PDA

View Full Version : Βοηθήστε με αν μπορείτε σχετικά με ένα κολλάρο.



Respect
21/12/2007, 14:49
Έκανα ένα έλεγχο στη μοτοσικλέτα και ανακάλυψα αυτό το κολάρο [σελ. 21 το Α(http://www.mikeschinkel.com/Motorcycles/V-Strom/manual/suzuki-dl1000-k2-service-manual-chapter-8-servicing.pdf )] να κρέμεται στον αέρα μαζί με το σφιγκτήρα του. Τι γίνεται ρε παιδιά; Τι ακριβώς κάνει αυτό το πράγμα; Η μηχανή δουλεύει κανονικά. Το μόνο διαφορετικό είναι πως τις τελευταίες μέρες μου είχε ανέβει το ρελαντί περίπου 100 στροφές. Εγώ το χαμήλωσα και όλα καλά.
:confused:

byron
21/12/2007, 15:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από Respect
Έκανα ένα έλεγχο στη μοτοσικλέτα και ανακάλυψα αυτό το κολάρο [σελ. 21 το Α(http://www.mikeschinkel.com/Motorcycles/V-Strom/manual/suzuki-dl1000-k2-service-manual-chapter-8-servicing.pdf )] να κρέμεται στον αέρα μαζί με το σφιγκτήρα του. Τι γίνεται ρε παιδιά; Τι ακριβώς κάνει αυτό το πράγμα; Η μηχανή δουλεύει κανονικά. Το μόνο διαφορετικό είναι πως τις τελευταίες μέρες μου είχε ανέβει το ρελαντί περίπου 100 στροφές. Εγώ το χαμήλωσα και όλα καλά.
:confused:

Τα manual το αναφέρουν ώς σωλήνα αναπνοής κινητήρα. Ουσιαστικά αυτό είναι αλλά από εκεί βγαίνουν και οι αναθυμιάσεις του λαδιού. Βάλτο στη θέση του και όλα καλά.

Δεν παθαίνει τίποτα αν βγεί. Το πολύ πολύ να σου λερώσει το μοτέρ. :wave2:

OldMan
21/12/2007, 15:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Δεν παθαίνει τίποτα αν βγεί.
Εσύ όμως κάτι παθαίνεις ...

(ειδικά αν κρέμεται μπροστά από τον πίσω τροχό ..!!!) :winka:

byron
21/12/2007, 15:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Εσύ όμως κάτι παθαίνεις ...

(ειδικά αν κρέμεται μπροστά από τον πίσω τροχό ..!!!) :winka:

Ότι μας κρέμεται, το μαζεύουμε Αντών΄μ. :blush:

Respect
21/12/2007, 16:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από
Τα manual το αναφέρουν ώς σωλήνα αναπνοής κινητήρα. Ουσιαστικά αυτό είναι αλλά από εκεί βγαίνουν και οι αναθυμιάσεις του λαδιού. Βάλτο στη θέση του και όλα καλά.

Δεν παθαίνει τίποτα αν βγεί. Το πολύ πολύ να σου λερώσει το μοτέρ. :wave2: Ευχαριστώ φίλε byr0n. Η αλήθεια είναι πως βρήκα μερικές σταγόνες λάδι να έχουν τρέξει και αυτό με φρίκαρε ακόμα περισσότερο.
Με μπέρδεψε το γεγονός ότι το είδα να καταλήγει σε εκείνο το σημείο που πάει και το άλλο κολάρο του νερού.

Anyway αφού δε τρέχει τίποτα και αφού μιας πιάνει νύχτα πλέον και δε θα βλέπω τίποτα αν κάτσω και το λύσω τώρα, θα αρκεστώ στο να του πιώ το αίμα μέχρι τη Κυριακή που θα έχω χρόνο να ασχοληθώ.

:a13: :cool: :beer: :beer: :beer: