PDA

View Full Version : απο πωλητρια



tai
14/11/2004, 10:39
Επειδή δουλεύω σε κατάστημα λιανικής πώλησης οικιακου εξοπλισμού...έχω μερικές πολύ καλές στιγμές να διηγηθώ : (οπου <Π> = Πελάτης, οπου απάντησε σε εισαγωγικά, αυτό θα ήθελα να πω και δεν είπα...) DISCLAIMER : Αν αναγνωρίσετε τον εαυτό σας σε κάποιο από τα παρακάτω περιστατικά...δεν σας φταίω εγώ. Ας μην τα κάνατε!
---------------------------------------------------------------------------- - Π : Αυτό ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ εχει τιμή επάνω? - Το γιατί δεν έχει τιμή επάνω θέλετε να μάθετε ή την τιμή του?????? ---------------------------------------------------------------------------- -
Π : Αυτή η σκούπα είναι 1400Watt kai αυτή 2000watt. Δηλαδή, η 1400ακοσάρα, πόσα άλογα έχει ??????? [ Κάποιος να της πεί οτι δεν πουλάμε αυτοκίνητα!!!!!!!!! ] ---------------------------------------------------------------------------- -
Π : Αυτή η ανοξέιδωτη κατσαρόλα, με 20 χρόνια εγγύηση, σκουριάζει???? (- Οχι..την λένε ανοξέιδωτη για εφέ, να πουλάμε περισσότερες!!!) ---------------------------------------------------------------------------- -
Τα αντικολλητικά τηγάνια κολλάνε ???? - Ναι. Αλλά ξεκολλάνε και δεν πετάτε το ψάρι μαζί με το τηγάνι. Γιαυ΄το τα λένε και αντι-κολλητικά... ----------------------------------------------------------------------------
Π : Αυτό το ρολόι τοίχου ΔΕΝ δουλεύει!!! Μου πουλήσατε ένα αχρηστο πράγμα!!! - Πότε το αγοράσατε κύριε..?? - Π : Πριν 4 χρόνια. - Μπαταρία έχετε αλλάξει ποτέ κύριε...?? - Π : Μα είχαμε βάλει μια αλκαλική...αυτές...τις μακράς ζωής....πως τις λένε..τις αυτοφορτιζόμενες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! - !!!!!!!!!!!!!!!!!! ---------------------------------------------------------------------------- -
Π: Θέλω να μου δώσετε 6 ποτήρια..αυτά τα γερά..που δεν σπάνε.... Σαν αυτά που είχα πριν. - Είχατε ? Σαν αυτά που είχατε ? - Π : Ναι...αλλά μου σπάσανε..!!! ---------------------------------------------------------------------------- -
Π : Θέλω να μου δώσετε 1 πιάτο που μου εσπασε, να αντικαταστήσω, σαν εκέινο με τον κρίνο, ...δεν θυμάστε ? Είχα έρθει πέρσυ το καλοκαίρι και είχα πάρει το σετ .... ΔΕΝ ΘΥΜΑΣΤΕ??? - (Ποιός είμαι δεσποινίς μου ?!?!?!?! ο ΣΠΟΚ ???? Εδώ δεν θυμάμαι τι έφαγα το μεσημέρι?!?!?!??!!?!) ---------------------------------------------------------------------------- -
- Π: Σκουπίζουνε καλά οι σκούπες ? - (Οχι..για ντεκόρ τις έχουμε...) ---------------------------------------------------------------------------- -
Π: Θέλω μαχαίρια που να κόβουνε... - Αν δεν κόβανε δεν θα ήτανε μαχαίρια...αλλά ταβανόπροκες. ---------------------------------------------------------------------------- -
- Π: Θέλω πιάτα που να μήν σπάνε... - (Δεν ευφεβρεθήκανε ακόμη. Ξανα-ελάτε σε περίπου 25 χρόνια...). Δηλαδή..πλαστικά πιάτα ???? - Π: Οχι ..πορσελάνινα. - Ελάτε τώρα...να μην σπάνε εμείς τι θά κάνουμε...κλέφτες θα γίνουμε????? ---------------------------------------------------------------------------- -
Π : Θέλω αυτό το βάζο για δώρο. Βγάλτε την τιμή.... και το Barcode.. Τυλίξτε το..να έτσι....μπράβο....Α..και μια τσαντούλα..Ευχαριστώ!!! - ( Εγώ ΕΥΧΡΙΣΤΩ!!! ΜΕΤΑ ΑΠΟ 12 ΧΡΟΝΙΑ ΤΥΛΙΓΟΝΤΑΣ ΔΩΡΑ, ΕΣΑΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΣΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΠΩΣ ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ!!!!! Γκρρρρρρρρρρρρρρρ................) ---------------------------------------------------------------------------- -
Π: Τι πουλάτε εσείς εδώ? - Είδη οικιακής χρήσεως και είδη δώρων σπιτιού. - Π: Μπετά έχετε ?????? - Εμείς ? Οχι..πάτε δίπλα στο ζαχαροπλαστείο να ρωτήσετε. - Π: Ευχαριστώ! ---------------------------------------------------------------------------- -
Π: Θέλω ένα μπουκάλι για να σερβίρω τσίπουρο. Κάνει αυτό εδώ..τι λέτε ? - .... ναί....κάνει.... αν σας αρέσει και το μπουκάλι... καλό είναι... - Π: ΔΗΛΑΔΗ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ ΤΣΙΠΟΥΡΟ !!!!????????????? - Μαντάμ, να βάλουμε λίγο τσίπουρο στο μπουκάλι..αν το μπουκάλι μας πεί ΟΧΙ, τότε θα ξέρουμε πως δεν κάνει στα σίγουρα! - (...γέλια........) ---------------------------------------------------------------------------- -
Π: Θέλω να πάρω ένα πιάτο..μπορώ να πάρω ένα μόνο πιάτο..? - Βεβαίως... όσα τεμάχια θέλετε... Μόνο μισό πιάτο δεν μπορώ να σας δώσω. - Π: ΕΕεεεεεεεεεεεε???!?!?!?!?!?!? ---------------------------------------------------------------------------- -
Π: Αυτό το δοχείο φαγητου που διαφημίζετε στο διαφημιστικό σας διαφημιστικό..κάνει για ελιές ??? - Αυτό το δοχείο φαγητου που διαφημίζουμε στο διαφημιστικό μας διαφημιστικό??? Ναι!!! Κάνει και για ελιές !!! - Π: Και για τί άλλο κάνει ??????????????

adam_tsouk
14/11/2004, 11:27
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Ποιός;;; Εγώ;;;; ΠΟΤΕ!!!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:



:wave2: :wave2:

monstermind
16/11/2004, 08:30
τι λεμονάδα? ... απο λεμόνια?

:rotflmao: