PDA

View Full Version : θα παω φυλακη???



sfigas
19/12/2007, 22:16
καλήσπερα παιδια. τι καλησπερα.κακη στραβη και αναποδη. καποιοι απο εσας ισως με ξερετε.ειμαι το παιδι που του εκλεψαν την μηχανη μεσα απτο σπιτι και την ξαναβρηκε.. η καλη μου η τυχη ηρθε λοιπον να με βοηθησει ξανα να γινω χαλια. ειμαι φοιτητης στην αγγλια.ειμαι εδω περιπου ενα εξαμηνο. λοιπον ας μην τα πολυλογω. πριν λιγο ελαβα ενα τηλεφωνο απο εναν φιλο μ. σπουδαζα ρεθυμνο.εκει πηρα και την μηχανη.τελος παντων απο ενα συμβαν που ειχε συμβει με ειχαν γραψει για διπλωμα. ειχα διπλωμα ηταν για 34 ιππους παρακαλεσα τον κυριο οργανο να μην με φραψη ειμαι φοιτητης σας παρακαλω αλλα τιποτα. με εγραψε.περιμενα το δικαστηριο περυσι δεν ηρθε. λεω μπορει να το εσβησαν. ο φιλος μ απτο ρεθυμνο ειναι αστυνομικος εκει στην τροχαια οποτε με ειχε βοηθησει πολυ σε οτι προβλημα ειχα. με παιρνει λοιπον τηλεφωνο και μ λεει.ρε συ το ξερεις οτι εχεις προστιμο περιπου 1000 ευρο και 1 μηνα φυλακιση? λεω τι? δεν παιζει? αφου ειμαι 100% νομοταγης και ειμαι και εξωτερικο τωρα.το σπιτι μ στο ρεθυμνο το ξενοιξιασα τον οκτωμβριο.μεχρι τοτε δεν ειχε ερθει καποια ειδοποιηση. του λεω καλα αφου ειχα αλλαξει τοπο διαμονης.μ λεει ηρθε δεν παρουσιαστηκες και δικαστηκες.λεω και τωρα? τι κανω.ενημερωσα γονεις εχω ανχωθει παρα πολυ.δεν ξερω τι να κανω. ο φιλος μ μου ειπε να μην ανησυχω και απλα μπορω να κανω μια ενσταση οτι δεν ειδοποιηθηκαι και να ορισω μια νεα ημερομηνια.παιδια τι κανω.τι γινεται? την δευτερα ταξιδευω απο λονδινο ζυριχη ζυριχη αθηνα
λετε να εχω κανενα προβλημα? καποια συμβουλη σχετικα με τα παραπανω.ειμαι που ειμαι τοσο αγχωμενος με τα μαθηματα.με εκαναν χαλια..νιωθω..χαλια.. καποια βοηθεια??

EVI
19/12/2007, 22:19
φιλε μου η ποινη θα ειναι εξαγορασυμη μην τρελενεσε απλως θα δωσετε καποια χρηματα εκει ειναι το γαμωτο αλλα δε νομιζω να γινει τπτ ενας δικηγορος θα σου λυσει καθε σου απορια ολα καλα θα πανε για να μπεις φυλακη στην ελλαδα ειναι πολυ δυσκολο εδω εξαγοραζουν ποινες κλεφτρονια και βαπορακια οχι για μια κληση :wave2:

gousgoun_69
19/12/2007, 22:20
1.Φοιτητής

2.Φίλος μπάτσος

3.Ρέθυμνο

4 Λονδίνο

5.Μηχανή





Στα κάτεργα σε βλέπω.:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:



Μην αγχώνεσαι τίποτα δεν θα γίνει.Πάρε και μια βεβαίωση από το Πανεπιστήμιο που είσαι ότι τις συγκεκριμένες ημερομηνίες ήσουν στο εξωτερικό :wave2:

devil's animal
19/12/2007, 22:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από gousgoun_69


Μην αγχώνεσαι τίποτα δεν θα γίνει.Πάρε και μια βεβαίωση από το Πανεπιστήμιο που είσαι ότι τις συγκεκριμένες ημερομηνίες ήσουν στο εξωτερικό :wave2:

+636 για την βεβαιωση.

παιζει να μην πληρωσεις και μια αφου ειχες αλλαξει διευθυνση και δεν σε εβρισκαν.

βρες ενα δικηγορο και το πολυ πολυ να τους κανεις ενα πολυ ωραιο Χριστουγενιατικο δωρακι.:rolleyes:

makis206
19/12/2007, 22:30
Μην αγχώνεσαι και όλα καλά θα πάνε, δεν υπάρχει κανένας λόγος να χαλιέσαι εκτός απ'την τσέπη που θα σου στεναχωρήσουν ολίγον..:lol:

Αν παρόλα αυτά κάτι στραβώσει θα σου φέρνουμε τσιγάρα και τσοντοτράπουλες στην ψειρού, ντοντ γουόρρυ όπως λέτε εσείς στο Λόντον !:lol:


Μη μασάς :beer:

xampos
19/12/2007, 22:34
τςςςςς φιλε μου λησταρχε 3 δικαστηρια εχω με το bandit μου :D

οταν ερθει η πρωτη ειδοποιηση δεν με βλεπω καλα :sad: :lol: :lol:

675
19/12/2007, 22:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206


Αν παρόλα αυτά κάτι στραβώσει θα σου φέρνουμε τσιγάρα και τσοντοτράπουλες στην ψειρού, ντοντ γουόρρυ όπως λέτε εσείς στο Λόντον !:lol:


Μη μασάς :beer:


αθανατε μακη:rotflmao:

sfigas
19/12/2007, 22:40
αυτο μου ειπε και ο φιλος μου ο γιαννης!!!να ειναι καλα το παλικαρη..αλλα ρε παιδια..ολο κατι μ συμβαινει τελευταια και μ χαλανε τα σχεδια.εχω πει στους γονεις μ οτι θα μεινω αγγλια και εχω κλεισει εισητιρια για ελλαδα να τους κανω εκληξη.αλλα θα ειναι πιο μεγαλη εκληξη να τους πω ελα μαμα ειμαι συγκρου και παιζω σφαλιαρες σε εναν πακιστανο. οπως το βιντεακι. περα απτην πλακα τωρα.το ανχος το εχω.δεν μ φευγει και ενω ειμαι γενικα αναισθητος συμφωνα με τις γυναικες τωρα νιωθω να πνιγομαι..δεν ειναι ωραιο συναισθημα..ασχημο ειναι..ο γιαννης ο φιλος μ μου ειπε οπως προανεφερα οτι θα πρεπει ο μπαμπας μ η καποιος δικος μ να παει στα δικαστηρια..απο εκει θα κανει μια αιτηση για να πουμε οτι λειπω αγγλια και δεν ενημερωθηκα.αυριο θα παω στο πανεπιστημιο να παρω αιτησεις.αλλα αυτο που με καιει δεν ειναι η φυλακη.διπλωμα εχω.για 34 ιππους.και τοτε ειχα.αλλα τεσπα.η μηχανη ειναι 400 αλλα δεν λεει ιπους. το διπλωμα σε κανενα 3 μηνο γινεται απεριοριστο..τι κανω.καταφερνω τιποτα με αυτο??πω...δεν καπνιζω..δεν εχω καν δοκιμασει..αλλα τωρα μαλλον θα τα αρχισω..αχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ:cry: :cry: :bigcry:

makis206
19/12/2007, 22:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από losttris
αθανατε μακη:rotflmao:

Από γυναίκα θα πάω εγώ να μου το θυμηθείς :uplate:

:lol: :lol:

lamoun
19/12/2007, 22:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Από γυναίκα θα πάω εγώ να μου το θυμηθείς :uplate:

:lol: :lol:

Ή απο φαγητό!!!

Τί αλλο θέλεις!!

:rotflmao: :rotflmao:

gousgoun_69
19/12/2007, 22:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από xampos
τςςςςς φιλε μου λησταρχε 3 δικαστηρια εχω με το bandit μου :D

οταν ερθει η πρωτη ειδοποιηση δεν με βλεπω καλα :sad: :lol: :lol:






Αναμφίβολα Χάμπο στα Διαβατά θα κάνεις πάταγο :lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao: :lol:





Πέρα από την πλάκα μην ανησυχείς και τόσο πολύ.Απλά να έχεις λεφτά μαζί σου στο δικαστήριο.:wave2:

lamoun
19/12/2007, 22:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από sfigas
πω...δεν καπνιζω..δεν εχω καν δοκιμασει..αλλα τωρα μαλλον θα τα αρχισω..αχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ:cry: :cry: :bigcry:


ΟΧΙ ΟΧΙ ΟΧΙ ΟΧΙ ΟΧΙ ΟΧΙ ΟΧΙ ΟΧΙ ΟΧΙ...



























ΟΧΙ!!!

EVI
19/12/2007, 22:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από lamoun
ΟΧΙ ΟΧΙ ΟΧΙ ΟΧΙ ΟΧΙ ΟΧΙ ΟΧΙ ΟΧΙ ΟΧΙ...
ΟΧΙ!!!

:smokin: τι οχι? :smokin: :smokin: :smokin: :smokin:

:lol:

xampos
19/12/2007, 22:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από lamoun
ΟΧΙ ΟΧΙ ΟΧΙ ΟΧΙ ΟΧΙ ΟΧΙ ΟΧΙ ΟΧΙ ΟΧΙ...



























ΟΧΙ!!!

εσενα τι σε κοφτει αν θα καπνισει ρε :lol: :lol:

xampos
19/12/2007, 22:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από gousgoun_69
Αναμφίβολα Χάμπο στα Διαβατά θα κάνεις πάταγο :lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao: :lol:





Πέρα από την πλάκα μην ανησυχείς και τόσο πολύ.Απλά να έχεις λεφτά μαζί σου στο δικαστήριο.:wave2:


και δεν φευγει το γ@μημενο το τατουαζ μου :sad:


115032

makis206
19/12/2007, 22:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από sfigas
................πω...δεν καπνιζω..δεν εχω καν δοκιμασει..αλλα τωρα μαλλον θα τα αρχισω..αχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ:cry: :cry: :bigcry:

Πωπω άγχος.. η Αγγλία σε έκανε έτσι ;

Εδώ είναι πιο τσιλάουτ τα πράγματα γι'αυτό μην ανησυχείς λέμε, Τζαμάικα είμαστε μπροστά στους τσαγάδες !

Χαλάρωσε, δεν υπάρχει κανένας λόγος να βάζεις άγχος μέσα σου :winka:


Βγάλ'το από μέσα σου και βάλ'το στην τσέπη, εκεί είναι η θέση του στην προκειμένη περίπτωση :lol:

675
19/12/2007, 22:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Από γυναίκα θα πάω εγώ να μου το θυμηθείς :uplate:

:lol: :lol:


:D

lamoun
19/12/2007, 22:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από xampos
εσενα τι σε κοφτει αν θα καπνισει ρε :lol: :lol:

:mad:




:smokin: :smokin: :smokin:

makis206
19/12/2007, 22:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από lamoun
Ή απο φαγητό!!!
Τί αλλο θέλεις!!
:rotflmao: :rotflmao:

Άσε με τώρα και μου τελείωσε το τσουρέκι το Θεσσαλονικιώτικο και μ'έπιασε κατάθλιψη, ότι χειρότερο μετά το σοκ που έπαθα όταν είδα τη μάνα μου να δίνει μισό τσουρέκι στη γειτόνισσα..

Θα γίνω emo

:rotflmao: :rotflmao:

675
19/12/2007, 22:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Άσε με τώρα και μου τελείωσε το τσουρέκι το Θεσσαλονικιώτικο και μ'έπιασε κατάθλιψη, ότι χειρότερο μετά το σοκ που έπαθα όταν είδα τη μάνα μου να δίνει μισό τσουρέκι στη γειτόνισσα..

Θα γίνω emo

:rotflmao: :rotflmao:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

:a23:

sfigas
19/12/2007, 23:01
η αγγλια μαλλον με τρωει σιγα σιγα..εδω μου εριξαν 50 πουντς προστιμο επειδη αργησα να πληρωσω τα χρηματα της εστιας μια μερα..πω πω..δεν θα κοιμηθω αποψε..
.............. επειδη θα βγω.. ελπιζω μονο να μην με σταματησουν για εξακριβωση..χαχα
αυτο που θελω να αποφυγω ειναι να πληρωσω χρηματα. καλα για τον δικηγορο οκ. ειναι ο ξαδεφος μ.. αλλα τι να πω..αν το ηξερα θα ειμουν ελλαδα!!!!!!!!!!!!! καλα ηταν αναγκη να με παρει και ο γιαννης τωρα να μ το πει?? γαμωτο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ζητω η ελλαδα..:look: το αγχος μου γαμω..οσο για τα τσιγαρα μπα..δεν μ κοβω να ρχιζω.. περιπου 10 ευρω κανουν..οποτε διαλεγω..τσιγαρα η κλαμπ???
μαλλον το 2ο..
ειμαι ο πρωτος μαλλον που του συμβαινει κατι τετοιο..εγω και ο πασσαρης,.
παω να πιω μπυρες!!!!!!!!!!!!!!!!!!:beer:
παιδια σας ευχαριστω παρα πολυ για ολα...

xampos
19/12/2007, 23:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Άσε με τώρα και μου τελείωσε το τσουρέκι το Θεσσαλονικιώτικο και μ'έπιασε κατάθλιψη, ότι χειρότερο μετά το σοκ που έπαθα όταν είδα τη μάνα μου να δίνει μισό τσουρέκι στη γειτόνισσα..

Θα γίνω emo

:rotflmao: :rotflmao:


:rotflmao: :rotflmao:

κατσε να παω να φερω απ την κουζινα ενα κοματακι τσουρεκι απ τον τερκενλη που πηρα σημερα και ερχομαι :a029: :a029:

makis206
19/12/2007, 23:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από sfigas
παω να πιω μπυρες!!!!!!!!!!!!!!!!!!:beer:
παιδια σας ευχαριστω παρα πολυ για ολα...

Αυτό κάνε και κοιμήσου ήσυχος το βράδυ :winka:

:beer: :beer:

makis206
19/12/2007, 23:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από xampos
κατσε να παω να φερω απ την κουζινα ενα κοματακι τσουρεκι απ τον τερκενλη που πηρα σημερα και ερχομαι :a029: :a029:

:eyepop:

Πετάγομαι μέχρι της γειτόνισσας :uplate:

makis206
19/12/2007, 23:16
Μπάμπη δεν είναι έντιμο αυτο που κάνεις να το ξέρεις !:uplate:

lamoun
19/12/2007, 23:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Μπάμπη δεν είναι έντιμο αυτο που κάνεις να το ξέρεις !:uplate:

Ναι ρε μλκ.. έχει δίκιο ο Μάκης.. :a13: :a13:


115035

xampos
19/12/2007, 23:25
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

xampos
19/12/2007, 23:26
και ο τερκενλης ειναι μολις 500 μετρα απ το σπιτι μου :smokin: και εχει και χαγιαμπουσα :smokin: :lol:

devil's animal
19/12/2007, 23:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από xampos
:rotflmao: :rotflmao:

κατσε να παω να φερω απ την κουζινα ενα κοματακι τσουρεκι απ τον τερκενλη που πηρα σημερα και ερχομαι :a029: :a029:

εγω αγορασα απο Θεσσ την Δευτερα το πρωϊ 2. και το σοκολατενιο με επικαλυψη μαυρης σοκολατας και το καστανενιο με επικαλυψη ασπρης σοκολατας και κοντευουν να σωθουν και τα 2.





ασε ρε μακη και εγω οταν εδωσε η μανα μου στην ξαδερφη το 1/4 απο το σοκολατενιο επαθα συγκοπη!
:rotflmao: :rotflmao:

αλλα το ξεπερασα τρωγοντας το μισο και αφηνοντας το αλλο 1/4 για τους δικους μου!
:lol: :lol: :lol: :lol:

devil's animal
19/12/2007, 23:49
επισης το 4ημερο που ημουν πανω τσακισα κατι σιροπιαστα απο τον Χατζη.....:a32: :a32: :a8: :a8: :a8:
αλλο πραμα....
:smokin:

lamoun
19/12/2007, 23:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
επισης το 4ημερο που ημουν πανω τσακισα κατι σιροπιαστα απο τον Χατζη.....:a32: :a32: :a8: :a8: :a8:
αλλο πραμα....
:smokin:

Κανείς δε μας αγαπάει εμάς τους Βόρειους.. :sad: :sad:

xampos
20/12/2007, 00:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από lamoun
Κανείς δε μας αγαπάει εμάς τους Βόρειους.. :sad: :sad:


:(

cityfly
20/12/2007, 00:32
βρε άντε μου στο διάβολο με τα τσουρέκια σας βραδυάτικο






άντε να σφουγγαρίζουμε σάλια τώρα

sfigas
20/12/2007, 03:00
ενα τετοιο θελω οταν με χωσουν μεσαααααααααααααα:D

makis206
20/12/2007, 06:54
Λαμουν και Χάμπο γ@μιέστε φιλικά πάντα :evil: :rotflmao:

Α και πριν τα πάτε του αλλουνού που ετοιμάζεται για ισόβια φέρτε τα μια βόλτα από'δω πρώτα να κρυώσουνε κιόλας βρε αδερφέ..:a01:

Σταύρο έμεινε κανα κομμάτι απ'το λευκό ; Το πουλάς ;:uplate:

catmaster
20/12/2007, 14:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από sfigas
καλήσπερα παιδια. τι καλησπερα.κακη στραβη και αναποδη. καποιοι απο εσας ισως με ξερετε.ειμαι το παιδι που του εκλεψαν την μηχανη μεσα απτο σπιτι και την ξαναβρηκε.. η καλη μου η τυχη ηρθε λοιπον να με βοηθησει ξανα να γινω χαλια. ειμαι φοιτητης στην αγγλια.ειμαι εδω περιπου ενα εξαμηνο. λοιπον ας μην τα πολυλογω. πριν λιγο ελαβα ενα τηλεφωνο απο εναν φιλο μ. σπουδαζα ρεθυμνο.εκει πηρα και την μηχανη.τελος παντων απο ενα συμβαν που ειχε συμβει με ειχαν γραψει για διπλωμα. ειχα διπλωμα ηταν για 34 ιππους παρακαλεσα τον κυριο οργανο να μην με φραψη ειμαι φοιτητης σας παρακαλω αλλα τιποτα. με εγραψε.περιμενα το δικαστηριο περυσι δεν ηρθε. λεω μπορει να το εσβησαν. ο φιλος μ απτο ρεθυμνο ειναι αστυνομικος εκει στην τροχαια οποτε με ειχε βοηθησει πολυ σε οτι προβλημα ειχα. με παιρνει λοιπον τηλεφωνο και μ λεει.ρε συ το ξερεις οτι εχεις προστιμο περιπου 1000 ευρο και 1 μηνα φυλακιση? λεω τι? δεν παιζει? αφου ειμαι 100% νομοταγης και ειμαι και εξωτερικο τωρα.το σπιτι μ στο ρεθυμνο το ξενοιξιασα τον οκτωμβριο.μεχρι τοτε δεν ειχε ερθει καποια ειδοποιηση. του λεω καλα αφου ειχα αλλαξει τοπο διαμονης.μ λεει ηρθε δεν παρουσιαστηκες και δικαστηκες.λεω και τωρα? τι κανω.ενημερωσα γονεις εχω ανχωθει παρα πολυ.δεν ξερω τι να κανω. ο φιλος μ μου ειπε να μην ανησυχω και απλα μπορω να κανω μια ενσταση οτι δεν ειδοποιηθηκαι και να ορισω μια νεα ημερομηνια.παιδια τι κανω.τι γινεται? την δευτερα ταξιδευω απο λονδινο ζυριχη ζυριχη αθηνα
λετε να εχω κανενα προβλημα? καποια συμβουλη σχετικα με τα παραπανω.ειμαι που ειμαι τοσο αγχωμενος με τα μαθηματα.με εκαναν χαλια..νιωθω..χαλια.. καποια βοηθεια??


Για να αποδείξεις ότι δεν ενημερώθηκες για την ημερομηνία του δικαστηρίου πρέπει να βάλεις δικηγόρο να βρει την κλήτευση που σε ενημερώνει για το συγκεκριμένο δικαστήριο που ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ ο κλητήρας είχε φέρει σπίτι σου και ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ παίρνει πίσω αντίγραφο υπογεγραμμένο από εσένα η συγγενή Α΄βαθμού ...


Αν η κλήτευση δεν φέρει υπογραφή σημαίνει ότι κανείς δεν παρέλαβε.... πας με τον δικηγόρο ξανά σε δίκη και ίσως να καταφέρεις να πληρώσεις μόνο το πρόστιμο της κλήσης (ίσως και να μην πληρώσεις τίποτε )....

πάντως φυλακή δεν πας με την καμία ... όλη η ποινή είναι εξαγοράσιμη .... θα σου βγει σύνολο περίπου (με το πρόστιμο της κλήσης ) γύρω στα 1200 ευρώ...


:wave2:

Tpap
20/12/2007, 14:47
δεν νομιζω να την γλυτωσεις με φυλακη...μαλλον για ηλεκτρικη καρεκλα σε βλεπω.

sfigas
20/12/2007, 17:41
ε αυτα παθαινω οταν καβαλαω ενα ληστη. θα παω και εγω φυλακη..να δουμε.. τοσα λεφτα δεν θελω με την καμια να πληρωσω.τοσα κανει η εστια μ για να μενω ενα εξαμηνο.οποτε. βαζουμε γνωστους και αγνωστους να κανουν οτι μπορουνν...για να δουμε