PDA

View Full Version : Eνας χωρος συζήτησης για το Hard Enduro !!!!



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11

STOYBI
24/12/2007, 19:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Θα έχει γύρω στα 8500 με 9000, όσο δηλαδή ένα 450 enduro οποιασδήποτε εταιρίας. :winka:

Για αναλωσιμα μιλαω και οχι για την αγορα της μοτο της ιδιας..... :winka:

:wave2:

Μεταφορά από εδώ: http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&postid=1011709#post1011709 (moved)

Φοβερο βιντεο !!!!!!!!!!!!!!

http://www.youtube.com/watch?v=K6wkjOo90Kg

Μου αρεσει πολυ..........

MikeG
24/12/2007, 19:45
Από θέμα αναλώσιμων & ανταλλακτικών εννοείτε δεν θα υπάρχει πρόβλημα (διαθεσιμότητα...). Τώρα από τιμές δε νομίζω ότι θα έχουν σημαντική διαφορά από τα αντίστοιχα άλλων εταιριών. Πάντως με το 650GS που έχω, έχω δει πολλές φορές σημαντικές διαφορές (προς τα κάτω) σε σύγκριση με Vstrom πχ. Εξάλλου σε πολλά αναλώσιμα μπορείς να βάλεις aftermarket :winka:

edit Άλλο ένα videακι (http://www.youtube.com/watch?v=fUsKJtueTRw&NR=1) :wave2:

jasondakar
24/12/2007, 19:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από ktmakis
Το θέμα είναι αμα σπάσει κανα πλαστικό τι κοστίζει...
Γενικά θέμα ανταλλακτικών και υποστήριξης.
Ποιος ξέρει μπορεί να το δούμε στο Πανελλήνιο 2008 με εργοστασιακό αναβάτη.


νομιζω οτι εχει βγαλει η acerbis πλαστικα για το bmw

ktmakis
24/12/2007, 23:52
Νομίζω ο Smets το έτρεξε φέτος στο Wec.

iatrodikastis
30/12/2007, 10:35
To είχα ακούσει αλλά δεν μού είχε τύχει.

Χθες μου έτυχε και ένιωσα περίεργα.

Εχω ένα ktm 200 exc,06.Σε 1,5χρόνια κάναμε 8.500 χλμ. χώμα.Το μηχανάκι μου έδινε την εντύπωση ότι δεν σε ρίχνει ποτέ άν δεν κάνεις "εσύ" το λάθος.

Ολα αυτά μέχρι χθες.

Λοιπόν στο ζουμί.

Σε φλαταδούρα μετά την πηγή,πηγαίνω κομμάτια πρέπει νάχα 100+,είμαι όρθιος με τους αγκώνες ψηλά και έξω,στηρίζομαι στα πόδια και τα χέρια απλά ακουμπάνε στο τιμόνι,και....


τακ τακ τακ μου κάνει 3 γυρίσματα το τιμόνι,δεξιά αριστερά.

Εμεινα ψύχραιμος,τάφησα ελεύθερο και ευτυχώς δεν με σκότωσε.Ισιωσε πάλι αλλά μου άφησε μιά άσπρη φούντα στα μαλλιά.

Οπως προείπα τόχω ξανακούσει από κάτοχους ktm.
Αναρωτιέμαι μήπως τόκανε επειδή έχω μαλακές ρυθμίσεις στο πηρούνι,δλδ 4 και 4 το rebound.
Mε βολεύουν στα μονοπάτια,αλλά στα "γρήγορα" κομμάτια όποτε το κάνω πιό σκληρό μου δίνει την εντύπωση ότι είναι πιό σταθερό.
Αν άλλαζα την σκληρότητα και άφηνα το rebound,μήπως θα με βόλευε και στις δύο καταστάσεις ή μήπως αυτά που έχω ακούσει γιά την σταθερότητα στα συγκεκριμένα μηχανάκια,200-250,στα πολλά ειναι καταστάσεις που δεν μπορείς να επέμβεις.

kordix
30/12/2007, 13:28
Καταρχήν σας χαιρετώ όλους γιατί γράφω για πρώτη φορά στο forum.

Έχω καταλήξει σε κάποια συμπεράσματα γενικότερα για τις αναρτήσεις κάνοντας ένα μίνι γκάλοπ σε εντουράδες, μοτοκροσάδες, αγωνιζόμενους κτλ. Σε γενικές γραμμές ισχύουν τα παρακάτω:

1. Μαλακό ελατήριο + σχετικά γρήγορες αποσβέσεις = προοδευτική λειτουργία σε κανονικές ταχύτητες αλλά μη προβλέψιμες στα "πολλά". Ιδανικό σετάρισμα για εντουροβόλτες, μονοπατάδες, και απλές σε αγώνες εντούρο.

2. Σκληρό ελατήριο (πολύ προφορτισμένο) + σχετικά αργές αποσβέσεις = μη προοδευτική λειτουργία σε κανονικές ταχύτητες δηλαδή το μηχανάκι θα κοπανάει και θα αναπηδούν οι τροχοί όταν το γκάζι δεν είναι αρκετά ανοιχτό, αλλά όταν ανοίγει για τα καλά δηλαδή όταν έχουμε μεγάλες ταχύτητες το μηχανάκι γίνεται σταθερό όσο αυτό επηρεάζεται από το στήσιμο των αναρτήσεων.

(τα παραπάνω είναι πολύ γενικά και σχετικά γιατί το σωστό θα ήταν για κάθε τερέν να αλλάζουν οι ρυθμίσεις, αλλά κάτι τέτοιο πέρα από κουραστικό είναι και υπερβολικό νομίζω.)

Πέρα από τις αναρτήσεις βασικό παράγοντα παίζουν η γεωμετρία (γωνία κάστερ, ίχνος, μεταξόνιο), η στιβαρότητα του πλαισίου όπως και η σχεδίασή του.

Στην συγκεκριμένη περίπτωση θυμάμαι ένα φιλαράκι με 525 05' που μου έκανε παράπονα ότι το μηχανάκι κουνάει στα πολλά ειδικά όταν έβρισκε στον δρόμο του σαμάρια όχι εντελώς κάθετα ως προς την κίνησή του. Το μηχανάκι το είχε σκληρά σεταρισμένο αλλά εγώ όταν το οδήγησα δεν κατάλαβα κάτι.

Θυμάσαι στη βόλτα πριν το "κοσκίνισμα" αν χτύπησες κάποιο εμπόδιο ή αν σου γλύστρησε στιγμιαία κάποιος τροχός; Πάντως τα 100km στο χώμα είναι μπόλικα και δεν νομίζω ότι υπάρχουν δίχρονα εντούρο μηχανάκια που να σου δίνουν σε τέτοια χιλιόμετρα την απόλυτη αίσθηση σταθερότητας.

Επίσης μερικές φορές τα κουνήματα του μπροστινού οφείλονται σε λάθος σετάρισμα της πίσω ανάρτησης. Έχεις τσεκάρει στατικό sag, και το sag του PDS για τα κιλά σου;

marios8
30/12/2007, 13:54
Kωστα καλώς ήρθες. :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :wave2:

Οσο για τον παραπάνω :rolleyes: που θέλει να πηγαίνει με 100+ :D είναι ο Πέτρος :beer: :wave2:

nikos force
30/12/2007, 13:59
erwtisi...an ena alma apo rampa...se rampa...telika deis oti den to bgazeis(aytin tin diapistwsi tin kaneis en wra ptisis ) ektos apo proseyxes kai parakliseis sta theia,ti allo kaneis?? etxes piga se ena pistaki pou eixe ena mikro diplo ayti ita i epilogi ena stin arxi tou almatos eixe kai aytosxedia omws rampa...kai i ekanes to almataki i pigaines apo tin rampa pou arketa pio katw katelige se rampa...eytyxws me fwtise o theos kai piga apo to alma kai oxi apo rampa...alla oute to alma mou bgike kala kai skeftika ti tha ginotan an pigaina apo tin rampa...kai i erwtisi exei dyo skeli...an deis oti ftaneis de ftaneis rampa...oti diladi tha skasei mono o mprosta kai tha stakisteis...yparxei kati pou mporeis na kaneis??kai an deis oti den to ftaneis katholou skas me pisw roda i kai me tis dyo dedomenou oti skas apo arketa psila???


kapoios na pei sti ktm oti ta timonia pou exei balei sta mixanakia tis einai teleiws GTP nekken my ass

kordix
30/12/2007, 14:05
Καλώς σας βρήκα κυριολεκτικά, πάντα τέτοια.

Πέτρο το μηχανάκι είναι μια χαρά. Οδήγα κάποια άλλο διχρονάκι με τόσα χιλιόμετρα και θα δεις... πόσο καλό μηχανάκι έχεις. Εξάλλου στα μονοπάτια είναι η μαγεία...

Βλέπω κάτι φωτογραφίες από το πιστάκι στου Παπάγου και πορώθηκα. Άσε που με πιάσατε αδιάβαστο, δίπλα στον Υμηττό μένω και δεν το ήξερα.

marios8
30/12/2007, 14:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos force
..yparxei kati pou mporeis na kaneis??kai an deis oti den to ftaneis katholou skas me pisw roda i kai me tis dyo dedomenou oti skas apo arketa psila???


Πραγματικά nikos force αν έχεις ξεκινήσει το άλμα και δείς οτι δεν φτάνεις , δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι που μπορείς να κάνεις (εκτός απο προσευχές ).

Οσο για το πώς πρέπει να "σκάσεις" ,το ιδανικό είναι να "σκάσει" λίιιιιιιγο νωρίτερα η πίσω.

:beer: :beer: :beer: :wave2:

Trickster
30/12/2007, 14:36
@iatrodikastis
Μήπως να κοίταγες αυτό (http://www.scottsperformance.com/Stabilizer_Info.php)

:winka:

dirtbird
30/12/2007, 14:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8

Οσο για το πώς πρέπει να "σκάσεις" ,το ιδανικό είναι να "σκάσει" λίιιιιιιγο νωρίτερα η πίσω.
Που το είδες αυτό?:confused:

marios8
30/12/2007, 15:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Που το είδες αυτό?:confused:


Εδώ


http://www.motoxmag.co.uk/toptips-enduro.htm


:beer: :beer: :beer: :wave2:

dirtbird
30/12/2007, 15:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
Εδώ


http://www.motoxmag.co.uk/toptips-enduro.htm


:beer: :beer: :beer: :wave2:


Α, καλά...


Μην τα παίρνετε όλα τοις μετρητοίς ;) :wave2:

nikos force
30/12/2007, 16:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Α, καλά...


Μην τα παίρνετε όλα τοις μετρητοίς ;) :wave2: opote??advice...

iatrodikastis
30/12/2007, 16:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από Trickster
@iatrodikastis
Μήπως να κοίταγες αυτό (http://www.scottsperformance.com/Stabilizer_Info.php)

:winka:

Tο είδα.


Βασικά τόχω δεί φορεμένο σε εντούρο-husaberg.

Ρώτησα τον φίλο που το φόραγε και μου είπε πράγματι ότι τον έχει σώσει σε δύο τρείς παρόμοιες καταστάσεις.

Σημείωση:Ο συγκεκριμένος τρέχει και rally raid.

Θα το ψάξω όμως παραπάνω.

iatrodikastis
30/12/2007, 16:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostasYZ
Καλώς σας βρήκα κυριολεκτικά, πάντα τέτοια.

Πέτρο το μηχανάκι είναι μια χαρά. Οδήγα κάποια άλλο διχρονάκι με τόσα χιλιόμετρα και θα δεις... πόσο καλό μηχανάκι έχεις. Εξάλλου στα μονοπάτια είναι η μαγεία...

Βλέπω κάτι φωτογραφίες από το πιστάκι στου Παπάγου και πορώθηκα. Άσε που με πιάσατε αδιάβαστο, δίπλα στον Υμηττό μένω και δεν το ήξερα.


Καλώς ήρθες Κώστα.

Ναι όντως το παράκανα στο συγκεκριμένο σημείο,δεν ξέρω άν το είδες ήσουν πίσω μου,θυμάμαι ότι βρήκε σε μιά πέτρα...αλλά δεν είμαι σίγουρος αν το έκανε εκεί ή λίγο πιό κάτω.

Στο πιστάκι θα βρεθούμε σύντομα,δίπλα μας είναι.:wave2:

marios8
30/12/2007, 16:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από iatrodikastis

Στο πιστάκι θα βρεθούμε σύντομα,δίπλα μας είναι.:wave2:



:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Σωτήρη σου πάει καρδιά να τον στεναχωρήσουμε

iatrodikastis
30/12/2007, 16:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos force
opote??advice...

Αρχίζεις από τραπέζι να μάθεις τις αποστάσεις.

Η μόνη συμβουλή,αν πρώτα ξέρεις την βασική τεχνική του άλματος.

Δεν υπάρχει κάτι να κάνεις αν δεν σε φτάνει η φόρα να φτάσεις στην προσγείωση.

Προσγείωση όσο το δυνατό με την φορά της ράμπας και ταυτόχρονα με τις δύο ρόδες.

iatrodikastis
30/12/2007, 19:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Σωτήρη σου πάει καρδιά να τον στεναχωρήσουμε


Tηλεφωνήθηκα με τον δημιουργό...του συγκεκριμένου χώρου.


Με συμβούλεψε "ποτέ την Κυριακή".

:wave2:

kordix
30/12/2007, 19:57
Πέτρο το στραμπιλιζατέρ είναι καλή ιδέα, αρκεί να μη σου "βαραίνει" σε αίσθηση το μπροστινό σε χαμηλές ταχύτητες. Αυτό πρέπει να το ρωτήσεις σε κάποιον που το χρησιμοποιεί σε παρόμοιο μηχανάκι.

kordix
30/12/2007, 20:00
Όταν βρεθούμε σε αυτό το πιστάκι κερνάω μονοπατάδα που ενώνει άλλα 3 πιστάκια. Τα μονοπάτια είναι ζούπερ.

Δηλαδή στα τρία πιστάκια το ένα δώρο!!! Καλή φάση...


Για τα άλματα, αν κάτι δεν πάει καλά το καλύτερο που έχουμε να κάνουμε (πριν την προσευχή) είναι να αφήσουμε το μηχανάκι να φύγει όσο πιο μακρυά γίνεται...

zubitos
30/12/2007, 20:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostasYZ
Καταρχήν σας χαιρετώ όλους γιατί γράφω για πρώτη φορά στο forum.







Κώστα καλώς ήρθες και εδώ.:beer: :beer:

iatrodikastis
30/12/2007, 22:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostasYZ
Πέτρο το στραμπιλιζατέρ είναι καλή ιδέα, αρκεί να μη σου "βαραίνει" σε αίσθηση το μπροστινό σε χαμηλές ταχύτητες. Αυτό πρέπει να το ρωτήσεις σε κάποιον που το χρησιμοποιεί σε παρόμοιο μηχανάκι.


Βασικό αυτό.

Ετσι και αλλιώς δεν τόχα ξαναδεί σε εντούρο μηχανάκι.

Rally δεν θα ξανατρέξω,οπότε άκυρο το σταμπιλιζατέρ.

iatrodikastis
30/12/2007, 22:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostasYZ
Όταν βρεθούμε σε αυτό το πιστάκι κερνάω μονοπατάδα που ενώνει άλλα 3 πιστάκια. Τα μονοπάτια είναι ζούπερ.

Δηλαδή στα τρία πιστάκια το ένα δώρο!!! Καλή φάση...





ΑΚΟΥΤΕ ΧΩΡΙΑΝΟΙ.


Τρεις ειδικές,με ζούπερ απλές.

Ωπα γούστα.

:beer:

azal
31/12/2007, 19:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos force
na rwtisw????? pirame ena excf 250 08... to mixanaki...APLA DEN TRABAEI BIMA...einai akoma strwsimo...exei tipota ''stop'' ta opoia afairountai meta to strwsimo???? to mono pou isxyei se sxesh me oti diabazoume sta periodika einai oti anebazei mexri POLLLYYYYY psila...kai oti exei frenares...apo kei kai pera...anebazei arketa arga...mperdeyei para poly kai xamila kai psila...(xamila sbinei kiolas) kai apo dymanh...psofio...eimai 85 kila me eksoplismo kai se anifora an den eixes poly fora apla den me anebazei...ti paizete????


:beer: :beer: :beer:
ωραιο μοτορι πηρες καλες βολτες!
αν θες παντως και δεν εχεις βγαλει ακομα ακρη ενας ειναι ο ανθρωπος για αυτα τα μηχανακια στην αθηνα ειναι στην βουλιαγμενης στο μαγαζι της KTM ο χελιωτης θα στο ρυθμισει σιγουρα!
προσεχε με το σασμαν στο συγκεκριμενο μοτο να χρησιμοποιεις παντα συμπλεκτη! :rotflmao: γιατι εγω την πατησα :lol:

marios8
01/01/2008, 11:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από azal

προσεχε με το σασμαν στο συγκεκριμενο μοτο να χρησιμοποιεις παντα συμπλεκτη!


Για πές λεπτομέρειες. Γιατί τα αριστερά μου δάκτυλα έχουν την τάση να τεμπελιάζουν επικίνδυνα. Ακόμα δεν έχει παραπονεθεί πάντως. :beer: :beer: :beer: :wave2:

azal
01/01/2008, 13:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
Για πές λεπτομέρειες. Γιατί τα αριστερά μου δάκτυλα έχουν την τάση να τεμπελιάζουν επικίνδυνα. Ακόμα δεν έχει παραπονεθεί πάντως. :beer: :beer: :beer: :wave2:


απλα δεν χρησιμοποιουσα καθολου συμπλεκτη τους πρωτου 5 μηνες πουθενα ομως ουτε κατεβασματα ουτε ανεβασματα και ενα ωραιο πρωι πηγα για προπονηση στο Αργος και στην μεγαλη ανηφορα (που τωρα δεν υπαρχει εχει αλαξει η πιστα)πηγαινα τερμα γκαζι με 3η και προσπαθουσα να βαλω 4η χωρις συμπλεκτη και χωρις να κλεισω ουτε λιγο το γκαζι πρωτη κλωτσια στον λεβγιε ταχυτητων δεν μπηκε με την 2η μπηκε η 4η συνεχισα εκανα προπονηση σταματαω το σβηνω ξεκουραζομαι και οταν ξανακαβαλησα και το εβαλα μπροστα το μηχανακι ειχε τασης φυγης με νεκρα :sad: εν ολιγοις 3η και 4η ειχαν γινει ενα τα γραναζια τους :uplate: :uplate: :uplate: :uplate: :uplate:



οικονομικα περιπου στα 500e μου πηγε ανταλακτικα και εργασια καποια ανταλακτικα δεν τα ειχαν ουτε στην αυστρια με αποτελεσμα ευτυχως να τα βρω απο εναν αγωνιζομενο εδω αθηνα μεταχειρισμενα αλλα σε πολλυ καλη κατασταση(μεταχειρισμενο ηταν μονο το transmission 2)τα αλλα τα ειχε κανουργια το παληκαρι!


