PDA

View Full Version : Σιγά μην ξεκινούσε καλά η χρονιά...



project.breeze
02/01/2008, 18:24
Γκαντεμιά στην γκαντεμιά να δούμε πού θα με βγάλει.Ενώ είπα πως θα αλλάξει η χρονιά και θα αλλάξει μαζί της και η τύχη μου μετά το απίστευτα άσχημο 2007,σήμερα το πρωί διαψεύστηκα.Μαζί με φίλους φύγαμε από την Λάρισα στις 7 το πρωί με 2 αυτοκίνητα με προορισμό το Ελατοχώρι στην Κατερίνη όπου θα πηγαίναμε για σκι,snowboard και καφεδάκι.Ενώ αρχικά όλα πήγαιναν καλά,3 χιλιόμετρα πριν φτάσουμε στο χιονοδρομικό σε μία πολύ περίεργη στροφή με ανάποδη κλίση το Fiat Panda το οποίο οδηγούσα εγώ πάτησε σε ένα σκιερό σημείο στο οποίο είχε πιάσει πάγος και έφυγε ευθεία προς την έξοδο του δρόμου.Εγώ παρέμεινα ψύχραιμος,δεν πάτησα καθόλου φρένο γιατί γνωρίζω πως στον πάγο φρενάρισμα = αποτυχία ελέγχου και προσπάθησα να στρίψω όσο το δυνατόν πιο ήρεμα μπορούσα.Το αποτέλεσμα ήταν να βγει το αυτοκίνητο εκτός δρόμου με ελάχιστη ταχύτητα (ήταν δεν ήταν 10 χ.α.ω,πήγαινα πάρα πολύ αργά και προσεκτικά λόγω φόβου για πάγο που τελικά επαληθεύτηκε)να ακουμπήσει λίγο σε ενα δέντρο και λόγω του χιονίου που υποχώρησε κάτω από το βάρος του αυτοκινήτου να ανατραπεί και να πέσει σε μία συστάδα δέντρων λίγα μέτρα παρακάτω.Η όλη φάση διήρκεσε αρκετά δευτερόλεπτα (υπολογίζω 4-5) και ενώ αρχικά νόμιζα θα την γλυτώσω μόνο με αυτή την απλή έξοδο από τον δρόμο το αμάξι άρχισε σιγά-σιγά να παλαντζάρει και τελικά κατέληξε ανάποδα.Στο αυτοκίνητο ήμουν μόνος στην συγκεκριμένη φάση γιατί ένας φίλος που ήταν μαζί μου είχε κατεβεί και είχε μπει για λίγο στο άλλο αυτοκίνητο για την διαδρομή Ελατοχώρι-Χιονοδρομικό.Ήμουν ανάποδα και κρατιόμουν στον αέρα από την ζώνη.Ευτυχώς ενήργησα ψύχραιμα,έλυσα την ζώνη,άνοιξα το παράθυρο και βγήκα από εκεί μιας και η πόρτα είχε μπλοκαριστεί από μία συστάδα κλαδιών.Ανέβηκα στον δρόμο και ειδοποίησα την υπόλοιπη παρέα που ήρθαν και σοκαρισμένοι είδαν τί είχε γίνει.Τότε διαπίστωσα κι εγώ τί είχε γίνει.Το αυτοκίνητο σταμάτησε πάνω σε δύο δέντρα,αμέσως μετά ακολουθούσε γκρεμός 20 μέτρων περίπου και με την πορεία που είχε το αυτοκίνητο θα έπεφτε πάνω σε έναν τεράστιο βράχο.Φτηνά την γλύτωσα λοιπόν.Ατυχία ή τύχη;Δεν ξέρω,εγώ πάντως δεν αισθάνομαι τυχερός,μαζευτήκανε πολλές ατυχίες σε λίγο καιρό ρε γαμώτο...Προσοχή ρε παιδιά,για την πλάκα σκοτώνεσαι...

gousgoun_69
02/01/2008, 18:27
Οχι ρε φίλε...τι λες τώρα.


Αφού είσαι καλά τα σίδερα φτιάχνονται


Τις πιο ειλικρινείς (παθών) και ζεστές ευχές μου :wave2:

airamhag
02/01/2008, 18:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
Προσοχή ρε παιδιά,για την πλάκα σκοτώνεσαι...


μονο γκαντεμια δεν ειναι αυτο λοιπον!:winka:

:beer: :beer: :beer: :beer:

στην υγεια σου !

:sun: :sun: :sun:

xampos
02/01/2008, 18:44
:eyepop: :beer:

project.breeze
02/01/2008, 18:49
Έκανα κι εγώ δύο λάθη όμως,δεν είμαι άμοιρος ευθυνών

1. Ότι εμπιστευτηκα το snowreport.gr που έλεγε πως ο δρόμος είναι ανοιχτός χωρίς αλυσίδες
2.Που ενώ είδα ότι έχει χιόνι κάτω και καμμία γ@*****η αλατιέρα με μαχαίρι δεν έρχεται να ανοίξει τον δρόμο,δεν έφυγα τραβώντας και μία μούντζα στον υπεύθυνο (δήμαρχος,νομάρχης δεν ξέρω ποιός ευθύνεται).



Πάρτε αλυσίδες μαζί σας και μην δίνετε σημασία τί σας λένε από τα χιονοδρομικά γιατί σύμφωνα με τα λεγόμενά τους όλα τα χιονοδρομικά της Ελλάδας έχουνε μισό μέτρο χιόνι πούδρα και ο δρόμος είναι ανοιχτός χωρίς αλυσίδες και μάλιστα στεγνός,ακόμα και με μηχανάκι ανεβαίνεις...

DimChios
02/01/2008, 19:26
:eyepop: :eyepop: :eyepop:

παλι καλα ρε συ!

Τι ειναι ομως και αυτο που σε κυνηγαει ρε γμτ?

Υπόλοιπο του 2007 μαλλον... :rolleyes:

GIXXERAKIAS
02/01/2008, 19:29
:eyepop:


Τι να πεις ρε Ηρακλη?Μλκ τραβα αναψε κανα κερι και μην ξανακαβαλησεις το panda δεν σε θελει για οδηγο του!:wacko:

devil's animal
02/01/2008, 19:35
:eek: :eek: :eek: :eek:

περαστικα στην τσεπη σου βασικα....
τωρα αποτα λεγομενα σου εγω σε κρινω πολυ τυχερο!
γκρεμος 20 μετρων.....βραχος....
τα δεντρακια εκαναν την δουλεια τους και αυτο εχει σημασια!:winka:
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

SPORAKIAS
02/01/2008, 20:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
Έκανα κι εγώ δύο λάθη όμως,δεν είμαι άμοιρος ευθυνών

1. Ότι εμπιστευτηκα το snowreport.gr που έλεγε πως ο δρόμος είναι ανοιχτός χωρίς αλυσίδες
2.Που ενώ είδα ότι έχει χιόνι κάτω και καμμία γ@*****η αλατιέρα με μαχαίρι δεν έρχεται να ανοίξει τον δρόμο,δεν έφυγα τραβώντας και μία μούντζα στον υπεύθυνο (δήμαρχος,νομάρχης δεν ξέρω ποιός ευθύνεται).



Πάρτε αλυσίδες μαζί σας και μην δίνετε σημασία τί σας λένε από τα χιονοδρομικά γιατί σύμφωνα με τα λεγόμενά τους όλα τα χιονοδρομικά της Ελλάδας έχουνε μισό μέτρο χιόνι πούδρα και ο δρόμος είναι ανοιχτός χωρίς αλυσίδες και μάλιστα στεγνός,ακόμα και με μηχανάκι ανεβαίνεις...

επειδη και εγω ανεβαινω για σνοουμπορντ.....ποτε δεν παμε στο βουνο (και καλοκαιρι που λεει ο λογος ) χωρις αλυσιδες...:nono:

και δευτερον ...επειδη λεει τον σνοουρεπορτ οτι ο δρομος ειναι ανοικτος χωρις αλυσιδες δεν σημαινει οτι σε καποια σημεια δεν εχει παγο....αυτο συμβαινει καθημερινα...το βραδυ παντα εχει υγρασια και ετσι ο δρομος ''βρεχετε'' .... ετσι το πρωι σε σημεια που δεν τα βλεπει ο ηλιος πιανει παγο λογω χαμηλων θερμοκρασιων...αυτο δεν σημαινει οτι ο δρομος ειναι κλειστος ή οτι θελει αλυσιδες....απλα θελει μεγαλη προσοχη ....

οντως ....δεν ξερεις απο που θα σου ερθει και ποτε....:sick:

σου ευχομαι περαστικα και ο χρονος απο δω και περα να σου παει καλυτερα...:beer:

675
02/01/2008, 20:35
οπως ειπες τυχη ή ατυχια?

μη μασας ολοι ειμαστε πολυ τυχεροι που ειμαστε καλα αν αναλογιστουμε τι θα μπορουσε να μας συμβει καθε μερα:winka: :beer: :wave2:

Lupo
02/01/2008, 20:46
:eyepop:
Πιες και ένα ποτηράκι για τον άγγελο σου που ήταν εκεί, εκείνη την ώρα.

:beer: :beer: :beer:
:wave2:

Maira
02/01/2008, 21:04
Τυχερός ήσουν!!!!!




Ευτυχώς που βρέθηκαν εκείνα τα δεντράκια!!!!



Άντε και να είναι το τελευταίο!!!!



Η συνέχεια του 2008 να είναι υπέροχη!!!!





(αν και ο χρόνος είναι μια ανθρώπινη δημιουργία!!!)



Καλή Χρονιά!!!!


:wave2:

notakos600
02/01/2008, 21:08
Το ''σκοτώνεσαι για πλάκα'' είναι σοφή κουβέντα.
Να είσαι εσύ καλά φιλαράκι και όλα καλά.

nakedorange
02/01/2008, 21:31
Μεσα στην ατυχια σου, σταθηκες τυχερος...Οπως και να χει ξεχνα το...δεν αλλαζει κατι.


Αναψε και ενα κερακι...:winka:


Αντε και ποτε ξανα τετοια "τυχη".


:wave2:

project.breeze
02/01/2008, 22:01
Παιδιά ευχαριστώ για τις ευχές και μακάρι να είναι όντως υπόλοιπο του 2007,θα το μάθουμε σύντομα γιατί αύριο νωρίς το πρωί πάω για ορειβασία στον Μύτικα,άντε να δούμε.Το αυτοκίνητο από όσο το είδα έχει μικροζημιές λόγω της μηδαμινής ταχύτητας και του χιονιού.Κατεβασμένος προφυλακτήρας με ένα μικρό ράγισμα,τσαλακωμένο καπώ,ραγισμένο παρμπρίζ και ένα σπασμένος καθρέφτης.Ευτυχώς μπροστά (ψυγείο κτλ) δεν έχουμε κανένα πρόβλημα,είναι εντελώς άθικτο.Άντε να δούμε πόσο θα πάει το μαλλί:sick: Σε καλό να μου βγει,τί να πω...





Υ.Γ 1 Σποράκια έχεις 100% δίκιο,έπρεπε να είχα παρεί μαζί μου αλυσίδες και ακόμα και τώρα δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν πήρα,σε τέτοια πράγματα είμαι οργανωτικός
Υ.Γ 2 Γιάννη το Panda θα το ξαναοδηγήσω όταν φτιαχτεί,έχει γίνει η Eleanor μου :bigcry: :rotflmao:
Υ.Γ 3 Το θέμα είναι ότι όλα ξεκίνησαν καλά ρε γαμώτο,κέρδισα λεφτά και στο πόκερ και στο μπαρμπούτι την πρωτοχρονιά
Υ.Γ 4 Αυτό για τον Μύτικα ήταν πλακίτσα,δεν θέλω να πιέσω τόσο την τύχη μου :rotflmao: :rotflmao:

GIXXERAKIAS
02/01/2008, 22:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze


Υ.Γ 1 Σποράκια έχεις 100% δίκιο,έπρεπε να είχα παρεί μαζί μου αλυσίδες και ακόμα και τώρα δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν πήρα,σε τέτοια πράγματα είμαι οργανωτικός
Υ.Γ 2 Γιάννη το Panda θα το ξαναοδηγήσω όταν φτιαχτεί,έχει γίνει η Eleanor μου :bigcry: :rotflmao:
Υ.Γ 3 Το θέμα είναι ότι όλα ξεκίνησαν καλά ρε γαμώτο,κέρδισα λεφτά και στο πόκερ και στο μπαρμπούτι την πρωτοχρονιά
Υ.Γ 4 Αυτό για τον Μύτικα ήταν πλακίτσα,δεν θέλω να πιέσω τόσο την τύχη μου :rotflmao: :rotflmao:

Γιατι δεν πας ρε συ να τριτωσει το κακο να τελειωνει το θεμα εκει???:D :D
Πλακιτσα κανω!:wacko:

Μπαρμπουτακι εεεε???Και γω που ημουν ρε αποβρασματα της κοινωνιας??:evil: :evil:

Ηρακλη μακαρι να ηταν η christine ρε συ και να φτιαχνοταν απο μονο του καθε φορα που εσυ ξεχνας αλυσιδες!:rotflmao: :rotflmao:

Τελος καλο ολα καλα ρε συ,μην το σκεφτεσαι αλλο.:winka:
Γινε κουρουμπελο τωρα και αστα ολα πισω!Τσακω!:beer: :beer: :beer:

Fireball400
02/01/2008, 23:44
Φίλε project.breeze αφού είσαι εσύ καλά τα υπόλοιπα φτιάχνονται:beer: :beer: :beer:
Gixxerakia,πήγα στο youtube και είδα οτι έχουν όλη την ταινία Christine χωρισμένη σε μέρη.Τι μου θύμισες...

TROOPER
02/01/2008, 23:49
ηρακλη ΟΥΤΕ ΤΟΥ ΠΑΠΑ !!!!!!!!

:beer: :beer: :beer: :beer:

sotpag
03/01/2008, 00:25
παλι καλα ...

τι να πω καλη αρχη εκανες

Xristos67
03/01/2008, 00:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από SPORAKIAS
επειδη και εγω ανεβαινω για σνοουμπορντ.....ποτε δεν παμε στο βουνο (και καλοκαιρι που λεει ο λογος ) χωρις αλυσιδες...:nono:

και δευτερον ...επειδη λεει τον σνοουρεπορτ οτι ο δρομος ειναι ανοικτος χωρις αλυσιδες δεν σημαινει οτι σε καποια σημεια δεν εχει παγο....αυτο συμβαινει καθημερινα...το βραδυ παντα εχει υγρασια και ετσι ο δρομος ''βρεχετε'' .... ετσι το πρωι σε σημεια που δεν τα βλεπει ο ηλιος πιανει παγο λογω χαμηλων θερμοκρασιων...αυτο δεν σημαινει οτι ο δρομος ειναι κλειστος ή οτι θελει αλυσιδες....απλα θελει μεγαλη προσοχη ....

οντως ....δεν ξερεις απο που θα σου ερθει και ποτε....:sick:

σου ευχομαι περαστικα και ο χρονος απο δω και περα να σου παει καλυτερα...:beer:

FILE EXEIS DIKIO.
STO EXOTERIKO KAI EIDIKA SE XORES POU EPIKRATOUN XAMILES 8ERMOKRASIES TON XEIMONA (0 EOS -8) KAI YPARXOUN SXETIKA SIXNA XIONOPTOSEIS KAI PAGOS KTL....

OLA TA AYTOKINHTA EINAI EFODIASMENA ME WINTER-TIRES .
H SYMPERIFORA TOU AUTOKINHTOU EINAI ANOTERH (AN KAI PANTA XREIAZETAI PROSOXH) KAI DEN XRISIMOPOIOOUME ALYSIDES.
THN ANOIXH ALLAZOUME ZANTOLASTIXA ME KANONIKA ELASTIKA.

kalesin
03/01/2008, 00:36
εγω θα ελεγα οτι ξεκινησε μια χαρα η χρονια σου..

τυχερος ησουν


ολα τ αλλα φτιαχνονται


:beer: :beer:

sober
03/01/2008, 09:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalesin
εγω θα ελεγα οτι ξεκινησε μια χαρα η χρονια σου..

τυχερος ησουν


ολα τ αλλα φτιαχνονται


:beer: :beer:

Οντως..:rolleyes:

Μη στεναχωριεσαι ..:wave2:

tifoefs
03/01/2008, 12:21
Καταλαβες γιατι δεν μπαινουμε σε αυτοκινητα ;;;


:hypnotize :hypnotize :hypnotize

orangefactor
03/01/2008, 12:34
Υ.Γ 3 Το θέμα είναι ότι όλα ξεκίνησαν καλά ρε γαμώτο,κέρδισα λεφτά και στο πόκερ και στο μπαρμπούτι την πρωτοχρονιά
[/B]


εκανες κ εσυ καλη στουκ(ι)α:rotflmao:
αφου δεν επαθες τπτ μιας κ θα μπορουσες να φτασεις πισω στην λαρισα κουτρουβαλωντας παλι καλα!
κουραγιο που θα παει θα περασει

costas81
03/01/2008, 12:55
να κάθεσε και να λες τι τυχερος που εισαι!

δεν πας να παιξεις κανα λοτο?

να ναι καλα τα δεντρακια που ευτυχως δεν τα εκοψε - εκαψε κανενας και σου εσωσαν την ζωη!

και για να τους ανταποδωσεις το καλο στα δεντρακια που σου σωσανε την ζωη να πας να φυτεψεις και συ κανα δυο δεντρακια ακομα εκει και που ξερεις καποια μερα μπορει να εχεις σωσει και εσυ μια ζωη!



:wave2:

tifoefs
03/01/2008, 13:00
Το καλοκαιρι τα καψανε και κει αλλα απο την αλλη μερια !!

Τα ειδαμε με το κροκοδιλα !

xampos
03/01/2008, 13:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από tifoefs
Καταλαβες γιατι δεν μπαινουμε σε αυτοκινητα ;;;


:hypnotize :hypnotize :hypnotize


:lol: :lol: :lol: :lol:

tifoefs
03/01/2008, 13:22
http://www.greektube.org/content/view/12781/2/

project.breeze
03/01/2008, 14:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από tifoefs
Καταλαβες γιατι δεν μπαινουμε σε αυτοκινητα ;;;


:hypnotize :hypnotize :hypnotize



Έχεις δίκιο,άλλη φορά θα πάω για snowboard με κανένα R1 :bigcry: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao:

tifoefs
04/01/2008, 13:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
Έχεις δίκιο,άλλη φορά θα πάω για snowboard με κανένα R1 :bigcry: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao:

Τι πιο ευκολο ;;;


:rotflmao: :rotflmao: :lol: :lol:

project.breeze
04/01/2008, 13:50
Time to say goodbye :bigcry:


116096

Respect
04/01/2008, 13:59
:eyepop: :eyepop: :eyepop:

Δε πάμε καλά φέτος! Για να το πάρουμε λίγο αλλιώς!!

tifoefs
04/01/2008, 15:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
Time to say goodbye :bigcry:

Κοιτα να δεις πως ειναι τ' αυτοκινητα μπιχτοκεφαλα !!!

:eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop: :hypnotize