PDA

View Full Version : Βίδες???



$py
17/12/2007, 10:36
Καλημέρα


Ξέρετε κάποιο μαγαζί στην Αθήνα που πουλάει βίδες?

Θέλω αρχικά δύο για τη χούφτα, μάλλον πήγαν να την κλέψουν αλλά δεν πρόλαβαν τα τσογλάνια.

Και βασικά να αλλάξω τις περισσότερες βίδες για το Άφρικα, γιατί είναι σε κακό χάλι.




(άμα βρω καμιά και για μένα, καλό θα μου κάνει...)


:D

Stergios69
17/12/2007, 10:56
Σε ενα οποιοδήποτε αξιοπρεπές μαγαζί με σιδηρικά, να προσέξεις μόνο να είναι inox ή γαλβανιζέ, για να μην σκουριάζουν...

Stergios69
17/12/2007, 10:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από $py
(άμα βρω καμιά και για μένα, καλό θα μου κάνει...)

6αρα άλλεν 7μιση πόντους είναι στους περισσότερους, ψάχνω και για μένα... :rotflmao:

$py
17/12/2007, 11:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από Stergios69
6αρα άλλεν 7μιση πόντους είναι στους περισσότερους, ψάχνω και για μένα... :rotflmao:

Στέργιο πάω να ρωτήσω, άμα βρω θα σε στείλω μια πακέτο :winka:

Χωμάτινος
17/12/2007, 15:48
"ΡΕΠΠΑΣ" ή "ΡΟΥΠΠΑΣ"
Κακουργοδικείου & Θέμιδος, Ψυρρή, απέναντι από τον σταθμό του μετρό

fantacid
17/12/2007, 16:41
πρεπει να εχω κανα δυο τετοιες βιδες,
αν δε βρειτε πμ!!!

:winka:

zzr2005
17/12/2007, 18:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από $py
Καλημέρα


Ξέρετε κάποιο μαγαζί στην Αθήνα που πουλάει βίδες?

Θέλω αρχικά δύο για τη χούφτα, μάλλον πήγαν να την κλέψουν αλλά δεν πρόλαβαν τα τσογλάνια.

Και βασικά να αλλάξω τις περισσότερες βίδες για το Άφρικα, γιατί είναι σε κακό χάλι.




(άμα βρω καμιά και για μένα, καλό θα μου κάνει...)


:D

δεν τσεκάρεις και στο ebay....
για τα περισότερα μοντελα μηχανών θα βρεις κομπλε σετ με ολες τις βιδες σε πολύ καλές τιμές

βάλε στο ψαχτηρι το μοντελο της μηχανής σου και "bolts" ή κατι τετοιο και θα σου βγαλει πολλά πραγματα λογικά....

jasondakar
18/12/2007, 00:01
ολη η Σπυρου πατση ειναι γενατι βιδαδικα και εργαλειαδικα

$py
18/12/2007, 13:19
Μπααα στο ebay δεν βρήκα τίποτα. θα δοκιμάσω τα μαγαζιά που μου είπατε.

Ευχαριστώ :beer:

Anritsu
05/11/2008, 18:46
Απορία . Επειδή ασελγησα επάνω σε μια γέφυρά πηρουνιων στο BROSακι μου που πηγα να βαλω και το ενα σπείρωμα με χαιρέτησε ,, υπάρχει περίπτωση να βρω αλενοβιδα μια διαμετρο μεγαλυτέρη αλλά με ιδια διαμετρο στο κεφάλι ??? Χλωμό το κοβώ . Αν κανω με κολλαουζο νεο σπειρωμα και βαλω την αμεσως μεγαλύτερη βιδα δεν θα μπαίνει χωνευτά το κεφάλι μεσα στην γεφυρα κι λογικα δεν θα σφιξει ...

Επισης ξερετε καποιο απο τα φοβερα και τομερα βιδαδικα της Αθηνάς και της Σ. Πατση που να μένει ανοιχτο και το απογευμα ??? Οσοι ξέρω δουλεύουνε σαν το δημόσιο και 3 το πολυ 4 κατεβαζουνε ρολά .

Ευχαριστω σας

the who
09/11/2008, 08:27
Δαμιγος στον παραδρομο της εθνικης,οπως ανεβαινουμε δεξια,στη γεφυρα της Αυρας(Ν.Φιλαδελφεια).Οτι βιδα γουσταρεις.:wave2:

George_M.
09/11/2008, 14:54
μην μπερδευσαι,κοιτα στα απλα μαγαζια που σου προτειναν πιο πανω.θα βρεις ευκολα οτι θες..
ζητα παξιμαδια ασφαλειας,ειναι πιο δυσκολο να τα ξεβιδωσει καποιος.

Anritsu
09/11/2008, 15:33
Τελικά βολεύτηκα με τον Ρεππα σε να παράλληλο στην Αθηνάς στο κέντρο ...

Ευχαριστώ...