PDA

View Full Version : NOS για Runner



Farmas
29/12/2007, 22:32
Θα ηθελα να μαθω ποσο κοστιζει το σετ κ απο που μπορω να το αγορασω.. αν μπορειτε βαλτε κ φωτο για να ξερω με πια μπουκαλα ειναι.

Ευχαριστω :)

liakaros
01/01/2008, 21:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από Farmas
Θα ηθελα να μαθω ποσο κοστιζει το σετ κ απο που μπορω να το αγορασω.. αν μπορειτε βαλτε κ φωτο για να ξερω με πια μπουκαλα ειναι.

Ευχαριστω :)

Εγω λεω να το αφησεις ως εχει το μηχανακι...:wave2:

Farmas
01/01/2008, 21:58
Το χρειαζομαι για μια κοντρα π θελω να βαλω.

epp1640
01/01/2008, 22:52
ξέρω ότι και θα με μισήσεις και θα με γράψεις αλλά εγώ οφείλω να το πω..ελπίζω να επιζήσεις και το 2008 μέχρι να καταλάβεις..Κράξτε με όσο θέλετε αλλά όταν διαβάζω τέτοια εδώ μέσα..και μην μου πείτε πάλι μαλακίες περι ηλικίας γιατί και εγώ μικρός είμαι..

:nono:

p@nos
01/01/2008, 23:39
:a014: :a014: :a014: :a014:

GIXXERAKIAS
02/01/2008, 01:31
Ρε ηρεμηστε λιγο το παιδι μπηκε μεσα για πληροφοριες οποιος ξερει ας του τις δωσει!
Αυτα περι βλακειων και τα λοιπα θα τα καταλαβει μονος του οταν Ξεκ@βλωσει,αφου ειναι στο ογκο το παιδι οπως ημαστταν και μεις καποτε,εγω ηθελα να υπερκυβισω ενα μοτοποδηλατο στα 12 μου σοβαρα μιλαμε?Κ@βλ@ ειναι θα περασει.:D

Αδερφε λιγο δυσκολο το επιχειρημα σου γιατι δεν υπαρχουν ετοιμα κιτ για το σκουτερ σου η για καποια μοτοσυκλετα(τουλαχιστον δεν τα γνωριζω),πατεντες ειναι απο αμαξια.Θελει να φτιαξεις ιδιοκατασκευη για κατι τετοιο.Προσοχη και παντα κρανος και εντος αλλα εκτος κοντρας.Ολοι τα εχουμε κανει αυτα,τουλαχιστον εσεις να τα κανετε "σωστα" με εξοπλισμο.


:wave2:

ps:Μην αρχισετε τις λακαμιες για κοντρες κτλ,οποιος δεν εχει κανει κοντρα ποτε στην ζωη του εστω και για μια φορα ας μιλησει.Kοντρα= Οποιοδηποτε ανοιγμα του δεξιου γκριπ η πεταλ στο αμαξι με σκοπο να δειξεις σε καποιον το ποσο γρηγορος εισαι ακομα και σε ταξιδι,οχι μονο τα φαναρια να εξηγουμαστε,γι'αυτο σας λεω μην πεταχτειτε και πειτε λακαμιες γιατι ΟΛΟΙ ΤΟ ΕΧΕΤΕ-ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟ.

Καλη μας χρονια με πολλες σωστες κοντρες!:blush:

Farmas
02/01/2008, 03:04
Σε αυτο το σαιτ εχει 2 τυπου νος. Το ενα ειναι ξερου κ το αλλο υγρου τυπου. Ξερεις τις διαφορες απο αυτα τα 2 ? Γιατι το ενα κοστιζει 350 κ το αλλο 690.

GIXXERAKIAS
02/01/2008, 11:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από Farmas
Σε αυτο το σαιτ εχει 2 τυπου νος. Το ενα ειναι ξερου κ το αλλο υγρου τυπου. Ξερεις τις διαφορες απο αυτα τα 2 ? Γιατι το ενα κοστιζει 350 κ το αλλο 690. [/B]

:eyepop: :eyepop: Ρε κοιτα που υπαρχουν τελικα!!Billyyy!!!Θελω και γω για τετρακυλινδρο!!:wacko: :blush:

Γιατι δεν πας στο μαγαζι να σου πει ο ιδιος ο Βασιλης και τιμη για τοποθετηση και για το ποιος τυπος ταιριαζει στο δικο σου?:winka:

Το σιγουρο ειναι παντως οτι θα χρειαστεις μετα αλλο μπουζι γιατι αν εχεις αυτο που εχει τωρα το μηχανακι σου θα λυωσει μετα απο κανα 2 ανοιγματα.:D

epp1640
02/01/2008, 13:24
Αν μιλούσαμε για ένα απλό πείραγμα δεν θα αντιδρούσα έτσι.. αλλά να βάλεις νίτρο σε ένα scooter που βγάζει ήδη 20-30 άλογα παραπάνω από όσα βγάζει από την μάνα του? Το πλαίσιο και οι τροχοί του πιστεύετε οτι μπορούν να τα υποστηρίξουν? Συγχωρέστε με αλλά δεν μπορώ άλλο να βλέπω εδώ στο Ηράκλειο τα ασθενοφόρα να μαζεύουν το ένα παιδί μετά το άλλο από τον δρόμο..η να πηγαίνω στον εθνικό μετά τον γερμανό για όσους γνωρίζουν και να κοντεύω να βάλω από κάτω στο κουτί παιδιά που γυρίζουν ανάποδα με τα φώτα σβηστά από κοντρα..για να μην πω για τον έναν φίλο και τον έναν γνωστό που πέθαναν το 2007.. προτιμώ να γίνω ο κακός της παρέας και να με κράξετε παρά να τον βοηθήσω να γίνει επικύνδινος για τον εαυτό του και για τους άλλους στον δρόμο γύρω του.


:sad:

devil's animal
02/01/2008, 14:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από Farmas
Το χρειαζομαι για μια κοντρα π θελω να βαλω.


αν θες να βαλεις οντως κοντρα προτιμησε ανοιχτο δρομο (χωρις στροφες) με καλη ασφαλτο και βραδυ (για λιγοτερη κυκλοφορια). φορα παντα κρανος και γενικοτερα οτι εξοπλισμο εχεις.

οσον αφορα το νιτρο τωρα...
σκεψου οτι ενα τετοιο συστημα (αν καταφερει να "κουμπωσει' πανω στο σκουτερ σου) θα εχει και καποιες επιπτωσεις.
τα φρενα ΔΕΝ θα πιανουν.
οι αναρτησεις ΔΕΝ θα ανταποκρινονται οπως πρεπει.
το πλαισιο ισως να μην αντεξει την καταπονηση απο τις "εξωτερικες" δυναμεις.
και το απλουστερο ειναι ο κινητηρας απλα να τα παιξει και σε καποιο ΜΙΚΡΟ χρονικο διαστημα να παραδωσει το πνευμα του.

εστω και μια φορα να το χρησιμοποιησεις και μετα να το βγαλεις, η αξιοπιστια του μοτερ παει περιπατο.

οτι και να πραξεις,προσεξε τα ολα αυτα.


:wave2:

Farmas
03/01/2008, 03:44
Τι ειναι αυτα π λετε ρε παιδια ? :confused: Μια κοντρα θα βαλω στα 400μετρα.. προς Θεου δλδ! Ποια αμορτισερ κ πλαισια μ λετε... Νιτρο θα βαλω οχι πυραυλους της ΝΑΣΑ :alien: Τεσπα οποιος ξερει ας απαντησει.

mourgakos
07/01/2008, 15:06
sthn eisagogi venzinis sto karpirater an exeis kane tripa kai bale tin eksodo tou nos.

Farmas
07/01/2008, 15:16
Σε ευχαριστω φιλε αλλα τελικα το αποφασισα ποιο θα βαλω.. Ειναι υγρου τυπου