PDA

View Full Version : Δεν με πιστευω...



el_hymador
29/12/2007, 22:51
Σημερα μετα απο μια ωραιοτατη εκδρομη στην Ζηρια και τον Χελμο, ροβολουμε κατα τις 19:00 με το τουμπανο discovery του αδερφου απο Ζαρουχαλα προς Φενεο...

Ο δρομος εχει τουβλο χιονι αρκετων ημερων, τεραστιες λακουβες με μιγμα κρυσταλωμενου λασπο-χυλου και αναρχα χαραγμενα βαθια λουκια που σε καταπινουν και σε πανε οπου να ναι

θερμοκρασια 0 και κατεβαινει...

σκοταδι πισσα...

ψυχη ζωσα...

και σε μια στροφη το βλεπουμε...

σε πρωτο πλανο τυπακος (χεσμενος) με το κινητο στο αυτι και στο φοντο ενα VW Golf (ναι ενα VW Golf!!!) μεχρι τους θολους μεσα σε μια λασπολακουβα...προφανως ειχε κολησει και ειχε κολησει για τα καλα...


-Κολησα (μας λεει...)

-Αφου εισαι :a31: (σκεφτομαστε εμεις)

Βγαζουμε ιμαντες κ.τ.λ. και αρχιζει επιχειρηση απεγκλωβισμου....

εκει που μονταρουμε και δενουμε, πιανουμε κουβεντουλα και φυσικα τον ρωταμε πως διαλο του ηρθε να επιχειρησει αυτη την διασχιση με το Golf...

''ααα'' μας λεει, ''την ξερω την διαδρομη! ...ειμαι κυνηγος και ερχομαι για αγριογουρουνα εδω πανω...νομιζα οτι περναει....''

με το που ακουσα την ιδιοτητα του τριμάλ@κ@, πραγματικα ηθελα να τον αφησω εκει πανω ρε πο*στη μου...

να βιωσει απο πρωτο χερι πως ειναι να υποφερεις....αβοηθητος, ανυπερασπιστος και τραγικα μονος...

να βιωσει την πραγματικη διασταση της φυσης που τοσο αγαπα, αλλα χωρις την καραμπινα του...

να βιωσει πως ειναι οταν ολες οι συνισταμενες ειναι εναντιον σου...οταν δεν εχεις το πλεονεκτημα...

να νιωσει δηλαδη ακριβως οπως τα αγριογουρουνα (και οτι αλλο) θεριζει...

τελικα τον ξεκολησαμε και τον συνοδευσαμει μεχρι την Λιμνη Δοξα, ξεκολοντας καμια δεκαρια φορες ακομα...


για αυτο λεω!!!

Δεν με πιστευω!!! με επιασε το πνευμα των χριστουγεννων :mad:


υ.γ.1 Οποιο και αν ειναι το παλικαρι με το δικαβαλο ΚΤΜ ADVENTURE S, που συναντησαμε στην λιμνη Δασιου, ειναι πολυ ηρωας μιλαμε...χαρα στο κουραγιο του!!!

υ.γ.2 Τελικα αυτοι οι μυκητες που τρωνε τα ελατοδαση οντως εχουν υποχωρησει σε μεγαλο βαθμο με τα πρωτα κρυα...:)

stellita
29/12/2007, 23:39
με το που ακουσα την ιδιοτητα του τριμάλ@κ@, πραγματικα ηθελα να τον αφησω εκει πανω ρε πο*στη μου...

να βιωσει απο πρωτο χερι πως ειναι να υποφερεις....αβοηθητος, ανυπερασπιστος και τραγικα μονος...

να βιωσει την πραγματικη διασταση της φυσης που τοσο αγαπα, αλλα χωρις την καραμπινα του...

να βιωσει πως ειναι οταν ολες οι συνισταμενες ειναι εναντιον σου...οταν δεν εχεις το πλεονεκτημα...

να νιωσει δηλαδη ακριβως οπως τα αγριογουρουνα (και οτι αλλο) θεριζει...
[/B][/QUOTE]

eprepe...na ton afiseis....:rolleyes: :rolleyes:

T.R.E
29/12/2007, 23:44
Eλα μην κολλατε ετσι λες και οι κυνηγοι ειναι το χειροτερο ειδος ανθρωπων...Υπαρχουν και χειροτεροι. :look: :look:

stellita
29/12/2007, 23:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από T.R.E
Eλα μην κολλατε ετσι λες και οι κυνηγοι ειναι το χειροτερο ειδος ανθρωπων...Υπαρχουν και χειροτεροι. :look: :look:

borei na min einai oi xeiroteroi alla sigoura exoun balei to xeraki gia na isopedwsoun oti exei apomeinei.....

T.R.E
29/12/2007, 23:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από stellita
borei na min einai oi xeiroteroi alla sigoura exoun balei to xeraki gia na isopedwsoun oti exei apomeinei.....


Τα παραλετε τα παραλετε...Πιο πολυ περπατανε και τρεχουν παρα βαρανε με την καραμπινα.:beer:

Respect
30/12/2007, 01:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από T.R.E
Eλα μην κολλατε ετσι λες και οι κυνηγοι ειναι το χειροτερο ειδος ανθρωπων...Υπαρχουν και χειροτεροι. :look: :look: Ναι,ναι.. οι νταλικέρηδες..!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :bigcry:

Είμαι στο βενζινάδικο και περιμένω να τελειώσει το πλύσιμο της νταλίκας. Κάθομαι σε μια καρέκλα πίνοντας καφέ δίπλα από ένα τραπεζάκι, όπου επάνω έχει ένα μπουκάλι παρατημένο από άδειο αναψυκτικό, φυσά αέρας και το μπουκάλι πέφτει κάτω, γυρίζει ο γερομαλάκας υπάλληλος και λέει: "κλασικός φορτηγατζής.. όπου βρει τα πετάει.." !!
Λίγο αργότερα εξιστορούσε παραδίπλα μια ιστορία: πως το πρόβλημα με τους Πακιστανούς στη Πάτρα λέει, το δημιούργησαν τα λαμόγια οι φορτηγατζήδες που τους κουβαλάνε λαθραία για να τα κονομήσουν.. :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Υ.Γ. Πριν φύγω μου ζήτησε: "αν υπάρχει κανά ψαράκι" να του βγάλω για το σπίτι.. :bigcry: :bigcry:

(και 'μένα μου τη δίνει πάντως με τους κυνηγούς)

fantacid
30/12/2007, 02:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador


Δεν με πιστευω!!! με επιασε το πνευμα των χριστουγεννων :mad:



οχι φιλε κωστα δεν ειναι μονον το πνευμα των χριστουγεννων!

ειναι η ποιοτητα του ανθρωπου,

ειναι ολοι αυτοι οι λογοι που δεν εγινες εσυ κυνηγος

ειναι γιατι ηταν ενας ανθρωπος που χρειαζοταν τη βοηθεια σου κ συ το εκανες

ειναι γιατι ετσι εχεις μεγαλωσει

ειναι γιατι εχεις σεβασμο για καθε στοιχειο τοιυ πλανητη μας (ειτε ειναι φυτο, ειτε ειναι ανθρωππος, ειτε ειναι ζωο)

ειναι πολλα πραματα που σε κανουν να διαφερεις απο τη "κακη παστα ανθρωπων"

εαν εσυ δε μπορουσες να δειξεις σεβασμο σε εναν ανθρωπο σε στιγμη αδυναμιας
πως αυριο θα καταδικαζες αυτους που σκωτωνουν για χομπι, αυτους που καινε δαση για πλουτισμο?
θα γινοσουν ενα με αυτους, δε θα υπηρχε διαφορα!

:wave2:

marulis
30/12/2007, 02:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
:eyepop:

+1

:a23: :a23: :a23:

LsKostas
30/12/2007, 04:58
Εl...

;)

:wave2:

Respect
30/12/2007, 06:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
οχι φιλε κωστα δεν ειναι μονον το πνευμα των χριστουγεννων!

ειναι η ποιοτητα του ανθρωπου,

ειναι ολοι αυτοι οι λογοι που δεν εγινες εσυ κυνηγος

ειναι γιατι ηταν ενας ανθρωπος που χρειαζοταν τη βοηθεια σου κ συ το εκανες

ειναι γιατι ετσι εχεις μεγαλωσει

ειναι γιατι εχεις σεβασμο για καθε στοιχειο τοιυ πλανητη μας (ειτε ειναι φυτο, ειτε ειναι ανθρωππος, ειτε ειναι ζωο)

ειναι πολλα πραματα που σε κανουν να διαφερεις απο τη "κακη παστα ανθρωπων"

εαν εσυ δε μπορουσες να δειξεις σεβασμο σε εναν ανθρωπο σε στιγμη αδυναμιας
πως αυριο θα καταδικαζες αυτους που σκωτωνουν για χομπι, αυτους που καινε δαση για πλουτισμο?
θα γινοσουν ενα με αυτους, δε θα υπηρχε διαφορα!

:wave2: :eyepop: :eyepop: :eyepop:

Υπάρχει περίπτωση να βρούμε από το ίδιο; :wacko:

filipp0s
30/12/2007, 07:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
...


+1000 :wave2:

the who
30/12/2007, 08:53
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador

με το που ακουσα την ιδιοτητα του τριμάλ@κ@, πραγματικα ηθελα να τον αφησω εκει πανω ρε πο*στη μου...

να βιωσει απο πρωτο χερι πως ειναι να υποφερεις....αβοηθητος, ανυπερασπιστος και τραγικα μονος...

να βιωσει την πραγματικη διασταση της φυσης που τοσο αγαπα, αλλα χωρις την καραμπινα του...

να βιωσει πως ειναι οταν ολες οι συνισταμενες ειναι εναντιον σου...οταν δεν εχεις το πλεονεκτημα...

να νιωσει δηλαδη ακριβως οπως τα αγριογουρουνα (και οτι αλλο) θεριζει...

Θα μπορουσες να τον πυροβολησεις πρωτα και μετα να τον αφησεις στην παγωνια.Πλακα κανω.:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: Εκανες αυτο που ελεγε το "στομαχι" σου και χιλια μπραβο.Αν το καναμε αυτο ολοι, καθε μερα ,ισως...
:wave2: :wave2: :wave2:

el_hymador
30/12/2007, 10:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από T.R.E
Τα παραλετε τα παραλετε...Πιο πολυ περπατανε και τρεχουν παρα βαρανε με την καραμπινα.:beer:

εχεις δικιο ....


αν κρινω απο την σαπιοκοιλια του τυπου ουτε να περπατησει δεν μπορουσε...


και το γεγονος οτι δεν βαρανε και τοσο εχει να κανει με την δραματικη μειωση του πλυθησμου των θηραματων....


γιατι μειωθηκαν; ...γιατι αραγε;

devil's animal
30/12/2007, 12:12
You know what they say....
κανε το καλο....
:wave2:

trigger
30/12/2007, 12:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
....

El καλά έκανες! Αυτή σου η κίνηση σε ξεχώρισε από αυτόν! Πιστεύω πως αν σε έβλεπε αυτός να είσαι κολλημένος θα έλεγε "ο μ@λάκ@ς ποιός νομίζει οτι είναι, βγήκανε όλοι οι άσχετοι στα βουνά!" (μου έχει τύχει)

:wave2:

dodos 900
30/12/2007, 12:50
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
[B]You know what they say....
κανε το καλο....


...και ρίξ'το στην λακούβα;:wacko: :lol:

Τί να κάνεις,τον σώνεις και του εύχεσαι μία αποτυχημένη κυνηγητική σεζόν για το 2008.:lol:

trigger
30/12/2007, 13:03
Συγγνώμη για το spam...


Αρχικά δημιουργήθηκε από Respect
Ναι,ναι.. οι νταλικέρηδες..!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :bigcry:

Είμαι στο βενζινάδικο και περιμένω να τελειώσει το πλύσιμο της νταλίκας. Κάθομαι σε μια καρέκλα πίνοντας καφέ δίπλα από ένα τραπεζάκι, όπου επάνω έχει ένα μπουκάλι παρατημένο από άδειο αναψυκτικό, φυσά αέρας και το μπουκάλι πέφτει κάτω, γυρίζει ο γερομαλάκας υπάλληλος και λέει: "κλασικός φορτηγατζής.. όπου βρει τα πετάει.." !!
Λίγο αργότερα εξιστορούσε παραδίπλα μια ιστορία: πως το πρόβλημα με τους Πακιστανούς στη Πάτρα λέει, το δημιούργησαν τα λαμόγια οι φορτηγατζήδες που τους κουβαλάνε λαθραία για να τα κονομήσουν.. :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Υ.Γ. Πριν φύγω μου ζήτησε: "αν υπάρχει κανά ψαράκι" να του βγάλω για το σπίτι.. :bigcry: :bigcry:

(και 'μένα μου τη δίνει πάντως με τους κυνηγούς)
Φίλε Respect στο λιμάνι της Πάτρας έχω δεί συναδέλφους σου να κυνηγάνε τους Πακιστανούς με γκλοπ, μπουλονόκλειδα και οτι άλλο μπορείς να φανταστείς προκειμένου να τους αποτρέψουν από το να κρυφτούν στα φορτηγά τους! Έχω δει συναδέλφους σου να τους πηγαίνουν με χειροπέδες στο λιμεναρχείο χωρίς να φταίνε! Όμως έχω δει και κάποιους που τους έκρυβαν καλά για 100-150 ευρώ το κεφάλι! Λυπάμαι που το λέω αλλά πολύ χάρηκα όταν έπιασαν οι carabinieri ένα συνάδελφο σου στο λιμάνι της Βενετίας με 10 άτομα τακτοποιημένα όμορφα ανάμεσα στο φορτίο του... Και ξέρεις κάτι στην τελική, το πρόβλημα το αντιμετώπιζε η ναυτιλιακή που είχε το κάθε καράβι! Μου έχει τύχει να γυρίζουμε στην Κέρκυρα ενώ έχουμε αποπλεύσει από αυτήν πρίν 5 ώρες γιατί βρήκαμε λαθρομετανάστες σε φορτηγό! Αν ήσουν επιβάτης και σου έλεγαν οτι το ταξίδι θα καθυστερήσει 10 ώρες τι θα έκανες; Επίσης πρέπει να σου πω οτι αν τους έβρισκαν οι Ιταλοί μας υποχρέωναν να τους γυρίσουμε στην Ελλάδα και βάση συνθήκης θα έπρεπε να κοιμηθούν σε καμπίνες και να τους ταϊσουμε! Οικονομική ζημιά για το πλοίο αρκετά μεγάλη γιατί κάποιος ανεγκέφαλος ήθελε να τα τσεπώσει... (πιστεύω οτι γνωρίζεις πόσο κάνει το εισητήριο με καμπίνα για Αncona ή Βενετία)

Πιστεύω πως ανήκεις στις πρώτες κατηγορίες! Καλά και ασφαλή ταξίδια να έχεις!



Συγγνώμη και πάλι για το spam.



:wave2:

perastikos
30/12/2007, 14:58
Ναι ρε, ο Respect δεν κάνει τέτοια πράγματα.... :smilea:





Αφού δεν παέι Πάτρα - Ιταλία με το φορτηγό! Αλλιώς... :lol: :lol:

ΙΠΠΕΑΣ
30/12/2007, 15:06
Με συγχωρείτε αλλά θα διαφωνήσω με την λογική είναι κυνηγός άρα αφήστε τον να παγώσει.
Ότι με τέτοιες συνθήκες πήρε golf και ανέβηκε να βρει προβλήματα και συνεπώς είναι ηλίθιος το δέχομαι απολύτως και γι' αυτό μπορεί και να τον άφηνα να παγώσει :lol:

Όμως πείτε μου, τι διαφορά έχει ένας κυνηγός που ψάχνει για θηράματα με νόμιμο τρόπο και χτυπώντας νόμιμα θηράματα από ένα ερασιτέχνη ψαρά που κάνει ακριβώς το ίδιο πράγμα. Και οι δύο το βράδυ θα ψήσουν και θα φάνε το προϊόν της δραστηριότητας τους.

Διαπίστωσες εσύ να χρησιμοποιεί παράνομο εξοπλισμό, διαπίστωσες εσύ και με βάση την εξειδικευμένη νομοθεσία αν έκανε κάτι παράνομο ; Αν το περιβάλλον καταστραφεί, θα καταστραφεί γιατί ΟΛΟΙ εμείς δεν ψηφίσαμε και δεν αναδείξαμε άξιους νομοθέτες και πολιτικούς για να εφαρμόσουν ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ περιβαλλοντική πολιτική αλλά αντιθέτως συντηρούμε αυτούς που θα ικανοποιήσουν την ιδιοτέλεια μας.

Και τέλος τι διαφορά έχει αυτός ο κυνηγός από τους δισεκατομύρια άλλους κυνηγούς που κυνήγησαν σε αυτό το πλανήτη στο παρελθόν. Γιατί το κυνήγι που γινόταν εδώ και αιώνες δεν αφάνισε την Πανίδα αλλά αντιθέτως αυτό συνέβηκε στην δική μας εποχή. Τι άλλαξε στις μέρες μας για να συμβεί αυτό. Οι κυνηγοί και οι ψαράδες υπήρχαν και στο παρελθόν. Προφανώς άλλαξαν άλλα πράγματα και αυτά είναι πολλά.

Ας θυμήσω ότι από τους πιο σημαντικούς και φανατικούς κυνηγούς ήταν οι Αυτόχθονες της Αμερικής και παρόλα αυτά η πανίδα δεν εξαφανίστηκε. Γι' αυτό επαναλαμβάνω ότι για την περιβαλλοντική κρίση δεν φταίνει οι κυνηγοί και οι ψαράδες. Το ποιός φταίει είναι μία άλλη ιστορία.

el_hymador
30/12/2007, 16:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΙΠΠΕΑΣ
Με συγχωρείτε αλλά θα διαφωνήσω με την λογική είναι κυνηγός άρα αφήστε τον να παγώσει.
Ότι με τέτοιες συνθήκες πήρε golf και ανέβηκε να βρει προβλήματα και συνεπώς είναι ηλίθιος το δέχομαι απολύτως και γι' αυτό μπορεί και να τον άφηνα να παγώσει :lol:

Όμως πείτε μου, τι διαφορά έχει ένας κυνηγός που ψάχνει για θηράματα με νόμιμο τρόπο και χτυπώντας νόμιμα θηράματα από ένα ερασιτέχνη ψαρά που κάνει ακριβώς το ίδιο πράγμα. Και οι δύο το βράδυ θα ψήσουν και θα φάνε το προϊόν της δραστηριότητας τους.

Διαπίστωσες εσύ να χρησιμοποιεί παράνομο εξοπλισμό, διαπίστωσες εσύ και με βάση την εξειδικευμένη νομοθεσία αν έκανε κάτι παράνομο ; Αν το περιβάλλον καταστραφεί, θα καταστραφεί γιατί ΟΛΟΙ εμείς δεν ψηφίσαμε και δεν αναδείξαμε άξιους νομοθέτες και πολιτικούς για να εφαρμόσουν ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ περιβαλλοντική πολιτική αλλά αντιθέτως συντηρούμε αυτούς που θα ικανοποιήσουν την ιδιοτέλεια μας.

Και τέλος τι διαφορά έχει αυτός ο κυνηγός από τους δισεκατομύρια άλλους κυνηγούς που κυνήγησαν σε αυτό το πλανήτη στο παρελθόν. Γιατί το κυνήγι που γινόταν εδώ και αιώνες δεν αφάνισε την Πανίδα αλλά αντιθέτως αυτό συνέβηκε στην δική μας εποχή. Τι άλλαξε στις μέρες μας για να συμβεί αυτό. Οι κυνηγοί και οι ψαράδες υπήρχαν και στο παρελθόν. Προφανώς άλλαξαν άλλα πράγματα και αυτά είναι πολλά.

Ας θυμήσω ότι από τους πιο σημαντικούς και φανατικούς κυνηγούς ήταν οι Αυτόχθονες της Αμερικής και παρόλα αυτά η πανίδα δεν εξαφανίστηκε. Γι' αυτό επαναλαμβάνω ότι για την περιβαλλοντική κρίση δεν φταίνει οι κυνηγοί και οι ψαράδες. Το ποιός φταίει είναι μία άλλη ιστορία.


Καλα, μην αρχισουμε παλι ατερμονες συζητησεις...

εγω απλα δεν γουσταρω τους κυνηγους! δικο μου θεμα ειναι...

φυσικα και δεν τους χρεωνω την περιβαλλοντικη κριση που περναμε...

τωρα σε οτι αφορα στην παρουσια κυνηγων ανα τους αιωνες ,ναι υπηρχαν....

και κυνηγουσαν για να ΦΑΝΕ και να ΖΗΖΟΥΝ δεν κυνηγουσαν απο χομπυ (και καλα...)

Βγαιναν στο δασος και δεν ξεραν τι θα τους την πρωτο πεσει, το παιχνιδι ηταν με ισους ορους

και επειδη ανεφερες τους αυτοχθονες της Αμερικης , σε πληροφορω οτο σκοτωναν ακριβως οτι χρειαζοντουσαν και μαλιστα ζητουσαν συγνωμη απο το αδερφο πνευμα που του αφαιρεσαν την ζωη....σεβοντουσαν και λατρευαν την φυση, οντας απολυτα ενταγμενοι μεσα σε αυτη

α, και κυνηγουσαν με τοξα...

αυτα, δεν εχω καμια διαθεση να ανοιξω αλλο ενα αντικυνηγετικο Thread

Δεν τους γουσταρω και προφανως δεν με γουσταρουν...

αυτα.:wave2:

Respect
30/12/2007, 18:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από trigger
Συγγνώμη για το spam...


Φίλε Respect στο λιμάνι της Πάτρας έχω δεί συναδέλφους σου να κυνηγάνε τους Πακιστανούς με γκλοπ, μπουλονόκλειδα και οτι άλλο μπορείς να φανταστείς προκειμένου να τους αποτρέψουν από το να κρυφτούν στα φορτηγά τους! Έχω δει συναδέλφους σου να τους πηγαίνουν με χειροπέδες στο λιμεναρχείο χωρίς να φταίνε! Όμως έχω δει και κάποιους που τους έκρυβαν καλά για 100-150 ευρώ το κεφάλι! Λυπάμαι που το λέω αλλά πολύ χάρηκα όταν έπιασαν οι carabinieri ένα συνάδελφο σου στο λιμάνι της Βενετίας με 10 άτομα τακτοποιημένα όμορφα ανάμεσα στο φορτίο του... Και ξέρεις κάτι στην τελική, το πρόβλημα το αντιμετώπιζε η ναυτιλιακή που είχε το κάθε καράβι! Μου έχει τύχει να γυρίζουμε στην Κέρκυρα ενώ έχουμε αποπλεύσει από αυτήν πρίν 5 ώρες γιατί βρήκαμε λαθρομετανάστες σε φορτηγό! Αν ήσουν επιβάτης και σου έλεγαν οτι το ταξίδι θα καθυστερήσει 10 ώρες τι θα έκανες; Επίσης πρέπει να σου πω οτι αν τους έβρισκαν οι Ιταλοί μας υποχρέωναν να τους γυρίσουμε στην Ελλάδα και βάση συνθήκης θα έπρεπε να κοιμηθούν σε καμπίνες και να τους ταϊσουμε! Οικονομική ζημιά για το πλοίο αρκετά μεγάλη γιατί κάποιος ανεγκέφαλος ήθελε να τα τσεπώσει... (πιστεύω οτι γνωρίζεις πόσο κάνει το εισητήριο με καμπίνα για Αncona ή Βενετία)

Πιστεύω πως ανήκεις στις πρώτες κατηγορίες! Καλά και ασφαλή ταξίδια να έχεις!



Συγγνώμη και πάλι για το spam.



:wave2: Όλα όσα λες ισχύουν και με το παραπάνω!!
Αλλά δεν είναι αυτή η αιτία του προβλήματος της συσσώρευσης λαθρομεταναστών στη Πάτρα. Πάρα πολύ κόσμος της πρώτης κατηγορίας έχει χάσει τη περιουσία του στα λιμάνια των Ιταλών εξαιτίας λαθρομεταναστών που τρύπωσαν κρυφά. (ή που τους τρύπωσαν στη ζούλα αλβανά λαμόγια)

Respect
30/12/2007, 18:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από
Ναι ρε, ο Respect δεν κάνει τέτοια πράγματα.... :smilea:





Αφού δεν παέι Πάτρα - Ιταλία με το φορτηγό! Αλλιώς... :lol: :lol: Αγαπητέ φίλε perastikos επειδή τυγχάνει να σε έχω γνωρίσει από κοντά, έχω συμπεράνει πως είσαι ευγενικός και αξιόλογος άνθρωπος. Αυτός είναι και ο μοναδικός λόγος που δε σου επιστρέφω το αστείο διότι καταλαβαίνω τη διάθεση σου για λίγο χιούμορ αν και ατυχές στη συγκεκριμένη περίπτωση.

:beer:

perastikos
30/12/2007, 18:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από Respect
Αγαπητέ φίλε perastikos επειδή τυγχάνει να σε έχω γνωρίσει από κοντά, έχω συμπεράνει πως είσαι ευγενικός και αξιόλογος άνθρωπος. Αυτός είναι και ο μοναδικός λόγος που δε σου επιστρέφω το αστείο διότι καταλαβαίνω τη διάθεση σου για λίγο χιούμορ αν και ατυχές στη συγκεκριμένη περίπτωση.

:beer:

Συγνώμη Respect!

Όντως για πλάκα το έγραψα αλλά μάλλον επειδή έχεις ζήσει την κατάσταση από κοντά (φαντάζομαι λόγο γνωστών ή ατόμων από τη δουλειά) δεν είναι και τόσο αστείο τελικά το θέμα.... :sad:

Μαλακία μου, συγνώμη και πάλι :(



:wave2: :beer:

Jo.Da.
30/12/2007, 21:54
Kαταρχήν να σου πω μπράβο για την κίνησή σου να τον βοηθήσεις...

Δεύτερον θα διαφωνήσω με την άποψή σου για τους κυνηγούς...γιατί πολύ απλά ομαδοποιείς μια ομάδα ανθρώπων που κάνουν το χόμπυ τους (όπως και οι μοτοσυκλετιστές)...

αν ρωτήσεις έναν οικογενειάρχη που βγάζει βόλτα την οικογένεια μια κυριακή τι γνώμη έχει για τους μοτοσυκλετιστές θα σου πει για τα ''βλαμμένα με τα μηχανάκια που πάνε με 300 και ξύνουν γόνατα και είναι επικίνδυνοι και εν δυνάμει δολοφόνοι'' κτλ...

και κάτι τελευταίο, πόσοι από μας σέβονται πραγματικά το περιβάλλον?
πόσοι καταργούν καταλύτες για να βάλουν εξατμισόνια κτλ???

καλό είναι να βλέπεις τα πράγματα και με την οπτική γωνία των άλλων...
φιλικά πάντα, γιάννης.
:wave2:

el_hymador
30/12/2007, 23:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Jo.Da.
Kαταρχήν να σου πω μπράβο για την κίνησή σου να τον βοηθήσεις...

Δεύτερον θα διαφωνήσω με την άποψή σου για τους κυνηγούς...γιατί πολύ απλά ομαδοποιείς μια ομάδα ανθρώπων που κάνουν το χόμπυ τους (όπως και οι μοτοσυκλετιστές)...

αν ρωτήσεις έναν οικογενειάρχη που βγάζει βόλτα την οικογένεια μια κυριακή τι γνώμη έχει για τους μοτοσυκλετιστές θα σου πει για τα ''βλαμμένα με τα μηχανάκια που πάνε με 300 και ξύνουν γόνατα και είναι επικίνδυνοι και εν δυνάμει δολοφόνοι'' κτλ...

και κάτι τελευταίο, πόσοι από μας σέβονται πραγματικά το περιβάλλον?
πόσοι καταργούν καταλύτες για να βάλουν εξατμισόνια κτλ???

καλό είναι να βλέπεις τα πράγματα και με την οπτική γωνία των άλλων...
φιλικά πάντα, γιάννης.
:wave2:


φιλε μου το θεμα εχει συζητηθει παρα πολυ, παλιοτερα...

δεν αρνουμαι τον διαλογο μαζι σου, απλα ξερω εκ των προτερων οτι δεν θα καταληξουμε πουθενα και θα αναμασαμε τα ιδια χιλιοειπωμενα πραγματα...

οι θεσεις μου, οι θεσεις σας (τους) ...ο καθενας ας πορευτει οπως νομιζει.

:wave2:

fantacid
31/12/2007, 00:42
κατα βαθος συμφωνω μαζι σου αλλα......



Αρχικά δημιουργήθηκε από Jo.Da.
Kαταρχήν να σου πω μπράβο για την κίνησή σου να τον βοηθήσεις...

Δεύτερον θα διαφωνήσω με την άποψή σου για τους κυνηγούς...γιατί πολύ απλά ομαδοποιείς μια ομάδα ανθρώπων που κάνουν το χόμπυ τους (όπως και οι μοτοσυκλετιστές)...

αν ρωτήσεις έναν οικογενειάρχη που βγάζει βόλτα την οικογένεια μια κυριακή τι γνώμη έχει για τους μοτοσυκλετιστές θα σου πει για τα ''βλαμμένα με τα μηχανάκια που πάνε με 300 και ξύνουν γόνατα και είναι επικίνδυνοι και εν δυνάμει δολοφόνοι'' κτλ...

+1
οσοι οδηγαν κουτια μονο, ετσι σκεφτονται

οπως οταν οδηγαν τα κουτια τους κ βγαινουν απο το καθετο δρομο κ δε σου δινουν προτεραιότητα γιατι σου λεει "ελα μωρε μηχανη ειναι, θα σταματησει μεχρι να βγω"!



Αρχικά δημιουργήθηκε από Jo.Da.

και κάτι τελευταίο, πόσοι από μας σέβονται πραγματικά το περιβάλλον?
πόσοι καταργούν καταλύτες για να βάλουν εξατμισόνια κτλ???

οσοι ακριβως συντηρούν το καταλυτη τους για να αποδίδει τα αναμενόμενα ή τον αντικαθιστούν μετα τα 5-10 χρονια που εχει φαει τα ψωμια του!



Αρχικά δημιουργήθηκε από Jo.Da.

καλό είναι να βλέπεις τα πράγματα και με την οπτική γωνία των άλλων...
φιλικά πάντα, γιάννης.
:wave2:

+100000
αλλα το κανουν κ οι αλλοι για "εμας"?????

btw
καλη χρονια
:wave2: