PDA

View Full Version : ΠΡΟΣΟΧΗ σε όσους έχουν το mail μου !!!



makis206
08/01/2008, 14:35
Κάτι κουλό συνέβη μόλις και ψάχνομαι, δεν έχω ιδέα τι έχει γίνει όμως με ανησυχεί !

Πριν πέντε λεπτά με πήρε ένας συνάδελφος που βρίσκεται δυο ορόφους πιο κάτω και με ρώτησε άν έστειλα τίποτα SMS μέσα απ'το πισί με το mail μου να φαίνεται, μένω με το στόμα ανοιχτό μέχρι που βλέπω και στο δικό μου κινητό το ίδιο μήνυμα που γράφει ένα "Hello" και τις επαφές μου απ'το msn !:uplate:

Μπαίνω μια στο Hotmail κι έχω λάβει κάμποσα κουλά μηνύματα με ΕΜΕΝΑ αποστολέα και που τα διάγραψα αμέσως χωρίς να τα ανοίξω, πολύ φοβάμαι ότι αυτά τα μηνύματα θα έχουν πάει σε όλους όσους έχουν και έχω το mail τους !!

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΙΣΙ ΜΟΥ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΣΤΟ, ΓΙΑ ΙΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΟΥ ΜΟΙΑΖΕΙ (απ'τα λίγα έως καθόλου που ξέρω για τα ρημαδιασμένα) Η ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΝΕΙ ΠΛΑΚΑ !!

ΜΗΝ ΤΑ ΑΝΟΙΞΕΤΕ, ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΣΤΕΙΛΑ ΤΙΠΟΤΑ !!:a21: :a21:

devil's animal
08/01/2008, 14:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Κάτι κουλό συνέβη μόλις και ψάχνομαι, δεν έχω ιδέα τι έχει γίνει όμως με ανησυχεί !

Πριν πέντε λεπτά με πήρε ένας συνάδελφος που βρίσκεται δυο ορόφους πιο κάτω και με ρώτησε άν έστειλα τίποτα SMS μέσα απ'το πισί με το mail μου να φαίνεται, μένω με το στόμα ανοιχτό μέχρι που βλέπω και στο δικό μου κινητό το ίδιο μήνυμα που γράφει ένα "Hello" και τις επαφές μου απ'το msn !:uplate:

Μπαίνω μια στο Hotmail κι έχω λάβει κάμποσα κουλά μηνύματα με ΕΜΕΝΑ αποστολέα και που τα διάγραψα αμέσως χωρίς να τα ανοίξω, πολύ φοβάμαι ότι αυτά τα μηνύματα θα έχουν πάει σε όλους όσους έχουν και έχω το mail τους !!

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΙΣΙ ΜΟΥ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΣΤΟ, ΓΙΑ ΙΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΟΥ ΜΟΙΑΖΕΙ (απ'τα λίγα έως καθόλου που ξέρω για τα ρημαδιασμένα) Η ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΝΕΙ ΠΛΑΚΑ !!

ΜΗΝ ΤΑ ΑΝΟΙΞΕΤΕ, ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΣΤΕΙΛΑ ΤΙΠΟΤΑ !!:a21: :a21:


και "τα pc τρελαθηκαν".
πρωταγωνιστης: Μακης Σπαμαρακης
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

makis206
08/01/2008, 14:38
Τι διάολο συμβαίνει γαμώτο; Εγώ με την Κολέτσα ασχολιόμουνα :bigcry:


:rotflmao: :rotflmao:


Α ναι :a11: :a11: :a11: :a11: :a11:

makis206
08/01/2008, 14:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
και "τα pc τρελαθηκαν".
πρωταγωνιστης: Μακης Σπαμαρακης
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Χωρίς πλάκα είμαι αγχωμένος με το τι μπορεί να έγινε, ουσιαστικά στ'@@ μου δηλαδή, φωτιά τους βάζω και τα κάνω προσάναμμα αλλά μην γίνει ζημιά σε κανενός το πισί μ'αυτά τα διαόλια φοβάμαι..:uplate:

Καθικάκια άμα κάνει κανείς από σας χαβαλέ με χακερίστικα κόλπα την φούτσισε λέμε..:lol:

dosko
08/01/2008, 14:42
Μάκη σε πρώτη φάση αλλαξε το κωδικό σου στο msn μέτα βλέπουμε :wave2:

makis206
08/01/2008, 14:43
Α ! Ρε ΝτιμΧίο δες μια το mail σου και πες μου αν έχεις λάβει τίποτα να ησυχάσω..:beer:

makis206
08/01/2008, 14:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από dosko
Μάκη σε πρώτη φάση αλλαξε το κωδικό σου στο msn μέτα βλέπουμε :wave2:

Πάω, ευχαριστώ ! :beer: :beer:

edit: Έγινε :winka:

Λεωνίδας
08/01/2008, 14:47
Μου 'ρθε και μένα αλλά δεν πιστεύω ότι ξέρεις τέτοια αγγλικά (θυμάμαι μια συζήτηση με κάτι Δανούς στο mambo :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: )


Dear friend,
I would like to introduce a very good company who sells electronic products wordwide.I have bought many products from the company,the price was fantastic,and the products are also of very good quality!
Just have a look at this web page : www.[removed].com
I am sure you will save a lot of money!
Best regards!

makis206
08/01/2008, 14:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
Μου 'ρθε και μένα αλλά δεν πιστεύω ότι ξέρεις τέτοια αγγλικά (θυμάμαι μια συζήτηση με κάτι Δανούς στο mambo :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: )

μλκα :rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao:


Ναι, άνοιγέ τα εσύ κι άμα χρειαστείς αντιγρυππικά μετά έλα να μου τα ζητήσεις :evil:


:lol:

Λεωνίδας
08/01/2008, 14:50
δεν παθαίνω τίποτα εγώ μη φοβάσαι

λοιπόν νέα στοιχεία

X-Originating-IP: [222.88.244.63]

και με λίγο ψάξιμο...

inetnum: 222.88.0.0 - 222.89.255.255
netname: CHINANET-HA
descr: CHINANET henan province network
descr: China Telecom


Μάκης ο Κινέζος :lol: :lol: :lol:

dosko
08/01/2008, 14:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
δεν παθαίνω τίποτα εγώ μη φοβάσαι

λοιπόν νέα στοιχεία

X-Originating-IP: [222.88.244.63]

και με λίγο ψάξιμο...

inetnum: 222.88.0.0 - 222.89.255.255
netname: CHINANET-HA
descr: CHINANET henan province network
descr: China Telecom


Μάκης ο Κινέζος :lol: :lol: :lol:
Κάνει τον κινέζο :lol: :lol: :rotflmao:

makis206
08/01/2008, 14:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από dosko
Κάνει τον κινέζο :lol: :lol: :rotflmao:

Ανάθεμα και κατάλαβα :uplate:

Από την Κίνα μου την κάνανε τη δουλειά ;:confused:

Επειδή χάζεψα το Triumph το πρωί ;:eyepop:

makis206
08/01/2008, 14:54
Ξε-αγχώθηκα πάντως λίγο αφού γελάει ο Λεωνίδας που είναι γάτα σ'αυτά :D

kakofonixx
08/01/2008, 14:54
δε σου εφτανε το σπαμ στο μοτο.γρ
σπαμμαρεις και τα μαιλ των φιλων σου τωρα :lol: :lol:

φτου σου :D

gousgoun_69
08/01/2008, 14:54
:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao:

makis206
08/01/2008, 14:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από kakofonixx
δε σου εφτανε το σπαμ στο μοτο.γρ
σπαμμαρεις και τα μαιλ των φιλων σου τωρα :lol: :lol:
φτου σου :D

Πρέπει να βάλω κι εκεί ένα κοντέρ :lol: :rotflmao:

makis206
08/01/2008, 14:56
Πάω απ'το σπίτι να δω μπας και βγάλω καμμιά άκρη αν και δεν με κόβω να καταλαβαίνω γρι..:lol:

:beer: :beer:

tifoefs
08/01/2008, 14:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Πάω απ'το σπίτι να δω μπας και βγάλω καμμιά άκρη αν και δεν με κόβω να καταλαβαίνω γρι..:lol:

:beer: :beer:

Tι τα σκαλιζεις τα ρημαδια !!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Λεωνίδας
08/01/2008, 14:59
άλλαξε password γι' αρχή και ψάξου για κανένα γιο :wave2:
φώναξε το Γιάννη :wacko:

Λεωνίδας
08/01/2008, 15:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Ξε-αγχώθηκα πάντως λίγο αφού γελάει ο Λεωνίδας που είναι γάτα σ'αυτά :D αφού δεν το 'παθα εγώ, γελάω :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol:

Cpt. Haddock
08/01/2008, 15:01
ρε το χάλια, αφορμή για να ποστάρει έψαχνε πάλι :lol: :lol:

πως προλαβαίνει 4-5 φόρουμ και msn άγνωστο :wacko:

Λεωνίδας
08/01/2008, 15:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
ρε το χάλια, αφορμή για να ποστάρει έψαχνε πάλι :lol: :lol:

πως προλαβαίνει 4-5 φόρουμ και msn άγνωστο :wacko: τώρα πάει σπίτι να συνεχίσει
με πήρε απ' το δρόμο :bigcry:

kalesin
08/01/2008, 16:46
οταν ελεγα εγω προχθες οτι η σχεση του Μακη με την τεχνολογια, ειναι ιδια με αυτη του Μαχατμα Γκαντι με τους διηπειρωτικους βαλλιστικους πυραυλους....


:smokin: :smokin:






:lol: :lol: :lol: :lol:

Akatanomastos
08/01/2008, 16:50
makh peta to pc re kai pare ena tetoio, den palevese allo leme


simeiosi: ipologistis antikithiron :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


116429

zoropatra
08/01/2008, 18:37
ΡΕ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ ΑΥΤΟΣ?

ΣΕ ΣΒΗΝΩ!!!!!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


116434

675
08/01/2008, 19:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Κάτι κουλό συνέβη μόλις και ψάχνομαι, δεν έχω ιδέα τι έχει γίνει όμως με ανησυχεί !

Πριν πέντε λεπτά με πήρε ένας συνάδελφος που βρίσκεται δυο ορόφους πιο κάτω και με ρώτησε άν έστειλα τίποτα SMS μέσα απ'το πισί με το mail μου να φαίνεται, μένω με το στόμα ανοιχτό μέχρι που βλέπω και στο δικό μου κινητό το ίδιο μήνυμα που γράφει ένα "Hello" και τις επαφές μου απ'το msn !:uplate:

Μπαίνω μια στο Hotmail κι έχω λάβει κάμποσα κουλά μηνύματα με ΕΜΕΝΑ αποστολέα και που τα διάγραψα αμέσως χωρίς να τα ανοίξω, πολύ φοβάμαι ότι αυτά τα μηνύματα θα έχουν πάει σε όλους όσους έχουν και έχω το mail τους !!

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΙΣΙ ΜΟΥ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΣΤΟ, ΓΙΑ ΙΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΟΥ ΜΟΙΑΖΕΙ (απ'τα λίγα έως καθόλου που ξέρω για τα ρημαδιασμένα) Η ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΝΕΙ ΠΛΑΚΑ !!

ΜΗΝ ΤΑ ΑΝΟΙΞΕΤΕ, ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΣΤΕΙΛΑ ΤΙΠΟΤΑ !!:a21: :a21:


τι να σ πω ρε μακαρε?:confused:


η υπογραφη σου παντως ολα τα λεφτα:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

makis206
08/01/2008, 20:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από zoropatra
ΡΕ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ ΑΥΤΟΣ?
ΣΕ ΣΒΗΝΩ!!!!!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Και γαμώ τις εχεμύθιες :lol: :rotflmao: :lol:


Εγώ είμαι αλλά δεν ξέρω ποιος τά'στειλε τα mails, καλά να πάθετε για να μάθετε να με καλείτε στα μεσεντζερς πως τα λένε και να μ'έχετε να ψάχνω την παράθεση εκεί μέσα :evil:


Κόλλησες τον ιο μου ;:lol: :rotflmao:

makis206
08/01/2008, 20:36
Τώρα κατάφερα να μπω, θα κάνω ένα scan αν το βρω πως γίνεται και βλέπουμε, δεν πιστεύω ότι είναι απ'το μαραφέτι του σπιτιού αφού όντως ήταν κλειστό το μεσημέρι αλλά δεν χάνω και τίποτα να δοκιμάσω.

Δεν ομολόγησε ο κινέζος όσο έλειπα ε ;:lol: :rotflmao:

tifoefs
08/01/2008, 22:09
Μας φλομωσες στα χαλο !!!

ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ΝΑ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΕΙΣ ΚΑΠΟΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΖΩΝΙΑΝΑ !!

Παλι καποιος γυιος σου θα αλλαζει τις μπατσινες με μπατσους !!!


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

makis206
08/01/2008, 23:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από tifoefs
ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ΝΑ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΕΙΣ ΚΑΠΟΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΖΩΝΙΑΝΑ !!

Ψήνομαι νά'ρθω απο'κεί !:cool:


:rotflmao: :rotflmao:

arxaios
08/01/2008, 23:40
Ρε συντεκνάτσι, ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΣΑΙ ΛΕΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ !!!!!!!!!

ΈΜΑΘΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΙ ΣΙ ΝΑ ΣΠΑΜΜΑΡΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟΥ !!!!!!!!!!!!!!!!! :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol:

makis206
08/01/2008, 23:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
Ρε συντεκνάτσι, ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΣΑΙ ΛΕΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ !!!!!!!!!
ΈΜΑΘΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΙ ΣΙ ΝΑ ΣΠΑΜΜΑΡΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟΥ !!!!!!!!!!!!!!!!! :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol:

Συνήθισε το έρμο με τόσο πληκτρολόγισμα !:uplate:

:lol: :rotflmao:

arxaios
08/01/2008, 23:44
ARTIFICIAL INTELLIGENCE !!!!!!!!!!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Είσαι πρωτοπόρος μιλάμε ............

makis206
08/01/2008, 23:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
ARTIFICIAL INTELLIGENCE !!!!!!!!!!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
Είσαι πρωτοπόρος μιλάμε ............

Τι καθόμαστε και συζητάμε καλέ ;


Εδώ μέχρι κι SMS έστειλε !:eyepop: :a21: :a11: :alien:



:rotflmao: :rotflmao:

DimChios
09/01/2008, 00:33
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

τι μλκς εισαι??????

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Ασχολησου ρε με τη Κολέτσα κι ασε τα sms!

:evil:

makis206
09/01/2008, 07:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Ασχολησου ρε με τη Κολέτσα κι ασε τα sms!
:evil:

Πιστεύω πως ότι ερωτοτράγουδα ερμηνεύσει μέσα στη σεζόν θα είναι (κρυφο)αφιερωμένα σε μένα..:blush:


:lol: :lol:

DimChios
09/01/2008, 09:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Πιστεύω πως ότι ερωτοτράγουδα ερμηνεύσει μέσα στη σεζόν θα είναι (κρυφο)αφιερωμένα σε μένα..:blush:


:lol: :lol:


Μα ναι, σαφως, τι λές τωρα!

:rolleyes:




:a9: :a029: :a029: :a022:

makis206
09/01/2008, 09:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Μα ναι, σαφως, τι λές τωρα!
:rolleyes:


Kαλά καλά.. όταν το βλέπεις το κορίτσι να μαραζώνει θα ξέρεις.. :smokin:


:lol: :lol:

DimChios
09/01/2008, 10:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Kαλά καλά.. όταν το βλέπεις το κορίτσι να μαραζώνει θα ξέρεις.. :smokin:


:lol: :lol:


Να σαι σιγουρος οτι θα ξερω...










ΑΚΡΙΒΩΣ, τι πρέπει να κανω!

:smokin: :lol: :lol:

makis206
09/01/2008, 10:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Να σαι σιγουρος οτι θα ξερω...
ΑΚΡΙΒΩΣ, τι πρέπει να κανω!
:smokin: :lol: :lol:

Παρηγορήτρα μου εσύ :lol:

iLia
09/01/2008, 12:43
Τελικα τι συνεβει? Ιος? Ψευτο-ιος που θελει μονο αλλαγη password?


Μιλα ρε :evil:

makis206
09/01/2008, 12:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από iLia
Τελικα τι συνεβει? Ιος? Ψευτο-ιος που θελει μονο αλλαγη password?
Μιλα ρε :evil:

Ιδέα δεν έχω ο έρμος, πως με μπλέξανε έτσι με τα τεχνολογικά εμένανε ;:bigcry:

Έκανα ένα σκανάκι στο πισί μου εγώ και δεν βρήκε τίποτα, απο'κεί και πέρα γράψε αγρίμης :lol:

iLia
09/01/2008, 12:54
Το pass το αλλαξες υποθετω. Οποτε μηπως ηταν ο κλασσικος ψευτο-ιος του Messenger?




Τελευταια κυκλοφορουν πολυ αυτα



if anybody sends you a hyperlink via msn for free-offers-for-you .com do not click it

it takes you to a site called blockdelete where it will tell you who has blocked you on msn

DO NOT ENTER ANY DETAILS

if anyone you know is infected by this virus then please inform them that they need to immediately change their live messenger password.

1. Visit http://login.live.com to change the password
2. Click "Sign In" to sign in to your account
3. After you sign in, click on "Credentials" link
4. On the next page click "Change your password"
5. Follow the instructions to change your password (you will need to know your current Windows Live ID Password)


*quoted from tg007


Το link μπορει να ειναι διαφορετικο ...κυκλοφορουν τουλαχιστον 10 διαφορετικα.

makis206
09/01/2008, 13:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από iLia
Το pass το αλλαξες υποθετω. Οποτε μηπως ηταν ο κλασσικος ψευτο-ιος του Messenger?

Κάτι τέτοιο φαντάζομαι κι εγώ !(όχι πως ήξερα ότι υπήρχε αλλά για να το λες.. :lol: )

Αυτό που μου έκανε εντύπωση όμως είναι πως ανακάτεψε και τα κινητά τηλέφωνα αυτό το διαβολάκι, και σε εμένα αλλά και στον συνάδελφό μου μας ήρθε το ίδιο SMS ενώ κανείς από τους υπόλοιπους που είχα στις επαφές μου στο Hotmail δεν έλαβε κάτι..

Ρε λες να είναι απ'το site της Cosmote που έχω κάνει sign για να στέλνω δωρεάν SMS στους πελάτες της δουλειάς ;:look:

Πλάκα πλάκα έχει κι εκεί μέσα χώρο για να στέλνεις και να λαμβάνεις mail, για μισό επιστρέφω.. :uplate:

iLia
09/01/2008, 13:07
Στην Cosmote ομως εχεις αλλο pass απο αυτο του Messenger (αν δεν το αλλαξες).

Ασχετο..το mobile MSN στην Ελλαδα δουλευει? Γιατι εξω ο ιος *σπαμαρει* και μεσω mobile MSN.

*Θα αναφερω την περιπτωση σου στο φορουμ που ανεφερα (tg007) μηπως και πουν κατι αυτοι ( που ψαχνονται μονιμα)

makis206
09/01/2008, 13:12
Α γεια σου κάτι βρέθηκε ! Η δουλειά έχει γίνει απο'κει μέσα μάλλον και όχι απ'το msn.

Είναι μια σελίδα της Cosmote που κάνοντας sign in με το κινητό σου (Cosmote φαντάζομαι μόνο) σου δίνει τη δυνατότητα να στέλνεις μέχρι 10 δωρεάν SMS την ημέρα και σου δίνει και λογαριασμό για mail, αυτή η σελίδα χρησιμοποιείται σχεδόν καθημερινά από μένα αφού στέλνω SMS για ενημέρωση στους πελάτες μας για την παραγγελία τους κι επειδή έχουμε ανοίξει δύο λογαριασμούς -εγώ και ο συνάδελφός μου δηλαδή δίνοντας και τα κινητά μας για sign in- λάβαμε και δυο μηνυματάκιαααααα...:lol:

Το mail εκείνης της σελίδας δεν το δουλεύω ποτέ (ναι γιατί δουλεύω του msn..:lol: ) αλλά να που μας την έκανε τη λαχτάρα το ρημάδι ! Έλαβα κι εκεί ένα περίεργο εισερχόμενο (ενώ δεν είχα λάβει ποτέ κανένα εδώ και 1-2 χρόνια) και φαντάζομαι ότι εκείνο μας την έκανε τη δουλειά.

Τελικά εγώ η που είμαι και γ@μώ τους χακεράδες ή που έχω το ένστικτο του Σέρλοκ κι ακόμα καλύτερο λέμε :smokin:


:lol: :rotflmao:

σόρρυ και για την αναστάτωση ε ! :beer:

λες και σας χάλασε λίγο σπαμ.. :lol:

makis206
09/01/2008, 13:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από iLia
*Θα αναφερω την περιπτωση σου στο φορουμ που ανεφερα (tg007) μηπως και πουν κατι αυτοι ( που ψαχνονται μονιμα)

Χαρά μου να γίνω το πειραματόζωό σας !:cool:


:lol: :beer: :lol:

iLia
09/01/2008, 13:23
Ναι ρε Μακη αλλα αφου σαν mail δεν το δουλευεις ποτε τοτε στους contacts σου του Hotmail ( msn) πως σταλθηκε? Και αφου λες οτι το υποπτο mail τωρα το ειδες..πως την εκανε τη ζημια αφου εσυ μολις τωρα το ανοιξες (αν το ανοιξες)?

makis206
09/01/2008, 13:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από iLia
Ναι ρε Μακη αλλα αφου σαν mail δεν το δουλευεις ποτε τοτε στους contacts σου του Hotmail ( msn) πως σταλθηκε? Και αφου λες οτι το υποπτο mail τωρα το ειδες..πως την εκανε τη ζημια αφου εσυ μολις τωρα το ανοιξες (αν το ανοιξες)?

Όταν είχα ανοίξει τον λογαριασμό στο site της Cosmote είχα περάσει (ο συνάδελφος το είχε κάνει βασικά) τις επαφές του msn μέσα εκεί μπας και το χρησιμοποιούσα κι αυτό σαν mail μου απλά δεν ασχολήθηκα ποτέ με το mail της Cosmote γι'αυτό και δεν είχα δει μέσα το εισερχόμενο που ήρθε χτες το μεσημέρι (μόλις έλαβα και το SMS φαντάζομαι) και το είδα μόλις..

Απ'την άλλη πάλι παραξενεύομαι γιατί τότε που κάναμε τις καταχωρήσεις δεν είχα τη διεύθυνση του zoropatra ενώ έλαβε κι αυτός mail από μένα χτες τώρα που το θυμήθηκα..:uplate:

Παράξενα πράγματα.. πάντως μπορώ να εγγυηθώ ότι αυτό το spam mail το έλαβα και στην Cosmote αλλά και στο msn !

Τώρα η κατάσταση μοιάζει να ανακατεύεται αρκετά αφού το κινητό μου το έχω καταχωρήσει μόνο στην cosmote και τον zoropatra μόνο στο msn..:dizzy:

Daemon
09/01/2008, 13:34
tg007.. :uplate: εισαι ακομα εκει..? :wacko: Πες ενα γεια στον err0r και στον ozzy :beer:

Πω.. τι μου θυμησες.. :alien:

Cpt. Haddock
09/01/2008, 13:36
:rolleyes:

ρε μακι



έλεος... :a4: :a16: :a018:

iLia
09/01/2008, 13:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από Daemon
tg007.. :uplate: εισαι ακομα εκει..? :wacko: Πες ενα γεια στον err0r και στον ozzy :beer:

Πω.. τι μου θυμησες.. :alien:

Γιατι ρε? Κουλα δεν εχεις? Αει στο διαολο ρε που σε παρακαλαω 2 χρονια τωρα να περασεις να πεις ενα γεια και απο εκει και απο τον Tarnt :bigcry: ..γραμματεας σου εχω καταντησει (Hey ili, hows Dae? Hey ili, is Dae ok? Hey ili, you still hear from Dae?)

ΝΟΥΜΕΡΟ :yuck:


(vsixc.....you'll find ozzy there along with most of tg..err0r is forever busy with updating the forum ad I never get to actually see him in chat and i'll be damned if I open a thread to say 'Dae says hello'.)


Μακη....με μπερδευεις :sad:

Daemon
09/01/2008, 13:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από iLia
Γιατι ρε? Κουλα δεν εχεις? Αει στο διαολο ρε που σε παρακαλαω 2 χρονια τωρα να περασεις να πεις ενα γεια και απο εκει και απο τον Tarnt :bigcry: ..γραμματεας σου εχω καταντησει (Hey ili, hows Dae? Hey ili, is Dae ok? Hey ili, you still hear from Dae?)

ΝΟΥΜΕΡΟ :yuck:


(vsixc.....you'll find ozzy there along with most of tg..err0r is forever busy with updating the forum ad I never get to actually see him in chat and i'll be damned if I open a thread to say 'Dae says hello'.)


Μακη....με μπερδευεις :sad:

Καλα ντε.. μη βαρας.. :uplate: :dizzy:

:lol: :lol:

iLia
09/01/2008, 13:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από Daemon
Καλα ντε.. μη βαρας.. :uplate: :dizzy:

:lol: :lol:

"Δωδεκαααααααααα, και ουτε ενα τηλεφωνημαααααααα"









*σορρυ για το σπαμ Μακη :rolleyes:

makis206
09/01/2008, 13:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
:rolleyes:
ρε μακι
έλεος... :a4: :a16: :a018:

Ρε Ηλία εγώ διάγραψα τα μηνύματα, έκανα τον έλεγχό μου στο pc κι αφού όλα είναι οκ δεν ασχολούμαι άλλο, την iLia προσπαθώ να κατατοπίσω κάπως μπας βγει καμμιά άκρη.. κοινωνικό έργο επιτελώ..:lol:

Όπως έγραφα αυτό το ποστ έπεσε και τηλέφωνο από έναν φίλο που είναι προγραμματιστής, του εξήγησα στα γρήγορα την κατάσταση και κατέληξε ότι πρόκειται για ιουλάκι στο pc της δουλειάς οπότε μάλλον τέλος στο θέμα..

:beer:

Cpt. Haddock
09/01/2008, 13:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από iLia
*σορρυ για το σπαμ Μακη :rolleyes:


:rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao:

makis206
09/01/2008, 13:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
:rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao: :bigcry:

Καθαρότατος :a27:

:o


:lol: :a22: :lol:

iLia
09/01/2008, 13:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
:rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao:

Α, ολα κι ολα. Εμενα με μαθανε ( βλεπε κουλοχερη Daemon) να μην σπαμαρω :lol:

Λεωνίδας
09/01/2008, 13:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
:rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: +1 :bigcry: :bigcry:

kalesin
09/01/2008, 14:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
........έναν φίλο που είναι προγραμματιστής, του εξήγησα στα γρήγορα την κατάσταση .......


εδω ειναι που χρειαζονται τα γελια καπετανιο μου....


:lol: :lol: :bawl: :lol: :lol: :bawl: :rotflmao: :bawl: :lol: :lol: :bawl: :lol: :lol:

Λεωνίδας
09/01/2008, 14:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Όπως έγραφα αυτό το ποστ έπεσε και τηλέφωνο από έναν φίλο που είναι προγραμματιστής, του εξήγησα στα γρήγορα την κατάσταση

καημένε Γιάννη τι τραβάς :( :( :(


Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
και κατέληξε ότι πρόκειται για ιουλάκι στο pc της δουλειάς οπότε μάλλον τέλος στο θέμα..

:beer: και 'γω έτσι θα σου 'λεγα γιατί αν ήταν στου σπιτιού θα με φώναζες να το φτιάξω :rotflmao: :lol: :rotflmao:

makis206
09/01/2008, 14:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalesin
εδω ειναι που χρειαζονται τα γελια καπετανιο μου....:lol: :lol: :bawl: :lol: :lol:

Όταν λέω στα γρήγορα να με πιστεύεις, το "λεπτομερέστατα" να φοβάσαι :evil:

:lol: :rotflmao: :lol:

VegasKitty
09/01/2008, 14:10
Μακη ειμαπε οτι εισαι αρχι-σπαμμεροβιος αλλα οχι και στα μαιλ μας :hypnotize




Και για να μην ξεχαστω.....


Αρχικά δημιουργήθηκε από iLia


*σορρυ για το σπαμ Μακη :rolleyes:



:rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry:



Να σαι καλα που μας εκανες να γελασουμε!!

makis206
09/01/2008, 14:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
και 'γω έτσι θα σου 'λεγα γιατί αν ήταν στου σπιτιού θα με φώναζες να το φτιάξω :rotflmao: :lol: :rotflmao:

Ήταν κλειστό εκείνηνέ την ώρα !:a25: :a22: :lol:

makis206
09/01/2008, 14:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από VegasKitty
Να σαι καλα που μας εκανες να γελασουμε!!

Τι γελάτε μωρέ ;:a21:

Απ'όταν μπήκατε ξέφυγε το θρεντ απ'την ομαλή ροή του !:a24:


:lol: :lol:

(όχι ότι παραπονιέμαι βέβαια... :wacko: ):lol:

yannis24
09/01/2008, 14:58
Διαβαστε το παρακάτω, αναφερει αναλυτικα τι γινεται...





The malware is being introduced by MSN Messenger files posing as pictures, mostly seeming to come from known acquaintances.

The files are a new type of Trojan that has snared several thousand PCs for a bot network within hours of its launch earlier on Nov. 18 and is being used to discover VNCs-remote PC connections-as a means of increasing its growth vector.

The eSafe CSRT (Content Security Response Team) at Aladdin-a security company-detected the new threat propagating around noon EST on Nov. 18. At 18:00 UTC (Coordinated Universal Time), eSafe had detected 1 operator and more than 500 on-command bots in the network. Less than three hours later, or by 2:30 EST, when eWEEK spoke with Ofer Elzam, eSafe director of product management, the number had soared to several thousand PCs and was growing by several hundred systems per hour.

eSafe is monitoring the IRC channel used to control the botnet. The only inhabitants of the network besides the operator are in fact infected PCs.



The Trojan is an IRC bot that's spreading through MSN Messenger by sending itself in a .zip file with two names. One of the names includes the word "pics" as a double extension executable-a name generally used by scanners and digital cameras: for example, DSC00432.jpg.exe. The Trojan is also contained in a .zip file with the name "images" as a .pif executable-for example, IMG34814.pif.

The files are infiltrating new systems by using either known contacts from which the Trojan has harvested instant messaging names, as well as from the systems of unknown users.

The infection vector-an IM program-isn't new. But the Trojan is the first that eSafe has tracked that has tried to scan for VNC (Virtual Network Computing) instances, likely in order to multiply the botnet's number of connections.

Elzam said that the Trojan shares common characteristics with other Trojans, looking like "a flexible Swiss Army knife" with multiple processes to steal passwords, to spread the infection and to deliver spam, for example.

zoropatra
09/01/2008, 16:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206



Κόλλησες τον ιο μου ;:lol: :rotflmao:





:eyepop: :eek: :eyepop: :eek: :hypnotize :uplate: :bawl: :bawl: :bawl: :bawl: :bawl:

zoropatra
09/01/2008, 16:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από yannis24
Διαβαστε το παρακάτω, αναφερει αναλυτικα τι γινεται...





The malware is being introduced by MSN Messenger files posing as pictures, mostly seeming to come from known acquaintances.

The files are a new type of Trojan that has snared several thousand PCs for a bot network within hours of its launch earlier on Nov. 18 and is being used to discover VNCs-remote PC connections-as a means of increasing its growth vector.

The eSafe CSRT (Content Security Response Team) at Aladdin-a security company-detected the new threat propagating around noon EST on Nov. 18. At 18:00 UTC (Coordinated Universal Time), eSafe had detected 1 operator and more than 500 on-command bots in the network. Less than three hours later, or by 2:30 EST, when eWEEK spoke with Ofer Elzam, eSafe director of product management, the number had soared to several thousand PCs and was growing by several hundred systems per hour.

eSafe is monitoring the IRC channel used to control the botnet. The only inhabitants of the network besides the operator are in fact infected PCs.



The Trojan is an IRC bot that's spreading through MSN Messenger by sending itself in a .zip file with two names. One of the names includes the word "pics" as a double extension executable-a name generally used by scanners and digital cameras: for example, DSC00432.jpg.exe. The Trojan is also contained in a .zip file with the name "images" as a .pif executable-for example, IMG34814.pif.

The files are infiltrating new systems by using either known contacts from which the Trojan has harvested instant messaging names, as well as from the systems of unknown users.

The infection vector-an IM program-isn't new. But the Trojan is the first that eSafe has tracked that has tried to scan for VNC (Virtual Network Computing) instances, likely in order to multiply the botnet's number of connections.

Elzam said that the Trojan shares common characteristics with other Trojans, looking like "a flexible Swiss Army knife" with multiple processes to steal passwords, to spread the infection and to deliver spam, for example.


αν ηταν ευκολο με λιγα λογια στα ελληνικα......αν ειναι ευκολο ετσι για να ξερουμε περιπου τι γινεται......

tifoefs
09/01/2008, 17:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από zoropatra
αν ηταν ευκολο με λιγα λογια στα ελληνικα......αν ειναι ευκολο ετσι για να ξερουμε περιπου τι γινεται......

Tι να ξερεις !!

Αν κολλησεις θες χαρακιρι μετα, κιτα το Μακη τι επαθε !!

Γεμισε ασφαλεια !



:rotflmao: :rotflmao: