PDA

View Full Version : οι σφηκοφωλιές είναι επικίνδυνες



iosif
14/12/2007, 09:41
αλλά αποφάσισα να μπω στη φωλιά τους!

ήθελα να δώσω το σουπερ φορ μου αλλά δεν έβρισκα καιρό ούτε για αγγελία. ήθελα και να δω κάτι χορνετ κυρίως με φέρινγκ αλλά το πήξιμο είναι πολύ. και ξαφνικά σκάει δίπλα μου σχολή οδηγών. "το πουλάς?" "ναι" "πόσο" "2400" "οκ" και το ντιλ έκλεισε! καπάκι την επαύριο με παίρνει φίλος και μου λέει: "είδα σε μαγαζί γαλάζιο χόρνετ, 05, 9600χλμ, είναι σε εγγύηση μέχρι 18.01.08, έχει κάλυμα ρεζερβουάρ, 4400€ , το θες?" " πως το βλέπεις?" "οκ" μου λεει. "κλείστο".

και το πήρα....πατ κιουτ.

πρώτες εντυπώσεις μετά 100 χλμ εθνικής και 30 πόλης.
-οδηγικά άψογο, σταθερότατο, με 150 δεν κατάλαβα αέρα, κούνημα κλπ.στην πόλη παπί.
-θαθελα διπλό σταντ.
-ερώτηση: γιατί θέλει σχεδόν πάντα τσοκ? με το φορ στους 5 κελσίου δεν έβαζα τσοκ,. το χόρνετ θέλει σχεδόν πάντα. έχει να κάνει με ρύθμιση καρμπυρατέρ?

LsKostas
14/12/2007, 10:41
Φτωχο μιγμα?ισως?


δεν ειναι κακο το chok παντως...και το zxr με choc...αλλιως...τουφες...


Καλοριζικο :wave2:

odt
14/12/2007, 11:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από iosif
αλλά αποφάσισα να μπω στη φωλιά τους!

-ερώτηση: γιατί θέλει σχεδόν πάντα τσοκ? με το φορ στους 5 κελσίου δεν έβαζα τσοκ,. το χόρνετ θέλει σχεδόν πάντα. έχει να κάνει με ρύθμιση καρμπυρατέρ?

Ωραίος !!!! Καλοτάξιδο και αγρατζούνιστο...


Το φουράκι μάλλον ήδη δούλευε πολύ φτωχά χαμηλά και δεν ήθελε τσοκ...Δεν έχεις πρόβλημα

Sabre
14/12/2007, 11:19
ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΦΤΙΑΞΕΙ ΕΤΣΙ Η ΧΟΝΔΑ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ! :D
(τον παλιό καλό καιρό αυτό πήγαινε διαμάχες αλλά τεσπά...)

Καλά χιλιόμετρα και πάντα όρθιος.
Τσόκ στο δικό μου βλέπω ότι χρειάζεται μόνο με τα μεγάλα κρύα.41.000 χλμ και δέν έχω αγγίξει τα carbs ακόμα.
Είναι απόλυτα φυσιολογικό μην άγχεσαι.

Tip: αλλάξει λάστιχα στην πρώτη ευκαιρεία διότι τα μαμά που φοράει είναι τόσο σκληρά όσο και οι ζάντες.:beer:

div400
14/12/2007, 11:28
να τα μααααας.......:look:

ΚΙΑΛΛΟΣ ΠΑΠ ΜΑΣ ΒΡΗΚΕ!!!!!
:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao:

καλοριζικο καλοταξιδο και αγρατζουνιστο να το έχεις για πολυ καιρο!!!!

:beer: :wave2: :beer:

Fireball400
15/12/2007, 19:48
Άντε καλοτάξιδο,καλόστριφτο κτλ:beer::beer: :beer:
Αν βρεις χρόνο ανέβασε και καμιά φώτο:wave2: