PDA

View Full Version : Πως ξεβιδωνει ??



derd
09/11/2004, 08:40
Ο διακοπτης δυστυχως παρεδωσε το πνευμα. Εχω δυο μερες τωρα που αισθανομαι σαν οδηγος αγωνων σπρωχνοντας το Transalp να παρει μπροστα .Δεν λεω καλη η γυμναστικη αλλα οχι για καθε μερα.. Με spray επαφων- εξωτερικα βεβεαια- ψιλοδιορθωσα το προβλημα (για την ιδια 'εργασια' το συνεργειο πηρε 20€ με την δικαιολογια οτι τον ελυσε ολο. )
Ξερεις καποιος πως λυνεται? στο προηγουμενο που ειχα ηταν πανευκολο και με ενα καλο καθαρισμο των επαφων εγινε καινουργιος.

derd
10/11/2004, 08:52
Η αφελεια η δικη μου και μετα η ασχετοσηνη του 'γατου' μαστορα, δεν μου επετρεψε να δω απο την αρχη το αυτονοητο . Αφου πηρα το πολυμετρο και μετρησα τον διακοπτη (δεν θα επρεπε να το ειχε κανει και αυτος?) ,διαπιστωσα οτι δεν εχει κανενα προβλημα . Η παροτρηνση του μαλιστα ηταν 'αν στο ξανακανει πρεπει να αλλαξουμε διακοπτη' και πηρε και 20€ για καθαρισμο(?) αυτου.

Για την ιστορια και για να μην σας κουραζω αλλο το προβλημα ηταν οι πολοι της μπαταριας.. ηθελαν τριψιμο..

melsaltas
10/11/2004, 08:59
ΤΕΛΟΣ ΚΑΛΑ, ΟΛΑ ΚΑΛΑ!!!!!!
ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΤΥΦΛΗ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΣΤΟΝ ΜΑΣΤΟΡΑ ΣΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΨΑΧΝΕΙΣ ΑΠΟ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ ΚΑΙ ΑΣ ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ Ο ΤΡΕΛΛΟΣ ΓΝΩΣΤΗΣ.
ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΛΟΙΠΟΝ ΣΕ ΑΠΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΝΑ ΒΑΖΕΙΣ ΧΕΡΙ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ.
ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ......
ΡΩΤΩΝΤΑΣ ΠΑΣ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ!

danaos75
10/11/2004, 10:21
file derd, eixa kai ego to idio provlima me toys poloys tis mpatarias kai me ena aplo tripsimo doyleye roloi to XT, alla epeidh to ekane 2-3 fores kathe 1-2 mhnes telika kateliksa pos ithele allagi mpatarias (2 xronia kai kati eixe kleisei), giati apla ean h mpataria einai pesmeni tote thelei katharoys poloys gia na travaei oso kalytera mporei. Koita ean sto epanalavei se sxetika syntomo diasthma, mipos thes kai esy allagi mpatarias.

derd
10/11/2004, 10:47
Βασικα δεν ηταν οι πολοι χαλια αλλα οι επαφες των καλωδιων. Η μπαταρια ειναι μολις εξι μηνων...