PDA

View Full Version : Μπουστας-Ducati 1098



taxydromos
05/01/2008, 10:55
..μολις εδειξαν τον μπουστα που εκανε νεο ρεκορ πιστας στις Σερρες>>1:19:05

MARKAL
05/01/2008, 15:14
ΠΟΥ ΤΟ ΔΕΙΞΑΝ?

taxydromos
05/01/2008, 15:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από MARKAL
ΠΟΥ ΤΟ ΔΕΙΞΑΝ?

στο ΣΚΑΙ.....καποια εκπομπη auto-moto ηταν...

ας παει τωρα ο οποιοσδηποτε με 4cylinder japanese.....να τον ριξει(τον χρονο)...

Vstrommer71
05/01/2008, 18:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από taxydromos
στο ΣΚΑΙ.....καποια εκπομπη auto-moto ηταν...

ας παει τωρα ο οποιοσδηποτε με 4cylinder japanese.....να τον ριξει(τον χρονο)...
Καλα,
Θα τηλεφωνησω στον Γιατρο με το ΥΖΜ να δουμε αν θα κανει λιγοτερο :lol: :lol:

zoropatra
05/01/2008, 18:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από Vstrommer71
Καλα,
Θα τηλεφωνησω στον Γιατρο με το ΥΖΜ να δουμε αν θα κανει λιγοτερο :lol: :lol: :winka: :winka: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

nantin
05/01/2008, 18:28
ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟΣ ΜΕΣΩ ΕΥΡΟΣΠΟΡΤ ΕΒΛΕΠΑ ΤΟΝ ΜΠΟΥΣΤΑ ΣΤΑ SBK ΜΕ ΜΙΑ ΝΤΟΥΚΑΤΙ 916 ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ .Ο ΤΥΠΟΣ ΕΙΝΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΜΠΡΟΣΤΑ Η ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΟΥ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΠΛΑ ΔΕΙΧΝΕΙ ΠΟΣΟ ΜΕΓΑΛΗ ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΕΧΟΥΝ ΟΙ ΑΝΑΒΑΤΕΣ ΜΑΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΕΞΩ .Ο ΜΠΟΥΣΤΑΣ ΕΒΑΙΝΕ ΚΑΤΩ ΑΠΟ 10ΟΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΜΑΚΡΑΝ .ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΚΑΤΙ

JIMK7
05/01/2008, 19:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από nantin
ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟΣ ΜΕΣΩ ΕΥΡΟΣΠΟΡΤ ΕΒΛΕΠΑ ΤΟΝ ΜΠΟΥΣΤΑ ΣΤΑ SBK ΜΕ ΜΙΑ ΝΤΟΥΚΑΤΙ 916 ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ .Ο ΤΥΠΟΣ ΕΙΝΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΜΠΡΟΣΤΑ Η ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΟΥ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΠΛΑ ΔΕΙΧΝΕΙ ΠΟΣΟ ΜΕΓΑΛΗ ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΕΧΟΥΝ ΟΙ ΑΝΑΒΑΤΕΣ ΜΑΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΕΞΩ .Ο ΜΠΟΥΣΤΑΣ ΕΒΑΙΝΕ ΚΑΤΩ ΑΠΟ 10ΟΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΜΑΚΡΑΝ .ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΚΑΤΙ

Σίγουρα ο ΓΙΑΝΝΗΣ είναι ο καλύτερος οδηγός στην ΕΛΛΑΔΑ αλλά όχι μακράν όπως λες :nono: και σε σχέση με το εξωτερικό δεν νομίζω ότι έχει να ζηλέψει κάτι ο ΜΠΟΥΣΤΑΣ γιατί όταν τελείωσε από την σχολή του Roberts μαζί με τον sete Gibernau είχαν θεωρηθεί τότε οι καλύτεροι τις χρονιάς :winka:
και όταν έτρεχε στο εξωτερικό με το DUCATI στους πρώτους γύρους πριν δουλέψουν οι άλλες ομάδες τις τηλεμετρίες στα μηχανάκια τους ήταν πρώτος μετά όμως άντε για :confused:

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑ και κάτι τελευταίο για όσους δεν γνωρίζουν το 1098 που τρέχει ο ΓΙΑΝΝΗΣ έχει τράξιον κοντρόλ για αυτό γραφεί αυτούς τους απίστευτους χρόνους ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΛΕΝΕ ΜΕΡΙΚΟΙ ΟΤΙ ΤΑ ΙΤΑΛΙΚΑ ΣΤΡΙΒΟΥΝ ΕΝΩ ΤΑ JAPAN ΟΧΙ ..............:wave2: :wave2:

byron
05/01/2008, 20:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από JIMK7
ΑΑΑΑΑΑΑΑΑ και κάτι τελευταίο για όσους δεν γνωρίζουν το 1098 που τρέχει ο ΓΙΑΝΝΗΣ έχει τράξιον κοντρόλ για αυτό γραφεί αυτούς τους απίστευτους χρόνους ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΛΕΝΕ ΜΕΡΙΚΟΙ ΟΤΙ ΤΑ ΙΤΑΛΙΚΑ ΣΤΡΙΒΟΥΝ ΕΝΩ ΤΑ JAPAN ΟΧΙ ..............:wave2: :wave2:

Δλδ ο Μπούστας γράφει αυτούς τους χρόνους λόγω traction control? :confused:

Με το 1098, έσπασε τα ρεκόρ που είχε κάνει με το Mille.
Μηχανάκι που σίγουρα γνωρίζεις καλά μια και έτρεχες με τέτοιο, και σίγουρα ΔΕΝ είναι το απόλυτο όπλο στη πίστα με τα 140-145 άλογα max, όταν ο ανταγωνισμός είχε καμμιά 30αριά άλογα παραπάνω (και φυσικά χωρίς traction control).

Κρατώντας μια επιφύλαξη δεν νομίζω να έχουν σπάσει τα ρεκόρ που είχε κάνει με το Mille από κάποιον άλλο. :wave2:

JIMK7
05/01/2008, 21:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Δλδ ο Μπούστας γράφει αυτούς τους χρόνους λόγω traction control? :confused:

Με το 1098, έσπασε τα ρεκόρ που είχε κάνει με το Mille.
Μηχανάκι που σίγουρα γνωρίζεις καλά μια και έτρεχες με τέτοιο, και σίγουρα ΔΕΝ είναι το απόλυτο όπλο στη πίστα με τα 140-145 άλογα max, όταν ο ανταγωνισμός είχε καμμιά 30αριά άλογα παραπάνω (και φυσικά χωρίς traction control).

Κρατώντας μια επιφύλαξη δεν νομίζω να έχουν σπάσει τα ρεκόρ που είχε κάνει με το Mille από κάποιον άλλο. :wave2:

Είπα και ξανά λέω ότι ο άνθρωπος είναι ένας από τους καλύτερους οδηγούς τις Ευρώπης για να μην πω του κόσμου + το traction control γράφονται αυτοί οι χρόνοι :winka:

Όσο για το ΜΙLLE που λες ήταν καλό μηχανάκι αλλά ακόμα και στα ΜΕΓΑΡΑ (που είναι τόσο μικρή πίστα και δεν είναι εκμεταλλεύσιμα τα πολλά άλογα )με το GSXR Κ5 την επόμενη χρονιά ο ΜΠΟΥΣΤΑΣ πάλι έσπασε το χρόνο το δικό του :winka: ΗΘΙΚΟ ΔΙΔΑΓΜΑ ότι πάρει στα χέρια του αυτός ο άνθρωπος θα σπάει συνέχεια τα χρονόμετρα :sick: κρίμα που χαντακώνετε τόσα χρόνια στην ΕΛΛΑΔΑ :confused:

:wave2: :wave2:

Xristos67
05/01/2008, 22:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από JIMK7
Είπα και ξανά λέω ότι ο άνθρωπος είναι ένας από τους καλύτερους οδηγούς τις Ευρώπης για να μην πω του κόσμου + το traction control γράφονται αυτοί οι χρόνοι :winka:

Όσο για το ΜΙLLE που λες ήταν καλό μηχανάκι αλλά ακόμα και στα ΜΕΓΑΡΑ (που είναι τόσο μικρή πίστα και δεν είναι εκμεταλλεύσιμα τα πολλά άλογα )με το GSXR Κ5 την επόμενη χρονιά ο ΜΠΟΥΣΤΑΣ πάλι έσπασε το χρόνο το δικό του :winka: ΗΘΙΚΟ ΔΙΔΑΓΜΑ ότι πάρει στα χέρια του αυτός ο άνθρωπος θα σπάει συνέχεια τα χρονόμετρα :sick: κρίμα που χαντακώνετε τόσα χρόνια στην ΕΛΛΑΔΑ :confused:

:wave2: :wave2:


O mpoustas einai talento kai kalos isos o kaluteros odigos gia tin ellada...
alla den nomizo oti mporei na kanei kati perissotero pia sto exoteriko kai logo ilikias alla kai logo oti tora pia Sto exoteriko to epipedo ton odigon einai makran anotero...


Nomizo i kaliteri 8esi pou exei ferei itan mia kai mono fora To 1996 pou eixe bgei 10os sta sbk
Xerei kapoios kati gia kaliteri 8esi..

DrIoannis
05/01/2008, 22:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από nantin
ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟΣ ΜΕΣΩ ΕΥΡΟΣΠΟΡΤ ΕΒΛΕΠΑ ΤΟΝ ΜΠΟΥΣΤΑ ΣΤΑ SBK ΜΕ ΜΙΑ ΝΤΟΥΚΑΤΙ 916 ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ .Ο ΤΥΠΟΣ ΕΙΝΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΜΠΡΟΣΤΑ Η ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΟΥ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΠΛΑ ΔΕΙΧΝΕΙ ΠΟΣΟ ΜΕΓΑΛΗ ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΕΧΟΥΝ ΟΙ ΑΝΑΒΑΤΕΣ ΜΑΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΕΞΩ .Ο ΜΠΟΥΣΤΑΣ ΕΒΑΙΝΕ ΚΑΤΩ ΑΠΟ 10ΟΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΜΑΚΡΑΝ .ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΚΑΤΙ

Θα αλλάξει κάτι όταν φτιαχτούν Π Ι Σ Τ Ε Σ!!! Σε καμιά 30αρια χρόνια δηλ.

Xristos67
05/01/2008, 22:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrIoannis
Θα αλλάξει κάτι όταν φτιαχτούν Π Ι Σ Τ Ε Σ!!! Σε καμιά 30αρια χρόνια δηλ.




EXOUME PISTES STIN ELLADA....
KOITA EDO...www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=51650

nktR
06/01/2008, 01:13
....τα χρόνια πέρασαν,
το μυαλό που δεν υπήρχε
δυστυχώς δεν ήρθε....:a022:

nantin
06/01/2008, 20:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrIoannis
Θα αλλάξει κάτι όταν φτιαχτούν Π Ι Σ Τ Ε Σ!!! Σε καμιά 30αρια χρόνια δηλ.

ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΗΝ ΙΔΕΑ ΔΙΑΦΩΝΩ ΜΕ ΤΗΝ ΛΟΓΙΚΗ .ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΠΟ ΤΙΣ ΜΟΝΕΣ ΧΩΡΕΣ ΠΟΥ ΟΙ ΕΝΤΟΥΡΑΔΕΣ ΧΑΙΡΟΝΤΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΤΗ ΦΥΣΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΠΑΓΟΡΕΥΤΙΚΟ .ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΟΔΗΓΟΥΣ ΜΕ ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ .ΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΒΑΘΥ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ:wave2: :wave2:

vangelis 64
06/01/2008, 20:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από taxydromos

ας παει τωρα ο οποιοσδηποτε με 4cylinder japanese.....να τον ριξει(τον χρονο)... Τον έχει ρίξει ο ίδιος(τον χρόνο)με 4cylinder μεν αλλά όχι με japanese.Δοκίμαζε το MV το R(όχι το 312),που μόλις είχε πρωτοβγεί,και πάθανε όλοι πλάκα με το χρόνο που έκανε,σε σχέση με το αγωνιστικό Ducati που είχε τότε,το 999 νομίζω.
Α!Το Agusta το οδήγησε μαμά!Τώρα...γιατί δεν ανακοινώθηκε ο χρόνος που έκανε,άγνωστο.Πάντως.ό,τι και να λέμε,ο άνθρωπος είναι κορυφή.:a23: :a23:

gixxerpap
06/01/2008, 20:47
καταρχας οι καλυτερες θεσεις στα SBK δεν ηρθαν ποτε, πολυ απλα γιατι το μηχανακι του δεν ηταν εργοστασιακο.....πλην των εργοστασιακων, ηταν πολυ ανταγωνιστικος....οταν οι 15 απο τις συμμετοχες ειναι εργοστασιακες, η 16η θεση ειναι αθλος με ενα δευτερο μηχανακι...

υπαρχουν φημες, για κοστουμια που εχει ραψει και σε αλλους πρωτοκλασσατους οδηγους, σε ανεπισημες δοκιμες ομαδων, κατι που βεβαιως δε θα επιβεβαιωθει ποτε...

ernti
06/01/2008, 21:01
Καλυτερα να μην υπαρχει το ταλεντο,παρα να στο χει δωσει η φυση με το κιλο,και να χαραμιζεσαι στη μπανανια των μεγαρων και των αεροδρομιων...

Σαν να σου δωσουνε Κ7 με κοφτη στα 130...

geotriada
07/01/2008, 14:42
ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΗΝ ΙΔΕΑ ΔΙΑΦΩΝΩ ΜΕ ΤΗΝ ΛΟΓΙΚΗ .ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΠΟ ΤΙΣ ΜΟΝΕΣ ΧΩΡΕΣ ΠΟΥ ΟΙ ΕΝΤΟΥΡΑΔΕΣ ΧΑΙΡΟΝΤΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΤΗ ΦΥΣΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΠΑΓΟΡΕΥΤΙΚΟ .ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΟΔΗΓΟΥΣ ΜΕ ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ .ΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΒΑΘΥ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ



γιατι φιλε nantin δεν ειμαστε οργανωμενοι(βλ συλογος αναβατων) ,τρογωνται μεταξυ τους
οι οργανωτες , δεν εχουμε αθλητικη παιδεια(ενας αναβατης εντουρο πρεπει να ειναι πολυ καλος
αθλητης), και να εισαι σιγουρος οτι θα κοπει σε μερικα χρονια αυτο το ελευθερο
και στην Ελλαδα. Ηδη εδω στην Αθηνα εχει ξεκινησει (βλ βασιλικα)

taxydromos
07/01/2008, 15:47
ολα ξεκινανε απο την παιδικη ηλικια......τοτε χτιζεται ο μελλοντικος αθλητης..
αν δεν καβαλησεις μηχανη πριν μαθεις καν να περπατας δεν προκειτε ποτε να γινεις πρωταθλητης.......το ταλεντο δεν φτανει......χρειαζονται πολλοι αγωνες για νεους ωστε απο νωρις να μαθαινουν να συναγωνιζονται..

οι λιγοι ταλαντουχοι νεοι δεν εχουν δυνατο ανταγωνισμο απο αλλους ελληνες αθλητες......ετσι δεν ανεβαινει το επιπεδο τους........και η επομενη φουρνια δεν βρισκει υψηλο επιπεδο ανταγωνισμου απο τους προηγουμενους.........και παει λεγοντας..

αυτο φαινεται καθαρα απο την αποδοση των ελληνων που ειχαν αγωνες στο εξωτερικο..

επειτα ειναι και το οικονομικο...:sad:

byron
07/01/2008, 16:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από taxydromos
ολα ξεκινανε απο την παιδικη ηλικια......τοτε χτιζεται ο μελλοντικος αθλητης..
αν δεν καβαλησεις μηχανη πριν μαθεις καν να περπατας δεν προκειτε ποτε να γινεις πρωταθλητης.......το ταλεντο δεν φτανει......χρειαζονται πολλοι αγωνες για νεους ωστε απο νωρις να μαθαινουν να συναγωνιζονται..


Το ταλέντο σίγουρα δεν φτάνει. Απλά είναι επιτακτικό να βρεθεί το ταλέντο από νεαρή ηλικία σε αγωνιστικά «φιλικό» περιβάλλον. Ακόμα και ο Stoner μετακόμισε οικογενειακώς από την Αυστραλία όταν ήταν πιτσιρικάς προκειμένου να καλλιεργήσει το ταλέντο του.
Και η Αυστραλία δεν είναι τυχαία χώρα.

Το παράδειγμα που ταιριάζει γάντι στην χώρα μας, είναι του Κ.Sofuoglu. Πάνω κάτω σε αγωνιστικό επίπεδο τα ίδια είμαστε με τους Τούρκους. Ο συγκεκριμένος έφυγε στην εφηβεία του (αν δεν κάνω λάθος) δούλεψε σκληρά στην Γερμανία και κατάφερε να πάρει και το ΠΠ 600.

zephyr1
07/01/2008, 16:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Το ταλέντο σίγουρα δεν φτάνει. Απλά είναι επιτακτικό να βρεθεί το ταλέντο από νεαρή ηλικία σε αγωνιστικά «φιλικό» περιβάλλον.

Ναι και ο Γιαννης οταν πηγαινε για κοντρες στην Κυμης πηγαινε ολη η οικογενεια μαζι με τους φιλους.:D :lol:

devil's animal
07/01/2008, 18:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
Ναι και ο Γιαννης οταν πηγαινε για κοντρες στην Κυμης πηγαινε ολη η οικογενεια μαζι με τους φιλους.:D :lol:


:rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao:

ASTRAKITCAR
17/02/2008, 22:41
ο μπουστας χερια μπορει να εχει ..κυριολεκτικα και μεταφορικα ..ικανα..


αλλα απο συμπεριφορα εχω ακουσει κακα λογακια!!!

οσο για το αν ειναι ο καλυτερος εν ενεργεια ελληνας αναβατης....επιτρεψτε μου να εχω αλλη γνωμη.

εκει στα μεγαρα ενα αλλο αδυνατο παιδακι με χαμηλο προφιλ,καποια χρονια πισω του μαθαινε γραμμες και πως να στηνει μηχανακια...του ριχνε και στο γυρολογιο....

ας μην τα ισοπεδωνουμε ολα...καλος ειναι σαν αναβατης ..αλλα ισως δεν ειναι επαγγελαμτιας σε ολα του...
ειπαμε στην ελλαδα ολα γινονται στο γονατο...παιδεια μηδεν,αλληλεγγυη μηδεν,συνεργασια μηδεν...
πολιτικη βουληση μηδεν...
για να υπαρξει πρωταθλητης σε ευρωπη χρειαζονται πολλα..χορηγοι,ομαδα με budget,βοηθεια απο πολιτεια κτλ...


παντως οσες φορες τον εχω δει απο κοντα στην κατηγορια του πολυ λιγοι μπορουν να τον ακολουθησουν στον αγωνα...

gixxerpap
18/02/2008, 16:32
και γιατι δεν γραφεις ποιο ειναι αυτο το αδυνατο παιδακι? ... δε θα σου κανει μηνυση κανεις, μη φοβασαι... κουβεντα κανουμε!;)

zephyr1
18/02/2008, 16:48
Παρασκευοπουλος?:look:

gixxerpap
18/02/2008, 17:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
Παρασκευοπουλος?:look:


θελει πολλα ψωμια ακομα....

JIMK7
18/02/2008, 17:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
θελει πολλα ψωμια ακομα....

Μπορει να θελει πολλα ψωμια ακομα αλλα ειναι πολυ καλο τιμονι :winka: μπραβο στο μικρο :beer: :beer: :beer:

gixxerpap
18/02/2008, 18:10
οντως πολυ καλος και λαθος μου που δεν το εγραψα πριν...
εχει ριξει πολυ δουλεια, και σιγα σιγα θα βρει τον δρομο του!

ρε Jimako μηπως εννοουσε εσενα οταν ελεγε αδυνατο παιδακι?:lol:

JIMK7
18/02/2008, 19:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
οντως πολυ καλος και λαθος μου που δεν το εγραψα πριν...
εχει ριξει πολυ δουλεια, και σιγα σιγα θα βρει τον δρομο του!

ρε Jimako μηπως εννοουσε εσενα οταν ελεγε αδυνατο παιδακι?:lol:


Εγω ειμαι αδυνατος :p αλλα οχι παιδακι :winka: αν ελεγε γεροντακι κατι γινοτανε

:lol: :lol:

ASTRAKITCAR
19/02/2008, 17:42
Μυρογιαννης Βασιλης....

250 racing....

ταλεντο μεγαλο...ο μισος απο τον Μπουστα σε κιλα,αλλα του εδινες ποδηλατο και ....επαιρνε σωβρακα...στην πιστα..

πρωταθλητης ελλαδος παλια....τα καλα χρονια ..

ειχε feeling στο στησιμο που λιγοι οδηγοι ειχαν στην ελλαδα...εκανε τεστ Ιταλια με καποιους ..Ιταλους στα 250 που μετα επαιξαν και παιζουν μπαλα στα moto Gp...;)

nktR
19/02/2008, 19:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από ASTRAKITCAR
Μυρογιαννης Βασιλης....

250 racing....

ταλεντο μεγαλο...ο μισος απο τον Μπουστα σε κιλα,αλλα του εδινες ποδηλατο και ....επαιρνε σωβρακα...στην πιστα..

πρωταθλητης ελλαδος παλια....τα καλα χρονια ..

ειχε feeling στο στησιμο που λιγοι οδηγοι ειχαν στην ελλαδα...εκανε τεστ Ιταλια με καποιους ..Ιταλους στα 250 που μετα επαιξαν και παιζουν μπαλα στα moto Gp...;)

τι είπες τώρα ... τι μου θύμισες:beer:

ASTRAKITCAR
20/02/2008, 19:08
τον ξερεις?

χριστοδουλου,Σιφναιος Μακης,Πρεβεζανος Γιωργος,Παργινος Ανδρεας,Κιτσος Γιωργος,και βεβαια ο Βασιλης..

εχω ζησει ανεπαναλυπτες στιγμες οσα χρονια ημουν διπλα του στον αγωνα....

ειναι σποθδαιο πραγμα οι αντιπαλοι σου να σε σεβονται και να αναγνωριζουν το ταλεντο σου..

επισης ειναι μεγαλο πραγμα να εχεις να καβαλησεις μηχανη 2-3 χρονια και στα δοκιμαστικα να κανεις πρωτο χρονο σε αγνωστη πιστα (τοτε ελληνικο το 2002-03) !!!!!ενω οι αλλοι ειχαν δοκιμασει τα μηχανακια τους στα Μεγαρα βδομαδες πριν...

εβγαινε μετα απο ενα δυο γυρους,ελεγε στον μηχανικο τι να κανει,εμπαινε μεσα και κατεβαζε γυρολογιο για πλακα...

με ενα σωστο Manager διπλα του και ενα καλο μηχανακι (ετρεχε με μπουρδελο μηχανακι) θα παραμιλαγανε στα 250 σημερα ..πανευρωπαικα καποιοι...

ειπαμε καλος ο Μπουστας αλλα θελει να εμπνεις σεβασμο...οτι κανεις στην ζωη σου..ο σεβασμος δεν επιβαλεται αλλα κερδιζεται...

ο Βασιλης σε κέρδιζε!
(καναμε καρτ μαζι και μου ριχνε ενα δευτερο.σε καθε γυρο..εγω εβγαινα εξω και εκανα αναπνοες για να συνερθω,αυτος ατσαλακοτος..(βεβαια 90 κιλα εγω 65 αυτος με το ιδιο καρτ)...

αρα μην εκπλαγειτε αν δειτε τον schumacher στα motard πρωταθλητη!!!ισως κανει ενα δυο αγωνες....ετσι διαβασα..
ή αν δειτε του χρονου τον ROSI με κανα subaru...

αμα το κατεχεις...το κατεχεις...

p@nos
20/02/2008, 19:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από ASTRAKITCAR

αρα μην εκπλαγειτε αν δειτε τον schumacher στα motard πρωταθλητη!!!ισως κανει ενα δυο αγωνες....ετσι διαβασα..




Αληθεια????
:eek: :eek: :eek:


Εχεις καμια πηγη????

zephyr1
20/02/2008, 19:49
Εγω παντως τον ειδα να τρεχει με τον asterix στους ολυμπιακους αγωνες.:p

Πηγη! (http://www.youtube.com/watch?v=NupiC78B04Y) :lol:

Μπραβο στα παλιοσειρια για της πληροφοριες.:beer:

zephyr1
20/02/2008, 19:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
Εγω παντως τον ειδα να τρεχει με τον asterix στους ολυμπιακους αγωνες.:p

Πηγη! (http://www.youtube.com/watch?v=NupiC78B04Y) :lol:

Μπραβο στα παλιοσειρια για της πληροφοριες.:beer:

Edit. Πιο καλη πηγη! (http://www.youtube.com/watch?v=X8weKKUTAlo&feature=related) :lol:

nktR
20/02/2008, 20:14
όλα ξεκίνησαν κάπως έτσι


τεστ (http://www.youtube.com/watch?v=Yzf_31Jsse4&feature=related)

nktR
20/02/2008, 20:16
και μετά τάπας.....:eek:

τάπας (http://www.youtube.com/watch?v=BXjvzePF9O4&feature=related) :beer:


τάπας 1 (http://www.youtube.com/watch?v=eTbFYGN5XaE&NR=1)

ASTRAKITCAR
20/02/2008, 20:38
http://www.motograndprix.gr/news_details.asp?news_id=40


αν και τα βουνα τα γυριζω απο το 1995 σε ασφαλτινα ραλυ,ξερω οδηγους μηχανικους και ακρες ,εκ των εσω...

στο ταχυτητας μπηκα το 2002 στα 250 racing σε ρολο ψυχολογικης υποστηριξης-χρηματοδοτησης (παρολο που δεν χρειαστηκε).

το κλιμα στα πιτ με ολους τους μηχανοβιους ειναι πιο ευγενικο και λιγοτερο εγωιστικο απο οτι στα αυτοκινητα..

ενταξει και στα διτροχα υπαρχουν βεντετες αλλα οχι πολλες....
πολυ συχνα εκει μεταξυ της μυρωδιας της διχρονιλας και τις ξερογκαζιες για να ζεσταθει το μοτορι ...εκουγες ενα κυρ Δημητρη κανα γερμανικο να σφιξω λιγο την αλυσιδα,ρε Μπαμπη ενα μπουζι γιατι το λαδωσα περισευει....
υπηρχε παρειστικο κλιμα στα πιτ....εκει ανταγωνισμος δεν ειναι ο αντιπαλος ..αλλα το ρολοι!!!
ο αντιπαλος σε βοηθαει να νικησεις το ρολοι...

καποιος ειπε στο Βασιλη ..συγνωμη επειδη σε εκλεισα στο Κ4...
αλλος ειρθε και τον ρωταγε για τι γραμμη να παρει στο εσακι...

ο καθε πρωταθλητης να ξερετε δειχνει σκληρος αλλα χρειαζεται μια ομαδα-ασπιδα προστασιας γυρω του...ειναι ευαλωτος γιατι ΞΕΡΕΙ μονο ενα πραγμα να κανει στην ζωη του..να νικαει τον χρονο,την μηχανη και τον εαυτο του....στα αλλα χρειαζεται προστασια...απο οικεια προσωπα..

τον φιλο που θα τον ανεβασει ψυχολογικα (γιατι το μηχανακι δεν στηνεται)περιμενωντας στο τροχοσπιτο,τον μηχανικο που δεν θα κανει λαθη στο μονταρισμα της μηχανης,τον φιλο που θα φερει τα αποτελεσματα με χαμογελο απο το κιοσκι με τα χρονομετρημενα,τον manager που θα δωσει οδηγια για την στρατηγικη,τον κατασκοπο που θα του πει οτι ο Πρεβεζανος μαζευεται νωρις στα φρενα στην Κ6 οποτε αφηνει χωρο...και τοσα αλλα που οποιος δεν τα εχει ζησει εκ των εσω δυσκολα τα καταλαβαινει...

οσο ευκολα ανεβαινει καποιος,τοσο ευκολα κατεβαινει αν δεν εχει προσωπα να τον στηριζουν...

κλεινομασταν στο τροχοσπιτο και προσπαθουσα να τον ντοπαρω γιατι τον επαιρνε απο κατω ενα λαθος που εκανε,και δεν εγραφε χρονο..ΠΟΤΕ δεν αντιμηλησε σε μηχανικο,ή αλλο αναβατη οσο τον εζησα εγω..και ο μηχανικος εκανε τις μαλακιες.....

ειπαμε σεβασμος κερδιζεται..δεν αποκτιεται με το ζορι....

χθες διαβαζα την βιογραφια του SENNA..Οι φωτο που συγκεντρωνεται μεσα στο cockpit ειναι αποκαλυπτικες...αυτη ειναι που λεμε η καρδια του πρωταθλητη....

ο rossi τα ιδια ..παντα παει πακετο με το επιτελειο του σε αλλη ομαδα...
και πολλο αλλοι...που δεν ξερουμε.
sorry αν κουρασα αλλα θυμηθηκα ωραιες στιγμες..

(οταν ειπα ακρες πριν..σε αρκετες μαρκες αυτοκινητων μπορειτε να εχετε εως 30% εκπτωση σε ανταλακτικα γνησια,και σε μοτο λαστιχα επισης)

nktR
20/02/2008, 21:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από ASTRAKITCAR
τον ξερεις?

χριστοδουλου,Σιφναιος Μακης,Πρεβεζανος Γιωργος,Παργινος Ανδρεας,Κιτσος Γιωργος,και βεβαια ο Βασιλης..

εχω ζησει ανεπαναλυπτες στιγμες οσα χρονια ημουν διπλα του στον αγωνα....

ειναι σποθδαιο πραγμα οι αντιπαλοι σου να σε σεβονται και να αναγνωριζουν το ταλεντο σου..

επισης ειναι μεγαλο πραγμα να εχεις να καβαλησεις μηχανη 2-3 χρονια και στα δοκιμαστικα να κανεις πρωτο χρονο σε αγνωστη πιστα (τοτε ελληνικο το 2002-03) !!!!!ενω οι αλλοι ειχαν δοκιμασει τα μηχανακια τους στα Μεγαρα βδομαδες πριν...

εβγαινε μετα απο ενα δυο γυρους,ελεγε στον μηχανικο τι να κανει,εμπαινε μεσα και κατεβαζε γυρολογιο για πλακα...

με ενα σωστο Manager διπλα του και ενα καλο μηχανακι (ετρεχε με μπουρδελο μηχανακι) θα παραμιλαγανε στα 250 σημερα ..πανευρωπαικα καποιοι...

ειπαμε καλος ο Μπουστας αλλα θελει να εμπνεις σεβασμο...οτι κανεις στην ζωη σου..ο σεβασμος δεν επιβαλεται αλλα κερδιζεται...

ο Βασιλης σε κέρδιζε!
(καναμε καρτ μαζι και μου ριχνε ενα δευτερο.σε καθε γυρο..εγω εβγαινα εξω και εκανα αναπνοες για να συνερθω,αυτος ατσαλακοτος..(βεβαια 90 κιλα εγω 65 αυτος με το ιδιο καρτ)...

αρα μην εκπλαγειτε αν δειτε τον schumacher στα motard πρωταθλητη!!!ισως κανει ενα δυο αγωνες....ετσι διαβασα..
ή αν δειτε του χρονου τον ROSI με κανα subaru...

αμα το κατεχεις...το κατεχεις...

καταπληκτικό παιδί με ευγένεια που πραγματικά ήταν άξια θαυμασμού !!!
Πάρα πολύ γρήγορος αναβάτης που πραγματικά ήταν αξιοθαύμαστος.
Προπονήσεις στα Μέγαρα που κατέβαινα το 1998, σε περνούσε αθόρυβα και δεν πίστευες στα μάτια σου. Ενώ φρέναρα μετά τα 100 μέτρα, οριακότατα για το vfr400 που είχα, περνούσε με +10χλμ !!!!

Ως προς την ευγένεια !!! και στα πάντοκ πρόσχαρος και φιλικός και μέσα στην πίστα !!! τον έβλεπα στην ευθεία ότι ήταν πίσω μου στα 20 με 30 μέτρα και του έβγαζα πόδι να περάσει και εκείνος περνώντας σήκωνε το χέρι του και ευχαριστούσε !!! τι να λέμε τώρα για ήθος.

ρε συ ίδια σειρά είμαστε και οι δύο !!!

όσους ανέφερες + στην πολυπληθέστερη κατηγορία των ss400, Κοντιζάς, Λιόλιος, Βασιλάκης, Δρυμούσης και Παπαγεωργίου (παιδιά ακόμα), Ηλιόπουλος, Παργινός, Βεντούρας, Τσαούσης, Πολίτης, Κίτσος, Μανέτας (τοπικός Μεγαρίτης), Περιστεράς, ο Γιατρός (δεν θυμάμαι το όνομά του) και πόσα άλλα παιδιά. Οι τρείς πρώτοι καλά φιλαράκια μέχρι και σήμερα και οι δύο πρώτοι και μηχανικοί μοτό Ο Κοντιζάς είχα και την ομάδα και είχαν κατέβει και σε αγώνα με 5 οδηγούς !!!
Απίστευτα χρόνια με καλή παρέα, με προσωπική βοήθεια και πολλών φίλων, Σαββατοκύριακα, Τρίπολης, Σερρών κλπ και με συμμετοχές 36 μοτό !!! στα Μέγαρα δε πήγαιναν 48 και έκαναν χρονομετρημένα και η κατάταξη των 36.

Οι χορηγίες από Aprilia πολλές, τούμπανα τα RS 250 με μοτέρ Suzuka RGV και περιφεριακά ss 1000 !!!!:eyepop: Πλαίσιο !!!! upside down, σταμπιλιζατέρ, μπανάνα ψαλίδι, brembo φρένα και 160 άρι ελαστικό. Οι πιό φτωχοί συγγενείς με NSR 250 SP, το ίδιο σε 89, TZR 250, RGV 250 και οι τελευταίοι των επιδόσεων και βάρους CBR 400 RR, ZXR 400, VFR 400 και το πανάκριβο για την εποχή αλλά εργαλείο πόθου RVF 400 = 1.600.000 δρχ. είχε μεταχειρισμένο από Japan
Αυτά τα ολίγα.....γι αυτό σου λέω τι μου θύμισες τώρα και ΠΟΣΑ ΑΛΛΑ :wave2: :beer:

Να είσαι καλά που μου τα θύμησες, φίλε μου γιατί κάπου εκεί γύρω γυρίζαμε και οι δύο μας :sun:

ASTRAKITCAR
20/02/2008, 21:22
ωραιες εμπιειριες...βιωματα που μας κανουν να ξεχνιομαστε απο την καθημερινοτητα...

πραγματι ακομα σημερα τον τσιγκλαω τον Βασιλακη να ξανακατεβει....αλλα μετα τον τραυματισμο τον σοβαρο δυσκολα το παλευει...τον βαζω στην μπριζα ομως οποτε τον βλεπω...το σκεφτεται..μου λεει που θα βρουμε καλο μηχανακι,μηχανικο..σπονοσρες τοτε που μιλαγα εγω ειχε...aral,γνωστα ρουχα,κρανη κτλ...
ξερεις εχω το συνδρομο που εχει ενας μηχανικος που ειχα στο Ρεθυμνο...με ειδικευση στα Husaberg...με το πιο δυνατο εργοστασικο για motard στην ελλαδα που ετρεχε στο πρωταθλημα..
δεν τον ενοιαζε να τρεχει,αλλα να φτιαχνει δυνατα μοτερ..

γουσταρω να βλεπω τον φιλο μου να τρεχει,να κανω τον manager οσο μπορω...αυτο μπορω να κανω καλα..να τρεξω γρηγορα μηχανακι δεν μπορω...
αλλα να στησω και να τρεξω αυτοκινητο και να managaro εναν αναβατη το κανω με ανεση..

ο καθενας στον ρολο του.(οχι σαν κατι κουλομαριες που το παιζουν πιλοτοι και δεν ξερουν να στησουν ουτε πατινι)

ασφαλη χιλιομετρα ευχομαι φιλε μου...!!


να τα πουμε μια μερα για καφε.

nktR
20/02/2008, 21:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από ASTRAKITCAR
ωραιες εμπιειριες...βιωματα που μας κανουν να ξεχνιομαστε απο την καθημερινοτητα...

πραγματι ακομα σημερα τον τσιγκλαω τον Βασιλακη να ξανακατεβει....αλλα μετα τον τραυματισμο τον σοβαρο δυσκολα το παλευει...τον βαζω στην μπριζα ομως οποτε τον βλεπω...το σκεφτεται..μου λεει που θα βρουμε καλο μηχανακι,μηχανικο..σπονοσρες τοτε που μιλαγα εγω ειχε...aral,γνωστα ρουχα,κρανη κτλ...
ξερεις εχω το συνδρομο που εχει ενας μηχανικος που ειχα στο Ρεθυμνο...με ειδικευση στα Husaberg...με το πιο δυνατο εργοστασικο για motard στην ελλαδα που ετρεχε στο πρωταθλημα..
δεν τον ενοιαζε να τρεχει,αλλα να φτιαχνει δυνατα μοτερ..

γουσταρω να βλεπω τον φιλο μου να τρεχει,να κανω τον manager οσο μπορω...αυτο μπορω να κανω καλα..να τρεξω γρηγορα μηχανακι δεν μπορω...
αλλα να στησω και να τρεξω αυτοκινητο και να managaro εναν αναβατη το κανω με ανεση..

ο καθενας στον ρολο του.(οχι σαν κατι κουλομαριες που το παιζουν πιλοτοι και δεν ξερουν να στησουν ουτε πατινι)

ασφαλη χιλιομετρα ευχομαι φιλε μου...!!


να τα πουμε μια μερα για καφε.

όποτε θελήσεις φίλε μου !!! σου στέλνω πμ
Καλό βράδυ
Νίκος