PDA

View Full Version : ζωντανος θρυλος



zoropatra
03/01/2008, 00:15
μην τολμησει και παει κανενας να την δει την ταινια αυτη!!!!!:evil: :evil: :evil:

ακομα μια αμερικανικη καραπαπαρια!!!!!!!

αν την ειδε καποιος ας πει την γνωμη του!!!!

gcrook
03/01/2008, 00:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από zoropatra
μην τολμησει και παει κανενας να την δει την ταινια αυτη!!!!!:evil: :evil: :evil:

ακομα μια αμερικανικη καραπαπαρια!!!!!!!

αν την ειδε καποιος ας πει την γνωμη του!!!!

Δηλαδη που ακριβως αποτυχγανε σαν ταινια;
Σε ρωταω γιατι θελω να την δω και εχω ακουσει αντικρουομενες αποψεις.:wave2:

gousgoun_69
03/01/2008, 00:28
Την είδα από τόρεντ πριν μερικές μέρες.Καλό σενάριο θυμίζει αρκετά το OMEGA MAN του 1971 ή μάλλον είναι remake με πιο πολύ action και φυσικά καλύτερα εφέ.Εχει μιά δυό ανατροπές που σε κρατούν σε αγωνία αλλά το σενάριο είναι τελείως επίπεδο και το τέλος αφήνει ένα περίεργο συναίσθημα καθώς έρχεται πολύ γρήγορα και έχεις την αίσθηση ότι υπάρχει κι άλλη κόπια που έχει πιο ολοκληρωμένες σεκάνς.Πάντως καλή είναι για να περάσεις δυο ωρίτσες.Αν θες την άποψή μου προτίμησε το The Mist (η Ομίχλη) από μιά ιστορία του Στέφεν Κίνγκ είναι πολύ καλύτερη :wave2:

zoropatra
03/01/2008, 00:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Δηλαδη που ακριβως αποτυχγανε σαν ταινια;
Σε ρωταω γιατι θελω να την δω και εχω ακουσει αντικρουομενες αποψεις.:wave2:

κοιτα να δεις ειναι και το τι ταινιες βλεπει καποιος......εμενα σαν σεναριο δεν μου αρεσε 100%

το οτι μπορει καποτε να γινει κατι παρομοιο με καποιον ιο δεν ειναι απιθανο απλα το εργο ηταν πολυ
τραβηγμενο και πολυ αμερικανικο......αλλος ενας αμερικανος μονος του εσωσε τον πλανητη!!!!

τα λογια που ειπα παραπανω τα ειπα και εν βρασμο ψυχης γιατι ποσταρα αμεσως μολις μπηκα σπιτι!!!:lol: :lol:

DimChios
03/01/2008, 08:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από zoropatra
μην τολμησει και παει κανενας να την δει την ταινια αυτη!!!!!:evil: :evil: :evil:




εγω θα παω και λεγε ο,τι θες!!!

:a22: :a22: :a22: :a22:

Εχετλαίος
03/01/2008, 09:36
......αλλος ενας αμερικανος μονος του εσωσε τον πλανητη!!!!

Εδώ στο Independence Day ο αμερικάνος πρόεδρος ηγείται του σμήνους που κατατροπώνει τους εξωγήινους και αναρωτιέσαι;

idi
03/01/2008, 10:05
καλα ρε πληρωσες 8-9 ευρω να δεις μια ακομα ταινια καταστροφης???? και αν σ'αρεσουν τεσπα... τι το εχεις το ιντερνετ????

δε τα εδινες καλυτερα στο προεδρο να κανει καμια μεταγραφη ρε Θαναση?????? :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

el_hymador
03/01/2008, 10:14
Eγω λεω να πατε να δειτε το Ορφανοτροφειο το οποιο ειναι εργαρα

και να ΜΗΝ πατε να δειτε το Αστερι του βορα το οποιο ειναι μεγαλη μουφα

Sabre
03/01/2008, 10:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από gousgoun_69
Την είδα από τόρεντ πριν μερικές μέρες.Καλό σενάριο θυμίζει αρκετά το OMEGA MAN του 1971 ή μάλλον είναι remake με πιο πολύ action και φυσικά καλύτερα εφέ.Εχει μιά δυό ανατροπές που σε κρατούν σε αγωνία αλλά το σενάριο είναι τελείως επίπεδο και το τέλος αφήνει ένα περίεργο συναίσθημα καθώς έρχεται πολύ γρήγορα και έχεις την αίσθηση ότι υπάρχει κι άλλη κόπια που έχει πιο ολοκληρωμένες σεκάνς.Πάντως καλή είναι για να περάσεις δυο ωρίτσες.Αν θες την άποψή μου προτίμησε το The Mist (η Ομίχλη) από μιά ιστορία του Στέφεν Κίνγκ είναι πολύ καλύτερη :wave2:

μια απο τις καλύτερες ταινίες που είχα δεί πιτσιρικάς το omega man.Αργότερα διάβασα και το βίβλίο του Matheson.Υπάρχει και πιο παλία ταινία βασισμένη στο I am Legend του Matheson το the last man on Earth με τον Vincent Price.(τγια αστεράκια! :lol: )

Χαλάλι τα 7 ευρώ πάντα γούσταρα την μεγάλη οθόνη.

Giorgos19
03/01/2008, 10:55
Eκτος του σεναριου που ειναι <<αμερικανια>> η ταινια εχει διαφορα κενα.
Ενω στην αρχη κυλαει αρκετα αργα απο ενα σημειο και μετα η πλοκη ρεει πολυ πιο γρηγορα και φτανει στο τελος διχως να το καταλαβεις και σε ξενερωνει αγρια!

dammed_kittin
03/01/2008, 11:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από zoropatra
μην τολμησει και παει κανενας να την δει την ταινια αυτη!!!!!:evil: :evil: :evil:

ακομα μια αμερικανικη καραπαπαρια!!!!!!!

αν την ειδε καποιος ας πει την γνωμη του!!!!



το βιβλιο που γραφτηκε πολλα χρονια πριν
ειναι ολα τα λεφτα.... μονο κ μονο για την εποχη του

απο κει κ περα οπως ο κωδικας da vinci, ο αρχοντας των δαχτυλιδιων,
η αγαπη αργησε μια μερα, οι μαγισσες της σμυρνης
κ ποσα ακομα βιβλια καταπληκτικα
τα χουν κανει ταινια κ τα χουν ξεφτυλισει

:mad: :( :sad:

DoctorS
03/01/2008, 11:32
εγώ θα πάω να το δω σήμερα γιατί μ'αρέσουν αυτές οι αμερικανιες περνάει ευχάριστα η ώρα............αυτοι οι αμερικάνοι θα μας σώσουν όλους παρτε το απόφαση, αφου μας έχουν σκοτώσει πρώρτα όμως..........:lol: :lol:

ααααααα βασικά μ'αρέσουν πολύ και τα ποπ κορν...............


να πάτε να δείτε και το american gangster γαμάτο ήταν.......:a25: :a25: :a25: :a25:

xampos
03/01/2008, 12:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
καλα ρε πληρωσες 8-9 ευρω να δεις μια ακομα ταινια καταστροφης????

egv που εδωσα 20 τι να πω :rotflmao: :rotflmao: δεν ειχε εισητηρια για την απλη αιθουσα και πηγαμε gold class :lol:

εμενα απ την ταινια μονο το τελος τις δεν μου αρεσε , αισθανθηκα λες και ηταν μεγαλο το εργο και απλα το κοψανε :wacko:

κατα τ αλλα καλη ηταν αλλα ποιο πολυ μου αρεσε η σαμπανια που σερβιραν δωρεαν , οι καναπεδες που ξαπλωνεις και με ενα κουμπακι τους κανεις οπως γουσταρεις (ολη την ωρα μ αυτο επαιζα,η με την παρεα μου :blush: παρα παρακολουθουσα την ταινια :rotflmao: :rotflmao: )

μια χαρα ητανε:rotflmao: :rotflmao:

xampos
03/01/2008, 12:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από DoctorS



να πάτε να δείτε και το american gangster γαμάτο ήταν.......:a25: :a25: :a25: :a25:


και αυτο το ειδα πολυ ωραιο

και η τελευταια λεγεωνα επισης ωραια ταινια

και την ψυχραιμια (http://www.youtube.com/watch?v=QI9rmdYAUI4) να δειτε πολυ γελιο :rotflmao:

CIRUS
03/01/2008, 13:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Eγω λεω να πατε να δειτε το Ορφανοτροφειο το οποιο ειναι εργαρα

και να ΜΗΝ πατε να δειτε το Αστερι του βορα το οποιο ειναι μεγαλη μουφα

+1000 τα ειδα και τα 2 και ακριβως αυτα πιστευω

gcrook
03/01/2008, 13:37
Αδερφοι Κοεν (Νο Country For oLD mEN) συντομα και στην Ελλαδα...ΤΕΛΛΛΛΟΣ!:D

alximistis
03/01/2008, 13:40
Να ρωτήσω κάτι;
Το Εγώ ο θρύλος δεν είναι τανία καταστροφής έτσι δεν είναι;
Δεν σκάνε κάτι περίεργα πλάσματα τη νύχτα ή κάνω λάθος;
Θυμάμαι μία ταινία που είχα δει πιτσιρίκος και που ήταν μετά την πυρηνική καταστροφή είχε επιβιώσει μόνο ένας γιατρός νομίζω και ήταν κάτι άλλοι τύποι παραμορφωμένοι οι οποίοι κυκλοφορούσαν μόνο τη νύχτα.
Έχει κάποια σχέση ή άσχετο;

iLia
03/01/2008, 14:08
Μου αρεσε αν και βρηκα τα ζομπι λιγο..παραταιρα......πολυ 'unreal'.

Θα την ξαναεβλεπα ανετα μονο και μονο για τον Will Smith.

Xampo συμφωνω για το τελος...αλλα πιστευω οτι η τοσο καλη αρχη αντισταθμιζει το αφανταστα αποτομο και μπαναλ τελος.

Δεν πληρωσα για να την δω αλλα το μετανιωσα που δεν την ειδα στο σινεμα τελικα.

xampos
03/01/2008, 16:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
Να ρωτήσω κάτι;
Το Εγώ ο θρύλος δεν είναι τανία καταστροφής έτσι δεν είναι;
Δεν σκάνε κάτι περίεργα πλάσματα τη νύχτα ή κάνω λάθος;
Θυμάμαι μία ταινία που είχα δει πιτσιρίκος και που ήταν μετά την πυρηνική καταστροφή είχε επιβιώσει μόνο ένας γιατρός νομίζω και ήταν κάτι άλλοι τύποι παραμορφωμένοι οι οποίοι κυκλοφορούσαν μόνο τη νύχτα.
Έχει κάποια σχέση ή άσχετο;

moiazei

power hornet
03/01/2008, 17:33
ουφ παλι καλα που δεν πηγα σινεμα δηλαδη.
μου το εδωσε ενας φιλος μου σημερα σε dvd ενοητε το εχει κατεβασει,παντος οτι και να κανουν 28ημερες και 28 εβδομαδες δεν ειναι.

div400
03/01/2008, 17:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από gousgoun_69
....Αν θες την άποψή μου προτίμησε το The Mist (η Ομίχλη) από μιά ιστορία του Στέφεν Κίνγκ είναι πολύ καλύτερη :wave2:

the fog :a013:

(to palio oxi to remake :yuck: )

zoropatra
03/01/2008, 18:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
εγω θα παω και λεγε ο,τι θες!!!

:a22: :a22: :a22: :a22:


ρε τραβα να την δεις εγω θα σε κρατησω?αλλα ελα μετα να μου πεις την γνωμη σου!!!!

zoropatra
03/01/2008, 18:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
καλα ρε πληρωσες 8-9 ευρω να δεις μια ακομα ταινια καταστροφης???? και αν σ'αρεσουν τεσπα... τι το εχεις το ιντερνετ????

δε τα εδινες καλυτερα στο προεδρο να κανει καμια μεταγραφη ρε Θαναση?????? :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


το καλο ειναι οτι δεν πληρωσα εγω!!!το ειδε η μανα μου στην τηλεορα και ηθελε παρεα για να παει
να το δει!!!!ααα και δεν μου αρεσουν τετοια σεναρια.......


μην σε νοιαζει ρεεεε με το πρωταθλημα που θα παρουμε θα κανουμε και μεταγραφες......

zoropatra
03/01/2008, 18:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από xampos
και αυτο το ειδα πολυ ωραιο

και η τελευταια λεγεωνα επισης ωραια ταινια

και την ψυχραιμια (http://www.youtube.com/watch?v=QI9rmdYAUI4) να δειτε πολυ γελιο :rotflmao:

επψαχνα να βρω που την παιζουν αλλα τιποτα....σταματησαν οι προβολες?να περιμενω dvd?

gousgoun_69
03/01/2008, 18:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Αδερφοι Κοεν (Νο Country For oLD mEN) συντομα και στην Ελλαδα...ΤΕΛΛΛΛΟΣ!:D




Ταινιάρα φίλε...:beer:

xampos
03/01/2008, 18:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από zoropatra
επψαχνα να βρω που την παιζουν αλλα τιποτα....σταματησαν οι προβολες?να περιμενω dvd?

αν λες για την ψυχραιμια το παιζει κανονικα στα βιλατζ ,

zoropatra
03/01/2008, 18:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από xampos
αν λες για την ψυχραιμια το παιζει κανονικα στα βιλατζ ,

καταλαβα....στην αθηνα....γιατι εδω σε ενα βιλατζ που εχουμε δεν το παιζει.......οκ ευχαριστω παντως....:beer:

xampos
03/01/2008, 18:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από zoropatra
καταλαβα....στην αθηνα....γιατι εδω σε ενα βιλατζ που εχουμε δεν το παιζει.......οκ ευχαριστω παντως....:beer:

θεσσαλονικη :D

zoropatra
03/01/2008, 18:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από xampos
θεσσαλονικη :D

οκ δεν το ηξερα:beer: :beer:

requiem
03/01/2008, 22:28
megaliteri papara den exw ksanamatadei....pigan na vgaloun kati analogo me resident evil alla i apotuxia tous den legete.eutuxws den edwsa lefta gia na tin dw apla to katevasa apo internet.
:a14: :a14:

requiem
03/01/2008, 22:36
oson afora to no country for old men tha sas pw aurio i methaurio an leei molis twra to katevazw
:beer: :beer:

gousgoun_69
03/01/2008, 22:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από div400
the fog :a013:

(to palio oxi to remake :yuck: )




Το The Mist του Στέφεν King σε σκηνοθεσία του Frank Darrabond δεν εχει καμία σχέση με το The Fog του John Carpenter :wave2:

devil's animal
03/01/2008, 23:29
American gangster.
:a23: :a23: :a23: :a23: :a23: :a23:

gousgoun_69
03/01/2008, 23:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
American gangster.
:a23: :a23: :a23: :a23: :a23: :a23:




Πολύ καλό :winka:

zoropatra
04/01/2008, 00:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
American gangster.
:a23: :a23: :a23: :a23: :a23: :a23:

λεω να παω αυριο να το δω..........:D

gcrook
04/01/2008, 00:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από gousgoun_69
Το The Mist του Στέφεν King σε σκηνοθεσία του Frank Darrabond δεν εχει καμία σχέση με το The Fog του John Carpenter :wave2:

:a10:

xampos
04/01/2008, 02:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
American gangster.
:a23: :a23: :a23: :a23: :a23: :a23:

πολυ ενεση πεφτει :uplate:

DoctorS
04/01/2008, 11:01
το είδα τρελικά χθες και καραγούσταρα όμως, αλλά ταινία για σινεμα γιατί τα εφέ αξίζουν.................


αλλά ταινία με πολύ χαμηλο badget όμως αδερφάκι μου, μόνο ο γουίλ σμιθ και ένας σκύλος παίζουν ο οποίος μπορεί να πήρε και περισσότερα λεφτά από το γουιλ σμιθ αφού έπαιξε και καλύτερα...............:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao:

τίγκα στους κομπάρσους λεμεεεεεεεεεεε...................:D

el_hymador
04/01/2008, 11:11
δεν προκειτε να δω το ''Ζωνατνος θρυλος'' ουτε σε dvd.

Μου την δινει στα νευρα ο Will Smith (aka fresh prince) και οι ατακες του κολου. Εκανα το λαθος και εδωσα 1,50€ για να νοικιασω το "I robot" το οποιο ηταν μια απο τις χειροτερες ταινιες που εχω δει ποτε.

Ουτε για ραπερ δεν κανει το ατομο...:yuck:

gousgoun_69
04/01/2008, 12:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
δεν προκειτε να δω το ''Ζωνατνος θρυλος'' ουτε σε dvd.

Μου την δινει στα νευρα ο Will Smith (aka fresh prince) και οι ατακες του κολου. Εκανα το λαθος και εδωσα 1,50€ για να νοικιασω το "I robot" το οποιο ηταν μια απο τις χειροτερες ταινιες που εχω δει ποτε.

Ουτε για ραπερ δεν κανει το ατομο...:yuck:




Ηθελα να τα πώ εγώ αλλά με πρόλαβες :a013: :a10:

nantin
04/01/2008, 13:04
ΑΠ ΟΣΟ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΜΑΣ ΤΑ ΕΧΟΥΝ ΖΑΛΙΣΕΙ ΜΕ ΤΑ ΑΘΩΑ ΖΟΜΠΙ .ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΑ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΔΕΝ ΓΝΨΡΙΖΟΥΝ ΣΤΗΝ ΑΙΤΗ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΙ ΠΑ...ΡΙΕΣ ΟΙ ΚΩΛΟΜΑΓΟΙ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΑΜΑ ΣΕ ΒΑΛΟΥΝ ΣΤΟ ΜΑΤΙ ΣΕ ΠΟΤΙΖΟΥΝ ΜΕ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΠΕΘΑΙΝΕΙΣ .ΣΕ ΞΕΘΑΒΟΥΝ ΤΗΝ ΛΛΗ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΕΙΣΑΙ ΖΩΝΤΑΝΟΣ ΑΛΛΑ ΕΙΣΑΙ ΣΑΝ ΖΟΜΠΙ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΠΑΡΑΛΥΕΙ ΤΟΝ ΕΓΚΕΦΑΛΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΠΟΛΥ ΟΞΥΓΟΝΟ.ΑΥΤΑ ΤΑ ΑΤΟΜΑ ΤΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ ΣΑΝ ΣΚΛΑΒΟΥΣ ΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΣΑΝ ΠΟΡΝΕΣ .ΑΥΤΑ ΤΑ ΟΛΙΓΑ .ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΜΟΔΑ .ΙΟΥΣ ΠΟΥ ΚΑΤΑ ΛΑΘΟΣ ΔΙΟΧΕΤΕΥΟΝΤΑΙ ΣΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ ΚΑΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝ ΝΕΑ ΓΕΝΙΑ ΖΟΜΠΙ .ΠΟΣΑ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΜΑΣ ΤΡΕΛΑΝΕΤΕ ΡΕ ΔΙΕΣΤΡΑΜΕΝΑ ΜΥΑΛΑ ΚΩΛΟΑΜΕΡΙΚΑΝΟΙ .ΕΓΩ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΜΜΙΑ ΤΑΙΝΙΑ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΑ .ΚΑΤΙ ΜΑΣ ΕΤΟΙΜΑΖΟΥΝ......

ΘΑ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΖΟΜΠΙ ΟΙ ΜΠΑΣΤΑΡΔΟΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΔΙΝΩ ΦΡΑΓΚΟ ΤΑ ΚΑΤΕΒΑΖΩ ΣΕ ΤΟΡΡΕΝΤ.

ΣΗΜΕΙΩΣΗ ΟΝΤΩΣ Ο ΣΚΥΛΟΣ ΕΠΑΙΞΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΓΟΥΙΛ ΣΜΙΘ :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: