PDA

View Full Version : προς αναζητηση εντουρακιοΝ σκονταψα σε ενα gas gas



EVI
19/12/2007, 13:12
exm ενα gas gas μα καλα υπαρχουν ανθρωποι που εχουν gas gas? h TM ? OK μαλλον υπαρχουν αλλα εγω δε ξερω κανεναν και θελω ενα 250 να κανω το χαβαλε μου και βρηκα κατι παρταλια gas gas & TM που μου γυαλισαν στο ματι αλλα δε ξερω ΤρΙΠΟΤΑ για αυτες τις εταιρειες εχει κανεις απο εδω μεσα κατι να με διαφωτισει? αξιζει να το ψαξω? εχουν μονο καθαρα? η παιρνουν αδεια και για το δρομο? (φαναρια κλπ)


στω :)

http://images.google.gr/imgres?imgurl=http://img.adoosimg.com/20279037676e02ee8b9af43b3319-1-3.jpg&imgrefurl=http://www.habitamos.com/post/1496296/gasgas_enduro_250&h=300&w=400&sz=40&hl=el&start=17&tbnid=V_ReuPRLSk62SM:&tbnh=93&tbnw=124&prev=/images%3Fq%3Denduro%2B250%26gbv%3D2%26svnum%3D10%26hl%3Del%26sa%3DG

sober
19/12/2007, 13:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
exm ενα gas gas μα καλα υπαρχουν ανθρωποι που εχουν gas gas? h TM ? OK μαλλον υπαρχουν αλλα εγω δε ξερω κανεναν και θελω ενα 250 να κανω το χαβαλε μου και βρηκα κατι παρταλια gas gas & TM που μου γυαλισαν στο ματι αλλα δε ξερω ΤρΙΠΟΤΑ για αυτες τις εταιρειες εχει κανεις απο εδω μεσα κατι να με διαφωτισει? αξιζει να το ψαξω? εχουν μονο καθαρα? η παιρνουν αδεια και για το δρομο? (φαναρια κλπ)


στω :)

http://images.google.gr/imgres?imgurl=http://img.adoosimg.com/20279037676e02ee8b9af43b3319-1-3.jpg&imgrefurl=http://www.habitamos.com/post/1496296/gasgas_enduro_250&h=300&w=400&sz=40&hl=el&start=17&tbnid=V_ReuPRLSk62SM:&tbnh=93&tbnw=124&prev=/images%3Fq%3Denduro%2B250%26gbv%3D2%26svnum%3D10%26hl%3Del%26sa%3DG


:eyepop: :look: :confused: :confused:


Μηπως κρυωσες???Αισ8ανεσαι καλα τωρα τελευταια??

Το ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ατομο που περιμενα να ψαχνει εντουρο μηχανη....

Δυστυχως δεν ξερω αυτο που ρωτας...αλλα στανταρ 8α αναλαβουν οι χωματινοι του φορουμ..

:) :wave2:

EVI
19/12/2007, 13:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από sober
:eyepop: :look: :confused: :confused:


Μηπως κρυωσες???Αισ8ανεσαι καλα τωρα τελευταια??

Το ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ατομο που περιμενα να ψαχνει εντουρο μηχανη....

Δυστυχως δεν ξερω αυτο που ρωτας...αλλα στανταρ 8α αναλαβουν οι χωματινοι του φορουμ..

:) :wave2:


:look:

:rotflmao:


καλα ειμαι ρε θελω και κρανος παπια :rotflmao: αυτο που προεξεχει :blush:

οχι ρε δε θελω χωμα (μαλλον) για καθε μερα το θελω απλως ειμαι ψωναρα και θελω αλητεια :blush: :smokin:

αντε ρε παιδια για πειτε για πειτε μεχρι 250σεσε




σομπερακι ΔΕΝ το δινω το Ζ ειμαι στριτου με τασεις παλεμπεδισμου :lol:

zubitos
19/12/2007, 13:26
http://www.motomag.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=732&Itemid=35





αλλά....... τα εργαλεία είναι για το βουνό,εάν όντως ψάχνεις για καθημερινή χρήση,
ψάξε σε κάτι άλλο.

xr250 ίσως.:wave2:

epp1640
19/12/2007, 13:29
Όχι πως έχω οδηγήσει κάποιο gas gas αλλά από αυτά που έχω διαβάσει εγώ σε ξένα review ίσως να σε εξυπηρετούσε το gas gas pampera 125.. Φαντάσου ένα ήπιο, φτηνό και εύκολο μηχανάκι με καλύτερο πλαίσιο φρένα, ψαλίδια, αναρτήσεις από ένα xr125 και αν δεν κάνω λάθος δεν είναι μόνο μανιβέλα αλλά έχει και μίζα.. 2900 νομίζω κοστίζει.. :beer:

EVI
19/12/2007, 13:30
θενκς ζουμπι αλλα θελω με φαναρι οχι καθαρο

απλως ρωτησα να δω αν θα κανω το κοπο να παω να δω τα γκας γκας και τα ΤΜ αν υπαρχουν αν ειναι ζημιαρικα αν εχουν σωστα συνεργεια αν εχουν ανταλακτικα αν αν αν αυτα

εχω σκευτει φυσικα το ΧΡ250 αν και πολυ θα ηθελα να εβρισκα μεταχοιρο WR250 η καποιο ντι τρακερ (ακομα τα χτυπανε στη τιμη αυτα :sad: ) γενικα ψαχνω

και αφου θα παρω εντουρακιοΝ ας το παρω να μπορει -ισως- να παω σε κανα χωματακι καποτε

αυτ-ι-α

tati
19/12/2007, 13:31
και τα τμ και τα gas gas ειναι γαμώ τα εργαλεία συμφωνώ με zubitos

EVI
19/12/2007, 13:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
Όχι πως έχω οδηγήσει κάποιο gas gas αλλά από αυτά που έχω διαβάσει εγώ σε ξένα review ίσως να σε εξυπηρετούσε το gas gas pampera 125.. Φαντάσου ένα ήπιο, φτηνό και εύκολο μηχανάκι με καλύτερο πλαίσιο φρένα, ψαλίδια, αναρτήσεις από ένα xr125 και αν δεν κάνω λάθος δεν είναι μόνο μανιβέλα αλλά έχει και μίζα.. 2900 νομίζω κοστίζει.. :beer:


θενκς φιλε! θα ψαξω να το βρω :beer:

EVI
19/12/2007, 13:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από tati
και τα τμ και τα gas gas ειναι γαμώ τα εργαλεία συμφωνώ με zubitos

φυσικα τα παντρευεσαι αλλα εγω ειμαι ετοιμη για γαμο αρκει να βρω οτι πρεπει σε τιμη και κατασταση οκ εσυ κατι ξερεις σιγουρα παραπανω θα παω να κοιταξω τελικα :)

tati
19/12/2007, 13:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
φυσικα τα παντρευεσαι αλλα εγω ειμαι ετοιμη για γαμο αρκει να βρω οτι πρεπει σε τιμη και κατασταση οκ εσυ κατι ξερεις σιγουρα παραπανω θα παω να κοιταξω τελικα :)

οχι δε τα παντρεύεσαι αναγκαστικά! ωραία είναι παρε γκας γκας 300 μεσ την αλητεία:smokin:

απλά ενα xr ειναι περισσότερο για αυτό που το θες;)

dirtbird
19/12/2007, 14:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
exm ενα gas gas μα καλα υπαρχουν ανθρωποι που εχουν gas gas? h TM ? OK μαλλον υπαρχουν αλλα εγω δε ξερω κανεναν και θελω ενα 250 να κανω το χαβαλε μου και βρηκα κατι παρταλια gas gas & TM που μου γυαλισαν στο ματι αλλα δε ξερω ΤρΙΠΟΤΑ για αυτες τις εταιρειες εχει κανεις απο εδω μεσα κατι να με διαφωτισει? αξιζει να το ψαξω? εχουν μονο καθαρα? η παιρνουν αδεια και για το δρομο? (φαναρια κλπ)


στω :)

http://images.google.gr/imgres?imgurl=http://img.adoosimg.com/20279037676e02ee8b9af43b3319-1-3.jpg&imgrefurl=http://www.habitamos.com/post/1496296/gasgas_enduro_250&h=300&w=400&sz=40&hl=el&start=17&tbnid=V_ReuPRLSk62SM:&tbnh=93&tbnw=124&prev=/images%3Fq%3Denduro%2B250%26gbv%3D2%26svnum%3D10%26hl%3Del%26sa%3DG

Πόσο τα βρήκες?:smokin: :smokin:

STOYBI
19/12/2007, 16:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
:look:

οχι ρε δε θελω χωμα (μαλλον) για καθε μερα το θελω απλως ειμαι ψωναρα και θελω αλητεια :blush: :smokin:

αντε ρε παιδια για πειτε για πειτε μεχρι 250σεσε




σομπερακι ΔΕΝ το δινω το Ζ ειμαι στριτου με τασεις παλεμπεδισμου :lol:

Αντε και το πηρες βρε Ευη...... :sick:

Ας αφησουμε τα υπερ ( αν υπαρχουν ) και ας πιασουμε τα κατα......

Αυτα τα μηχανακια εχουν το μαγικο τροπο τους να σε κανουν να τα σιχενεσε στην ασφαλτο σε λιγες μολις ημερες......

Κλαψε και γραψε για να με θυμηθεις οταν.......

α) Θα σου ειναι συνεχως μπουκομενο στην κινηση και στα φαναρια και απο την βρωμα εσενα και τους γυρω σου θα σας κλαινε οι ρεγγες....

β) οταν απο την συνεχης κινηση στην πολη θα σου λαδωνει μπουζι καθε τρεις και λιγο και θα αναθεματιζεις....

γ) Οταν θα αναθεματιζει και ο πισινος σου που τον βαζεις να καθετε για ωρα σε μια σελιτσα 10 cm....

δ) οταν θα βαλεις ( αναγκαστικα ασφαλτινα λαστιχα) και η ομορφια ( μαζι με την αλητεια του παει περιπατο)

ε) Οταν καθε τρεις και λιγο που θα βαζεις βενζινη στο 8λιτρο ντεποζιτακι του θα πρεπει να βγαζεις και το καλο λαδακι μιξης ( που εννοειτε θα πρεπει να κουβαλας παντα μαζι σου ) και αφου κανεις ΣΩΣΤΗ πραξη για το ποσο τις % λαδι πρεπει να βαλεις συγκριτικα, με τα ποσα λιτρα καυσιμου εχεις βαλει στο ντεποζιτο σου να συνεχισεις την διαδρομη σου.... Εννοειτε οτι θα πρεπει να προσεξεις την ωρα που θα κανεις την μιξη να μην εχεις πουθενα αλλου το νου σου αλλιως αντιο καλο μου πιστονακι.....

στ) Τα προβληματα βρασιματος θα ειναι συχνα μεσα στην κινηση ........

Κατα τα αλλα.... Και για τα ΤΜ και για τα ΓΚΑΣ δεν εχουν ακουστει προβληματα με τα ανταλακτικα τους οπως και οτι φυσικα κανεις δεν μπορει να σου εγγυηθει αξιοπιστια σε αυτα η σε παρομοια μηχανακια για χρηση μεσα στην πολη.......

Συνιστω dt 125--- XR 250--- TTR 250...

:wave2:

Aggelos_SV
19/12/2007, 16:44
Για τσέκαρε ρε Εύη αν το ΤΤR της Mairaς πουλήθηκε ή όχι.Απ'ότι θυμάμαι δεν το είχε δώσει λόγω της στούκας.
:wave2:

marios8
19/12/2007, 16:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Αντε και το πηρες βρε Ευη...... :sick:

Ας αφησουμε τα υπερ ( αν υπαρχουν ) και ας πιασουμε τα κατα......

Αυτα τα μηχανακια εχουν το μαγικο τροπο τους να σε κανουν να τα σιχενεσε στην ασφαλτο σε λιγες μολις ημερες......

Κλαψε και γραψε για να με θυμηθεις οταν.......

α) Θα σου ειναι συνεχως μπουκομενο στην κινηση και στα φαναρια και απο την βρωμα εσενα και τους γυρω σου θα σας κλαινε οι ρεγγες....

β) οταν απο την συνεχης κινηση στην πολη θα σου λαδωνει μπουζι καθε τρεις και λιγο και θα αναθεματιζεις....

γ) Οταν θα αναθεματιζει και ο πισινος σου που τον βαζεις να καθετε για ωρα σε μια σελιτσα 10 cm....

δ) οταν θα βαλεις ( αναγκαστικα ασφαλτινα λαστιχα) και η ομορφια ( μαζι με την αλητεια του παει περιπατο)

ε) Οταν καθε τρεις και λιγο που θα βαζεις βενζινη στο 8λιτρο ντεποζιτακι του θα πρεπει να βγαζεις και το καλο λαδακι μιξης ( που εννοειτε θα πρεπει να κουβαλας παντα μαζι σου ) και αφου κανεις ΣΩΣΤΗ πραξη για το ποσο τις % λαδι πρεπει να βαλεις συγκριτικα, με τα ποσα λιτρα καυσιμου εχεις βαλει στο ντεποζιτο σου να συνεχισεις την διαδρομη σου.... Εννοειτε οτι θα πρεπει να προσεξεις την ωρα που θα κανεις την μιξη να μην εχεις πουθενα αλλου το νου σου αλλιως αντιο καλο μου πιστονακι.....

στ) Τα προβληματα βρασιματος θα ειναι συχνα μεσα στην κινηση ........

Κατα τα αλλα.... Και για τα ΤΜ και για τα ΓΚΑΣ δεν εχουν ακουστει προβληματα με τα ανταλακτικα τους οπως και οτι φυσικα κανεις δεν μπορει να σου εγγυηθει αξιοπιστια σε αυτα η σε παρομοια μηχανακια για χρηση μεσα στην πολη.......

Συνιστω dt 125--- XR 250--- TTR 250...

:wave2:



+1 Εύη έχω αυτό που χρειάζεσαι :winka:


115015

Zid
19/12/2007, 17:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
+1 Εύη έχω αυτό που χρειάζεσαι :winka: Mάριε θα το δώσεις τελικά?

marios8
19/12/2007, 17:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από Zid
Mάριε θα το δώσεις τελικά?


spam on

Δεν το έχω βάλει ακόμα αγγελία αλλα αν δεν το δώσω ρε Zid με βλέπω να τρώω παντόφλα :look:

spam off

:beer: :wave2:

Zid
19/12/2007, 17:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
spam on

Δεν το έχω βάλει ακόμα αγγελία αλλα αν δεν το δώσω ρε Zid με βλέπω να τρώω παντόφλα :look:

spam off

:beer: :wave2: Ι know I know.....:(

EVI
19/12/2007, 21:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Πόσο τα βρήκες?:smokin: :smokin:

δε τα βρηκα μονο τα μοντελα κοιταω προς το παρων :beer:

EVI
19/12/2007, 21:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Αντε και το πηρες βρε Ευη...... :sick:


Συνιστω dt 125--- XR 250--- TTR 250...

:wave2:

αν και κυκλοφορω με διχρονο 4 χρονια καθε μερα και ξερω απο μποχα βρωμα λαδια κλπ οπως και να εχει δεν αντιμετωπιζω αυτη την κατα ταλλα απο ρομαντικης αποψης βαβουρα εχεις δικιο κλεινω ποιο πολυ τελικα σε XR250 η D-TRACKER ιδωμεν ευχαριστω παντως για την απαντηση :wave2:

EVI
19/12/2007, 21:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
+1 Εύη έχω αυτό που χρειάζεσαι :winka:

οταν ειναι πες μου ολα στα υποψιν :beer:

nantin
19/12/2007, 21:52
ΛΟΙΠΟΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΟΧΟΣ ΤΟΥ ΓΚΑΣ ΓΚΑΣ 250 07 ΠΑΡΑΚΑΛΩ .ΔΕΝ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΓΙΑ ΤΗ ΜΗΧΑΝΗ ΕΙΝΑΙ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΗ, ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ, ΕΧΕΙ ΤΡΕΛΑ ΓΚΑΖΙΑ .ΜΕΧΡΙ ΕΔΩ ΚΑΛΑ ΤΩΡΑ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΤΑ ΑΛΛΑ .ΤΟ ΓΚΑΣ ΓΚΑΣ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΕΜΦΑΝΙΖΕΙ ΣΤΟ ΒΟΥΝΟ ΣΤΟ ΦΥΣΙΚΟ ΤΟΥ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΓΙΑΤΙ ΜΕΤΑ ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΤΟ ΠΑΡΚΙΝΚ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΕΞΟΡΜΗΣΗ ΤΟΥ ( ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΙ ΕΝΑ ΝΤΟΜΙΝΑΤΟΡ 250 ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΣΤΟΙΧΕΙΟ ΤΟΥ ) .ΕΧΕΙ ΣΚΛΗΡΗ ΣΕΛΑ ΠΟΛΥ ΣΚΛΗΡΗ ΛΕΜΕ .ΟΥΤΕ ΕΝΑ 20ΛΕΠΤΟ ΔΕΝ ΘΑ ΑΝΤΕΞΕΙΣ ΣΥΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΩΣΤΑ ΕΙΠΑΝ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΕΤΟΙΑ ΓΚΕΛΑ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΓΚΑΖΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣΚΟΠΟΣ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΙΕΣΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ .ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΑ :wave2: :wave2: :wave2:

EVI
19/12/2007, 22:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από nantin
ΛΟΙΠΟΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΟΧΟΣ ΤΟΥ ΓΚΑΣ ΓΚΑΣ 250 07 ΠΑΡΑΚΑΛΩ .ΔΕΝ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΓΙΑ ΤΗ ΜΗΧΑΝΗ ΕΙΝΑΙ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΗ, ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ, ΕΧΕΙ ΤΡΕΛΑ ΓΚΑΖΙΑ .ΜΕΧΡΙ ΕΔΩ ΚΑΛΑ ΤΩΡΑ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΤΑ ΑΛΛΑ .ΤΟ ΓΚΑΣ ΓΚΑΣ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΕΜΦΑΝΙΖΕΙ ΣΤΟ ΒΟΥΝΟ ΣΤΟ ΦΥΣΙΚΟ ΤΟΥ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΓΙΑΤΙ ΜΕΤΑ ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΤΟ ΠΑΡΚΙΝΚ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΕΞΟΡΜΗΣΗ ΤΟΥ ( ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΙ ΕΝΑ ΝΤΟΜΙΝΑΤΟΡ 250 ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΣΤΟΙΧΕΙΟ ΤΟΥ ) .ΕΧΕΙ ΣΚΛΗΡΗ ΣΕΛΑ ΠΟΛΥ ΣΚΛΗΡΗ ΛΕΜΕ .ΟΥΤΕ ΕΝΑ 20ΛΕΠΤΟ ΔΕΝ ΘΑ ΑΝΤΕΞΕΙΣ ΣΥΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΩΣΤΑ ΕΙΠΑΝ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΕΤΟΙΑ ΓΚΕΛΑ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΓΚΑΖΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣΚΟΠΟΣ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΙΕΣΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ .ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΑ :wave2: :wave2: :wave2:

σ ωραιος φιλε παντα τετοια να περνας καλα :beer:

εχετε δικιο προς στιγμην ειχα πορωθει να πω την αληθεια αλλα η κουβεντα ειναι παντα καλη οταν ηρεμει τα ''πνευματα'' στο βιογραφικο μου δεν εχω καθολου χωμα μονο δρομο με σκουτερ με ον οφ και στριτακι η καθημερινη μου μετακινηση με το σκουτερ με κουρασε λογο ελληψης αναρτησης :sad: και το Ζ ΔΕΝ ειναι για καθε μερα (για μενα τουλαχιστον)

καμμια φορα περνω το παλιο μου μηχανακι απο τον idi το freewind και πραγματικα το ευχαριστιεμε
σκεφτηκα να παρω ενα ψευτο εντουρακι (xt125) αλλα καπου το μετανιωνω μιας και κυκλοφορουν πολλα 250ρια σαφως ανωτερα οχι στο γκαζι (δεδομενο τις περισσοτερες φορες) αλλα και σε ψαλιδια πιρουνια και κουταλια :lol:

ευχαριστω για τις απαντησεις πρεπει να κανω μια εξορμηση να δω τι θα βρω και σε ποια κατασταση μιας και δε μιλαμε για καινουργιο (δεν εχω τα γκαφρα )

ελεγα ε αφου θα το παρω ας εχει καποιες προδιαγραφες μπας και πατησω λιγο πλαγια :lol:

ιδωμεν
:beer:

KeLeYTiS
19/12/2007, 23:58
Μια παρενθεση

Μην συγκρινεις το σκουτερ σου με ενα καλοσυντηρημενο DT

Αν δουλευει η τρομπα σωστα και ρυθμισμενα , αν το μειγμα ειναι σωστο και οχι πολυ πλουσιο και βαζεις καλο λαδι δεν ειναι τραγικα τα πραγματα

Συνηθως ομως απο τους μυθους ανοιγουν την τρομπα να καιει 1000μλ λαδι στα 400 χλμ (ριχνουν και λιγο στο τεποζιτο σαν ξεματιασμα) κανουν πιο πλουσιο το μειγμα και μετα τα εξυπνοπουλια τσιγγουνευονται το λαδι και αγοραζουν με 5 ευρω το λιτρο

Απλα παρενθεση στην συζητηση ....

EVI
20/12/2007, 16:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από KeLeYTiS
Μια παρενθεση

Μην συγκρινεις το σκουτερ σου με ενα καλοσυντηρημενο DT

Αν δουλευει η τρομπα σωστα και ρυθμισμενα , αν το μειγμα ειναι σωστο και οχι πολυ πλουσιο και βαζεις καλο λαδι δεν ειναι τραγικα τα πραγματα

Συνηθως ομως απο τους μυθους ανοιγουν την τρομπα να καιει 1000μλ λαδι στα 400 χλμ (ριχνουν και λιγο στο τεποζιτο σαν ξεματιασμα) κανουν πιο πλουσιο το μειγμα και μετα τα εξυπνοπουλια τσιγγουνευονται το λαδι και αγοραζουν με 5 ευρω το λιτρο

Απλα παρενθεση στην συζητηση ....

:a10:

Akatanomastos
20/12/2007, 18:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
αν και κυκλοφορω με διχρονο 4 χρονια καθε μερα :wave2:

epeidi mallon to typhoon enoeis, na sou po oti ena enduro 2t vromaei poli perisotero, exei tixei na xo typhoon tora kai prin dixronaki enduraki mallon logo eksatmiseis pou einai psila kai logo palaiotitas tou enduro(mou).


pliroforia.

Stergios69
20/12/2007, 18:11
Γιατι δεν κοιτάς και κανα DRZ?

Akatanomastos
20/12/2007, 18:15
alli parenthesi

pantos an mporeseis pare ena dixrono, einai poli omorfi empeiria molis matheis ton tropo odigisis tou..
ena 125 na to kaneis toumpano na to akous kai na ka******




kamaroneis vre!!!
:lol:

anepifilaxta pare afou den to theleis kai gia vasiki mixani. kai ase tous allous me ta 250 xr ta psofia.:rotflmao:

EKEINOS
21/12/2007, 21:27
http://www.motos.gr/

STOYBI
21/12/2007, 21:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από EKEINOS
http://www.motos.gr/

Ε..... Ναι..... Και...???? :confused:

EKEINOS
22/12/2007, 13:11
Εχει τα παντα για τα ΤΜ, μηχανακια μονο για χωμα τιποτα αλλο