PDA

View Full Version : Οι πρώτες σταγόνες λάσπης και αίματος (happy)



johnpan
29/12/2007, 16:03
Είναι γεγονός!
Πρώτη βόλτα σήμερα, για ασκήσεις στο χώμα.
Εντυπώσεις από τη Σουηδέζα (το husaberg): Πολλή δύναμη, αλλά προβλέψιμο, δε σουζάρει όποτε του θυμηθεί, αλλά όποτε θέλει ο αναβάτης του. Το μπροστινό φρένο πολύ μου αρέσει, δε μπλοκάρει με τίποτα, όλο έλεγα τώρα θα μπλοκάρει και τσάμπα περίμενα. Διορθώνω πολύ εύκολα τα σπινιαρίσματα, καμία-καμία-καμία σύγκριση ευκολίας διορθώσεων με το cbf 250 (πήγαινα και εντουράδες!) ούτε με το AX-1. :rotflmao: Προφανως λόγω μοχλού τιμονιού, χαμηλού βάρους, και αναρτήσεων. Στο βρεγμένο τσιμέντο το τακούνι γρυστράει ΠΟΛΥ! Προσοχή τζωννάκη!
Θέλω αντοχές στον αριστερό δείκτη που κουράζεται από τα συμπλεξαρίσματα στις αργές ασκήσεις, και στα πόδια που τα νιώθω πρησμένα. Πανάλαφρη αίσθηση στις επιτόπου μανούβρες. Οι χαζοπτώσεις δεν προκαλούν καν γρατσουνιές! Δε σπάει τίποτα! :beer:
Εκανα γύρω γύρω από κάτι ελιές, εξού και το λίγο αίμα, από κάτι κλαδιά που έφταναν χαμηλά στα χέρι μου. Τα γάντια που έχω είναι τουριστικά χειμωνιάτικα και δεν τα φορούσα στις ασκήσεις. (Εχω ήδη παραγγείλει). Ομως παρόλο που είδα ότι θα γρατσουνιστώ, κατάφερα να μην πέσω γιατι δεν αφησα το τιμόνι.
Κουραστικό το εντούρο, πονάει η πλάτη. Δεν έχω βρει ακόμα πώς να κάθομαι όρθιος χωρίς να ζορίζω το τιμόνι. Το τζιν γλιστράει στο ντεπόζιτο και δε μπορώ να σταθεροποιηθώ. Σφίγγω τη σέλα με τα γόνατα για να μη γλυστράω αλλά τότε είμαι πολύ πίσω.
Εχω και βιντεάκια από τις ασκήσεις και τις χαζοπτώσεις, αλλά δεν φαίνομαι καλά για να σχολιάσετε τις κινήσεις μου, επιφυλάσσομαι όμως για το μέλλον.
Αυτά :wave2:

Vstrommer71
29/12/2007, 23:22
Κατεβασε και τα κειμενακια που ειναι στα Εnduro Tips.Ολο και κατι θα μαθεις
Παντως αν δεν μπορεις να βρεις την ιδανικη θεση για ορθια οδηγηση,παλεψε λιγο με την θεση του τιμονιου και των χειριστηριων και μετα ψαξε-λιγο δυσκολο μιας και τα τιμονια των Berg ειναι φανταζομαι αρκετα ψηλα-για το θεμα του ψηλωματος του τιμονιου με κανα αποστατη

OldMan
30/12/2007, 18:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpan
Θέλω αντοχές στον αριστερό δείκτη που κουράζεται από τα συμπλεξαρίσματα στις αργές ασκήσεις,
:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
Είπα να μην σΕ ξαναμιλήσω, αλλά ας όψεται ο Bergos.... :D

ΔΕΝ χρειάζεται αμπραγιάρισμα το μηχανάκι..!!!

(άμα μάθεις να μετράς τις πιστονιές, θα πηγαίνεις και στο παγωμένο γράσο ..)

Julius
30/12/2007, 18:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
Είπα να μην σΕ ξαναμιλήσω, αλλά ας όψεται ο Bergos.... :D

ΔΕΝ χρειάζεται αμπραγιάρισμα το μηχανάκι..!!!

(άμα μάθεις να μετράς τις πιστονιές, θα πηγαίνεις και στο παγωμένο γράσο ..)



auto pou toy les esigise toy to ligo mpas kai to katalavei giati tha ton voithisei arketa


episeis johnny, re man min siggrineis me cbf kai ax giati tha pesei poly zarzavatiko lemeeee

dirtbird
30/12/2007, 18:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
episeis johnny, re man min siggrineis me cbf kai ax giati tha pesei poly zarzavatiko lemeeee

pantos ta papia (ta Honda), mia xara pane sto xoma...:rolleyes:

elpizo na min mas parei xabari o local mod... :ninja:

OldMan
30/12/2007, 18:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
auto pou toy les esigise toy to ligo mpas kai to katalavei giati tha ton voithisei arketa
Αμάν ρε Γιώργη ...
(τι να εξηγήσω ...???) :smokin:


(υπήρχε μια πολύ παλιά ταινία με τον τίτλο : "To Knack και πως να το αποκτήσετε..." )






Υ.Γ.
Μην ακούτε αποτυχημένους γέρους σε προχωρημένο σταδιο αλκοολισμού...!!! :wave2:

OldMan
30/12/2007, 19:10
και πούσαι Γιαννάκη....

Το "Εκκολαπτόμενος" γράφεται έτσι ... :winka:

Vstrommer71
30/12/2007, 23:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
και πούσαι Γιαννάκη....

Το "Εκκολαπτόμενος" γράφεται έτσι ... :winka:

Kαι το
που'σαι ετσι γραφεται:lol:

Ωρες ωρες γινομαι λιγο κακος! :lol:

ΥΓ2 Ελπιζω Αντωνη να μην εγινε κατι σοβαρο,γιατι εισαι λιγο πεσμενος....

jasondakar
31/12/2007, 02:04
στο αβαταρ γιατι εχεις super motard???

johnpan
31/12/2007, 10:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από jasondakar
στο αβαταρ γιατι εχεις super motard??? Apla apo aperiskepsia :evil: :winka: !

johnpan
31/12/2007, 10:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius min siggrineis me cbf kai ax giati tha pesei poly zarzavatiko lemeeee [/B]
den yparxei 8ema sygkrishs, kakws to egrapsa en prwtois (h dotikh afierwmenh ston antwnh!)

dosko
31/12/2007, 10:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpan
den yparxei 8ema sygkrishs, kakws to egrapsa en prwtois (h dotikh afierwmenh ston antwnh!)

δοτική σε greeklish, εχει εξελιχθεί η κατάσταση

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

OldMan
31/12/2007, 11:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από dosko
δοτική σε greeklish, εχει εξελιχθεί η κατάσταση
Ευτυχώς που δεν είναι του "οργάνου", γιατί ακόμη θα τρέχαμε ...:winka:

Dodok edessa
31/12/2007, 18:19
Σε πολυ μικρο διαστημα θα εισαι πολυ ποιο ανετος και χαλαρος !!:beer:

johnpan
08/01/2008, 14:56
Επίσης, διόρθωσα το εκκολαπτόμενος και το άβαταρ!:beer:

jasondakar
08/01/2008, 15:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpan
Επίσης, διόρθωσα το εκκολαπτόμενος και το άβαταρ!:beer:


εεεε το αβαταρ επρεπε