PDA

View Full Version : περί YAMAHA TRX 850 ...



KaTaNaS
09/11/2004, 21:09
κατασκευάστηκε απο το 96 μέχρι το 2000 αν δεν κάνω λάθος.

φορά τον κινητήρα του TDM αλλά με άλλο συγχρονισμό εμβόλων.

έχει σωληνωτό δικτύωμα και το φωνάζαν χαριτολογώντας "το DUCATI της YAMAHA".

το είδα στο δρόμο και μου έχει πάρει τα μυαλά!

εξού και το POST.

Σας ερωτώ, το έχει μήπως κανένας? έχουν πωληθεί ελάχιστα στην Ελλάδα.

Μήπως το πουλά κανείς σας, μήπως γνωρίζεται το παραμικρό για κάποιον γνωστό σας, έστω γνωστό γνωστού που να το δίνει?

Σας παρακαλώ στείλετε μου μέλι, ισχύει το παρακάτω.

ή απαντήστε εδώ με πόστ.

Γρήγορα, αλλίως θα την κάνω για Γερμανία μεριά!



Πάντα όρθιοι Αδέρφια

Κανένας
10/11/2004, 08:12
Να σου πω αυτό που ξέρω
Μην το πάρεις :nono:

Όσοι το είχαν, έχουν πέσει η το έδωσαν για να μην πέσουν, αφού όλοι οι άλλοι που ήξεραν είχαν πέσει
Μηχανή με πρόβλημα στην γεωμετρία της

:nono:

antonis111
10/11/2004, 10:20
είναι σπάνιο, αλλά σε πολύ καλές τιμές.
είχει ακριβώς τον ίδιο συνχρονισμό εμβόλων με το TDM, στρόφαλο 270 μοίρες. μόνο στο πρώτο tdm ανεβοκατέβεναν μαζί τα δύο έμβολα (180 μοίρες).

sotpag
12/11/2004, 09:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από NAVIGATOR
Να σου πω αυτό που ξέρω
Μην το πάρεις :nono:

Όσοι το είχαν, έχουν πέσει η το έδωσαν για να μην πέσουν, αφού όλοι οι άλλοι που ήξεραν είχαν πέσει
Μηχανή με πρόβλημα στην γεωμετρία της

:nono:

Κοίτα να δεις για να πάρεις ένα τέτοιο θα πρέπει να μπορείς και να το πας, αλλά αν ξέρεις πολλούς που το είχαν ή που έχουν να μου τους πει γιατί τους ψάχνω για να κάνουμε club.
Και κάτι ακόμα…… δεν φταίει ποτέ το μηχανάκι, ο αναβάτης φταίει.


Να είσαι καλά και πάντα όρθιος , δεν είναι κόντρα τα παραπάνω αλλά είναι δύσκολο μηχανάκι.

GST
12/11/2004, 12:37
αυτο ειναι για οσους δεν το εχουν δει:rolleyes:


6076

Κανένας
12/11/2004, 13:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από sotpag
Κοίτα να δεις για να πάρεις ένα τέτοιο θα πρέπει να μπορείς και να το πας, αλλά αν ξέρεις πολλούς που το είχαν ή που έχουν να μου τους πει γιατί τους ψάχνω για να κάνουμε club.
Και κάτι ακόμα…… δεν φταίει ποτέ το μηχανάκι, ο αναβάτης φταίει.


Να είσαι καλά και πάντα όρθιος , δεν είναι κόντρα τα παραπάνω αλλά είναι δύσκολο μηχανάκι. Επειδή η μηχανή ήταν κάποτε στα υποψιν μου, είχα ασχοληθεί λίγο μαζί της, ανακάλυψα σε διάφορα φόρουμ, ότι η μηχανή είχε πρόβλημα στο στήσιμο και στην γεωμετρία της
Το 2002 στο 36 ωρο που συμμετείχα, ένα τέτοιο έφυγε σε μια στροφή, στον περιφερειακό του Ολύμπου, σε μια στροφή που όλες οι άλλες μηχανές που ήσαν μαζί της έστριψαν
Ο οδηγός της, ήταν στο νοσοκομείο ήδη και δεν πρόλαβα να τον ρωτήσω, αν έφταιγε αυτός η η μηχανή, το μόνο που έκανα ήταν να βοηθήσω να βγει η μηχανή, από το την κοίτη του ποταμιδιου που είχε πέσει
Όλοι όσοι ήταν εκεί έλεγαν αυτό που έγραψα στην αρχή
Αλλά και μέσα από τα λεγόμενα σου βγαίνουν αρνητικές εντυπώσεις
Τι σημαίνει δηλαδή το ότι, για να πάρεις ένα τέτοιο θα πρέπει να μπορείς και να το πας
Η το δεν είναι κόντρα τα παραπάνω, αλλά είναι δύσκολο μηχανάκι

Η τρία διαπασών, γιατί το εγκατέλειψε ?
Τώρα για το ότι δεν φταιει ποτέ το μηχανάκι, άλλα ο οδηγός, επέτρεψε μου να διαφωνήσω
Σχεδιαστικές αστοχίες υπάρχουν ακόμα και σήμερα, όπως το cbr 1000 και zx10 r
Και μην κοιτάς, που τα περιοδικά την κάνουν γαργάρα
Αν διαβάσεις τα τεστ προσεχτικά, θα δεις πολλές ατέλειες στην οδική τους συμπεριφορά

Τέλος και εσύ αν ξέρεις άλλους με μηχανή σαν την δικιά μου, τους ψάχνω και εγώ και με ψάχνουν και αυτοί, για να κάνουμε κλαμπ
Τέλος να γράφεις πιο συχνά και όχι μόνο όταν θέλεις να πουλήσεις (πλάκα κάνω )
Τέλος του τέλους, γιατί καλύτερα να μασάω παρά να μιλάω, εσύ σαν ιδιοκτήτης μπορεί να έχεις λύσει τα τυχόν προβλήματα
Φιλικά πάντα

:beer: :)

idi
12/11/2004, 13:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
κατασκευάστηκε απο το 96 μέχρι το 2000 αν δεν κάνω λάθος.
φορά τον κινητήρα του TDM αλλά με άλλο συγχρονισμό εμβόλων.
έχει σωληνωτό δικτύωμα και το φωνάζαν χαριτολογώντας "το DUCATI της YAMAHA".
το είδα στο δρόμο και μου έχει πάρει τα μυαλά!
εξού και το POST.
Σας ερωτώ, το έχει μήπως κανένας? έχουν πωληθεί ελάχιστα στην Ελλάδα.
Μήπως το πουλά κανείς σας, μήπως γνωρίζεται το παραμικρό για κάποιον γνωστό σας, έστω γνωστό γνωστού που να το δίνει?
Σας παρακαλώ στείλετε μου μέλι, ισχύει το παρακάτω.
ή απαντήστε εδώ με πόστ.
Γρήγορα, αλλίως θα την κάνω για Γερμανία μεριά!
Πάντα όρθιοι Αδέρφια

ρε Σταυρο γιατι τετοιο κολημα με ενα μηχανανι που θα σε τρελανει? δε θα βρησκεις ανταλακτικα και απο οτι διαβασα παραπανω, δεν ειναι και ιδανικο για οδηγικη απολαυση...
(προσωπικα δεν εχω ιδεα, πρωτη φορα το ειδα..)

γιατι δε κοιτας κανα SV που και γαμω τα μηχανακια ειναι και θα εχεις και το κεφαλι σου ισυχο... (και ΤΣΑΜΠΑολε...)
:wave2:

DUKASII
12/11/2004, 13:57
ξέρω παντως οτι το trx 850

ετρεχε σε αγωνες στην ιαπωνια!και μάλιστα στο 1ο του αγώνα [με βροχή] κέρδισε κιολας![με αντιπάλους τα διαφορα ιαπωνικα και ευρωπαικα V-2]

ολα τα υπολοιπα είναι για να έχουμε να λέμε!

θυμάμε μάλιστα και την ομάδα ! YAMAHA OVER TRX 850!

ΜΑΥΡΟ ΤΟ ΕΙΧΑΝΕ ΚΑΙ ΤΟ ΕΤΡΕΧΕ Ο ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ Ο CATHART ΠΩΣ ΤΟΝ ΛΕΝΕ!

ΤΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΠΙΑΣΕ..ΔΕΝ ΠΟΥΛΗΣΕ...ΚΤΛ..ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΦΥΣΙΚΑ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΤΕ!

afrotwin
12/11/2004, 14:05
o kosmos genikotera

pai sto www.google.com
ke grafi tin marka tis miaxnis ke ton tipo pou goustari ke tin leksi reviews ke diavazi analitika dedomena apo olo ton kosmo apo atoma pou ixan i exoun aftin tin mixani ke apofasizi an tou kani i oxi
an exi kapio sini8ismeno provlima poli 8a to anaferoun stis entiposis tous ke grafoun ke gia ta sin ke ta kata tis mixanis
pola ma8enis etsi

:beer:

sotpag
12/11/2004, 15:59
Για να μη το κουράζουμε θα σου/ σας δώσω κάποιες απαντήσεις……


Το ότι ένα μηχανάκι έπεσε σε κάποια στροφή που οι υπόλοιποι πέρασαν δεν μου λέει κάτι…….το παλικάρι με το TRX έχει τρέξει και σε άλλα 36ωρα όπως το 2001 που ήμαστε μαζί.

Δεν διαφωνώ πως υπάρχουν μηχανές με κακή γεωμετρία, αλλά εδώ είναι που φταίει ο οδηγός, το να μην υπερεκτιμάς τις δυνατότητες σου και της μοτοσικλέτας έχει μεγάλη σημασία., δεν φταίει το μηχανάκι αν εσύ ξεπέρασες τα όρια του.

Από εκεί και πέρα το μηχανάκι έχει πολύ καλή δουλεία, από περιφερειακά, αναρτήσεις φρένα κτλ.
Πρωτοεμφανίστηκε το 95 στην Ιαπωνία με εξέλιξη (διάταξη εμβόλων 270ο αντί 180ο κτλ) του υπάρχοντος μοτέρ του TDM 850 και το 96 ήρθε στην Ευρώπη μαζί με το νέο τότε TDM .
Είναι επίσημη εισαγωγή της YAMAHA και από ανταλλακτικά υπάρχουν τα πάντα ειδικά από το μοτέρ που φοράει και το TDM.

Το ότι στην Ελλάδα δεν πούλησε ξέρετε πολύ καλά τη νοοτροπία του κόσμου για μουράτα μηχανάκια με άξια μεταπώλησης κτλ.
Στη Γαλλία Γερμανία έχει πουλήσει πολύ και μάλιστα στην Γαλλία γινόταν και ενιαίο.

Αυτά τα λίγα για το TRX ένα μηχανάκι πανέμορφο και σπάνιο, καλά το έχω πάρει επάνω μου ΛΙΓΟ.

Τέλος δεν είπα πως πουλάω κάτι και αν θα το δώσω θα το σκεφτώ πολύ….

Και για να σου κάνω την χάρη θα με βλέπεις πιο συχνά………αρκεί να περνάμε καλά.

KaTaNaS
12/11/2004, 16:00
gia thn antapokrish.

Den rwthsa an einai kalo to mhxanaki, an stribei h oxi.

to exw psajei sto diadiktyo hdh, diabasa ta test sto moto, kathws kai germanikou periodikou tou totes.

mphka se germaniko forum me TRXites monon, kai ematha ayta toulaxiston pou mporw na thewrhsw shmantika apo thn elaxisth mou empeiria ws motosykletisths.

To SV mou arese pantotes. kathws kai to TL.to trx de mou afhse omws perithwria!

exthes ston mhxaniko mou eida kai ena Ducati me ton 90 moirwn kinhthra kai xwrodiktywma apo swlhnes strogyllhs diatomhs.

telika ayto einai pou me elkyei toso poly! to gymno, leito skeleto, se morfh xwrodiktywmatos.kai oi dyo ejatmiseis , ta dyo polybola.

To TRX apla to petyxa sto dromo kai apla to ERWTEYTHIKA,
rwthsa kai epsaja nyn gkomenous ths gia tyxon kousouria, kai stoixeia tou xarakthra ths, kai pisteyw pws eimai se ayth th fash ths zwhs mou etoimos na th dokimasw.

kai sth telikh akomh kai ayto me gamous kai pantreies pou akouw gia sygkekrimena montela, h gnwmh mou einai pws apo th stigmh pou dineis kapoia xrhmata na pareis kati pou se trelenei,
apo th stigmh pou to kabalas kai tajideyeis prin akomh pathseis to buttoni ths mizas exeis kanei aposbesh sta osa ypoththemena xrhmata exeis xasei apo thn agora ths.

allwste de tha ta ftiaxna me kammia logw symbibasmwn, ma kathara panta apo erwta, osoi exoun dei to mhxanaki mou pisteyw tha exoun hdh katalabei.

thn exw gdysei, thn exw rijei katw, me exei rijei katw, me afhnei na ths ta xwnw kai goustarei polu, kai ekei pou ola mas kala nath moutrwnei jafnika kai de pairnei me tipota, giati mwro mou ths lew?

giati me jexases sth broxh olh th nyxta mou leei. ok paw pasw.

tha thn kerasw 2 gemismata 100 oktania kai pali agaphmenoi tha eimaste.

ta exw paijei teleiws gia pollous fantazomai etsi?

de milaw poly sto delear stis synanthseis , isws giayto dioth meta de mporw na mazepsw th fantasia mou kai ta zoumia!!!

xairetw sas magkes
kai pali sas eyxaristw gia thn opoia symboulh mou edwsate apo proswpikes sas empeiries

alla egw ayth thelw

KaTaNaS
12/11/2004, 16:06
sotpag, sou exw steilei pm, please answer me, thnx

idi
12/11/2004, 16:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
gia thn antapokrish.

Den rwthsa an einai kalo to mhxanaki, an stribei h oxi.

to exw psajei sto diadiktyo hdh, diabasa ta test sto moto, kathws kai germanikou periodikou tou totes.

mphka se germaniko forum me TRXites monon, kai ematha ayta toulaxiston pou mporw na thewrhsw shmantika apo thn elaxisth mou empeiria ws motosykletisths.

To SV mou arese pantotes. kathws kai to TL.to trx de mou afhse omws perithwria!

exthes ston mhxaniko mou eida kai ena Ducati me ton 90 moirwn kinhthra kai xwrodiktywma apo swlhnes strogyllhs diatomhs.

telika ayto einai pou me elkyei toso poly! to gymno, leito skeleto, se morfh xwrodiktywmatos.kai oi dyo ejatmiseis , ta dyo polybola.

To TRX apla to petyxa sto dromo kai apla to ERWTEYTHIKA,
rwthsa kai epsaja nyn gkomenous ths gia tyxon kousouria, kai stoixeia tou xarakthra ths, kai pisteyw pws eimai se ayth th fash ths zwhs mou etoimos na th dokimasw.

kai sth telikh akomh kai ayto me gamous kai pantreies pou akouw gia sygkekrimena montela, h gnwmh mou einai pws apo th stigmh pou dineis kapoia xrhmata na pareis kati pou se trelenei,
apo th stigmh pou to kabalas kai tajideyeis prin akomh pathseis to buttoni ths mizas exeis kanei aposbesh sta osa ypoththemena xrhmata exeis xasei apo thn agora ths.

allwste de tha ta ftiaxna me kammia logw symbibasmwn, ma kathara panta apo erwta, osoi exoun dei to mhxanaki mou pisteyw tha exoun hdh katalabei.

thn exw gdysei, thn exw rijei katw, me exei rijei katw, me afhnei na ths ta xwnw kai goustarei polu, kai ekei pou ola mas kala nath moutrwnei jafnika kai de pairnei me tipota, giati mwro mou ths lew?

giati me jexases sth broxh olh th nyxta mou leei. ok paw pasw.

tha thn kerasw 2 gemismata 100 oktania kai pali agaphmenoi tha eimaste.

ta exw paijei teleiws gia pollous fantazomai etsi?

de milaw poly sto delear stis synanthseis , isws giayto dioth meta de mporw na mazepsw th fantasia mou kai ta zoumia!!!

xairetw sas magkes
kai pali sas eyxaristw gia thn opoia symboulh mou edwsate apo proswpikes sas empeiries

alla egw ayth thelw


ετσι, ετσι.....
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

KaTaNaS
12/11/2004, 16:30
mia fwto


6087

KaTaNaS
12/11/2004, 16:32
i'm in love!!!!


6088

KaTaNaS
12/11/2004, 16:34
ma akomh kai mesa sto foremataki ths einai koukla kai thn fwnazoun 64


6089

KaTaNaS
12/11/2004, 16:35
trx kai kapnizeis gia na syneltheis!!!


6090

KaTaNaS
12/11/2004, 16:37
moutro omws eee?


6091

KaTaNaS
12/11/2004, 16:54
kai h nyn kryfokoitaei lyphmenh.

mhn anhsyxeis glykia mou , tha eisai panta h PRWTH mou


6092

free rider
12/11/2004, 20:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
gia thn antapokrish.


de milaw poly sto delear stis synanthseis , isws giayto dioth meta de mporw na mazepsw th fantasia mou kai ta zoumia!!!

xairetw sas magkes
kai pali sas eyxaristw gia thn opoia symboulh mou edwsate apo proswpikes sas empeiries

alla egw ayth thelw

Σταύρο ...GSX 400 F για πάντα....
δεν σε ξεχνάει ποτέ ασε τους γρήγορους να λένε...
η μόνη Αλήθεια είναι η suzu....

:beer: :beer: