PDA

View Full Version : Eνας χωρος συζήτησης για το Hard Enduro !!!!



Σελίδες : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11

fantacid
15/06/2007, 12:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos force
to teleytaio 0-300 exei pantws ena poly wraio dvd diarkeias 90+leptvn me olo to romaniacs...poly wraio


του '07?

nikos force
15/06/2007, 13:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
του '07? den nomizw oti egine akoma to feteino...h opou na'nai ginetai h molis egine...kserei kaneis na ypologisei poio to kostos symmetoxis enos idiwti se mia tetoia diorganwsi...me h xwris mixaniko(egw tha parw ton kyrio dirtbird o allos o oldman moy akougetai ligo periergos anthrwpos...):D

fantacid
15/06/2007, 13:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos force
den nomizw oti egine akoma to feteino...h opou na'nai ginetai h molis egine...kserei kaneis na ypologisei poio to kostos symmetoxis enos idiwti se mia tetoia diorganwsi...me h xwris mixaniko(egw tha parw ton kyrio dirtbird o allos o oldman moy akougetai ligo periergos anthrwpos...):D


για τον περιεργο ανθρωπα υπολογισε τα εξοδα x2
η καταλωση τσιπουρου κ τα τσιγαρα του ανεβαζουν το κασε!!

:smokin:
:beer: :beer:
:smokin:

nikos force
15/06/2007, 14:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
για τον περιεργο ανθρωπα υπολογισε τα εξοδα x2
η καταλωση τσιπουρου κ τα τσιγαρα του ανεβαζουν το κασε!!

:smokin:
:beer: :beer:
:smokin: den ton thelw ayton ton kyrio...tha exw san master engineer ton dirtbird kai an kollhsei kapoy h den kserei kati tote tha analabw kai ta eksoda thlefvnikhs xrewshs pros ton kyriouli me ta tsipoura:smokin:

dirtbird
15/06/2007, 15:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos force
den ton thelw ayton ton kyrio...tha exw san master engineer ton dirtbird kai an kollhsei kapoy h den kserei kati tote tha analabw kai ta eksoda thlefvnikhs xrewshs pros ton kyriouli me ta tsipoura:smokin: Εννοείται ότι με το που σηκώσεις το τηλέφωνο, εγώ την έχω κάνει. :smokin: :smokin: :smokin:



Να έρθει αυτός να σου αλλάξει (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=41570) ελατήρια σε 15 λεπτά...:rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao:

nikos force
15/06/2007, 15:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Εννοείται ότι με το που σηκώσεις το τηλέφωνο, εγώ την έχω κάνει. :smokin: :smokin: :smokin:



Να έρθει αυτός να σου αλλάξει (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=41570) ελατήρια σε 15 λεπτά...:rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: αυτα παθαινεις με τα τσιπουρα ,ξεκινας μια δουλεια στισ 3 το μεσημερι και οταν ξανακοιτασ το ρολοι εχει παει 3κ15 την αλλη μερα αλλα εσενα σου φαινεται σαν να εχει περασει ΜΟΝΟΟΟΟ ενα τεταρτακι...

KaTaNaS
15/06/2007, 16:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
Kαμιά γνώμη για το HUSQVARNA WR 250 του 2005 :look: :wave2:

υπαρχει ενα του 06' στα 4000 αν σε ενδιαφερει... απο αγωνιζομενο (ετρεξε στην σεζον 06' ), αλλα σε αριστη κατασσταση

:wave2:

το εχω καβαλησει και ξυριζει λέμε! :uplate:

marios8
15/06/2007, 18:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
υπαρχει ενα του 06' στα 4000 αν σε ενδιαφερει... απο αγωνιζομενο (ετρεξε στην σεζον 06' ), αλλα σε αριστη κατασσταση

:wave2:

το εχω καβαλησει και ξυριζει λέμε! :uplate:


Δεν είναι για μένα :sad:

Έχει πινακίδες?
:wave2:

KaTaNaS
15/06/2007, 19:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
Έχει πινακίδες?
:wave2:

nai lemeeeeeeeeeee! etrexe sto panellhnio...

einai sthn plataiwn, sto hell in store...

mhxanaki ths omadas ths hell in store... apsoaga synthrhmeno apo xeliwth

nantin
15/06/2007, 19:01
ΕΙΠΑΤΕ ΤΗ ΜΑΓΙΚΗ ΛΕΞΗ ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΡΕΛΛΟ ΘΕΜΑΤΑΚΙ ΚΑΙ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΣΑΣ ΧΑΙΡΕΤΩ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΤΙ ΠΑΡΑΚΑΛΑΩ ΤΟΥΣ ΒΟΡΕΙΟΥΣ ΓΙΑ ΕΝΤΟΥΡΑΔΑ ΚΑΙ ΣΠΟΝΣΟΡΑΡΩ ΜΕ ΤΣΙΠΟΥΡΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΑΠΑΙΧΤΟ ΑΛΛΑ ΒΛΕΠΩ ΠΟΛΥ ΗΣΥΧΙΑ .ΟΠΟΤΕ ΑΝΕΒΑΙΝΟΥΜΕ ΟΙ ΓΝΩΣΤΟΙ ΥΠΟΠΤΟΙ ΕΝΑ ΓΚΑΣ ΓΚΑΣ 250 07 ΚΑΙ ΕΝΑ WR 426 .ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ΟΠΩΣ ΕΝΗΜΕΡΩΘΗΚΑ ΠΡΩΤΑ Ο ΘΕΟΣ ΜΠΑΙΝΕΙ ΕΝΑ CRF 450 ΟΠΟΤΕ ΤΡΕΛΛΗ ΤΡΙΑΔΑ .ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΩ ΤΟ ΧΟΝΤΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ . ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΣΓΕΙΩΝΟΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΠΟΛΟΣΤΗ ΦΟΡΑ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ ΔΥΝΑΤΟ ΕΝΤΟΥΡΟ ΣΤΙΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ ΤΟΥ ΠΑΡΤΝΕΡΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΒΓΑΙΝΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΟ ΡΥΘΜΟ ΜΑΣ ΝΑ ΖΩΝΤΑΝΕΨΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΤΑ ΝΤΑΝΛΟΠΑΚΙΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΕ ΕΝΤΟΥΡΟ .ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΜΕ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΒΡΟΧΟΥΛΑ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΖΗΤΑΜΕ ΠΟΛΛΑ?

KaTaNaS
15/06/2007, 19:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από nantin
ΚΑΙ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΤΑ ΝΤΑΝΛΟΠΑΚΙΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΕ ΕΝΤΟΥΡΟ

ποια; 756; ρεσπεκτ!

εβγαλε και κατι καινουργια λέει, απίστευτα! :wave2:

marios8
15/06/2007, 19:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
ποια; 756; ρεσπεκτ!




:a23: :a23: :a23:
Με έχουν γλυτώσει απο πολλες τούμπες:lol: :wave2:

nantin
15/06/2007, 19:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
:a23: :a23: :a23:
Με έχουν γλυτώσει απο πολλες τούμπες:lol: :wave2:

ΕΝΘΑΡΥΝΤΙΚΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ ΑΛΛΑ ΘΑ ΦΑΝΕΙ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΕΙΜΑΙ Ο ΑΡΧΟΝΤΑΣ ΤΗΣ ΤΟΥΜΠΑΣ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΙΣ ΕΙΔΙΚΕΣ ΤΟΥ ΠΑΡΤΝΕΡΣ ΘΑ ΔΩΣΩ ΡΕΣΙΤΑΛ .ΘΑ ΣΥΜΠΛΥΡΩΣΩ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΜΑΜΑΚΙΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΤΙΣ ΔΙΟΡΘΩΣΕ ΤΩΡΑ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΤΟ ΛΑΣΤΙΧΟ ΣΤΙΣ ΓΚΕΛΕΣ ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΒΟΗΘΕΙΑ ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΩ ΤΙ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΕΧΕΙΣ?

marios8
15/06/2007, 19:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από nantin
ΕΝΘΑΡΥΝΤΙΚΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ ΑΛΛΑ ΘΑ ΦΑΝΕΙ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΕΙΜΑΙ Ο ΑΡΧΟΝΤΑΣ ΤΗΣ ΤΟΥΜΠΑΣ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΙΣ ΕΙΔΙΚΕΣ ΤΟΥ ΠΑΡΤΝΕΡΣ ΘΑ ΔΩΣΩ ΡΕΣΙΤΑΛ .ΘΑ ΣΥΜΠΛΥΡΩΣΩ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΜΑΜΑΚΙΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΤΙΣ ΔΙΟΡΘΩΣΕ ΤΩΡΑ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΤΟ ΛΑΣΤΙΧΟ ΣΤΙΣ ΓΚΕΛΕΣ ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΒΟΗΘΕΙΑ ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΩ ΤΙ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΕΧΕΙΣ?

To λάστιχο έχει ταλαιπωρηθεί πολυ.Το έχω αρκετό καιρό (για Enduro), όμως το κράτημα του είναι καταπληκτικό χωρίς να έχει κόψει ούτε ένα τακούνι :eyepop: .

A ναι ΧR :beer: :wave2:

zubitos
15/06/2007, 20:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
Δεν είναι για μένα :sad:

Έχει πινακίδες?
:wave2:


για μένα? :confused:


:lol: :lol: :lol: :lol:

STOYBI
15/06/2007, 20:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
Kαμιά γνώμη για το HUSQVARNA WR 250 του 2005 :look: :wave2:


To 06 φιλου που καβαλησα για λιγο μου αρεσε πολυ ( για του Κωστη μιλαω Σταυρο ) ..

Και μεχρι στιγμης παρολο που του εχει πιει το αιμα σε βολτες, πανελληνιο , Αττικα δεν του εχει κανει κιχ......:rolleyes:

:wave2:

STOYBI
15/06/2007, 20:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
To λάστιχο έχει ταλαιπωρηθεί πολυ.Το έχω αρκετό καιρό (για Enduro), όμως το κράτημα του είναι καταπληκτικό χωρίς να έχει κόψει ούτε ένα τακούνι :eyepop: .

A ναι ΧR :beer: :wave2:

Ουτε στο ΚΤΜ κοβει......:D

Ειμαι και γλυκογκαζος ο κερατας... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

STOYBI
15/06/2007, 20:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
ποια; 756; ρεσπεκτ!

εβγαλε και κατι καινουργια λέει, απίστευτα! :wave2:

Πες περισσοτερες πληροφοριες ...... :look:


:wave2:

KaTaNaS
16/06/2007, 01:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Πες περισσοτερες πληροφοριες ...... :look:


θα θυμηθω ποιος μου το ειπε και θα σου πώ! :wacko:

jasondakar
16/06/2007, 03:30
ασχετο αλλο μηπως ειδε κανεις το dvd του 0-300 με ΡΟΜΑΝΙΑΚΣ μεσα?? απλα απιστευτο

marios8
16/06/2007, 15:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
[B: [/B]


Σημερα είχα πάει μια βόλτα με τον Πέτρο τον Ιατροδικαστή και μου έδειξε κάτι μονοπάτια που δεν τα ήξερα.
Εκανα μια βόλτα με το EXC 200 και με εντυπωσίασε το πόσο ελαφρύ ήταν σε συνδυασμό με το γκάζι του. Το κάνουν το απόλυτο όπλο στα μονοπάτια. Δεν νομίζω πως για μονοπάτι και γενικά δύσκολα πράγματα χρειάζεσαι περισσότερο γκάζι. Εκει που με χαλανε τα 2χρονα είναι οι φλαταδούρες γιατί έχω συνηθίσει με τα 4χρονα και έχω προσαρμόσει το στίλ μου εκει.
Βέβαια όλα είναι θέμα συνήθειας :)
Αρχίζω να καλοβλέπω και το EXC 400 γιατί έχει στοιχεια που μου ταιριάζουν :D :wave2:

A έβγαλα και την πίσω ανάρτηση off :sad:

marios8
16/06/2007, 15:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από jasondakar
ασχετο αλλο μηπως ειδε κανεις το dvd του 0-300 με ΡΟΜΑΝΙΑΚΣ μεσα?? απλα απιστευτο


Ναι είναι κόλλημα :beer: :wave2:

Trickster
16/06/2007, 17:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
Σημερα είχα πάει μια βόλτα με τον Πέτρο τον Ιατροδικαστή και μου έδειξε κάτι μονοπάτια που δεν τα ήξερα.
Εκανα μια βόλτα με το EXC 200

Οπότε γλύτωσα το μωρό μου από τα χεράκια σου.. :D :D

marios8
16/06/2007, 22:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από Trickster
Οπότε γλύτωσα το μωρό μου από τα χεράκια σου.. :D :D




:nono: :nono: :nono: :nono: :nono: :nono: :wave2:

nantin
26/06/2007, 13:41
ΤΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΙΝΑΙ ΣΟΥΠΕΡ ΟΠΩΣ ΚΑΙ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΝΤΟΥΡΟΔΙΑΔΡΟΜΗ ΜΕ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΤΟ ΝΑΣΟ ΜΕ ΤΟ ΓΙΑΜΑΧΑ 5ΚΑΙ ΜΙΣΗ ΜΠΗΚΑΜΕ ΣΤΟ ΒΟΥΝΟ ΚΑΙ 9 ΚΑΙ ΜΙΣΗ ΓΥΡΙΣΑΜΕ ΦΑΓΑΜΕ ΕΝΑ ΡΕΖΕΡΒΟΥΑΡ ΣΕ ΕΙΔΙΚΕΣ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΕΒΡΑΣΕ ΤΟ ΡΕΖΕΡΒΟΥΑΡ ΤΟΥ ΚΑΙ ΕΚΑΝΕ ΥΠΕΡΧΕΙΛΙΣΗ ΤΟ ΨΥΓΕΙΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΒΓΑΖΕΙ ΚΑΠΝΟΥΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΙΝΗΤΡΑ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΧΑΣΑΜΕ ΚΑΜΜΙΑ 10ΑΡΙΑ ΚΙΛΑ ΑΠΟ ΙΔΡΩΤΑ ΔΩΣΑΜΕ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΑΠΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ ΜΕ ΣΚΟΠΟΠ ΤΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΤΟ ΕΝΤΟΥΡΟ ΤΟΥ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ ΟΣΟ ΓΙΑ ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ Η ΠΙΣΤΑ ΤΟΥ ΠΑΝΟΡΑΜΑΤΟΣ ΚΑΙ Η ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΤΟΥ ΣΚΡΑΜΠΛ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΕΣ ΩΡΕΣ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΣΕ ΦΟΡΜΑ .

marios8
05/07/2007, 19:15
Ti έγινε ρε παίδες δεν έχουμε τίποτα να συζητησουμε για Enduro? :beer: :beer: :wave2:

STOYBI
05/07/2007, 19:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
Ti έγινε ρε παίδες δεν έχουμε τίποτα να συζητησουμε για Enduro? :beer: :beer: :wave2:

Εχουν πιασει ζεστες και εχουμε μπει στην καταψυξη Μαριε...... :rotflmao: :rotflmao:


:beer: :beer:


:wave2:

marios8
05/07/2007, 19:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Εχουν πιασει ζεστες και εχουμε μπει στην καταψυξη Μαριε...... :rotflmao: :rotflmao:


:beer: :beer:


:wave2:

Miaς και απαντησε πρώτος ο αρχιεντουρας θα του θέσω ένα ερωτημα.

Ας πουμε οτι σου δινόταν η ευκαιρία να τρεξεις σε έναν απο τους 2 αγώνες ποιόν θα διάλεγες?

1. Erzberg Rodeo

2. Red Bull Romaniacs

Παρακαλω να αιτιολογήσετε :beer: :wave2:

STOYBI
05/07/2007, 19:43
Αρχιδι@εντουρας ??? :lol: :lol: :lol:

Red Bull Romaniacs ....

6 ημερες με τις ωραιοτερες διαδρομες για εντουρο !!!

"Ηρεμη" οδηγηση με αποκλειστικο σκοπο την απολαυση της διαδρομης και την προστασια της μοτο για την επομενη μερα.... :D

Φανταστικα περασματα--ανηφοριες --- ποταμια Με λιγα λογια.. Ο .... Τα εχω ολα...

Το Erzberg Rodeo ειναι μονο για ψυχακιδες :lol: με μοναδικο σκοπο τον τερματισμο εστω και με μονο το τιμονι περασμενο στο λαιμο !! :lol:

Εσυ ??

:beer: :beer:

:wave2:

marios8
05/07/2007, 20:41
Σιγουρα το romaniacs αυτά τα χωματα δεν τα συναντάς στην Ελλάδα :)
Το erzberg είναι όντος για ψυχάκιδες. :lol: Αλλα μια προπονησούλα σε αυτές τις ανηφόρες είναι προκληση :smilea:
Αυτο που με φοβίζει στο romaniacs είναι οι 6 μέρες :uplate:
Σκεπτομαι πως είμαι καθε φορά μετα απο 4 ώρες αγώνα και το να ξαναοδηγησω και την επομένη μου φαίνεται βουνό.
Είχα την ευκαιρία να κάνω 2ήμερο αγώνα αλλα τελικά δεν μου έκατσε :sad:

Τέλος πάντων να σου παραθέσω μια εμπειρία που δεν την είχα ξανακάνει. ΟΔΗΓΗΣΗ ΣΤΗΝ ΑΜΜΟ :hypnotize
Εμένα (δεν είχα οδηγησει ποτέ) μου φάνηκε αγγούρι :blush: .
Στη θεωρια ολα καλά: τέρμα γκάζι 1η , 2ρα, 3τη πλανάρει, το σωμα πίσω και ο θεός βοηθός. :D
Ελα όμως που το XR βυθιζε συνέχεια και ήμουν συνέχεια στο "τώρα θα πέσω".
Πλεονέκτημα έχουν τα 2χρονα που είναι πολύ ελαφριά και με πολύ γκάζι γκιιιιιν Γκιιιιιιιιν και καθάρισες.
Τα 4τράχρονα (με γκάζι) είναι σαφώς πιο βαρειά.
Σου έχει τύχει? Κανά μυστικό? :beer: :beer: :wave2:

STOYBI
05/07/2007, 21:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8

Στη θεωρια ολα καλά: τέρμα γκάζι 1η , 2ρα, 3τη πλανάρει, το σωμα πίσω και ο θεός βοηθός. :D
Ελα όμως που το XR βυθιζε συνέχεια και ήμουν συνέχεια στο "τώρα θα πέσω".
Πλεονέκτημα έχουν τα 2χρονα που είναι πολύ ελαφριά και με πολύ γκάζι γκιιιιιν Γκιιιιιιιιν και καθάρισες.
Τα 4τράχρονα (με γκάζι) είναι σαφώς πιο βαρειά.
Σου έχει τύχει? Κανά μυστικό? :beer: :beer: :wave2:

To XR ειναι οντως βαρυ.... Το exc εχει διαφορα και και στα κιλα και στο γκαζι οποτε τα πραγματα σαφως ειναι καλλυτερα.........

Κατα τα αλλα κλεισιμο γκαζιου ειναι απαγορευτικο... Απλα μειωνουμε στροφες λιγοτερο εκει , που σε κανονικες σηνθηκες θα τις μειωνες αρκετα ...
Καθισμα τερμα πισω οσο αφορα τς ευθειες ....
Το μυστικο οσο αφορα τις στραμπουλιχτες φουρκετουλες ( που υποχρεωτικα πρεπει να κλεισεις σχεδον ολο το γκαζι) ψαχνω να το βρω και εγω μιας και την τελευταια φορα στο Λαυριο τα εκανα θαλασσα....:(


:wave2:

marios8
05/07/2007, 21:25
To ΧR δεν είναι βαρύ 108 κιλάκια, απλώς δεν έχει το γκάζι για να ξεκωλείσει :(

Και να σκεφτείς οτι επι το πλειστον ήταν ευθεία (παράλληλα με την παραλία) αν εξαιρέσουμε ένα ξεροπόταμο που το έκοβε στη μέση:sick:

Τέλος πάντων εγώ τον Αύγουστο θα είμαι στον Καϊάφα (μακράν το καλύτερο μέρος για αμμο σκέψου οτι ερχόταν ο Εvans :cool: ) και ίσως βρώ ευκαιρία για καμια βολτούλα. :wacko:

:beer: :beer: :wave2:

αν σε βγάλει ο δρόμος κερνάω μπύρες :beer: :beer:

jasondakar
05/07/2007, 21:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
Miaς και απαντησε πρώτος ο αρχιεντουρας θα του θέσω ένα ερωτημα.

Ας πουμε οτι σου δινόταν η ευκαιρία να τρεξεις σε έναν απο τους 2 αγώνες ποιόν θα διάλεγες?

1. Erzberg Rodeo

2. Red Bull Romaniacs

Παρακαλω να αιτιολογήσετε :beer: :wave2:

μαλλον romaniacs θα πηγαινα ειναι αλλη φαση διαφορετικα τοπια απροσμενες διαδρομες κτλ

αλλα περα απο αυτους τους 2 αγωνες πολυ θα ηθελα ενα DAKAR αλλα περα οτι ειναι απιαστω λογο χρηματων (70.000 μονο για σημετοχη αν σε δεχτουν) υποστηριξη θελει και τρελλα @@

marios8
08/07/2007, 19:16
Σήμερα κάναμε το μισό περίπου Αττικα εντούρο .
Μιας και είχε ζέστη λέω ας πάω με κοντομάνικο (εννοείται θωρακας, αγκώνες).
Ελα όμως που περάσαμε απο κάτι βάτα, κάτι αγκάθια , κάτι κλάρες, κάτι σύρματά και άν βάλουμε και ένα καπάκι που φάγαμε γύρισα στο σπίτι και τα χέρια μου ήταν σαν να έκανα 10 χρόνια χρήση ηρωίνης.
Οσο ζέστη και να έχει, ένα μπλουζάκι μακρυμάνικο (το κλασικό εντουράδικο) είναι απαραίτητο :beer: :wave2:

Trickster
09/07/2007, 09:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
Σήμερα κάναμε το μισό περίπου Αττικα εντούρο .
Μιας και είχε ζέστη λέω ας πάω με κοντομάνικο (εννοείται θωρακας, αγκώνες).
Ελα όμως που περάσαμε απο κάτι βάτα, κάτι αγκάθια , κάτι κλάρες, κάτι σύρματά και άν βάλουμε και ένα καπάκι που φάγαμε γύρισα στο σπίτι και τα χέρια μου ήταν σαν να έκανα 10 χρόνια χρήση ηρωίνης.
Οσο ζέστη και να έχει, ένα μπλουζάκι μακρυμάνικο (το κλασικό εντουράδικο) είναι απαραίτητο :beer: :wave2:

Μάριε ελπίζω να την αποστήθισες την διαδρομή..
εφιάλτης μου χει γίνει.. πότε θα την βγάλω..

:mad: :mad:

Zid
09/07/2007, 09:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
Σήμερα κάναμε το μισό περίπου Αττικα εντούρο .
Μιας και είχε ζέστη λέω ας πάω με κοντομάνικο (εννοείται θωρακας, αγκώνες).
Ελα όμως που περάσαμε απο κάτι βάτα, κάτι αγκάθια , κάτι κλάρες, κάτι σύρματά και άν βάλουμε και ένα καπάκι που φάγαμε γύρισα στο σπίτι και τα χέρια μου ήταν σαν να έκανα 10 χρόνια χρήση ηρωίνης.
Οσο ζέστη και να έχει, ένα μπλουζάκι μακρυμάνικο (το κλασικό εντουράδικο) είναι απαραίτητο :beer: :wave2: Χώρια με τον ήλιο που έχει το καλοκαίρι !!Μπορεί να κάψεις τα χέρια σου... άμα βολτάρεις πολλές ώρες... (αντιληλιακό...!!!:eyepop: και στο βούνό...:lol: )

Julius
09/07/2007, 09:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από Zid
Χώρια με τον ήλιο που έχει το καλοκαίρι !!Μπορεί να κάψεις τα χέρια σου... άμα βολτάρεις πολλές ώρες... (αντιληλιακό...!!!:eyepop: και στο βούνό...:lol: )


Ego pantos me thn zesti kai tis "ypoxreoseis" xlomo me vlepo na vgeno mexri ton semptemvrio kai as me vrizei o Dirtys oti meno "aproponitos"



pantos re kolopeda ama pate kamia kyriaki edo konta steilte kana pm MPAS kai



:wave2:

marios8
09/07/2007, 11:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από Trickster
Μάριε ελπίζω να την αποστήθισες την διαδρομή..
εφιάλτης μου χει γίνει.. πότε θα την βγάλω..

:mad: :mad:

Kώστα δεν έπρεπε να φύγεις.
Δεν μας καθυστερούσες άλλωστε βόλτα πήγαμε δεν τρέχαμε σε αγώνα.
Πάντως εγώ επιμένω οτι κάτι δεν πάει καλά με το 200αρι σου.
Σκέψου οτι και τα 2 παιδιά με 200αρια που ήταν στην παρέα δέν το άκουγαν καλά. Κάτι με το καρμπιλατερ ισως? Δεν ξέρω ψάξτω. :beer: :beer: :wave2:

Την διαδρομή μόνο στο περίπου, αλλα είχε κάτι καλά περάσματα.

Julius το καλοκαίρι είναι όντως δύσκολο και δεν μπορείς να πηγαίνεις συνέχεια. Χθές πάντως ήταν καλά. Είχε και το αεράκι του. Δυστυχώς αυτές τις βόλτες δεν μπορείς να τις ποστάρεις γιατί δεν ξέρεις ποιος θα έρθει και δεν θέλω να πάρω κόσμο στο λαιμό μου.
Ενα πμ κάθε Παρασκευή (για όποιον ενδιαφέρεται) και θα υπάρχει άμεση ενημέρωση:wacko: :beer: :wave2:


θέλω μηχανή με μίζα :bawl: :bawl: :bawl:

Julius
09/07/2007, 11:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
Kώστα δεν έπρεπε να φύγεις.
Δεν μας καθυστερούσες άλλωστε βόλτα πήγαμε δεν τρέχαμε σε αγώνα.
Πάντως εγώ επιμένω οτι κάτι δεν πάει καλά με το 200αρι σου.
Σκέψου οτι και τα 2 παιδιά με 200αρια που ήταν στην παρέα δέν το άκουγαν καλά. Κάτι με το καρμπιλατερ ισως? Δεν ξέρω ψάξτω. :beer: :beer: :wave2:

Την διαδρομή μόνο στο περίπου, αλλα είχε κάτι καλά περάσματα.

Julius το καλοκαίρι είναι όντως δύσκολο και δεν μπορείς να πηγαίνεις συνέχεια. Χθές πάντως ήταν καλά. Είχε και το αεράκι του. Δυστυχώς αυτές τις βόλτες δεν μπορείς να τις ποστάρεις γιατί δεν ξέρεις ποιος θα έρθει και δεν θέλω να πάρω κόσμο στο λαιμό μου.
Ενα πμ κάθε Παρασκευή (για όποιον ενδιαφέρεται) και θα υπάρχει άμεση ενημέρωση:wacko: :beer: :wave2:


θέλω μηχανή με μίζα :bawl: :bawl: :bawl:



H miza einai pantelos axristo accesouar ean to mixanaki sou einai kala rythmismeno


gia poia diadromi les toy attika re man?? sto layrio?!?!


psile den ksero ti exei to mixanaki sou alla thimame oti eitane xarti opote gia na mhn doulevei kala mallon filtro-karb paizei kati.... to filtro to katharizeis meta apo kathe volta e??? mipos thelei kai ena katharisma-rythmisma to carb sou ??

marios8
09/07/2007, 12:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
H miza einai pantelos axristo accesouar ean to mixanaki sou einai kala rythmismeno


gia poia diadromi les toy attika re man?? sto layrio?!?!


psile den ksero ti exei to mixanaki sou alla thimame oti eitane xarti opote gia na mhn doulevei kala mallon filtro-karb paizei kati.... to filtro to katharizeis meta apo kathe volta e??? mipos thelei kai ena katharisma-rythmisma to carb sou ??

Περί μίζας : Το προβλημά μου δεν είναι να το βάλω μπροστά (για 3 χρόνια έβαζα το XLR 600 του 86:eyepop: ) αλλα όταν πέσεις και κάνει υπερχείλιση τότε με την μανιβέλα την γ@μησες.
Εχεις την κουρασή σου να το γυρίσεις στην κατηφόρα ,να το σηκώσεις χωρίς να σου φύγει στον κατήφορο (και μιλάμε για κατήφορο:D ), με 35 βαθμούς Κελσίου, έ θέλει και καμια 30αρια μανιβελιές όσο και να το κάνεις ξενερώνεις. Αν δε, αυτό συμβει και σε αγώνα, κλάψτα Χαραλαμπε :sad: . Ενω με την μίζα , μια δυό και πάμε πάλι :wacko:

Περι διαδρομής : Οχι αυτό το χειμωνιάτικο με την σουπερ ειδική στο autofestival. Δεν πλοηγούσα εγώ οπότε δεν μπορώ να σου πώ ακριβώς :sick:

Περί ψηλού : Το καθάρισμα- ρύθμισμα στο carb δεν είναι κακή ιδέα :wacko: :beer: :beer: :wave2:

Julius
09/07/2007, 12:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
Περί μίζας : Το προβλημά μου δεν είναι να το βάλω μπροστά (για 3 χρόνια έβαζα το XLR 600 του 86:eyepop: ) αλλα όταν πέσεις και κάνει υπερχείλιση τότε με την μανιβέλα την γ@μησες.
Εχεις την κουρασή σου να το γυρίσεις στην κατηφόρα ,να το σηκώσεις χωρίς να σου φύγει στον κατήφορο (και μιλάμε για κατήφορο:D ), με 35 βαθμούς Κελσίου, έ θέλει και καμια 30αρια μανιβελιές όσο και να το κάνεις ξενερώνεις. Αν δε, αυτό συμβει και σε αγώνα, κλάψτα Χαραλαμπε :sad: . Ενω με την μίζα , μια δυό και πάμε πάλι :wacko:

Περι διαδρομής : Οχι αυτό το χειμωνιάτικο με την σουπερ ειδική στο autofestival. Δεν πλοηγούσα εγώ οπότε δεν μπορώ να σου πώ ακριβώς :sick:

Περί ψηλού : Το καθάρισμα- ρύθμισμα στο carb δεν είναι κακή ιδέα :wacko: :beer: :beer: :wave2:


a! ok, den eitane Attika man (ean les auto me thn eidiki me tous kormous), les auto pou etrekse o stubios kai spase thn piso anartisii apo to 450 o polto


eitane ean thimame kala dyhmeros agonas ths amotos h' tis elpa... skata ta exoume kanei leme amotoe protathima elpa protathima attika enduro light, twins, tipota triplets den exoume kannei akoma alla pou tha paei

Trickster
09/07/2007, 12:39
Έλα ρε.. δεν έχει τίποτα το μηχανάκι.. απλά ο ψηλός είναι κουλάτζα.. (μετά από τόσες μήνες αποχή)

Επίσης ο ψηλός θα το καθαρίσει και γενικά ελέγξει στο συνεργείο μόλις ξεμπλέξει με διακοπες και μαλακίες..

γιατί δεν έχει φράγκο..!! :mad: :mad:

Μάριε αν θυμάσαι την διαδρομή το κάνουμε αυτό το σκ...


Διαπίστωση, γλυστράει πολύ με την ξεραήλα.. έφαγα 2 τουμπίδια σε 1 ώρα βόλτας..!! :blush: :blush:

jasondakar
09/07/2007, 12:39
@ mario την διαδρομη την εβγαζε ενα on off 650 dakar? ή χλωμο?

KaTaNaS
09/07/2007, 12:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από jasondakar
@ mario την διαδρομη την εβγαζε ενα on off 650 dakar? ή χλωμο?

nai... bgainei... an yparxoun kai xeria gia sprwksimo!:beer:

jasondakar
09/07/2007, 12:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
nai... bgainei... an yparxoun kai xeria gia sprwksimo!:beer:


δηλαδη εχει πολυ κλειστα κομματια εε και θα φανουν τα κιλα του??? εε

Julius
09/07/2007, 13:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
nai... bgainei... an yparxoun kai xeria gia sprwksimo!:beer:

....... kai ean den se endiaferei na "simadepseis-xtypiseis" to mixanaki


se genikes grammes kalo tha eitane na to apofygeis giati se amigos enduradikes diadromes me varia motosykleta... poly syntoma h diaskedash metatrepete se vasanistirio

KaTaNaS
09/07/2007, 13:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
.se genikes grammes kalo tha eitane na to apofygeis giati se amigos enduradikes diadromes me varia motosykleta... poly syntoma h diaskedash metatrepete se vasanistirio

ela mwre gymnastikoula einai! :D

sobara twra ... mpainei to mhxanaki alla tha kourasteis poly opws leei kai o trismegistos poso mallon otan den exeis idiaiterh empeiria...


esy eisai gia rally me tetoio mhxanaki...


na mhn xaseis to 2hmero poy exei kanonistei gia zhria!:wave2:

jasondakar
09/07/2007, 13:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS



na mhn xaseis to 2hmero poy exei kanonistei gia zhria!:wave2: [/B]


:confused: :confused:

marios8
09/07/2007, 13:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από jasondakar
@ mario την διαδρομη την εβγαζε ενα on off 650 dakar? ή χλωμο?

Eγώ δεν μπορώ να την βγάλω με το 650 .

Ο Κατάνας είναι ο μοναδικός που γνωρίζω (και δεν ξέρω λίγους) που είμαι σίγουρος οτι θα την έβγαζε.

Η αλήθεια είναι οτι ο Julius έχει δίκιο. Η βόλτα μπορεί να εξελιχθεί σε κόλαση :(


Το μηχανάκι σου κάνει περισσότερο για Raid και Cross Country.

Στις εκδηλώσεις τύπου 2ήμερο στην Ζήρια είναι στο στοιχείο του. :beer: :beer: :wave2:

STOYBI
09/07/2007, 16:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
a! ok, den eitane Attika man (ean les auto me thn eidiki me tous kormous), les auto pou etrekse o stubios kai spase thn piso anartisii apo to 450 o polto


eitane ean thimame kala dyhmeros agonas ths amotos h' tis elpa... skata ta exoume kanei leme amotoe protathima elpa protathima attika enduro light, twins, tipota triplets den exoume kannei akoma alla pou tha paei

Ο Περσυνος πρωταθληματικος της Ελπα ηταν.... :D

Ναι ρε.... Αυτος που εσπασα την πισω αναρτηση -- την ποδια -- το ψυγειο -- εφαγα και εναν κορμο στον λοκω γιατι ημουν αερατος ....:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

:wave2:

marios8
09/07/2007, 17:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Ο Περσυνος πρωταθληματικος της Ελπα ηταν.... :D

Ναι ρε.... Αυτος που εσπασα την πισω αναρτηση -- την ποδια -- το ψυγειο -- εφαγα και εναν κορμο στον λοκω γιατι ημουν αερατος ....:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

:wave2:


:eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop: :beer: :wave2:

Zid
09/07/2007, 17:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
Περί μίζας : Το προβλημά μου δεν είναι να το βάλω μπροστά (για 3 χρόνια έβαζα το XLR 600 του 86:eyepop: ) αλλα όταν πέσεις και κάνει υπερχείλιση τότε με την μανιβέλα την γ@μησες.
Εχεις την κουρασή σου να το γυρίσεις στην κατηφόρα ,να το σηκώσεις χωρίς να σου φύγει στον κατήφορο (και μιλάμε για κατήφορο:D ), με 35 βαθμούς Κελσίου, έ θέλει και καμια 30αρια μανιβελιές όσο και να το κάνεις ξενερώνεις. Αν δε, αυτό συμβει και σε αγώνα, κλάψτα Χαραλαμπε :sad: . Ενω με την μίζα , μια δυό και πάμε πάλι :wacko:

Χμμ και εγώ σαν αρχάριος μετά από τούμπες δύσκολα το βάζω μπρός Μπορώ να πώ ότι έβλεπα μίζες το βράδυ στον ύπνο μου.... πολύ μανιβέλα ρε παιδί μου!!!....:bigcry: :bigcry:

marios8
09/07/2007, 17:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Zid
Χμμ και εγώ σαν αρχάριος μετά από τούμπες δύσκολα το βάζω μπρός Μπορώ να πώ ότι έβλεπα μίζες το βράδυ στον ύπνο μου.... πολύ μανιβέλα ρε παιδί μου!!!....:bigcry: :bigcry:

Να και κάποιος που με καταλαβαίνει :wacko:

Τσάκω μια :beer: :beer: :wave2:

STOYBI
09/07/2007, 17:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
Περί μίζας : Το προβλημά μου δεν είναι να το βάλω μπροστά (για 3 χρόνια έβαζα το XLR 600 του 86:eyepop: ) αλλα όταν πέσεις και κάνει υπερχείλιση τότε με την μανιβέλα την γ@μησες.
Εχεις την κουρασή σου να το γυρίσεις στην κατηφόρα ,να το σηκώσεις χωρίς να σου φύγει στον κατήφορο (και μιλάμε για κατήφορο:D ), με 35 βαθμούς Κελσίου, έ θέλει και καμια 30αρια μανιβελιές όσο και να το κάνεις ξενερώνεις. Αν δε, αυτό συμβει και σε αγώνα, κλάψτα Χαραλαμπε :sad: . Ενω με την μίζα , μια δυό και πάμε πάλι :wacko:

Περι διαδρομής : Οχι αυτό το χειμωνιάτικο με την σουπερ ειδική στο autofestival. Δεν πλοηγούσα εγώ οπότε δεν μπορώ να σου πώ ακριβώς :sick:

Περί ψηλού : Το καθάρισμα- ρύθμισμα στο carb δεν είναι κακή ιδέα :wacko: :beer: :beer: :wave2:

Απο τα πιο χρησιμα πραγματα ειναι η μιζα Μαριε ( και ασε τον μαζωχα να λεει... )

Μου εχει χρησιμευσει απο το να βαζω μπρος το μηχανακι ( πεσμενο απο την πλευρα της μανιβελας) στην αποτομη πλαγια....

Μεχρι καιπου εχω περασει πεσμενος και σφηνωμενος ( και εγω και το μηχανακι ) κατω απο πεσμενο κορμο με μιζιες και ταχυτητα μπλοκαρισμενη στο σασμαν... :D

:beer: :beer:

:wave2:

Zid
09/07/2007, 17:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
Να και κάποιος που με καταλαβαίνει :wacko:

Τσάκω μια :beer: :beer: :wave2: Μάριε άμα γυρίσει ό Ταχυδρόμος απο κρήτη να κανονίσουμε κανα βολτάκι άμα δροσίσει...:beer: :beer: :wave2:

marios8
09/07/2007, 18:27
Δεν χανόμαστε :beer: :beer: :wave2:

nantin
10/07/2007, 13:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
Περί μίζας : Το προβλημά μου δεν είναι να το βάλω μπροστά (για 3 χρόνια έβαζα το XLR 600 του 86:eyepop: ) αλλα όταν πέσεις και κάνει υπερχείλιση τότε με την μανιβέλα την γ@μησες.
Εχεις την κουρασή σου να το γυρίσεις στην κατηφόρα ,να το σηκώσεις χωρίς να σου φύγει στον κατήφορο (και μιλάμε για κατήφορο:D ), με 35 βαθμούς Κελσίου, έ θέλει και καμια 30αρια μανιβελιές όσο και να το κάνεις ξενερώνεις. Αν δε, αυτό συμβει και σε αγώνα, κλάψτα Χαραλαμπε :sad: . Ενω με την μίζα , μια δυό και πάμε πάλι :wacko:

Περι διαδρομής : Οχι αυτό το χειμωνιάτικο με την σουπερ ειδική στο autofestival. Δεν πλοηγούσα εγώ οπότε δεν μπορώ να σου πώ ακριβώς :sick:

Περί ψηλού : Το καθάρισμα- ρύθμισμα στο carb δεν είναι κακή ιδέα :wacko: :beer: :beer: :wave2:

ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΣΥΝΕΒΗ ΣΕ ΑΓΩΝΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΣΚΡΑΜΠΛ ΤΟΥ ΚΥΠΕΛΟΥ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ ΜΕ 35 ΒΑΘΜΟΥΣ 4 ΩΡΕΣ ΜΕ ΤΙΣ ΜΠΟΤΕΣ ΚΑΙ ΤΗ ΜΙΣΗ ΣΤΟΛΗ ΣΤΟΝ ΗΛΙΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΚΑΤΗΦΟΡΑ ΑΡΧΙΣΑΝ ΤΑ ΠΑΡΑΤΡΑΓΟΥΔΑ ΤΟΙ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΕΣΒΗΝΕ ΚΑΙ ΗΘΕΛΕ ΚΑΙ 30 ΜΑΝΙΒΕΛΙΕΣ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΜΕ ΣΥΝΕΠΕΙΑ ΕΓΩ ΣΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΓΥΡΟΝΑ ΕΙΜΑΙ ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ 5 ΩΡΕΣ ΕΝΤΟΥΡΟ ΓΙΑ ΤΟΣΗ ΜΑΝΙΒΕΛΛΑ ΜΙΛΑΜΕ .ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΜΟΣ ΑΠΟ ΕΞΑΝΤΛΗΣΗ .
ΠΩΣ ΜΠΑΙΝΕΙ ΜΙΖΑ ΣΕ ΔΙΧΡΟΝΟ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΟΒΑΡΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΨΑΞΟΥΜΕ .ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ Η ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΤΟΥ ΠΑΡΤΝΕΡΣ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΤΟ ΧΕΙΜΩΝΑ ΕΙΝΑΙ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΗ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΟΠΟΙΟΣ ΕΡΘΕΙ ΕΠΑΝΩ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΙΑ ΕΝΤΟΥΡΑΔΑ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΔΙΑΔΡΟΜΗ

fantacid
10/07/2007, 13:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
Περί μίζας : Το προβλημά μου δεν είναι να το βάλω μπροστά (για 3 χρόνια έβαζα το XLR 600 του 86:eyepop: ) αλλα όταν πέσεις και κάνει υπερχείλιση τότε με την μανιβέλα την γ@μησες.
Εχεις την κουρασή σου να το γυρίσεις στην κατηφόρα ,να το σηκώσεις χωρίς να σου φύγει στον κατήφορο (και μιλάμε για κατήφορο:D ), με 35 βαθμούς Κελσίου, έ θέλει και καμια 30αρια μανιβελιές όσο και να το κάνεις ξενερώνεις. Αν δε, αυτό συμβει και σε αγώνα, κλάψτα Χαραλαμπε :sad: . Ενω με την μίζα , μια δυό και πάμε πάλι :wacko:

Περι διαδρομής : Οχι αυτό το χειμωνιάτικο με την σουπερ ειδική στο autofestival. Δεν πλοηγούσα εγώ οπότε δεν μπορώ να σου πώ ακριβώς :sick:

Περί ψηλού : Το καθάρισμα- ρύθμισμα στο carb δεν είναι κακή ιδέα :wacko: :beer: :beer: :wave2:


οντωε η μανιβελα του xr ειναι θεμα!
κυριως εαν πεσει γινετε μεγαλο θεμα κ ταλαιπωρια!

φυσικα υπαρχει κολπο (αλλα θελει κ τυχει για πιασει!) κοινως γμτ!!!

το καλυτερο κολπο φυσικα ειναι να μη πεσει ή αυτη τη κακια περιπτωση σηκωμα το ταχυτερο δυνατον, οσο αυτο ειναι δυνατον!

marios8
10/07/2007, 13:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid


φυσικα υπαρχει κολπο (αλλα θελει κ τυχει για πιασει!) κοινως γμτ!!!


Ξέρεις πόσα κόλπα του έκανα ? :wave2: :lol: :rotflmao: :lol:

marios8
10/07/2007, 13:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από nantin
.
ΠΩΣ ΜΠΑΙΝΕΙ ΜΙΖΑ ΣΕ ΔΙΧΡΟΝΟ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ

Φιλαράκο δεν ξέρω κάν αν γίνεται.

Υπάρχουν όμως άτομα εδώ που γνωρίζουν. Βάλε το στα τεχνικά . Όλο και κάτι θα σου πούν οι γκουρού των τεχνικών :wave2:

marios8
10/07/2007, 13:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από jasondakar
:confused: :confused:


http://www.trailride.gr/news.php?readmore=16


:wave2: :wave2: :wave2:

OldMan
10/07/2007, 14:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
Βάλε το στα τεχνικά . Όλο και κάτι θα σου πούν οι γκουρού των τεχνικών :wave2:
Αχάααααα ....!!! :D :mad: :smokin:

Εσύ λοιπόν τους στέλνεις ... :D

Julius
10/07/2007, 14:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Αχάααααα ....!!! :D :mad: :smokin:

Εσύ λοιπόν τους στέλνεις ... :D


:rotflmao: :a029:

marios8
10/07/2007, 17:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Αχάααααα ....!!! :D :mad: :smokin:

Εσύ λοιπόν τους στέλνεις ... :D


Ωχ ο πανταχού παρών :eyepop: :eyepop:


:beer: :beer: :wave2: :wave2:

STOYBI
10/07/2007, 21:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Αχάααααα ....!!! :D :mad: :smokin:

Εσύ λοιπόν τους στέλνεις ... :D

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

dirtbird
10/07/2007, 22:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Αχάααααα ....!!! :D :mad: :smokin:

Εσύ λοιπόν τους στέλνεις ... :D

Σιγά καλέ, πως κάνεις έτσι.

Και αυτουνού και του άλλου που τον έστειλε......

θα κάνουμε ένα ΔΣ (μην το πούμε brainstorming και μας περάσουν για ψωνάρες) και μετά τους την βάζουμε.......



































ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΤΗΝ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ :evil: :evil: :bigcry: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao:

STOYBI
10/07/2007, 23:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
[B]

Ρε ... Τι κανεις εδω τετοια ωρα....

Α δεν σου ειπα....

Σου βρηκα ενα VOR κουκλα......

Ενδιαφερεσε ??? :confused:

:D

dirtbird
10/07/2007, 23:12
Λοιπόν....

Εχθές πέτυχα τον Φ.Σκαρή που συμμετείχε στο τελευταίο Romaniacs.

Επειδή -πέραν κάποιων από τα τεχνητά κομμάτια- το βίντεο του 0-300 από το περυσινό δεν με εντυπωσίασε και τόσο (χωρίς να λέω ότι ήταν εύκολο), αλλά και το φωτορεπορτάζ από το Enduro.gr μου είχε αφήσει κάποια ερωτηματικά, ήταν ευκαιρία να μάθω πρώτο χέρι πως είναι ο αγώνας.

Αυτά που μου είπε:
-Υπάρχουν πολλά σημεία που πέραν των 2-3 πρώτων που θα περάσουν, μετά απλά δεν ανεβαίνουν χωρίς εξωτερική βοήθεια
- τα μονοπάτια και τα δύσκολα είναι συνέχεια
- τα τοπία και γενικότερα η διαδρομή, είναι εκπληκτικά
- μετά τις 2 πρώτες μέρες παρόλο που έχεις μπει για τα καλά στο κλίμα, έχεις συσωρρεύσει κούραση όπως επίσης έχεις ευχαριστηθεί 'μηχανάκι'. Συνεπώς πρέπει να έχεις ψυχικά αποθέματα για να βγάλεις όλον τον αγώνα.
-τα special test της πρώτης ημέρας κρύβουν πολλούς κινδύνους. Αρκετοί τα 'πάνε' πολύ προσεκτικά (ή παρακάμπτουν κάποια από τα πιο δύσκολα περάσματα) έτσι ώστε να αποφύγουν άσκοπους τραυματισμούς με το καλημέρα.
- το 10-12% των συμμετεχόντων κατέληξε στο νοσοκομείο (όχι απλώς χτύπησε- ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ λέμεε)
- τα μονοπάτια έχουν διάρκεια (όχι όπως εδώ που κάνουμε 2-3χλμ πρήζονται τα χέρια μας και μετά λέμε ΠΩ-ΠΩ)
- η πιο κάτω κατηγορία από τους experts (ξεχνάω πως την αποκαλούν)ναι μεν παρακάμπτει τα πολύ δύσκολα, αλλά μην φανταστείτε ότι κάνει κάποια εναλλακτική - εύκολη διαδρομή

και εν τέλει

ότι η όλη εμπειρία είναι αδύνατον να μεταφερθεί με φωτό, βίντεο ή λόγια.

Να σημειώσω ότι ο ΦΣ έχει διάθεση χαβαλέ και πλάκας όταν συζητάει -εννοώ γενικότερα σα στυλ όχι ότι είνα χάχας.

Εχθές όμως μόλις αρχίσαμε να λέμε για τον αγώνα....

Δεν τον έχω ξαναδεί τόσο σοβαρό...


και αυτό μου αρκεί.



:beer: :beer: :)

dirtbird
10/07/2007, 23:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Ρε ... Τι κανεις εδω τετοια ωρα....

Α δεν σου ειπα....

Σου βρηκα ενα VOR κουκλα......

Ενδιαφερεσε ??? :confused:

:D

Μπα μωρέ....:rolleyes: :rolleyes:


με μάνιουαλ μηχανάκι θα ασχολούμαστε :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

STOYBI
10/07/2007, 23:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Λοιπόν....

Εχθές πέτυχα τον Φ.Σκαρή που συμμετείχε στο τελευταίο Romaniacs.
Κακα τα ψεματα... Εδω δεν βγαινουν 6 ημερες σε φλαταδουρα....
Οχι σε γ@μησια σαν αυτα.... Δεν χωραει ο νους μου το ποσο ικανοτητητα --- φυσικη κατασταση και στρατηγικη θελει για να τερματισεις σε εναν τετοιο αγωνα... :rolleyes:

:wave2:

STOYBI
10/07/2007, 23:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Μπα μωρέ....:rolleyes: :rolleyes:


με μάνιουαλ μηχανάκι θα ασχολούμαστε :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Δεν τον μπορω αλλο....... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

marios8
20/07/2007, 14:14
Πως σας φαίνετε αυτό?


"H συμφωνία επιστέφθηκε χθες στα κεντρικά γραφεία της MV Agusta όπου συμφωνήθηκε η Γερμανική BMW Motorrad να αποκτήσει την πασίγνωστη στο off-road κοινό Husqvarna Motorcycles"

:beer: :beer: :wave2:

Zid
20/07/2007, 14:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
Πως σας φαίνετε αυτό?


"H συμφωνία επιστέφθηκε χθες στα κεντρικά γραφεία της MV Agusta όπου συμφωνήθηκε η Γερμανική BMW Motorrad να αποκτήσει την πασίγνωστη στο off-road κοινό Husqvarna Motorcycles"

:beer: :beer: :wave2: Xμμ καιρό τώρα δε το λέγανε αυτό.... τώρα υποθέτω είναι και επίσημο εε??

dirtbird
22/07/2007, 16:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
Πως σας φαίνετε αυτό?


Απλά....
επιβεβαίωση του 'More is less' :winka:

Trickster
26/08/2007, 12:20
Προπονησούλα κανένας;;

εδώ! (http://www.youtube.com/watch?v=_wyAUcyPqKE)

προσέξτε τον χοντρούλη χάρη και τεχνική!

taxydromos
26/08/2007, 14:54
οι κορμοι ηταν το επομενο μαθημα με τον χελιωτη αλλα αναβληθηκε..
μολις ησυχασουν τα πραγματα με τις φωτιες-μετα τις εκλογες μπορουμε να παμε παρνηθα,θα βρουμε πολλους κορμους εκει...

jasondakar
26/08/2007, 16:18
φετος σαν ταξιδι και με προφαση ενα σεμιναριο της bmw πηγα 2 μερες erzberg και απλα το μερος ειναι η κολαση και ο παραδησος μαζι παιδια ευχομαι ο καθενας σας να παει εστω μια φορα για την καυλα

STOYBI
27/08/2007, 17:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από taxydromos
οι κορμοι ηταν το επομενο μαθημα με τον χελιωτη αλλα αναβληθηκε..
μολις ησυχασουν τα πραγματα με τις φωτιες-μετα τις εκλογες μπορουμε να παμε παρνηθα,θα βρουμε πολλους κορμους εκει...

Δεν νομιζω οτι εμπαιναν ( απο οτι ξερω τουλαχιστον ) πολλα μηχανακια στα σημεια που εχουν μπει οι κορμοι.... :rolleyes:

Και δεν βρισκω λογο να αρχισουν να μπαινουν τωρα.......:rolleyes:

:wave2:

STOYBI
27/08/2007, 17:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από Trickster
Προπονησούλα κανένας;;

εδώ! (http://www.youtube.com/watch?v=_wyAUcyPqKE)

προσέξτε τον χοντρούλη χάρη και τεχνική!

Μια χαρα τον ειδα τον χοντρουλη Κυριο.......... :evil: :evil: :evil:

:rotflmao: :rotflmao:

:wave2:

KaTaNaS
27/08/2007, 19:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Μια χαρα τον ειδα τον χοντρουλη Κυριο..........

12 fores prwthathlitis trial! :rolleyes:


:beer:

fantacid
27/08/2007, 19:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
12 fores prwthathlitis trial! :rolleyes:


:beer:

onomati?

KaTaNaS
27/08/2007, 20:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
onomati?

to leei katv apo to prosvpo toy sthn arxh!

prwtathlitis topikos etsi?

mporei kai aystrias alla den nomizw

STOYBI
27/08/2007, 20:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
12 fores prwthathlitis trial! :rolleyes:


:beer:

Ante re..... Εγω τους περναω καλλυτερα....... :rotflmao: :rotflmao:

Τι κανεις φιλε ???? :wave2:

Καλο Χειμωνα !!! :beer: :beer:

:wave2:

KaTaNaS
27/08/2007, 20:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Τι κανεις φιλε ???? :wave2:

Καλο Χειμωνα !!!

Κωστή ολα καλά; :sun:


εδω οκ :wave2:

DimChios
28/08/2007, 03:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos force
as afisoume ligo ta bouna kai ta lagkadia kai na pame mexri to theo...http://www.youtube.com/watch?v=IP35rm_31RQ&mode=related&search=


ΤΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!!??????

:eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop:

DimChios
28/08/2007, 03:59
:bigcry: :bigcry: :bigcry:

Κόλησα και το διάβασα όλο το θρέντ μονοκοπανια!

:bigcry: :bigcry: :bigcry:


Κόλησα και με τα βίντεο....


Κόλησα και μια ιδέα...

:cry: :cry: :cry: :cry:




ΡΕ, Α ΝΑ ΧΑΘΕΙΤΕ ΝΑ ΧΑΝΕΣΤΕ!!!!

:sick:

DimChios
28/08/2007, 04:07
Τωρα ξερω, θα με κράξετε για το κόλημά μου με τα "μεγάλα" αλλά δείτε ρε εν ετη 2007 που πάει ο τυπάς με το Αφρικα!!!

:eek: :bigcry: :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=MkgT_PGPkng


Για την πλακα του και μονο φανταζομαι! :rolleyes: :look:

Julius
28/08/2007, 07:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Τωρα ξερω, θα με κράξετε για το κόλημά μου με τα "μεγάλα" αλλά δείτε ρε εν ετη 2007 που πάει ο τυπάς με το Αφρικα!!!

:eek: :bigcry: :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=MkgT_PGPkng


Για την πλακα του και μονο φανταζομαι! :rolleyes: :look:

Einai o "prologos" sto Erzberg re man


ekei na deis ton kathe trelo me ti skaei..... vaspes MX, SuperDuke me trakterota (to eixei kai foto to motomag) klp klp



Milame gia polla kivika mourla

jasondakar
28/08/2007, 11:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Τωρα ξερω, θα με κράξετε για το κόλημά μου με τα "μεγάλα" αλλά δείτε ρε εν ετη 2007 που πάει ο τυπάς με το Αφρικα!!!

:eek: :bigcry: :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=MkgT_PGPkng


Για την πλακα του και μονο φανταζομαι! :rolleyes: :look:

ειναι απιστευτη αυτο το uphill sto erzberg το ειδα απο κοντα και ηταν να το δοκιμασουμε αλλα ειχαμε ενα τραυματισμο γμτ απο εναν και δεν:bawl: :bawl: :bawl: :bawl:

MikeG
28/08/2007, 11:07
Αχ..... (http://www.youtube.com/watch?v=K6wkjOo90Kg&mode=related&search=)

:beer: :beer: :smokin:

jasondakar
28/08/2007, 11:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Αχ..... (http://www.youtube.com/watch?v=K6wkjOo90Kg&mode=related&search=)

:beer: :beer: :smokin:

αστα να πανε. αυτα ειναι φουλ γκαζι

KaTaNaS
30/08/2007, 18:38
το γραφω εδω , γιατι θα το διαβασετε εσεις που θελω...

ανοιγοκλεινω τον αγκωνα μου (τον τιτανενιο) και κανει κατι θορυβους σα σκουριασμενη πορτα! σαν οστα να τριβονται καιμ συρματοσχοινα να κυλιονται σε κολλημενες τροχαλιες! :sad:

λες να μην εχει λιπανση το χερι; :sad:

dirtbird
30/08/2007, 19:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
το γραφω εδω , γιατι θα το διαβασετε εσεις που θελω...

ανοιγοκλεινω τον αγκωνα μου (τον τιτανενιο) και κανει κατι θορυβους σα σκουριασμενη πορτα! σαν οστα να τριβονται καιμ συρματοσχοινα να κυλιονται σε κολλημενες τροχαλιες! :sad:

λες να μην εχει λιπανση το χερι; :sad:

Να σου φέρω ένα chain lube Torco με MPZ? :wacko:

KaTaNaS
30/08/2007, 19:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Να σου φέρω ένα chain lube Torco με MPZ? :wacko:

το προωθητικο αεριο μου προκαλει πονοκοιλο :sad:

dirtbird
30/08/2007, 20:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
το προωθητικο αεριο μου προκαλει πονοκοιλο :sad:

Kαι για αυτό σκάς βρε κουτό? :bigcry: :bigcry:

Και για αυτήν την περίπτωση έχουμε (http://www.torcoracingoils.com/Products/ProductView.aspx?id=b13fff30-cda5-425d-8b1c-b3299fb9413b&cat=Motorcycle&type=Maintenance) :lol: :lol: :lol:

Trickster
30/08/2007, 20:09
Α ρε Σταύρο.. αλήθεια πως πας;
Πότε την βλέπεις να ξανακαβαλάς;;

Ο dirtman το κόβω οτι μαζεύει πελάτες για το καινούργιο πρατήριο Torco που ανοίγει λέμε...

τόσο διαφήμιση πλέον!! :lol: :lol:

:wave2: :wave2:

bartlal
30/08/2007, 20:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
το προωθητικο αεριο μου προκαλει πονοκοιλο :sad:

μην ανησυχεις, θα σε μαθω να ρευεσαι σαν και εμενα, και μετα ολα καλα! :winka:




:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

dirtbird
30/08/2007, 20:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από Trickster
Α ρε Σταύρο.. αλήθεια πως πας;
Πότε την βλέπεις να ξανακαβαλάς;;

Ο dirtman το κόβω οτι μαζεύει πελάτες για το καινούργιο πρατήριο Torco που ανοίγει λέμε...

τόσο διαφήμιση πλέον!! :lol: :lol:

:wave2: :wave2:

Όχι ρε.

Απλά επείδή το έχω ψάξει πρόσφατα (το σαιτ), το'χω εύκολο.... :bigcry: :bigcry:

bartlal
30/08/2007, 20:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Trickster
Α ρε Σταύρο.. αλήθεια πως πας;
Πότε την βλέπεις να ξανακαβαλάς;;

Ο dirtman το κόβω οτι μαζεύει πελάτες για το καινούργιο πρατήριο Torco που ανοίγει λέμε...

τόσο διαφήμιση πλέον!! :lol: :lol:

:wave2: :wave2:

dirtman? who is dirtman? ειναι αυτο που λενε: dirtbird + oldman = love for ever? :a07:













:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

nikos force
30/08/2007, 20:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
το γραφω εδω , γιατι θα το διαβασετε εσεις που θελω...

ανοιγοκλεινω τον αγκωνα μου (τον τιτανενιο) και κανει κατι θορυβους σα σκουριασμενη πορτα! σαν οστα να τριβονται καιμ συρματοσχοινα να κυλιονται σε κολλημενες τροχαλιες! :sad:

λες να μην εχει λιπανση το χερι; :sad: an den kaneis plaka dyo einai mallon ta teina...(personal experience) alata kai myes...an kai tosos thorybos einai ligo extreme...wd40