PDA

View Full Version : Enduro μπουφάν!!



Zid
20/12/2007, 09:08
Συμφορουμίτες που ασχολείστε με enduro... δώστε τα φώτα σας.... τι μπουφάν να πάρω αδιάβροχο για τις δύσκολες στιγμές του χειμώνα!!!Σκοπεύω να δώσω μέχρι 160 euro...:wave2:
Είδα ένα τις axo όπου στο internet (στο motocard συγκεκριμένα το έχει) με 140 ευρώ + μεταφορικά γύρω στα 160-170 θα βγεί.
Πήγα και ρώτησα στη Πέρκο στο κατάστημα... και μου λέει 330 ευρω:sick: Πως γίνεται να έχει τόσο τεράστια διαφορά???... τεσπα , όλες οι γνώμες καλοδεχούμενες...:)

kosdros
20/12/2007, 11:51
γενικές γραμμές o enduro εξοπλισμός δεν είναι αδιάβροχος ούτε ζεστός!

Τα αδιάβροχα και ζεστά enduro είναι αρκετά ακριβά.


Αν θες ένα φθηνό αδιάβροχο και ζεστό μπουφάν για κάθε μέρα κοίτα για κανά τσάκι-τσαν

MikeG
20/12/2007, 12:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από kosdros
γενικές γραμμές o enduro εξοπλισμός δεν είναι αδιάβροχος ούτε ζεστός!

Τα αδιάβροχα και ζεστά enduro είναι αρκετά ακριβά.


Αν θες ένα φθηνό αδιάβροχο και ζεστό μπουφάν για κάθε μέρα κοίτα για κανά τσάκι-τσαν

Τσάκι τσαν? :confused: :confused: More infos..

Julius
20/12/2007, 12:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από kosdros
γενικές γραμμές o enduro εξοπλισμός δεν είναι αδιάβροχος ούτε ζεστός!

Τα αδιάβροχα και ζεστά enduro είναι αρκετά ακριβά.


Αν θες ένα φθηνό αδιάβροχο και ζεστό μπουφάν για κάθε μέρα κοίτα για κανά τσάκι-τσαν


pare ena enduradiko katharoaimo mpufan (exo ena HEBO 5-6 xronia kai to eixa parei ligo pano apo 100 euro kai den exei masisei mia), na mhn skizete kai ena fou-man-tsou (antexoun perisotero apo ta tsaki-tsan) adiavroxo kavatza sthn piso tsepi.

dirtbird
20/12/2007, 12:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
...... kai ena fou-man-tsou (antexoun perisotero apo ta tsaki-tsan) adiavroxo kavatza sthn piso tsepi.

exo akoysei oti ena ho-tsi-minx einai pio anthektiko stis kries meres toy....


MikeG, xreiazesai akoma more infos? :bigcry: :bigcry:

Zid
20/12/2007, 12:52
Αδιάβροχο παίζει... απλά έχω σκίσει ήδη ένα.... είπα να πάρω κανα μπουφάν...
Αυτά που δεν είναι αδιάβροχα κρατάνε καθόλου στις ψιχάλες... η μπάζουν κατευθείαν νερό... ? :)

dirtbird
20/12/2007, 12:54
Tα enduro μπουφάν θα μπάσουν στην πολύ βροχή, σε μέτρια πράγματα δεν έχεις πρόβλημα....

Zid
20/12/2007, 12:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Tα enduro μπουφάν θα μπάσουν στην πολύ βροχή, σε μέτρια πράγματα δεν έχεις πρόβλημα....
Thanks dirtbird:) Aυτό μάλλον θα πάρω... απο net


115087

dirtbird
20/12/2007, 13:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από Zid
Thanks dirtbird:) Aυτό μάλλον θα πάρω... απο net

Λίγο Αλαφρύ δείχνει.....

Καλό είναι να δεις εάν βγαίνουν τα μανίκια, αν έχει ενσωματωμένες επιαγκωνίδες (προσωπικά με βολεύουν καλύτερα από αυτές του θώρακα) και εάν έχει φερμουάρ (εξ)αερισμού (για να μην ζεσταίνεσαι κυρίως στα μονοπάτια......


δλδ. κοίτα σε Sinisalo.... :winka:

Zid
20/12/2007, 13:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Λίγο Αλαφρύ δείχνει.....

Καλό είναι να δεις εάν βγαίνουν τα μανίκια, αν έχει ενσωματωμένες επιαγκωνίδες (προσωπικά με βολεύουν καλύτερα από αυτές του θώρακα) και εάν έχει φερμουάρ (εξ)αερισμού (για να μην ζεσταίνεσαι κυρίως στα μονοπάτια......


δλδ. κοίτα σε Sinisalo.... :winka: Μανίκια βγαίνουν ... έχει προστατευτικά που βγαίνουν από πλάτη αγκώνες.. έχει τσέπες κτλ και έχει επένδυση εσωτερική αδιάβροχη για τις δύσκολες στιγμές... που βγαίνει και αυτή..
Βέβαια..
Πήγα και στο tzortzopoulo να δώ για sinisalo... αλλά δεν μ άρεσαν τα καινούρια σχέδια...
Για να πω την αλήθεια είχα δεί το μπουφάν που φοράς εσύ και το ζήλεψα.... αλλά δεν είχε ο τζορτζό
παρόμοιο σε stock ... γαμώτο....
:(

dirtbird
20/12/2007, 13:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από Zid
Μανίκια βγαίνουν ... έχει προστατευτικά που βγαίνουν από πλάτη αγκώνες.. έχει τσέπες κτλ και έχει επένδυση εσωτερική αδιάβροχη για τις δύσκολες στιγμές... που βγαίνει και αυτή..
Βέβαια..
Πήγα και στο tzortzopoulo να δώ για sinisalo... αλλά δεν μ άρεσαν τα καινούρια σχέδια...
Για να πω την αλήθεια είχα δεί το μπουφάν που φοράς εσύ και το ζήλεψα.... αλλά δεν είχε ο τζορτζό
παρόμοιο σε stock ... γαμώτο....
:(

->p.m.

marios8
20/12/2007, 14:04
Πήρα και εγώ πριν απο μερικές μέρες απο τον Τζορτζόπουλο ένα sinisalo της σειράς Tech (που είναι το ίδιο σετάκι με παντελόνι-μπλούζα) 100 γιούρια.
Ώμος ρε παίδες πολύ ελαφρύ μου φαίνεται :confused: ειδικά με τον καιρό που κάνει τώρα, θα το δαγκώνω σε κάθε στάση.
Θα κάνω το κολπάκι με το αδιάβροχο και ο θεός βοηθός. :beer: :beer: :wave2:

sek
20/12/2007, 19:07
REV IT το Cayenne ή Offtrack

OldMan
21/12/2007, 12:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
πολύ ελαφρύ μου φαίνεται :confused: ειδικά με τον καιρό που κάνει τώρα, θα το δαγκώνω σε κάθε στάση.
Τότε μην σταματάς καθόλου ...!!! :winka:

Υ.Γ.
Η διαφορά των Enduro μπουφάν από τα Rally είναι στις εσωτερικές επενδύσεις καθώς και στα προστατευτικά (τα Rally έχουν περισσότερα γιατί δεν φοράς θώρακα κ.λ.π.) και γιατί κινείσαι με ΠΟΛΥ μεγαλύτερες ταχύτητες και λιγότερο "ζόρι" ... :wave2:

Vstrommer71
21/12/2007, 13:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από Zid
Συμφορουμίτες που ασχολείστε με enduro... δώστε τα φώτα σας.... τι μπουφάν να πάρω αδιάβροχο για τις δύσκολες στιγμές του χειμώνα!!!Σκοπεύω να δώσω μέχρι 160 euro...:wave2:
Είδα ένα τις axo όπου στο internet (στο motocard συγκεκριμένα το έχει) με 140 ευρώ + μεταφορικά γύρω στα 160-170 θα βγεί.
Πήγα και ρώτησα στη Πέρκο στο κατάστημα... και μου λέει 330 ευρω:sick: Πως γίνεται να έχει τόσο τεράστια διαφορά???... τεσπα , όλες οι γνώμες καλοδεχούμενες...:)
Πηγαινε στον Τζωρτζοπουλο και δες αν εχει νουμερα στην σειρα Enduro


115157

Zid
21/12/2007, 13:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από Vstrommer71
Πηγαινε στον Τζωρτζοπουλο και δες αν εχει νουμερα στην σειρα Enduro Δεν βγαίνει το μανίκι νομίζω στο συγκεκριμένο.... thanks anyway!!!:wave2:

nantin
21/12/2007, 13:56
ΕΓΩ ΕΧΩ ΤΗΣ ACERBIS ΤΟ ΜΠΟΥΦΑΝΑΚΙ ΓΙΑ ΕΝΤΟΥΡΟ .ΤΟ ΧΩ 1,5 ΧΡΟΝΟ .ΜΕ ΒΡΟΧΕΣ ΧΙΟΝΙΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ .ΤΟ ΧΑ ΠΑΡΕΙ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 180 ΕΥΡΩ .ΕΙΝΑΙ ΕΛΑΦΡΥ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΤΑ ΜΑΝΙΚΙΑ ΕΧΕΙ ΑΡΚΕΤΕΣ ΚΑΙ ΕΞΥΠΝΕΣ ΤΣΕΠΕΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΑΒΡΟΧΟ .ΤΙ ΒΡΟΧΗ ΤΙ ΧΙΟΝΙΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ .ΤΩΡΑ ΤΟ ΧΕΙΜΩΝΑ ΦΟΡΑΩ ΙΣΟΘΕΡΜΙΚΟ ΟΛΟΣΩΜΟ ΘΩΡΑΚΑ ΤΗΣ ΘΟΡ ΜΠΛΟΥΖΑΚΙ ΕΝΤΟΥΡΟ ΚΑΙ ΤΟ ΜΠΟΥΦΑΝΑΚΙ ΚΑΙ ΓΥΡΙΖΩ ΚΑΙ ΙΔΡΩΜΕΝΟΣ . ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ ΕΠΙΛΟΓΗ

marios8
21/12/2007, 14:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan

Η διαφορά των Enduro μπουφάν από τα Rally .....................


OldMan αυτά που λές είναι ακρως ενδιαφέροντα.

Εγώ όμως δεν είμαι ο Ορφανός :smokin:


:beer: :beer: :wave2:

Vstrommer71
21/12/2007, 14:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από Zid
Δεν βγαίνει το μανίκι νομίζω στο συγκεκριμένο.... thanks anyway!!!:wave2:
Πω πω δυσκολος πελατης εισαι....

Spidi κοιταξες? (http://www.spidi.it/spidi-jsp/index.jsp?lang=en)