PDA

View Full Version : Κάνει μια ψύχρα απόψε που με αρρωσταίνει...



catmaster
02/01/2008, 03:55
..... και όλες οι παλιές πληγές που είχα ξεχάσει ξαναματώνουν ....

και διαβάζω εδώ μέσα ...και μου έρχονται σκόρπιες σκέψεις ...

....και στεναχωριέμαι....


....για τον Γιώργο που έσπασε το μηχανάκι του και κίνησα γη και ουρανό να του βρω και εγώ την άκρη και όταν φτιάχτηκε το χαμόγελό του γέμισε την ψυχή μου ... και στεναχωριέμαι που πρέπει να παλέψει με δυσκολίες να τελειώσει τη σχολή του και να κάνει αυτό που του αρέσει ...

....και για τον Χρήστο που τα φέρνει δύσκολα αυτό τον καιρό αλλά δεν βάζει το κεφάλι κάτω και συνεχίζει να χαμογελάει και να το παλεύει με αξιοπρέπεια και δύναμη ψυχής ....

....και για τον Λεωνίδα που τον είδα στο νοσοκομείο να έχει περάσει το κατώφλι του θανάτου και να έχει γυρίσει πίσω στη ζωή με απίστευτη ταλαιπωρία .....και που όταν οδήγησα το "χρέπι" του και του είπα πάρτο γέλαγε σαν μικρό παιδάκι πάλι ....

....και για τη Μάρα που πέρασε τις γιορτές στο νοσοκομείο χωρίς το χαβαλέ και τις ευχές που δίνουμε όλοι στις γιορτές ....

....και για την Ιωάννα που παλεύει με θεούς και δαίμονες που λίγοι έχουν συναντήσει και προσπαθεί και αυτή να βελτιώσει τη ζωή της μέσα από δυσκολία και σκέφτεται ρε γαμώτο μου ακόμα και την βενζίνη που πρέπει να βάλει για να δει δυό φίλους .....

....και για τον Ορίζοντα που μπορεί μέσα του να κλαίει με τα λούκια που έχει αλλά η ψυχή του είναι γελαστή και αγνή σαν νεογέννητου παιδιού ...



....και για μένα αυτά που έχω τραβήξει και παλιά και τώρα ....και για πολλούς άλλους .... :sad:


και το post counter μου δεν θέλει να ανέβει άλλο πια ... :sad:

Greg61
02/01/2008, 04:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
..... και όλες οι παλιές πληγές που είχα ξεχάσει ξαναματώνουν ....

και διαβάζω εδώ μέσα ...και μου έρχονται σκόρπιες σκέψεις ...

....και στεναχωριέμαι....


....για τον Γιώργο που έσπασε το μηχανάκι του και κίνησα γη και ουρανό να του βρω και εγώ την άκρη και όταν φτιάχτηκε το χαμόγελό του γέμισε την ψυχή μου ... και στεναχωριέμαι που πρέπει να παλέψει με δυσκολίες να τελειώσει τη σχολή του και να κάνει αυτό που του αρέσει ...

....και για τον Χρήστο που τα φέρνει δύσκολα αυτό τον καιρό αλλά δεν βάζει το κεφάλι κάτω και συνεχίζει να χαμογελάει και να το παλεύει με αξιοπρέπεια και δύναμη ψυχής ....

....και για τον Λεωνίδα που τον είδα στο νοσοκομείο να έχει περάσει το κατώφλι του θανάτου και να έχει γυρίσει πίσω στη ζωή με απίστευτη ταλαιπωρία .....και που όταν οδήγησα το "χρέπι" του και του είπα πάρτο γέλαγε σαν μικρό παιδάκι πάλι ....

....και για τη Μάρα που πέρασε τις γιορτές στο νοσοκομείο χωρίς το χαβαλέ και τις ευχές που δίνουμε όλοι στις γιορτές ....

....και για την Ιωάννα που παλεύει με θεούς και δαίμονες που λίγοι έχουν συναντήσει και προσπαθεί και αυτή να βελτιώσει τη ζωή της μέσα από δυσκολία και σκέφτεται ρε γαμώτο μου ακόμα και την βενζίνη που πρέπει να βάλει για να δει δυό φίλους .....

....και για τον Ορίζοντα που μπορεί μέσα του να κλαίει με τα λούκια που έχει αλλά η ψυχή του είναι γελαστή και αγνή σαν νεογέννητου παιδιού ...



....και για μένα αυτά που έχω τραβήξει και παλιά και τώρα ....και για πολλούς άλλους .... :sad:


και το post counter μου δεν θέλει να ανέβει άλλο πια ... :sad:

+1!


Υ.Γ. Αναζήτηση "moto" στο Google, παραγόμενο αποτέλεσμα:
www.moto.grΟδηγός αγοράς δίτροχων, η ιστορία τις μοτοσυκλέτας, νέα και ταξιδιωτικά άρθρα.
www.moto.gr/ - 63k - Προσωρινά αποθηκευμένη - Παρόμοιες σελίδες

gcrook
02/01/2008, 04:09
Συγνωμη ρε Ακη γαμω το στανιο μου ξερεις εσυ.....

goodboy
02/01/2008, 04:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
..... και όλες οι παλιές πληγές που είχα ξεχάσει ξαναματώνουν ....

και διαβάζω εδώ μέσα ...και μου έρχονται σκόρπιες σκέψεις ...

....και στεναχωριέμαι....


....για τον Γιώργο που έσπασε το μηχανάκι του και κίνησα γη και ουρανό να του βρω και εγώ την άκρη και όταν φτιάχτηκε το χαμόγελό του γέμισε την ψυχή μου ... και στεναχωριέμαι που πρέπει να παλέψει με δυσκολίες να τελειώσει τη σχολή του και να κάνει αυτό που του αρέσει ...

....και για τον Χρήστο που τα φέρνει δύσκολα αυτό τον καιρό αλλά δεν βάζει το κεφάλι κάτω και συνεχίζει να χαμογελάει και να το παλεύει με αξιοπρέπεια και δύναμη ψυχής ....

....και για τον Λεωνίδα που τον είδα στο νοσοκομείο να έχει περάσει το κατώφλι του θανάτου και να έχει γυρίσει πίσω στη ζωή με απίστευτη ταλαιπωρία .....και που όταν οδήγησα το "χρέπι" του και του είπα πάρτο γέλαγε σαν μικρό παιδάκι πάλι ....

....και για τη Μάρα που πέρασε τις γιορτές στο νοσοκομείο χωρίς το χαβαλέ και τις ευχές που δίνουμε όλοι στις γιορτές ....

....και για την Ιωάννα που παλεύει με θεούς και δαίμονες που λίγοι έχουν συναντήσει και προσπαθεί και αυτή να βελτιώσει τη ζωή της μέσα από δυσκολία και σκέφτεται ρε γαμώτο μου ακόμα και την βενζίνη που πρέπει να βάλει για να δει δυό φίλους .....

....και για τον Ορίζοντα που μπορεί μέσα του να κλαίει με τα λούκια που έχει αλλά η ψυχή του είναι γελαστή και αγνή σαν νεογέννητου παιδιού ...



....και για μένα αυτά που έχω τραβήξει και παλιά και τώρα ....και για πολλούς άλλους .... :sad:


και το post counter μου δεν θέλει να ανέβει άλλο πια ... :sad:


file aki an ipirxe an8ropos pou o 8anatos mou 8a tou edine zoi 8a to ekana aera
ala gia tou kakous aftou tou kosmou den dino oute mia sfera...


to pousti mantinada egrapsa kata la8os..
:rotflmao: :rotflmao:

pantos isxioi
geni8ika piratis
den fteo ego pou mesa sto genealogiko mou dedro ektos apo kritiko ema emperiexete kapou ke enas viasmos apo eneto pirati
:rotflmao: :rotflmao:

i 8a piois roumi mazi mou i 8a kramastis sto mpalaouro


ke opos elega palia
giati na zitiso to xeri tis prigkipopoulas afou mporo na tin paro olokliri
:rotflmao: :rotflmao:


ke o alos o malaks den lei tipota gia moter

kapios na pidiksi ton krouki iparxi?:wacko: :lol:

devil's animal
02/01/2008, 12:37
Μακαρι να ερθουν η αγαπη και τα χαμογελα σε ολα τα ατομα που αγαπουν και στηριζουν αυτο τον διαδικτιακο χωρο και αυτη την παρεα!

airamhag
02/01/2008, 12:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
Μακαρι να ερθουν η αγαπη και τα χαμογελα σε ολα τα ατομα που αγαπουν και στηριζουν αυτο τον διαδικτιακο χωρο και αυτη την παρεα!


οπως λεει -σε μενα - ο αλχημιστης

"αυτο ειναι ουτοπικο, ειναι σαν να ευχεσαι ..παγκοσμια ειρηνη!"



γεια σου ρε Στελιο:wave2: :beer: :beer:


:D

EVI
02/01/2008, 13:13
to ti pathainoyme sth zoh mas kanei toys anthropoys poy eimaste kai einai sto xeri mas apo kathe empeiria mas na kratame ta kala pros ofelos mas kai ta kaka paradeigmata pros apofygein oste na mporoyme na antapekselthoyme se allh periptosh h akoma kalytera na symvoylepsoyme sosta kapoion allon.

gousgoun_69
02/01/2008, 18:48
:beer: :beer: :wave2:

fasma
15/01/2008, 16:15
Καλά ... αυτό το θρεντ γιατί μπήκε στης διαμάχες:confused:

crs-k
15/01/2008, 16:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από fasma
Καλά ... αυτό το θρεντ γιατί μπήκε στης διαμάχες:confused:


Γιατι ειχε γραφει ενα "θλιβερο" βραδυ γι' αυτον ακριβως τον σκοπο... :sick: