PDA

View Full Version : Συνάντηση ΜΟΤΟβιων Ηράκλειο-Κρήτης!



Σελίδες : [1] 2

MikeG
07/01/2008, 19:11
Λοιπόν,
σε συνέχεια προηγούμενου thread (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=50919&highlight=%E7%F1%DC%EA%EB%E5%E9%EF) προτείνω :
Αύριο Τρίτη, 08/01/08 απογευματινή συνάντηση, για γνωριμία & οτιδίποτε άλλο προκύψει :blush: στο καφέ ΤίταΜρίκι! (Είναι απέναντι από το Βόρειο Σέλας στην οδό Μεραμβέλλου πριν το GNEt).Ώρα : γύρω στις 7.
Ακούω συμμετοχές!:winka:

:beer: :beer: :wave2:

Akatanomastos
07/01/2008, 19:43
pairneis pososta apo to titamriki?
(akoma den arxisame:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: )


mesa ego
(afto to oti ithele prokipsei me kinitopoiise:blush: )

edit: TORA TO THIMITHIKA den mou aresei to titamriki, na pame allou, stin Xersoniso:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: gia na volevonte oloi:rotflmao: *


edit 2: kai giati triti? na to kanoume pempti

edit 3: kai ti ora einai afti?
:rotflmao: :rotflmao:


*xioumor gia tin fasi pou egine stin athina kai OXI gia ta paidia pou epileksan to enilion

MikeG
07/01/2008, 20:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
pairneis pososta apo to titamriki?
(akoma den arxisame:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: )


mesa ego
(afto to oti ithele prokipsei me kinitopoiise:blush: )

edit: TORA TO THIMITHIKA den mou aresei to titamriki, na pame allou, stin Xersoniso:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: gia na volevonte oloi:rotflmao: *


edit 2: kai giati triti? na to kanoume pempti

edit 3: kai ti ora einai afti?
:rotflmao: :rotflmao:


*xioumor gia tin fasi pou egine stin athina kai OXI gia ta paidia pou epileksan to enilion

Εδώ όμως είναι Κρήτη, όχι Αθήνα & ισχύουν οι δημοκρατικές διαδικασίες. ΤιταΜπρικι & τέλος!:smokin:

:lol: :lol:

Λοιπόν πέρα από τη πλάκα. Ας μαζευτούμε αύριο & τα συζητάμε όλα! Δεν είμαστε δα & Αθήνα:wave2:

makis206
07/01/2008, 20:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Ακούω συμμετοχές!:winka:

Περιμένω τον καιρό, την αυριανή κούραση απ'τη δουλειά και βλέπουμε κι ας μας πιάσει η νύχτα. :cool:

Αν δεν τα καταφέρω φωτό να βγάλετε !:beer: :beer:

MikeG
07/01/2008, 20:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Περιμένω τον καιρό, την αυριανή κούραση απ'τη δουλειά και βλέπουμε κι ας μας πιάσει η νύχτα. :cool:

Αν δεν τα καταφέρω φωτό να βγάλετε !:beer: :beer:

Εσύ είσαι απόλυτα δικαιολογημένος γιατί έχεις αρκετό δρόμο. Κάτσε να μαζευτούμε τα Ηρακλειωτάκια τουλάχιστον & θα κανονήσουμε & Παγκρήτια συνάντηση:D :winka:

Akatanomastos
07/01/2008, 20:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
& Παγκρήτια συνάντηση:D :winka:


etsi mori omada:p

loipon count me kai sti xeiroteri pame kai oi dio mas volta sto Μόλο:blush:

madgordons
07/01/2008, 21:34
Γειά σας
νέος στο φορουμ νέοςκαι στα meetings.
Χαίρομαι που κανονιζεται συναντησεις και βολτουλες αλλά για εμένα ρε παιδια κομματακι δυσκολο εφοσον εχω ΧΤ και όχι κάποιο street. θα προσπαθήσω να κάνω όμως ότι μπορώ.
Είμαι Άγιο Νικόλαο άσχετα ότι ειμαι Ηρακλειώτης. για την εκδρομή που κανονίσατε για Τρίτη μάλλον δεν γίνεται. θα παρακολουθώ το φορουμ και τις συναντήσεις που κανονίζετε.
Καλα να περάσετε!
Και παντα κράνος !!!!!

arxaios
07/01/2008, 21:48
Μέσα με επιφύλαξη, γιατί δεν είμαι σίγουρος με την κόρη, αλλά ίσως τη φέρω μαζί ........
Επιβεβαιώστε την ώρα μόνο ......

epp1640
07/01/2008, 22:37
Μέσα..θα σκάσω μύτη με το θηρίο στις 7.. ;) παίζει να φέρω και ένα φιλαράκι που μόνο παρακολουθεί το φόρουμ και αυτός νέος στους δύο τροχούς.. :beer:

Xigo
08/01/2008, 03:17
den ginetai na ertho se ayti tin sinantisi alla os neos xristis ithela na diloso k ego paron gia mellontikes boltes...mexri opou thelete,benzini na exei to rr:D

MikeG
08/01/2008, 13:41
Άρα λοιπόν επιβεβαιώνουμε την ώρα & το τόπο.

19:00 στο ΤίταΜπρίκι, σήμερα 08/01/08
See you there γλύκες:blush: :alien:

MikeG
08/01/2008, 13:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
Μέσα με επιφύλαξη, γιατί δεν είμαι σίγουρος με την κόρη, αλλά ίσως τη φέρω μαζί ........
Επιβεβαιώστε την ώρα μόνο ......

Κώστα έλα μαζί με τη κορούλα σου:winka:

Εχετλαίος
08/01/2008, 13:51
Είστε πολύ μακριά ρε γμτ...
Πότε θα μοιράσουμε την απόσταση;

kalamaria
08/01/2008, 13:55
που ειναι αυτο το ΤίταΜπρίκι?:(

MikeG
08/01/2008, 13:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalamaria
που ειναι αυτο το ΤίταΜπρίκι?:(

Ξέρεις που είναι το Λουξ? Αν από το πλάι του Λουξ συνεχίσεις το πεζόδρομο που σε βγάζει ένα παρκάκι που είναι η μπουτικ του Ολυμπιακού, θα το δεις στα 50 μέτρα στο δεξί σου χέρι. Είναι ακριβώς πριν το Gnet. :winka:

MikeG
08/01/2008, 13:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Είστε πολύ μακριά ρε γμτ...
Πότε θα μοιράσουμε την απόσταση;

Ας μαζευτούμε πρώτα οι του Ηρακλείου & θα κανονήσουμε να κάνουμε μια απόβαση:D προς εσάς.:winka: :wave2:

kalamaria
08/01/2008, 14:10
δεν καταλαβα αλλα δεν πειραζει :( ετσι και αλλιως δεν μπορω λογο δουλειας:wave2:

MikeG
08/01/2008, 14:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalamaria
δεν καταλαβα αλλα δεν πειραζει :( ετσι και αλλιως δεν μπορω λογο δουλειας:wave2:

Έχεις π.μ!:winka:

Akatanomastos
08/01/2008, 16:33
EKTAKTO ANAKOINOTHEN

o mike_g me enimerose pro oligou oti tou tixe kati ektakto kai distixos den tha prolavei na erthei stis 7 kai den kserei an tha prolavei genikos simera.

anyway opos kai na xei ego tha pao sto meros pou eipame kai apo ti katalava tha einai kai kapoioi alloi stadar ( arxaios, epp)

an einai na min erthete paidia enimeroste min trexoume tzampA!:wave2:




P.S. :lol: min koroidevete oi vorioi eimaste neoi akoma se afta :lol:

Cpt. Haddock
08/01/2008, 16:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
P.S. :lol: min koroidevete oi vorioi eimaste neoi akoma se afta :lol:

και δεν έχετε κινητά ακόμα ε; :lol: :lol: :lol:

Akatanomastos
08/01/2008, 16:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
και δεν έχετε κινητά ακόμα ε; :lol: :lol: :lol:

ti kinita mou les re si? esi eisai poli mprosta
edo o mike mia alli fora ithele na mas paei se taverna xoris ilektriko revma* :lol: :lol: entelos arxaioi..
:rotflmao: :rotflmao:







* pera apo tin plaka eixa paei me alli parea/alli fora , poli kalo meros..

epp1640
08/01/2008, 16:46
κρίμα..εγώ θα πάω και φέρνω μαζί άλλον έναν ψάρακα σαν εμένα.. :beer: :beer:

Akatanomastos
08/01/2008, 16:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
κρίμα..εγώ θα πάω και φέρνω μαζί άλλον έναν ψάρακα σαν εμένα.. :beer: :beer:

an thes steile me pm to kinito sou na sou kano anapantiti gia kathe periptosi pou xreiastei kati

lefteris

Akatanomastos
08/01/2008, 20:47
EKTAKTO ANAKOINOTHEN

loipon egine i proti (?) hrakliotiki sigentrosi (an kai xoris ton diorganoti :lol: )


mike oraio magazaki poli kales times, oraia mousikoula (liiiiiiigo dinati) kai oraies parousies..:winka:


ante na to kathierosoume kai na to kanoume taktika na ta leme..

mporoume kai poio arga alli fora na pinoume kai kamia mpira oxi mono.. tsagaki :lol:

xeretismata sta paidia pou itan ekei kai gnoristikame (epp, arxaios meta koris, vagellis)

MikeG
08/01/2008, 20:47
Παιδιά συγνώμη που δεν κατάφερα να έρθω. Έτυχε κάτι απρόοπτο & σημαντικό. Ελπίζω να σας άρεσε το μαγαζάκι:D & να περάσατε καλά! Σίγουρα θα τα πούμε την επόμενη φορά & ελπίζω να είναι πολύ σύντομα. Την άλλη βδομάδα πχ.:winka:


:beer: :beer: :beer: :wave2:

Akatanomastos
08/01/2008, 20:48
koita apo pano viastike

MikeG
08/01/2008, 20:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
EKTAKTO ANAKOINOTHEN

loipon egine i proti (?) hrakliotiki sigentrosi (an kai xoris ton diorganoti :lol: )


mike oraio magazaki poli kales times, oraia mousikoula (liiiiiiigo dinati) kai oraies parousies..:winka:


ante na to kathierosoume kai na to kanoume taktika na ta leme..

mporoume kai poio arga alli fora na pinoume kai kamia mpira oxi mono.. tsagaki :lol:

xeretismata sta paidia pou itan ekei kai gnoristikame (epp, arxaios meta koris, vagellis)

Μόλις μπήκα σπίτι.
Οκ, λοιπόν μπορούμε να το καθιερώσουμε. Να βρούμε μέρα & έγινε! Όσο για το μαγαζάκι ελπίζω να άρεσε σε όλους! Νομίζω είναι ότι πρέπει για μας:winka: :blush: :alien:

MikeG
08/01/2008, 20:58
Λοιπόν για ρίξτε κλίμα, συζητήσεις, απόψεις..... Ζηλεύω!!!!!:bawl: :wave2:

epp1640
08/01/2008, 21:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Μόλις μπήκα σπίτι.
Οκ, λοιπόν μπορούμε να το καθιερώσουμε. Να βρούμε μέρα & έγινε! Όσο για το μαγαζάκι ελπίζω να άρεσε σε όλους! Νομίζω είναι ότι πρέπει για μας:winka: :blush: :alien:

:beer: πολύ ωραίο μαγαζάκι διάλεξες!! ότι πρέπει..

makis206
08/01/2008, 21:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Λοιπόν για ρίξτε κλίμα, συζητήσεις, απόψεις..... Ζηλεύω!!!!!:bawl: :wave2:

Και φωτό και φωτό !!:eyepop:

:lol:


Στην επόμενη με το καλό και περισσότεροι !:beer: :wave2:

Akatanomastos
08/01/2008, 21:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Και φωτό και φωτό !!:eyepop:

:lol:


Στην επόμενη με το καλό και περισσότεροι !:beer: :wave2:


photo den vgalame re, ti eimaste emeis? kagoures san kati allous?:p

loipoN OK itan sinantisi gnorimias, sizitisi gia mixanes klasika pramata,sxolia gia diafora dromena tou forum

MikeG
08/01/2008, 21:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
photo den vgalame re, ti eimaste emeis? kagoures san kati allous?:p

loipoN OK itan sinantisi gnorimias, sizitisi gia mixanes klasika pramata,sxolia gia diafora dromena tou forum


Είσαι γεννημένος ρεπόρτερ!!!!!! :wacko:



:lol: :lol: :lol: :lol: :bawl: :bawl: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :wave2:

Akatanomastos
08/01/2008, 21:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Είσαι γεννημένος ρεπόρτερ!!!!!! :wacko:

o: :wave2: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

nai nai, poli perigrafikos metefera oli tin drasi kai tin entasi se kathilono na diavaseis mexri to telos


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

prosekse den eimai apla reporter, eimai fotoreporter..

MikeG
08/01/2008, 21:39
Ας ποστάρουμε τώρα ποια μέρα της εβδομάδος θα βόλευε τον καθένα να γίνεται αυτή η συνάντηση ώστε να το καθιερώσουμε, αν τελικά γουστάρετε :D

:wave2:

Ας ξεκινήσω εγώ. Προσωπικά θα επέλεγα οποιαδήποτε καθημερινή,εκτός Παρασκευής.

:beer:

arxaios
08/01/2008, 22:32
Τετάρτη !!! :wave2: :wave2:

Και να το ξανακάνουμε .............

gian_nykt
09/01/2008, 07:59
παίδες δυστυχώς είδα σήμερα την ανακοίνωση αλλά ούτος ή άλλος Τρίτη και τέτοια ώρα.....δεν.....
Πιστεύω οτι θα ήταν καλύτερα Δευτέρα ή Τετάρτη που ειναι κλειστά και τα μαγαζιά!!!
Θα προσπαθήσω να έρθω στην επόμενη.....ΑΝ πάλι δω την ανακοίνωση!

road spirit
09/01/2008, 10:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
ti kinita mou les re si? esi eisai poli mprosta
edo o mike mia alli fora ithele na mas paei se taverna xoris ilektriko revma* :lol: :lol: entelos arxaioi..
:rotflmao: :rotflmao:

pera apo tin plaka eixa paei me alli parea/alli fora , poli kalo meros..
κυπαρίσσι rulez λεμε!


μπράβο ρε παίδες :beer:
γιατί δεν το κανονίσαμε τις μέρες των γιορτων που ήμουν κάτω? :confused:

Akatanomastos
09/01/2008, 11:32
road ego eimouna pano tote:p

protasi:
1) i ora na ginei 9
2) mera deftera i paraskevi (kalitera deftera)

MikeG
09/01/2008, 17:18
Θα συμφωνήσω ως προς τη Τετάρτη ή τη Δευτέρα, μιας & όπως είπατε είναι τότε κλειστά τα μαγαζιά & βολεύει περισσότερους. Τώρα αν θα είναι Τετάρτη ή Δευτέρα τελικά, ας πείτε κυρίως εσείς που κωλύεστε. :D
Κανονίστε για να βρεθούμε τη βδομάδα που μας έρχετε:winka:

vassilis88
10/01/2008, 13:34
:sick: τωρα το ειδα.. ξερω που ειναι το μαγαζι, αν κ δν εχει τυχει να κατσω ποτε! στην επομενη θα ρθω. το καλο ειναι οτι εχουμε τα μηχανακια διπλα μας.. κ οντως να το κανουμε στις 9 καλυτερα!:D

MikeG
11/01/2008, 15:40
Οπότε συναντιόμαστε πάλι τη Δευτέρα στις 9 ή τη Τετάρτη? Να αναφέρουν κυρίως όσοι κωλύονται με δουλειές & σχετικά. Θα έχουν προτεραιότητα σε σύγκριση με κάτι αλήτες, φοιτητές μηχανόβιους που ξημεροβραδιάζονται σε χαμετυπία. :D :smokin:


:wave2:

Αναμένω τις απαντήσεις σας:o

bajas
11/01/2008, 15:47
rethymno eimai alla meres twra thelw na brw eukairia na kateuw kana irakleio
giati exw kai ena gnwsto palikari pepagni meta apo trakarisma kai prepei na fanw na ton dw opote mporei na perasw kai apo to kafe na ta poume kai apo konta (me to amaksi omws :wacko: )

arxaios
11/01/2008, 17:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Οπότε συναντιόμαστε πάλι τη Δευτέρα στις 9 ή τη Τετάρτη? Να αναφέρουν κυρίως όσοι κωλύονται με δουλειές & σχετικά. Θα έχουν προτεραιότητα σε σύγκριση με κάτι αλήτες, φοιτητές μηχανόβιους που ξημεροβραδιάζονται σε χαμετυπία. :D :smokin:


:wave2:

Αναμένω τις απαντήσεις σας:o
Προτιμώ Τετάρτη γιατί Δευτέρα θα πρέπει να φέρω και την κόρη μαζί, καθώς η μαμά δουλεύει μέχρι 10.30 το βράδυ ...........

madgordons
11/01/2008, 17:47
Τετάρτη έχω ρεπό. Η συνάντηση θα είναι Ηράκλειο ή Χερσόνησσο? Θα προτιμούσα Χερσόνησσο.
ευχαριστώ

MikeG
11/01/2008, 17:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από madgordons
Τετάρτη έχω ρεπό. Η συνάντηση θα είναι Ηράκλειο ή Χερσόνησσο? Θα προτιμούσα Χερσόνησσο.
ευχαριστώ

Ηράκλειο στο ίδιο μέρος. ΤίταΜπρίκι. Πλεόν Άγιος - Ηράκλειο είναι 40 λεπτά πηγαίνοντας normal. :wave2:

road spirit
11/01/2008, 21:05
[spam, και σορρυ, αλλά ...]

madgordons, την ιστορία της σημαίας που έχεις στο αβαταρ σου, την ξέρεις? :(

μου απαντάς με πμ αμα ειναι, να μη χαλάσουμε το θρεντ

MikeG
13/01/2008, 21:22
Η συνάντηση λοιπόν μάλλον Τετάρτη:winka:

epp1640
14/01/2008, 02:35
Τετάρτη ε? κρίμα.. ήλπιζα να το κάναμε αύριο για να ακούσω γνώμες (ναι ξέρω τα 250 άρια είναι καλύτερα..αλλά κοστίζουν και 2.000 ευρώ παραπάνω..:p ) μέχρι τότε μάλλον θα έχω παραγκείλει.. :sun:

MikeG
14/01/2008, 10:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
Τετάρτη ε? κρίμα.. ήλπιζα να το κάναμε αύριο για να ακούσω γνώμες (ναι ξέρω τα 250 άρια είναι καλύτερα..αλλά κοστίζουν και 2.000 ευρώ παραπάνω..:p ) μέχρι τότε μάλλον θα έχω παραγκείλει.. :sun:

Εσύ κοίτα να πάρεις ένα μεταχοιρισμένο 250 σε αυτά τα λεφτά που δίνεις & άσε τα 125 που σε 6 μήνες θα λες, γιατί, γιατί, γιατί!:winka: :wave2:

Akatanomastos
14/01/2008, 10:58
+ 500 ston mike.
oxi 125
oxi 125
oxi 125
oxi 125
oxi 125
oxi 125
oxi 125
oxi 125
oxi 125
oxi 125
oxi 125
oxi 125
oxi 125
oxi 125
oxi 125

katarxas afou to xeis ligo kairo to 50ari, krata to akoma kana 6mino na mazepseis lefta na pareis 250 i 400, to 125 den tha sou kanei tipota se 3 mines tha thes kati poio dinato
ektos an pareis 125 dixrono ktm

epp1640
14/01/2008, 15:31
Το πενηντάρι θέλει αλυσίδα, γρανάζι, ντίζα, λάστιχα.. :lol: και κάποια στιγμή μπορεί να θέλει και τπτ άλλο.. αυτός είναι ο λόγος που δεν περιμένω και το κάνω τώρα.. όσο για τις επιδόσεις δεν με χαλάει..εδώ σχεδόν με καλύπτει το 50 άρι.. εντάξει στην αρχή μου φαινόταν αεροπλάνο και τώρα ποδήλατο αλλά δεν με πολυ ξύνει το χέρι μου..κάνω τουρισμό.. :lol: το μόνο παράπονο που έχω είναι ότι δεν θα έχει ψυγείο..αλλά ας είναι..

http://www.aprimoto.com/Motos/fotos/2007_YBR125_Color_Red-Spirit_tcm44-140525.jpg

99 % αυτό θα πάρω..σε αυτό το χρώμα..καημό το χω από 4 ρων να πάρω κάτι σε κόκκινο/μπορτνώ.. τηλεκατευθηνόμενο, αμάξι, μηχανή..με το κλειδί στο χέρι 2050 έουρος..

εναλλακτικά

http://www.mototeca.it/foto/moto_testi_foto4_60_b.jpg εάν πέσει η τιμή του αφού θα πληρωθεί..μετρητοίς..

MikeG
14/01/2008, 15:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
Το πενηντάρι θέλει αλυσίδα, γρανάζι, ντίζα, λάστιχα.. :lol: και κάποια στιγμή μπορεί να θέλει και τπτ άλλο.. αυτός είναι ο λόγος που δεν περιμένω και το κάνω τώρα.. όσο για τις επιδόσεις δεν με χαλάει..εδώ σχεδόν με καλύπτει το 50 άρι.. εντάξει στην αρχή μου φαινόταν αεροπλάνο και τώρα ποδήλατο αλλά δεν με πολυ ξύνει το χέρι μου..κάνω τουρισμό.. :lol: το μόνο παράπονο που έχω είναι ότι δεν θα έχει ψυγείο..αλλά ας είναι..

http://www.aprimoto.com/Motos/fotos/2007_YBR125_Color_Red-Spirit_tcm44-140525.jpg

99 % αυτό θα πάρω..σε αυτό το χρώμα..καημό το χω από 4 ρων να πάρω κάτι σε κόκκινο/μπορτνώ.. τηλεκατευθηνόμενο, αμάξι, μηχανή..με το κλειδί στο χέρι 2050 έουρος..

εναλλακτικά

http://www.mototeca.it/foto/moto_testi_foto4_60_b.jpg εάν πέσει η τιμή του αφού θα πληρωθεί..μετρητοίς..

Με 2000 euros βρίσκεις πάρα πολλά μηχανάκια, μεταχειρισμένα, σε πολύ καλή κατάσταση 250 κυβικά που θα μπορούν να σε εξυπηρετήσουν παντού & να έρχεσαι και τις εντουράδες σου.
Anyway θα τα πούμε τη Τετάρτη από κοντά.:winka:

epp1640
14/01/2008, 15:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Με 2000 euros βρίσκεις πάρα πολλά μηχανάκια, μεταχειρισμένα, σε πολύ καλή κατάσταση 250 κυβικά που θα μπορούν να σε εξυπηρετήσουν παντού & να έρχεσαι και τις εντουράδες σου.
Anyway θα τα πούμε τη Τετάρτη από κοντά.:winka:

To ξέρω, έχω βρει άπειρα xt αλλά το θέμα είναι ότι παίρνω άτοκο δάνειο από τον πατέρα μου και του τα δίνω κάθε μήνα..οπότε αφενός δεν θα εγκρίνει μεταχειρισμένο αφετέρου δεν θέλω να πνιγώ στις δόσεις..άσε που θέλω και να το ασφαλίσω για κλοπή γιατί με αυτά που ακούω εδώ μέσα..δεν έχω καμία όρεξη να πληρώνω ένα μηχανάκι που δεν έχω..

MikeG
14/01/2008, 15:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
To ξέρω, έχω βρει άπειρα xt αλλά το θέμα είναι ότι παίρνω άτοκο δάνειο από τον πατέρα μου και του τα δίνω κάθε μήνα..οπότε αφενός δεν θα εγκρίνει μεταχειρισμένο αφετέρου δεν θέλω να πνιγώ στις δόσεις..άσε που θέλω και να το ασφαλίσω για κλοπή γιατί με αυτά που ακούω εδώ μέσα..δεν έχω καμία όρεξη να πληρώνω ένα μηχανάκι που δεν έχω..

Νομίζω τα σκέφτεσαι λάθος. Τέλος πάντων. Δικό σου θέμα.:wave2:

gian_nykt
15/01/2008, 08:22
τελικά πότε θα παίξει η συνάντηση? Αν ναι γράψτε καθαρά ημερομηνία-ώρα-μέρος να το δουν όσοι ενδιαφέροντε να έρθουν και να μην ψάχνουν ολο το topic :rolleyes:
Εγω δεν σας τάζω για αύριο αν γίνει, αλλά θα προσπαθήσω αν δεν μπορέσω να έρθω αύριο να σκάσω μύτη στην επόμενη! :beer:

Akatanomastos
15/01/2008, 09:02
paidia opos paei tha ginei avrio i sinantisi

ALLA proteino na tin kanoume 7 avrio giati to matsaki einai 9:30.

ti lete?

MikeG
15/01/2008, 09:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
paidia opos paei tha ginei avrio i sinantisi

ALLA proteino na tin kanoume 7 avrio giati to matsaki einai 9:30.

ti lete?


ΟΚ. 7. Δημιουργώ & νέο post εδώ. (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=52138) :wave2:

Akatanomastos
15/01/2008, 11:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
[spam, και σορρυ, αλλά ...]

madgordons, την ιστορία της σημαίας που έχεις στο αβαταρ σου, την ξέρεις? :(

μου απαντάς με πμ αμα ειναι, να μη χαλάσουμε το θρεντ


???????????

vassilis88
15/01/2008, 11:12
νομιζω το κοκκινο τετραγωνακι με το αστερακι σημαινει υποταγη στο σουλτανο η τελος παντων κατι τουρκικο..:confused:

αυριο 7 ε? το ξεχασα οτι ηταν ο αγΩν τοτε.. βλεπετε τωρα χωρις gp αναγκαζομαστε κ βλεπουμε ακομα κ ποδοσφαιρο..:D

MikeG
15/01/2008, 11:16
Παιδιά ας γράψουμε καλύτερα εδώ (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=52138) ποιοι θα έρθουν & ποιοι όχι.:winka:

Akatanomastos
15/01/2008, 11:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από vassilis88
νομιζω το κοκκινο τετραγωνακι με το αστερακι σημαινει υποταγη στο σουλτανο η τελος παντων κατι τουρκικο..:confused:


koita, otan pas na soseis tin eikona to onoma leei kati gia crete.

opote:
1) i einai i simaia aneksartisias tis kritis pou lene tha psifistei to 2012
2) i mipos einai i simaia tis kritis epi tourkikis katoxis?

:D :confused: :confused:
den ksero

o agonas einai 9:30 min agxonese

Akatanomastos
15/01/2008, 11:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Παιδιά ας γράψουμε καλύτερα εδώ (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=52138) ποιοι θα έρθουν & ποιοι όχι.:winka:

ase mas re.o laos grafei opou goustarei
:a36: :a36: :a36:

MikeG
15/01/2008, 11:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
koita, otan pas na soseis tin eikona to onoma leei kati gia crete.

opote:
1) i einai i simaia aneksartisias tis kritis pou lene tha psifistei to 2012
2) i mipos einai i simaia tis kritis epi tourkikis katoxis?

:D :confused: :confused:
den ksero

o agonas einai 9:30 min agxonese

Θα σας εξηγήσω αύριο τι είναι μικρά & αθώα φοιτητάκια....:blush: :alien:

Akatanomastos
15/01/2008, 11:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Θα σας εξηγήσω αύριο τι είναι μικρά & αθώα φοιτητάκια....:blush: :alien: :blush: :a25: :a05: :a07: :a021: :a024: :a029: :a48: :a53: :a54:

vassilis88
15/01/2008, 11:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
koita, otan pas na soseis tin eikona to onoma leei kati gia crete.

opote:
1) i einai i simaia aneksartisias tis kritis pou lene tha psifistei to 2012
2) i mipos einai i simaia tis kritis epi tourkikis katoxis?

:D :confused: :confused:
den ksero

o agonas einai 9:30 min agxonese

χμ λογικα το 2.

το 1 πρωτη φορα το ακουω(?)

Akatanomastos
15/01/2008, 11:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από vassilis88
χμ λογικα το 2.

το 1 πρωτη φορα το ακουω(?)

koita omos, to 2o na itan i simaia tha itan oli kokini giati na exei mple?
mlks einai oi toukroi?

kati allo einai, tha mas pei o fantastikos Mike g avrio
/

road spirit
15/01/2008, 11:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
koita, otan pas na soseis tin eikona to onoma leei kati gia crete.

opote:
1) i einai i simaia aneksartisias tis kritis pou lene tha psifistei to 2012
2) i mipos einai i simaia tis kritis epi tourkikis katoxis?

:D :confused: :confused:
den ksero

o agonas einai 9:30 min agxonese
είναι η σημαία της Κρητικής Πολιτείας.... το θέμα δεν είναι εκεί....
το θέμα ειναι οτι το αστέρι είχε μπει μετά απο συμβιβασμό... είναι μουσουλμανικό σύμβολο, είναι σύμβολο του σουλτάνου, που είχε την επικυριαρχία στην - ας πούμε - ανεξάρτητη - τότε Κρητική Πολιτεία...

και το να κραδαίνουν αυτή τη σημαία ώς σύμβολο μιας ανεξάρτητης Κρήτης σήμερα (ή στο μέλλον) είναι τουλάχιστον λυπηρό...

over and out

Akatanomastos
15/01/2008, 11:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
είναι η σημαία της Κρητικής Πολιτείας.... το θέμα δεν είναι εκεί....
το θέμα ειναι οτι το αστέρι είχε μπει μετά απο συμβιβασμό... είναι μουσουλμανικό σύμβολο, είναι σύμβολο του σουλτάνου, που είχε την επικυριαρχία στην - ας πούμε - ανεξάρτητη - τότε Κρητική Πολιτεία...

και το να κραδαίνουν αυτή τη σημαία ώς σύμβολο μιας ανεξάρτητης Κρήτης σήμερα (ή στο μέλλον) είναι τουλάχιστον λυπηρό...

over and out

xaxaxa telika itan sindiasmos kai ton 2 pou lega..

re road afti i istoria einai etsi kai allios asteia, ti aneksartiti kriti kai vlakeieS? vaskoi mou ginate?
voskoi nai vaskoi oxi:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

pantos ontos periergo na xrisimopoioun afto to simvolo..

vassilis88
15/01/2008, 11:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos

mlks einai oi toukroi?


ναι..:D :lol:

MikeG
15/01/2008, 11:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
είναι η σημαία της Κρητικής Πολιτείας.... το θέμα δεν είναι εκεί....
το θέμα ειναι οτι το αστέρι είχε μπει μετά απο συμβιβασμό... είναι μουσουλμανικό σύμβολο, είναι σύμβολο του σουλτάνου, που είχε την επικυριαρχία στην - ας πούμε - ανεξάρτητη - τότε Κρητική Πολιτεία...

και το να κραδαίνουν αυτή τη σημαία ώς σύμβολο μιας ανεξάρτητης Κρήτης σήμερα (ή στο μέλλον) είναι τουλάχιστον λυπηρό...

over and out

Απόλυτα σωστός. Συν το γεγονός ότι η Κρητική Πολιτεία δεν ήταν 100% ανεξάρτητη αλλά ήταν πάλι ύπο τη κυριαρχία του σουλτανάτου. Απλά ο κρητικός λαός μπορούσε να εκλέξει κάποιου είδους βουλή, που μπορούσε να πάρει κάποιες αποφάσεις, οι οποίες όμως έπρεπε να επικυρωθούν από το Σουλτάνο. Επίσης λένε ότι το το 1913 που "ενώθηκε" η Κρήτη με την Ελλάδα, υπογράφηκε ουσιαστικά χαρτί παραχώρησης για 100 χρόνια & μετά θα ήταν αυτόνομη ή ελεύθερη (η Κρήτη) να αποφασίσει τι θα γίνει. Βέβαια με καινούρια συνθήκη, η Κρήτη προσαρτήθηκε πλέον 100% στην Ελλάδα.
Τώρα προσωπικά δε θα με χαλούσε να είχαμε ένα ιδιότυπο "καθεστώς" τύπου Μονακό, Ανδόρας, Λουξεμβούργου κ.α. :winka::alien:

road spirit
15/01/2008, 11:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
xaxaxa telika itan sindiasmos kai ton 2 pou lega..

re road afti i istoria einai etsi kai allios asteia, ti aneksartiti kriti kai vlakeieS? vaskoi mou ginate?
voskoi nai vaskoi oxi:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

pantos ontos periergo na xrisimopoioun afto to simvolo..

ποιους ειπες βοσκούς ρε??

mpeeeeee

:lol:

Akatanomastos
15/01/2008, 11:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG

Τώρα προσωπικά δε θα με χαλούσε να είχαμε ένα ιδιότυπο "καθεστώς" τύπου Μονακό, Ανδόρας, Λουξεμβούργου κ.α. :winka::alien:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

aaaaaaaaaaaaxaxaxaxaxa den antexo
stamata:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

mou thelei kai Monako o ksipolitos prigipas:rotflmao: :rotflmao:


117038

vassilis88
15/01/2008, 11:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
ποιους ειπες βοσκούς ρε??

mpeeeeee

:lol:

εγω εχω προβατο κ στο αβαταρ...:rotflmao: :rotflmao:

παντως κ γω θα γουσταρα να μασταν μονακο φαση.. φορμουλα 1 στο κεντρο του ηρακλειου:look: :lol: ουτε για wrc δν κανει..:lol:

road spirit
15/01/2008, 11:35
όπως καταλαβαίνετε, θα έχετε ένα ωραίο θέμα για συζήτηση στο τιταμπρίκι...

γαμώτ τα καλύτερα χάνω

:smilea:

MikeG
15/01/2008, 11:36
Καλά ρε εσείς από το Μονακό κολλήσατε στη F1? Όχι στα χρήματα, τα κότερα, τη super ζωή & τα σχετικά...? Αν & προτιμώ φάση Ανδόρας:winka:

Akatanomastos
15/01/2008, 11:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Καλά ρε εσείς από το Μονακό κολλήσατε στη F1? Όχι στα χρήματα, τα κότερα, τη super ζωή & τα σχετικά...? Αν & προτιμώ φάση Ανδόρας:winka:

nai re, ithela photo apo to limani alla itan poli megali kai den tin epairne..katse na doume gia andora

vassilis88
15/01/2008, 11:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Καλά ρε εσείς από το Μονακό κολλήσατε στη F1?

κουτακιδες βλεπεις..:lol: :lol:

α, μοτο.γρ ειμαστε!:lol: :look: :lol:

Akatanomastos
15/01/2008, 11:39
giafto saresei, einai san tous propodes ston psiloriti


117039

MikeG
15/01/2008, 11:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
nai re, ithela photo apo to limani alla itan poli megali kai den tin epairne..katse na doume gia andora

Φαντάσου ρε τη Ντία Parking για ιστιοπλοϊκά, ότι βγαίνει από Κρήτη, (που ουσιαστικά ταΐζουμε όλη την Ελλάδα) να έχει δασμό, συν πολλά άλλα...
Καλά τη βλέπω τη διαμάχη να έρχεται..... :D :smokin:

Akatanomastos
15/01/2008, 11:40
kai mia tou Mike me to gs 650 fortomeno


117040

MikeG
15/01/2008, 11:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
giafto saresei, einai san tous propodes ston psiloriti


Τι δηλαδή δε μοιάζει? Πες μου...Οροπέδιο Καθαρού π.χ, Ομαλό (στο Ηράκλειο) & πολλά άλλα..:smokin:

MikeG
15/01/2008, 11:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
kai mia tou Mike me to gs 650 fortomeno

Δεν είναι GS αυτό, έχει την εξάτμιση χαμηλά.:smokin:

Akatanomastos
15/01/2008, 11:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Φαντάσου ρε τη Ντία Parking για ιστιοπλοϊκά, ότι βγαίνει από Κρήτη, (που ουσιαστικά ταΐζουμε όλη την Ελλάδα) να έχει δασμό, συν πολλά άλλα...
Καλά τη βλέπω τη διαμάχη να έρχεται..... :D :smokin:

:rotflmao: :rotflmao:

koita metaksi mas kai go psinome ama exo mia thesi stin avli tou vasilia.
an einai na eimai agrotis den thelo:rotflmao: :rotflmao:

ego tha ksekiniso tin epanastasi apo notia kriti (vianno keratokampo..)

road spirit
15/01/2008, 11:44
εμένα δώστε μου τη γαύδο και ειμαι νταξ...
:lol:

Akatanomastos
15/01/2008, 11:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
εμένα δώστε μου τη γαύδο και ειμαι νταξ...
:lol:

re parte oti thelete, ego thelo ta xania(kai tis ginekes ekei pera):blush:

MikeG
15/01/2008, 11:47
Ωραία θα τα μοιράσουμε αύριο & έχουμε κατοχυρώσει στο Γιάννη τη Γαύδο. Δε μου λες θες & τη Γαυδοπούλα? Έτσι απλά χωρίς φωνές & φασαρίες....:smokin:

vassilis88
15/01/2008, 11:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
re parte oti thelete, ego thelo ta xania(kai tis ginekes ekei pera):blush:

τις χανιωλες?:lol: :rotflmao: :lol:

προλαβα γαιδουρονησι! δν νομιζω να το ηθελε κ κανεις αλλος!:lol: α κ την πιστα στο τυμπακι παρακαλω.. δν ειναι ακομα, αλλα θα γινει οταν αναλαβω..:lol:

Akatanomastos
15/01/2008, 11:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Ωραία θα τα μοιράσουμε αύριο & έχουμε κατοχυρώσει στο Γιάννη τη Γαύδο. Δε μου λες θες & τη Γαυδοπούλα? Έτσι απλά χωρίς φωνές & φασαρίες....:smokin:


loipon ego den thelo tipota, mono to dikaioma na <<Peirazo>> protos tin nifi meta apo kathe gamo se olokliri tin kriti:lol: :lol: :lol:


ti aplos anthropos pou eimai.. me to tipota efxaristieme:lol: :lol: :lol:

road spirit
15/01/2008, 11:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Ωραία θα τα μοιράσουμε αύριο & έχουμε κατοχυρώσει στο Γιάννη τη Γαύδο. Δε μου λες θες & τη Γαυδοπούλα? Έτσι απλά χωρίς φωνές & φασαρίες....:smokin: ξερω γω βρε...νταξ' , λέω να μη γινόμαστε και πλεονέκτες...

:lol:

makis206
15/01/2008, 12:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από vassilis88
τις χανιωλες?:lol: :rotflmao: :lol:

Σσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσώπα γαμώτ νά'ρθει να τις αναμαζώξει μπας γλυτώσουμε εμείς οι έρμοι από δαύτες ! :uplate:



Έεεεελα ακατανόμαστε, γκελ μπουρντά, στη μία παίρνεις τις υπόλοιπες δώρο !:D


:rotflmao: :rotflmao:

epp1640
15/01/2008, 14:49
Μονοφαγάδες.. εγώ κοιμάμαι τον ύπνο του δικαίου και εσείς μοιράζετε.. :a38: περίσσεψε τπτ και για μένα?? :look:

Gares'
15/01/2008, 16:06
Mέσα και εγώ αύριο παίδες.Άντε καλώς να βρεθούμε,να πιούμε τις μπυρίτσες μας και να τα πούμε:beer: :beer:
Θα σας φέρω και τον διοργανώτη ύστερα από λαίκη απαίτηση:p :p

MikeG
15/01/2008, 16:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από Greek_Gares
Mέσα και εγώ αύριο παίδες.Άντε καλώς να βρεθούμε,να πιούμε τις μπυρίτσες μας και να τα πούμε:beer: :beer:
Θα σας φέρω και τον διοργανώτη ύστερα από λαίκη απαίτηση:p :p

Αυτός είναι ο μπόμπος brother που σήμερα πήρε το δίπλωμα του!

:beer: :beer: :beer: :beer: :wave2:

fasma
15/01/2008, 16:10
Ασχετο: Είναι κάποιος από περιοχή της Μεσσαράς εδώ μέσα?

MikeG
15/01/2008, 16:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από fasma
Ασχετο: Είναι κάποιος από περιοχή της Μεσσαράς εδώ μέσα?

Για πες τι ακριβώς θες να μάθεις.

fasma
15/01/2008, 16:19
Γιατί είναι πιο ευκολο πχ να έρθω παρέα με κάποιον Ηράκλειο αύριο ας πούμε παρά μόνος, και γενικά επειδής δεν βρίσκω κάποιον από την περιοχή μου για εξορμήσεις .

MikeG
15/01/2008, 16:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από fasma
Γιατί είναι πιο ευκολο πχ να έρθω παρέα με κάποιον Ηράκλειο αύριο ας πούμε παρά μόνος, και γενικά επειδής δεν βρίσκω κάποιον από την περιοχή μου για εξορμήσεις .

Είσαι Μοίρες? Κατεβαίνουμε πολύ συχνά για εντουράδες στο Ζαρό & πέριξ. Το ΣΚ θα πάμε μάλλον στο καταφύγιο 2 πρίνους. Αύριο θα τη κάνουμε τη συνάντηση στις 7. Αν θες μπορούμε να βρεθούμε & λίγο πιο νωρίς. Ο δρόμος πλεόν δεν είναι τίποτα. Σε μισή ώρα είσαι κάτω.:winka:

Akatanomastos
15/01/2008, 19:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206

Έεεεελα ακατανόμαστε, γκελ μπουρντά, στη μία παίρνεις τις υπόλοιπες δώρο !:D


axxxxxxxxxxxxxxxxx maki mou, ego mia (1) ithela alla den..:a07: :a07: :a07:

kai tora :a31: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

alla asxeta me aftin pou einai THEA:a48: :a32: :a8: :a8: :a8: sxedon i pleiopsifia ton koritsion pou xo gnorisei apo xania einai omorfes:p

MikeG
15/01/2008, 19:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
axxxxxxxxxxxxxxxxx maki mou, ego mia (1) ithela alla den..:a07: :a07: :a07:

kai tora :a31: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

alla asxeta me aftin pou einai THEA:a48: :a32: :a8: :a8: :a8: sxedon i pleiopsifia ton koritsion pou xo gnorisei apo xania einai omorfes:p

Νατα μας.. Άντε να πάρεις το μοτόρι ρε να βολτάρουμε προς τα Χανιά... Τώρα που πλησιάζει και το καλοκαιράκι:winka:

Akatanomastos
15/01/2008, 19:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Νατα μας.. Άντε να πάρεις το μοτόρι ρε να βολτάρουμε προς τα Χανιά... Τώρα που πλησιάζει και το καλοκαιράκι:winka:

:wacko:

(den exei dei akoma stis genikes pou ton vrizo) :p
:lol: :lol: :lol: :lol: