PDA

View Full Version : βιντεοκαμερα για μοτο



CARP
12/12/2007, 16:49
Τις τελευταιες μέρες ψαχνομαι για βιντεοκάμερα......

Το κακό είναι οτι δεν έχω ίδεα και δυσκολευομαι στο να βρω την σωστη
καμερα για την χρήση που θέλω.

Αυτό που θέλω απο την κάμερα είναϊ:

1. Να μπορει να τοποθετηθεί και να βιντεοσκοπει με σχετικα καλή ευκρινεια πάνω
στο σου(Τ)ζουκάκι μου οταν πηγαίνω κανα ταξιδάκι.....

2. Να εχει έξοδο για <<ματακι>> ωστε να μπορω να βιντεοσκοπώ στις εντούροβολτες.

3. Να συνδέεται με PC για να μεταφέρω αυτα που γράφω.

4. Να είναι σχετικα φθηνη και ανθεκτική γιατι στο εντούρο ολο και καμια ξαπλα παίζει
οποτε και να χαλασει μην κλαίμε τα ευρα..... :bawl:

Μάλλον ζητάω πολλα αλλα αν ξέρει καποιος καποιο μοντελο καμερας που να πλησιαζει τα
παραπανω ας απαντήσει :beer: :beer:

SpineshankD
12/12/2007, 17:43
για τσεκαρε αυτη... βεβαια να εχεις μεταφραστη,η να ξερεις γερμανικα...

http://www.louis.de/_4030e28dee10d4f2b0abbefd971ac598a0/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&artnr_gr=10034647&anzeige=0

..γιατι ψωνιζω μονο απο τον LOUIS!!!:beer: :beer: :beer:

marulis
12/12/2007, 18:20
Δεν ρίχνεις κανα ΠΜ στον taxydromos (http://www.moto.gr/forums/member.php?s=&action=getinfo&userid=14597) που το έχει αναγάγει σε επιστήμη

Μιλάμε είναι ο ταραντινο του μοτο γκρρρρρ :p

Zid
12/12/2007, 19:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από SpineshankD
για τσεκαρε αυτη... βεβαια να εχεις μεταφραστη,η να ξερεις γερμανικα...

http://www.louis.de/_4030e28dee10d4f2b0abbefd971ac598a0/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&artnr_gr=10034647&anzeige=0

..γιατι ψωνιζω μονο απο τον LOUIS!!!:beer: :beer: :beer: Με αυτή τραβάει ο ταχυδρόμος... φθινή λύση και καλή ... και προσαρμόζει και στο κράνος....:)

blk
12/12/2007, 19:20
Για δείτε και εδώ (http://www.motopissaris.gr/v2/component/page,shop.product_details/flypage,shop.flypage/product_id,3077/category_id,53/manufacturer_id,0/option,com_virtuemart/Itemid,72/). Γλιτώνετε τα μεταφορικά :)

SpineshankD
12/12/2007, 19:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από blk
Για δείτε και εδώ (http://www.motopissaris.gr/v2/component/page,shop.product_details/flypage,shop.flypage/product_id,3077/category_id,53/manufacturer_id,0/option,com_virtuemart/Itemid,72/). Γλιτώνετε τα μεταφορικά :)


Να γλυτωσουμε τα μεταφορικα? ξερεις ποσα χιλομετρα ειναι η Νεα Ερυθραια???!!!!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :rotflmao:

tifoefs
12/12/2007, 20:06
Oregon ATC 2000

130 γιουργια στον Πισσαρη.




114166

ruyjin
13/12/2007, 11:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από tifoefs
Oregon ATC 2000

130 γιουργια στον Πισσαρη.

Πισσαρης????????

CARP
13/12/2007, 14:12
Ωραίο και βολικό φαινεται. Πιστευω οτι είναι πολυ κοντα σε αυτο
που ζητάω.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ:beer: :beer:

costas81
13/12/2007, 14:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από ruyjin
Πισσαρης????????




pissaman (http://www.moto.gr/forums/member.php?s=&action=getinfo&find=lastposter&threadid=50696)

Γαμώ τα παιδιά ο Χρήστος

Nik0s
13/12/2007, 14:21
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=48585

:rolleyes:

nantin
13/12/2007, 14:24
ΦΙΛΕ ΜΕ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΠΗΡΑΜΕ 2 ΚΑΜΕΡΕΣ ΑΠΟ EBAY ΣΑΝ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙ Ο ΤΑΧΥΔΡΟΜΟΣ ΚΑΙ ΔΩΣΑΜΕ ΑΠΟ 138ΕΥΡΩ ΜΑΖΙ ΜΕ ΚΑΡΤΑ ΜΝΗΜΗΣ 2 GB ( ΤΗΝ ΑΝΩΤΕΡΗ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ) ΚΑΙ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ ΜΕΣΑ ΑΛΛΑ ΜΑΣ ΑΡΓΗΣΕ ΛΙΓΟ ΤΟ ΓΕΡΜΑΝΙΚΟ ΤΑΧΥΔΡΟΜΕΙΟ ΑΝ .ΑΝ ΘΕΛΕΙ ΣΟΥ ΣΤΕΛΝΩ ΜΑΙΛ .

costas81
13/12/2007, 14:41
πάντως όπως θα δείτε και σε ενα δείγμα που έχεισ το site του pissari δεν εχει και την καλυτερη ποιοτητα στο video που τραβαει

tifoefs
13/12/2007, 14:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από costas81
πάντως όπως θα δείτε και σε ενα δείγμα που έχεισ το site του pissari δεν εχει και την καλυτερη ποιοτητα στο video που τραβαει

Η ποιοτητα ειναι σχετικη ρε συ με την τιμη !

Για 130 ευρω τι περιμενεις ;;; Πλεϊμποϋ φιλμακια να τραβας ;;;

Για αναμνηστικα απο βολτες και κανα ψιλομονταζ ειναι οτι πρεπει. Για φασαρια που γκρινιαζουν μερικοι μπορεις να κανεις βωβο φιλμακι και βαζεις οτι μουσικη θες ...

π.χ. τη μανουελα !

:lol: :lol: :lol: :lol:

costas81
13/12/2007, 14:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από tifoefs
Η ποιοτητα ειναι σχετικη ρε συ με την τιμη !

Για 130 ευρω τι περιμενεις ;;; Πλεϊμποϋ φιλμακια να τραβας ;;;

Για αναμνηστικα απο βολτες και κανα ψιλομονταζ ειναι οτι πρεπει. Για φασαρια που γκρινιαζουν μερικοι μπορεις να κανεις βωβο φιλμακι και βαζεις οτι μουσικη θες ...

π.χ. τη μανουελα !

:lol: :lol: :lol: :lol:


θελω να πω οτι υπαρχουν ψηφιακες μηχανες με τα ίδια χρήματα που τραβάνε κλάσεις ανώτερο video.

εδω το κιν μου και τραβαει καλυτερα.

Πάντως άσχετα από την ποιότητα λήψης σαν κατασκευή είναι πολύ βολική.

tifoefs
13/12/2007, 15:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από costas81
θελω να πω οτι υπαρχουν ψηφιακες μηχανες με τα ίδια χρήματα που τραβάνε κλάσεις ανώτερο video.

εδω το κιν μου και τραβαει καλυτερα.

Πάντως άσχετα από την ποιότητα λήψης σαν κατασκευή είναι πολύ βολική.


Και βαζεις το κινητο με λαστιχο στο κρανος ;;;

:eyepop:

zubitos
13/12/2007, 15:33
καμια καμερούλα με καλύτερη ανάλυση και την ίδια πρακτικότητα???????



(εννοείτε σε άλλη τιμή)

costas81
13/12/2007, 15:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από tifoefs
Και βαζεις το κινητο με λαστιχο στο κρανος ;;;

:eyepop:


άνετα!!!


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

tifoefs
13/12/2007, 15:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από costas81
άνετα!!!


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

αει σαπερα χομπιιστα !!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

road spirit
13/12/2007, 15:49
την καμερούλα αυτή την ορεγκον τη σκεφτόμουν και εγω, αλλά μετά τα δείγματα που είδα σε youtube δεν έμεινα και πολύ ευχαριστημένος. Παρόλα αυτά εκεί θα κατέληγα αν δεν έβρισκα τελικά κάτι άλλο σε παρεμφερή τιμή... Τελικά βρήκα.
toshiba camileo, απο pixmania λιγότερο απο 100 euria. Γράφει στην ίδια ανάλυση αν δε κάνω λάθος, αλλά στο πιτσι μου η εικόνα ειναι αρκετά καλύτερη απο τα δείγματα της oregon...

στα + οτι μπορεί να χρησιμοποιηθεί και ως μπ3, μνημη αποθήκευσης γενικώς, έχει οθόνη και βλέπεις τί τραβάς (στην ορεγκον βλέπεις??)... και ειναι αρκετά μικρή, όσο ενα πακέτο τσιγάρα

στα - οτι δεν ειναι αδιάβροχη όπως η ορεγκον και δεν ειναι τοσο κομπακτ (παρόλα αυτά σε ντεπόζιτο στερεώνεται άνετα με μια βαση)

δείγμα θα ανεβάσω κάποια στιγμή να δείτε

Tigas
13/12/2007, 16:48
Με 180 ευρώ σου έχω ότι ώρα θέλεις κάμερα με οθόνη , ωραίο kit για να διώξεις και τους καθρέφτες εντελώς πάνω απο την μηχανή και με άλλα 60 ευρώ εγοράζεις και το kit για να γράφεις σε memory card.

Η ανάλυση που τραβάει είναι 640Χ480 και είναι ιδανικός συνδυασμός το όλο πακέτο για ss και για enduro.

Από κραδασμούς δεν τίθεται ζήτημα ενώ εάν θέλεις να το χρησιμοποιείς και αντικατάστατο για καθρέπτες είναι φοβερό.

Το έχω βάλει σε φίλο μου σε αυτοκίνητο που είναι δάσκαλος οδήγησης και σε 1000RRRRRRR
για όταν πηγαίνουμε τίγκα τέρμα γκάζια και δεν μπορουμε να σηκώσουμε κεφάλι απο τον αέρα.

Εάν σε ενδιαφέρει πμ να σου πώ ποιός μπορεί να στο στείλει.

pissaman
13/12/2007, 17:52
Σταύρο (scbr1000rr) και Γιάννη, road spirit, μπορείτε να μου στείλετε λινκς για αυτές τις κάμερες?
Κώστα, (costas81) η ποιότητα στο pc και της oregon είναι καλύτερη, αλλά δεν έχει οθονούλα.
;);)

lemmys
27/02/2008, 09:14
καλα ναι φασολια ξερα!!

βασικα απο θέμα κατασκευης πολυ καλη !!

απο υποστηριξη με τα τσατσαλα ματσαλα που εχει ειναι πολυ καλη !!



αλλα ειναι για το @#!@$!@ απο μεριας κραδασμών....οταν την βάλεις πανω στο τιμόνι κλεινει και δεν λεει...

πρεπει να την προσαρμοσεις μονο στο κρανος σε φερινγκ με τα λαστιχα και γενικα πρεπει να κανεις παντεντα.......αν δεν σε ενοχλει κατι τετοιο ειναι οκ !!