PDA

View Full Version : Σε εσενα......... Ρε φονια.....



STOYBI
16/12/2007, 16:54
Που περασες την Πετρου ραλλυ στο υψος της Νικαιας ( στο σημειο που χωριζονται με την λαοδικειας ρευμα προς Αθηνα) τουλαχιστον με 140 ( κατα τις 1 το μεσημερι) οταν παρουσιαστηκες απο το πουθενα προσπερνωντας ενα φορτηγο απο τα δεξια....

Εγω διεσχιζα τον δρομο με τα ποδια να περασω απεναντι.......

Στην κυριολεξια εσπασα την μεση μου προς τα εμπρος για να περασει το γκριπ σου 1 ποντο απο την πλατη μου....... Τα ειδα ολα........

Νιωθω ασχημα... Γιατι απο την μια θα ηθελα να με εβρισκες κατι χιλιοστα με το αντιβαρο σου στην πλατη να σε μαζευα σε δοσεις απο το διαζωμα ........

Απο την αλλη θα ηθελα να ειχα ενα μηχανακι κοντα μου να σε εκανα εγω σε δοσεις στο πρωτο φαναρι.....

10 sec πιο νωρις ειχε περασει τον δρομο η γυναικα μου με την μικρη μου κορη........

Εισαι φονιας ρε..... τεσπα.....

Δεν προλαβα να δω τι μηχανακι ηταν..... Στον κωλο ειχε δυο τρυπες με σιτες ( σαν ανεμιστηρακια ?? αεραγωγους ?? θα σας γελασω....)

:yuck: :yuck: :yuck:

675
16/12/2007, 17:01
:yuck:

αηδεια με πιανει με κατι τετοιους...τπτ αλλο...

φιλε το μονο που εχει σημασια ειναι πως εισαι εσυ καλα

αυτος και αυριο το ιδιο θα κανει

crs-k
16/12/2007, 17:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Που περασες την Πετρου ραλλυ στο υψος της Νικαιας ( στο σημειο που χωριζονται με την λαοδικειας ρευμα προς Αθηνα) τουλαχιστον με 140 ( κατα τις 1 το μεσημερι) οταν παρουσιαστηκες απο το πουθενα προσπερνωντας ενα φορτηγο απο τα δεξια....
............


Μολις τα περασα (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&postid=997723#post997723) κι εγω... :sick:


Κουραγιο κι υπομονη θελει... :(

kalesin
16/12/2007, 17:07
Ποσα Benelli να κυκλοφορουν φιλε Stubi?

Γιατι αν καταλαβα καλα, κατι τετοι πρεπει να ηταν



Καθηκια του κερατα...

Fear_No
16/12/2007, 17:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Που περασες την Πετρου ραλλυ στο υψος της Νικαιας ( στο σημειο που χωριζονται με την λαοδικειας ρευμα προς Αθηνα) τουλαχιστον με 140 ( κατα τις 1 το μεσημερι) οταν παρουσιαστηκες απο το πουθενα προσπερνωντας ενα φορτηγο απο τα δεξια....

Εγω διεσχιζα τον δρομο με τα ποδια να περασω απεναντι.......

Στην κυριολεξια εσπασα την μεση μου προς τα εμπρος για να περασει το γκριπ σου 1 ποντο απο την πλατη μου....... Τα ειδα ολα........

Νιωθω ασχημα... Γιατι απο την μια θα ηθελα να με εβρισκες κατι χιλιοστα με το αντιβαρο σου στην πλατη να σε μαζευα σε δοσεις απο το διαζωμα ........

Απο την αλλη θα ηθελα να ειχα ενα μηχανακι κοντα μου να σε εκανα εγω σε δοσεις στο πρωτο φαναρι.....

10 sec πιο νωρις ειχε περασει τον δρομο η γυναικα μου με την μικρη μου κορη........

Εισαι φονιας ρε..... τεσπα.....

Δεν προλαβα να δω τι μηχανακι ηταν..... Στον κωλο ειχε δυο τρυπες με σιτες ( σαν ανεμιστηρακια ?? αεραγωγους ?? θα σας γελασω....)

:yuck: :yuck: :yuck:
Αν ηταν κ το πιθανοτερο ασημι με πρασινο κ οι ανεμιστηρες του ηταν κιτρινοι μου θυμιζει Benelli Tornado κ δεν κυκλοφορουν κ πολλα!Αν το ψαξεις,μπορει κ να τον βρεις τον κερατα!

road spirit
16/12/2007, 17:08
[i]....

Δεν προλαβα να δω τι μηχανακι ηταν..... Στον κωλο ειχε δυο τρυπες με σιτες ( σαν ανεμιστηρακια ?? αεραγωγους ?? θα σας γελασω....)
... [/B]
beneli tornado

:mad: :mad:

chris1980
16/12/2007, 17:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI


Δεν προλαβα να δω τι μηχανακι ηταν..... Στον κωλο ειχε δυο τρυπες με σιτες ( σαν ανεμιστηρακια ?? αεραγωγους ?? θα σας γελασω....)

:yuck: :yuck: :yuck:


μηπως ηταν ενα benelli tornado http://www.motorbikestoday.com/reviews/Articles/benelli_tornado_rs.htm

μονο αυτο μου ερχεται να εχει τετοιο χαρακτηριστικο που περιγραφεις...

STOYBI
16/12/2007, 17:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Μολις τα περασα (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&postid=997723#post997723) κι εγω... :sick:


Κουραγιο κι υπομονη θελει... :(

Και πολυ-πολυ-πολυ ΤΥΧΗ Χρησταρα.... :sad:

Akatanomastos
16/12/2007, 17:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI


otan exei na kanei igeia dikou sou anthropou einai na trelenesai..

crs-k
16/12/2007, 17:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Και πολυ-πολυ-πολυ ΤΥΧΗ Χρησταρα.... :sad:


Σιγουρα... :(

STOYBI
16/12/2007, 17:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από chris1980
μηπως ηταν ενα benelli tornado http://www.motorbikestoday.com/reviews/Articles/benelli_tornado_rs.htm

μονο αυτο μου ερχεται να εχει τετοιο χαρακτηριστικο που περιγραφεις...

Οχι καμμια σχεση...... :rolleyes: Το μηχανακι ηταν γυμνο.......

Η φατσα του ηταν αυτη...... Αρα μιλαμε μαλλον για ΥΑΜΑΗΑ FZ...

Εξατμισεις στον κοκοβιο??? Πανω στον πανικο μου ισως και να μπερδευτηκα.....

Δεν μπορω να βρω φωτο με το κωλο της ... :rolleyes:

Θα προσπαθησω....:rolleyes:

kalesin
16/12/2007, 17:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Μολις τα περασα (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&postid=997723#post997723) κι εγω... :sick:


Κουραγιο κι υπομονη θελει... :(


Τωρα ειδα τι εγινε,

Χρηστο περαστικα κ να της δωσεις 2 μεγαλα φιλια

:beer:

STOYBI
16/12/2007, 17:26
:rolleyes:


114573

road spirit
16/12/2007, 17:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
:rolleyes: αυτό ειναι fazer

crs-k
16/12/2007, 17:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalesin
Τωρα ειδα τι εγινε,

Χρηστο περαστικα κ να της δωσεις 2 μεγαλα φιλια

:beer:




Μην παρεξηγηθω? :dizzy:

:lol: :rotflmao: :lol:

.


114575

gixxerpap
16/12/2007, 18:02
τωρα φταιω γω?????:rolleyes:

orizontas
16/12/2007, 18:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
τωρα φταιω γω?????:rolleyes:

koita na deiw


παιζεται


η εσυ θα φταις .....













































η εγω


:rotflmao: :blush: :blush:

xampos
16/12/2007, 18:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Μην παρεξηγηθω? :dizzy:

:lol: :rotflmao: :lol:

.

ματαρες

Tpap
16/12/2007, 18:24
υποψιαζομαι --οπως ειπε κι αλλος-- οτι ο τυπος ετσι οδηγαει και θα οδηγαει.

Αν κανω μια προβλεψη οτι δεν θα ειναι για πολυ καιρο κοντα μας λετε να πεφτω πολυ εξω..?
Εδω δεν το κυνηγας και σε βρισκει..

Tropeas
16/12/2007, 18:33
Χρήστο ....
θα έρρχονται τα πμ, συνέχεια τώρα, να ρωτάνε τι κάνει η κόρη, για να έρθουν να την δουν....
:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bawl: :bawl: :bawl: :rotflmao: :lol: :wave2:

orizontas
16/12/2007, 18:37
.........................................................
........................................................

............................................................

...........................................................


...........................................................


............................................................



:eyepop:

:beer: :blush: :dizzy: :wacko:

apav
16/12/2007, 18:53
:mad:


Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
Χρήστο ....
θα έρρχονται τα πμ, συνέχεια τώρα, να ρωτάνε τι κάνει η κόρη, για να έρθουν να την δουν....

:a07: :rotflmao:

STOYBI
16/12/2007, 19:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Οχι καμμια σχεση...... :rolleyes: Το μηχανακι ηταν γυμνο.......

Η φατσα του ηταν αυτη...... Αρα μιλαμε μαλλον για ΥΑΜΑΗΑ FZ...

Εξατμισεις στον κοκοβιο??? Πανω στον πανικο μου ισως και να μπερδευτηκα.....

Δεν μπορω να βρω φωτο με το κωλο της ... :rolleyes:

Θα προσπαθησω....:rolleyes:

Apo to site της ΥΑΜΑΗΑ βρηκα αυτο το κωλο απο FZ πιθανον πανω στον πανικο μου και τον φοβο μου τις ειδα για αεραγωγους ( ολη η φαση δεν διαρκεσε ουτε 1 sec και ο τυπος ουτε που εκοψε καθολου.....)

Κατα τα αλλα.......

Με εβγαλε απο τα ρουχα μου η ολη φαση ( ειδικα αν το προσπερασμα γινοταν 10 sec νωριτερα) και ηθελα να την μοιραστω μαζι σας.......
Και περισσοτερο να το μαθει ο οδηγος της συγκεκριμενης μοτο (αν το διαβασει) για να του φωναξω το ΠΟΣΟ ΜΑΛΑΚΑΣ ΕΙΝΑΙ και με τι μουρη αργοτερα θα απαιτησει προσοχη απο εναν παρομοιο με δαυτον μαλακα με αυτοκινητο η φορτηγο ......

Να ειμαστε καλα!!! Και ο θεος ( με μπολικη τυχη ) μαζι μας......

:rolleyes:


114582

DimChios
16/12/2007, 19:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από losttris
:yuck:

αηδεια με πιανει με κατι τετοιους...τπτ αλλο...

φιλε το μονο που εχει σημασια ειναι πως εισαι εσυ καλα

αυτος και αυριο το ιδιο θα κανει


Οσο και να μετραει (ασφαλως) που ο Κωστας και η οικογενεια του ειναι καλα...


ΔΕ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΥΤΕ ΜΕ ΕΥΗΣΥΧΑΖΕΙ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΟΥ ΦΡΑΣΗ!

Λεωνίδας
16/12/2007, 20:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Μην παρεξηγηθω? :dizzy:

:lol: :rotflmao: :lol:

. ευτυχώς έμοιασε μόνο στη μαμά :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

kalesin
16/12/2007, 20:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
ευτυχώς έμοιασε μόνο στη μαμά :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:


:a014: :a014: :a014:

Tropeas
16/12/2007, 20:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
ευτυχώς έμοιασε μόνο στη μαμά :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
:a014: :a014: :a014: υπονοάς ότι έχει κάτι ο Χρήστος ?:rotflmao: :bigcry: :bawl:

the who
16/12/2007, 21:20
Για να καταλαβουν οσοι δεν ξερουν το σημειο μιλαμε για 2 λωριδες,οπου η μια ειναι κλειστη απο τα παρκαρισμενα κουτια,υπαρχουν μαγαζια και τραπεζες,οι πεζοι περνανε σφεντονα γιατι δεν υπαρχει διαβαση.γλυστραει σαν παγος,εχει σαμαρακια απο κακη ασφαλτο κλπ.
Απο τα χειροτερα σημεια της Νικαιας με λιγα λογια.Κι ερχομαι να ρωτησω.

ΠΟΣΟ ΜΑΛΑΚΑΣ ΗΤΑΝΕ ΑΥΤΟΣ Ο ΓΡΗΓΟΡΟΣ?
Μου ανεβηκε το ζαχαρο το φελεκι μου

johnpan
16/12/2007, 21:52
Afou den epathe tipota to plasmataki sou, ola kala. Na th xairesai. :beer:

y.g. Eimai neos filotimos, fysiolatrhs, ergatikos, xioumoristas...
Exw kamia elpida na se kanw pethero?!
PATERA! :rotflmao:

Y.G.2 kata th gnwmh mou bgalth th fwto, einai kakos o kosmos

OzZzZzY
16/12/2007, 22:30
beneli tornado μηπως ητανε?

STOYBI
16/12/2007, 22:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από OzZzZzY
beneli tornado μηπως ητανε?

Οχι .... Εξηγω παραπανω..... :rolleyes:


:wave2:

OzZzZzY
16/12/2007, 23:13
sorry :D

mako
17/12/2007, 12:02
Εγω μπορει να του εριχνα και μια κλωτσια να παει πιο γρηγορα ..........αλλα να σε ρωτησω κατι. Αυτο εγινε ενω διεσχιζες διαβαση πεζων; :)

Gandalf dr685sm
17/12/2007, 12:15
Το όχημα δεν καθορίζει και το μυαλό του οδηγού. Τόσο σε Ι.Χ. όσο και σε μηχανές οι ηλίθιοι είναι "ανίκητοι"!

Καλό είναι να βγεί και η φωτό της κοπελιάς... ο κόσμος είναι κακός... δεν είμαστε μόνο μεταξύ μας εδώ.


Gandalf

DimChios
17/12/2007, 15:23
να βγει η φωτο της κοπελιας απο το φορουμ, το ψηφιζω κι εγω ...




:o


















φφφφφφφφανταστικα μου πεθερικα! :blush:





:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:












την εχω σωσει ετσι κι αλλιως! :smokin:

STOYBI
17/12/2007, 16:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από mako
Εγω μπορει να του εριχνα και μια κλωτσια να παει πιο γρηγορα ..........αλλα να σε ρωτησω κατι. Αυτο εγινε ενω διεσχιζες διαβαση πεζων; :)

Απειχαν αρκετα μακρυα οι διαβασεις πεζων ( τουλαχιστον 200 μετρα απο την καθε πλευρα..)

Αλλα... Αν διεσχιζα διαβαση πεζων.... Ειλικρινα... Πιστευεις οτι θα την εσωζε ο τυπος ??? Θα φρεναρε ας πουμε ακαριαια με το που θα εβλεπε την διαβαση ???

Τυφλη προσπεραση απο τα δεξια του φορτηγου που ηδη αυτο βρισκοταν στην δεξια λουριδα ( σε ενα δρομο με 1μιση λουριδα κυκλοφοριας ???

Σημειοτεων ο δρομος δεν ειχε καθολου κινηση ( μονο το φορτηγο ερχοταν εκεινη την ωρα) και εκεινο στα 70-80 μετρα αποσταση απο το σημειο που περναγα βαρυγκομοντας να σηκωσει ταχυτητες απο το φαναρι που ειχε ξεκινησει παρακατω....



:wave2:

elmariacci
17/12/2007, 16:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
[B]να βγει η φωτο της κοπελιας απο το φορουμ, το ψηφιζω κι εγω ...




:o





+1

Παντως αμα την αφησεις προβλεπω καμια 500αρια hits στο thread μεχρι το βραδυ...:a8:


Περαστικα :beer:

marios8
17/12/2007, 16:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI


Ρε Κώστα τι να πώ.
Αφου δεν σε πήρε μαζί του πάλι καλά.

Όσο για τον μ@λ@κα καλύτερα να μην εκφραστώ.

:beer: :beer: :wave2:

mako
17/12/2007, 19:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Απειχαν αρκετα μακρυα οι διαβασεις πεζων ( τουλαχιστον 200 μετρα απο την καθε πλευρα..)

Αλλα... Αν διεσχιζα διαβαση πεζων.... Ειλικρινα... Πιστευεις οτι θα την εσωζε ο τυπος ??? Θα φρεναρε ας πουμε ακαριαια με το που θα εβλεπε την διαβαση ???

Τυφλη προσπεραση απο τα δεξια του φορτηγου που ηδη αυτο βρισκοταν στην δεξια λουριδα ( σε ενα δρομο με 1μιση λουριδα κυκλοφοριας ???

Σημειοτεων ο δρομος δεν ειχε καθολου κινηση ( μονο το φορτηγο ερχοταν εκεινη την ωρα) και εκεινο στα 70-80 μετρα αποσταση απο το σημειο που περναγα βαρυγκομοντας να σηκωσει ταχυτητες απο το φαναρι που ειχε ξεκινησει παρακατω....



:wave2:

Επειδη τον χωρο τον ξερω, δεν τα λες καλα. Περαν αυτου που εζησες (και μπορει να εχεις καποιο δικιο), για να κανω και το συνηγορο του διαβολου, μηπως πρεπει να ειμαστε και εμεις ενταξει σε αυτο που κανουμε; Καποια χρονια αργοτερα το παιδι σου θα κυκλοφορει μονο του και τοτε δεν θα περναει απο τις διαβασεις πεζων, ειτε γιατι ειναι σε μεγαλη αποσταση, ειτε γιατι δεν το εμαθε απο σενα. Δεν δικαιολογω τον καγκουρα με τιποτα , μην παρεξηγηθω.:wave2:

STOYBI
17/12/2007, 20:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από mako
Επειδη τον χωρο τον ξερω, δεν τα λες καλα. Περαν αυτου που εζησες (και μπορει να εχεις καποιο δικιο), για να κανω και το συνηγορο του διαβολου, μηπως πρεπει να ειμαστε και εμεις ενταξει σε αυτο που κανουμε; Καποια χρονια αργοτερα το παιδι σου θα κυκλοφορει μονο του και τοτε δεν θα περναει απο τις διαβασεις πεζων, ειτε γιατι ειναι σε μεγαλη αποσταση, ειτε γιατι δεν το εμαθε απο σενα. Δεν δικαιολογω τον καγκουρα με τιποτα , μην παρεξηγηθω.:wave2:

α) Eπειδη τον χωρο τον ξερεις ..... Πες μου πρωτα τι δεν λεω καλα ???? :rolleyes:

β) Να υποθεσω οτι εσυ σαν υποδειγμα πολιτη για να παρεις την μοτο σου απο το απεναντι πεζοδρομιο θα περπατησεις 200 μετρα στα αριστερα σου για να βρεις την διαβαση και μετα αλλα 200 ( συνολο 400 ) μετρα προς την μηχανη σου για να μπορεσεις να την καβαλησεις να φυγεις.....




:rolleyes:

nickmonstro
17/12/2007, 20:25
STOYBI Νικαιωτης φιλε μου??????

STOYBI
17/12/2007, 20:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από nickmonstro
STOYBI Νικαιωτης φιλε μου??????


:nono:

Κορυδαλλιωτης..... :D

nickmonstro
17/12/2007, 20:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
:nono:

Κορυδαλλιωτης..... :D Aλλα λεει το προφιλ ομως εεε????:lol:

Αφου ειναι καλυτερη η Νικαια!!!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Περα απο την πλακα φιλε μου στην περιοχη μας εχουμε πολλους:a31:!Χρειαζεται μεγαλη προσοχη...

:wave2:

STOYBI
17/12/2007, 20:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από nickmonstro
Aλλα λεει το προφιλ ομως εεε????:lol:

Αφου ειναι καλυτερη η Νικαια!!!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Περα απο την πλακα φιλε μου στην περιοχη μας εχουμε πολλους:a31:!Χρειαζεται μεγαλη προσοχη...

:wave2:

Μενω Νικαια τα τελευταια χρονια.......

Μαλακες υπαρχουν γενικα... Δεν ειναι απαραιτητο να ειναι απο την περιοχη μας...... :rolleyes:

:wave2:

nickmonstro
17/12/2007, 20:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Μενω Νικαια τα τελευταια χρονια.......

Μαλακες υπαρχουν γενικα... Δεν ειναι απαραιτητο να ειναι απο την περιοχη μας...... :rolleyes:

:wave2: Σιγουρα υπαρχουν γενικα αλλα εδω στην περιοχη μας υπαρχει πολυ καγκουρια δυστυχως...... Αυτο εννοουσα με τον ορο "μαλακες"

:wave2:

mako
17/12/2007, 23:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
α) Eπειδη τον χωρο τον ξερεις ..... Πες μου πρωτα τι δεν λεω καλα ???? :rolleyes:

β) Να υποθεσω οτι εσυ σαν υποδειγμα πολιτη για να παρεις την μοτο σου απο το απεναντι πεζοδρομιο θα περπατησεις 200 μετρα στα αριστερα σου για να βρεις την διαβαση και μετα αλλα 200 ( συνολο 400 ) μετρα προς την μηχανη σου για να μπορεσεις να την καβαλησεις να φυγεις.....




:rolleyes:

Πρωτ'απ'ολα μην στραβωνεις, γιατι νομιζω γραφω απλα και κατανοητα! Να κανω "τον συνηγορο του διαβολου εγραψα". Τα φαναρια ειναι στα 150 μετρα (και πολλα βαζω) συνολικα στο σημειο, συν οτι εχεις μαζι το παιδι σου. Υποθετω οτι βρισκοσουν καπου κοντα στο αστυνομικο τμημα. Οχι δεν ειμαι υποδειγμα πολιτη, αλλα επειδη προσεχω μην μου "φανε" τη μοτο μου την εχω οσο πιο κοντα μπορω. Εσυ θα επρεπε να κανεις αλλα 200 μετρα συνολικα για να την εχεις μαζι σου. Μην το κανουμε διαμαχη, δεν εχω κατι μαζι σου. Μπορεις να το καταλαβεις με μια προσεχτικη ματια σε οτι εχω γραψει!:)

TROOPER
18/12/2007, 12:11
ελα ρε κωστα και με τρομαξες !!!!!!!!!!

τελος καλο ρε φιλε...ευτυχως !!!!

:wave2:

TROOPER
18/12/2007, 12:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από mako
Επειδη τον χωρο τον ξερω, δεν τα λες καλα. Περαν αυτου που εζησες (και μπορει να εχεις καποιο δικιο), για να κανω και το συνηγορο του διαβολου, μηπως πρεπει να ειμαστε και εμεις ενταξει σε αυτο που κανουμε; Καποια χρονια αργοτερα το παιδι σου θα κυκλοφορει μονο του και τοτε δεν θα περναει απο τις διαβασεις πεζων, ειτε γιατι ειναι σε μεγαλη αποσταση, ειτε γιατι δεν το εμαθε απο σενα. Δεν δικαιολογω τον καγκουρα με τιποτα , μην παρεξηγηθω.:wave2:

το γεγονος οτι δεν εχουμε διαβασεις και οπου εχουμε διαβασεις κανεις δεν τις τηρει μας λεει κατι νικο η αστο, αστο να παει αστο???

STOYBI
18/12/2007, 16:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από mako
Πρωτ'απ'ολα μην στραβωνεις, γιατι νομιζω γραφω απλα και κατανοητα! Να κανω "τον συνηγορο του διαβολου εγραψα". Τα φαναρια ειναι στα 150 μετρα (και πολλα βαζω) συνολικα στο σημειο, συν οτι εχεις μαζι το παιδι σου. Υποθετω οτι βρισκοσουν καπου κοντα στο αστυνομικο τμημα. Οχι δεν ειμαι υποδειγμα πολιτη, αλλα επειδη προσεχω μην μου "φανε" τη μοτο μου την εχω οσο πιο κοντα μπορω. Εσυ θα επρεπε να κανεις αλλα 200 μετρα συνολικα για να την εχεις μαζι σου. Μην το κανουμε διαμαχη, δεν εχω κατι μαζι σου. Μπορεις να το καταλαβεις με μια προσεχτικη ματια σε οτι εχω γραψει!:)

Δεν στραβωσα..... Δυο ερωτησεις στον δικηγορο του διαβολου εκανα και δεν πηρα απαντηση (και την μοτο σου παραδειγμα την εφερα θα μπορουσε απεναντι να ηταν η σταση που παιρνεις το λεωφορειο....)

Αλλα οταν μου λες οτι ξερεις το μερος..... Πες μου τωρα αν θα τολμαγες να πας ΕΣΥ εκει με 140 και να προσπερνας εντελως στα τυφλα φορτηγα απο τα δεξια..,...Πες μου τι θα περιμενες να ξεπροβαλει μπροστα σου αμεσως μετα το προσπερασμα απο το φορτηγο ????

α) πεζος ??

β) αυτοκινητο που παει το ιδιο αργα μπροστα απο το φορτηγο ???

γ) ατυχος μοτοσυκλετιστης που τολμαει και παει με 50 μπροστα απο το φορτηγο ??

δ) αναπασα στιγμη ολα τα παραπανω ???

ε) τιποτα απο τα παραπανω ???

Και τελος για να τελειωνουμε ( γιατι κουρασε το θεμα) Ο ανθρωπος δεν ηταν ουτε μοτοσυκλετιστης ουτε κακγουρας.... ΜΑΛΑΚΑΣ ΟΛΙΚΗΣ ΕΙΝΑΙ.... Αγνοια κινδυνου εχει σχετικα με το τι οδηγαει ( και αυτο ειναι που κανει καποιον εντελως επικινδυνο) και το τι μπορει να προκαλεσει με αυτο που οδηγαει..... Την κυριακη ηταν με την μοτο του σημερα μπορει να ηταν με το αμαξι του............



ΥΓ Ακομα πιο πανω απο το πρωην αστυνομικο τμημα ακριβως στην διχαλα....

ΥΓ 2 Ακομα στην μικρη μου κορη προσπαθω να της κοψω την πιπιλα... Εχει νομιζω καιρο για να μαθει ακομα τι σημαινει διαβαση πεζων, ( η οποια υπαρχει μονο στο οποιο φαναρι ) και οι καποιες δυσμοιρες ακομα σε κατι στενα μονο εξω απο σχολεια τις αγνοουν ολοι και ποσο μαλλον αυτοι που πανε με οσα μην βλεποντας τιποτα μπροστα τους.......:rolleyes:

:wave2:

devil's animal
18/12/2007, 17:31
προσοχη..μεγαλη προσοχη.
:o







θα συμφωνησω με τον mako στο θεμα των διαβασεων αλλα το θεμα εδω ειναι οτι ο τυπος δεν ηξερε ΠΟΥ να τρεξει.


το να εχεις μια αδεια ή σχετικα με λιγη κινηση Αττικη Οδο μπροστα σου..να πας με 140 ...

αλλα να συντρεχουν ολοι οι παραγοντες που αναφερει ο STOYBI και να πηγαινεις ετσι..
εισαι το λιγοτερο μ@λακας!
:mad: