PDA

View Full Version : Με τα πλαίσια επαθα την πλάκα μου



EnterTheDragon
01/01/2008, 23:31
Καλή χρονιά σε όλους στο Foroum. είναι το πρώτο μου Post.Λοιπόν μπαίνω κατευθείαν στο θέμα.Δουλεύω στον Σφακιανάκη σαν μηχανικός σε βαρέα οχήματα στον τομέα που έχω σπουδάσει δεν μπαίνω σε λεπτομέρειες για ευνόητους λόγους.Έλεγα λοιπόν αφού πάρω μερικό cash στο χέρι να πάρω το Κ8 κατά τον Ιούνιο αλλα......έμαθα αυτο που συμβαίνει με τα πλαίσια και πραγματικά μάγκιες έφαγα ΜΕΓΑΛΗ σφαλιάρα.Αν ισχύει κάτι τέτοιο λέω να μην την κάνω την κίνηση σε καμία περίπτωση και για καμία μηχανή(R1- K8- CBR).Αν είναι δυνατών να συμβαίνει αυτο το πράγμα και μάλλον συμβαίνει σε όλα τα SS που φοράνε αλουμινένιο πλαίσιο.Θα ρωτήσω μέσα στην δουλεία αυριο βέβαια τι στο καλό γίνεται με το στόρυ αυτο και θα σας γράψω σχετικά.Πάντως είναι τρελό να πέσεις με την μηχανή στην πίστα και απο τα μανιτάρια να σπάσει το πλαίσιο και αυτο το έχει δει φίλος να συμβαίνει στα Μέγαρα.σκας για κάτι που καραγουστάρεις και είναι απο βούτυρο ρε π...τη μου :uplate:

Ταξιδευτής
02/01/2008, 00:09
Φιλε αν και δεν ειμαι ο πλεον αρμοδιος να δωσω μια απαντηση, θα σου ελεγα να μην εισαι τοσο απολυτος. Γενικα πολλα απο αυτα που ακους στην "πιατσα" ειναι υπερβολες.

Ναι, καποια Κ εκοψαν πλαισια, αλλα αυτο δεν σημαινει οτι αυτοματως παυουν να ειναι καλα μηχανακια!
Τα Κ οπως και τα αλλα συγχρονα SS ειναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ μηχανακια, πολυ δυνατα, καλοστημενα, ομορφα, και αξιοπιστα.

ΟΜΩΣ, προσωπικα πιστευω οτι στο θεμα με τα σπασμενα πλαισια φταιει το μαρκετινγκ και η εμμονη του κοσμου στα νουμερα. Πρεπει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να κανουμε το μηχανακι δυνατοτερο και πιο ελαφρυ απο ποτε, και πρεπει να το κανουμε ΚΑΘΕ χρονο, μιας που αυτο πουλαει! :(

Μηχανολογος εισαι και καταλαβαινεις οτι απο ενα σημειο και υστερα βγαζοντας υλικο απο ενα αντικειμενο το εξασθενουμε και περισσοτερο κακο κανουμε παρα καλο.

Πριν 10 χρονια δεν θυμαμαι να γινοταν τοσος ντορος με σπασμενα πλαισια. Ισως γιατι τοτε τα πλαισια ηταν πιο βαρια αλλα και πιο ανθεκτικα.

Απο εκει και περα, στο θεμα των πλαισιων δεν μου βγαζει κανεις απο το μυαλο οτι ειναι και θεμα συνθηκων. Αν ο ΧΨ αναβατης εκανε πολλες κακες σουζες και εσκαγε κατω το μηχανακι ατσαλα, η ειχε μια ασχημη εξοδο στην πιστα, κλπ κλπ, τοτε το να κοψει το πλαισιο δεν ειναι εντελως αδικαιολογητο -ολα τα υλικα εχουν τα ορια τους.

Εγω θα σου προτεινα να το ξανασκεφτεις ψυχραιμα το θεμα, και να μην πολυακους αυτα που μπορει να σου λενε... Τα δεκαδες χιλιαδες SS που κυκλοφορανε χωρις προβλημα, δεν μπορει, κατι θα σημαινει... :wave2:

gkforce
02/01/2008, 00:17
FILE MOY KALHSPERA XRONIA POLLA KALH XRONIA ME YGEIA.THA HTHLA NA SOY PO KATA THN GNOMH MOY PANTA OTAN THA ERTHEI H KAKIA STIGMH THS MHXANHS EITE EXEI PROVLHMA STO PLAISIO EITE OXI ANALOGA POU THA XTYPHSH OLES PISTEUO MPOREI NA PATHOUN ZHMIA STO PLAISIO H NA TO KOPSOUN .EXO KAI EGO ENA K6 1000 EXO AKOUSEI PARA POLLA GIA TO PLAISIO THS TO MIXANAKI EINAI MIA APOLAUSI .NOMIZO OTI AN SE VOLEUEI MHN TO SKEYTESE KATHOLOU STO NA TO AGORASEIS

GIXXERAKIAS
02/01/2008, 01:10
Καλως ορισες εν suzuki Αδερφε! :beer:

Οντως αυτα που εχεις ακουσει ισχυουν και υπαρχουν ατομα να σου εξηγησοιυν και γιατι και πως σπανε,αλλα υπαρχουν και ατομα να σου πουν πως μπορεις να αποτρεψεις το σπασιμο του πλαισου χωρις πτωση(εχει ακουστει και αυτο.απλα να ανοιξει σαν τσοπερ μετα απο σουζα στο σκασιμο κατω:o ) αλλα ειναι σχεδον βεβαιο οτι σε καποια πτωση αναλογα πως θα την φαει η μηχανη να σπασει,το σιγουρο ειναι οτι πλεον ΟΛΑ ΣΠΑΝΕ ΟΤΙ ΜΑΡΚΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ!

Ναι εχω δει σπασμενα πλασια απο suzuki αλλα μονο σε φωτο,εχω δει επισης 3 πεσμενα Κ5-6 στην πιστα που εχουν γινει κ@λος αλλα το μονο που δεν εσπασε ηταν το πλαισιο. :winka:


Οποτε μην ακους πολλα πολλα και παρε αυτο που γουσταρεις!:beer:

Ταξιδευτής
02/01/2008, 01:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
...ι,το σιγουρο ειναι οτι πλεον ΟΛΑ ΣΠΑΝΕ ΟΤΙ ΜΑΡΚΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ!


Eκτος απο τα Ducati!!! :D :D :cool:

GIXXERAKIAS
02/01/2008, 01:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ταξιδευτής
Eκτος απο τα Ducati!!! :D :D :cool:
Αυτα σκορπανε χωρις να πεσουν βρε Νικολα!:lol: :lol: :lol:

Ταξιδευτής
02/01/2008, 01:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
Αυτα σκορπανε χωρις να πεσουν βρε Νικολα!:lol: :lol: :lol:

:look:

:a48: :a48: :a2:

EnterTheDragon
02/01/2008, 22:08
είναι παράλογο μετά από σούζες και έντο έστω και πάρα πολλά να κοπεί πλαίσιο στην κόλληση. σκεφτείτε τις δυνάμεις που ασκούνται σε αυτη την περίπτωση δεν είναι και τόσο τραγικές σε αντίθεση με μιά στούκα με λίγα χιλιόμετρα με το μπροστινό. τεσπα θα ρωτήσω στα κεντρικά τι γίνεται με το πλαίσιο αν αντικαθίσταται με καινούριο και ποια είναι η νομοθεσία στο ελλαδιστάν. την επόμενη φορά που θα φέρουν κατασχεμένα για σπάσιμο(ναι καλά διαβάζεται τα σπάμε τα κατασχεμένα και ας είναι με 5 χιλιόμετρα) θα το ρημάξω το πλαίσιο στα κλωτσίδια με την βαριά να δώ τι στα κομμάτια θα γίνει.

div400
02/01/2008, 23:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από EnterTheDragon
..... την επόμενη φορά που θα φέρουν κατασχεμένα για σπάσιμο(ναι καλά διαβάζεται τα σπάμε τα κατασχεμένα και ας είναι με 5 χιλιόμετρα) .......

:eyepop: :uplate: :hypnotize :look:

σορρυ για το ασχετο....αλλα
τι εννοείς ''σπασιμο''?
δηλ. κατάσχουν την μηχανή/αυτοκίνητο απο τον χ κακμοιρογλου και σας το φέρνουν για να γίνει κομμάτια?
παλιοσιδερα δηλ? ή ανταλλακτικά?

:look:

gdevelek
02/01/2008, 23:31
φιλαράκι το έχεις πάρει πολύ βαριά και απόλυτα το θέμα

υπάρχουν στο φόρουμ άτομα που θα σου πούν ποια μοντέλα έχουν βγάλει αυτό το πρόβλημα

και ξέρεις κατι;

η απάντηση θα αρέσει και στο πορτοφόλι σου, αφού τα παλιότερα, πριν το 2003 χοντρικά, ΔΕΝ έβγαλαν τέτοιο πρόβλημα και έτσι θα δώσεις λίγα σχετικά ? και θα πάρεις μηχανάκι αξιόπιστο και φυσικά πολύ καλό αφού δεν μιλάμε και για αντίκα

απλά ψάξτο και μην τρελαίνεσαι!

:beer:

EnterTheDragon
02/01/2008, 23:48
@gdevelek πράγματι μου την έδωσε στα νευρα αλλά είμαι κοολ οκ. ναι τα φέρνουν οι μ@λ@κ$ς και τα σπάμε ένας συνάδερφος ανέβασε ένα κ6 με γερανό ψηλά και το αφησε κάτω ο Φούστης να γίνει κομμάτια :cry: . α και 5 Grand Vitara κώλο τα κάναμε πριν κανα μήνα τι να πείς:rolleyes:

Xristos67
02/01/2008, 23:55
GIATI ?
OTAN GINEI KATASXESI PREPEI KAPOIOS NA TO PLHROSEI ..NA MHN KA8ETE STIN APO8IKH..?
KAI TO "SPATE" GIA NA PAREI APOZIMIOSH O SFAKIANAKHS APO THN ASFALEIA ??? (SAN ATIXIMA/OLIKI KATASTROFI KTL???)

notakos600
03/01/2008, 00:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xristos67
GIATI ?
OTAN GINEI KATASXESI PREPEI KAPOIOS NA TO PLHROSEI ..NA MHN KA8ETE STIN APO8IKH..?
KAI TO "SPATE" GIA NA PAREI APOZIMIOSH O SFAKIANAKHS APO THN ASFALEIA ??? (SAN ATIXIMA/OLIKI KATASTROFI KTL???)

Ειλικρινά δεν το ήξερα και εξεπλάγην...
Ρε τι μαθαίνει κανείς.

EnterTheDragon
03/01/2008, 00:12
δεν ξέρω ειλικρινά γιατί γίνεται αυτό μάλλον είναι λεφτά στην μέση απο ασφάλειες κτλ κρίμα

Xristos67
03/01/2008, 00:21
MALLON GIATI DIAFORETIKA 8A PREPEI NA TA AFINOUN NA SAPIZOUN SE KAMIA MANTRA H NA TA XANAPOULISOUN KAI SE TI TIMH....!!!
OPOTE H EYKOLH KAI KALITERH LYSH EINAI H ASFALEIA....!!!!

akis_1
04/01/2008, 00:11
Παντως βρηκαμε καινουργιο Θρεντ <Τα Κ7 κοβουν πλαισιο>:rotflmao: Ρε παιδια μην παιρνεται Suzuki κοβουν πλαισια,στραβωνουν,δεν πανε,αμα πας να στριψεις πευτεις χαλια τελειως σου λεω αστα να δουμε πως θα τα πουλησουμε μετα,απορω πως παει και τα παιρνει ο κοσμος.:confused:
Φιλε EnterTheDragon πεφτει τοσο πολυ παραπληροφορηση που πλεον ο καθενας ειναι λογικο να μπερδευται ενα θα σου πω ξερω απο γνωστο που παει στη Μοτοδυναμικη συχνα και μου λεει οτι ολοι οι μηχανικοι μεσα εχουν Suzuki οποτε καταλαβαινεις τι γινετε.Παρε το εργαλειο να το ευχαριστηθεις.:beer:



Παντα Φιλικα.

Ζεύκας
04/01/2008, 04:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από akis_1
Παντως βρηκαμε καινουργιο Θρεντ <Τα Κ7 κοβουν πλαισιο>:rotflmao: Ρε παιδια μην παιρνεται Suzuki κοβουν πλαισια,στραβωνουν,δεν πανε,αμα πας να στριψεις πευτεις χαλια τελειως σου λεω αστα να δουμε πως θα τα πουλησουμε μετα,απορω πως παει και τα παιρνει ο κοσμος.:confused:
Φιλε EnterTheDragon πεφτει τοσο πολυ παραπληροφορηση που πλεον ο καθενας ειναι λογικο να μπερδευται ενα θα σου πω ξερω απο γνωστο που παει στη Μοτοδυναμικη συχνα και μου λεει οτι ολοι οι μηχανικοι μεσα εχουν Suzuki οποτε καταλαβαινεις τι γινετε.Παρε το εργαλειο να το ευχαριστηθεις.:beer:



Παντα Φιλικα.

κ εγώ ξέρω άτομο στη μοτοδυναμική που έχει R1 (κ έχει κάνει κ τα 4 css levels) αλλά λιγουρεύεται το 675. κ τι να λέει?

επειδή κάποιοι στην Α αντιπροσωπία έχουν μηχανάκια Β εταιρείας σημαίνει ότι τα μηχανάκια της Α αντιπροσωπίας είναι για τα μπάζα? :rolleyes:

έκατσες να πιάσεις εσύ ή ο φίλος σου κουβέντα με τους μηχανικούς γιατί δεν παίρνουν γιαμαχα
ή απλά βγήκε ένα βεβιασμένο συμπέρασμα?

:wave2:

argi6argi
04/01/2008, 08:33
Φίλε μου, καλώς ή κακώς στο βωμό του μικρότερου βάρους, μεγαλύτερης δύναμης κτλ, κάτι συνήθως θυσιάζεται. Δεν σημαίνει οτι τα πλαίσια είναι πλεόν τσιγαρόχαρτα, αλλά σίγουρα πιο ευπαθή και ευαίσθητα απ'οτι παλιότερα, αυτό χρειάζεται κοινή λογική νομίζω για να το καταλάβεις.
Επίσης καλώς ή κακώς, τα περισσότερα κρούσματα που έχουν αναφερθεί έχουν σαν επίκεντρο 1-2 συγκεκριμένα μοντέλα (κ6-κ7 1000) και όχι όλα τα ss. Αυτό ίσως να οφείλεται στο οτι τα συγκεκριμένα μοντέλα πούλησαν πολύ, αλλά ακόμα και αναλογικά με άλλα ss, τα ποσοστά ούτε καν πλησιάζουν. Πάντως δεν έχουν ακουστεί για άλλη εταιρία κομένα πλαίσια με σούζες και εντο και αυτό είναι γεγονός. Τώρα αν το κομένο πλαίσιο οφείλεται σε πτώση, δεν το συζητάω, συνέβαινε πάντα και σε όλες τις εταιρίες, αλλά αυτό είναι λογικό νομίζω.

Ίσως να κάνω και λάθος αλλά απο τα λεγόμενά σου κατάλαβα οτι δεν έχεις καύλα με τις μοτοσυκλέτες. Θα πρότεινα κάτι πιο light σε όλους τους τομείς αν θες να κάνεις τις βόλτες σου με μηχανή. Άν κάνω λάθος, σε περιμένουμε για καφέ με το νέο εργαλείο!!!:a39:

Φιλικά Αργύρης

grigorisK7
04/01/2008, 08:41
κοβονται καθε μερα μωρε αλλα υπαρχει η λυση

LOGO EXTREME ΚΑΙ ΕΙΣΑΙ JET :lol: :lol:

gixxerpap
04/01/2008, 09:58
τωρα κοβουν και τα κ7......ωραια....ρε τι ειστε σεις ρε....:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

akis_1
04/01/2008, 17:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
κ εγώ ξέρω άτομο στη μοτοδυναμική που έχει R1 (κ έχει κάνει κ τα 4 css levels) αλλά λιγουρεύεται το 675. κ τι να λέει?

επειδή κάποιοι στην Α αντιπροσωπία έχουν μηχανάκια Β εταιρείας σημαίνει ότι τα μηχανάκια της Α αντιπροσωπίας είναι για τα μπάζα? :rolleyes:

έκατσες να πιάσεις εσύ ή ο φίλος σου κουβέντα με τους μηχανικούς γιατί δεν παίρνουν γιαμαχα
ή απλά βγήκε ένα βεβιασμένο συμπέρασμα?

:wave2:

Oτι μαλλον δεν του κανει το R1.Και 5 level να εχει κανει δεν εχει να λεει τιποτα για μενα τουλαχιστων και τι σημαινει οτι αν εγω δεν εχω κανει level δεν ξερω πως στριβει η μηχανη,ουτε ειπα πως τα R1 ειναι για τα μπαζα ισα ισα που αν δεν ειχα παρει Suzuki,Yamaha θα ειχα παρει επιδη ειχα και παλιοτερα.Τωρα πως το πηρες εσυ τι να σου πω και ναι εχει γινει κουβεντα μαζι τους και δεν στο λεω ετσι για να ποσταρω.:beer:


Παντα φιλικα.

akis_1
04/01/2008, 17:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από argi6argi
Φίλε μου, καλώς ή κακώς στο βωμό του μικρότερου βάρους, μεγαλύτερης δύναμης κτλ, κάτι συνήθως θυσιάζεται. Δεν σημαίνει οτι τα πλαίσια είναι πλεόν τσιγαρόχαρτα, αλλά σίγουρα πιο ευπαθή και ευαίσθητα απ'οτι παλιότερα, αυτό χρειάζεται κοινή λογική νομίζω για να το καταλάβεις.
Επίσης καλώς ή κακώς, τα περισσότερα κρούσματα που έχουν αναφερθεί έχουν σαν επίκεντρο 1-2 συγκεκριμένα μοντέλα (κ6-κ7 1000) και όχι όλα τα ss. Αυτό ίσως να οφείλεται στο οτι τα συγκεκριμένα μοντέλα πούλησαν πολύ, αλλά ακόμα και αναλογικά με άλλα ss, τα ποσοστά ούτε καν πλησιάζουν. Πάντως δεν έχουν ακουστεί για άλλη εταιρία κομένα πλαίσια με σούζες και εντο και αυτό είναι γεγονός. Τώρα αν το κομένο πλαίσιο οφείλεται σε πτώση, δεν το συζητάω, συνέβαινε πάντα και σε όλες τις εταιρίες, αλλά αυτό είναι λογικό νομίζω.

Ίσως να κάνω και λάθος αλλά απο τα λεγόμενά σου κατάλαβα οτι δεν έχεις καύλα με τις μοτοσυκλέτες. Θα πρότεινα κάτι πιο light σε όλους τους τομείς αν θες να κάνεις τις βόλτες σου με μηχανή. Άν κάνω λάθος, σε περιμένουμε για καφέ με το νέο εργαλείο!!!:a39:

Φιλικά Αργύρης

Φιλε Αργυρη ξερω πολλες περιπτωσεις κομενων R1-R6 ακομα και 07 μοντελων γιαυτο γραφω οτι ειναι θεμα παραπληροφορησης θα μπορουσαμε καλιστα να ανοιξουμε ενα θρεντ R1 07 κοβουν πλαισιο απλα εχει δημιουργηθει μια λαθος αντιληψη για τα πλαισια.Οι γνωστες δεν καθονται να ασχοληθουν και παιρνουν το μηχανακι που τους κανει.Οπως και οι φιλοι στην μοτοδυναμικη δεν τους εκανε η Yamaha πηραν Suzuki.Γιατι τα αγορασαν αφου κοβει πλαισιο?Αρα μαλον κατι δεν ισχυει καταλαβαινεις πως το λεω ετσι.

Παντα Φιλικα.

EnterTheDragon
04/01/2008, 21:54
πάντως είμαι σε καθημερινή επικοινωνία με τους μηχανικούς που ασχολούνται με το δέσιμο των καινούριων κ7,κ8 (δίπλα τους είμαι) και μου λένε είναι οκ. θα αφήσω το πάσχα να περάσει και μάλλον θα το τσιμπήσω το μηχάνημα. όσον αφορά τα σπασμένα πλαίσια να σας δείξω σε φοτό κομμένο τρακτέρ στα 2 που το φέρανε για φτιάξιμο στην δουλειά επειδή το πήρε η κατηφόρα και γύρισε να πάθετε πλάκα? :eyepop: επίσης έχω πολλά κομμένα σασμάν να δείξω και τρύπια μπιστονάκια και άλλα πολλά καλά απο βαρέα οχήματα μάρκας αυτό δεν σημαίνει ότι είναι η τάδε εταιρία για τα μπάζα :nono: .

alexk
04/01/2008, 22:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από EnterTheDragon
πάντως είμαι σε καθημερινή επικοινωνία με τους μηχανικούς που ασχολούνται με το δέσιμο των καινούριων κ7,κ8 (δίπλα τους είμαι) και μου λένε είναι οκ. θα αφήσω το πάσχα να περάσει και μάλλον θα το τσιμπήσω το μηχάνημα. όσον αφορά τα σπασμένα πλαίσια να σας δείξω σε φοτό κομμένο τρακτέρ στα 2 που το φέρανε για φτιάξιμο στην δουλειά επειδή το πήρε η κατηφόρα και γύρισε να πάθετε πλάκα? :eyepop: επίσης έχω πολλά κομμένα σασμάν να δείξω και τρύπια μπιστονάκια και άλλα πολλά καλά απο βαρέα οχήματα μάρκας αυτό δεν σημαίνει ότι είναι η τάδε εταιρία για τα μπάζα :nono: .

Αγαπητέ κύριε, πλάκα κάνεις προφανώς.
Είσαι σε συνεχή επικοινωνία??? Μήπως έχεις και επικοινωνία με την Yoshimura να βγάλουν ειδικό πλαίσιο για εσένα.

Τα GSX-R δεν έχουν κανένα πρόβλημα με το πλαίσιο.
Εκτός άν το έχεις ρίξει, έχεις κόψει καμμία βάση, καμμία βίδα, και μετά συνεχίζεις το πας...

Εγώ λέω να μην πάρεις τέτοιο μηχανάκι.

EnterTheDragon
04/01/2008, 22:58
@alexk εγώ λέω να μην είσαι είρωνας πως σου φαίνεται αυτο? το τι θα πάρω το αποφασίζω εγώ όχι εσύ μεγάλε.

alexk
04/01/2008, 23:02
Κάνεις λάθος. Δεν είμαι είρωνας, απλά λέω τα πράγματα έξω από τα δόντια.

Έμεινες στο πρώτο φυσικά με τη yoshimura.
Σου λέω τι γνωρίζω για τα πλαίσια. Ναι, έχουν κοπεί όταν ο ιδιοκτήτης έκανε ΤΙΣ μαλακίες (με κομμένες βίδες-βάσεις μοτέρ, κάνεις σούζες???)

Επίσης, εφ'όσον αποφασίζεις εσύ, γιατί ρωτάς την άποψή μας σε ένα φόρουμ?
Είσαι φάουλ κύριος ;)

EnterTheDragon
04/01/2008, 23:09
ρωτάω για να αποφασίσω εσύ όταν πας να αγοράσεις κάτι τι κάνεις απλά πας στα τυφλά και το τσιμπάς εγώ όχι! :winka:

alexk
04/01/2008, 23:12
Αποφασίζω μόνος μου συνήθως.
Μελετώ τι θα κάνω και έχω και κρίση, δεν χρειάζεται να ρωτάω σε ένα φόρουμ, ειδικά για το τι μηχανάκι θα πάρω.

Αλλά είσαι νέος στο φόρουμ, οπότε εντάξει.

EnterTheDragon
04/01/2008, 23:16
πάλι καλά που είμαι νεος και δεν θα με κανετε ντα:D πραγματικά σε καποια στιγμή με φόβισες. περα απο την πλάκα όμως το πρόβλημα σου είναι που ανάφερα ξανα το πρόβλημα που ίσως και να είχαν τα κ5 στο πλαίσιο?

gousgoun_69
04/01/2008, 23:37
Ηρεμα ρε λεβέντες.Κουβέντα κάνουμε :wave2: