PDA

View Full Version : Σχετικά με μακρυνά Ονοφάδικα ταξίδια



Σελίδες : [1] 2

XR 600
18/12/2007, 13:36
Γειά σας. Μπάς και κάνουμε δεκαήμερο ονοφάδικο το καλοκαίρι του 2008?:rolleyes:

crs-k
18/12/2007, 13:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από XR 600
Γειά σας. Μπάς και κάνουμε δεκαήμερο ονοφάδικο το καλοκαίρι του 2008?:rolleyes:


Εκεί δεν ήσουν την Πεμπτη, που κουβεντιάζαμε με τον Καλημέρη και τον για ....







... Βουλγαρία? :look:


:lol: :rotflmao: :lol:

XR 600
18/12/2007, 13:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Εκεί δεν ήσουν την Πεμπτη, που κουβεντιάζαμε με τον Καλημέρη και τον για ....







... Βουλγαρία? :look:


:lol: :rotflmao: :lol: ααα ουραία, αμα είναι τέτοιο...:)

XR 600
18/12/2007, 13:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Εκεί δεν ήσουν την Πεμπτη, που κουβεντιάζαμε με τον Καλημέρη και τον για ....







... Βουλγαρία? :look:


:lol: :rotflmao: :lol: έχουμε πιθανές ημ/νίες??

XR 600
18/12/2007, 13:46
Αν μαζεύουμε πληροφορίες, παίζει διανυκτέρευση στην Κερκίνη σε σπίτι

crs-k
18/12/2007, 13:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από XR 600
έχουμε πιθανές ημ/νίες??


Νωρίς τον Ιούνη μαλλον

crs-k
18/12/2007, 13:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από XR 600
Αν μαζεύουμε πληροφορίες, παίζει διανυκτέρευση στην Κερκίνη σε σπίτι


ΔΕΝ με νοιαζει η διανυκτερευση, οοοτι καιρο κι αν κανει. :wacko:

Αλλα πραγματα με νοιαζουν, που δεν βλεπω να "μαζευονται" ... :sick:

MikeG
18/12/2007, 13:51
:a8: :a8: :a8: :a10: :a25: :a25: :a013: :a49: :a54: :a54: :a51: :a46: :a44:

crs-k
18/12/2007, 13:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
:a8: :a8: :a8: :a10: :a25: :a25: :a013: :a49: :a54: :a54: :a51: :a46: :a44:



Μην χαιρεσαι εσυ, γιατι μονο "ονειρα" ειναι και τιπτις αλλο... :sad:

MikeG
18/12/2007, 13:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Μην χαιρεσαι εσυ, γιατι μονο "ονειρα" ειναι και τιπτις αλλο... :sad:


Θα το κάνουμε πράξη! Όλα γίνονται! :wave2:

Cpt. Haddock
18/12/2007, 13:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
:a8: :a8: :a8: :a10: :a25: :a25: :a013: :a49: :a54: :a54: :a51: :a46: :a44:

τι έπαθε αυτός; :confused:

crs-k
18/12/2007, 13:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Θα το κάνουμε πράξη! Όλα γίνονται! :wave2:


Εγω ομως ειμαι τα "γένια του σπανού"... :sick:

MikeG
18/12/2007, 14:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Εγω ομως ειμαι τα "γένια του σπανού"... :sick:

Μπα...Δεν είσαι.. Αλλά ξέρει ο ψηλός και φτιάχνει ένα ματζούνι γι'αυτό:smokin:

OldMan
18/12/2007, 17:14
Μάλιστααααα .... :rolleyes:

Βουλγαρία, εεεε ...??? :rolleyes:

Χμμμμμ ....

(και δεν μΕ λες ρε δειλέ, μοιραίε και άβουλε αντάμα: τους δρόμους θα στους δείξουν οι κολλητοί του Βρωμιάρη πάνω σε χάρτη 1:400.000 με χοντρό δάχτυλο ???) :D

Operater
18/12/2007, 17:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
ΔΕΝ με νοιαζει η διανυκτερευση, οοοτι καιρο κι αν κανει. :wacko:

Αλλα πραγματα με νοιαζουν, που δεν βλεπω να "μαζευονται" ... :sick:

Μέσα είμαι!!!!! :wave2: :wave2:

Cpt. Haddock
18/12/2007, 17:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από Operater
Μέσα είμαι!!!!! :wave2: :wave2:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Ignorance is bliss

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

crs-k
18/12/2007, 17:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Μάλιστααααα .... :rolleyes:

Βουλγαρία, εεεε ...??? :rolleyes:

Χμμμμμ ....

(και δεν μΕ λες ρε δειλέ, μοιραίε και άβουλε αντάμα: τους δρόμους θα στους δείξουν οι κολλητοί του Βρωμιάρη πάνω σε χάρτη 1:400.000 με χοντρό δάχτυλο ???) :D


Εχω θεσει προϋποθεσεις, για να συμμετεχω στον σχεδιασμο (διαβαζε να το σχεδιασω), για τις οποιες πηρα υποσχεσεις οτι θα βρεθουν "καλες ακρες".

Ξερω οτι ΔΕΝ θα μπορω να παω (αν γινει).

Αν γινει παντως, θα 'ναι "κλειστω τω κύκλω" (και καλα θα κανει)... :ninja:


Σ' αυτο "τω κυκλω" παντως εχω καβατζαρισμενες κατι θεσουλες, μία απ' τις "βασικές προϋποθεσεις" που λεγαμε... :winka:

crs-k
18/12/2007, 17:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Ignorance is bliss

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


και "bless" μη σου πω... :rolleyes:

:lol: :rotflmao: :lol:

MikeG
18/12/2007, 17:30
Θα βάλετε & συμμετοχή....? :confused:



Κρατήστε 2 θέσεις & για μένα παρακαλώ μην έρθω εκεί & τον φορομέρουμε σε μερικούς. :smokin: :lol: :lol:

Cpt. Haddock
18/12/2007, 17:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Αν γινει παντως, θα 'ναι "κλειστω τω κύκλω" (και καλα θα κανει)... :ninja:


"εν κλειστώ κυκλω"

γμ την καθαρεύουσά σας μέσα :sick: :lol: :rotflmao:

crs-k
18/12/2007, 17:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Θα βάλετε & συμμετοχή....? :confused:



Κρατήστε 2 θέσεις & για μένα παρακαλώ μην έρθω εκεί & τον φορομέρουμε σε μερικούς. :smokin: :lol: :lol:


Λυσσα κακιά! :mad: :lol:


Αν γίνει...

Θα 'ναι "κλειστη" εκδρομη του ΣΥΜΟΦΕ! :wacko:

OldMan
18/12/2007, 17:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Ξερω οτι ΔΕΝ θα μπορω να παω (αν γινει).
Δεν πειράζει καλέ μου ... :blush:

θα πάμε τα δυό μας μια Πρέσπες - Ορμένιο (και μια πίσω...) και θα βγει η υποχρέωση ...!!! :winka:

marulis
18/12/2007, 17:58
.Χρήστο ας μην προτρέχουμε, αν γίνει από τον ΣΥΜΟΦΕ θα είναι περιορισμένων συμμετοχών, χωρίς αυτό να σημαίνει απαραίτητα αποκλεισμό . απλά θα τεθούν κάποιες προϋποθέσεις .
Αν γίνει από το μοτο (crs-k ) τότε καθορίζει ο οργανωτής (πάλι ο crs-k :lol: ) της προϋποθέσεις

Απλά είναι νωρίς ακόμα και ένα ταξίδι στο εξωτερικό , έστω και Βουλγαρία , με 40 άτομα δημιουργεί κάποια προβλήματα .
Για να μην γυρίσουμε τσακωμένοι καλό είναι να οριστούν κανόνες και όρια. :winka:

OldMan
18/12/2007, 18:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από marulis
...καλό είναι να οριστούν κανόνες και όρια. :winka:
Ωραία ιδέα ...!!! :a18:

(για να ξέρουμε κάθε φορά τι θα καταστρατηγούμε ...) :winka:

marulis
18/12/2007, 18:02
.σωστόστ :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

crs-k
18/12/2007, 18:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από marulis
Χρήστο ας μην προτρέχουμε, αν γίνει από τον ΣΥΜΟΦΕ θα είναι περιορισμένων συμμετοχών, χωρίς αυτό να σημαίνει απαραίτητα αποκλεισμό . απλά θα τεθούν κάποιες προϋποθέσεις .
Αν γίνει από το μοτο (crs-k ) τότε καθορίζει ο οργανωτής (πάλι ο crs-k :lol: ) της προϋποθέσεις

Απλά είναι νωρίς ακόμα και ένα ταξίδι στο εξωτερικό , έστω και Βουλγαρία , με 40 άτομα δημιουργεί κάποια προβλήματα .
Για να μην γυρίσουμε τσακωμένοι καλό είναι να οριστούν κανόνες και όρια. :winka:


ΔΕΝ το ακουσες καλα... :smilea:

Αν γίνει, ΔΕΝ θα ειναι στο εκδρομικό καλεντάρι του ΣΥΜΟΦΕ, αλλα θα 'ναι "κλειστη"-ΣΥΜΟΦΕ !!! :winka:

Σιγουρα θα υπαρξουν και οι αυτονοητοι κι απλοι κανονες, αλλα το "κλειστο" ΔΕΝ ηταν διαπραγματευσημο.. :wacko:

marulis
18/12/2007, 18:13
.Εσύ δεν κατάλαβες καλά , αυτό είναι η γνώμη καποιου-ων , όχι όλων . που σημαίνει ότι αν αποφασίσουν οι υπόλοιποι πιο ανοιχτή εκδρομή όσοι διαφωνούν δεν θα έρθουν .

Έτσι και αλλιώς μιλάμε υποθετικά για κάτι που δεν ξέρουμε αν θα γίνει.

crs-k
18/12/2007, 18:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από marulis
Εσύ δεν κατάλαβες καλά , αυτό είναι η γνώμη καποιου-ων , όχι όλων . που σημαίνει ότι αν αποφασίσουν οι υπόλοιποι πιο ανοιχτή εκδρομή όσοι διαφωνούν δεν θα έρθουν .

Έτσι και αλλιώς μιλάμε υποθετικά για κάτι που δεν ξέρουμε αν θα γίνει.


Πάσσο με τρεις άσσους! :smokin:

MikeG
18/12/2007, 19:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Λυσσα κακιά! :mad: :lol:


Αν γίνει...

Θα 'ναι "κλειστη" εκδρομη του ΣΥΜΟΦΕ! :wacko:


1ον : Τότε γιατί το λέτε εδώ μέσα & μας καβλ@νετε ??

2ον : Θα έρθω εκεί με μερικά καλά παιδιά, Μυλοποταμίτες, μαζί & ο ψηλός με τις ρακές & θα το κάνουμε πουτ@ν@ το ΣΥΜΟΦΕ.
Κανονίστε τη πορεία σας λοιπόν. :smokin:



p.s Αυτό δεν είναι απειλή, απλά ενημέρωση.:wave2:

crs-k
18/12/2007, 19:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
1ον : Τότε γιατί το λέτε εδώ μέσα & μας καβλ@νετε ??

2ον : Θα έρθω εκεί με μερικά καλά παιδιά, Μυλοποταμίτες, μαζί & ο ψηλός με τις ρακές & θα το κάνουμε πουτ@ν@ το ΣΥΜΟΦΕ.
Κανονίστε τη πορεία σας λοιπόν. :smokin:



p.s Αυτό δεν είναι απειλή, απλά ενημέρωση.:wave2:


Δεν ξεκινησα εγκω καρντια μου... :wacko:

:lol: :rotflmao: :lol:

marulis
18/12/2007, 22:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Εκεί δεν ήσουν την Πεμπτη, που κουβεντιάζαμε με τον Καλημέρη και τον για ....







... Βουλγαρία? :look:


:lol: :rotflmao: :lol:
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Δεν ξεκινησα εγκω καρντια μου... :wacko:

:lol: :rotflmao: :lol: Εσύ το ξεκίνησες καρντια μου.

Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
1ον : Τότε γιατί το λέτε εδώ μέσα & μας καβλ@νετε ??

2ον : Θα έρθω εκεί με μερικά καλά παιδιά, Μυλοποταμίτες, μαζί & ο ψηλός με τις ρακές & θα το κάνουμε πουτ@ν@ το ΣΥΜΟΦΕ.
Κανονίστε τη πορεία σας λοιπόν. :smokin:



p.s Αυτό δεν είναι απειλή, απλά ενημέρωση.:wave2: Μην έρθεις με άδεια χέρια , φέρε και κανα μπουκάλι τσικουδιά.:beer: :wave2:

crs-k
18/12/2007, 23:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από marulis
Εσύ το ξεκίνησες καρντια μου.


Ναι ε? :dizzy:

:lol: :rotflmao: :lol:



Εσυ τι πηγες και τα 'σβησες ρε? :wacko:

Το 'κανα κι εγω αυτο αμα ηταν... :p

:lol: :rotflmao: :lol:

marulis
18/12/2007, 23:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Ναι ε? :dizzy:

:lol: :rotflmao: :lol:



Εσυ τι πηγες και τα 'σβησες ρε? :wacko:

Το 'κανα κι εγω αυτο αμα ηταν... :p

:lol: :rotflmao: :lol: Θα τα ξανά γράψω όταν και αν μιλάμε για κάτι συγκεκριμένο :smokin:

Ο Μανώλης με τα λόγια μιλαει για εκδρομή στα ανώγια ( έτσι δεν πάει η παροιμία?) :dizzy:

XR 600
18/12/2007, 23:48
Λέω να προχωρήσουμε γρήγορα τις διαδικασίες:προυποθέσεις κλπ μπλα μπλα κλειστή-ανοιχτή-παρατεταμένη....., και αν δε γίνει Βουλγαρία-συμοφε, να κάνουμε κάτι εντός, σάν πρόπερσι(πάλι με χρόνια με καιρούς....τέλεια θα περάσουμε):beer: :beer: :beer:

crs-k
18/12/2007, 23:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από XR 600
Λέω να προχωρήσουμε γρήγορα τις διαδικασίες:προυποθέσεις κλπ μπλα μπλα κλειστή-ανοιχτή-παρατεταμένη....., και αν δε γίνει Βουλγαρία-συμοφε, να κάνουμε κάτι εντός, σάν πρόπερσι(πάλι με χρόνια με καιρούς....τέλεια θα περάσουμε):beer: :beer: :beer:


Ωραια!

Αρχιζουμε τα διαδικαστικά!


ΕΣΥ:

1. Μου βρισκεις δουλεια!
2. Επειδή μαλλον ΔΕΝ θα βγαινω, μου βρισκει και δευτερη δουλεια!
3. Αναλαμβανεις τα οικονομικα μου και κανονιζεις, εκτος του να ΜΗΝ εχω παει φυλακη, να μου εχουν μεινει και λεφτα στην ακρη μεχρι το καλοκαιρι
4. Μου εξασφαλιζεις αδεια (που δεν θα δικαιουμαι) ΚΑΙ απ' τις δυο δουλειες!


ΕΓΩ:

1. Υποσχομαι οτι θα ερθω οπου θες!
2. Υποσχομαι οτι θα το οργανωσω!






Καταλαβες ή να κανω και κάκα? :wacko:

:lol: :rotflmao: :lol:

XR 600
19/12/2007, 00:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Ωραια!

Αρχιζουμε τα διαδικαστικά!


ΕΣΥ:

1. Μου βρισκεις δουλεια!
2. Επειδή μαλλον ΔΕΝ θα βγαινω, μου βρισκει και δευτερη δουλεια!
3. Αναλαμβανεις τα οικονομικα μου και κανονιζεις, εκτος του να ΜΗΝ εχω παει φυλακη, να μου εχουν μεινει και λεφτα στην ακρη μεχρι το καλοκαιρι
4. Μου εξασφαλιζεις αδεια (που δεν θα δικαιουμαι) ΚΑΙ απ' τις δυο δουλειες!


ΕΓΩ:

1. Υποσχομαι οτι θα ερθω οπου θες!
2. Υποσχομαι οτι θα το οργανωσω!






Καταλαβες ή να κανω και κάκα? :wacko:

:lol: :rotflmao: :lol: θα σε πάρω δικάβαλο, όλα λυμένα, όλα πληρωμένα, εσύ το μόνο που θα κάνεις συνέχεια: κιχ κιχ:lol: αρχίζεις δουλειά. εεεεεεε που είσαι? άρχισες τις κοπάνες??:a13:

marulis
19/12/2007, 00:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k

Καταλαβες ή να κανω και κάκα? :wacko:

:lol: :rotflmao: :lol: Ρε μανία αυτό το παιδί να κάνει κακά . κάνε μην σκάσεις και το έχουμε και τύψεις.

:look:

taxydromos
19/12/2007, 08:26
η αποψη μου ειναι οτι ενα ταξιδι τετοιας αποστασης(βουλγαρισταν) και τετοιας δυσκολιας(ανυπαρξια δρομων-λασπη πανταχοθεν-ελειψη υποδομων) απαιτει το λιγοτερο χωματινα λαστιχα, μεγαλη εμπειρια στη χωματινη οδηγηση και υποστηριξη απο φορτηγακι..

..για μα μην καταληξει η διασκεδαση σε τραγωδια..........:smilea:

OldMan
19/12/2007, 08:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από taxydromos
..για μα μην καταληξει η διασκεδαση σε τραγωδια..........:smilea:
Τον "κλαυσίγελο" τον χρησιμοποιούσαν οι αρχαίοι τραγωδοί ομού μετά των κωμωδών ... :winka:


Υ.Γ.
Τα οχήματα υποστήριξης είναι γι αυτούς που κάνουν "επιδοτούμενα" ταξιδιωτικά (συντάκτες, ρεπόρτερς κ.λ.π.).

Η χρησιμότητα των οχημάτων υποστήριξης είναι αναμφισβήτητη (άλλο να κάνεις 2.000 χλμ φορτωμένος σακίδια, σκηνές, υπνόσακους, ανταλλακτικά, εργαλεία και τεντζερέδια στην πλάτη και άλλο μόνο με το άρωμά σου ...:blush: ) αλλά υπό αυτό το πρίσμα καλύτερα να το αναθέσουμε σε Ταξιδιωτικό γραφείο (με κλιματιζόμενα πούλμαν...) :beer:

crs-k
19/12/2007, 09:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
............................
καλύτερα να το αναθέσουμε σε Ταξιδιωτικό γραφείο (με κλιματιζόμενα πούλμαν...) :beer:


:rolleyes:


Μμμμ...




Δεν κακη ιδεα... :dizzy:


:lol: :rotflmao: :lol:

MikeG
19/12/2007, 09:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Ωραια!

Αρχιζουμε τα διαδικαστικά!


ΕΣΥ:

1. Μου βρισκεις δουλεια!
2. Επειδή μαλλον ΔΕΝ θα βγαινω, μου βρισκει και δευτερη δουλεια!
3. Αναλαμβανεις τα οικονομικα μου και κανονιζεις, εκτος του να ΜΗΝ εχω παει φυλακη, να μου εχουν μεινει και λεφτα στην ακρη μεχρι το καλοκαιρι
4. Μου εξασφαλιζεις αδεια (που δεν θα δικαιουμαι) ΚΑΙ απ' τις δυο δουλειες!


ΕΓΩ:

1. Υποσχομαι οτι θα ερθω οπου θες!
2. Υποσχομαι οτι θα το οργανωσω!






Καταλαβες ή να κανω και κάκα? :wacko:

:lol: :rotflmao: :lol:


Σου προσφέρω δουλειά για 3 μήνες. ΕΛΙΕΣ. Λοιπόν....?
Αντέχεις......?:winka:

crs-k
19/12/2007, 09:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Σου προσφέρω δουλειά για 3 μήνες. ΕΛΙΕΣ. Λοιπόν....?
Αντέχεις......?:winka:


Εδω δεν μαζεψα τις δικες μου ρε Μιχαλη... :wacko: :lol:

MikeG
19/12/2007, 09:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Εδω δεν μαζεψα τις δικες μου ρε Μιχαλη... :wacko: :lol:

Τότε ρε φιλαράκι γιατί ψάχνεις για δουλειά?:confused: 3 euros πάει το κιλό το λάδι.
Λοιπόν φόρτωσε το Africa με τα σύνεργα και λάλιε :winka:

taxydromos
19/12/2007, 10:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Τον "κλαυσίγελο" τον χρησιμοποιούσαν οι αρχαίοι τραγωδοί ομού μετά των κωμωδών ... :winka:


Υ.Γ.
Τα οχήματα υποστήριξης είναι γι αυτούς που κάνουν "επιδοτούμενα" ταξιδιωτικά (συντάκτες, ρεπόρτερς κ.λ.π.).

Η χρησιμότητα των οχημάτων υποστήριξης είναι αναμφισβήτητη (άλλο να κάνεις 2.000 χλμ φορτωμένος σακίδια, σκηνές, υπνόσακους, ανταλλακτικά, εργαλεία και τεντζερέδια στην πλάτη και άλλο μόνο με το άρωμά σου ...:blush: ) αλλά υπό αυτό το πρίσμα καλύτερα να το αναθέσουμε σε Ταξιδιωτικό γραφείο (με κλιματιζόμενα πούλμαν...) :beer:

αυτος που θα αναλαβει την ευθυνη για το ταξιδι θα πρεπει να λυσει ολα τα προβληματα που θα παρουσιαστουν..
αν σπασει καποιος το ποδι του στην βουλγαρικη ερημια...πως θα μεταφερθει σε νοσοκομειο?
αν μεινει μοτορι σε καποιο χωριο και δεν επισκευαζεται....θα το αφησεις στους βουλγαρους να στο προσεχουν?
αν διαλυθει καποιο λαστιχο...πως θα το φτιαξεις?....η θα κουβαλας και λαστιχα παραμασχαλα??

εκτος και αν ο καθενας θα ειναι υπευθυνος για τον εαυτο του,οποτε αν γινει κατι η τον αφηνουμε στη μοιρα του.....η καθομαστε ολοι απο πανω του και λεμε οτι μοιρολογια ξερει ο καθεις..

τετοια ταξιδια πρεπει να αντιμετωπιζονται με σοβαροτητα...:winka:

jasondakar
19/12/2007, 11:42
apla kai lita gms

fantacid
19/12/2007, 14:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από taxydromos
αυτος που θα αναλαβει την ευθυνη για το ταξιδι θα πρεπει να λυσει ολα τα προβληματα που θα παρουσιαστουν..
αν σπασει καποιος το ποδι του στην βουλγαρικη ερημια...πως θα μεταφερθει σε νοσοκομειο?
αν μεινει μοτορι σε καποιο χωριο και δεν επισκευαζεται....θα το αφησεις στους βουλγαρους να στο προσεχουν?
αν διαλυθει καποιο λαστιχο...πως θα το φτιαξεις?....η θα κουβαλας και λαστιχα παραμασχαλα??

εκτος και αν ο καθενας θα ειναι υπευθυνος για τον εαυτο του,οποτε αν γινει κατι η τον αφηνουμε στη μοιρα του.....η καθομαστε ολοι απο πανω του και λεμε οτι μοιρολογια ξερει ο καθεις..

τετοια ταξιδια πρεπει να αντιμετωπιζονται με σοβαροτητα...:winka:

ποια ειναι η διαφορα στα βουλγαρικα βουνα απο τα ελληνικα?

εαν καποιος παθει κατι σε δικο μας βουνο τι γινετε?
ερχετε το ΙΚΑ κα τον μαζευει?

οταν ταξιδευεις σε τετοια αντιξοα τερρεν οπως ειναι το βουνο, ο καθενας ειναι υπεθηνος για τον εαυτο του κ ειναι αμεσα συνδεδεμενος με την υπολοιπη ομαδα.

ειναι αυτο που λεγαν οι 3 σωματοφυλακες ......(περιπου)

στη τελικη σε δυο συμμετοχες που ειχα σε πολυημερη ομαδικη χωματινη διαδρομη,
οταν τυχενε το απροοπτο ο καθενας βοηθησε οσο κ οπως μπορουσε.

fantacid
19/12/2007, 14:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από jasondakar
apla kai lita gms


λες να μας σωσουν οι gms (http://www.gms-music.com/Site/index.html) ???


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

taxydromos
19/12/2007, 15:18
:)

fantacid
19/12/2007, 16:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από taxydromos
χμμ,φανταστικ πηρες μοτορι?

..εχεις παει ποτε στα βουνα της βουλγαριας?......δεν νομιζω να εχουν καμια σχεση με τα αγραφα......τα μεγεθη και η δυσκολια ειναι κατα πολυ μεγαλυτερα..
..εκτος και προκειται να γινει ασφαλτινο ταξιδιωτικο με δοσεις χωματοδρομου οποτε παω πασο...


:wave2:

εκτος απο τ'αγραφα οσα βουνα εχω πατησει στην ελλαδα σχεδον ιδια μου φαινονται (ως προς το τροπο προσπελασης τους)
τωρα τα βουλγαρικα βουνα λογω χαμηλου βοιωτικου μορφωτικου επιπεδου ισως να ειναι πιο δυσβατα!

:lol:

taxydromos
19/12/2007, 22:38
ναι αλεξη, εχεις δικιο τι να πω....ολα τα βουνα ειναι ιδια...ιδιο η πεντελη με την παρνηθα,ιδιο η πινδος με τις αλπεις,ο ολυμπος με τα ιμαλαια,τα βαρδουσια με τις ανδεις,ο χελμος με το κιλιματζαρο.......οποτε αν εχεις ανεβει στον χορτιατη τα εχεις δει ολα......ανετα πας και στο βουλγαρικο βουνο Rila πχ...

..εσεις εισαστε και κοντα,τα συνορα ειναι ανοιχτα γιατι δεν πατε λοιπον ενα σκ?

marulis
19/12/2007, 22:53
Αντί να κάνουμε άλλον ένα καυγά , έχει κανένας να προτείνει κάτι συγκεκριμένο. Για να ξεκινήσει η επεξεργασία της πρότασης ή όχι .

Μου αρέσει σαν ιδέα αλλά αν δεν ξεκινήσουμε να βάζουμε παραμέτρους θα παραμείνει στα λόγια :sick:

ΠΧ . άσφαλτος , ον οφ ή οφ
Πότε
Πόσες μέρες
Σκηνές ή δωμάτια

Προσωπικά αδυνατώ να αναλάβω κάτι τέτοιο, αν νομίζει πως κάποιος μπορεί ας απαντήσει στα παραπάνω ερωτήματα πρώτα στον εαυτό του και μετά εδώ να δούμε τι θα κάνουμε.

Φαίνεται ωραία ιδέα , μην την αφήσουμε να πεθάνει.

Uriah Heep
19/12/2007, 23:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από taxydromos
ναι αλεξη, εχεις δικιο τι να πω....ολα τα βουνα ειναι ιδια...ιδιο η πεντελη με την παρνηθα,ιδιο η πινδος με τις αλπεις,ο ολυμπος με τα ιμαλαια,τα βαρδουσια με τις ανδεις,ο χελμος με το κιλιματζαρο.......οποτε αν εχεις ανεβει στον χορτιατη τα εχεις δει ολα......ανετα πας και στο βουλγαρικο βουνο Rila πχ...


Όλα αυτά που λες, για το "φαινόμενο" είναι το ίδιο εύκολα, μονότονα και ...βαρετά!

Γι΄αυτό πήρε ...βέσπα!

Τώρα το Κιλιμάντζαρο μπορεί να έχει και λίγο "σασπένς"!

:beer: :beer: :beer:

MikeG
20/12/2007, 10:27
Ας αναφέρω & εγώ σε μερικές γραμμές την άποψη μου επί του θέματος.
Δεν αντιλαμβάνομαι γιατί κάποιους τους πιάνει ένα είδους τρόμος με το που αναφερθούμε σε εκδρομή εκτός συνόρων, εν προκειμένω στη Βουλγαρία. Πολλοί άνθρωποι μόνοι τους έχουν κάνει το γύρω του κόσμου, έχουν πάει σε απείρως χειρότερα & πιο δύσβατα μέρη. Πρόσφατα γνώρισα 4 άτομα τα οποία έχουν κάνει το γύρω της Αλβανίας από χώμα. Το να συζητάμε για τζιπ, ομάδες υποστήριξης & τα σχετικά μου θυμίζει φραγκάτους φλώρους που πήραν 2 BMW 1200 adventure (επειδή είναι adventure) για να πάνε στην έρημο & έχουν μαζί τους ακόμα & οδοντίατρο.
Νομίζω ότι μια χαρά μπορούμε να τα καταφέρουμε μόνοι μας, τηρώντας κάποιους κανόνες που θα έχουμε & πάνω από όλα έχοντας όλοι το μυαλό μας μέσα στο κεφάλι μας. Προσωπικά η μόνη δυσκολία που αντιλαμβάνομαι είναι αυτή της γλώσσας & τίποτα άλλο. Αν είμαι στη Γαύδο & σπάσω ένα πόδι, ή μείνει το μηχανάκι μου ίσως είναι & χειρότερα τα πράγματα από το να είμαι στη Βουλγαρία (στεριά). Σε μια ομάδα ανθρώπων είναι πάνω από όλα υπεύθυνος ο καθένας για τον εαυτό του & στη συνέχεια είναι όλοι για έναν & ένας για όλους. Αυτό το "ρητό" έχει μεγάλη αξία. Έχω βαρεθεί να σχεδιάζω πράγματα στο πανεπιστήμιο (επειδή είχα τη δυνατότητα) & όλοι να λένε αν πάθει κάποιος κάτι παίρνεις την ευθύνη? Ο καθένας είναι υπεύθυνος για τον εαυτό του. Αν οργανώσουμε ένα beach party & κάποιοι μεθυσμένοι βουτήξουν & πνιγούν ποιος φταίει? Το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να περιφράξουμε κατά κάποιο τρόπο τη θάλασσα, αλλά & αυτό δε ξέρω άμα είναι σωστό. Εν προκειμένω, ας υπογράψει ο καθένας μια υπεύθυνη δήλωση ότι είναι υπεύθυνος για τον εαυτό του (χαζομάρες δηλαδή).
Αυτά προς το παρόν. Δεν είμαστε πάντως μια εταιρία, ούτε έχουμε αρχηγό (που αυτός θα φταίει για όλα). & ευτυχώς δηλαδή. Αλλιώς να πάω στη moto adventures, να πληρώσω 2000 για να φταίει άλλος & άμα πάθω λάστιχο να μου το αλλάξουν.

$py
20/12/2007, 11:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από marulis


Φαίνεται ωραία ιδέα , μην την αφήσουμε να πεθάνει.




+1000

OldMan
20/12/2007, 17:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από taxydromos
αυτος που θα αναλαβει την ευθυνη για το ταξιδι θα πρεπει να λυσει ολα τα προβληματα που θα παρουσιαστουν..
:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
"Ευθύνη" ...??? :look:

DimChios
20/12/2007, 17:35
:cool: :D

:rolleyes:

αλλος ενας "ανεπιθυμητος"!

:alien: :blush:









μη σκατε, ετσι κι αλλιως μαλλον θα δουλευω παλι οποτε... :sad:

crs-k
20/12/2007, 17:42
Η "θέση" μου πάνω στο θέμα, αυτών των ταξιδιών είτε Βουλγαρία, είτε Σαχάρα, είτε κι ακόμα μακρύτερα, είναι μια και πάγια !!!


Αυτα τα ταξίδια (κατα την γνώμη μου) έχουν πάνω όριο τις 5-6 μηχανές και μάλιστα με αναβάτες που να έχουν συγχνωτηστεί πολύ και να ταιριάζουν ΑΠΟΛΥΤΑ (τόσο οδηγικά, όσο κι από θέματα χαρακτήρα)

Οι λόγοι είναι πάρα πολλοί και δεν θέλω να τους αναλύσω τωρα... :wacko:

Θα δούμε μελλοντικα αν χρειαστει... :rolleyes:

taxydromos
20/12/2007, 17:43
:)

MikeG
20/12/2007, 17:45
Αν "συζητάμε" για 5-6 άτομα τότε καλό είναι η συζήτηση να λάβει τέλος εδώ & τώρα για πολλούς λόγους, & να μην ξανααναφερθούμε σε κάτι τέτοιο. Περιμένω τα δέοντα από διαχειριστές. :rolleyes:

crs-k
20/12/2007, 17:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Αν "συζητάμε" για 5-6 άτομα τότε καλό είναι η συζήτηση να λάβει τέλος εδώ & τώρα για πολλούς λόγους, & να μην ξανααναφερθούμε σε κάτι τέτοιο. Περιμένω τα δέοντα από διαχειριστές. :rolleyes:


Οι διαχειριστες, μολις το διαχωρησαν σε ανεξαρτητο θεμα, για να συζηταμε με την ησυχια μας. :D

Αυτο που ειπα, ειναι η προσωπικη μου άποψη, που έρχεται σε αντιθεση (π.χ.) με την αποψη του (παλιοτερου απο μενα στον ΣΥΜΟΦΕ) marulis (και πιθανόν και πολλών άλλων). :winka:

marios8
20/12/2007, 18:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από marulis
Αντί να κάνουμε άλλον ένα καυγά , έχει κανένας να προτείνει κάτι συγκεκριμένο. Για να ξεκινήσει η επεξεργασία της πρότασης ή όχι .

Μου αρέσει σαν ιδέα αλλά αν δεν ξεκινήσουμε να βάζουμε παραμέτρους θα παραμείνει στα λόγια :sick:

ΠΧ . άσφαλτος , ον οφ ή οφ
Πότε
Πόσες μέρες
Σκηνές ή δωμάτια

Προσωπικά αδυνατώ να αναλάβω κάτι τέτοιο, αν νομίζει πως κάποιος μπορεί ας απαντήσει στα παραπάνω ερωτήματα πρώτα στον εαυτό του και μετά εδώ να δούμε τι θα κάνουμε.

Φαίνεται ωραία ιδέα , μην την αφήσουμε να πεθάνει.

Μου αρέσει ο τρόπος που σκέπτεσαι :a013: :wave2:

Stergios69
20/12/2007, 18:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
"Ευθύνη" ...??? :look:
...για τα ''ανήλικα'' :rotflmao:

Ταξιδευτής
20/12/2007, 19:01
Ειλικρινα δεν καταλαβαινω γιατι καθεστε και το κανετε θεμα και χαλιεστε.

Το θεμα ειναι πολυ απλο (ταπεινη αποψη):

Παιρνεις τη μηχανη & ενα φιλο.
Πατε.
Τελος.

Ουτε αναλυσεις, ουτε ευθυνες, ουτε ανευθυνοτητες, ουτε ΣΥΜΟΦΕ, ουτε μοτοφορουμ. Ο δρομος ειναι εκει και οσοι θελουν να ταξιδεψουν ταξιδευουν ακομα και με παπια. :o

crs-k
20/12/2007, 19:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ταξιδευτής
Ειλικρινα δεν καταλαβαινω γιατι καθεστε και το κανετε θεμα και χαλιεστε.

Το θεμα ειναι πολυ απλο (ταπεινη αποψη):

Παιρνεις τη μηχανη & ενα φιλο.
Πατε.
Τελος.

Ουτε αναλυσεις, ουτε ευθυνες, ουτε ανευθυνοτητες, ουτε ΣΥΜΟΦΕ, ουτε μοτοφορουμ. Ο δρομος ειναι εκει και οσοι θελουν να ταξιδεψουν ταξιδευουν ακομα και με παπια. :o


Ξερειειεις...

Πως να το πω? :wacko:


Οταν αυτα τα "ταξιδια" ειναι...

Χωματινα...
Σε αχαρτογραφητες (σχεδον) περιοχες...
Σε χωρες που ΔΕΝ μπορεις να συνενννοηθεις ούτε με Ινδιάνικα...

Εχουν καποιον αααλλον βαθμο δυσκολιας απ' αυτον που πιθανον φανταζεσαι, οποτε καποια μικρη "οργανωση" (και πληροφορίες) θα χρειαστει... :winka:


:lol: :rotflmao: :lol:

taxydromos
20/12/2007, 22:22
>>λοιπον ετοιμαζεται οργανωμενο ταξιδιωτικο στη βουλγαρια(βουνο rila,3 λιμνες),μιας βδομαδας τον ιουνιο και υποστηριξη απο φορτηγο με γνωστο οδηγο του χωρου...

μην ρωτησετε για λεπτομερειες οταν αποφασιστει θα το ανακοινωσω.....οι συμετοχες ειναι απεριοριστες και δωρεαν!

χωματινοι ετοιμαστειτε!!!






:beer:

edit: αυτο(το ταξιδιωτικο) αποτελει μια διαφορετικη προσεγγιση ταξιδιου σε καποιο ξενο κρατος....οταν ταξιδευεις σε μια χωρα συνηθως θελεις να γνωρισεις τους ανθρωπους με τα ηθη-εθιμα τους ,τα ιστορικα μνημεια και να 'γευτεις' τα ντοπια εδεσματα.....ετσι ρολαρεις με την μοτο σου σε βατους δρομους με προορισμο καποια πολη η χωριο..

σ'ενα adventure trip εχεις αντιπαλο το αγνωστο βουνο και ολα αυτα που κρυβει μεσα του.....κυριο μελημα σου ειναι η κατακτηση ψηλων κορυφων η αποκρημνων χαραδρων.....τραβερσαρεις λοιπον το βουνο απο απατητα σημεια διπλα σε γκρεμια δημιουργωντας εσυ δρομους....αυτο εχει μεγαλο ρισκο για σενα και την μοτοσυκλετα....που στο τελος ομως σου αφηνει ενα μεγαλο αισθημα ικανοποιησης και γεμιζει την ψυχη σου....μεχρι το επομενο ταξιδι...
:wave2:

Nontas
20/12/2007, 23:13
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
.... Το να συζητάμε για τζιπ, ομάδες υποστήριξης & τα σχετικά μου θυμίζει φραγκάτους φλώρους που πήραν 2 BMW 1200 adventure (επειδή είναι adventure) για να πάνε στην έρημο & έχουν μαζί τους ακόμα & οδοντίατρο.


Δηλαδή τι έχουν τα καημένα τα adventure?:bigcry:

Vstrommer71
20/12/2007, 23:23
Παντως αμα κανονιστει κανα βολτακι οργανωμενο ή Βουλγαρια ή-ακομα καλυτερα-Σκοπια(ή Μακεδονια αν ειστε Ευρωπαιος!) απο την πισω πλευρα του Καϊμακτσαλαν το συζηταμε επι σοβαρης βασης!

$py
20/12/2007, 23:33
Πάντως δεν θα έλεγα όχι σε ένα ταξιδιωτικό με τίτλο 'Τσάι στη Σαχάρα...και τινες ακόμη ομαδικές περιπλανήσεις'



:winka:






Όποιος άλλος ψήνετε ας μιλήσει ΕΔΩ ή ας σωπάσει για πάντα.... :lol:





(Φυσικά δεν έχω την εμπειρία να οργανώσω ένα τέτοιο ταξίδι, απλά ρίχνω μια ιδέα)

OldMan
21/12/2007, 12:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nontas
Δηλαδή τι έχουν τα καημένα τα adventure?:bigcry:
Φραγκάτους φλώρους επάνω τους ...:smokin:

Nontas
21/12/2007, 12:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Φραγκάτους φλώρους επάνω τους ...:smokin:

Φραγκάτους φλώρους;;:eyepop: Δηλαδή αυτοί δεν ανεβαίνουν σε γιαπωνέζικα; :lol:

MikeG
21/12/2007, 12:42
Καταλάβατε τι εννοώ...:winka:

$py
21/12/2007, 12:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Καταλάβατε τι εννοώ...:winka:


Αφού είσουν σαφέστατος...


:p

Cpt. Haddock
21/12/2007, 12:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Σε αχαρτογραφητες (σχεδον) περιοχες...
Σε χωρες που ΔΕΝ μπορεις να συνενννοηθεις ούτε με Ινδιάνικα...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Ρε Χρήστο έλεος :bigcry:

Για τη Βουλγαρία μιλάμε, όχι για το ταζτικιστάν

Μια χαρά ελληνικά ξέρουν οι βούλγαροι εκεί πλέον :winka:

Uriah Heep
21/12/2007, 12:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από $py
Πάντως δεν θα έλεγα όχι σε ένα ταξιδιωτικό με τίτλο 'Τσάι στη Σαχάρα...και τινες ακόμη ομαδικές περιπλανήσεις'
:winka:
Όποιος άλλος ψήνετε ας μιλήσει ΕΔΩ ή ας σωπάσει για πάντα.... :lol:
Φυσικά δεν έχω την εμπειρία να οργανώσω ένα τέτοιο ταξίδι, απλά ρίχνω μια ιδέα)

Άμα είναι να τροποποιήσουμε τον τίτλο σε "Τσάι στο Ισπαχάν...και τινές ακόμη Ασιατικές περιπλανήσεις"...
...για την Άνοιξη...γύρο στις 10.000 χλμ...


...δηλώνω από τώρα συμμετοχή!

Βιαστείτε, θα υπάρξει κλειστός αριθμός συμμετεχόντων!

Το ταξίδι δεν προσφέρεται για ...emo-μοτοσυκλετιστές.


:beer: :beer: :beer:

Vstrommer71
21/12/2007, 13:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από Uriah Heep
Άμα είναι να τροποποιήσουμε τον τίτλο σε "Τσάι στο Ισπαχάν...και τινές ακόμη Ασιατικές περιπλανήσεις"...
...για την Άνοιξη...γύρο στις 10.000 χλμ...


...δηλώνω από τώρα συμμετοχή!

Βιαστείτε, θα υπάρξει κλειστός αριθμός συμμετεχόντων!

Το ταξίδι δεν προσφέρεται για ...emo-μοτοσυκλετιστές.


:beer: :beer: :beer:
Νωωωωωωνταααααα!
Τη μηχανη που κοβει τα λεφτα πιασε!!!!:lol:
Μονο ετσι δυναμεθα να ερθωμεν:smokin:

Nontas
21/12/2007, 13:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από Vstrommer71
Νωωωωωωνταααααα!
Τη μηχανη που κοβει τα λεφτα πιασε!!!!:lol:
Μονο ετσι δυναμεθα να ερθωμεν:smokin:


Επιταγές της Nontious Bank Of Kamtsatka δέχεστε; :lol:

Cpt. Haddock
21/12/2007, 13:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nontas
Επιταγές της Nontious Bank Of Kamtsatka δέχεστε; :lol:

Βεβαίως.... :evil:

Φέρτε την απο εδώ να σας την εξαργυρώσουμε :evil:

Vstrommer71
21/12/2007, 13:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Βεβαίως.... :evil:

Φέρτε την απο εδώ να σας την εξαργυρώσουμε :evil:
Kαλως τ'@@ μας:lol:
Πανε παρε κανα καταλληλο μηχανακι και μετα να ανακατευεσαι σε αλλοτρια thread:smokin:

Cpt. Haddock
21/12/2007, 13:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από Vstrommer71
Kαλως τ'@@ μας:lol:
Πανε παρε κανα καταλληλο μηχανακι και μετα να ανακατευεσαι σε αλλοτρια thread:smokin:

Μια χαρά ειναι το μηχανάκι μου...

:wave2:

ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΟΛΟΥΣ :lol: :rotflmao: :lol:

Vstrommer71
21/12/2007, 13:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Μια χαρά ειναι το μηχανάκι μου...

:wave2:

ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΟΛΟΥΣ :lol: :rotflmao: :lol:
Ε τοτε κοπιαστε σε καμμια βολτα:evil:

Μ'αρεσει που ειχες παρει και τα εντουραδικα...
Που να τα φορεσεις ρε κιοφτέ?:lol: :lol: :lol: :lol:

crs-k
21/12/2007, 17:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Ρε Χρήστο έλεος :bigcry:

Για τη Βουλγαρία μιλάμε, όχι για το ταζτικιστάν

Μια χαρά ελληνικά ξέρουν οι βούλγαροι εκεί πλέον :winka:



Μ' αρεσει που εχετε αποψη για ολα ρε μΠουστη μου... :dizzy:

Για 'κει που λεω εγω ΔΕΝ ξερουν καν Βουλγαρικα!

MikeG
21/12/2007, 17:28
Λοιπόν, ας ρίξω & εγώ τη πρόταση μου.
Αυτό που εγώ προτείνω :D & πιστεύω είναι 100% υλοποιήσημο είναι το εξής:
5ήμερο ή 6ήμερο, με ονοφάδικες διαδρομές (χώμα δηλαδή) είτε στην Αλβανία & Σκόπια, είτε στη Βουλγαρία διασχίζοντας ουσιαστικά κομμάτια βουνών τα οποία υπάρχουν & στην Ελλάδα όπως είναι ο Βόρρας, ο Γράμμος κ.α. Δεν αναφέρομαι σε κλειστό κύκλο 5 ατόμων πχ, αλλά καλό θα ήταν να θέσουμε ένα άνω όριο. Αν τελικά καταλήξουμε ότι μας ενδιαφέρει κάτι τέτοιο σε κάποιο από τα μέρη που ανέφερα, μπορούμε να ξεκινήσουμε το σχεδιασμό. Σαφώς δεν αναφέρομαι στο να έχουμε μαζί μας όχημα υποστήριξης, αλλά μπορούμε να ασχοληθούμε & να δούμε τι παίζει με οδική εκεί πάνω, με κάποια βασικά θέματα υγείας (αν συμβεί κάτι ο μη γένειτω), με τι χρειαζόμαστε από τη χώρα (άδειες, βίζες κ.α). Νομίζω ότι αν κάποιος έχει εμπειρία από χώμα, διαθέτει τον απαραίτητο εξοπλισμό, τότε μπορεί να συμμετάσχει. Σαφώς θα οριστούν οι διαδρομές, θα δωθούν σε όλους όσες περισσότερες πληροφορίες βρεθούν (χάρτες, roadbook..) αλλά πάνω από όλα εμείς οι οποίοι θα συμμετάσχουμε θα οργανώσουμε και το όλο θέμα. Κάποιοι τις διαδρομές, κάποιοι τα διαδικαστικά θέματα, θα δούμε τι εργαλεία χρειαζόμαστε και τα σχετικά.
Δεν έχουμε τίποτα να φοβόμαστε αρκεί να έχουμε το μυαλό στο κεφάλι μας & να τηρήσουμε αυτά που θα συμφωνήσουμε.
Δόξα το θεό πληροφορίες μπορούμε να βρούμε άπειρες. Επίσης πιστεύω ότι καλό θα ήταν να τεθεί κάποιο χρονοδιάγραμμα ώστε να ξέρουμε τι μας γίνεται. Την εκδρομή θα τη τοποθετούσα γύρω στον Ιούνη. Από εκεί και πέρα, θα έλεγα μέχρι τον Φλεβάρη να συζητήσουμε το θέμα περί τοποθεσίας, ανοιχτού ή κλειστού, & από το Μάρτη μέχρι τον Ιούνη να γίνει ο απαραίτητος σχεδιασμός, briefing :D , να μαζευτούν όλες οι πληροφορίες που χρειαζόμαστε,να βγει λίστα με απαραίτητο εξοπλισμό & τα σχετικά.
Είμαι διαθέσιμος να βοηθήσω από σήμερα κιόλας οπουδήποτε επιλέξει η ομάδα. :winka:
Στη τελική ας δούμε αρχικά ποιοι & πόσοι ενδιαφέρονται & στη συνέχεια ας συζητήσουμε (αυτοί που ενδιαφερόμαστε) για το ζήτημα ανοιχτού , κλειστού....
Λοιπόν...


1. Δηλώνω ενδιαφέρον MikeG BMW F650GS


Συνεχίστε παρακαλώ με ουσία.:p :wave2:


Ίσως ήταν καλό να δημιουργηθεί νέο θέμα έτσι ώστε να αποφύγουμε ατέλειωτο spam. Gracias. :smilea:


edit Θα αρχίσω να παραθέτω links σχετικά με το θέμα μας

1o (http://www.motoroads.com/motorcycle-tours-bulgaria-mountains.html)

2ο Enduradiko βουλγάρικο φόρουμε με πολλές φωτογραφίες. (http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=11443)

3ο Εταιρία οργάνωσης enduro διαδρομών στη Βουλγαρία. Έχει αρκετές πληροφορίες. (http://www.mototours-bg.com/)

Bulgarian Motorcycle Federation (http://www.bfm.bg/)

Crazy Job : Εντουράδικο κλάμπ (http://www.crazy-job.com/)

Infos για τη Βουλγαρία από τη KTM (http://www.ktmtravel.com/Bulgaria.6780.0.html)

Enduro bikerz : Εντουράδικο Βουλγάρικο κλαμπ (http://www.endurobikerz.info/index_en.php)

Enduro Bulgaria (http://enduro-bulgaria.com/)

Ένα βουλγάρικο εντουράδικο site στο οποίο έχει και ελληνικα! (http://www.4x4bg.com/?lang_id=4&prm=atv&subprm=GABR)

Cpt. Haddock
21/12/2007, 17:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από Vstrommer71
Μ'αρεσει που ειχες παρει και τα εντουραδικα...
Που να τα φορεσεις ρε κιοφτέ?:lol: :lol: :lol: :lol:

τα πούλησα ρε παπαρα :lol:

(σχεδόν) :wave2:

Cpt. Haddock
21/12/2007, 17:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Μ' αρεσει που εχετε αποψη για ολα ρε μΠουστη μου... :dizzy:

Για 'κει που λεω εγω ΔΕΝ ξερουν καν Βουλγαρικα!

Έχουμε κύριε Χρήστο, έχουμε...

Μια χαρα θα συννενοήστε όπου και να πάτε εκεί... δεν ειναι και γη του πυρός πια... :winka:

Operater
21/12/2007, 19:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Έχουμε κύριε Χρήστο, έχουμε...

Μια χαρα θα συννενοήστε όπου και να πάτε εκεί... δεν ειναι και γη του πυρός πια... :winka:

Εχεις πάει κι εκεί?? :look:

crs-k
21/12/2007, 19:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από Operater
Εχεις πάει κι εκεί?? :look:


"Εκει" που εχω στο μυαλο μου, οχι μονο ΔΕΝ εχει παει, αλλα κι ουτε προκειται να παει! :evil:

TOMASKTM
21/12/2007, 19:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από Uriah Heep
Άμα είναι να τροποποιήσουμε τον τίτλο σε "Τσάι στο Ισπαχάν...και τινές ακόμη Ασιατικές περιπλανήσεις"...
...για την Άνοιξη...γύρο στις 10.000 χλμ...


...δηλώνω από τώρα συμμετοχή!

Βιαστείτε, θα υπάρξει κλειστός αριθμός συμμετεχόντων!

Το ταξίδι δεν προσφέρεται για ...emo-μοτοσυκλετιστές.


:beer: :beer: :beer:



Βασίλη επειδη ξέρω οτι το γυρίζεις πολύ καιρό στο μυαλό σου,
και σίγουρα εχεις κάνει ενα πλάνο
για πότε και για πόσες μέρες μιλάΜε;

fantacid
22/12/2007, 12:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
"Εκει" που εχω στο μυαλο μου, οχι μονο ΔΕΝ εχει παει, αλλα κι ουτε προκειται να παει! :evil:


κ συ τα βουνα τις μαγευτικης Jakarta σκεφτεσαι?

ή μηπως τις πλαγιες του Llullaillaco


:cool:

Uriah Heep
22/12/2007, 14:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από TOMASKTM
Βασίλη επειδη ξέρω οτι το γυρίζεις πολύ καιρό στο μυαλό σου,
και σίγουρα εχεις κάνει ενα πλάνο
για πότε και για πόσες μέρες μιλάΜε;

Από μέσα Απρίλη μέχρι τέλη Μάη, όποτε βολεύει στους ενδιαφερόμενους. Η διάρκεια θα είναι 15-20 μέρες. Θα εξαρτηθεί από τα χλμ που θα προσπαθήσω να βγάλω σύντομα και θα είναι 8.000-10.000 περίπου. 'Ολα τα σενάρια είναι ανοιχτά...
Εγώ μόνος θα το "έκοβα" 4-5 μέρες μέχρι το Ισπαχάν και θα γυρνούσα ...χαλαρά από Καππαδοκία απολαμβάνοντας το ταξίδι.
Τα πλάνα και τα χρονοδιαγράμματα δεν μου αρέσουν. Το καλύτερο πλάνο για την επόμενη μέρα...
...γίνεται την προηγούμενη το βράδυ πίνοντας μπύρες μετά το δείπνο...
...βλέποντας τους χάρτες και τον "Lonely Planet"...
...αφού προηγουμένως τα έχουμε μελετήσει επί 4μηνο , από αύριο δηλαδή μέχρι να φύγουμε...
...γιατί τελικά αυτή είναι η μαγεία του ταξιδιού...
...η καλή προετοιμασία, για μια ασφαλή αλήτικη περιπλάνηση...
...φουλ στον αυτοσχεδιασμό.

Θα εκδώσω εντός των επόμενων ωρών ή ημερών επίσημη ανακοίνωση στο φόρουμ.


:beer: :beer: :beer:

MikeG
22/12/2007, 17:01
Έχει πέσει γράψιμο....:alien: :a39:

fantacid
22/12/2007, 17:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από Uriah Heep
Από μέσα Απρίλη μέχρι τέλη Μάη, όποτε βολεύει στους ενδιαφερόμενους. Η διάρκεια θα είναι 15-20 μέρες. Θα εξαρτηθεί από τα χλμ που θα προσπαθήσω να βγάλω σύντομα και θα είναι 8.000-10.000 περίπου. 'Ολα τα σενάρια είναι ανοιχτά...
Εγώ μόνος θα το "έκοβα" 4-5 μέρες μέχρι το Ισπαχάν και θα γυρνούσα ...χαλαρά από Καππαδοκία απολαμβάνοντας το ταξίδι.
Τα πλάνα και τα χρονοδιαγράμματα δεν μου αρέσουν. Το καλύτερο πλάνο για την επόμενη μέρα...
...γίνεται την προηγούμενη το βράδυ πίνοντας μπύρες μετά το δείπνο...
...βλέποντας τους χάρτες και τον "Lonely Planet"...
...αφού προηγουμένως τα έχουμε μελετήσει επί 4μηνο , από αύριο δηλαδή μέχρι να φύγουμε...
...γιατί τελικά αυτή είναι η μαγεία του ταξιδιού...
...η καλή προετοιμασία, για μια ασφαλή αλήτικη περιπλάνηση...
...φουλ στον αυτοσχεδιασμό.

Θα εκδώσω εντός των επόμενων ωρών ή ημερών επίσημη ανακοίνωση στο φόρουμ.


:beer: :beer: :beer:


:eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop:

dirtbird
22/12/2007, 18:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Μ' αρεσει που εχετε αποψη για ολα ρε μΠουστη μου... :dizzy:


Πραγματικά δεν με ευχαριστεί που το κάνω αλλά νοιώθω υποχρεωμένος να προσυπογράψω το παραπάνω....:(

Stergios69
22/12/2007, 18:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από Uriah Heep
Εγώ μόνος θα το "έκοβα" 4-5 μέρες μέχρι το Ισπαχάν...
Αυτό το Ισπαχαν (http://en.wikipedia.org/wiki/Ispahan) λες Βασίλη;

Uriah Heep
22/12/2007, 18:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από Stergios69
Αυτό το Ισπαχαν (http://en.wikipedia.org/wiki/Ispahan) λες Βασίλη;

Ακριβώς!

:beer: :beer: :beer:

rsp
22/12/2007, 20:01
Δεν νομιζω οτι θα μπορεσω να ερθω..

Αλλα!

Χρηστο, οτι χαρτες απο μονοπατια, σπηλιες, καβατζες και λοιπα θελεις παρε με τηλεφωνο, για φιλικα σπιτια και για ωρα αναγκης, για οδηγους και ανθρωπους να σας βοηθησουν στα συνορα και λοιπα, επισης!

Αναφερομαι για Αλβανια και Βουλγαρια, τα υπολοιπα μεσο τηλεφωνου:wave2:

Vstrommer71
22/12/2007, 23:44
Παντως και οι βορειοι γειτονες (http://www.exploringmacedonia.com/?ItemID=CDA4AB5936DB7F4AA3AFEC331AED0B3E) φαινεται να εχουν ωραια μερη

Θελω μια ακομα αποψη Καϊμακτσαλαν και απο την αλλη πλευρα!:beer:

fantacid
23/12/2007, 01:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από Vstrommer71
Παντως και οι βορειοι γειτονες (http://www.exploringmacedonia.com/?ItemID=CDA4AB5936DB7F4AA3AFEC331AED0B3E) φαινεται να εχουν ωραια μερη

Θελω μια ακομα αποψη Καϊμακτσαλαν και απο την αλλη πλευρα!:beer:


ξερεις πολλα ασχημα βουνα????

:confused:

Vstrommer71
23/12/2007, 13:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
ξερεις πολλα ασχημα βουνα????

:confused:
Αμε!
Εδω πανω απο εμας,το Παναχαϊκο.Η απο εδω πλευρα ειναι ενα πετροβουνο της κακιας ωρας!
(Ευτυχως απο την αλλη πλευρα ειναι καπως καλυτερο!)

crs-k
23/12/2007, 18:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από Vstrommer71
Αμε!
Εδω πανω απο εμας,το Παναχαϊκο.Η απο εδω πλευρα ειναι ενα πετροβουνο της κακιας ωρας!
(Ευτυχως απο την αλλη πλευρα ειναι καπως καλυτερο!)


Το μόνο (εκτ'ος του Υμμητού) που ειναι τοοοσο ασχημο... :sick:

Vstrommer71
23/12/2007, 23:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Το μόνο (εκτ'ος του Υμμητού) που ειναι τοοοσο ασχημο... :sick:
Κι ομως καποτε(αρκετα παλια) το Παναχαϊκο φημιζοτανε για τα δαση του.Φευ!
Αλλα ευτυχως(και μεχρι να τα καταστρεψουμε κι αυτα) υπαρχουν ακομα πολλα ομορφα βουνα στην Ελλαδα!