PDA

View Full Version : προσωπικές μοτο-στιγμές απο τη χρονιά που έφυγε



road spirit
03/01/2008, 19:54
το 2007 ήταν μια χρονιά που θέλω να ξεχάσω, για πολλούς λόγους. Οικογενιακά, προσωπικά, επαγγελματικά και κερασάκι στη τούρτα το σπασμένο πόδι...

Στα @@ σας θα πείτε και καλά θα κάνετε

εδω ειναι μοτο-φόρουμ,

και η μοτο ειναι που με βοήθησε να ξεφύγω και να αφήσω πίσω μου σκοτούρες...

Ρίχνω μια ματιά στις βόλτες που έκανα το 2007,
το ... μισό 2007 έστω, ένεκα ποδιού.

Παρόλο που αυτό με άφησε πίσω πολύ, το υπόλοιπο μισό του έτος, απο μοτοσυκλετιστικής απόψεως ήταν γεμάτο,
όπως ήθελα, όπως το κυνήγησα, γιατι φαινόταν να είναι ο μόνος τρόπος να έρχομαι στα ίσια μου...

μια προσωπική μου μοτο-ανασκόπηση ... μοτο-ανασκόπηση και μόνο, τα υπόλοιπα τα κρατάω για μένα ...

1η φεβρουαρίου... πτώση... το πεγκασο ξαπλώνει όλο του το βάρος πάνω στην αριστερή μου κνήμη...
κρακ, πόνος, μούδιασμα, ασθενοφόρο (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=35235)

ακριβώς 4 μήνες μετά, 30 Μαίου, ο γύψος βγαίνει... φυσιοθεραπείες. Ένας φίλος απο εδω, με βοηθά σημαντικά. Έχει την εκτίμηση μου και το ξέρει θαρρώ...

περνούν ακόμα λίγες μέρες,... με αυτοκίνητο δανεικό, και ψιλοκουτσαίνοντας, το πρώτο μου δέλεαρ... ειστε τρελλοί, μα ωραίοι τρελλοί

έκτοτε, οι δευτέρες έγιναν στάνταρ, "θα κολλήσεις" μου είχε πει ο γιώργος, εε... κόλλησα... μπήκα σε παρέα που γούσταρα...

1 ιουλίου... 5 μηνές μετά το σπάσιμο... πρώτη βόλτα (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=42527) ... δεν περιγράφεται...οχι μονο η χαρά, ήταν ανάμεικτα τα συναισθήματα...

road spirit
03/01/2008, 19:57
ακριβώς στα μέσα του καλοκαιριού, καλή παρέα, καλή διαδρομή, πρώτη εκδρομή με ικανοποιητικά χιλιόμετρα... Παύλιανη, μόρνος, πάτρα (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=43014&perpage=15&pagenumber=1 )

... μου άνοιξε την όρεξη... Οι 5 μήνες αδράνειας ξεχάστηκαν με μιας...

καβαλάτε τις μηχανές σας και φευγάτε!


116038

road spirit
03/01/2008, 20:00
Άυγουστος, 15αύγουστος για την ακρίβεια,

οι αλλοι πανε στη θάλασσα, εμείς καβάλα στα άλογα, ... λίμνη πλαστήρα και μετέωρα... (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=44767)


116039

gousgoun_69
03/01/2008, 20:03
Το 2007 να πάει και να μην έρθει συμφωνώ κι εγώ :beer:

road spirit
03/01/2008, 20:03
κατεβήκαμε κρήτη... μια καλή βόλτα στα ανώγεια και στο μπαλί με παρέα άψογη και ορισμένους ύποπτους σύντεκνους συμφορουμίτες ...

με περίμενε η ικαρία... λίγη ήταν η μοτο εκεί, το ξενύχτι δεν άφησε περιθώρια... κάποια δρομάκια όμως ορεινά, τα είδε το pegaso...


116040

road spirit
03/01/2008, 20:07
Ιταλία, για να φυγει το καλοκαίρι με άρωμα παγκοσμίου ... .... MotoGP Cinzano di San Marino e della Riviera di Rimini (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=45241)


116041

road spirit
03/01/2008, 20:11
η χρονιά έκλεισε κάνοντας κάτι που μου είχε λήψει επίσης πολύ, εκτός απο τις βόλτες...

οι σέρρες είχαν την τιμητική τους... (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=46565)


116042

road spirit
03/01/2008, 20:12
έγιναν και άλλες βόλτες, τα παραπανω όμως ήταν αυτά που μου έμειναν, αυτά μου αφησαν εικόνες και αναμνήσεις πιο έντονες...

να είστε όλοι καλά, πολλά και όμορφα και ασφαλή χιλιόμετρα να έχετε και για το 2008

συνεχίστε με δικές σας εικόνες


:wave2:

DimChios
04/01/2008, 00:15
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:


:wave2:

filipp0s
04/01/2008, 07:35
Γιάννη, πολύ ωραίο thread! Eυχομαι το 2008 να πάνε όλα καλύτερα και να χαίρεσαι τις κούκλες σου!

:beer: :beer: :beer: :wave2:


Για 'μένα πάλι, το 2007 ήταν μια καλή χρονιά σε όλα τα επίπεδα... Θα ήθελα πάντως να έχω κάνει περισσότερα ταξίδια... κάτι που βάζω σαν στόχο για το 2008...


...οι δρόμοι πάντως είναι εκεί και μας περιμένουν...


116070

doctor x
04/01/2008, 08:03
:beer: :beer: :beer:

devil's animal
04/01/2008, 08:47
μετα τον στρατο...που τελειωσε τον Αυγουστο,
το μονο που εχω να θυμαμαι ειναι ασχημα πραγματα!:sad:

ελπιζω αυτη η χρονια να ειναι καλυτερη και πιο γεματη απο ομορφες βολτες!:cool:

Γιαννη ωραιο θεμα!
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

makis206
04/01/2008, 08:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
κατεβήκαμε κρήτη... μια καλή βόλτα στα ανώγεια και στο μπαλί με παρέα άψογη και ορισμένους ύποπτους σύντεκνους συμφορουμίτες ...

Για τον Βασιλάκη88 λέει να μου το θυμηθείς :lol:

Νά'σαι καλά Γιαννιό και η καινούργια χρονιά να σου φέρει ακόμα περισσότερες ομορφιές χωρίς στεναχώριες και ταλαιπωρίες !

Και ναι, εύγε κι από μένα για το όμορφο θρεντ !

Κι ένα μεγάλο ευχαριστώ για τη χαρά που μού'δωσες να γίνω ένα κομμάτι του :beer: :beer:

sober
04/01/2008, 12:11
Για μενα το 2007 ηταν μια πραγματικα ομορφη χρονια...

Απο μοτοσυκλετιστικης πλευρας κερδισα ενα στοιχημα με τον εαυτο μου αγοραζοντας μηχανη μεγαλυτερου κυβισμου ξεπερνωντας τους οποιους ενδιασμους ειχα παλιοτερα...

Τα πρωτα πολλα μαζεμενα χλμ εγιναν σε βολτα που οργανω8ηκε εδω μεσα ..στην Ορεινη Αρκαδια και μου εδωσε την ευκαιρια να δοκιμασω το μολις ενος μηνα καινουριο μοτο που ειχα (και αγαπησα αμεσως) αλλα και να βρω ατομα με χαμογελο, φοβερο χαβαλε και πολλη αγαπη για τις μηχανες ...

Εχοντας ελαχιστη αδεια, το καλοκαιρι μου κυλησε ομορφα εχοντας εσας για παρεα και ορεξη για βολτες ...

Ομορφες διαδρομες στη μεταμεσονυχτια σχεδον αδεια Α8ηνα αλλες φορες 5..6 μηχανακια..αλλες φορες λιγο περισοοτεροι...και τα Σαββατοκυριακα για μπανιο καφε με συζητησεις επι συζητησεων για μετατροπες..νεα μοντελα ιστοριες και πειραγματα...

10 τεεελειες μερες στην Κρητη παρεα με συμφορουμιτες που ηταν ολοι τους πραγματικοι κυριοι και απιστευτα παιδια...
Γιαννη και υπολοιποι, η βολτα στα Ανωγεια 8α μου μεινει πραγματικα αξεχαστη...

Σεπτεμβριος και μετα τα στριφτερα χιλιομετρα μεχρι τα Ανωγεια ειχα πειστει οτι επρεπε να εξασκη8ω στα στροφιλικια ...

Προπονητης :Γνωστος χωματινος συμφορουμιτης
Προορισμος : Πορτο Γερμενο
Αποτελεσματα : Καμια 10αρια ατομα μες στην τρελλη χαρα να απολαμβανουμε την
ομορφη διαδρομη...σταση για φαγητο...σταση για καφε και παλι πισω γεματοι ομορφες εικονες..

Ειχα πλεον αρχισει να γουσταρω για τα καλα το ΚουΛουΡι μου αλλα απο την πολλη χαρα το παρακανα και σαβουριαστηκα...


Μα8ημα ετους 2007 #1
Οτι καγκουριες ειναι να κανετε ...να τις κανετε στην πιστα και με πληρη προστατευτικο εξοπλισμο...!!!
Τυχερη μεσα στη ατυχια μου....χτυπησα οοοσο χρειαζοταν για να καταλαβω την αξια της προσεκτικης οδηγησης ...

Οι βολτουλες 8α συνεχιστουν και με το νεο ετος...

Υγεια να εχουμε να μπορουμε να απολαμβανουμε ομορφες στιγμες με φιλους .. αγαπημενα προσωπα και φυσικα...

ΤΑ ΜΟΤΟΡΙΑ ΜΑΣ !!!!



:beer:

BELZEBOYLIS
04/01/2008, 12:29
Σαν μοτοσικλετιστή χρονιά έχουμε και λέμε :
1. Επισκευή σασμαν και αλλαγή δίσκο συμπλέκτη 1000 ευρό
2. Αλλαγή τρόμπα βενζίνης 400 ευρο
3. Αισθητήρας τάδε 400 ευρο
4. Αλλαγή καλωδίωσης του κεντρικού διακόπτη 80 ευρο
5. Σωληνάκια φρένων και λοιπές παπαρίες 80
6. Τρακάρισμα στην Μάνδρα Αττικής – λασπωτήρας ,πίσω φανάρι και ένα φλας 100 ευρω .
7. Να προσθέσουμε και την μετωπική με φορτηγό στην οποία καταστρεψα το αμάξι μου …
8. …και να κλείσουμε με τις πάμπολλες φορές που με μετέφερε η express service …

Μια χαρά με πήγε το 2007 ……
:lol: :rotflmao: :lol: :wave2:


….όλο και κάτι θα έχω ξεχάσει –διαγράψει :wave2:

Gandalf dr685sm
04/01/2008, 12:41
η χειρότερη μου χρονιά μακράν.

Χιλιάδες προβλήματα... ακόμα περισσότερα προβλήματα και αναγκαστική πώληση του DR. H δική μου χρονιά μηχανής , ήταν μέχρι τον Μάρτιο με ελάχιστες διαδρομές....

Ελπίζω φέτος κάτι να αλλάξει.


Πάει το DR:bigcry: :bigcry: :bigcry:


116090

vassilis88
04/01/2008, 13:14
η χειροτερη χρονια οντως.. ξαναχασαμε το πρωταθλημα..:sad:

εχω κ κανονικη ζωη μη με βλεπετε ετσι.. :D

το μισο 07 ηταν πανελληνιες κ το αλλο μισο διακοπες!:D μοτοσυκλετιστικα κ κει υπομονη, μεχρι να παρω κανα μηχανακι της προκοπης!:mad: δλδ το δικο μου ας πουμε με ενα γενναιο ντοπαρισμα 475 κυβικων.:lol:

το 2008 επιτελους αρχιζει η φοιτητικη ζωη στην πατρα, αυτο περιμενω τοσο καιρο τωρα κ μενει ενας μηνας πλεον! :a08:

τζον το καλοκαιρι θα ξαναπαω μισανο, κ θα το συνδυασω με μοντσα formula 1.:cool:

τελικα θα πας ολλανδια?:eyepop:

gousgoun_69
04/01/2008, 13:17
Το μόνο καλό που είχε το 2007 ήταν ο ήπιος χειμώνας που μας επέτρεψε περισσότερες βόλτες και ταξιδάκια :wave2: :beer: :beer: :beer: :beer:

alximistis
04/01/2008, 13:42
Χαλαρά... η ΠΙΟ ΧΑΛΙΑ χρονιά της ζωής μου! :(
Πιο γαμημένο έτος δεν είχα δει και ελπίζω πως δεν θα ξαναδώ.
Ωστόσο... επειδή μόνο όταν φτάνεις στον πάτο (ο καθένας στο δικό του πάτο) ξανασηκώνεσαι κάτι μου λέει πως το 2008 θα είναι καλό. :)
Χαμογελάτε παιδιά θα πάμε καλά. :)

makis206
04/01/2008, 15:49
Πραγματικά λυπάμαι που για πολλούς ήταν άσχημη η χρονιά γιατί για μένα κύλησε πολύ ομαλά αλλά όμορφα.

Γνώρισα περισσότερο κόσμο μέσα απ'αυτό το φόρουμ, είχα ήδη γνωρίσει αρκετούς το καλοκαίρι του 2006 σ'εκείνο το αξέχαστο για μένα Δέλεαρ αλλά και το 2007 μου χάρισε πολλές όμορφες στιγμές με νέους φίλους και συμφορουμήτες.

Βόλτες αρκετές και αξέχαστες στο νησί όλο το χρόνο με αποκορύφωμα εκείνες που έζησα τον Αύγουστο ξεκινώντας με τον Τιτάν και τον Μένιο (Μάνθος λέγεται το κουζουλοκόπελο) και συνέχισε με Road Spirit, Τροπέα, ΛαμπροΦαζέρ:lol:, Λεωνίδα, ΝτιμΧίο, ΝικοΚαζέρ, ΜαϊκTζι, Βασίλη88(που'σαι γρήγορε; ) και το Σομπεράκι να μας δίνει μια γατήσια νότα στην παρέα, μοναδικά !

Κάναμε κι ένα ξεπέτα-ντου χάρη στην επιμονή του Λεώ (ευχαριστώ μέσα απ'την καρδιά μου ρε) στην Αθήνα, γνώρισα κι άλλους κι είπαμε και κάμποσες μαλακίτσες:lol:, Τζιξερπάπ, Σνάϊπερ Χόρνετ, Καπιτάνο, Κατάνα (Σταύραρεεεε), Μαιράκι, Βαρτλαλάκο (που'ναι τούτος ρε;:eyepop: ), η Λατρίτσα (που'ναι τούτη ρε;:eyepop: ), ξαναείδα τον Άνταμ (α ρε λεβεντιά) και γνώρισα και την Ποκαχόντας, τον Doctor X (Kωστάραααα) και πολλούς άλλους που το γεμάτο αναμνήσεις μυαλό μου δεν κατεβάζει αυτή τη στιγμή.

Τέλεια ! Κάναμε και βολτίτσα στο Ξυλόκαστρο για μια μίνι συνάντηση με τους Πατρινούς την οποία ευχαριστήθηκα ιδιαίτερα - Γιαννιό ευχαριστώ για άλλη μια φορά δημόσια που μου εμπιστεύτηκες τον Πήγασο.:beer:

Και για φινάλε ένα ταξιδάκι στη Θεσσαλονίκη και την Έδεσσα (δεν το είδε το Ντοντόκ την πρώτη φορά αλλά τώρα την βάψαμε:uplate: ) οδικώς με το 206:a13: και το έταιρο ήμισυ για παρέα..

Λίγα και καλά, όμορφα κι αξέχαστα ! Όπως εύχομαι να είναι και το 2008 σε όλους !
Χωρίς στεναχώριες και χωρίς αναποδιές !

:beer:

OzZzZzY
05/01/2008, 06:00
τελεια χρονια!ηρθε στα χερια μου ενα πανεμορφο duke :a07: :a07: :a07: :a07:

p@nos
05/01/2008, 14:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από vassilis88
η χειροτερη χρονια οντως.. ξαναχασαμε το πρωταθλημα..:sad:

εχω κ κανονικη ζωη μη με βλεπετε ετσι.. :D

το μισο 07 ηταν πανελληνιες κ το αλλο μισο διακοπες!:D μοτοσυκλετιστικα κ κει υπομονη, μεχρι να παρω κανα μηχανακι της προκοπης!:mad: δλδ το δικο μου ας πουμε με ενα γενναιο ντοπαρισμα 475 κυβικων.:lol:

το 2008 επιτελους αρχιζει η φοιτητικη ζωη στην πατρα, αυτο περιμενω τοσο καιρο τωρα κ μενει ενας μηνας πλεον! :a08:

τζον το καλοκαιρι θα ξαναπαω μισανο, κ θα το συνδυασω με μοντσα formula 1.:cool:

τελικα θα πας ολλανδια?:eyepop:


Ελα ρε πατρινε!!!!!!:cool: :cool: :cool:

Σε ποια σχολη περασες???

vassilis88
05/01/2008, 16:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από Γκαζοφωνιξ JR
Ελα ρε πατρινε!!!!!!:cool: :cool: :cool:

Σε ποια σχολη περασες???

λογιστικη στο τει!:cool:

β 6μηνο..:bawl:

jen
06/01/2008, 13:23
Το 07 ήταν ψιλοπατάτα...
Οχι χάλια αλλά μαλλον πικρή γεύση μου άφησε...
Εχουμε και λέμε: πήρα το μοτόρι που με είχε στοιχειώσει! :a07: , αλλά στριμώχθηκα τόσο που δεν το χάρηκα όσο θα ήθελα... :rolleyes:
Αλλαξα δουλειά και έτσι ψιλοέφτιαξε το οικονομικό αλλά πάνω που πήγα να το χαρώ στούκαρα και ξαναστριμώχθηκα... :bawl:
Πήγα την καλύτερη οδηγικά βόλτα που έχω κάνει ως τώρα... ασχετα που τελείωσε άδοξα.
Και αυτό που με χάλασε πιο πολύ... ότι σβήστηκαν από την ψηφιακή οι φωτο από την βόλτα και έμειναν μόνο 2 στο κινητό με την στραπατσαρισμένη μούρη του gixxer... :bigcry:

Που θα πάει δεν θα φτιάξει ο παλιοκαιρος? (Στο παλιοκαιρος βάλτε ότι σας αρέσει)
Δεν είναι καν στο χέρι του!
:sun:
Και ότι ξαναφτιάχνει απλά μας αφήνει με μια εμπειρία παραπάνω!! :beer:
Τωρα που το σκεφτομαι σαν εικόνα του 07 μου έχει μείνει η φάτσούλα του 2 ημερών Μανωλάκη και τα χαμογελαστα πρόσωπα των γονιών του... :) Γνήσιος μοτοσυκλετιστής ο μικρός!
Η μαμά του πήγε στο μαιευτήριο με ΚΤΜ... :a46:

Ζεύκας
06/01/2008, 15:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από vassilis88
λογιστικη στο τει!:cool:

β 6μηνο..:bawl:

σε ποιό ΤΕΙ?

vassilis88
06/01/2008, 18:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
σε ποιό ΤΕΙ?

πατρων λεμε!:o :D

dodos 900
07/01/2008, 02:17
Καλά μου πήγε το 2007.Γνώρισα το moto.gr και έξυσα γόνατο:lol: Το 2008 θέλω να κάνω
περισσότερες βόλτες!Άντε να ξεκινάμε μόλις φτιάξει ο καιρός!:wacko:

Ταξιδευτής
07/01/2008, 12:01
Ωραιο thread, οντως!

Απολογισμος του 2007 λοιπον... Μπαινοντας το 2007 θυμαμαι οτι ευχομουν με παθος να ειναι καλυτερο απο το καταραμενο 2006.

Τελικα αποδειχτηκε μια πολυ περιεργη χρονια με πολλα σκαμπανεβασματα απο το καλυτερο μεχρι το χειροτερο... Η αρχη ηταν οτι καλυτερο, με ενα υπεροχο ταξιδακι μεσα στο χειμωνα για Θεσσαλονικη, και με το Ζ μου να ειναι καλυτερο απο ποτε μετα απο κοπο και πολυ χρημα), αλλα οσο καλο ηταν αυτο, τοσο ασχημη ηταν η συνεχεια...

Αρχης γενομενης απο το Μαρτιο οπου στην καταραμενη εκεινη βολτα προς Σπαρτη (που τελικα δεν), το αγαπημενο μου Ζ κατεληξε κομματια μεσα στη βιτρινα ενος ανθοπωλειου στην Τριπολη και εμενα στο νοσοκομειο, να κανω παρεα στον συναγωνιστη Στελιο. (Και να σκεφτει κανεις οτι στο νοσοκομειο πηγαιναμε για να δουμε τον Στελιο που ειχε μολις χτυπησει! Τελικα πηγα εκει, αλλα οχι οπως υπολογιζα...) :sad:

Τουλαχιστον εκει μετρησα τους φιλους μου... Ανταμ και Γιωργη (μπαρτ) σας ευχαριστω για αλλη μια φορα απο τα βαθη της καρδιας μου που τρεξατε ΑΜΕΣΩΣ, σηκωσατε τη μηχανη και κανονισατε τα παντα με την οδικη για να παει Αθηνα.... Σας χρωσταω και ΔΕΝ το ξεχναω αυτο ποτε!
Και βεβαια ΟΛΑ τα παιδια που ηταν στο νοσοκομειο και μου εδιναν κουραγιο και χαμογελα! Ηλια, Νικολα, Παναγιωτη, Κωστη.... Οτι και να παω ειναι λιγο!!

Απο εκει και περα ξεκινησε η ταλαιπωρια... Εγω βγηκα μεν απο το νοσοκομειο την επομενη μερα, αλλα μετα βιας περπατουσα -το να ξανακαβαλησω ηταν ΠΟΛΥ μακρυνη σκεψη... :(
Το Ζ ειχε παθει πολυ μεγαλη ζημια. Το συνεργειο μου εδινε μια εκτιμηση γυρω στα 3,500 με 4,000 ευρω για να φτιαχτει, και βεβαια χωρις την αποζημιωση απο την ασφαλεια (οντας θεωρητικα υπαιτιος κανοντας διηθηση) τα πραγματα ηταν δυσκολα.
Τελικα πουληθηκε ως scrap, αλλα ηταν δυσκολες στιγμες... :sad: Δεν αντεχα ουτε στιγμη να το βλεπω ετσι τσακισμενο, και δεν μπορουσα να βρω καποια μηχανη που να με κανει να νοιωσω αυτο το "κλικ" που μου ειχε κανει το Ζετακι.

Εν τελει, σε μια στιγμη τρελας το κλικ εγινε, μονο που ηταν καπως ακριβο. Για τον ερωτα ομως τα κανουμε ολα, και ετσι η ονειρεμενη μου 999 εγινε δικια μου, και με ταξιδεψε σε μερη μαγικα...

Απο τις πιστες και τα Riding schools....
μεχρι την Ευρωπη και ταξιδι σε 5 χωρες το καλοκαιρι....

Αυτες ηταν οι ομορφες στιγμες, αλλα στην Ελλαδα τα προβληματα παρεμεναν. Η δουλεια δεν πηγαινε καλα και καπου εκει μια μεγαλη αγαπη μου εστειλε ενα γραμμα που με πληγωσε πολυ βαθια.
Τελικα ξαναγυρισε, αλλα οι πληγες δεν σβηνουν..... :sad:

Τελοσπαντων, το τελος του χρονου με βρηκε μουδιασμενο και με αναμεικτα συναισθηματα... Νεοι αγαπημενοι φιλοι, δοκιμασιες, μεγαλες χαρες, αλλα και εξισου μεγαλες λυπες...

Παμε για αλλα και καλυτερα φετος... Ευχομαι να κανουμε ολοι οτι μπορουμε για να κανουμε τις ζωες μας οσο πιο ομορφες γινεται....

Tropeas
07/01/2008, 12:08
ας πάει στο καλό και το 2007,
μόνο επαγγελματικά και λίγο οικονομικά μας εφτιαξε....
καλά και αυτά αλλά απο υγεία και ταλαιπωρία ήταν ζόρικο....
να δούμε το νέο με μεγαλύτερη αισιοδοξία κουράγιο και δύναμη!:beer:

Cpt. Haddock
08/01/2008, 11:25
2007....

Η χρονιά ξεκίνησε άσχημα, με μια απώλεια. Όσο κι αν ήταν προδιαγεγραμμένη, παραμένει απώλεια. :sad:

Συνεχίστηκε με δυσκολίες οικονομικές, δυσκολίες εργασιακές (με εσωτερικές αλλαγές όχι τόσο ευπρόσδεκτες)

Είχαμε κι άλλα θέματα υγείας κατα άνοιξη μερια.

Εν τέλει...

Θυμάμαι τα απανωτά ταξίδια που έκανα στην Πρέβεζα όλο το χρόνο και τις δύο φορές που συναντησα τον Βελζεβούλη στο Αιτωλικό :beer:

Θυμάμαι τη μετάβαση το Πάσχα (όπου πάλι το πέρασα σε νοσοκομείο :sick: ) υπο βροχή

Θυμάμαι τη Χίο (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=41097) και την όμορφη παρέα εκει :beer:

Τη νέα μηχανή :smokin:

Τις απίθανες βόλτες που μου προσφέρει πλέον

Το Short way around (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=46458) :beer:

Τις αναποδιές που έτυχαν σε πολλούς απο εδώ μέσα και που εύχομαι ολόψυχα να αποτελούν μια ανάμνηση

Τους - άδικους πολλές φορές - καυγάδες που έκανα στο φόρουμ που με έκαναν να ψυχραθώ με αρκετό κόσμο - sorry guys and girls :wave2:

Τα ΔΣ :cool:


Καλή χρονιά να έχουμε όλοι μας

taxydromos
08/01/2008, 11:51
θεωρω το 2007 μια καλη χρονια για το moto.gr......στραβωσε βεβαια λιγο το κλιμα προς το τελος αλλα γιαυτο φταιει ο αρης που ταφτιαξε με την αφροδιτη και θυμωσε ο ποσειδωνας..

..το '07 χαρηκαμε πολλες καλες βολτες και βεβαια ειχαμε μια επιτυχημενη ετησια εκδρομη στη λ.δοξης!!

ευχομαι τα καλυτερα για το 2008...:wave2:


116407

DimChios
08/01/2008, 13:25
Γιατι με βαζετε σε τετοια διαδικασία ρε γμτ?
Δε συνηθίζω να κανω αναδρομες στο παρελθόν!
Μαζι με τα καλα θυμαμαι και διαφορα ασχημα και δε θελω!
Δυστυχως, για μενα, το να αναφερθεις στις μοτοστιγμές σου, ειναι κατι που δεν γινεται μονο του...χωρις να αναφερεις κι άλλα συμβαντα στη ζωη σου!

Θα κανω μια προσπάθεια ομως...

ξεκινώντας απο κάτι πολύ βασικό που είναι και η αφορμή να γράψω όλο αυτο το κατεβατο που θα ακολουθησει...

Τα άτομα που γνώρισα και γνωρίζω εδω μέσα! ΕΣΑΣ! Τους φιλους που έκανα και θα κάνω!
Εσας και το φόρουμ που οριακά ειμαι να το βλέπω πια και στον υπνο μου!
Εχω ζωη έξω απο εδω, όμως είστε κομμάτι αυτης όπως και να το κάνουμε!

Αφιερωμένο λοιπον!

Στις 29/12/2006 (πιανεται για '07 :p ) αγορασα το BMW ΜΟΥ!!! (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=33223)
Μια τελεια κινηση για να ξεκινησει καλα η χρονιά!

Καπακια, αρχιζει μια πίπ@ στη δουλειά σε συνδιασμό με το οτι ξεκίνησα να επισκευάσω το πατρικό μου σπίτι για να φυγω απο το ενοίκιο!
Καλά να είμασταν, θέληση και πείσμα είχαμε, τα καταφέραμε!
Βόλτες μπόλικες σχετικά! Ετσι κι αλλιώς, κάθε βδομαδα πηγαινα πότε Ζάκυνθο με τη δουλειά, πότε Αίγιο... ε, τα κάναμε τα χλμ μας!

Το Μαρτιο πουλήθηκε το Αφρικα μου! Ανάμεικτα συναισθήματα...

Το Μαρτιο επίσεις, χανω ενα πολύ καλό φίλο και κουμπάρο μου! Τον Αγάπιο! (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=37091)

Δυσκολα τα πράγματα!

Η ζωή συνεχίζεται καθως και τα τρεχάματα!

Το Μαϊο ερχεται με μεγάλη μου χαρά η ετήσια του moto.gr και με βρίσκει πλοηγό group!

...Ξεκιναει το καλοκαίρι! Κλεινω δουλεια για σεζον και αυτη μεσα σε 10 μερες πατώνει! Σκ@τ@!!! Χασαμε τη σεζόν, μπήκαμε μέσα με αυτα που μας χρωσταγαν και ακομα μας χρωστάνε και ο κατήφορος συνεχίζει...

Mεσα στο καλοκαίρι κανονίζονται διάφορα όμορφα!
Μερικά απο αυτά ήταν αυτό (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=43539&perpage=15&highlight=dimchios&pagenumber=1) και αυτό! (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=43665&perpage=15&highlight=dimchios&pagenumber=1)
Ετσι, για να ξεχνίομαστε! Απο το πουθενα, απλά πράγματα!
Στη συνέχεια, για μια ακομη φορά μου τη βαράει ασχημα!
Τα παρατάω όλα (αφου εχω ήδη κατοικήσει στο ΔΙΚΟ μου σπιτι και δεν εχω κανενα πουστη ανάγκη) και πάω διακοπές στη Λευκάδα με τη Μπέμπα!!
Βρε δε γ@μιούνται όλα? Καλά να είμαι!

Επιστρέφωντας απο Λευκάδα, αράζω 2 μέρες στη Πάτρα να δω φιλαράκια μου!
Και τσούπ, σκάει τηλέφωνο για δουλειά και όλα τριγυρω αλλάζουνε!!!
Γυρισε ο τροχος που λέμε και ο φτωχός ετοιμάζεται να γ@μήσει!!!
Σφαιρα πίσω στην Αθηνα! Το επόμενο βραδυ πιάνω δουλειά, σταματάω τη καλοκαιρινή σεζόν του μαγαζιου 5 μέρες μετα και πρίν αρχισω πρόβες για χειμώνα... τη κοπανάω για XANIA!!! (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=45050&perpage=15&highlight=dimchios&pagenumber=1)

Τέλεια!!!

Επιστρέφω, αρχιζω πρόβες και στις 30/8 ξεκινάω full χειμερινή σεζόν!

2/9 γίνομαι νονός!

Το φθινόπωρο σιγα σιγα ερχεται αλλα οι βόλτες δεν λένε να σταματησουν!

Την Κυριακή των εκλογών, 19/9 κανουμε μια καταδρομική στη Λίμνη Πλαστήρα! Δε βρισκω το Link! :alien:

Tα ΠΙΣΤΟΝΙΑ (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=50281&perpage=15&highlight=%D0%C9%D3%D4%CF%CD%C9&pagenumber=1) βάρεσαν ενα χειμωνιατικο βραδυ έτσι...γιατι μας τη "βάρεσε"!

Αγοραζω το ΚΤΜακι μου! Αλλο ενα "ονειρο" που πραγματοποιείται λίγο καθυστερημενα μεν αλλα...

Κι άλλα...κι αλλα...

Για να κλείσω γιατι σας ζάλισα, ειμαι βέβαιος!

Ηταν μια καλή σχετικά χρονια! Με τα όλα της! Καλά και ασχημα!

Ηταν αλλη μια χρονια που περασε όπως όλες στη ζωή μας θα έχουν εμπειρίες, χαρές, λύπες...

Άλλη μια χρονια που αφησε το στιγμα της...

Αλλη μια χρονια αθρώπου που ζεί και παλεύει!

Ας ακολουθησουν μόνο καλά από δω και πέρα!

Το ευχομαι αν και ξέρω πως είναι ουτοπικό!

Να ειμαστε ολοι γεροί να παλεύουμε οσα μας ερχονται και να εχουμε το κουραγιο να τα αντιμετωπίζουμε!

Να ζουμε τις στιγμες μας και να χαιρόμαστε τους φιλους και τους ανθρωπους που αγαπάμε!

Οι μοτό μας ειναι το μέσο!

Οι άνθρωποι ειναι ο στόχος μας!

:beer: :beer: :beer: :beer: :wave2:



σιγουρα ξεχασα πολλα! Σιγουρα δεν αναφερθηκα όσο θα ήθελα σε ανθρωπους δικους μου! Σιγουρα ομως δε ξεχνω κανενα και δεν παυω να εκτιμω οτι μου δινει ο καθενας απο εσας!

:sun:

zubitos
08/01/2008, 14:45
Το 2007 για μένα ήταν μια πολύ καλή χρονια και επαγγελματικά και οικονομικά
αλλά και μοτοσυκλετιστικα αφού για πολύ καιρό ήθελα να πάρω ένα χωμάτινο μηχανάκι και να κάνω
τις endurαδες μου και τελικά τον Σεπτέμβριο κατάφερα και πήρα αυτό (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=46774) με αποτέλεσμα να έχει ανανεωθεί απο τότε η αγάπη μου για τα δίτροχα.
Κάθε Σαββατοκύριακο πλέον βρίσκωμαι στο βουνό πράγμα που με κάνει να νιώθω υπέροχα.

επίσης έχω γνωρίσει πολύ και καλό κόσμο με την ίδια ενασχόληση.

taxydromos
08/01/2008, 15:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από zubitos
Το 2007 για μένα ήταν μια πολύ καλή χρονια και επαγγελματικά και οικονομικά
αλλά και μοτοσυκλετιστικα αφού για πολύ καιρό ήθελα να πάρω ένα χωμάτινο μηχανάκι και να κάνω
τις endurαδες μου και τελικά τον Σεπτέμβριο κατάφερα και πήρα αυτό (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=46774) με αποτέλεσμα να έχει ανανεωθεί απο τότε η αγάπη μου για τα δίτροχα.
Κάθε Σαββατοκύριακο πλέον βρίσκωμαι στο βουνό πράγμα που με κάνει να νιώθω υπέροχα.

επίσης έχω γνωρίσει πολύ και καλό κόσμο με την ίδια ενασχόληση.

λοιπον σου βαζω βαθμο '9' μονο για τον λογο οτι δεν εφθασες τις 100 λεξεις...:wave2:

Nostradamus
16/01/2008, 16:13
Το 2007 ηταν μια χρονια με τα πανω της και τα κατω της, οπως φανταζομαι ειναι και η ζωη για ολους μας....Ξεχωριστη στιγμη, το ταξιδι στην Κωνσταντινουπολη που συνδιαστηκε με τους αγωνες Moto GP. Το πρωτο εκτος συνορων, με καλη παρεα και με μεσο, αυτο που ενωνει ολα τα μελη αυτου του forum.
Ευχομαι πολλα και ασφαλη χιλιομετρα σε ολους σας και μια καλη και "γεματη" χρονια.

TROOPER
17/01/2008, 22:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit


μια προσωπική μου μοτο-ανασκόπηση ... μοτο-ανασκόπηση και μόνο, τα υπόλοιπα τα κρατάω για μένα ...



:D απο τα πολυ ωραια θρεντακια γιαννη !!!

:beer: :beer: :beer:

TROOPER
17/01/2008, 22:55
και το πραμα ξεκιναει νωρις...21-1 και 2 δικαβαλα μηχανακια αποφασιζουνε μονοημερο.που???μπηκε ενας παλικαρος εδω και ειπε οτι οποτε κατεβειτε, πειτε το πρωτα !!!ζητησα το τηλ του.βεβαια ομολογω οτι δεν φερθηκαμε οπως μας ζητησε ο αγνωστος ακομα συμφορουμυτης. πρωτα κατεβηκαμε και μετα τον πηρα τηλεφωνο για να τον ενημερωσω...και ετσι ξεκινησε μια ομορφη ιστορια με εναν ωραιο ανθρωπο (και μια ωραια οικογενεια, κικιτσα :a012: ) σε εναν ωραιο προορισμο...


117292

TROOPER
17/01/2008, 22:57
:lol: :lol: :lol:

πλακα κανω φυσικα....


117293

TROOPER
17/01/2008, 23:05
οι μερες περναγανε και ητανε καλες με αποτελεσμα να υπαρχουνε εκδρομες οπως αυτη στα τρικαλα κορινθιας


117294

TROOPER
17/01/2008, 23:09
με εκλεκτη ρουκουνοπαρεα...


117298

sniper
17/01/2008, 23:13
Μάλιστα....


Ωραίο thread.....


Ξεκινάμε το 2007 με την κλοπή του κιτρινόμαυρού μου 954.....
Μετά συνεχίζουμε το χειμώνα μας αφού παίρνουμε το κοκκινόμαυρο 954....

Ο υπόλοιπος χειμώνας και η άνοιξη κοιλά χαλαρά με βολτούλες και τέλη Απρίλη πίστα Σερρών....
Καλοκαίρι 2 CSS (κι 1η έξοδος στα Μέγαρα - χωρίς επιπτώσεις)....

Βόλτα καλοκαιρινή με Θάνο και hornet στην ΒΔ Μακεδονία και Ήπειρο και επιστροφή 3κύλινδρος....

Άντε μετά με ΑΧ1 στην Ν. Πελοπόννησο για να στρώσουν οι κώλοι....

Μετά όλα κοιλάνε βαρετά, παραδίδω την σκυτάλη του modding εδώ μέσα, και για επιστέγασμα όλης της υπέροχης αυτής χρονιάς χάνω και τον πατέρα μου....


Το 2007 μπορεί χαλαρά να πάει να ΓΑΜΗΘΕΙ!


117299

el_hymador
17/01/2008, 23:16
Το 2007 ηταν αλλη μια χρονια..

Σε προσωπικο επιπεδο, αλλαξα δουλεια (καλυτερες συνθηκες) και αυτο ειναι ευχαριστο...κατι αλλο δεν εγινε ...μαλλον ειμαι αδιαφορος τυπος. Πηγα ενα αξεχαστο τετραημερο μηχαναδα στην Πελοποννησο.Μου ριξαν κατω την μηχανη και εγινε μπο*ρδελο το ρεζερβουαρ.Αυτα

Σε μη προσωπικο επιπεδο καηκε η Παρνηθα και η μιση Ελλαδα και αυτο αρκει.

Σκατα ηταν το 2007 λοιπον!

Μακαρι να μην ξαναγινει κατι αντιστοιχο στην χωρα αν και δεν ειμαι πολυ αισιοδοξος.

TROOPER
17/01/2008, 23:17
μετα απο λιγο καιρο ηρθε η ωρα της ετησιας.

ο hornet με εχρισε leader του 7ου group και αρχισα να τραβολογαω κατι παλικαρια με v-strom ως επι τω πλειστον εκει που ο καπετανιος μας ειχε παει εντουραδα :a38: (λιμνη δοξα)


117300

TROOPER
17/01/2008, 23:22
καλοκαιρακι ητανε θαρω και πεφτει ο κατανας κατανας ...

παρ ολα αυτα προσπαθησαμε να τον κανουμε να περασει καλα...!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


117301

TROOPER
17/01/2008, 23:25
μετα σε εκδρομη του μοτο πεφετει και ο αναπηρος ο αλχιμιτζουρας και κανουμε μια κινηση επιτοπια αθηνα-τριπολη-αθηνα (ηταν εκτος προγραματος) με νοστρα και κατμαστερ για να γυρισουμε το σουτιεν του σπαζοποδι

απο αυτο φωτογραφιες εχει στανταρ ο νοστρα.:D

TROOPER
17/01/2008, 23:27
εκανα και ενα ντου ως την αρτα να δω ενα φιλαρακι που πηγε στα ελληνικα στρατα...και αλλο ενα στον πορο προκειμενου να γνωρισω τον iriniaa(θυμασε βαγγο...:lol: )

TROOPER
17/01/2008, 23:30
ανεβηκαμε και 3 παλαβα-χαζα παιδια χαρα γεματα στις σερρες στον τελευταιο αγωνα της χρονιας στην πιστα αυτη...


117307

TROOPER
17/01/2008, 23:38
και μετα ηρθε η ωρα του γιαννη βαλαωρα...μερικα πραματα δεν μπορουσα καν να τα διανοηθω !!!!


117309

TROOPER
17/01/2008, 23:39
να μαστε ολοι καλα και φετος ακομα πιο γεματοι !!!

:beer: :beer: :beer: :beer:

road spirit
17/01/2008, 23:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
να μαστε ολοι καλα και φετος ακομα πιο γεματοι !!!

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

gcrook
18/01/2008, 02:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
καλοκαιρακι ητανε θαρω και πεφτει ο κατανας κατανας ...

παρ ολα αυτα προσπαθησαμε να τον κανουμε να περασει καλα...!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Ρε μαλακα μην βγαζεις στην φορα τον πονο του παιδιου.....:rotflmao:

gcrook
18/01/2008, 02:23
Δε γαμιεται ας γραψω...
Λοιπον το 2007 ξεκινησε σαν μια γαμιστερη μοτοχρονια για μενα.
Ετσι νομιζα δηλαδη γιατι το 2006 ηταν καταπληκτικο μοτοσυκλετιστικα απο ολες τις αποψεις.
Γαματες βολτες,ενα καρο τρακντεις που προς το τελος τους ηταν για μενα αποκαλυπτικα σχετικα με το ποσο ειχα αλλαξει σαν οδηγος,μια πολυ καλη ψυχολογια σαν φανταρος (που εγινε ακομα καλυτερη διοτι επαιξε κωλοβυσμα απο το πουθενα) ,και ολα εδειχναν οτι δεν θα στερηθω βολτα και επιτελους θα χαλαρωσω για λιγο υστερα απο καποια χρονια δουλειας και καποια χαμενα καλοκαιρια,Χιστουγεννα,αργιες κτλ, και ξαφνικα μπαινει το 2007...
Μετα απο ενα γαματο διημερο στην Καστανια με εκλεκτους κυριους,και ενω το μηχανακι ειχε αρχισει να μου πεταει κατι σποντες που τις εγραψα μην πω που, σκαμε μια γκαζια καπου στην Β.Σοφιας και παιρνουμε τα καρτερ και τα αρχιδια μας στο χερι.
Μετα ειχα ενα καρο μαλακες απο εδω μεσα να με ρωτανε τι και πως δηθεν με ενδιαφερον και να μου το τριβουν στην μαπα την χειροτερη δυνατη στιγμη λες και ειχα ορεξη να τους κρυψω τιποτα, και ξαφνικα σαν να μην εφταναν ολα αυτα,η θητεια φτανει στα μισα της,εγω βεβαια δεν μπορω να απολαυσω το γαμιστερο κωλοβυσμα που με ειχε μια μεσα μια εξω γιατι δεν εχω μηχανακι,και φτανουμε και στο κρισιμο ερωτημα.
Συνεχιζουμε σχολες δουλειες κτλ η τα στελνουμε ολα στον διαολο και κανουμε μια νεα αρχη;
Μετα μεσα σε ολη την αναμπουμπουλα,παιρνω αδειες μαζεμενες απο την μοναδα και αρχιζω να τραβαω κατι ξεγυρισμενα 15ωρα σερι χωρις ρεπο για κανα διμηνο για τα σπασμενα και χανω και τις διακοποες που ετσι και αλλιως μαλλον δεν μπορουσα να κανω.
Μετα φτιαχνω το μηχανακι ολα γαμω ολα τελεια,(ευχαριστω Ακη και λοιποι,οι υπολοιποι να πατε να γαμηθειτε) και πεφτω με τα μουτρα σε νεο λουκι με σχολες κτλ,και μιας και δεν δουλευω εχω μηχανακι αλλα απο βολτες παιρνω παλι τα αρχιδια μου.
Μετα πεφτουν και κατι ζεμπεκιες στο φορουμ,και τελικα αποκαλυπτεται το μουνοπανο που εκρυβα μεσα μου (δοξα σοι ο θεος ειχα αρχισει να νιωθω διχασμενος) κοκ.
Και επειδη ξερω οτι το 2008 θα ειναι εξισου σκατενιο παρακαλω να γινει στικυ το θρεντ για να μην γραφω τα ιδια και του χρονου.

ΑΙ ΣΤΑ ΓΑΜΙΔΙΑ 2008.

DimChios
18/01/2008, 02:40
Τρουπερ, κατι καταδρομικες δεν τις ανεφερες!

Στ απαυταρια σου?

:lol: :lol: :lol:

Επισης οτι καθε τρεις και λιγο ησουν εξωτερικο...

:rolleyes:

TROOPER
18/01/2008, 07:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Τρουπερ, κατι καταδρομικες δεν τις ανεφερες!

Στ απαυταρια σου?

:lol: :lol: :lol:

Επισης οτι καθε τρεις και λιγο ησουν εξωτερικο...

:rolleyes:

εχεις δικιο μητσακο αλλα δεν εχω φωτογραφιες και τις ξεχασα.μιλας για μια στο ναυπλιο οι 2 μας και μια λιμνη πλαστηρα, εσυ, ο παπ, ο τιγκας και εγω.

εξωτερικο δεν πηγαινα με μοτο και για αυτο δεν το εγραψα.

:wave2:

DimChios
18/01/2008, 10:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
εχεις δικιο μητσακο αλλα δεν εχω φωτογραφιες και τις ξεχασα.μιλας για μια στο ναυπλιο οι 2 μας και μια λιμνη πλαστηρα, εσυ, ο παπ, ο τιγκας και εγω.

εξωτερικο δεν πηγαινα με μοτο και για αυτο δεν το εγραψα.

:wave2:


...μονο που το Ναυπλιο ηταν ΠΡΟπερσυ!

:D :lol: :lol: :beer: :beer: :beer: :wave2:

TROOPER
18/01/2008, 16:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
...μονο που το Ναυπλιο ηταν ΠΡΟπερσυ!

:D :lol: :lol: :beer: :beer: :beer: :wave2:



:blush:

Sotirios
18/03/2008, 15:23
Κλασικά πάντα κάποιος ξεθάβει thread, ήρθε η σειρά μου πάλι να πάρω το φτυάρι.:lol:

Αυτό που έχει χαραχτεί μέσα μου εκτός από το οτι μπήκα στον "μαγικό" αυτό κόσμο της μοτοσυκλέτας και τις αρκετές βόλτες που έκανα, ήταν το συναίσθημα όταν στην ετήσια κολήσαμε οι ομάδες και έιχε σχηματιστεί μια ατελείωτη ουρά από μοτοσυκλέτες, δεν βρίσκω λόγια να περιγράψω αυτό το συναίσθημα. Κυριολεκτικά εννοώ οτι έχει χαρακτεί μέσα μου και ανυπομονώ να δω πότε και που θα οργανωθεί η ετήσια 2008, έτσι όπως και το 36άωρο

πάντα όρθιοι όλοι να είμαστε και να έχουμε όμορφες βόλτες...