PDA

View Full Version : ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ Parcing



alex-vstrom
05/01/2008, 08:10
Καλημέρα εδώ και 4 χρονιά έχω νοικιάσει ένα ισόγειο χώρο για γραφείο.
Το πρόβλημα είναι ότι ο σπιτονοικοκύρης παρκάρει πάνω στο πεζοδρομία ένα από τα τρία αυτοκίνητα του με αποτέλεσμα μέρος τις όψεις του γραφείου να είναι κλεισμένη και πιο παλιά είχε ένα κλειστώ φορτηγάκι ύψους 2 μέτρων οπότε καταλάβετε τι γινόταν.
Παρόλο που επαναιλιμενως του έχω πει να μην το παρκάρει δεν των συγκηνει τίποτε.
Έχει κάποιος άλως αντιμέτωπης το πρόβλημα αυτό , χωρίς να φωνάξω τροχαία για ξύλημα πινακίδων και τέτοια ακραία η κάτι να προτείνετε
Ευχαριστώ.


116140

Εχετλαίος
05/01/2008, 08:15
Αν απέτυχε η διαλεκτική μέθοδος τότε ξέχνα τα όλα τα άλλα (μάλλον), μιας και είναι αυτός που σου ενοικιάζει το χώρο που δουλεύεις. Υπάρχει και η αστυνομία και ο νόμος αλλά υπάρχουν και γαιδούρια παντού τελικά...

alex14
05/01/2008, 08:17
Αγορασε ενα "κωνο", δηλ παλιο παμφθηνο μηχανακι και παρκαρε το στην θεση που το παρκαρει. Εαν κανει πως το κουναει παει αλλου η ιστορια.

Το εχω κανει.

:wave2:

alex-vstrom
05/01/2008, 08:22
ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΕΙΧΑ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ 2 ΖΑΡΝΤΙΝΙΕΡΕΣ (ΞΕΡΕΤΕ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΣΑΝ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΟΛΟΙ ΕΙΔΑΤΕ ΣΤΟ VIDEO ΣΤΗΝ ΘΕΣΑΛΟΜΙΚΗ ΠΟΥ ΕΠΕΣΕ Ο ΚΥΠΡΙΟΣ ΦΟΙΤΗΤΗΣ ΕΠΑΝΩ) ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΕΒΛΕΠΑ ΤΑ ΛΟΥΛΟΥΔΙΑ ΒΓΑΛΜΕΝΑ ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΕΝΑ 2 ΜΗΝΕΣ ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΑΝΤΕ Γ@@@@@ΣΟΥ ΤΕΛΟΣ:eyepop:

Sapadak
05/01/2008, 08:31
ΛαστιχΟ στην αρχη και λαστιχΑ μετα :D

div400
05/01/2008, 08:37
κοιτα το θεμα ειναι και λιγο δικοπο μαχαιρι οπως προανεφερε συμφουριτης...

δεδομενο ειναι οτι το πεζοδρομιο ΔΕΝ ειναι (νομιμη) θεση σταθμευσης οχηματων, οποτε αν θες να το τραβηεις έχεις νομικά εφοδια υπερ σου....

αλλα μπορει να ''χασεις'' την επαγγελματική σου στεγη....

(ερωτηση: η γκαραζοπορτα που φαινεται στην φωτο (ακρη αριστερα) ανηκει στο κτηριο/νοικοκυρη ?
αν ναι σημαινει οτι το κτηριο ΕΧΕΙ δηλωμενο χωρο σταθμευσης και ΔΕΝ μπορει να παρκαρει στο πεζοδρομιο.....

Επισης μιας και μιλαμε για επαγγελματική στεγη μπορεις να ζητησεις απο τον δημο να σου δωσει ΑΔΕΙΑ σταθμευσης για το πεζοδρομιο ακριβως μποροστα απο τον χωρο.....αν και δεν δινουν τετοιες αδειες συχνά....

Εχεις σκεφτει οτι μπορει να το κάνει για να ''σπάσεις'' ΕΣΥ το ενοικαστιριο για να κανει το ισογειο καταστημα...γκαραζ? :rolleyes:

hidefnick
05/01/2008, 10:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από alex-vstrom
ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΕΙΧΑ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ 2 ΖΑΡΝΤΙΝΙΕΡΕΣ (ΞΕΡΕΤΕ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΣΑΝ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΟΛΟΙ ΕΙΔΑΤΕ ΣΤΟ VIDEO ΣΤΗΝ ΘΕΣΑΛΟΜΙΚΗ ΠΟΥ ΕΠΕΣΕ Ο ΚΥΠΡΙΟΣ ΦΟΙΤΗΤΗΣ ΕΠΑΝΩ) ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΕΒΛΕΠΑ ΤΑ ΛΟΥΛΟΥΔΙΑ ΒΓΑΛΜΕΝΑ ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΕΝΑ 2 ΜΗΝΕΣ ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΑΝΤΕ Γ@@@@@ΣΟΥ ΤΕΛΟΣ:eyepop:

Σκέφτηκες μήπως ΤΣΙΜΕΝΤΕΝΙΑ ΛΟΥΛΟΥΔΙΑ ΦΥΤΕΜΕΝΑ ΣΕ ΧΥΤΟ ΜΟΛΎΒΙ?

project.breeze
05/01/2008, 10:12
Μήπως θα μπορούσες να κάνεις άιτηση στον Δήμο να τοποθετήσει κολωνάκια στο πεζοδρόμιο;Δεν ξέρω,λέω μήπως γίνεται...

alex-vstrom
05/01/2008, 11:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από div400
κοιτα το θεμα ειναι και λιγο δικοπο μαχαιρι οπως προανεφερε συμφουριτης...

δεδομενο ειναι οτι το πεζοδρομιο ΔΕΝ ειναι (νομιμη) θεση σταθμευσης οχηματων, οποτε αν θες να το τραβηεις έχεις νομικά εφοδια υπερ σου....

αλλα μπορει να ''χασεις'' την επαγγελματική σου στεγη....

(ερωτηση: η γκαραζοπορτα που φαινεται στην φωτο (ακρη αριστερα) ανηκει στο κτηριο/νοικοκυρη ?
αν ναι σημαινει οτι το κτηριο ΕΧΕΙ δηλωμενο χωρο σταθμευσης και ΔΕΝ μπορει να παρκαρει στο πεζοδρομιο.....

Επισης μιας και μιλαμε για επαγγελματική στεγη μπορεις να ζητησεις απο τον δημο να σου δωσει ΑΔΕΙΑ σταθμευσης για το πεζοδρομιο ακριβως μποροστα απο τον χωρο.....αν και δεν δινουν τετοιες αδειες συχνά....

Εχεις σκεφτει οτι μπορει να το κάνει για να ''σπάσεις'' ΕΣΥ το ενοικαστιριο για να κανει το ισογειο καταστημα...γκαραζ? :rolleyes:


Ο χώρος αυτός ήταν χρονιά ξενοίκιαστος οπότε δεν νομίζω να θέλει να με διώξει για να το κάνει garage
Όσο για την γκαραζοποτρα είναι δικιατου και βάζει μέσα 2 από τα 4 οχήματα





Αρχικά δημιουργήθηκε από wiredgr
Σκέφτηκες μήπως ΤΣΙΜΕΝΤΕΝΙΑ ΛΟΥΛΟΥΔΙΑ ΦΥΤΕΜΕΝΑ ΣΕ ΧΥΤΟ ΜΟΛΎΒΙ?

μαλων αυτο θα γινει


Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
Μήπως θα μπορούσες να κάνεις άιτηση στον Δήμο να τοποθετήσει κολωνάκια στο πεζοδρόμιο;Δεν ξέρω,λέω μήπως γίνεται...


αυτό σκέφτηκα αλλά έτσι το χοντενω θα δω γιατί σκέφτεται τώρα σαββατοκύριακο που έρχεται κόσμος έτσι θέλεις το γραφείο να φέρνετε οπότε όταν ο ……… βάζει το αυτοκίνητο το βλέπων ξαίνει το μπαρκάρουν και αυτή πάνω στο πεζοδρομία ακριβός μπροστά στην πόρτα του γραφείου μου

Nik0s
05/01/2008, 11:16
Νομίζω τα κολωνάκια είναι η καλύτερη λύση, και μάλιστα μπορείς να βάλεις αυτά που αφαιρούνται με ένα λουκέτο. Οι ζαρντινιέρες πάντα σπάνε-μετακινούνται και μπορεί να βρεθεί κανένας τρελλός να σου πει και κατάληψη πεζοδρομίου και άλλα τέτοια κουλά...

Εγώ πάντως, όταν παρκάρουν στα πεζοδρόμια έξω από το γραφείο / μαγαζί μου, τα οποία είναι και το 1/3 σε φάρδος, παίρνω την Δημοτική Αστυνομία και έρχονται επι τόπου.

the who
05/01/2008, 20:45
Διαβρωτικο χρωματος στην οροφη του αυτοκινητου θα ηταν υπερβολη?:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: Τι τριμαλακες υπαρχουν πια αναμεσα μας?

Respect
05/01/2008, 20:58
Είναι γαϊδούρι και μόνο με κλήση από τη τροχαία ή τη δημοτική αστυνομία θα βάλει μυαλό.


116216

cityfly
05/01/2008, 20:59
μια άλλη λύση
αλλά εσύ θα κρίνεις πόσο ακραία είναι
να μην του πληρώνεις το ενοίκιο μέχρι να αλλάξει θέση στο αμάξι, να σε πετάξει έξω έτσι κι αλλιώς είναι δύσκολο καθότι επαγγελματική στέγη και να του το κάνεις κάθε φορά που ''ξεχνιέται" και το ξαναβάζει εκεί

crs-k
05/01/2008, 21:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nik0s
Νομίζω τα κολωνάκια είναι η καλύτερη λύση, και μάλιστα μπορείς να βάλεις αυτά που αφαιρούνται με ένα λουκέτο.
........................


Τα κολωνακια ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ εκτος απ' την περιπτωση των "Π" στις εξοδους φροντιστηριων!


Η μονη λυση (αλλα ερχεται σε ρίξη) ειναι το τηλεφωνο στην Τροχαια για να του δωσει κλίση.
Μια-δυο και δεν θα το ξανακανει, αλλα μην περιμενεις μετα να εχετε και τις καλυτερες των σχεσεων... :wacko:

filipp0s
05/01/2008, 21:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Τα κολωνακια ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ εκτος απ' την περιπτωση των "Π" στις εξοδους φροντιστηριων!


Η μονη λυση (αλλα ερχεται σε ρ ή ξη) ειναι το τηλεφωνο στην Τροχαια για να του δωσει κλίση.
Μια-δυο και δεν θα το ξανακανει, αλλα μην περιμενεις μετα να εχετε και τις καλυτερες των σχεσεων... :wacko:


+1

STOYBI
05/01/2008, 21:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από alex-vstrom
Έχει κάποιος άλως αντιμέτωπης το πρόβλημα αυτό , χωρίς να φωνάξω τροχαία για ξύλημα πινακίδων και τέτοια ακραία η κάτι να προτείνετε
Ευχαριστώ.

Eφοσον αυτος σε φερνει σε τοσο δυσκολη θεση με το ακραιο παρκαρισμα του απορω τι λογο εχεις εσυ να μην χρησιμοποιησεις το μονο νομιμο δικαιωμα που σου δινει ο νομος την αστυνομια ?? ( γιατι ειναι το μονο νομιμο δικαιωμα σου...)


:rolleyes:

VanDiemen
05/01/2008, 21:35
Η ελλάδα είναι η μοναδική χώρα στον κόσμο, στην οποία υπάρχουν και έχουν νόημα οι φράσεις "ου μπλέξεις" και "χαλάει την πιάτσα"! Όπως καταλαβαίνεις, η πρώτη ισχύει για την περίπτωσή σου.
Πάρ'το απόφαση πως θα φύγεις (αν δεν έχεις σκοπό να υπομείνεις τον έμμεσο εκβιασμό του), ψάξε άλλο γραφείο, αλλά κυνήγησέ τον για την παρανομία του κι αφού φύγεις από 'κει. Η άλλη επιλογή είναι να συνεχίσεις να υπομένεις την αυθαιρεσία, αυθάδεια, παρανομία του. Κρυμμένες κουρτίνες και ζονκ δεν υπάρχουν.

marulis
05/01/2008, 21:52
Ρε παιδιά έλεος ΟΧΙ κολονάκια, πάνω σε αυτά σκοτωνόμαστε. Αντί να απαιτήσουμε ξήλωμα όσων υπάρχουν θα προσθέσουμε.

Επειδή είναι επαγγελματική στέγη δεν νομίζω πως μπορεί να σε διώξει.

Αν καλέσεις αστυνομία , το σίγουρο είναι πως θα ξέρει ποιος την κάλεσε . ανοίγεις πόλεμο και ο άλλος κάτι θα κάνει για εκδίκηση. Ίσως και όχι.

Ή ανέχεσαι την κατάσταση ή του λες ξεκάθαρα ότι αν ξανά βάλει το αυτοκίνητο στο πεζοδρόμιο θα καλέσεις την αστυνομία. Οπότε του δίνεις το μαχαίρι και το πεπόνι να ξεκινήσει αυτός τον πόλεμο. Αν αδιαφορήσει τότε θα πρέπει να είσαι έτοιμος να πραγματοποίησης την υπόσχεση σου

Fireball400
06/01/2008, 00:40
Στην αρχή διάβασα πρόβλημα με piercing!:hypnotize :lol: :lol: :lol: Νομίζω είναι καλή ιδέα να συζητήσεις για άλλη μία φορά.Από 'κει και πέρα ψάξε για άλλο χώρο και όταν τον βρεις φύγε.Μετά αν θες θα μπορείς να του στέλνεις και την δημοτική αστυνομία ελεύθερα:wave2:

gousgoun_69
06/01/2008, 00:48
1.Τα πεζοδρόμια είναι δημόσιοι χώροι και δεν ανήκουν σε κανέναν.

2.Αφού είναι γαιδούρι και δεν παίρνει από λόγια η κλήση από τη Δημοτική Αστυνομία είναι η μόνη λύση.:wave2:

mizz
06/01/2008, 00:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από gousgoun_69
1.Τα πεζοδρόμια είναι δημόσιοι χώροι και δεν ανήκουν σε κανέναν.

2.Αφού είναι γαιδούρι και δεν παίρνει από λόγια η κλήση από τη Δημοτική Αστυνομία είναι η μόνη λύση.:wave2:

+1

mourgakos
06/01/2008, 10:19
peripoy ta idia kai ego.......


μεχρι που εβαλα τα 2 σαραβαλα και το π και τους εγραψα στα π@Π@ρια μου.


116242

island
06/01/2008, 13:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από alex-vstrom
αυτό σκέφτηκα αλλά έτσι το χοντενω θα δω γιατί σκέφτεται τώρα σαββατοκύριακο που έρχεται κόσμος έτσι θέλεις το γραφείο να φέρνετε οπότε όταν ο ……… βάζει το αυτοκίνητο το βλέπων ξαίνει το μπαρκάρουν και αυτή πάνω στο πεζοδρομία ακριβός μπροστά στην πόρτα του γραφείου μου
:eyepop::eyepop:


:eyepop::eyepop:


:eyepop::eyepop:

Ασωτος
06/01/2008, 18:27
- Αν πρόκειται να φύγεις από το χώρο αυτό σύντομα, καλείς την αστυνομία εσύ - όσες φορές χρειαστεί

- Αν ο χώρος αυτός σε βολεύει για επαγγελματική στέγη και δεν θέλεις να φύγεις, ''καλείς'' μέσω κάποιου γνωστού, συγγενούς, πελάτου την αστυνομία και έτσι εσύ δεν φαίνεσαι καθόλου :

Στο παλιό μαγαζί που είχα, είχα βρει μέχρι και φορτηγό παρκαρισμένο στο μισό μέτρο από την πόρτα. Οι πεζοί περνούσαν με το ζόρι κι εγώ δεν μπορούσα να βγάλω ή να βάλω τίποτα στο μαγαζί. ''Όλως τυχαίως'' που λέμε, ήρθε ο αδελφός μου με την μικρή ανηψιά μου και ένα ποδηλατάκι. Το παιδάκι δεν μπορούσε να παίξει στο πεζοδρόμιο και πάλι ''τυχαία'' ειδοποιήθηκε η τροχαία. Το πράγμα επαναλήφθηκε τέσσερις ή πέντε φορές και μέχρι τη στιγμή που έφυγα δεν με απασχόλησε ξανά.

Δοκίμασέ το ...:wave2:

alex-vstrom
07/01/2008, 07:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από Respect
Είναι γαϊδούρι και μόνο με κλήση από τη τροχαία ή τη δημοτική αστυνομία θα βάλει μυαλό.


Το σήμα το έβαλα εγώ γι’ αυτόν ακριβός το λόγω αλλά όπως βλέπεις και στην φωτο της Κυριακής ………..τίποτα


116283

kakofonixx
07/01/2008, 08:41
να στρωσεις καρφια στο πεζοδρομιο το σκεφτηκες? :p
τι το σκεφτεσαι ρε φιλαρακι? φωναξε την αστυνομια
ειναι η μονη νομιμη οδος
αφου ουτως ή αλλως με το ολο ζητημα δεν εχετε και πολυ καλες σχεσεις και υπαρχει ενταση μεταξυ σας...
αντε το πολυ πολυ να χειροτερεψουν λιγο τα πραγματα...
ε και? :D

crs-k
07/01/2008, 09:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από alex-vstrom
Το σήμα το έβαλα εγώ γι’ αυτόν ακριβός το λόγω αλλά όπως βλέπεις και στην φωτο της Κυριακής ………..τίποτα


Το σημα που εβαλες ΔΕΝ ειναι νόμιμο! :nono:

Για να μπει τετοιο σημα πρεπει να ειναι αγορασμενος ή κατασκευασμενος χώρος με χρήση parκinig και να εχει πληρωθει κι η Εφορία γι' αυτο! :winka:

Stergios69
07/01/2008, 09:42
Για να τελειώνουμε...
Η φωνάζεις τροχαία και τον γράφει με σημείωση ''ανώνυμη καταγγελία'' και μαλώνετε
Η δεν κάνεις τίποτα...
Κολωνάκια και άλλα ημίμετρα έχουν αποδειχθεί αναποτελεσματικά...

Stergios69
07/01/2008, 09:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Για να μπει τετοιο σημα πρεπει να ειναι αγορασμενος ή κατασκευασμενος χώρος με χρήση parκinig και να εχει πληρωθει κι η Εφορία γι' αυτο! :winka:
Σχεδόν σωστό!
Γίνεται συμβολαιογραφική δέσμευση χώρων στάθμευσης, για τους χώρους του οικοπεδου, ακάλυπτο και πυλωτή... Αυτό είναι πεζοδρόμιο κοινόχρηστο... :wave2:

SeNNinhA
07/01/2008, 10:18
ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ τίποτε από αυτά που λές για κολωνάκια/ζαρτινιέρες κλπ. Είναι παράνομα ΟΛΑ αυτά και σε περίπτωση που φωνάξει οποιοσδήποτε την αστυνομία τότε εσυ θα βρεθείς με μεγαλύτερο πρόστιμο από αυτόν.

Άσε ενα τελευταίο σημείωμα στο παρπρίζ που να λέει παρακαλώ μην ξαναπαρκάρετε στο πεζοδρόμιο και οτι την επόμενη φορά θα κλιθεί η αστυνομία.

Όταν το ξανακάνει, ήρεμα και χαλαρά καλείς την τροχαία και του δίνει κλήση. Σε 3-4 κλήσεις (και λιγότερο) θα δεις οτι δεν προκειται να το ξαναβάλει εκεί.

Δεν χρειάζεται να διαπληκτιστείς μαζί του. Όσο πιο χαλαρός είσαι τόσο πιο πολύ θα εκνευρίζεται αυτός. Έχεις τον νόμο με το μέρος σου και είναι πολύ εύκολο αυτό που ζητάς να γίνει. Δεν υπάρχει άλλος τρόπος που να μην παραξηξηθείς αφού είναι γαϊδούρι και δεν καταλαβαίνει με το καλό. Απλά θα πρέπει να είσαι και εσύ μετά τυπικός μαζί του.

alex-vstrom
07/01/2008, 12:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Το σημα που εβαλες ΔΕΝ ειναι νόμιμο! :nono:

Για να μπει τετοιο σημα πρεπει να ειναι αγορασμενος ή κατασκευασμενος χώρος με χρήση parκinig και να εχει πληρωθει κι η Εφορία γι' αυτο! :winka:


ΛΥΚΕ ΤΟ ΞΕΡΩ ΚΑΛΑ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΔΕΣΜΕΥΣΗΣ ΧΩΡΩΝ ΣΤΑΘΜΕΥΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΑΚΡΙΒΕΣ ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ ΑΠΛΑ ΗΤΑΝ ΕΝΑ ΗΜΙΜΕΤΡΟ ΓΙΑ’ ΑΥΤΟΝ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΛΑΛΟΥΣ ΠΟΥ ΜΠΑΡΚΑΡΑΝ ΕΠΑΝΩ

PortisHead
07/01/2008, 12:43
Πολυ ευκολα λέτε στον άλλον "φερε την αστυνομια" , "σκαστου τα λάστιχα" κ.λ.π.
Για μπείτε λίγο στη θέση του παιδιού.
Δεν ειναι κανένας ξένος ο άλλος.
Ειναι αυτός που του νοικιαζει το μαγαζι.Δηλ. εχει επαγγελματική σχέση μαζι του.
Ποιος θα ήθελε να έχει γκρίνιες-προβλήματα-μυνήσεις και τραβηγματα.
Αυτα δεν θα έχουν τελειωμό και μόνο ψυχοφθόρα θα είναι.
Δηλ. θα γινουν οι ζωές και των 2 κόλαση.

Κατα τη γνώμη μου ξαναπαρακαλεσε τον με τρόπο,οτι σου κάνει ζημιά στο μαγαζί
και οτι του το εχεις ζητήσει τόσες πολλες φορές κ.λ.π.
Δηλαδή χτυπα τον στο φιλότιμο.

Τωρα αν δεν εχει φιλότιμο και δεν συγκινηθεί....κανε κιεσυ το εσωτερικό μερος της τζαμαρίας
"πανυγήρι" με φώτα neon και στολιδια να διαφημίζεις την επιχειρηση σου.Σποτ...προβολείς και καθε
λογής τζερτζελοκούδουνα.

Σε καταλαβαινω.....ειναι δυσκολη η θέση σου.
:wave2:

toulis
07/01/2008, 14:55
Κατά την γνώμη μου την καλύτερη ιδέα την έχουν πει ήδη.

Βρίσκεις ένα παλιό μηχανάκι και το παρκάρεις πάνω στο πεζοδρόμιο για λίγο διάστημα.

Στην καλύτερη περίπτωση θα αναζητήσει άλλο σημείο στάθμευσης.

Στην ακόμα καλύτερη περίπτωση θα φωνάξει την αστυνομία και θα σου κόψουν κλήση.
Οπότε αυτομάτως θα έχεις την δυνατότητα να τους καλέσεις και εσύ αργότερα

Η χειρότερη εκδοχή είναι να μετακινήσει το μηχανάκι για να χωρέσει να παρκάρει.
Σε αυτή την περίπτωση καλό είναι το μηχανάκι να ανήκει σε κάποιων φύλο σου και να πάει να τσαμπουκαλευτει αυτός
:D

alex-vstrom
07/01/2008, 15:18
Στις φωτο στο κάτω μέρος του είναι ένα πάρκο ε πιο κάτω έχει μέρος PACKING ΠΑΝΩ ΑΠΟ 400 ΘΕΣΕΙΣ. Το θέμα είναι ότι δεν το καταλαβαίνει αυτό και πάλι πολλές φορές έχει και θέση απέναντι από το σπίτι του και το γραφείο μου και πάλι το βάζει επάνω.
Συνήθως όταν είμαι κλειστά μετά της 9.30μμ και το σαββατοκύριακο μετά τις 2 αλλά είναι μαλάκια έτσι εμπρός στο επαγγελματικό χώρο μου. Εάν ήταν έτσι έκανα γραφείο στο σπίτι μου και γλίτωνα ΕΥΡΩ .
Δεν θέλω να φτάσω στα άκρα γιατί ε θα το είχα κάνει σίγουρα εδώ και 2-3 χρονιά πριν. Τελικά και πάλι θα του μιλήσω και βλέπουμε.
:bawl:

toulis
07/01/2008, 16:07
Φίλε τώρα που ξανά είδα την φοτο μου ήρθε ακόμα μια ιδέα.

Μπροστά από το μαγαζί σου επιτρέπετε το παρκάρισμα;

Στο δρόμο λέω όχι στο πεζοδρόμιο.

Αν επιτρέπετε τότε χαλαρά φέρνεις ένα σαραβαλάκι και παρκάρεις ακριβός δίπλα του.

Έχω την εντύπωση ότι αν αναγκαστεί να μπει από το πορτ παγκαζ κάνα δυο φορές θα το σκεφτεί αρκετά πριν το ξανακάνει
:D

alex-vstrom
07/01/2008, 16:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από toulis
Φίλε τώρα που ξανά είδα την φοτο μου ήρθε ακόμα μια ιδέα.

Μπροστά από το μαγαζί σου επιτρέπετε το παρκάρισμα;

Στο δρόμο λέω όχι στο πεζοδρόμιο.

Αν επιτρέπετε τότε χαλαρά φέρνεις ένα σαραβαλάκι και παρκάρεις ακριβός δίπλα του.

Έχω την εντύπωση ότι αν αναγκαστεί να μπει από το πορτ παγκαζ κάνα δυο φορές θα το σκεφτεί αρκετά πριν το ξανακάνει
:D

ΤΣΟΥ ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΕΠΕΙΤΡΕΠΕΤΕ