PDA

View Full Version : Εντυπώσεις από το νέο Transalp 700 (το οδήγησα...)



Σελίδες : 1 2 [3] 4

kalant
02/10/2008, 17:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ai8erovamon
[B]το κόστος συντήρησης/κατανάλωση που έχει τα ψηλότερα στην κατηγορία του.

B]

φιλε με αυτο και μονο δειχνεισ οτι εισαι ασχετος...

λεω κι εγω πως ειναι δυνατον να του αρεσει το τρανσαλπ? :rotflmao:

vestromas
02/10/2008, 19:01
Αιθεροβαμονα, να παραδεχτω πως ειμαστε λιγο γαιδουρια που δεν σου ευχηθηκαμε καλοριζικη και καλα χιλιομετρα.:beer:
Αλλα εισαι το φαι μας γι αυτη την κοντρα.:lol:
Επισης μονο σε αυτο το φορουμ, ειμαστε καμια τρακοσαρια vstromades, οποτε καταλαβαινεις σε τι γιαφκα επεσες.
Αντε με το καλο να ανοιξετε την σελιδα σας μολις γεμισετε ταξι, και να το γλεντησουμε με την ιδιαιτεροτητα σας.:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :beer: :wave2:

kastpan
02/10/2008, 19:12
xaxaxaxa a re kairata vestroma!!!!!:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

vestromas
02/10/2008, 19:14
Καλως τον φιλο μου.:lol: :beer: :beer: :beer: :wave2:

kastpan
02/10/2008, 19:15
καιρό είχες να με δεις εεε???:beer: :beer: :lol: :lol:

Bavarian
02/10/2008, 20:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas
Καλως τον φιλο μου.:lol: :beer: :beer: :beer: :wave2:



Γειά σου Μητσάρα :lol: :rotflmao: :lol: :wave2: :beer:


144102

Bavarian
02/10/2008, 21:00
ΕΕΕΕΕ γύρνα πίσω...μύγδαλα :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao:


144104

Bavarian
02/10/2008, 21:01
Βρε βρε βρε :D ...τα παιδιά τα δικά μας :lol: :bigcry: :lol: :bigcry:


144105

vestromas
02/10/2008, 21:02
Σιγα μην παει το vstrom εκει μεσα.:lol: Τρανσαλπ με μασκα vstrom θα ειναι:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
Δειξε πραμα Νικολα.:beer: :beer: :beer: :wave2:

Bavarian
02/10/2008, 21:04
Είχε και φασολάδα μετά :winka: ...:D


144108

Bavarian
02/10/2008, 21:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas
Δειξε πραμα Νικολα.:beer: :beer: :beer: :wave2:




Φτάνει :lol: δεν χρειάζεται παραπάνω :lol: θα τιγκάρουν οι αγγελίες όπως το ΤΑ στο ποτάμι :lol:




:beer:

Sapadak
02/10/2008, 21:20
Η ποδια του νεου ΤΑ ειναι ΒΑΜΜΕΝΗ ασημενια? Δεν ειναι "χυμενο" πλαστικο?

kastpan
02/10/2008, 22:59
Δεν μου λέει κάτι η photo σου,εαν δεν μου πείς τι μαλακία έκανε ο οδηγός του....Και φυσικά αμα θέλω την πιστεύω με τα τόσα που έχω ακούσει εδώ μέσα...Οκ αφού πέρασε ενα πότακι....το περνάει το test!!!!!:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:...πάντως η φασολάδα δεν ξέρω αλλα πρέπει να ήταν όλα τα λεφτά!!!αντε γεία μας:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

σουλης
02/10/2008, 23:03
οκ και τα δυο TA -VSTROM στην ίδια συνομοταξια ειναι και δεν καταλαβαινω το σθένος και απο την μια και απο την άλλη μεριά.
Το ΤΑ εκανε τον κυκλο του και έφυγε τωρα αν προσπαθουν να το κρατησουν στην ζωη με πασαλειματα ειναι αλλου παπα ευαγγέλιο εγω παντως ομως σαν πρωην κατοχος και του 600 και του 650 δεν θα το επαιρνα.
Το βρισκω προσβολη στην νοημοσυνη μου.
Το VSTROM ηρθε σαν μια λυση φθηνη βεβαια για αυτους που θελαν να εξυπηρετουντε στην καθημερα πράξη και ευτυχως που ηρθε διοτι ξυπνησαν οπι μοτοσυκλετιστες και φτηνες απομιμησεις οπως το ΤΑ 700 του γυριζουν την πλατη.
Οσο αφορα την σέλα και τα 2 ειναι τα ιδια σχεδον αλλα επισης και ενα καρο αλλες μηχανές (και αρκετες πολυ καλυτερες)Οσο αφορά την οικονομία ε μην τρελλαθουμε το VSTROM ειναι απο τις πιο οικονομικές μηχανες ενω το καινουριο ΤΑ έχει μικτη κατανάλωση 6.5-7 λιτρα στα 100 βεβαια το ΤΑ παει πιο πολυ χωμα και ειναι πιο ευευλικτο οκ ειναι αληθεια αλλα απο εκει και περα δεν ειναι και φοβερο κριτηριο για να δικαιολογει τα 1500 παραπάνω .
Για να μην παρεξηγηθω οι 4 τελευταιες μηχανες που ειχα ηταν Χοντα αλλα δεν προχωραω με κλειστα ματια και να παιζω παλαμακια στις μαλακιες που κανει σαν εταιρεια και οι φιλτατοι συνμηχανοβιοι που πηραν το 700 ας μην κοπτωνται να μας πεισουν διοτι δυστυχως περαν απο το προσωπικο γουστο λιγα υπαρχουν που να δικαιολογουν τα 8200
ΥΓ.Μην συγκρινεται το ΤΑ με Ντουκατι δεν ειναι σωστο ειναι πολυ αδικο για τα ντουκατι.

felter
02/10/2008, 23:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από σουλης
οκ και τα δυο TA -VSTROM στην ίδια συνομοταξια ειναι και δεν καταλαβαινω το σθένος και απο την μια και απο την άλλη μεριά.
Το ΤΑ εκανε τον κυκλο του και έφυγε τωρα αν προσπαθουν να το κρατησουν στην ζωη με πασαλειματα ειναι αλλου παπα ευαγγέλιο εγω παντως ομως σαν πρωην κατοχος και του 600 και του 650 δεν θα το επαιρνα.
Το βρισκω προσβολη στην νοημοσυνη μου.
Το VSTROM ηρθε σαν μια λυση φθηνη βεβαια για αυτους που θελαν να εξυπηρετουντε στην καθημερα πράξη και ευτυχως που ηρθε διοτι ξυπνησαν οπι μοτοσυκλετιστες και φτηνες απομιμησεις οπως το ΤΑ 700 του γυριζουν την πλατη.
Οσο αφορα την σέλα και τα 2 ειναι τα ιδια σχεδον αλλα επισης και ενα καρο αλλες μηχανές (και αρκετες πολυ καλυτερες)Οσο αφορά την οικονομία ε μην τρελλαθουμε το VSTROM ειναι απο τις πιο οικονομικές μηχανες ενω το καινουριο ΤΑ έχει μικτη κατανάλωση 6.5-7 λιτρα στα 100 βεβαια το ΤΑ παει πιο πολυ χωμα και ειναι πιο ευευλικτο οκ ειναι αληθεια αλλα απο εκει και περα δεν ειναι και φοβερο κριτηριο για να δικαιολογει τα 1500 παραπάνω .
Για να μην παρεξηγηθω οι 4 τελευταιες μηχανες που ειχα ηταν Χοντα αλλα δεν προχωραω με κλειστα ματια και να παιζω παλαμακια στις μαλακιες που κανει σαν εταιρεια και οι φιλτατοι συνμηχανοβιοι που πηραν το 700 ας μην κοπτωνται να μας πεισουν διοτι δυστυχως περαν απο το προσωπικο γουστο λιγα υπαρχουν που να δικαιολογουν τα 8200
ΥΓ.Μην συγκρινεται το ΤΑ με Ντουκατι δεν ειναι σωστο ειναι πολυ αδικο για τα ντουκατι.


:a18:

felter
02/10/2008, 23:21
Για όλες της αντιπροσωπίες μην παρεξηγηθώ.
και παλι


:a18:

Bavarian
02/10/2008, 23:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από kastpan
Δεν μου λέει κάτι η photo σου,εαν δεν μου πείς τι μαλακία έκανε ο οδηγός του....Και φυσικά αμα θέλω την πιστεύω με τα τόσα που έχω ακούσει εδώ μέσα...Οκ αφού πέρασε ενα πότακι....το περνάει το test!!!!!:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:...πάντως η φασολάδα δεν ξέρω αλλα πρέπει να ήταν όλα τα λεφτά!!!αντε γεία μας:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:


το πότακι τι είναι ?



Κοίτα φιλαράκο.Εγώ έχω πει δημόσια και το έχω παραδεχτεί ότι στεναχωριέμαι μόνο που έχασα τόσα χρόνια με τα BMW ενώ υπήρχε στην αγορά το V-Strom και μηχανάκια σαν το CBF ή το Fazer.
Οταν η Honda αποφασίζει να βγάλει ένα μηχανάκι στην αγορά ΟΛΟΙ οι υπόλοιποι πρέπει και επιβάλεται να σωπαίνουν γιατί πολύ απλά κανείς δεν μπορεί να φτάσει τη μηχανολογική της τελειότητα και την ποιότητα κατασκευής της.Οταν όμως φτάνει 5 χρόνια μετά να παρουσιάζει αυτό το πράμα που λέγεται ΤΑ 700 και να κάθεσαι να το υπερασπίζεσαι εσύ ή όποιος άλλος το έχει αγοράσει μόνο και μόνο επειδή κάνατε μαλακία που το πήρατε τότε πάω πάσο...παίζω χωρίς αντίπαλο στη βλακεία.
Χαλάρωσε λοιπόν και απόλαυσέ το αφού δεν μπορείς να το αποφύγεις (κάτι σαν το βιασμό δηλαδή).


Βγείτε λοιπόν όλοι οι ιδιοκτήτες ΤΑ 700 -που γνωρίζετε όμως 5-10 πράγματα σχετικά με τη μοτοσυκλέτα και έχετε αλλάξει και καμιά 15αρια μοντέλα- και αντρίκια δηλώστε ότι ΝΑΙ κάναμε μαλακία που το αγοράσαμε, η Honda μας έπιασε το κώλο και μας πάσαρε ξαναζεσταμένο φαγητό που για να βάλει τετραβάλβιδη κεφαλή στο ίδιο μοτέρ που παράγει σε 2-3 μοντέλα περάσανε 25 χρόνια...


Και που ξέρεις...σε άλλα 25 μπορεί να σας δώσει και αλουμινένιο πλαίσιο και ψαλίδι.Και στην 75η επέτειο του ΤΑ θα σας δώσει και ρυθμιζόμενο μπροστινό και ανάρτηση με τηλεπροφόρτιση.


Hondaκιας είμαι κι εγώ μην παρεξηγηθούμε...πάμε για φασολάδα τώρα ? :wave2:

panisk
02/10/2008, 23:39
Δηλαδή ρε μεγάλε αν δε συμφωνήσουμε μαζί σου και δεν έχουμε ότι οδηγείς εσύ κάνουμε μαλακία??? Πήρες αυτό που γούσταρες γιατί ΕΤΣΙ ΓΟΥΣΤΑΡΕΣ. Άσε και στους άλλους το δικαίωμα της επιλογής.

Επίσης σε παρακαλώ πρόσεχε τη γλώσσα που χρησιμοποιείς. Κάποιοι με πρώτο εμένα ΔΕ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΜΕ να διαβάζουμε μπινελίκια και να απαντάμε με τον ίδιο τρόπο. Μην κάνουμε WC το FORUM. Είμαστε όλοι εδώ γιατί κάνουμε κέφι τους 2 τροχούς και όχι για να βγάλουμε τα μάτια μας!!! ΗΡΕΜΗΣΤΕ ΑΠΑΝΤΕΣ!!!

kastpan
02/10/2008, 23:53
Οχι ρε Bavarian δεν το μετάνιωσα αλήθεια σου λέω...και να σου πω και κάτι πάλι αυτη θα αγόραζα εαν δεν την είχα...:ninja:

vestromas
02/10/2008, 23:54
O kastpan ειναι ωραιος. Εχουμε ξανασυναντηθει στο φορουμ και ειναι καλο παιδι.
Χαβαλε κανει και ειναι εντος του δικου μας κλιματος.
Ο αλλος δεν ξερω αλλα θεωρησε το ζηλια και προσπερνατο.
Πες κανα εξυπνο η γραφτον τελειως στ αρχιδια σου.
Εκτος αν τον ξερεις και εχετε προηγουμενα.:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :beer: :wave2:

Bavarian
02/10/2008, 23:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από kastpan
Οχι ρε Bavarian δεν το μετάνιωσα αλήθεια σου λέω...και να σου πω και κάτι πάλι αυτη θα αγόραζα εαν δεν την είχα...:ninja:


Εντάξει τότε πάω πάσο.Πρέπει να σου αρέσει πολύ και αυτό το σέβομαι πραγματικά.:beer:

kastpan
03/10/2008, 00:00
Οχι απλά μου αρέσει,τρελένομαι για αυτη την μηχανή....χωρίς πλάκα,μπορει να είμαι απο τους λίγους αλλά αυτη είναι η αλήθεια...Vestroma ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια....:bawl: :bawl:

vestromas
03/10/2008, 00:03
Kastpan, πες μου αληθεια. Ετσι την φανταζοσουν οτι θα βγει, η η honda σου εκανε εκπληξη και πετυχε το γουστο σου;:lol: :beer: :wave2:

Bavarian
03/10/2008, 00:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas
η γραφτον τελειως στ αρχιδια σου



Ντροπή αγαπητέ.Ανεπίτρεπτον να ομιλείτε κατά τοιούτον τρόπον εις αυτόν τον ιστοχώρον...θα διαμαρτυρυθώ εις τους διαχειριστάς :lol: :lol: :lol: :lol:



ΩΩΩΩΩ με συγχωρείτε αγαπητοί...νόμιζα ότι είμαι στο φόρουμ της ιεράς μητροπόλεως :lol: και ουχί εις αμαρτωλόν φόρουμ βαρβατίλα μοτοσυκλετιστών :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao:

Bavarian
03/10/2008, 00:06
Vestroma και kastpan αρχίζετε και με ανησυχείτε ρε μλκς...πρέπει να πάμε για μπύρες γρήγορα :p φλωρέψατε ρε :lol: :rotflmao:


:beer:

kastpan
03/10/2008, 00:08
ε ναι μάλλον!!!να κάνεις παράπονα ρεεεεεε!!!!!χαχαχαχα...Τελικά δεν μας είπες η φασολάδα ήταν καλή???

vestromas
03/10/2008, 00:09
Ξεχασα να βαλω αυτα τα μπιχλιμπιδια στα αλφα, γιατι γραφω με το ενα χερι και αφαιρεθηκα.:lol:
Συγνωμη, δεν θα επαναληφθει:beer:
Κastpan τα καλα λογια τα αξιζεις γιατι παιρνεις χαμπαρι απο χαβαλε και δεν στραβωνεις με τις ψευτοκοντρες που στηνουμε εδω μεσα για να γελαμε.:lol: :beer: :wave2:

kastpan
03/10/2008, 00:12
αμα είναι να στραβώσω για κάτι τέτοια.....αστο γ.μ.τ

Bavarian
03/10/2008, 00:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από kastpan
ε ναι μάλλον!!!να κάνεις παράπονα ρεεεεεε!!!!!χαχαχαχα...Τελικά δεν μας είπες η φασολάδα ήταν καλή???



Πολύ καλή :D και οι κεφτέδες που μας έφερε μετά συνοδεία μακαρονιών και πατατών με σάλτσα ακόμα καλύτεροι !! και το γουβετσάκι του καλό.Λίγο πιασέκωλο το μαγαζί αλλά έχει αρκετά στην περιοχή με το ίδιο μενού :winka: ...τι λέτε να πάμε οι τρείς μας το επόμενο σαβατο κύριακο ?

kastpan
03/10/2008, 00:23
που είναι αυτο το μέρος???

vestromas
03/10/2008, 00:23
Με τοσο φαι, πως γυρισες πισω χωρις να την πεσεις για καμια ωρα κατω απο καμια Βελανιδια;:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Bavarian
03/10/2008, 00:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από kastpan
που είναι αυτο το μέρος???



Καρπενήσι, Αγραφα, Μέγδοβας και Αγραφειώτης ποταμός...σε χρόνο DT είμαστε εκεί και άμα λάχει διανυκτερεύουμε κιόλας :winka:


144118

Bavarian
03/10/2008, 00:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas
Με τοσο φαι, πως γυρισες πισω χωρις να την πεσεις για καμια ωρα κατω απο καμια Βελανιδια;:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



Αφού είδες τι ώρα σε πήρα τηλέφωνο :D άσε τα σάπια τώρα και λέγε...είσαι για καταδρομική ? :winka:

vestromas
03/10/2008, 00:36
Μεχρι τα Χριστουγεννα που εχω κανονισει, λεζαντα δασικο χωριο, παιζουν μονο αυθημερον, μετα τις 2.00 το μεσημερι, Σαββατο η Κυριακη μεχρι το πολυ 300χλμ πηγενε ελα, με απαραιτητη μασα και καφεδια.:beer: :wave2:

kastpan
03/10/2008, 00:41
Εμενα μου εχει χαλασει η μηχανή...χαχαχαχα πλακα κανω!!!δουλεύωωωωωω...το κανονιζουμε αλλη φορά

Bavarian
03/10/2008, 00:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas
μονο αυθημερον, μετα τις 2.00 το μεσημερι, Σαββατο η Κυριακη μεχρι το πολυ 300χλμ πηγενε ελα, με απαραιτητη μασα και καφεδια.:beer: :wave2:


Αυτά είναι γκευλίκια ρε :lol: :rotflmao: μόνο ντεμέκ βεμβέδες τα κάνουν :lol: :rotflmao: σκέφτεσαι για το 800 το GS ? :lol: :rotflmao: :bigcry:

Bavarian
03/10/2008, 00:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από kastpan
Εμενα μου εχει χαλασει η μηχανή...χαχαχαχα πλακα κανω!!!δουλεύωωωωωω...το κανονιζουμε αλλη φορά


Είπα κι εγώ :lol: Honda και KTM δεν γίνεται :lol: :rotflmao: ...όποτε θέλεις πάμε :beer:

vestromas
03/10/2008, 00:47
Aυτο που κανουμε ειναι σπαμ ξεγυρισμενο. Κανενα τσατ δεν θα μπει εδω μεσα ναλυνουμε και γρηγορα τις παρεξηγησεις;:lol: :beer: :wave2:

tzarot
05/10/2008, 17:55
Παλικάρια μου θα το ξαναπώ. Ξεκολήστε απο τα ονόματα τις μάρκες και τα λοιπά.

Ο Aναβάτης μετράει._

:rotflmao:

...και για να ανεβάσουν πιέσεις μερικοί...


144392

tzarot
05/10/2008, 17:56
...


144393

tzarot
05/10/2008, 17:56
και...


144394

tzarot
05/10/2008, 17:57
Την άλλη βδομάδα ετοιμστείτε και πάλι...


144395

tzarot
05/10/2008, 17:59
έτσι...


144397

Smith
05/10/2008, 18:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από tzarot
Παλικάρια μου θα το ξαναπώ. Ξεκολήστε απο τα ονόματα τις μάρκες και τα λοιπά.

Ο Aναβάτης μετράει._

:rotflmao:

...και για να ανεβάσουν πιέσεις μερικοί...

ρε..μη μας το χαλάς τώρα με φώτος και γουστάρουμε...

ασε να βρίζουμε το ΤΑ σαν καφροι ετσι να γουστάρουμε...:D

:beer: :beer: :beer:

ο ΑναβάτηςΑναβάτης κάνει τη μηχανή...?? τς..τς.. τι λόγια ειναι αυτά... αμα δεν ειναι bmw 1800cc KAI με air-condition δεν μπαινω σε νερα.........μουλιάζει...:rotflmao: :beer:

tzarot
05/10/2008, 19:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από Smith
ρε..μη μας το χαλάς τώρα με φώτος και γουστάρουμε...

ασε να βρίζουμε το ΤΑ σαν καφροι ετσι να γουστάρουμε...:D

:beer: :beer: :beer:

ο ΑναβάτηςΑναβάτης κάνει τη μηχανή...?? τς..τς.. τι λόγια ειναι αυτά... αμα δεν ειναι bmw 1800cc KAI με air-condition δεν μπαινω σε νερα.........μουλιάζει...:rotflmao: :beer:

έτσι έτσι να "ανάψετε"...:rotflmao:

Bavarian
05/10/2008, 20:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από tzarot
έτσι έτσι να "ανάψετε"...:rotflmao:



:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao:


Τι παλιοκουφάλα που είσαι ρε Θέμη :lol: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :lol:


Αν δεν είμαι Γερμανία την άλλη εβδομάδα να ξαναπάμε ρε !! θέλω κεφτέδες :D


:beer:

vestromas
05/10/2008, 21:11
Aφου ειναι μονιμος χωρις αναβατη το τρανσαλπ. Πως ο αναβατης κανει την μηχανη;
Μονο του κολησε στις πετρες; Η δεν εχει σταντ και σκαβεις καπου και το βαζεις να καθετε ορθιο;:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
Βαβαρε, εαν την αλλη βδομαδα δεν ειμαι στο Αζερμπαιτζαν, θα ερθω κ εγω στα χωματακια να παιξουμε:lol: :beer: :wave2:

tzarot
05/10/2008, 21:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas
Aφου ειναι μονιμος χωρις αναβατη το τρανσαλπ. Πως ο αναβατης κανει την μηχανη;
Μονο του κολησε στις πετρες; Η δεν εχει σταντ και σκαβεις καπου και το βαζεις να καθετε ορθιο;:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
Βαβαρε, εαν την αλλη βδομαδα δεν ειμαι στο Αζερμπαιτζαν, θα ερθω κ εγω στα χωματακια να παιξουμε:lol: :beer: :wave2:

Το ΤΑ εδώ κάνει το ζακούζάκι του, στο φυσικό του περιβάλλον για χαλάρωση. Για αυτό δεν έχει αναβάτη. Το απολαμβάνει... :rotflmao:

Όσο για την άλλη βδομάδα, "ο κεφτές γάρ εγγύς" κύριοι, όπερ και συμφάγωμεν μετά όσων ακολουθήσουν το γνωστό δρομολόγιο. :rotflmao: :rotflmao:

Ετοιμαστείτε όμως να πάρετε όλο το "πακέτο" αυτή τη φορά.... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

charlie says
05/10/2008, 21:34
δε πιστευω ρε bav να πας αλεμανια με το στρωμα, οχι τιποτα αλλο μη και κολλησει τιποτα ευρωπαικες ασθενειες:rotflmao:

kastpan
05/10/2008, 22:35
Αντε και άλλος με Transalpara....Αντε αλλοθ λίγοι ακόμα και τους φάγαμε...Vestroma πάρε τα όπλα σου,δεν σε βλέπω καλά....:lol: :lol: :lol:

tzarot
05/10/2008, 22:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από kastpan
Αντε και άλλος με Transalpara....Αντε αλλοθ λίγοι ακόμα και τους φάγαμε...Vestroma πάρε τα όπλα σου,δεν σε βλέπω καλά....:lol: :lol: :lol:
...όχι ρε σύ, απλά πες-πες και δες-δες, στο τέλος θα πουλήσει το στρώμα και θα πάρει ένα TA για να μπορεί να ακολουθεί και αυτός...

kastpan
05/10/2008, 22:44
που'σου να φιλαρακό τοσο καιροοοοοοο.....Εγώ το ξέρω και τους το είχα πει στην αρχή....στην Translpara θα πάνε....:beer: :beer: :beer:

tzarot
05/10/2008, 22:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από kastpan
που'σου να φιλαρακό τοσο καιροοοοοοο.....Εγώ το ξέρω και τους το είχα πει στην αρχή....στην Translpara θα πάνε....:beer: :beer: :beer:

τι που ήμουνα? στα βουνά και έκανα βόλτες. ON-OFF μηχάνημα έχουμε.
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

tzarot
05/10/2008, 22:49
...και πού είστε παληκάρια, κοιτάτε το καλά για να το συνηθήσετε...


144433

kastpan
05/10/2008, 22:49
Σώστα και τη μηχάνημα....Ασε τον Vestroma και τον κάθε vestroma στους δρόμους να πιανει τα gkouxou gkouxou 180.....:lol: :lol: :lol: :rotflmao: :lol: :lol: :lol:

tzarot
05/10/2008, 22:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από kastpan
Σώστα και τη μηχάνημα....Ασε τον Vestroma στους δρόμους να πιανει τα gkouxou gkouxou 180.....:lol: :lol: :lol: :rotflmao: :lol: :lol: :lol:

μη ρε σύ δεν κάνει. Γίνεσαι κακός τώρα. Δείξε λίγο καλοσύνη...

vestromas
05/10/2008, 22:52
Moλις γεμισετε ταξι, να μαζευτειτε να πατε να δειτε κανενα θεατρο.
Το σεσουαρ για δολοφονους, ειναι μια διαχρονικη παρασταση που κραταη πανω απο δεκα χρονια στην Ελλαδα.
Να τα κλειδωσετε καλα τα παρταλια σας απ εξω, μην σας τα κλεψουνε.:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :beer: :wave2:

kastpan
05/10/2008, 22:55
πρεπει πρεπει,γιατι πολύ μας είχαν σπάσει τα νεύρα τοσο καιρό...Αλλά δεν τους κρατάω κακία γιατι θα βαρεθούν τα gkouxou gkouxou 180 και θα θέλουν και αυτοι να παιξουν με τα χώματα,οπότε στην TRANSALPARA θα πάνε και όχι 1000 ευρώ παραπάνω θα δώσουν αλλα πολύ περισσότερα,,:lol: :lol: :lol:

tzarot
05/10/2008, 22:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas
Moλις γεμισετε ταξι, να μαζευτειτε να πατε να δειτε κανενα θεατρο.
Το σεσουαρ για δολοφονους, ειναι μια διαχρονικη παρασταση που κραταη πανω απο δεκα χρονια στην Ελλαδα.
Να τα κλειδωσετε καλα τα παρταλια σας απ εξω, μην σας τα κλεψουνε.:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :beer: :wave2:

άτσα ξενύχτι ο φιλότεχνος!!!
Φίλε vestroma, εκεί που πάνε τα TA δεν υπάρχουν κλέφτες, μόνο κατσίκια πάνε. Τα "στρώματα" συχνάζουν εκεί που "κυκλοφορούν" σεσουάρ και μιζανπλί...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

tzarot
05/10/2008, 23:01
έλα σκέψου, προσπάθησε...

Αργείς χαρακτηριστικά. (Όπως το στρώμα στα χαμηλά... :nono: )

kastpan
05/10/2008, 23:03
έχει μπουκώσει....groun groun τα 180 φταιν...έχει πολυ αερα και δημιουργει κενό...χαχαχαχαχα:lol: :lol: :lol:

vestromas
05/10/2008, 23:04
Τσοπανομηχανιμα ειναι το τρανσαλπ λοιπον.:lol:
Να το βγαλεις αγροτικο και να του βαζεις και πετρελαιο θερμανσης.
Θηριο ειναι το τρενο:lol: :beer: :wave2:

tzarot
05/10/2008, 23:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από kastpan
έχει μπουκώσει....groun groun τα 180 φταιν...έχει πολυ αερα και δημιουργει κενό...χαχαχαχαχα:lol: :lol: :lol:

έμ δεν έχει τη ζελατίνα του ΤΑ

kastpan
05/10/2008, 23:05
τόση ώρα γι'αυτο...χχχχμμμμ αρχίζεις να με βάζεις σε σκέψεις...

tzarot
05/10/2008, 23:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas
Τσοπανομηχανιμα ειναι το τρανσαλπ λοιπον.:lol:
Να το βγαλεις αγροτικο και να του βαζεις και πετρελαιο θερμανσης.
Θηριο ειναι το τρενο:lol: :beer: :wave2:

Αμέ ΤΣΟΠΑΝΟΜΗΧΑΝΗΜΑ και μάλιστα με τα ούλα του...

όχι σαν κάτι εντουράδες της πλατείας που καθαρίζουν τα μυγάκια απο τα στρώματα....

tzarot
05/10/2008, 23:07
λοιπόν φίλε kastpan είναι άδικο. Εκκλησία κλέβουμε. Δέν κάνει...
Προτείνω να φανούμε μεγαλόψυχοι και νασταματήσουμε να πειράζουμε τον συνάδελφο. Άσε που σε λίγο καιρό θα οδηγάει και αυτός ΤΑ. Δεν κάνει λοιπόν.

kastpan
05/10/2008, 23:09
μπα όχι ακόμα,μέχρι να πάρει την transalp,λέω να του τα σπάμε...Μεχρι τέλος του μήνα θα το έχει παάρει

vestromas
05/10/2008, 23:14
Δεν μου την σπατε. Συνεχιστε. Τοσα λεφτα δωσατε γι αυτην την μ@λ@κια.
Κ εγω στην θεση σας, εδω μεσα θα ξεσπαγα.
:lol:

kastpan
05/10/2008, 23:15
για να αργει τόσο πρεπει να ειχα στεναχωρημένος,πρεπει να εχει τα 180 στο συνεργείο...Κουραγιο φιλαρακο..

kastpan
05/10/2008, 23:17
Μαγκιά μας.....Έχουμε λεφτά...εξάλου οτι πληρώνεις.......

tzarot
05/10/2008, 23:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas
Δεν μου την σπατε. Συνεχιστε. Τοσα λεφτα δωσατε γι αυτην την μ@λ@κια.
Κ εγω στην θεση σας, εδω μεσα θα ξεσπαγα.
:lol:

αμ εμείς όπως βλέπεις το χαιρόμαστε στο φυσικό του χώρο το εργαλείο. Εσένα δεν έχουμε δει πουθενά όξω...

vestromas
05/10/2008, 23:17
Τον ανεμο τον βλεπεις Θεμι;:lol:

tzarot
05/10/2008, 23:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas
Τον ανεμο τον βλεπεις Θεμι;:lol:

Σωστός φίλε μου, δίκιο έχεις. Αέρας το στρώμα, Αέρας κοπανιστός.

vestromas
05/10/2008, 23:20
Αν βγηκες βολτα σημερα, σιγουρα θα με πετυχες.
Η φυσαγε πολυ και δεν βγηκες;

tzarot
05/10/2008, 23:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas
Αν βγηκες βολτα σημερα, σιγουρα θα με πετυχες.
Η φυσαγε πολυ και δεν βγηκες;

Εγώ βγήκα. Τι θές να πεις ότι δεν με είδες που σε προσπέρασα ?

Εσύ δεν μας λές αν θα έρθεις στην επόμενη καταδρομική μαζί μας ???

Έλα και σου ετοιμάζω "κόλαση"...

vestromas
05/10/2008, 23:32
Kολαση εγινε η ζωη σου απο τοτε που πηγες και πηρες αυτο το πραμα.
Παντως το να βγεις εκτος Ατικκης με αυτο το μηχανακι, ειναι πραγματικα καταδρομικη.
Να ερθω να σε δω να βασανιζεσε, δεν μου παει.
Τραβα εκει σιγα σιγα απ τα δεξια με 100 120 οπως πατε και λιγο εξω απ το Σχηματαρι, κατσε να ξεκουραστεις γιατι η περιπετεια σου ηδη θα εχει κρατησει αρκετα για αρχη.:lol:

tzarot
05/10/2008, 23:34
Την επόμενη βδομάδα αν μπορέσουμε, έχει Ευρυτανία πάλι.

Την μεθεπόμενη κάτι σκληρό, πολύ σκληρό. 220 χώμα σε μια μέρα. (Δαμάστα - Αγόργιανη)

Μόνο για άντρες. (κάντε Κλίκ (http://img512.imageshack.us/my.php?image=mousounitsa2jh7.jpg) εδώ για μία γεύση. Θα επανέλθω :lol: )

vestromas
05/10/2008, 23:43
Φυλαγα καποτε τα προβατα ενος φιλου στην γεφυρα της παππαδιας.
Τα ξερω ολα τα μεροι εκει περα. Να πατε να περασετε καλα, να φατε τα κοντοσουβλια σας αλλα αφηστε τα καραγκιοζιλικια με αυτα τα μηχανακια.
Αμαρτια τοσα λεφτα πεταμενα στις λασπες και στα χωματα.
Αν θες να το πεταξεις, πετα το στην θαλασσα να γινει ενας ωραιος βιοτοπος.:lol:

tzarot
05/10/2008, 23:43
Εγώ μια φορά την πρόσκληση την έχω ανοιχτή για όλους.

Όποιος έχει μηχανή που βγάζει τέτοιες διαδρομές και θέλει έρχεται.
Οι άλλοι θα βολευτείτε με φωτογραφίες. Τι να κάνουμε έτσι είναι η ζωή...

kastpan
05/10/2008, 23:46
αστο ρε δεν παει express service εκει πάνω...τι θέλεις να το αφήσει εκει πάνω??Και ξέρεις κατι..θα βρωμίσει και το περιβάλλον....αστο δεν λέει...

vestromas
05/10/2008, 23:50
Εσυ ρε Θεμη, δεν ησουνα για τετοιο μηχανακι. Παρε ενα χουσαμπεργκ μια χουσκβαρνα ενα κτμ.
Που ειναι ο φιλος μου ο Αποστολης ο Ζubitos να σε γραψει στα χωματινα;
Ο Βρωμοπουλος δεν διαβαζει;
Παρτε τον χωματινο απ εδω με το τρανσαλπ γιατι μπερδευετε με τους τουρισταδες και θα τον χαλασουμε.:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :beer: :wave2:

tzarot
05/10/2008, 23:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas
Εσυ ρε Θεμη, δεν ησουνα για τετοιο μηχανακι. Παρε ενα χουσαμπεργκ μια χουσκβαρνα ενα κτμ.
Που ειναι ο φιλος μου ο Αποστολης ο Ζubitos να σε γραψει στα χωματινα;
Ο Βρωμοπουλος δεν διαβαζει;
Παρτε τον χωματινο απ εδω με το τρανσαλπ γιατι μπερδευετε με τους τουρισταδες και θα τον χαλασουμε.:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :beer: :wave2:

Τα έκανα αυτά στον καιρό μου, τώρα πια "εκδρομές" και λουλουδοπαρατήρηση.

Αλλά αρκετά είπαμε όμως ας τραγουδήσουμε τώρα, Avanti maestro.
Αφιερωμένο εξαιρετικά σε όλα τα παληκαρια με Strom.

Αλί Αλί και Τρισαλί,
το Strom βουνό δεν το μπορεί
γιατί μωρέ δεν το μπορεί ?
γιατί είναι εντούρο γιαλαντζί.

Αχ βάχ το Strom στην Εθνική,
γιατί ούτε street είναι μηχανή!
Και γιατί κάνει δηλαδή ?
Αφού ούτε χώμα ούτ' Εθνική ?

Αν κάποιος τελικά μας πεί
Transalp θα πάρει για αμοιβή...

:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:


144438

vestromas
06/10/2008, 00:32
Σαν αφτια απο νεογενητο ελεφαντακι ειναι ο χουφτες:lol:

Bavarian
06/10/2008, 00:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από charlie says
δε πιστευω ρε bav να πας αλεμανια με το στρωμα, οχι τιποτα αλλο μη και κολλησει τιποτα ευρωπαικες ασθενειες:rotflmao:



Οχι βέβαια !!!!...εκεί θα πάω όπως πάντα με το τετρακύλινδρο Honda :smokin: και θα το βγάλω πάλι φωτογραφίες μπροστά από το BMW WELT :p :p :p αυτή τη φορά για να τους τη σπάω πιο πολύ :lol: ...μετά θα χώσω τα μούτρα μου ανάμεσα σε βύζους στο Pascha club και θα σας σκέφτομαι :D .Τα κανόνισα πριν λίγο με ένα φιλαράκι και φεύγουμε την Πέμπτη το βράδυ για Βενετία...πάσα,δρόμοι κι αηδίες :lol: πάμε για βύζους,σνίτσελ και μπυροποσίες :D

Bavarian
06/10/2008, 00:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από tzarot
Αχ βάχ το Strom στην Εθνική,
γιατί ούτε street είναι μηχανή!
Και γιατί κάνει δηλαδή ?
Αφού ούτε χώμα ούτ' Εθνική ?





Είπαμε να γράφουμε καμιά μαλακία :lol: να περνάει η ώρα και να χαβαλεδιάζουμε αλλά το παραγ@μησες :lol:

Anty12
06/10/2008, 13:26
Δηλαδή τώρα εσείς εδώ μέσα τσακώνεστε , για το ποιο μπρίκι περνάει καλύτερα τα ρυάκια.....??


144491

vestromas
06/10/2008, 14:05
Tελικα αυτο περασε, η εκει εμεινε μετα την φωτογραφια;:lol: :beer: :wave2:

makis206
06/10/2008, 14:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas
Tελικα αυτο περασε, η εκει εμεινε μετα την φωτογραφια;:lol: :beer: :wave2:

Φέρανε ένα V-strom και το τράβηξε !:bawl: :rotflmao:


Ε μα δεν άντεξα :o :lol: :beer: :beer:

Anty12
06/10/2008, 14:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas
Tελικα αυτο περασε, η εκει εμεινε μετα την φωτογραφια;:lol: :beer: :wave2:

Είναι δυνατόν να μην περάσει.....:mad:
Τι είναι ....Transalp....??:a01:

vestromas
06/10/2008, 14:13
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :beer: :wave2:

Bavarian
06/10/2008, 14:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
Δηλαδή τώρα εσείς εδώ μέσα τσακώνεστε , για το ποιο μπρίκι περνάει καλύτερα τα ρυάκια.....??




Μάντεψε ποιός θα πάρει το πρώτο καλομεταχειρισμένο που θα βρεί στην αγορά :D

vestromas
06/10/2008, 14:19
Λοιπον, για να το ξεκαθαρισουμε.
Το vstrom, παει ανετα οπου παει το τρανσαλπ.
Απλως, ο κουλος οδηγος θα βολευτει καλυτερα με το τρανσαλπ, γιατι ειναι πιο μανιτζεβελο.
Οτιδηποτε αλλο ειναι για να γελαμε.:beer: :wave2:

Anty12
06/10/2008, 14:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από Bavarian
Μάντεψε ποιός θα πάρει το πρώτο καλομεταχειρισμένο που θα βρεί στην αγορά :D



Εσύ το δικό μου , μόλις βγει το 1000...:lol:

tzarot
07/10/2008, 18:36
λοιπόν, θα ήθελα να ήξερα αν στον asmar (το παληκάρι που άνοιξε το thread) του λέγανε ότι θα έκανε τέτοια επιτυχία το θέμα του, όταν το άνοιγε, τί θα έλεγε :)

τρελλό "γλέντι" ...

vestromas
07/10/2008, 18:43
Αποκλειετε να μην ηξερε τι εκανε.:lol:
Βουτηρο στο ψωμι μας ειναι αυτα τα θρεντ.
Η απορια μου ειναι πως δεν εχει μεταφερθει στις διαμαχες.:beer: :wave2:

kastpan
07/10/2008, 18:43
συμφωνώ,αλλά αμα έχεις κάποιον σαν τον vestroma που στα κάνει τσουρέκια δεν θέλεις τίποτα άλλο....:lol: :lol: Transalp ρε μούτρο...

vestromas
07/10/2008, 18:46
Δεν παει ρε Kastpan το μηχανακι, ειναι παρωχυμενο.
Μονο φρενα καλα εχει.
Αλλα τι να τα κανεις τα φρενα αμα το μηχανακι δεν παει;:lol: :beer: :wave2:

kastpan
07/10/2008, 18:48
τράβα οδηγησετο πρώτα και μετά πες μου...Γιατι βάζω στοίχημα ουτε καν έχεις ανέβει πάνω

vestromas
07/10/2008, 18:57
Εχω καβαλησει στην εκθεση και ειπα πως ειναι σαν xlr250, με καινουρια οργανα.
Εδω το παλατι το vstrom πολλες φορες θα το ηθελα λιγο μεγαλυτερο.
Που να παω εγω με την παραγκα;:lol: :beer: :wave2:

vestromas
07/10/2008, 19:01
Εντω μεταξυ εχω αρχισει να βαριεμε τα 180 190. Που να γυρισω στα σπασμενα 150;:lol: