ;)

lamoun
16/12/2007, 02:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από xampos
αν χρειαστεις βοηθεια σφυρα ;)

Thanks man... κανα allen της προκοπής έχεις;;; :rotflmao: :rotflmao:

xampos
16/12/2007, 02:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από lamoun
Thanks man... κανα allen της προκοπής έχεις;;; :rotflmao: :rotflmao:

μονο απ τα απλα εχω , τα γαμαουα με την καστανια δεν τα εχω θα τα ηθελα και εγω :(

OzZzZzY
16/12/2007, 12:28
εχει κατι αστερια η facom αλλα......no money no honey :sad: :sad:


:lol: :lol:

Aggelos_SV
16/12/2007, 13:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από lamoun
[B]
Πάντως βρήκα απο ένα παλιό GS500e. δεν είναι ακριβώς ίδιο, αλλά ταιριάζει γάντι!! 10Ε :D



...τότε είσαι κομπλέ:D


:wave2:

lamoun
16/12/2007, 13:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Aggelos_SV
...τότε είσαι κομπλέ:D


:wave2:

Ακριβώς φίλε μου, και ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου!!

:beer:

@bsolut!!
31/01/2008, 05:49
file to video htan apisteuto!!!! o typos phgaine kommatia!! oso gia thn toumpa makari na htan oles etsi!! synexise na kaneis ayto pou goustareis kai mhn akoys kanenan!! ta panta einai mia empeiria akoma..(se logika plaisia:nono: )!!!!!...