μετα απο συζητηση παντως με τον le kare μου εδωσε την συμβουλη σε ολα τα κατεβασματα να χρησιμοποιω συμπλεκτη και στα ανεβασματα μονο σε μια περιπτωση μπορω να μην χρησιμοποιω οταν εχει σαμαρια και ο τροχος (πισω) δεν εχει συνεχεια προσφυση!π.χ.στην συκια στην πεντελη :( που καηκαν ολα
σε ανηφορες και σε σημεια που ο τροχος εχει συνεχεια προσφυση παντα συμπλεκτη !αλλιως:dizzy: :dizzy:


και μετα αναγκαστικα επειδη δεν ειχα λεφτα να πληρωνω 2η φορα σασμαν ξεκινησα να μαθαινω απο την αρχη χρησιμοποιωντας συμπλεκτη :uplate: :lol:

nikos force
02/01/2008, 08:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από azal
απλα δεν χρησιμοποιουσα καθολου συμπλεκτη τους πρωτου 5 μηνες πουθενα ομως ουτε κατεβασματα ουτε ανεβασματα και ενα ωραιο πρωι πηγα για προπονηση στο Αργος και στην μεγαλη ανηφορα (που τωρα δεν υπαρχει εχει αλαξει η πιστα)πηγαινα τερμα γκαζι με 3η και προσπαθουσα να βαλω 4η χωρις συμπλεκτη και χωρις να κλεισω ουτε λιγο το γκαζι πρωτη κλωτσια στον λεβγιε ταχυτητων δεν μπηκε με την 2η μπηκε η 4η συνεχισα εκανα προπονηση σταματαω το σβηνω ξεκουραζομαι και οταν ξανακαβαλησα και το εβαλα μπροστα το μηχανακι ειχε τασης φυγης με νεκρα :sad: εν ολιγοις 3η και 4η ειχαν γινει ενα τα γραναζια τους :uplate: :uplate: :uplate: :uplate: :uplate:



οικονομικα περιπου στα 500e μου πηγε ανταλακτικα και εργασια καποια ανταλακτικα δεν τα ειχαν ουτε στην αυστρια με αποτελεσμα ευτυχως να τα βρω απο εναν αγωνιζομενο εδω αθηνα μεταχειρισμενα αλλα σε πολλυ καλη κατασταση(μεταχειρισμενο ηταν μονο το transmission 2)τα αλλα τα ειχε κανουργια το παληκαρι!


μετα απο συζητηση παντως με τον le kare μου εδωσε την συμβουλη σε ολα τα κατεβασματα να χρησιμοποιω συμπλεκτη και στα ανεβασματα μονο σε μια περιπτωση μπορω να μην χρησιμοποιω οταν εχει σαμαρια και ο τροχος (πισω) δεν εχει συνεχεια προσφυση!π.χ.στην συκια στην πεντελη :( που καηκαν ολα
σε ανηφορες και σε σημεια που ο τροχος εχει συνεχεια προσφυση παντα συμπλεκτη !αλλιως:dizzy: :dizzy:


και μετα αναγκαστικα επειδη δεν ειχα λεφτα να πληρωνω 2η φορα σασμαν ξεκινησα να μαθαινω απο την αρχη χρησιμοποιωντας συμπλεκτη :uplate: :lol: xmmmmm...thanks for the tip...giati kai egw ton symplekti eidika sta katebasmata...gouxou gouxou...

dirtbird
02/01/2008, 08:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos force
xmmmmm...thanks for the tip...giati kai egw ton symplekti eidika sta katebasmata...gouxou gouxou...

Tελικά δεν μας έχεις ενημερώσει τι έγινε με το EXC/F250...:confused: :confused: :smokin:

nikos force
02/01/2008, 08:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Tελικά δεν μας έχεις ενημερώσει τι έγινε με το EXC/F250...:confused: :confused: :smokin: Λογω ημερων ειναι ακομα στην διαδικασια στρωσιματος...και λογω τεμπελιας λογω ημερων δεν ανοιξα το φιλτρο...να δω τι κρυβετε...ειναι κατι που τηα γινει εντος της εβδομαδας λογω τοθ οτι ολα τα μηχανακια χρειαζονται συμμαζεμα...η πρωτη παντςς κακη εντυπωση ειναι το τιμονι...ειναι απλα απαραδεκτη η θεση που σε βαζει...δεν ειμαι πολυ ψηλος αλλα εχω αρκετα μακρυα χερια...και οποτε καθομουν πολυ μπροστα η φυσικη θεση που βρισκοντουσαν τα χερια μου ηταν πανω απο τους γλουτους...λες και προσπατηουσα να τελικιασω το τουονο...βεβαια αυτο προς τον παρον αυτο το θεμα θα μεινει αλυτο...γιατι ο main rider του πραγματος ειναι αρκετα πιο κοντος...το οποιο τον βολευει μεν δε ειναι και παλι ομως ιδανικο δε...παντως εν αναμονη να αλλαχτουν και τα γραναζια...

nantin
02/01/2008, 15:55
GAS GAS EC 250 AT STAIRS


115941

marios8
02/01/2008, 16:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos force
..παντως εν αναμονη να αλλαχτουν και τα γραναζια...


Αφού σου το είπα. Με τα γρανάζια στρωσίματος δεν μπορείς να καταλάβεις.
Είναι η μέρα με την νύχτα.
Με το γρανάζι που φοράει αν βγείς εθνική θα πιάσεις 200 χιλ για πλάκα :lol: :lol: :wave2:

dirtbird
02/01/2008, 16:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από nantin
GAS GAS EC 250 AT STAIRS

man, εάν θες, όχι 2 φορές την ίδια φωτό εντός 5λέπτου σε 2 διαφορετικά thread..:confused: :smokin:

Δεν'ουραίου...

nantin
02/01/2008, 16:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
man, εάν θες, όχι 2 φορές την ίδια φωτό εντός 5λέπτου σε 2 διαφορετικά thread..:confused: :smokin:

Δεν'ουραίου...
ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΕΠΙΤΗΔΕΣ ΑΠΛΑ ΤΟΝΙΣΑ ΤΗ ΣΤΑΣΗ ΤΟΥ ΣΩΜΑΤΟΣ .ΕΧΩ ΚΑΛΟ ΟΝΟΜΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΔΕΝ ΔΙΝΩ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ :rotflmao: :rotflmao: :bawl:

dirtbird
02/01/2008, 16:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από nantin
ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΕΠΙΤΗΔΕΣ ΑΠΛΑ ΤΟΝΙΣΑ ΤΗ ΣΤΑΣΗ ΤΟΥ ΣΩΜΑΤΟΣ .ΕΧΩ ΚΑΛΟ ΟΝΟΜΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΔΕΝ ΔΙΝΩ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ :rotflmao: :rotflmao: :bawl: :winka: :a013:

MikeG
02/01/2008, 18:15
Ας το γράψω εδώ, να μην ανοίγω καινούριο thread.:D
Καλό θα ήταν νομίζω να γίνει ένα sticky με διάφορα χρήσιμα links όσον αφορά την οδήγηση & άλλα θέματα που αφορούν εμάς τους χωμάτινους.
Θα μπορούσε να περιλαμβάνει πέρα από χρήσιμες οδηγίες οδήγησης, πως αλλάζουμε σαμπρέλα, τι θα πρέπει να κουβαλάμε μαζί μας σε εντουράδες διάρκειας πάνω από μια μέρα & άλλα χρήσιμα.
Ίσως πολλά από αυτά υπάρχουν σκόρπια αλλά αν ήταν ομαδοποιημένα θα ήταν super, τουλάχιστον έτσι νομίζω.:winka:

:wave2:

dirtbird
02/01/2008, 18:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
τι θα πρέπει να κουβαλάμε μαζί μας σε εντουράδες διάρκειας πάνω από μια μέρα & άλλα χρήσιμα.

:wave2:

Θα τρέξεις six Days Mike?:confused: :confused:

iatrodikastis
02/01/2008, 18:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από nantin
ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΕΠΙΤΗΔΕΣ ΑΠΛΑ ΤΟΝΙΣΑ ΤΗ ΣΤΑΣΗ ΤΟΥ ΣΩΜΑΤΟΣ .ΕΧΩ ΚΑΛΟ ΟΝΟΜΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΔΕΝ ΔΙΝΩ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ :rotflmao: :rotflmao: :bawl:


Εκμεταλευόμενος το καλό σου όνομα,θέλω μιά χάρη.


Θα ανέβω Θεσσαλονίκη τον Μάρτη,αν μπορείς γράψε μου περίπου που΄υπάρχουν πιστάκια.
Οχι πολλές λεπτομέριες απλά πράγματα,έχω άνθρωπο να με φέρει.


Δεν στο έστειλα σε πμ.,μήπως ενδιαφέρονται και άλλοι εδώ μέσα να μάθουν. :wave2:

MikeG
02/01/2008, 18:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Θα τρέξεις six Days Mike?:confused: :confused:

U never know..Μικρός είμαι ακόμα:winka: :wave2:

nantin
02/01/2008, 18:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από iatrodikastis
Εκμεταλευόμενος το καλό σου όνομα,θέλω μιά χάρη.


Θα ανέβω Θεσσαλονίκη τον Μάρτη,αν μπορείς γράψε μου περίπου που΄υπάρχουν πιστάκια.
Οχι πολλές λεπτομέριες απλά πράγματα,έχω άνθρωπο να με φέρει.


Δεν στο έστειλα σε πμ.,μήπως ενδιαφέρονται και άλλοι εδώ μέσα να μάθουν. :wave2:

φιλε μου τα πιστακια ειναι ελαχιστα αλλα εχει τρομερα μερη για εντουροβολτες .απιστευτα ωραια θα ελεγα .θα σου στειλω σε π.μ το τηλ μου για να με ενημερωσεις εγκαιρως οταν θα ανεβεις για να σε ξεναγησουμε στο ορος θεσσαλονικη .

STOYBI
19/03/2008, 21:16
:look:

Πολλη ησυχια επεσε στο μαγαζι....!!! :)

Λοιπον ....

indorr enduro Genova 18-02-2007 >>>http://www.youtube.com/watch?v=qQkNzkwTZYk


:beer: :beer:

:wave2:

DimChios
20/03/2008, 01:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
:look:

Πολλη ησυχια επεσε στο μαγαζι....!!! :)

Λοιπον ....

indorr enduro Genova 18-02-2007 >>>http://www.youtube.com/watch?v=qQkNzkwTZYk


:beer: :beer:

:wave2:


Γιατί δεν κάνουν ενα τετοιο στην Ελλαδα την επομενη φορα ΑΝΤΙ το κλασσικο SX που το εχουμε βαρεθει??

:confused:


γαμεί λεμε!!!!

STOYBI
20/03/2008, 14:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Γιατί δεν κάνουν ενα τετοιο στην Ελλαδα την επομενη φορα ΑΝΤΙ το κλασσικο SX που το εχουμε βαρεθει??

:confused:


γαμεί λεμε!!!!

Τρια χρονια τωρα και εγω αυτο αναρωτιεμε Μητσε.... :rolleyes:

Πιθανον αποτρεπτικα λειτουργει η πολυ περισσοτερη δουλεια, και τα παραπανω εξοδα που εχει ενας τετοιος αγωνας .

:beer: :beer:

:wave2:

dirtbird
20/03/2008, 14:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Τρια χρονια τωρα και εγω αυτο αναρωτιεμε Μητσε.... :rolleyes:

Πιθανον αποτρεπτικα λειτουργει η πολυ περισσοτερη δουλεια, και τα παραπανω εξοδα που εχει ενας τετοιος αγωνας .

:beer: :beer:

:wave2:

εκεί κατέληξες μετά από 3 χρόνια σκέψη? :confused: :confused: :D

STOYBI
20/03/2008, 14:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
εκεί κατέληξες μετά από 3 χρόνια σκέψη? :confused: :confused: :D

Ψιτ... Σε ψαχνουν.... :rolleyes:

κατι ακουστηκε για το ... 622 ! :look:



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Χωμάτινος
21/03/2008, 08:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από nantin
GAS GAS EC 250 AT STAIRS

Παρατηρητήριο;

STOYBI
22/09/2008, 22:25
Romaniacs 2008

http://www.youtube.com/watch?v=XHzyyRMEQLk


:D

geotriada
01/10/2008, 08:18
αυτο και αν ειναι hard,,,,



http://www.youtube.com/watch?v=6DE-J5Ufh0k&feature=related

STOYBI
01/10/2008, 09:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από geotriada
[B]αυτο και αν ειναι hard,,,,



Στο δικο μου βιντεο πιο πανω......Εσκασα στα γελια.....

Οταν καποια στιγμη στο βιντεο δειχνει καποιον να ανεβαινει το ανηφορικο με τα 1000 ( το εβγαλε ο μαγκας λεω.....)

Και στο αμεσως επομενο δευτερολεπτο βλεπω το μηχανακι να κατρακυλαει μονο του πισω με τα 10000.... :lol: :lol: :lol:

marios8
01/10/2008, 13:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από geotriada


Και το δικό μας μετά το τέταρτο λεπτό δεν είναι άσχημο :D

http://www.youtube.com/watch?v=JqDFkGgppfs



Υγ Μας την κάνατε το Σάββατο με τον Κωστή. Κάτσαμε μέχρι τις 4:00 :bigcry: :bigcry:
Όποτε θές να ανέβεις ρίξε σύρμα :beer: :wave2:

geotriada
01/10/2008, 15:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8


Υγ Μας την κάνατε το Σάββατο με τον Κωστή. Κάτσαμε μέχρι τις 4:00 :bigcry: :bigcry:
Όποτε θές να ανέβεις ρίξε σύρμα :beer: :wave2:


ελα ρε Μαριε ,,κριμα και ηθελα να πιω καφε σαν τρελος λεμε:lol:
περιττο να σου πω οτι με ψοφησανε:bigcry:

αντε να κανονισουμε κατι για το σκ:beer: :beer:

electronics
24/11/2008, 23:28
ψαχνω για ατομα που να ψηνονται για βραχια ανηφορες και γκρεμια...


148939

MikeG
25/11/2008, 09:49
Υπάρχουν αρκετοί συμφορουμίτες οι οποίοι ασχολούνται με το enduro, αν και τώρα τελευταία δεν εμφανίζονται συχνά.
Υποθέτω δεν είσαι Κρήτη, οπότε εγώ δε μπορώ να σε "βοηθήσω".

Σίγουρα πάντως θα βρεθεί παρέα!

:wave2:

dirtbird
25/11/2008, 10:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από electronics
ψαχνω για ατομα που να ψηνονται για βραχια ανηφορες και γκρεμια...

Φίλε στην Θήβα που είσαι σε 2 εβδομάδες έχει αγώνα του Attika Cup.
Έλα εκεί να γνωρίσεις κόσμο, αλλά μου κάνει εντύπωση που δεν γνωρίζεις κόσμο από την πόλη σου....

Πάντως στην κατηγορία 1 συμμετέχει πολύ συχνά από την πόλη σου, ο Σκούτερης ο οποίος ανήκει και στην ΛΕΜΟΘ και ο οποίος -από το λίγο που τον γνωρίζω- είμαι σίγουρος ότι θα σε βοηθήσει να βρεις παρέα.

:wave2:

electronics
25/11/2008, 13:45
δεν ειπε κανεις οτι δεν γνωριζω κοσμο απο την θηβα η δεν ξερω που πεφτει το βουνο...ο σκουτερης παναγιωτης ειναι ο καλυτερος μου φιλος... οπως και ολα τα αλλα παιδια που ασχολουνται...απλα για να ειμαι ξεκαθαρος ζητησα ατομα για hard enduro και οχι enduro...

electronics
25/11/2008, 13:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από electronics
δεν ειπε κανεις οτι δεν γνωριζω κοσμο απο την θηβα η δεν ξερω που πεφτει το βουνο...ο σκουτερης παναγιωτης ειναι ο καλυτερος μου φιλος... οπως και ολα τα αλλα παιδια που ασχολουνται...απλα για να ειμαι ξεκαθαρος ζητησα ατομα για hard enduro και οχι enduro... ξεχασα να πω οτι ο φιλος μου προπονειται οταν εγω παω την βολτα μου και ετσι εχουμε χαθει...

mpou
25/11/2008, 14:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από electronics
απλα για να ειμαι ξεκαθαρος ζητησα ατομα για hard enduro και οχι enduro...

Δηλαδη? Για ριξε καμια φωτο ρε μαστορα, να δουμε αν μπορουμε να ανταπεξελθουμε:winka:

MikeG
25/11/2008, 14:09
Μήπως ενδιαφέρεσαι περισσότερο για trial? :wave2:

zubitos
25/11/2008, 19:03
Ρε φωνάξτε το 222 να κάνει παρέα στο παιδί.:a13:

SVX
25/11/2008, 19:37
Α!!!! ΡΕ! κατι προστυχες προτασεις στο Φορουμ... :blush:

κατσε να το κανω μετατροπη scrambler και θα σας δειξω εγω...θα δειτε τι θα παθετε!!:lol:

iatrodikastis
25/11/2008, 19:41
...να κατουράγαμε και λίγο...:bigcry: :bigcry: :rotflmao: :bigcry: :bigcry:

electronics
25/11/2008, 22:18
ρε παιδες για λιγο αληθινο enduro μιλησα προς θεου...ο φιλος με κατατοπισε με το SAKELAND και λεω να παω.. σας ευχαριστω ολους...

STOYBI
25/11/2008, 22:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από electronics
ρε παιδες για λιγο αληθινο enduro μιλησα προς θεου...ο φιλος με κατατοπισε με το SAKELAND και λεω να παω.. σας ευχαριστω ολους...

Μαλλον δεν καταλαβαν ( ουτε και εγω ) για τι ειδος εντουρο η πως εννοεις εσυ το hard....

1) Αν εννοεις ανεβασμα πλαγιας με περασμενο τον αγκωνα στο μπροστινο συστημα και να ανεβαινουμε σερνοντας το μηχανακι... Η στο κατεβασμα να γκρεμοτσακιζουμε πρωτα την μοτο και μετα να προσπαθουμε να κατεβουμε και εμεις ( η ενιοτε να γκρεμοτσακιζομαστε και οι δυο μαζι.....

Η

2) Απλο εντουρο σε δυσκολα περασματα που ομως εσυ να το θεωρεις hard και ο αλλος απλο εντουρο.....

Διευκρινισε τι εννοεις ωστε να βρεθει και καποιος φιλος που ταιριαζουν τα γουστα σας....

:wave2:

electronics
25/11/2008, 22:40
εχεις δικιο...λοιπον οταν λεω hard enduro εννοω μια σκληρη ερασιτεχνικη βολτα στο βουνο που να περιεχει απολυτες ανηφορες/κατηφορες δυκολα περασματα βραχια και οτι αλλο δυσκολο.....

marios8
25/11/2008, 22:52
Μάλλον κάτι τέτοιο θα σε ενδιέφερε

http://www.youtube.com/watch?v=kVgQy7MoAVw

http://www.youtube.com/watch?v=iZhkeIiYzCo&feature=related

Γίνεται κάθε χρόνο στη Θεσσαλονίκη :wave2:

Doc Off-Road
26/11/2008, 00:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από electronics
εχεις δικιο...λοιπον οταν λεω hard enduro εννοω μια σκληρη ερασιτεχνικη βολτα στο βουνο που να περιεχει απολυτες ανηφορες/κατηφορες δυκολα περασματα βραχια και οτι αλλο δυσκολο.....

έπρεπε να ήσουν στο Trail Ride της Ελευσίνας... της Κερατέας... στο Πόρτο Χέλι... ή στους Άγιους Θεόδωρους...:eek: :eek: :eek: :beer:

dirtbird
26/11/2008, 04:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από Doc Off-Road
έπρεπε να ήσουν στο Trail Ride της Ελευσίνας... της Κερατέας... στο Πόρτο Χέλι... ή στους Άγιους Θεόδωρους...:eek: :eek: :eek: :beer:

Συνεπώς μιλάμε για .... hard trailride?:confused: :confused:

Doc Off-Road
26/11/2008, 09:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Συνεπώς μιλάμε για .... hard trailride?:confused: :confused:

Φυσικά! Γιατί αφρίζει το κεφάλι σου?
έχουμε και εύκολα με άλλη διαδρομή! Δεν σε κατάλαβα!

dirtbird
26/11/2008, 10:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Doc Off-Road
Φυσικά! Γιατί αφρίζει το κεφάλι σου?
έχουμε και εύκολα με άλλη διαδρομή! Δεν σε κατάλαβα!
:confused: =confused...:winka:

Άντε να δούμε πότε θα τα κάνεις enduro όλα όσα έχεις μαζεμένα......:beer:

drmel
26/11/2008, 11:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
:confused: =confused...:winka:

Άντε να δούμε πότε θα τα κάνεις enduro όλα όσα έχεις μαζεμένα......:beer:

you, trailride???;)

dirtbird
26/11/2008, 11:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από drmel
you, trailride???;)

:nono:
as stated above, me enduro (sort of...:lol: :lol: )

OldMan
26/11/2008, 15:13
Τρεχάτε κορίτσια...!!!

(εδώ μαζεύονται οι hard core Εντουράδες ...) :blush:

STOYBI
26/11/2008, 19:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Τρεχάτε κορίτσια...!!!

(εδώ μαζεύονται οι hard core Εντουράδες ...) :blush:


Παρακαλω..... Τετραχρονα με βεντιλατερ και αυτοκινητιστικου τυπου αναπτηρες κατω απο την σελα .......

Να κανουν στην ακρη...... :smokin:

:beer: :beer:

dirtbird
26/11/2008, 23:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Παρακαλω..... Τετραχρονα με βεντιλατερ και αυτοκινητιστικου τυπου αναπτηρες κατω απο την σελα .......

Να κανουν στην ακρη...... :smokin:

:beer: :beer:

Που πας ρε φιλαράκι στα hard χωρίς μίζα? :confused: :confused:

ή έστω rekluse? :bigcry: :bigcry:

electronics
27/11/2008, 08:25
κανει το εργαλειο μου για hard?


149096

SeNNinhA
27/11/2008, 08:51
Σιγουρα ΟΧΙ με αυτά τα λάστιχα.

Το Α και το Ω είναι σωστά λάστιχα ανάλογα το τι θέλεις να κάνεις σε όλες τις μηχανές και για κάθε χρήση.

Με δεδομένο ότι αλλάζεις λάστιχα, για να κάνεις HARD enduro με την πραγματική έννοια του ορισμού, το μηχανάκι σου δεν κάνει. Βέβαια δεν σημαίνει ότι και με το καλύτερο μηχανάκι θα μπορούσες εσύ (ή οποιοσδήποτε άλλος) να κάνεις Hard enduro εαν δεν έχεις κάποια βασική τουλάχιστον εμπειρία. Όλα ξεκινάνε από τα βασικά πρώτα και μετά πάμε στα δύσκολα. Μπορεί βέβαια να είσαι και natural borne talent οπότε.... ???? Ενας πραγματικά έμπειρος βέβαια μπορεί να πήγαινε και με αυτό (και θα του έβγαινε η ψυχή) αλλα δεν μιλάμε για αυτή την περίπτωση εδώ.

Αυτό δεν σημαίνει όμως ότι δεν κάνει εντούρο. Πας από εκδρομικό εντούρο εως και ενα μέτριο trail ride. Σε trail ride έχουν συμμετάσχει μέχρι και Transalp αξιοπρεπώς για τα δεδομένα τους. Το KLR έχει 2 βασικά μειονεκτήματα. Είναι βαρύ και δεν έχει καλές αναρτήσεις. Στα δύσκολα θα σε κουράσει περισσότερο και εαν σου πέσει σε περίεργο σημείο θα σε ταλαιπωρήσει για να το ξαναστήσεις όρθιο.

SeNNinhA
27/11/2008, 08:53
Κάτσε να φωνάξω τον Kosdros να κανονίσει ενα ΑΡΜΑΓΕΔΩΝ να σας φύγει όλους η ψυχή ..... Δεν σας πήρε χαμπάρι ακόμη γι αυτό το συζητάτε ακόμη .....

kordix
27/11/2008, 08:59
Εκτός από το hard enduro θα με ενδιέφερε να μάθω αν υπάρχει και metal enduro ή thrash enduro:p :D :smokin:

SeNNinhA
27/11/2008, 08:59
Αυτό δεν είναι HARD ENDURO

Είναι εκδρομή με τα παιδιά για πικ-νικ


149100

SeNNinhA
27/11/2008, 09:05
Αυτό είναι HARD ENDURO (για να δανειστό μερικές φωτό από φιλικό site)


149103

SeNNinhA
27/11/2008, 09:06
συνεχίζει...


149104

SeNNinhA
27/11/2008, 09:06
και συνεχίζει....


149105

SeNNinhA
27/11/2008, 09:07
λίγο πιο εύκολα για χαλάρωμα ....


149106

SeNNinhA
27/11/2008, 09:08
ας ανέβουμε και ενα σκαματάκι....


149107

SeNNinhA
27/11/2008, 09:09
την πιάνεις λίγο σε παρακαλώ.....


149108

SeNNinhA
27/11/2008, 09:16
...και ενα εύκολο πέρασμα...


149110

marios8
27/11/2008, 09:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostasYZ
Εκτός από το hard enduro θα με ενδιέφερε να μάθω αν υπάρχει και metal enduro ή thrash enduro:p :D :smokin:


Καλά, αν δεν δοκιμάσεις το black metal enduro δεν έχεις δοκιμάσει τίποτα :smokin: :smokin:

Doc Off-Road
27/11/2008, 10:53
Α! καλά! Μιλάμε έχετε πέσει στα "βαριά" ε?

Αρχίστε αποτοξίνωση!

Κυριακή θια πάω να κάνω το αγαπημένο μου μονοπατάκι, 8 χιλιόμετρα - 5 περίπου ωρίτσες!

Ιμάντες, δίσκοι, νερό απαραίτητα!:D :D :D

VANDA
27/11/2008, 11:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από SeNNinhA
την πιάνεις λίγο σε παρακαλώ.....



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
Τέλεια λεζάντα.. ωραίες φωτογραφίες!

SeNNinhA
27/11/2008, 12:06
RED BULL Romaniacs !!!!


http://www.youtube.com/watch?v=V3G36Lrl4e0

Προσέξτε την ταμπέλα στα 36" στο βίντεο (η φωτό που βλέπετε) !!!!


http://www.youtube.com/watch?v=j4Cx5kDWxUg

2008 promo --- http://www.youtube.com/watch?v=yb7R0fKoN_Y

2008 prologue --- http://www.youtube.com/watch?v=aXo_e9buLww

2008 day 1 --- http://www.youtube.com/watch?v=x1kF1X0X1o0

2008 day 2 --- http://www.youtube.com/watch?v=RM9b5PSyJMA

2008 day 3 --- http://www.youtube.com/watch?v=DsT0KHhu-zc

2008 day 4 --- http://www.youtube.com/watch?v=5n9Nw_n5I9Q


149114

dirtbird
27/11/2008, 12:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από SeNNinhA
Σιγουρα ΟΧΙ με αυτά τα λάστιχα.

Ούτε με αυτή τη σέλλα.... :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

SeNNinhA
27/11/2008, 13:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Ούτε με αυτή τη σέλλα.... :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

Απο όλα αυτά η σέλα σε πείραξε? Μια χαρά θα πήγαινε και με τουριστική σέλα εαν είχε πιο καλές αναρτήσεις.

dirtbird
27/11/2008, 13:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από SeNNinhA
Απο όλα αυτά η σέλα σε πείραξε? Μια χαρά θα πήγαινε και με τουριστική σέλα εαν είχε πιο καλές αναρτήσεις.

Ε αφού εσένα σε πείραξαν τα λάστιχα....:lol: :lol: :winka:

Ωραίες φωτό, πρέπει να βρούμε ένα τρόπο να τις σώσουμε...;)

SeNNinhA
27/11/2008, 13:55
Πήγαινε ΕΔΩ (http://www.redbullromaniacs.com/photo/photos-2008/) και κατέβασε όσες θέλεις


Υ.Γ. Το @#$%@#$% το post του παιδιού :a27:

iatrodikastis
27/11/2008, 16:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από electronics
κανει το εργαλειο μου για hard?


ρε μάγκα,

εσύ δεν ήσουν στο άττικα στην μάνδρα,

σκούπιζες αν δεν κάνω λάθος,

αποκλείεται να κάνω,

:beer: ,

που να πάρεις και enduro μηχανάκι.

:wave2:

electronics
27/11/2008, 18:00
ναι εγω ημουν.... ωραια κομματια... εσυ σκουπα ησουν?

iatrodikastis
27/11/2008, 18:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από electronics
ναι εγω ημουν.... ωραια κομματια... εσυ σκουπα ησουν?


έκανα σκούπα ινδιάνικη.

κοίτα έλεγα με τι έβγαλε άνετα το ανηφόρι ο μάγκας.:beer:

kordix
27/11/2008, 19:20
Φίλε elecrtonics τσάκω αυτές τις :beer: :beer: :beer: από μένα.

Δεν έχεις και το πιο κατάλληλο μηχανάκι αλλά μπράβο σου που κάνεις εντούρο με αυτό.




Κάποια στιγμή που θα στο επιτρέψουν τα οικονομικά σου, πάρε ένα πιο κατάλληλο μηχανάκι. Θα το ευχαριστιέσαι ακόμα περισσότερο.

dirtbird
27/11/2008, 20:14
Συγχωνεύθη και διεσώθη.....





Αρχικά δημιουργήθηκε από SeNNinhA
Υ.Γ. Το @#$%@#$% το post του παιδιού :a27:


Αρχικά δημιουργήθηκε από SeNNinhA
Αυτό δεν είναι HARD ENDURO

Είναι εκδρομή με τα παιδιά για πικ-νικ

Take it easy now....
:wave2: