PDA

View Full Version : πιατσα ταξι ΤΙΤΑΝΙΑ



SpineshankD
13/12/2007, 15:36
Πριν λιγο καιρο -πριν αρχισω να ποσταρω- ετυχε να κατεβαινω την πανεπιστημιου με την μηχανη μου οταν ενας ταριφας (ΤΑΒ 4519) εκοψε στην λωριδα μου χωρις φλας και κοκκαλωσε μπροστα μου για να παρει κοσμο.

Ως αποτελεσμα ειχε να μην προλαβω ουτε να χαμπαριασω τι και που και βρεθηκα στο πουθενα κατω απο την μηχανη μου.

Το υποκειμενο ηρθε,τραβηξε την μηχανη απο πανω μου,φορτωσε τους πελατες και ετοιμαστηκε να την κανει σαν κυριος,μεχρι που σπρινταρα πεζος και εσκασα πανω στο καπω του για να σταματησει και να κανει στην ακρη.

Για κακη μου τυχη ομως τον σταματησα μποστα στην πιατσα του ξενοδοχειου ΤΙΤΑΝΙΑ στην Μπενακη. ..Και εκει αρχισε ολο το σοου με 7-8 ταριφες να με αρπανε λες και βεβηλωσα το ιερο μελος της αδελφοτητας με βρισιες και τσαμπουκα.

Ειδικα οταν σηκωσα το κινητο να παρω την αστυνομια, σαν να τους ειπα "τωρα ολοι μαζι".

Πρωτοπαλικαρο της πιατσας ενας λιγδης με χαιτη και rayban με σπαγγο-που παρκαρε το mercedes του μετα το ατυχημα- κανονιζε τις κινησεις,ελεγε τα για γατες και πεζους που πεταχτηκαν μπροστα στον δυσμοιρο ταριφα και επαιρνε τηλεφωνα-και καλα-σε δικηγορους και ουσιαστικα ηταν το κυριο βρωμοπουστο της υποθεσης.

Ο "κυριος" Κριτσαλης οδηγος του ταξι βλεποντας ανταποκριση απο τους ουρακοταγκους αρχιζε δειλα δειλα να εχει και γνωμη και στο τελος να ζηταει και τα ρεστα,αφου πρωτα εκανε διαγνωση στην μηχανη σαν εμπειρος τεχνιτης και βρηκε οτι το τιμονι δεν ηταν στραβωμενο και οι γρατζουνιες ηταν απο πριν!!!

Το σοου συνεχιστηκε για περιπου 2 ωρες μετα,αφου οι μουτζαχεντιν κανανε τις κουρσες και γυριζαν και μου την λεγανε διαδοχικα,με συστημα ρολο'ι' δηλαδη,και ο δικος μου,μου τα ειχε κανει τσουρεκια για το μεροκαματο που χανει και τα πιαδια που δεν θα φανε ψωμακι σημερις,μεχρι να καταλαβω οτι οι φιλοι μου οι αστυνομοι δεν προκειται να ερθουν ουτε αν τους υποσχομουνα βαρεα ανθυγειινα.

Η ανταλλαγη στοιχειων ηταν τυπικη γιατι παρα τις διαβεβαιωσεις του ταριφα για να τον παρω τηλ και να την βρουμε την ακρη,η μονη δηλωση που πηρα απο αυτον στα καπακια ηταν αρνητικη, αφου πρωτα του ειχα κανει εγω,γιατι το τηλ ,του η διευθυνση του ηταν ψευτικα(ειχε ξεχασει το ασφαλιστηριο σπιτι και δεν θυμοταν ασφαλιστικη..)α,και αποτι φαινεται του λειπαν και ενα ζευγαρι αρχιδια απο το παντελονι του.

Εννοειται οτι τα πληρωσα απο την τσεπη μου και περιμενω.
Το θεμα ειναι παντως αν σας τυχει να περνατε απο μπροστα απο το ΤΙΤΑΝΙΑ και πετυχετε ενα mercedes με ενα ανθρωποειδες μεσα, ριχτε του μια χριστοπαναγια,ετσι για το καλο!

tifoefs
13/12/2007, 16:09
Για να γραφεις ζωντανος εισαι ακομα !

Ολα καλα τοτε !

:eyepop: :eyepop:

SpineshankD
13/12/2007, 16:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από tifoefs
Για να γραφεις ζωντανος εισαι ακομα !

Ολα καλα τοτε !

:eyepop: :eyepop:


θενκ γκαντ!

zzr2005
13/12/2007, 17:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από SpineshankD


Εννοειται οτι τα πληρωσα απο την τσεπη μου και περιμενω.
Το θεμα ειναι παντως αν σας τυχει να περνατε απο μπροστα απο το ΤΙΤΑΝΙΑ και πετυχετε ενα mercedes με ενα ανθρωποειδες μεσα, ριχτε του μια χριστοπαναγια,ετσι για το καλο!

μήπως λίγο διαβρωτικό χρώματος θα έκανε καλύτερη δουλεια απο τη χριστοπαναγία..??:rolleyes: ;)

πάντως οι τύποι που αράζουν σε τέτοιες πιάτσες ειναι οι χειρότεροι επαγγελματίες πάντα....ειναι τα λαμόγια του επαγγέλματος που τα έχουν κανει πλακάκια με τους υπαλλήλους του ξενοδοχείου και γδέρνουν τους πελάτες....ειναι σαν τις πιάτσες του αεροδρομιου κτλ....

μακριά τους....και προφανώς εχουν και την κάλυψη της αστυνομίας....

bsari
13/12/2007, 20:18
αν τον χτύ πησες κακως δεν περίμενες αστυνομια ,αν επεσες χωρις σύγκρουση δε θα κέρδιζες ΄τιποτα!!!
να λες πάλι καλά που εισαι οκ,άκρη δε θα έβγαζες....

Akatanomastos
13/12/2007, 20:21
genika ofeileis kai kala na xeis apostasi giati an peseis pano se allon opos kai na stamatise o allos ftais esi.
tora den ksero an stamatisei o tarifas gia pelates ti ginete.mallon kai aftos apagorevete na stamataei opou nane. den ksero

AFTER
13/12/2007, 20:33
Και μονο οτι μαζευτηκαν 8 σκατοταριφες να παρουν το μερος καποιου που ειχε αδικο, μου φτανει για να γαμοσταυρισω ολους τους ταριφες που θα δω για την υπολοιπη εβδομαδα
Φιλε μου, αριθμο κυκλοφοριας και τυπος κουτιου, για να τους εχουμε στα υπ'οψιν

Η ωρα του δικου μου ταριφα, πλησιαζει

SpineshankD
13/12/2007, 20:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
genika ofeileis kai kala na xeis apostasi giati an peseis pano se allon opos kai na stamatise o allos ftais esi.
tora den ksero an stamatisei o tarifas gia pelates ti ginete.mallon kai aftos apagorevete na stamataei opou nane. den ksero

Τον "χτυπησα" στην πισω αριστερη μερια του προφυλακτηρα γιατι μπηκε αποτομα στην λωριδα μου και σταματησε διαγωνια μπροστα μου.(η μουρη του ειχε πατησει και την παραδιπλα λωριδα)

Οποτε ναι μεν ειμαι πισω του, αλλα αν ηταν ετσι, τοτε ολοι θα μπορουσαμε να αλλαζουμε λωριδα χωρις φλας και να μας πληρωνουν αυτοι που ερχονται..!!!
Ειμαι σιγουρος δηλαδη οτι εχω δικιο αλλα και παλι..στην Ελλαδα ζουμε :a26:

Akatanomastos
13/12/2007, 20:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από SpineshankD
Τον "χτυπησα" στην πισω αριστερη μερια του προφυλακτηρα γιατι μπηκε αποτομα στην λωριδα

aaaaaaaaa
ok

allios to katalava..
e nai more, etsi opos egine tou fousti, den nomizo na min vreis to dikio sou..

vasika an ipirxe kai 1 avfivolia siga min to paradexotan o tarifas..
kai tora aporo pos:lol:

aftoi re se vgazoun trelo


kai pera apo ola afta, nomizo o tarifas exei dikaioma na stamata gia pelati mono stin piatsa, oles aftes oi malkies pou kanoun einai paranomes

SpineshankD
13/12/2007, 20:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Και μονο οτι μαζευτηκαν 8 σκατοταριφες να παρουν το μερος καποιου που ειχε αδικο, μου φτανει για να γαμοσταυρισω ολους τους ταριφες που θα δω για την υπολοιπη εβδομαδα
Φιλε μου, αριθμο κυκλοφοριας και τυπος κουτιου, για να τους εχουμε στα υπ'οψιν

Η ωρα του δικου μου ταριφα, πλησιαζει

TAB 4519 TOYOTA COROLLA κλασικα.... κ τον αλλο τον σκουπιδοφαγο στο ξενοδοχειο μπροστα να ξεψειριζεται

BlaSen
14/12/2007, 11:14
Φίλε λυπάμαι πολύ για αυτο που σου συνέβη,και εγώ "Ταρίφας"είμαι,αλλα σου υπόσχομαι οτι με τη πρώτη ευκαιρία θα τις "ξαναφαει"τις κλωτσιες του ο τύπος.Εχω παει αυτόφορο για πάρτη του.Ειναι μικρός ο κόσμος τελικά.

tifoefs
14/12/2007, 11:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από blasen
Φίλε λυπάμαι πολύ για αυτο που σου συνέβη,και εγώ "Ταρίφας"είμαι,αλλα σου υπόσχομαι οτι με τη πρώτη ευκαιρία θα τις "ξαναφαει"τις κλωτσιες του ο τύπος.Εχω παει αυτόφορο για πάρτη του.Ειναι μικρός ο κόσμος τελικά.

Σε πατησε και σενα ;;;


:eyepop: :eyepop: :eyepop:

ASTRAKITCAR
14/12/2007, 11:52
δεν μαζευομαστε να παμε απο εκει καμια 15 αρια ατομα μια μερα?να σταμαστησουμε στην πιατσα τους διακριτικα ...και να πουμε δυο λογια..(σε οχι ησυχο υφος)

τι λετε?

BlaSen
14/12/2007, 12:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από tifoefs
Σε πατησε και σενα ;;;


:eyepop: :eyepop: :eyepop:

Οχι αυτος με το ΤΑΒ 4519,εγω ειχα μαλωσει με το αλλο "κουτσαβακι" με το Μercedes.Ημουν με τη μοτο βεβαια,οχι με το ταξι.Ειχαν πεσει κατι ψιλες αλλα ηταν τυχερος γιατι ηρθαν κατι φρουροι και μας πηγαν αυτοφορο.

blackbusa
14/12/2007, 13:06
Φιλε μου χωρις να το παιξω ειδικος,αν καταλαβα καλα,δυστηχως δεν θα παρεις τιποτα.....

-δεν ηρθε αστυνομια
-δεν εχεις μαρτυρες φανταζομαι
-αυτος θα εχει αρκετους
-αν το πας δικαστικα,υπαρχει κινδυνος να τον πληρωσεις και απο πανω (και τα δικαστικα του εξοδα μαζι ισως)

Επρεπε

-να περιμενεις οσο και να χρειαζοταν να ερθει η αστυνομια
-να πεις οτι καπου πονας η οτι ζαλιζεσαι,για να ερθει και ανακριτικο και ασθενοφορο,και να πας προληπτικα στο νοσοκομειο (θα ειχες ενα συν χαρτι)
-να απαιτησεις να του/σου κανουν αλκοτεστ
-να απαιτουσες καποιος να παει να φερει ολα τα στοιχεια που του ελειπαν
-να ενημερωσεις αμεσα τον ασφαλιστη σου,για να σε καθοδηγησει καταλληλα

αυτος βασιστηκε στο οτι δεν επεμενες σε ολα αυτα,ειχε και καποια λαμογια να σε αποπροσανατολιζουν......καλο κουραγιο,και μακαρι να βγαλεις ακρη......:wave2:

SpineshankD
14/12/2007, 13:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από blasen
Οχι αυτος με το ΤΑΒ 4519,εγω ειχα μαλωσει με το αλλο "κουτσαβακι" με το Μercedes.Ημουν με τη μοτο βεβαια,οχι με το ταξι.Ειχαν πεσει κατι ψιλες αλλα ηταν τυχερος γιατι ηρθαν κατι φρουροι και μας πηγαν αυτοφορο.

Α θελει ξυλο το σουβλι!! Τι λες τωρα... καλα το ειχα καταλαβει οτι εκτος απο ψειροτροφος ηταν και καρπαζοεισπρακτορας

SpineshankD
14/12/2007, 13:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
Φιλε μου χωρις να το παιξω ειδικος,αν καταλαβα καλα,δυστηχως δεν θα παρεις τιποτα.....

-δεν ηρθε αστυνομια
-δεν εχεις μαρτυρες φανταζομαι
-αυτος θα εχει αρκετους
-αν το πας δικαστικα,υπαρχει κινδυνος να τον πληρωσεις και απο πανω (και τα δικαστικα του εξοδα μαζι ισως)

Επρεπε

-να περιμενεις οσο και να χρειαζοταν να ερθει η αστυνομια
-να πεις οτι καπου πονας η οτι ζαλιζεσαι,για να ερθει και ανακριτικο και ασθενοφορο,και να πας προληπτικα στο νοσοκομειο (θα ειχες ενα συν χαρτι)
-να απαιτησεις να του/σου κανουν αλκοτεστ
-να απαιτουσες καποιος να παει να φερει ολα τα στοιχεια που του ελειπαν
-να ενημερωσεις αμεσα τον ασφαλιστη σου,για να σε καθοδηγησει καταλληλα

αυτος βασιστηκε στο οτι δεν επεμενες σε ολα αυτα,ειχε και καποια λαμογια να σε αποπροσανατολιζουν......καλο κουραγιο,και μακαρι να βγαλεις ακρη......:wave2:





φιλε BLACKBUSA ολα αυτα που λες ειναι σωστα...και δυστυχως δεν με βλεπω ευκολα να παιρνω φραγκο και πληρωνω την ανυπαρξια ψυχραιμιας και καθαρου μυαλου απτο μερος μου...αλλα τουλαχιστον γλυτωσα τα πολυ χειροτερα γιατι

α) δεν χτυπησα απτο πεσιμο και

β)μειναμε στα σπρωξιματα και στα λογια γιατι μια λαθος κινηση θα ειχα σφιχταγκαλιασματα με αρκετα ατομα..