PDA

View Full Version : Λαστιχο για την "εξοχη"



mpou
04/01/2008, 13:34
ΥΑΜΑΗΑ ΧΤ. Εκτος απο ασφαλτινη μετακινηση, ο ιδιοκτητης θελει βολτα στην εξοχη.

Εχει κανεις να προτεινει λαστιχακι το οποιο θα "τσουλαει" στην ασφλατο, αλλα θα μπαλατζαρει λιγο και στο χωμα? Χαλαρα πραγματα ετσι, οχι εκει που μαμιουνται τα "πορτοκαλι" αντικειμενα.

crs-k
04/01/2008, 16:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από mpou
ΥΑΜΑΗΑ ΧΤ. Εκτος απο ασφαλτινη μετακινηση, ο ιδιοκτητης θελει βολτα στην εξοχη.

Εχει κανεις να προτεινει λαστιχακι το οποιο θα "τσουλαει" στην ασφλατο, αλλα θα μπαλατζαρει λιγο και στο χωμα? Χαλαρα πραγματα ετσι, οχι εκει που μαμιουνται τα "πορτοκαλι" αντικειμενα.


TKC 80! :D

Αν τα βρεις πουθενα... :sick: :lol:

p@nos
04/01/2008, 16:58
Κοιταξε μαλλον πρεπει να ξεκαθαρισεις τι εννοεις...
Με μια μηχανη σαν το ΧΤ(οχι πολυ υψηλο βαρος,θεση οδηγησης κτλ) μπορεις να περασεις ανετα απο χωματοδρομους ακομα και με τελειως ασφαλτινο λαστιχο...

Tigas
04/01/2008, 17:19
Metzeler tourance, Michelin anakee τα κάνει όλα απο λίγο και συμφαίρει.
Βέβαια μην περιμένει ότι θα περάσει τίποτα φοβερές λάσπες τώρα το χειμώνα :smokin:

crs-k
04/01/2008, 17:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
Metzeler tourance, Michelin anakee τα κάνει όλα απο λίγο και συμφαίρει.
Βέβαια μην περιμένει ότι θα περάσει τίποτα φοβερές λάσπες τώρα το χειμώνα :smokin:

Ελεος ρε Σταυρε...

Τα Amakee και Tourance ειναι ΚΑΘΑΡΑ ΑΣΦΑΛΤΙΝΑ λαστιχα.... :wacko:

Ακομα και τα Sahara, εγω ΔΕΝ μπορω να τα πω 50-50... :rolleyes:

Tigas
04/01/2008, 17:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Ελεος ρε Σταυρε...

Τα Amakee και Tourance ειναι ΚΑΘΑΡΑ ΑΣΦΑΛΤΙΝΑ λαστιχα.... :wacko:

Ακομα και τα Sahara, εγω ΔΕΝ μπορω να τα πω 50-50... :rolleyes:

Ε τότε πρέπει να είμαι πολύ οδηγάρα αφού καταφέρνω και πάω σε λάσπες και περνάω ποταμάκια με τα tourance :lol: :lol:

crs-k
04/01/2008, 17:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
Ε τότε πρέπει να είμαι πολύ οδηγάρα αφού καταφέρνω και πάω σε λάσπες και περνάω ποταμάκια με τα tourance :lol: :lol:

Κι εγω εχω διασχισει ΟΛΗ την Οιτη (το πιο λασποβουνι που υπαρχει στην Ελλαδα) με Anakee και τριβαλιτσο, αλλα αυτο δεν τα κανει Off-Road λαστιχα... :lol:

Stergios69
04/01/2008, 17:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
TKC 80! :D

Αν τα βρεις πουθενα... :sick: :lol:
Και επειδή ΔΕΝ θα βρεις...
Michelin T63... :wave2:

Tigas
04/01/2008, 20:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Κι εγω εχω διασχισει ΟΛΗ την Οιτη (το πιο λασποβουνι που υπαρχει στην Ελλαδα) με Anakee και τριβαλιτσο, αλλα αυτο δεν τα κανει Off-Road λαστιχα... :lol:

Ζήρεια, ανοίξαμε και σας περιμένουμε, το χειμώνα ούτε οι τοπικοί με τα υπερτούμπανα πριόνια δεν το σκέφτονται, εάν βρε μπαγάσα πάς μέχρι την πρώτη στάνη έστω και με χωμάτινα στη Λ.Δασίου θα σε παραδεχτώ είναι μόνο 200m λασποασπριά :lol:

