PDA

View Full Version : Προς όλους τους χωμάτινους



Julius
28/12/2007, 09:58
Εδώ και καιρό ψήνεται η δημιουργία αποκλειστικά χωμάτινου forum μέσα στο moto.gr.

Νομίζω ότι ήρθε η ώρα

Λοιπόν η συζήτηση-post έχει σκοπό να ακουστούν γνώμες για την δημιουργία αυτού του forum των subforums κλπ


-- Η αρχική σκέψη είναι να φτιαχτεί μέσα στο forum «ΑΝΑΒΑΤΗΣ» forum με τίτλο «Χωμάτινο Τερέν» όπου θα μπορεί ο κάθε ένας να βάλει οτιδήποτε σχετικό με Enduro, Scramble, Motocross, Trail Ride, Rally Raid κλπ αλλά πάντα μιλάμε για Ερασιτεχνική Αγωνιστική ενασχόληση ή προπόνηση και όχι για τις χωμάτινες μεγάλες εκδρομικές διαδρομές κλπ (που βασιλιάς τους είναι ο μονόλυκος ο ορεινός)

και μέσα σε αυτό

Ένα κλειδωμένο για posts «Αγωνιστικό Καλεντάρι 2008» που θα έχει όλους τους προγραμματισμένους αγώνες ανα κατηγορία και ανα ημερομηνία.

Ένα «Αρχείο» επίσης κλειδωμένο, που θα μεταφέρονται τα posts με πολύ χρήσιμες πληροφορίες ίσως κατηγοριοποιημένες από τον-τους mod του forum, πχ ποιες είναι κατάλληλες ασκήσεις για τον έλεγχο της μοτοσυκλέτας ή πώς καθαρίζουμε το φίλτρο του αέρα ή πως στριβούμε στο μπέρμ κλπ

Να ξεκαθαρίσω ότι τα τεχνικά, οι εκδρομές κλπ θα παραμείνουν ως έχουν δηλαδή μικτά έτσι ώστε να είναι ποιο εύκολο στον επισκέπτη να τα βρει κάπου μαζεμένα
Τώρα για τα αγωνιστικά νέα οι απόψεις είναι πολλές



ΠΡΟΣΩΡΙΝΑ θα λειτουργήσει το αρχικό forum και παρακαλείστε να κάνετε “report” όποιο post έχει γραφεί στα forums και θεωρείτε ότι θα έπρεπε να μπει σε αυτή την νέα ενότητα, έτσι ώστε κατόπιν να καθαριστεί και να κατηγοριοποιηθεί ανάλογα




Έλα να ακούμε γνώμες – απόψεις και να μαζεύουμε reports λεμεεεεεε


Με Αγωνιστικούς Χαιρετισμούς


J


:wave2:

crs-k
28/12/2007, 10:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
Εδώ και καιρό ψήνεται η δημιουργία αποκλειστικά χωμάτινου forum μέσα στο moto.gr.

Νομίζω ότι ήρθε η ώρα

............................


Μια χαρα μΕ φαινεται! :D


Και φυσικα συμφωνω κι επαυξανω στο οτι οι οποιες εκδρομες πρεπει να παραμεινουν ΟΛΕΣ ΜΑΖΙ (σε ταξιδιωτικα ή βολτες). :wacko:



:smokin: :beer: :wave2:

Julius
28/12/2007, 10:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Μια χαρα μΕ φαινεται! :D


Και φυσικα συμφωνω κι επαυξανω στο οτι οι οποιες εκδρομες πρεπει να παραμεινουν ΟΛΕΣ ΜΑΖΙ (σε ταξιδιωτικα ή βολτες). :wacko:



:smokin: :beer: :wave2:


safestata, to forum poy erxete symplironei apla ena komati poy eleipe


:winka:

Julius
28/12/2007, 10:18
re mhn spamarete as to kratisoume katharo mpas kai akoustei kamia diaforetiki apopsi lemeeeeeeeee

tati
28/12/2007, 10:38
sumfono apolyta trismegiste. Mia katigoria me imerominies gia agones xorista kai entyposis meta apo autous.......

kai eidika ayth th kathgoria poy anafereis gia diadikasies opos (pos katharizoyme filtra) ktl poly xrhsimh!!!;) (an kai ayto to mathame pleon!!:lol: )


kalh agonistikh xronia na exoume:beer: :beer:

Ασωτος
28/12/2007, 10:42
Πολύ καλή κίνηση ..........Συγχαρητήρια
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Ερωτησούλα, όμως :

Το supermoto, μπορεί να συμπεριληφθεί ;

(Και χώμα έχει, και χωμάτινα μηχανάκια - αναβάτες συμμετέχουν) ....

.
.
.
Και για να προλάβω (συμπαθέστατους και αγαπητούς) συμπολίτες παππούδες - ναι με ενδιαφέρει (άβυσσος η ψυχή του ανθρώπου) :beer:

crs-k
28/12/2007, 10:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ασωτος
.......................
Το supermoto, μπορεί να συμπεριληφθεί ;
.....................


Εννοειται (φανταζομαι :rolleyes: ) !!! :smilea:

Julius
28/12/2007, 10:50
nai nai tha symperilifthei

Zid
28/12/2007, 11:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από tati

kai eidika ayth th kathgoria poy anafereis gia diadikasies opos (pos katharizoyme filtra) ktl poly xrhsimh!!!;) (an kai ayto to mathame pleon!!:lol: )


kalh agonistikh xronia na exoume:beer: :beer: +1000 για κατηγορία σωστής συντήρησης της μηχανής ...
Ίσως μια κατηγορία για πιστάκια εντός και εκτός αττικής γ ... ,κάποια roadbook,διαδρομές καθαρά off road χαρακτήρα... :wave2:

dirtbird
28/12/2007, 11:52
Νομίζω ότι είναι ένα section που έλειπε από το forum.

Τώρα όσον αφορά τις κατηγορίες νομίζω ότι πρέπει να υπάρχουν subsections τόσο για τον αναβάτη όσο και για την μοτό.

Γενικές σκέψεις κάνω, αλλά εξαρχής δηλώνω ότι είμαι επηρεασμένος από το ktmtalk forum όπου συχνά βρίσκω αξιόλογη τεχνική πληροφορία.
Αργότερα θα γίνω πιο σαφής, αλλά νομίζω ότι πρέπει να τα ξεχωρίσουμε σε 2χρονα-4χρονα-Αναρτήσεις-Αξεσουάρ (όπου θα μπορούμε να γράφουμε την γνώμη μας) κ.τ.λ.


Επίσης δεν έχω καταλάβει -ακριβώς- πως θα λειτουργεί το κλειδωμένο καλεντάρι (δλδ. ρε Juls δεν θα βάζουμε φωτό μετά τους αγώνες να βλέπουμε τα χάλια μας και να γελάμε?:bigcry: :lol: :lol: ).

More later (πρέπει να σπαμάρω και λίγο:rotflmao: :rotflmao: )


:beer: :beer: :beer: :wave2:

Zid
28/12/2007, 12:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Νομίζω ότι είναι ένα section που έλειπε από το forum.

Τώρα όσον αφορά τις κατηγορίες νομίζω ότι πρέπει να υπάρχουν subsections τόσο για τον αναβάτη όσο και για την μοτό.

Γενικές σκέψεις κάνω, αλλά εξαρχής δηλώνω ότι είμαι επηρεασμένος από το ktmtalk forum όπου συχνά βρίσκω αξιόλογη τεχνική πληροφορία.
Αργότερα θα γίνω πιο σαφής, αλλά νομίζω ότι πρέπει να τα ξεχωρίσουμε σε 2χρονα-4χρονα-Αναρτήσεις-Αξεσουάρ (όπου θα μπορούμε να γράφουμε την γνώμη μας) κ.τ.λ.


Επίσης δεν έχω καταλάβει -ακριβώς- πως θα λειτουργεί το κλειδωμένο καλεντάρι (δλδ. ρε Juls δεν θα βάζουμε φωτό μετά τους αγώνες να βλέπουμε τα χάλια μας και να γελάμε?:bigcry: :lol: :lol: ).

More later (πρέπει να σπαμάρω και λίγο:rotflmao: :rotflmao: )


:beer: :beer: :beer: :wave2: Ο dirtbird έχει δίκιο για το διαχωρισμό 2χρονα 4 χρονα αλλά και όσον αφορά περιφερειακά πχ εξατμίσεις, αναρτήσεις πλαστικά κτλ... ,καθώς και εξοπλισμός αναβάτη σίγουρα σηκώνει μια κατηγορία ...
Δεν πιστεύω πως υπάρχει άτομο που να μην έχει βάλει έστω και ένα after market αξεσουάρ στo enduro του...

Julius
28/12/2007, 12:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Νομίζω ότι είναι ένα section που έλειπε από το forum.

Τώρα όσον αφορά τις κατηγορίες νομίζω ότι πρέπει να υπάρχουν subsections τόσο για τον αναβάτη όσο και για την μοτό.

Γενικές σκέψεις κάνω, αλλά εξαρχής δηλώνω ότι είμαι επηρεασμένος από το ktmtalk forum όπου συχνά βρίσκω αξιόλογη τεχνική πληροφορία.
Αργότερα θα γίνω πιο σαφής, αλλά νομίζω ότι πρέπει να τα ξεχωρίσουμε σε 2χρονα-4χρονα-Αναρτήσεις-Αξεσουάρ (όπου θα μπορούμε να γράφουμε την γνώμη μας) κ.τ.λ.


Επίσης δεν έχω καταλάβει -ακριβώς- πως θα λειτουργεί το κλειδωμένο καλεντάρι (δλδ. ρε Juls δεν θα βάζουμε φωτό μετά τους αγώνες να βλέπουμε τα χάλια μας και να γελάμε?:bigcry: :lol: :lol: ).

More later (πρέπει να σπαμάρω και λίγο:rotflmao: :rotflmao: )


:beer: :beer: :beer: :wave2:


katigories gia anavati kai motosykleta kai texnika kai voltes kai agonistika yparxoun, den pame na autonomisoume to xomateino kosmo toy forum, alla na kalipsoume ena keno poy yparxei kai pliroforia pou endexete na pigenei xamenh se poio "genikes katigories"

ti noima tha exei na yparxoun dyo katigories me texnika px, mia xomatini kai ia oloi oi ypolipoi... tha dimiourgouse treli synxisi kai tha eitane "idieteri metaxeirisi" xoris na yparxei logos kiolas

to "agonistiko kalentari" simenei pagosmios programatismenoi agones poy prokeite na ginoun kai exeinoima na einai klidomeno giati poly apla EINAI MONO TO PROGRAMA kai oxi sxolia klp


yparxoune ta agonistika nea gia na syzitithoun ektenestera symetoxes klp opos episeis to paron pleon forum gia entyposeis fotos kai sxoliasmous

DimChios
28/12/2007, 14:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
katigories gia anavati kai motosykleta kai texnika kai voltes kai agonistika yparxoun, den pame na autonomisoume to xomateino kosmo toy forum, alla na kalipsoume ena keno poy yparxei kai pliroforia pou endexete na pigenei xamenh se poio "genikes katigories"

ti noima tha exei na yparxoun dyo katigories me texnika px, mia xomatini kai ia oloi oi ypolipoi... tha dimiourgouse treli synxisi kai tha eitane "idieteri metaxeirisi" xoris na yparxei logos kiolas

to "agonistiko kalentari" simenei pagosmios programatismenoi agones poy prokeite na ginoun kai exeinoima na einai klidomeno giati poly apla EINAI MONO TO PROGRAMA kai oxi sxolia klp


yparxoune ta agonistika nea gia na syzitithoun ektenestera symetoxes klp opos episeis to paron pleon forum gia entyposeis fotos kai sxoliasmous



+200 kai mprabo gia thn kinhsh!

:beer: :beer: :beer:



ps. na sas pw pws ka8arizoyme filtro sta dixrona?

:lol: :lol: :lol: :lol:

STOYBI
28/12/2007, 14:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από Zid

Δεν πιστεύω πως υπάρχει άτομο που να μην έχει βάλει έστω και ένα after market αξεσουάρ στo enduro του...

:sad:

:a35:


:lol: :lol: :lol:

Zid
28/12/2007, 14:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
:sad:

:a35:


:lol: :lol: :lol: ούτε βίδα?:uplate: :p :lol: :beer:

Trickster
28/12/2007, 15:07
+1

καλή κίνηση.. πάντα το λέγαμε :)

taxydromos
28/12/2007, 15:23
γνωμη μου:

forum: χωμάτινο τερέν

subforum:
enduro(βολτες-τεχνικα-τεχνικες οδηγησης)
motocross(πιστες-τεχνικα-τεχνικες οδηγησης)
trailride-rallyraid(αγωνες-προετοιμασια μοτο-διαβασμα roadbook)
supermotard(αγωνες-τεχνικη-προετοιμασια supermoto)
αγώνες(enduro-motocross-scramble)


:beer:

STOYBI
28/12/2007, 15:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Zid
ούτε βίδα?:uplate: :p :lol: :beer:

:sad:

Και λειπουν και μερικες....... :sad:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


115719

Zid
28/12/2007, 15:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
:sad:

Και λειπουν και μερικες....... :sad:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: Χμμ μια απο τα ίδια αλλά .... λείπει και μια μανιβέλα... χαχα:lol: :lol:

h_m_akis
28/12/2007, 18:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από taxydromos
γνωμη μου:

forum: χωμάτινο τερέν

subforum:
enduro(βολτες-τεχνικα-τεχνικες οδηγησης)
motocross(πιστες-τεχνικα-τεχνικες οδηγησης)
trailride-rallyraid(αγωνες-προετοιμασια μοτο-διαβασμα roadbook)
supermotard(αγωνες-τεχνικη-προετοιμασια supermoto)
αγώνες(enduro-motocross-scramble)


:beer:




:a013:

fantacid
28/12/2007, 18:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
Εδώ και καιρό ψήνεται η δημιουργία αποκλειστικά χωμάτινου forum μέσα στο moto.gr.


Ένα «Αρχείο» επίσης κλειδωμένο, που θα μεταφέρονται τα posts με πολύ χρήσιμες πληροφορίες ίσως κατηγοριοποιημένες από τον-τους mod του forum, πχ ποιες είναι κατάλληλες ασκήσεις για τον έλεγχο της μοτοσυκλέτας ή πώς καθαρίζουμε το φίλτρο του αέρα ή πως στριβούμε στο μπέρμ κλπ

......................................

ΠΡΟΣΩΡΙΝΑ θα λειτουργήσει το αρχικό forum και παρακαλείστε να κάνετε “report” όποιο post έχει γραφεί στα forums και θεωρείτε ότι θα έπρεπε να μπει σε αυτή την νέα ενότητα, έτσι ώστε κατόπιν να καθαριστεί και να κατηγοριοποιηθεί ανάλογα




Έλα να ακούμε γνώμες – απόψεις και να μαζεύουμε reports λεμεεεεεε


Με Αγωνιστικούς Χαιρετισμούς


J


:wave2:


+440

υπαρχουν ηδη καποια χρήσιμα χωματινα θεματα καλο ειναι να τα εντοπίσουμε να πανε εκει που πρεπει να ειναι!!!

:beer: :beer: :beer:

nantin
28/12/2007, 19:53
+ΑΠΕΙΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΛΟΙΠΕΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΦΟΡΟΥΜ