PDA

View Full Version : ΠΡΟΣΟΧΗ ΙΟΣ



edmarios
14/12/2007, 00:03
Η Ε.Ε. ΕΒΓΑΛΕ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΠΟΥ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΝΕΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΗΜΕΣ. ΣΤΙΣ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΜΕΡΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΟΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΟΙΞΕΤΕ ΚΑΝΕΝΑ ΜΥΝΗΜΑ ΠΟΥ ΘΑ ΣΑΣ ΕΡΘΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ 'ΙNVITE' H' 'ΙΝVITO' ANEΞΑΡΤΗΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΙΟΣ ΣΑΣ ΤΟ ΕΣΤΕΙΛΕ, ΦΙΛΟΣ Η' ΟΧΙ. ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΙΟΣ ΠΟΥ ΑΝΟΙΓΕΙ ΩΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΗ ΦΛΟΓΑ ΚΑΙ ΚΑΙΕΙ ΤΟΝ ΣΚΛΗΡΟ ΣΑΣ ΔΙΣΚΟ. ΑΥΤΟΣ Ο ΙΟΣ ΘΑ ΣΑΣ ΕΡΘΕΙ ΑΠΟ ΕΝΑ ΑΤΟΜΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΛΙΣΤΑ ΤΩΝ ΕΠΑΦΩΝ ΣΑΣ ΚΑΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΣΤΕΙΛΕΤΕ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΞΕΡΕΤΕ. ΕΤΣΙ ΑΝ ΠΑΡΕΤΕ ΤΕΤΟΙΟ ΜΥΝΗΜΑ, ΜΗΝ ΤΟ ΑΝΟΙΞΕΤΕ ΚΑΙ ΣΒΗΣΤΕ ΑΜΕΣΩΣ ΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΣΑΣ!!! ΕΙΝΑΙ Ο ΧΕΙΡΟΤΕΡΟΣ ΙΟΣ ΟΠΩΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΟ CNN KAI H MICROSOFT TO EPIBEBAΙΩΝΕΙ ΩΣ ΤΟΝ ΠΙΟ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΙΚΟ ΙΟ ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ!! ΑΝΑΚΑΛΥΦΘΗΚΕ ΧΤΕΣ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΑΠΟ MCAfee ΚΑΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΛΥΣΕΙΣ. ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΕΙ ΟΛΟΚΛΗΡΩΤΙΚΑ ΟΛΑ ΤΑ VITAL INFO TOY HARD DISK!
KANTE COPY KAI STEILTE TO ΣΕ ΟΛΟΥΣ!

ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ!


Υ.Γ. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΑΛΗΘΕΥΕΙ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΕΣΤΕΙΛΑΝ!! ΑΝ ΑΛΗΘΕΥΕΙ ΘΕΛΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ!!
ΚΑΛΌ ΒΡΑΔΥ!

Vstrommer71
14/12/2007, 00:12
Κaspersky:a01:

Για να κοιμομαστε ησυχοι:wave2:

ashton
14/12/2007, 00:15
είναι hoax και δεν κάθομαι καν να το διαβάσω παραπάνω.

*Α, επίσης ο ιός αυτός θα καταστρέψει κι όλα τα κυλινδροπίστονα του οικοδομικού τετραγώνου αυτού που θα ανοίξει το μήνυμα...

McTalas
14/12/2007, 00:15
ναι εχει ξαναμπει καπου εδω μεσα...

παιζει τον τελευταιο καιρο... εχετε τον νου σας καλου κακου!

edmarios
14/12/2007, 00:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από Vstrommer71
Κaspersky:a01:

Για να κοιμομαστε ησυχοι:wave2:

παρα πολυ βαρυ σαν anti-virus... εγω θα προτεινα το NOD32 που ειναι και ελαφρυ αλλα και απο οτι εχω ακουσει... (παντα υποθετικα...) το καλυτερο...!

AFTER
14/12/2007, 00:29
Αχ ωραια, και πανω που βαριομουνα να κανω format, τωρα ενα email θα κανει ολη την δουλεια για μενα :lol:

Εγω παντως χρησιμοποιω το avira antivir

lamoun
14/12/2007, 00:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από edmarios
ΣΒΗΣΤΕ ΑΜΕΣΩΣ ΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΣΑΣ!!!

Μποοοουυυυυυ..... :a31:


Βέβαια εσύ καλά έκανες και ενημέρωσες!!

xampos
14/12/2007, 00:38
γαμω την τεχνολογια μου μεσα

Vstrommer71
14/12/2007, 01:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από edmarios
παρα πολυ βαρυ σαν anti-virus... εγω θα προτεινα το NOD32 που ειναι και ελαφρυ αλλα και απο οτι εχω ακουσει... (παντα υποθετικα...) το καλυτερο...!
Aπο αυτα τα δυο ποσταρισματα σου καταλαβα οτι εχεις καλη αιθηση του χιουμορ:D :D :D
Βασικα αμα εχεις NOD32 ακομα και απο κανα μικροβιο απο τον αερα μπορει να πειραχτει το PC σου:lol:

Respect
14/12/2007, 04:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από Vstrommer71
Aπο αυτα τα δυο ποσταρισματα σου καταλαβα οτι εχεις καλη αιθηση του χιουμορ:D :D :D
Βασικα αμα εχεις NOD32 ακομα και απο κανα μικροβιο απο τον αερα μπορει να πειραχτει το PC σου:lol: :lol: :lol:

Και εγώ kaspersky και ούτε που ασχολούμαι! Ούτε κιχ δε προλαβαίνουν να κάνουν! Στο γόνατο τα σφάζει όλα!!

edmarios
14/12/2007, 11:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από Vstrommer71
Aπο αυτα τα δυο ποσταρισματα σου καταλαβα οτι εχεις καλη αιθηση του χιουμορ:D :D :D
Βασικα αμα εχεις NOD32 ακομα και απο κανα μικροβιο απο τον αερα μπορει να πειραχτει το PC σου:lol:

Σορρυ λαθος δικο μου το ΝΟΡΤΟΝ ειναι βαρυ ... απλα τα μπερδεψα....

:beer:

mourgakos
14/12/2007, 12:24
ΑΠΛΑ AVAST.

.....................................$$$$$$$...............................................

siakattackj
14/12/2007, 12:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από xampos
γαμω την τεχνολογια μου μεσα




Μα γιατί δε γαμάς το windows καλύτερα???:cool: :confused:


ούτε η τεχνολογία φταίει ούτε οι ιοί !!!!


το μόνο που φταίει είναι η βιομηχανία των αντιβιοτικών που συνεργάζεται άριστα με την microsoft....:winka:


βάλτε λίνουξ.....είναι πολύ πιο απλό-εύχρηστο και λειτουργικό από το βρώμικο και εμπορικότατο windows....

ααα....δε χρειάζεσαι αντιβιοτικά registry cleaner και άλλου είδους μ@λ@κίες ώστε να σου βαραίνουν το σύστημα και να απορροφούν τους μισούς του πόρους...



αυτά...
:wave2: :wave2: :wave2:

McTalas
14/12/2007, 12:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από Respect
:lol: :lol:

Και εγώ kaspersky και ούτε που ασχολούμαι! Ούτε κιχ δε προλαβαίνουν να κάνουν! Στο γόνατο τα σφάζει όλα!!

Δεν μας λετε και εμας που θα το βρουμε αυτον τον κασπερσκι να τον βαλομε??
Α! και μια μικρη σημειωση,να ειναι τσαμπα παρακαλω!!

:D

blackbusa
14/12/2007, 13:16
αιντε.......ΠΑΛΙ..... (http://www.snopes.com/computer/virus/invitation.asp) τα ΙΔΙΑ..... (http://www.hoax-slayer.com/olympic-torch-virus-hoax.html) :wave2:

Respect
14/12/2007, 13:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
Δεν μας λετε και εμας που θα το βρουμε αυτον τον κασπερσκι να τον βαλομε??
Α! και μια μικρη σημειωση,να ειναι τσαμπα παρακαλω!!

:D Δοκίμασε τη trial έκδοση εδώ: http://www.kaspersky.com/internet_security_trial

Όταν το εγκαταστήσεις κάνε ένα scan και κοίτα να δεις πόσα θα σου ξετρυπώσει.

McTalas
14/12/2007, 14:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από Respect
Δοκίμασε τη trial έκδοση εδώ: http://www.kaspersky.com/internet_security_trial

Όταν το εγκαταστήσεις κάνε ένα scan και κοίτα να δεις πόσα θα σου ξετρυπώσει.

ρε πατερα!! επειδη δεν στροφαρει και πολυ καλα το εργαλειο,δεν μΕ λες και ποιον σερβερ να διαλεξω και τις λοιπεσ οδηγειες??

Respect
14/12/2007, 14:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
ρε πατερα!! επειδη δεν στροφαρει και πολυ καλα το εργαλειο,δεν μΕ λες και ποιον σερβερ να διαλεξω και τις λοιπεσ οδηγειες?? Εγώ θα επέλεγα το Ρωσικό. Δε παίζει όμως κάποιο ιδιαίτερο ρόλο αυτό. Αν αρχίσει και κατεβαίνει από το server που θα επιλέξεις όλα καλά.

Κάνε download μετά εγκατάσταση αφού βγάλεις αυτό που έχεις τώρα και άστο να κάνει αυτό τα υπόλοιπα. Απλά τη πρώτη φορά αν δε σου το ζητήσει το ίδιο κάνε ένα: scan my computer. Γενικά είναι πάρα πολύ εύκολο στη χρήση του.

alfa156
14/12/2007, 22:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από mourgakos
ΑΠΛΑ AVAST.

.....................................$$$$$$$...............................................
σωστος και με διαφορα!

mako
14/12/2007, 22:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
ρε πατερα!! επειδη δεν στροφαρει και πολυ καλα το εργαλειο,δεν μΕ λες και ποιον σερβερ να διαλεξω και τις λοιπεσ οδηγειες??

Ρε τσιπι, 55 euro κανει το γνησιο, δωσε κανα φραγκο. Ολα στο τσαμπα, τοσα γλυτωσες απο το κρανος!!!!!:wave2: