PDA

View Full Version : sos καλοθελητης?



dammed_kittin
18/12/2007, 13:58
θελω να αγορασω ενα PowerMac G4
βρηκα εναν αλλα ειναι θεσσαλονικη......


κανενας θεσαλλονικιος που να ξερει
απο αυτα τα πραγματα του σατανα υπαρχει?

kseni
18/12/2007, 14:24
καλημερα.
η αποψη μου ειναι να αποφυγεις τους mac με τον παλιο επεξεργαστη και να προτημίσεις Mac (πάντα) με τους intel. Oι τιμές τους ειδικα στα μεταχειρισμενα ξεκινάνε απο 800 (μπορεις να βρεις και λαπτοπ (macbook). για περισσοτερες πληροφοριες τσεκαρε το www.helmug.gr

dammed_kittin
18/12/2007, 14:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από kseni
καλημερα.
η αποψη μου ειναι να αποφυγεις τους mac με τον παλιο επεξεργαστη και να προτημίσεις Mac (πάντα) με τους intel. Oι τιμές τους ειδικα στα μεταχειρισμενα ξεκινάνε απο 800 (μπορεις να βρεις και λαπτοπ (macbook). για περισσοτερες πληροφοριες τσεκαρε το www.helmug.gr


600 euro
PowerMac G4 1.25 GHz με 3 εσωτερικους σκληρους
πληκτρολογιο, ποντικι
tft 17" sony

ειναι μια εταιρια που μαζευει υπολογιστες απο αλλες εταιριες κατα κανονα
τους φτιαχνει κ τους πουλαει
System Graph Technologies (http://www.systemgraph.gr/)

fantacid
18/12/2007, 14:36
πανε παρτον μια χαρα ειναι!

kseni
18/12/2007, 16:00
Oι G4, G5 είναι μηχανηματα παλιας τεχνολογιας. Oι mac με intel πανω φυσανε... με 200 ευρω παραπανω περνεις μηχανημα τεχνολογικα συγχρονο το οποιο μπορει να σηκωσει πολλές εφαρμογες... Eπιμένω, γιατι ειναι η δουλεια μου αυτη... ψαξτο καλύτερα θα βρεις αρκετες αγγελιες και στα μεταχειρισμενα της systemgraph kai stis αγγελιες του helmug. Eπεμενε για τον επεξεργαστη intel. Eπισης σε ενα τετοιο μηχανημα θα μπορεσεις αν θες να τρεξεις ανετα με boot camp και windows, ετσι ώστε να τον χρησιμοποιεις είτε σαν mac είτε σαν PC (...axreiasto na nai...)

airamhag
18/12/2007, 16:45
οντως οι mac της ιντελ ειναι πολυ καλοι ..
εχει μια φιλη λαπτοπ..poly kalo..

dammed_kittin
19/12/2007, 11:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από kseni
Oι G4, G5 είναι μηχανηματα παλιας τεχνολογιας. Oι mac με intel πανω φυσανε... με 200 ευρω παραπανω περνεις μηχανημα τεχνολογικα συγχρονο το οποιο μπορει να σηκωσει πολλές εφαρμογες... Eπιμένω, γιατι ειναι η δουλεια μου αυτη... ψαξτο καλύτερα θα βρεις αρκετες αγγελιες και στα μεταχειρισμενα της systemgraph kai stis αγγελιες του helmug. Eπεμενε για τον επεξεργαστη intel. Eπισης σε ενα τετοιο μηχανημα θα μπορεσεις αν θες να τρεξεις ανετα με boot camp και windows, ετσι ώστε να τον χρησιμοποιεις είτε σαν mac είτε σαν PC (...axreiasto na nai...)


λοιπον επειδη υπολογιστη αλλαζω καθε 3 χρονια
δεν με νοιαζει να ειναι φετινο μοντελο ή οχι...
κ ουτος ή αλλος οποιοδηποτε υπολογιστη να παρω
τα προγραμματα που χρειαζομαι τα τρεχει...

κ επειδη κ εμενα ειναι "δουλεια" μου
πιστευω οτι βαση πρεπει να δωσω στην οθονη.

σε systemgraph k helmug κοιταω κ εγω


ευχαριστω παντως. :wave2:

zolotas
19/12/2007, 20:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από dammed_kittin

κανενας θεσαλλονικιος που να ξερει
απο αυτα τα πραγματα του σατανα υπαρχει?

καλησπερα ,μενω κοντα στην θεσ/νικη και κατεβαινω στην πολη για κλαμπινγκ μονο και μου την δινουν οι χαζογκομενες ψιλομυτες θεσ/νικιες ..........και δεν εχω χαμπαρι απο υπολογιστες :D


ελπιζω να βοηθησα :lol:

dammed_kittin
19/12/2007, 20:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από zolotas
καλησπερα ,μενω κοντα στην θεσ/νικη και κατεβαινω στην πολη για κλαμπινγκ μονο και μου την δινουν οι χαζογκομενες ψιλομυτες θεσ/νικιες ..........και δεν εχω χαμπαρι απο υπολογιστες :D


ελπιζω να βοηθησα :lol:


απο την μερια του κοσμοπολιταν πολυ :D :smokin:

zolotas
19/12/2007, 20:45
τι ειναι αυτα τα power mac G4 :confused: .....ρε μαγκες ? για τυπο οπλοπολυβολου το περασα ,σαν αυτο που ειχε ο Σταλονε στο Ραμπο 1...........:eek:

εχω ενα G3 para .......καθαριζεις ανετα 5-6 ατομα με μια γεμιστηρα :eek:

dammed_kittin
19/12/2007, 20:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από zolotas
τι ειναι αυτα τα power mac G4 :confused: .....ρε μαγκες ? για τυπο οπλοπολυβολου το περασα ,σαν αυτο που ειχε ο Σταλονε στο Ραμπο 1...........:eek:

εχω ενα G3 para .......καθαριζεις ανετα 5-6 ατομα με μια γεμιστηρα :eek:


υπολογιστες της apple (www.apple.com)

thou-vou
20/12/2007, 19:47
Αργησα?
Ναι πολύ.

Τεσπα.

Χρησιμοποιώ mac για αρκετά χρόνια. Δεν είμαι από τη θεσ/νίκη.
Δεν έχω δοκιμάσει mac με intel επεξεργαστή ακόμα γιατί δουλεύω ακόμα και το classic και στα intel δεν παίζει.
Αλλά οι επεξεργαστές g4 ήταν και παραμένουν σκυλιά του πολέμου. Έγω πχ δουλεύω σε mini με g4 1,25 σε αργό σκληρό, X 10.4.11 το έχω ανοιχτό ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ σερι (εκτός από τις διακοπές όπου και το κλείνω) όλη μέρα on-line και δε μασάει με τίποτα.
Στις τιμές που λες κοιτα μήπως πετύχεις κανένα g4 dual που τρέχουν καλύτερα...

Στηρίζω τη systemgraph γιατί είναι εξαιρετικά παιδιά...

ΥΓ. Αν μας έλεγες και ποια προγράμματα τρέχεις... Ελπίζω να βοήθησα λιγλάκι...

orizontas
20/12/2007, 20:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από thou-vou
Αργησα?
Ναι πολύ.

Τεσπα.
για αρκετά χρόνια. είμαι θεσ/νίκη.
έχω δοκιμάσει σκυλιά του πολέμου. Έγω δουλεύω με mini το έχω ανοιχτό ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ σερι (εκτός από τις διακοπές όπου και το κλείνω) όλη μέρα και δε μασάει με τίποτα.
κοιτα μήπως πετύχεις 4 καλύτερα...

παιδιά...

ΥΓ. ... Ελπίζω να βοήθησα λιγλάκι...



ρε θουβου




εχεις και αλλον σαν και σενα ???




:eyepop:




ηθελα καιρο να το πω αυτο σε καποιον


:rotflmao: :rotflmao:



:blush: :blush:

thou-vou
20/12/2007, 21:08
ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΤΗ ΘΕΣ/ΝΙΚΗ...

αλλά δουλεύω με mini...
:blush:

kakofonixx
20/12/2007, 22:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από thou-vou
ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΤΗ ΘΕΣ/ΝΙΚΗ...

αλλά δουλεύω με mini...
:blush:
μινι φουστιτσα? :confused: :D

Πες μας ρε Μαρα τι προγραμματα θες να δουλεψεις...
αλλιως πως θα σου πουμε...
Σκεφτομουν και γω για apple πριν λιγο καιρο που εξαχνα για λαπτοπ
τα καλυτερα λογια ειχα ακουσει, αλλα επειδη τον ηθελα για σχεδιαστικα προγραμματα (και βαριομουν να κατσω να μαθω απο την αρχη το Vector) πηρα κανονικο windows λαπτοπακι :)