Εγώ μέχρι την κατηφόρα απο τον κεντρικό χωματόδρομο μπορώ να κατέβω μετά :wave2: :wave2:

Εάν φτιάξει λίγο ο καιρός θα κανονίσουμε να σε βολτάρω απο το προσωπικό πεδίο ΄΄μάχης΄΄ Χρήστο :wave2:

crs-k
04/01/2008, 20:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
Ζήρεια, ανοίξαμε και σας περιμένουμε, το χειμώνα ούτε οι τοπικοί με τα υπερτούμπανα πριόνια δεν το σκέφτονται, εάν βρε μπαγάσα πάς μέχρι την πρώτη στάνη έστω και με χωμάτινα στη Λ.Δασίου θα σε παραδεχτώ είναι μόνο 200m λασποασπριά :lol:
.....................



Εσυ μιλας για τον πάτο της λιμνης που ουτε σε ειδικη trial ΔΕΝ θα εμπαινε ρεεε... :lol:

Η Οίτη παντως ειναι με διαφορά το πιό "λασποβούνι" απ' όσα ξερω και τα εχω γυρισει (και περπατησει) ΟΛΑ απ' την Μακεδονία και κατω... :rolleyes:

mpou
07/01/2008, 08:49
Τελικα, αν εισαι οδηγαρα πας και με γομες, καλα καταλαβα ? :lol:

Λοιπον, επειδη εγω ουτε πεζοδρομιο δεν μπορω να ανεβω (σαν οδηγος), θα παρω το 50-50 (ή την βοηθεια του κοινου?):lol: :lol: Απο γλυστριματα στην ασφαλτο ( ο θεος να την κανει), θα ειναι κατι αποδεκτο ετσι?

Stergios69
07/01/2008, 08:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από mpou
Απο γλυστριματα στην ασφαλτο ( ο θεος να την κανει), θα ειναι κατι αποδεκτο ετσι?
Από το Τ63 που το έχω, ειδικά στην αρχή και για τα πρώτα 150-200 χλμ, πας με ευλάβεια...
Μετά η κατάσταση βελτιώνεται αρκετά και εχω δει ανθρώπους να στρίβουν με Τ63 λες και έχουν ασφάλτινα.

crs-k
07/01/2008, 09:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από Stergios69
Από το Τ63 που το έχω, ειδικά στην αρχή και για τα πρώτα 150-200 χλμ, πας με ευλάβεια...
Μετά η κατάσταση βελτιώνεται αρκετά και εχω δει ανθρώπους να στρίβουν με Τ63 λες και έχουν ασφάλτινα.


Κι εγω εχω δει καποιους να κανουν το ιδιο με τα TKC 80... :a13:

:lol: :rotflmao: :lol:

mpou
07/01/2008, 09:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Κι εγω εχω δει καποιους να κανουν το ιδιο με τα TKC 80... :a13:

:lol: :rotflmao: :lol:

Και γιατι να μην τα βρουμε βρε Χρηστε? Δεν λες και σε μας??? Σε ασχετο μιλας, μην το ξεχνας:sun:

crs-k
07/01/2008, 09:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από mpou
Και γιατι να μην τα βρουμε βρε Χρηστε? Δεν λες και σε μας??? Σε ασχετο μιλας, μην το ξεχνας:sun:


Γιατι ειναι πολυ λιγοι αυτοι που συνεργαζονται με την Continental...

Το οτι περυσι αλλαξε κι ο αντιπροσωπος, δυσκολευει ακομα περισσοτερο τα πραματα... :wacko:

Stergios69
07/01/2008, 09:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Κι εγω εχω δει καποιους να κανουν το ιδιο με τα TKC 80... :a13:

:lol: :rotflmao: :lol:
Νταξ ρε φιλαράκι να ουμ... και με TKC 80 έχω δει! :D :wave2:

mpou
07/01/2008, 10:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Γιατι ειναι πολυ λιγοι αυτοι που συνεργαζονται με την Continental...

Το οτι περυσι αλλαξε κι ο αντιπροσωπος, δυσκολευει ακομα περισσοτερο τα πραματα... :wacko:

Οκ. Αλλα αν σπασει ο διαολος το ποδαρι του και βρεθουν, τα τσιμπαμε ετσι?:beer:

crs-k
07/01/2008, 10:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από mpou
Οκ. Αλλα αν σπασει ο διαολος το ποδαρι του και βρεθουν, τα τσιμπαμε ετσι?:beer:


Για μενα ανεπιφυλακτα, μιας και κρατανε και λιγο (εως πολυ) παραπανω απο τα T63... :smilea: