PDA

View Full Version : Γ@μω την γκαντεμια μου



voudarxos
13/11/2004, 18:32
Ξεκιναω ρε αδερφια σημερα το πρωι να παω στην δουλεια και μου ερχεται η φαινη ιδεα::::::::
Λεω Σαββατο ειναι ....οι δρομοι ειναι ψιλοερημοι 8 το πρωι αντι να παρω το πατινι θα παω με το CBR.......ετσι να ξεσκουριασει λιγακι.
Ξεκιναω χαλαρα γιατι εχω να το κινησω κανα μηνα και μολις βγαινω παραλιακη (Μεγαλου Αλεξανδρου) μετα το Μακεδονια Παλλας κατι με πιανει βλεποντας αυτη την απεραντη ευθεια αδεια και τρελενομαι.........
2η σουζα καμια 50ρια μετρα 3η-4η-5η καμια 200ρια χιλιομετρα και σκαει μυτη απο το πουθενα..............ενα περιστερι η κατι τετοιο τεσπα και σημαδευει την μουρη μου.
Σκυβω οσο γινεται να το αποφυγω (σε κλασματα συμβαινουν ολα αυτα) καιβρισκει το ρημαδι πανω στο κρανος.
ΤΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΠΕΣΑ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ.
Κανω δεξια και αφου στυαυροκοπηθηκα καμια δεκαρια φορες ειδα το συνεφο με τα πουπουλα και μεπιασε το νευρικο μου..
Απολογισμος.....
Κρανος 300ευρα για πεταμα απο κωλοπουλι το βρακι γεματο και ξανα μαλακιες με το κτηνος νιετττττττ.
Α και το κεφαλι ακομη ποναει:hypnotize

gtsiros
13/11/2004, 19:26
Αφού δε σου έγινε Installed in the Head το πουλί... μη μιλάς καθόλου.

Κανένας
13/11/2004, 19:50
Φοβερός και τρομερός μηχανόβιος-καμικάζι-κλπ-κλπ μόλις αγόρασε το καινούριο "εργαλείο", μια γυαλιστερή R 1 Η πρώτη λογική σκέψη είναι να πεταχτεί βρε αδερφέ για ένα καφέ εδώ δίπλα, στην Θεσσαλονίκη. Με τέτοιο εργαλείο, σου λέει ο άνθρωπος, τι είναι 500 χιλιόμετρα... κρανάκι, μπουφανάκι, γαντάκι, καβάλα στο εργαλείο και βουρ στην εθνική. Εκεί που πήγαινε λοιπόν. σκέφτεται ότι είναι ευκαιρία να δει τι τραγούδι λαλάει το μηχάνημα. 150...200...250, ο τύπος είναι στη απόλυτη νιρβάνα και . ΜΠΑΜ! ένα σπουργιτάκι καρφώνεται στο κράνος! Πανικός, φρένα και σταμάτημα στην άκρη του δρόμου. Όχι ρε γαμώτο, πάει το καημένο, τι μου 'φταιξε το δύσμοιρο κλπ κλπ.... αλλά ως εκ θαύματος το σπουργιτάκι είναι ακόμα ζωντανό (σε τι κατάσταση είναι, άστο καλύτερα...). Μετά από 2 λεπτά βρίσκεται στο ιατρείο του κοντινότερου κτηνίατρου. Εγχείρηση, οξυγόνο, νυστέρια, μέχρι που βγαίνει ο γιατρός από το χειρουργείο μετά από 3 ώρες και του το παραδίδει στα χέρια μπανταρισμένο. "Μεγάλε, τύχη βουνό, το σώσαμε το καημένο. Τράβα τώρα σπίτι σου και κοίτα να το περιποιηθείς. Βάλτο σε ένα κλουβί με φρέσκο νερό και κανναβούρι και περίμενε να συνέλθει" Βουρ στο σπίτι ο γκαζοφονιάς, βάζει το πουλάκι σε ένα κλουβί με νερό και κανναβούρι και περιμένει... Οι μέρες περνάνε... Μετά από λίγες μέρες, το σπουργιτάκι αρχίζει να συνέρχεται. Ανοίγει το δεξί μάτι και βλέπει τα κάγκελα του κλουβιού. λείνει το δεξί μάτι. Ανοίγει το άλλο μάτι, ξαναβλέπει κάγκελα και από την αριστερή πλευρά. λείνει και το αριστερό μάτι. Ανοίγει και τα δύο μάτια μαζί και βλέπει γύρω-γύρω κάγκελα...
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
"Όχι ρε πούστη μου, τον σκότωσα...."
:beer: :beer: :beer:

955i
13/11/2004, 20:14
Signomi alla ti kranos forages pou se epafi me peristeri egine ahristo??:confused: :confused:

Κανένας
13/11/2004, 20:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από 955i
Signomi alla ti kranos forages pou se epafi me peristeri egine ahristo??:confused: :confused:

και εγώ αυτό αναρωτήθηκα, αλλά από την άλλη, αν ένα περιστέρι ζυγίζει ας πούμε 250 γραμμάρια με τα πούπουλα, στα 200 βαλε χλμ πόσο ζυγίζει ?

Polifer
13/11/2004, 20:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από NAVIGATOR
Φοβερός και τρομερός μηχανόβιος-καμικάζι-κλπ-κλπ μόλις αγόρασε το καινούριο "εργαλείο", μια γυαλιστερή R 1 Η πρώτη λογική σκέψη είναι να πεταχτεί βρε αδερφέ για ένα καφέ εδώ δίπλα, στην Θεσσαλονίκη. Με τέτοιο εργαλείο, σου λέει ο άνθρωπος, τι είναι 500 χιλιόμετρα... κρανάκι, μπουφανάκι, γαντάκι, καβάλα στο εργαλείο και βουρ στην εθνική. Εκεί που πήγαινε λοιπόν. σκέφτεται ότι είναι ευκαιρία να δει τι τραγούδι λαλάει το μηχάνημα. 150...200...250, ο τύπος είναι στη απόλυτη νιρβάνα και . ΜΠΑΜ! ένα σπουργιτάκι καρφώνεται στο κράνος! Πανικός, φρένα και σταμάτημα στην άκρη του δρόμου. Όχι ρε γαμώτο, πάει το καημένο, τι μου 'φταιξε το δύσμοιρο κλπ κλπ.... αλλά ως εκ θαύματος το σπουργιτάκι είναι ακόμα ζωντανό (σε τι κατάσταση είναι, άστο καλύτερα...). Μετά από 2 λεπτά βρίσκεται στο ιατρείο του κοντινότερου κτηνίατρου. Εγχείρηση, οξυγόνο, νυστέρια, μέχρι που βγαίνει ο γιατρός από το χειρουργείο μετά από 3 ώρες και του το παραδίδει στα χέρια μπανταρισμένο. "Μεγάλε, τύχη βουνό, το σώσαμε το καημένο. Τράβα τώρα σπίτι σου και κοίτα να το περιποιηθείς. Βάλτο σε ένα κλουβί με φρέσκο νερό και κανναβούρι και περίμενε να συνέλθει" Βουρ στο σπίτι ο γκαζοφονιάς, βάζει το πουλάκι σε ένα κλουβί με νερό και κανναβούρι και περιμένει... Οι μέρες περνάνε... Μετά από λίγες μέρες, το σπουργιτάκι αρχίζει να συνέρχεται. Ανοίγει το δεξί μάτι και βλέπει τα κάγκελα του κλουβιού. λείνει το δεξί μάτι. Ανοίγει το άλλο μάτι, ξαναβλέπει κάγκελα και από την αριστερή πλευρά. λείνει και το αριστερό μάτι. Ανοίγει και τα δύο μάτια μαζί και βλέπει γύρω-γύρω κάγκελα...
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
"Όχι ρε πούστη μου, τον σκότωσα...."
:beer: :beer: :beer:

xaxaxaxaxaxa
Τρελό λολ αυτό ρε φίλε! Ρε το σπουργίφτι τι κάνει.. γμτ!

955i
13/11/2004, 20:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από NAVIGATOR
και εγώ αυτό αναρωτήθηκα αλλά από την άλλη αν ένα περιστέρι ζυγίζει ας πούμε 250 γραμμάρια με τα πούπουλα στα 200 βαλε πόσο ζυγίζει ?

diladi an ena peristeri katastrefi kranos stin ptosi tha prepi na hanoume to kefali mas!;) mipos itan nova to kranos? :D

idi
13/11/2004, 20:51
φιλε ουτε του παπα μη το πεις... αφου εισαι καλα, το κρανος εβγαλε τα λεφτα του!!!!


οσο για αυτους που αναρωτιουνται για το πως χαλασε το κρανος..
ρε παιδια εχετε την εντυπωση οτι το κρανος (ας ειναι το καλυτερο) θα σας σωσει απο χτυπημα με τοση δυναμη? μιλαμε περιστερι πχ με 200 χλμ ειναι σαν να σας χτυπαει ο Σβαρτζενεκερ με μια βαριοπουλα πανω στο κρανος σας... και φυσικα θα σπασει...

προσοχη και παλι προσοχη σε αυτα τα χλμ ΤΙΠΟΤΑ δε σας σωζει εκτως απο τη τυχη (αλλοι το λενε ΘΕΟ!!!!)

να μαστε καλα :beer:

Κανένας
13/11/2004, 20:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από 955i
diladi an ena peristeri katastrefi kranos stin ptosi tha prepi na hanoume to kefali mas!;) mipos itan nova to kranos? :D


Τυπικά, αν ένα κράνος πέσει κάτω από το κεφάλι μας, την ώρα που προσπαθούμε ας πούμε να το φορέσουμε χάνει μέρος από την μελλοντική αξιοπιστία του
Ακούγεται υπερβολικό ισως, αλλά ο φίλος voudarxos, έφαγε εκείνη την ώρα, κάποια κιλά επάνω στο κράνος του και πάλι καλά που δεν έπαθε τίποτα, όχι μόνο από πτώση, αλλά και από κακώσεις στον αυχένα του
απλως ηταν τυχερος μεσα στην ατυχια του
:)

adam_tsouk
13/11/2004, 23:44
Ρε ούτε του παπά λέμε!


Όσο για το κρανάκι...... όντως τα έβγαλε τα λεφτά του!
Πάντως αν ήταν ΝΟVA... μπορεί και να είχε διαλυθεί!

voudarxos
14/11/2004, 01:31
Επειτα απο ακτινογραφιες και αφου δεν τρεχει τιποτε .....ολα καλα:D
Ετσι για την ιστορια το κρανος ηταν xr-1000 και ευτυχως που με πηρε ξοφαλτσα καθοτι σκυμενος στο πισο μερος.
Οσο για το αν βγαινει αχρηστο το κρανος μετα απο αυτο καποια μελη νομιζω οτι καλυψαν το θεμα .
Εγω παντως αυτο το κρανος δεν το ξαναβαζω στο κεφαλι μου!!!!!
Και δεν μιλαμε να σε βαρεσει ο Σβατσενεικερ με βαριοπουλα αλλα πολυ χειροτερα.
Φιλε adam φυσικα και τα εβγαλε τα λευτα του το κρανακι .
idi εδω δεν μιλαμε για ΘΕΟ αλλα για ΘΕΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!!
NAVIGATOR απαιχτος.:D


Αιντε ρε ρεμαλια και παντα ορθιοι:beer: :beer: :beer: :beer:

Θάνος
14/11/2004, 20:50
Πωπω ρε συ τι μου θύμισες. Είναι πολύ επικίνδυνα αυτά τα πουλιά. Έχω φάει στη ζελατίνα του κράνους πουλί με 120-140 περίπου!

Η ζελατίνα και το κράνος δεν έπαθαν τίποτα, αλλά το κεφάλι μου βρόντηξε λες κι έφαγα ντιρέκτ απ' τον Τάισον.

Στα 200; Ούτε να το σκέφτομαι. :eyepop:

crs-k
14/11/2004, 20:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από Thanos_
Πωπω ρε συ τι μου θύμισες. Είναι πολύ επικίνδυνα αυτά τα πουλιά. Έχω φάει στη ζελατίνα του κράνους πουλί με 120-140 περίπου!

Η ζελατίνα και το κράνος δεν έπαθαν τίποτα, αλλά το κεφάλι μου βρόντηξε λες κι έφαγα ντιρέκτ απ' τον Τάισον.

Στα 200; Ούτε να το σκέφτομαι. :eyepop:


Εγω εχω φαει Χρυσομυγα (ή κατι τετοιο τελος παντων) σε μπουφαν με την επενδυση, στο μερος της καρδιας, με 160!

Για καποια δευτερολεπτα (οσο φρεναρα) απορουσα πως στεκομαι πανω στην μηχανη αφου ειμουνα σιγουρος πως με ειχαν πυροβολησει !!!

:lol: :rotflmao: :lol:

Γυρω στα 10 τετραγωνικα εκατοστα λεκε μιλαμε ...
Ασε που με την πρωτη τον ειδα για αιμα ...

:lol: :rotflmao: :lol:

Θάνος
14/11/2004, 21:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Εγω εχω φαει Χρυσομυγα (ή κατι τετοιο τελος παντων) σε μπουφαν με την επενδυση, στο μερος της καρδιας, με 160!

Για καποια δευτερολεπτα (οσο φρεναρα) απορουσα πως στεκομαι πανω στην μηχανη αφου ειμουνα σιγουρος πως με ειχαν πυροβολησει !!!

:lol: :rotflmao: :lol:

Γυρω στα 10 τετραγωνικα εκατοστα λεκε μιλαμε ...
Ασε που με την πρωτη τον ειδα για αιμα ...

:lol: :rotflmao: :lol:

:rotflmao: :rotflmao: :lol:

periklisk
15/11/2004, 00:25
πακέτο λέμε το πουλί!!!

Άφου είσαι καλά όλα τα λοιπά είναι λεπτομέρειες......

gmakris
15/11/2004, 09:14
Την μαλακια την πληρωσε το πουλι και οχι εσυ παντως.....

Ωραιος εισαι.....καθαρισες το καημενο το περιστερι και να θες να βγεις και απο πανω......

Περαστικα

Julius
15/11/2004, 10:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Εγω εχω φαει Χρυσομυγα


kai emena me exei xtypisei migaki !!!! oso to thimame mou sikonete h trixa!!!!

monstermind
15/11/2004, 11:10
και μένα με είχε χτυπήσει μια αμοιβάδα ...


:lol:


αρκετά με το κράνος... το πουλάκι είναι καλά?

:lol: :lol:

apav
15/11/2004, 13:23
Τέλεια! (Με 200 χλμ;)

sotpag
15/11/2004, 13:23
Εδώ κολλάει το ανέκδοτο:
Μοτοσικλετιστής με μοτο μεγάλου κυβισμού ταξιδεύει στην εθνική με πολλά…..

Ξαφνικά χτυπάει ένα σπουργίτι, αλλά σαν φιλόζωος σταματά το μαζεύει το περιθάλπει…..και το βάζει σε ένα κλουβί μέχρι να συνέλθει.
Μετά από δυο μέρες που συνέρχεται το σπουργίτι, ανοίγει το ένα μάτι μετά ανοίγει το άλλο, πετάγεται στον αέρα και λέει: ΟΧΙ ΡΕ ΠΟΥ#%#% ΜΟΥ ΤΟΝ ΣΚΟΤΩΣΑ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ.

apav
15/11/2004, 13:40
Διάβασε πιο πάνω.

voudarxos
15/11/2004, 22:38
Ναι το περιεργο ειναι οτι εψαξα να το βρω να το κανω σουπα αλλα περα απο κατι πουπουλα περιστερι δεν ειδα.....
Λετε να την γλυτωσε???????:D :D :D :D :D :D :D

adam_tsouk
15/11/2004, 23:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από voudarxos
Ναι το περιεργο ειναι οτι εψαξα να το βρω να το κανω σουπα αλλα περα απο κατι πουπουλα περιστερι δεν ειδα.....
Λετε να την γλυτωσε???????:D :D :D :D :D :D :D


Μπορεί!!!!!!!
Άμα ήταν από τον Αρκά!:lol:



Πάντως μου έχει τύχει περιστατικό να έχω ξεκινήσει (με το 250 παλιά) από φανάρι στην Αλεξάνδρας και να πούστηκα να είναι μαζεμένα στην άσφαλτο! Φυσικά ο αλήτης δεν έκοψα (είχα πάρει και φόρα!!!) και πέτυχα 2!!! Ω, ναι! Το ένα στο κράνος ξώφαλτσα και το άλλο στον δεξί ώμο! Το καλό είναι πως τα έβλεπα και ήμουν έτοιμος (και τυχερός) αλλά έπεξε ρόλο και το ότι δεν είοχα μαζέψει παραπάνω από 60-80 (λέω τώρα) χλμ.


Θρασύτατα είναι πάντως! Με το αυτοκίνητο προσπαθώ να τα πατήσω και φεύγουν! Μόλις δουν μηχανόβιο πάνω του! Κάτι σαν τα σξυλιά μάλλον! :lol:

voudarxos
15/11/2004, 23:30
Με ενα σμπαρο δυο ............περιστερια δηλαδη:D :D :D


Αληθεια πως τα μαγειρεψες?????????????




:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



Ψητα στα καρβουνα με:beer: παντως δεν παιζονται:D :D :D

sotpag
16/11/2004, 00:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από apav
Διάβασε πιο πάνω.







!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:beer:

adam_tsouk
16/11/2004, 18:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από voudarxos
Με ενα σμπαρο δυο ............περιστερια δηλαδη:D :D :D


Αληθεια πως τα μαγειρεψες?????????????




:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



Ψητα στα καρβουνα με:beer: παντως δεν παιζονται:D :D :D


Λες; βιαζόμουν ρε γαμώτο !:rotflmao:

Πάντως εκείνη τη στιγμή θα ήθελα να έβρισκα κανένα από τους οδηγούς πίσω! Πρέπει να ήμουν γελοίο θέαμα!!


Μα τα Κωλόπουλα.... τσ τσ τσ :mad:

free rider
16/11/2004, 20:38
Ηθικό δίδαγμα:

Πρέπει να οδηγούμε προβλέποντας αυτό που είναι απίθανο να συμβεί…..φτιάχνοντας φανταστικά σενάρια διαφυγής …..( κάτσε καλύτερα σπίτι σου και μην μιλάς)

Παράδειγμα:

Απότομη αλλαγή πορείας αυτοκινήτου ………….την ώρα της σφήνας ……..
Παραβίαση προτεραιότητας συνήθως STOP ………
Άνοιγμα πόρτας την ώρα της σφήνας……..
Λάδια στον δρόμο………
Κλπ κλπ κλπ
Για όλους αυτούς του λόγους είμαστε τυχεροί που δεν ασχολούμαστε τώρα που μιλάμε με την βοτανολογία…….


Αστα βρωμάει η κατάσταση …..

:smokin: :smokin:

ZazouKaravaki
17/11/2004, 10:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από free rider
Ηθικό δίδαγμα:

Πρέπει να οδηγούμε προβλέποντας αυτό που είναι απίθανο να συμβεί…..φτιάχνοντας φανταστικά σενάρια διαφυγής …..( κάτσε καλύτερα σπίτι σου και μην μιλάς)

Παράδειγμα:

Απότομη αλλαγή πορείας αυτοκινήτου ………….την ώρα της σφήνας ……..
Παραβίαση προτεραιότητας συνήθως STOP ………
Άνοιγμα πόρτας την ώρα της σφήνας……..
Λάδια στον δρόμο………
Κλπ κλπ κλπ
Για όλους αυτούς του λόγους είμαστε τυχεροί που δεν ασχολούμαστε τώρα που μιλάμε με την βοτανολογία…….


Αστα βρωμάει η κατάσταση …..

:smokin: :smokin:

Καλα τα μαθηματα αλλα χανεις το χρονο σου...

Ολο τα ιδια διαβαζω επεσε ο ενας, εφταιγε ο αλλος, το κουνουπι με εβαλε σημαδι (κατα τα αλλα ειμαι οδηγαρα) και αλλα.....:beer:

Να παρετε ενα κουτι των 90hp να κυκλοφορειτε και αφηστε τα θηρια των 150hp για αυτους που ξερουν....:wave2:

crs-k
17/11/2004, 13:34
Αμα ειναι να σε 'βρει ρε παιδια ...

Παντα φοραω κρανος. Μεσα απο το κρανος γυαλια, κι οταν μεγαλωσει λιγο κι η ταχυτητα μου κατεβαζω και το τζαμακι του κρανους. Γενικα δεν αφηνω ΠΟΤΕ εκτεθιμενα τα ματια μου!

Εεεεεε ...

Μολις εκανα μια μικροεπεμβαση για να αφαιρεθει ενα "γρεζι" που ηταν εδω και 3 μερες καρφωμενο στο ματι μου !!!

:lol: :rotflmao: :lol:

voudarxos
17/11/2004, 13:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Αμα ειναι να σε 'βρει ρε παιδια ...

Παντα φοραω κρανος. Μεσα απο το κρανος γυαλια, κι οταν μεγαλωσει λιγο κι η ταχυτητα μου κατεβαζω και το τζαμακι του κρανους. Γενικα δεν αφηνω ΠΟΤΕ εκτεθιμενα τα ματια μου!

Εεεεεε ...

Μολις εκανα μια μικροεπεμβαση για να αφαιρεθει ενα "γρεζι" που ηταν εδω και 3 μερες καρφωμενο στο ματι μου !!!

:lol: :rotflmao: :lol:


Ωραια τοτε αλλαξε το μονολυκος και καντο ΜΟΝΟΦΘΑΛΜΟΣ:D :D

crs-k
17/11/2004, 13:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από voudarxos
Ωραια τοτε αλλαξε το μονολυκος και καντο ΜΟΝΟΦΘΑΛΜΟΣ:D :D


:lol: :rotflmao: :bawl: :rotflmao: :lol:

voudarxos
17/11/2004, 13:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από ZazouKaravaki
Καλα τα μαθηματα αλλα χανεις το χρονο σου...

Ολο τα ιδια διαβαζω επεσε ο ενας, εφταιγε ο αλλος, το κουνουπι με εβαλε σημαδι (κατα τα αλλα ειμαι οδηγαρα) και αλλα.....:beer:

Να παρετε ενα κουτι των 90hp να κυκλοφορειτε και αφηστε τα θηρια των 150hp για αυτους που ξερουν....:wave2:


Που θα παει καποτε θα μαθουμε και μεις οι κοινοι θνητοι να οδηγουμε τα θηρια των 150++ ιππων:D
Εγω παντως τωρα μαθαινω:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
Αν θυμαμαι καλα πρωτη φορα καβαλαω τετοιο πραμα:rotflmao:

ZazouKaravaki
17/11/2004, 18:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από voudarxos
Που θα παει καποτε θα μαθουμε και μεις οι κοινοι θνητοι να οδηγουμε τα θηρια των 150++ ιππων:D
Εγω παντως τωρα μαθαινω:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
Αν θυμαμαι καλα πρωτη φορα καβαλαω τετοιο πραμα:rotflmao:

Εισαι οδηγαρα το καταλαβαμε......

Να προσεχεις την επομενη φορα μην σου "πεταχτει" κανενα γαιδουρι το οποιο βγηκε στο δρομο κανοντας πιρουετα..... :lol:

(το κλασσικο με την κολονα το ξερετε?) :lol:

voudarxos
17/11/2004, 21:19
Για πες.... για πες....