PDA

View Full Version : "Καλλυντικα" για το μωρο σας?



Jet Li
15/11/2004, 16:46
Τι χρησιμοποιειτε για την περιποιηση της μοτο σας? Ας αναφερει ο καθενας τι χρησιμοποιει / αν χρησιμοποιει , κατι για να καθαριζει/ γυαλιζει τις ζαντες, κινητηρα , εξατμισεις , τεποζιτα κλπ...

γενικα αναφερετε τι βαζετε συνηθως για τις μεταλικες επιφανειες και τι για πλαστικα , ζελατινες.....

απο οτι μου εχουν πει , καλη δουλεια ως προς τον καθαρισμο ζαντας ,κινητηρα κανει το παραφινελαιο .... περιμενω τις γνωμες σας :smokin:

gdevelek
15/11/2004, 17:15
Πρόκειται για εξαιρετικά ενδιαφέρον θέμα, περιμένω και εγώ να ακούσω τους έμπειρους μηχανόβιους.

Πού επιτέλους βάζει κανείς σιλικόνη, πού σπρέυ κεριού, πού wd40, πού παραφινέλαιο/πετρέλαιο κλπ. κλπ., αλλά και πώς?!



Διαφωτείστε μας! :dizzy:

gdevelek
15/11/2004, 17:17
Επίσης, η (σχετικά καινούρια) αλυσίδα μου έχει σημάδια σκουριάς μετά από 2.5 μήνες ακινησίας λόγω ατυχήματος, τι μπορώ να κάνω;;;

Και να φανταστείτε ότι βρίσκεται σε σημείο που δεν βρέχεται...

adam_tsouk
15/11/2004, 17:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
Επίσης, η (σχετικά καινούρια) αλυσίδα μου έχει σημάδια σκουριάς μετά από 2.5 μήνες ακινησίας λόγω ατυχήματος, τι μπορώ να κάνω;;;

Και να φανταστείτε ότι βρίσκεται σε σημείο που δεν βρέχεται...








Γρασσο!!!!!!!!!

gdevelek
15/11/2004, 18:01
Μάλλον έπρεπε να ρωτήσω "τι μπορώ να κάνω πέρα από το προφανές που ήδη κάνω όπως κάθε ιδιοκτήτης μηχανής, δηλαδή να βάζω γράσσο".

Υπάρχει κάτι που να αφαιρέσει τη σκουριά, μετά, ίσως, από κάποιο τρίψιμο στα "χτυπημένα" σημεία;

Θάνος
15/11/2004, 18:50
Εγώ αυθαιρετώντας, με φόβο για τυχόν ζημιά και χωρίς καμμία ιδέα για το αποτέλεσμα, γυάλισα την εξάτμιση με γυαλιστικό για τα ασημικά. You know... τα ασημικά τα σερβίτσια...

Τώρα... αν δεν έχεις καθρέφτη, μπορείς να ξυριστείς στην εξάτμιση μου! :D

Παραφινέλαιο μου σύστησε και ο μηχανικός μου για όλες τις παντός τύπου μπιχλιασμένες επιφάνειες. Βέβαια πριν το μηχανικό μου το έχουν πει και πολλοί άλλοι εδώ μέσα...

Το πρόβλημα είναι ότι οι φαρμακοποιοί για κάποιο λόγο δεν γουστάρουν να μου το δώσουν... Σε δύο φαρμακεία στη γειτονιά μου που το ζήτησα μου απάντησαν με προκλητική αδιαφορία ότι δεν έχουν.

Να τους καεί το βίντεο. :smokin:

Τη δικιά μου μηχανή προσπαθώ να την κρατάω σε αστραφτερή κατάσταση. Αν και πότε πότε την πετάω σε κανένα χαντάκι με 150 χλμ/ώρα και την κάνω κώλο... Ωστόσο στη συνηθισμένη της κατάσταση αρκεί να βουτήξω ένα πανί στο τεπόζιτο για να καθαρίσω τις ζάντες από τα χοντρά και μετά με ένα στεγνό γίνονται μια χαρά...

Στα πλαστικά βάζω αλοιφή.

Ο Τανάσης όμως μάλλον ξέρει καλύτερα απ'αυτά...

Jet Li
15/11/2004, 18:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από Thanos_
Το πρόβλημα είναι ότι οι φαρμακοποιοί για κάποιο λόγο δεν γουστάρουν να μου το δώσουν... Σε δύο φαρμακεία στη γειτονιά μου που το ζήτησα μου απάντησαν με προκλητική αδιαφορία ότι δεν έχουν.

Να τους καεί το βίντεο. :smokin:

Στα πλαστικά βάζω αλοιφή.

Ο Τανάσης όμως μάλλον ξέρει καλύτερα απ'αυτά...


Εγω πηρα απο το πρακτικερ παραφινελαιο , αλλα θα συμφωνησω μαζι σου ... να τους καει το βιντεο! :D

Στα πλαστικα βαζεις καποια συγκεκριμενη μαρκα ή οτι κατσει? (μαρκα?)

Τανασης? Who is Τανασης? :look:

Θάνος
15/11/2004, 19:15
Τανάσης is dirtymoto!

Αλοιφή βάζω της 3Μ με το κίτρινο καπάκι. Αλλά αυτή μόνο γυαλίζει. Με ψιλογδαρσίματα δεν κάνει και πολλά. Νομίζω αυτή με το άσπρο καπάκι είναι καλύτερη για να αφαιρείς και τις ατέλειες.

Εγώ δεν είμαι ο πιο κατάλληλος να σου πω για προϊόντα γιατί δεν την αφήνω ποτέ να βρωμίσει πολύ ή να θαμπώσει το χρώμα της. Κάθομαι σαν τον σπαστικό όλη την ώρα με τα πανάκια μου και το πετσί και την καθαρίζω, οπότε δεν έχω και πολλές απαιτήσεις από αλοιφές και καθαριστικά...

Πράκτικερ ε; Δεν θα το φανταζόμουνα... :wacko:

adam_tsouk
15/11/2004, 22:13
Προσωπικά χρησιμοποιώ (και στο μοτό και στο αυτό!) προιόντα της armor all (ή κάπως έτσι) ξέρετε μωρέ.... αυτό με έναν βίκινγκ :hypnotize απ' έξω!!!!!!!!

Είμαι ικανοποιημένος αλλά με γρατζουνιές καλό θα είναι να έχεις φιλές και χοντρές αλοιφές..... τρίψιμο και ξανά τρίψιμο κτλ κτλ....

ουφ, με κούρασε!!

GST
16/11/2004, 07:40
ΖΑΝΤΕΣ:οντωσ το παραφινελαιο κανει καλη δουλεια ,ενα καλο κολπακι για να μην τριβεις 1 ωρα την ζαντα για να καθαρισει ειναι το εξης: μολις την πλυνεις την ψεκαζεισ με ενα σπρευ σιλικονεις χωρις να την σκουπισεις ...αυτη κανει ενα λεπτο στρωμα πανω στη ζαντα με αποτελεσμα ολεσ οι μαυριλες απο την αλυσιδα δεν κολλανε πανω στη ζαντα αλλα πανω στη σιλικονη....στο επομενο πλησιμο δεν μπορειτε να φανταστητε ποσο ευκολα φευγουνε..
ΠΛΑΣΤΙΚΑ:ψεκαζεις τα πλαστικα με σπρευ σιλικονης ..το καλυτερο και πιο καθαρο που εχω βρει στην ελληνικη αγορα ειναι της SONAX αοσμο εντελως και αφηνει και τα λιγοτερα καταλοιπα....αφου ψεκασεις αφηνεις λιγη ωρα να ποτισει το πλαστικο και μετα με ενα πανακι περνεις οτι απομεινε για να μην κολλησει ολη η σκονη επανω.
ΑΛΥΣΙΔΑ: εχει βγαλει η AFAM ενα καλο σετ καθαρισμου δεν το εχω δοκιμασει αλλα εχω ακουσει καλα λογια απο ενα φιλο.
ΒΑΜΕΝΕΣ ΕΠΙΦΑΝΕΙΕΣ:για αυτεσ το κερι τησ 3Μ που ειπε και ο θανος ειναι πολυ καλο για προστασια του χρωματος και για χρηση μετα απο καθε πλυσημο ...τωρα για αλοιφεσ που βγαζουν γρατζουνιεσ γνωμη μου η χρηση τουσ να ειναι 1-2 φορεσ το χρονο γιατι τρωνε το βερνικι


αυτα απο μενα:wave2:

Jet Li
23/11/2004, 19:48
ρε παιδια που μπορω να βρω την αλοιφη αυτη της 3Μ? Πηγα μια απο πρακτικερ , καρφουρ και κανα δυο αλλα μαγαζια αλλα δεν την ειχε κανεις... αμα ξερει κανεις για νοτια προαστια ή κεντρο βολευει καλυτερα...

ZazouKaravaki
24/11/2004, 12:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από Jet Li
ρε παιδια που μπορω να βρω την αλοιφη αυτη της 3Μ? Πηγα μια απο πρακτικερ , καρφουρ και κανα δυο αλλα μαγαζια αλλα δεν την ειχε κανεις... αμα ξερει κανεις για νοτια προαστια ή κεντρο βολευει καλυτερα...

Χρωματα αυτοκινητου.....

Θάνος
24/11/2004, 13:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Jet Li
ρε παιδια που μπορω να βρω την αλοιφη αυτη της 3Μ? Πηγα μια απο πρακτικερ , καρφουρ και κανα δυο αλλα μαγαζια αλλα δεν την ειχε κανεις... αμα ξερει κανεις για νοτια προαστια ή κεντρο βολευει καλυτερα...

Η 3Μ είναι στη λεωφόρο Βουλιαγμένης στο ρεύμα προς Ηλιούπολη, λίγο μετά την πλατεία Καλογήρων αν θυμάμαι καλά στο αριστερό σου χέρι.

afrotwin
24/11/2004, 15:06
peripioisi tis mixanis ti simeni gia merikous edo mesa na gializi to mixanima mpas ke vgi kamia gkomena?
i profilaksi apo ta kerika fenomena gia na anteksi perisotero sto xrono i omorfia ke af8entikotita ton xromaton ke ton ilikon
????????????????????????????????????????????????????

mia kali prolipsi gia tin mixani ton ximona ine kalo plisimo ke perasma me xontro keri oles tis vamenes ke metalikes epifanies
ke den pirazoume tin mixani gia poli kero mexri to epomeno plisimo me sampouan keriou ke perasma pali me xontro keri

to xontro keri to aplonoume stin mixani me ena sfougkari ke otan stegnosi to ka8arizoume trivoume me ena poli malako pani gia ta xromata ke na oti nane gia ta ipolipa metala

min vazete kanena proion pano sta plastika katastrefonte
idika afto to al morol me ton viking ti diaolo ine me silikoni pou ipoti8ete prostatevi ine noumero ena gia tin katastrofi ton plastikon tis mixanis me ton kero 8amponoun ke meta kserenonte
an 8elete prosorina na gializoun valte ligo baby oil se ena pani ke perasteta den iparxi prostasia sovari gia ta plastika se kanena proion ke merika pou ta vafoun ine akoma pio xirotera
afisteta opos exoun mono me to plisimo pio poli 8a anteksoun ston kero

i gialistikes alifes ine esxati lisi min tis protimate aferoun to verniki apo tin vafi
ke an ine ke me xontro smirigdi afinoun ke psiles grames sto xroma
to xroma katastrefete ke me ena aplo pani an to trivoume epimona epano sto ntepozito poso malon an tou valoume ke proionta pou prosferoun trivi

an xriasti na ka8arisoume ena simio kapiou nikel as poume na to kanoume mono sto simio pou xriazete gia na figi mia skouria i kati alo ke oxi se oli tin epifania ke eki aferoume strosis tou nikel ke to katastrefoume

to nero tis vrisis to aferoume mono me nero
an mas vreksi tin mixani o gitonas pou eplene to amaksi tou afou ton skotosoume rixnoume ke emis nero ke otan ine igro to ntepozito as poume to skoupizoume me ena petsi
to nero tis vrisis exi pola alata ke an skoupizoume stegnes kilides ine san na trivoume to simio me alati ke kani grames

to nero tis vroxis den exi alata min to fovaste
mono kamia fora exi amo tote na to fovaste
eki katavrexoume oloi tin mixani ke meta plenoume

gia tin alisida exoume kata kerous katevasi terastia kimena an psaksete 8a ta vrite
an prokite gia skouria antiskouriako sprai ke ena malako sirmatino vourtsaki sini8os exi xalkines trixes ke taktiko perasma me sprai analogos tin alisida an ine o-ring i oxi

xifias
25/11/2004, 13:10
δε με λε ρε αφρικανε, ποιο χοντρο κερι εννοεις?

δηλαδης εσυ με τι πλενεις το μοτορι σου, με νερο απεσταγμενο??

:confused:

εγκω που πλενει με νερο βρυσης θα χαλασι μοτορι??????

και πως θα καθαρισω τις ακτινες που βαζω στην αλυσιδα βαλβολινες και τις εχω κανει μ#@*$???:bigcry:

angels_gr
25/11/2004, 15:31
Εγώ όταν θέλω να βγάλω γράσα που πετάει η αλυσίδα από το πίσω ψαλίδι και τον πίσω τροχό, χρησιμοποιώ σπρέι για τα λίπη που καθαρίζουν τους οικιακούς φούρνους. Το ΟΚΙ αν θυμάμαι καλά. Είναι καυστικό αλλά πιστεύω ότι βγάζει λίπη και δεν κάνει ζημιά στα μέταλλα. :confused:

Για τα πλαστικά, αφού πλύνω την μηχανή την αλείφω με σπρέι για τα έπιπλα. Το Overlay. Πιο γυαλιστερά δεν γίνεται. Το Overlay είναι ιδικά για έπιπλα τα οποία είναι πιο ευαίσθητα από τα πλαστικά και έτσι πιστεύω ότι δεν κάνει κακό. Επίσης βοηθάει αρκετά στο να βγαίνουν ευκολότερα τα μυγάκια.

Τέλος, για την αλυσίδα χρησιμοποιώ μόνο το σπρέι Wax της Castrol. Είναι το μόνο που έχω δοκιμάσει χωρίς να στάζει. Όσα έχω δοκιμάσει μου λερώνουν το ψαλίδι και τον τροχό.

afrotwin
25/11/2004, 15:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από xifias
δε με λε ρε αφρικανε, ποιο χοντρο κερι εννοεις?

δηλαδης εσυ με τι πλενεις το μοτορι σου, με νερο απεσταγμενο??

:confused:

εγκω που πλενει με νερο βρυσης θα χαλασι μοτορι??????

και πως θα καθαρισω τις ακτινες που βαζω στην αλυσιδα βαλβολινες και τις εχω κανει μ#@*$???:bigcry:

filarako ipame sampouan me keri ke nero vrisis

ti alisida sou 8a tin petaksis me tis valvolines pou vazis
tis valvolines tis petai apo pano tis i alisida sto proto xiliometro ine san na min vazis tipota
to pio kalo ine to sprai wax pou vazi ke o filos apo pano

pigene opoudipote exoun kalintika motosikleton ke zita xontro keri xoris gialistiko exi ke sto praktiker mias germanikis eterias kalo ine

afrotwin
25/11/2004, 15:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από angels_gr
Εγώ όταν θέλω να βγάλω γράσα που πετάει η αλυσίδα από το πίσω ψαλίδι και τον πίσω τροχό, χρησιμοποιώ σπρέι για τα λίπη που καθαρίζουν τους οικιακούς φούρνους. Το ΟΚΙ αν θυμάμαι καλά. Είναι καυστικό αλλά πιστεύω ότι βγάζει λίπη και δεν κάνει ζημιά στα μέταλλα. :confused:

Για τα πλαστικά, αφού πλύνω την μηχανή την αλείφω με σπρέι για τα έπιπλα. Το Overlay. Πιο γυαλιστερά δεν γίνεται. Το Overlay είναι ιδικά για έπιπλα τα οποία είναι πιο ευαίσθητα από τα πλαστικά και έτσι πιστεύω ότι δεν κάνει κακό. Επίσης βοηθάει αρκετά στο να βγαίνουν ευκολότερα τα μυγάκια.

Τέλος, για την αλυσίδα χρησιμοποιώ μόνο το σπρέι Wax της Castrol. Είναι το μόνο που έχω δοκιμάσει χωρίς να στάζει. Όσα έχω δοκιμάσει μου λερώνουν το ψαλίδι και τον τροχό.

filarako ta proo8itika aeria tou spray 8a sou ta dialisoun ta plastika pio kala ine na vazis overlay me keri gia epipla
ke malista isos ine kali idea
afti tin siskevasia pou anigis apla to kapaki ke xinis (meta sinxoriseos) to igro sto pani
to wax ine kali idea ke kani gia oles tis alisides ke ego afto vazo

tora gia to oki
:lol:
ena exo na po 8a diksi

xifias
26/11/2004, 00:37
ti alisida sou 8a tin petaksis me tis valvolines pou vazis
tis valvolines tis petai apo pano tis i alisida sto proto xiliometro ine san na min vazis tipota

Εδω αφρικανακι μου σε επιασα αδιαβαστο

η βαλβολινη και ακομα καλυτερα το λαδακι κινητηρα ειναι οτι καλυτερο για την αλυσιδα.Αρκει να βαζεις καθε 200χλμ ας πουμε η οποτε τη δεις οτι παει να στεγνωσει και θα εχεις την ιδια αλυσιδα για πολυ πολυ καιρο.

εχεις παντα πεντακαθαρη αλυσιδα και με το καλυτερο λιπαντικο πανω της.Απλα η βρωμα μαζι με το λαδι συγκενρωνεται στη μοτο,

τα σπρει μπορει να ειναι πιο κολλωδη αλλα σα λιπανση ειναι κατωτερα

οταν ακουω τα χιλιομετρα που βγαζουν καποιοι με την αλυσιδα τους, εγω απλα γελαω

το τιμημα ειναι οτι δεν θα χεις μια πεντακαθαρη μοτοσυκλετα






:rotflmao:

afrotwin
26/11/2004, 09:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από xifias
ti alisida sou 8a tin petaksis me tis valvolines pou vazis
tis valvolines tis petai apo pano tis i alisida sto proto xiliometro ine san na min vazis tipota

Εδω αφρικανακι μου σε επιασα αδιαβαστο

η βαλβολινη και ακομα καλυτερα το λαδακι κινητηρα ειναι οτι καλυτερο για την αλυσιδα.Αρκει να βαζεις καθε 200χλμ ας πουμε η οποτε τη δεις οτι παει να στεγνωσει και θα εχεις την ιδια αλυσιδα για πολυ πολυ καιρο.

εχεις παντα πεντακαθαρη αλυσιδα και με το καλυτερο λιπαντικο πανω της.Απλα η βρωμα μαζι με το λαδι συγκενρωνεται στη μοτο,

τα σπρει μπορει να ειναι πιο κολλωδη αλλα σα λιπανση ειναι κατωτερα

οταν ακουω τα χιλιομετρα που βγαζουν καποιοι με την αλυσιδα τους, εγω απλα γελαω

το τιμημα ειναι οτι δεν θα χεις μια πεντακαθαρη μοτοσυκλετα






:rotflmao:

kitakse filarako ke ego prin 20 xronia pou den ipirxan spray gia alisides evaza valvolines tis tiganiza me graso ke ala kolpa
ala simera pou i perisoteres alisides ine o-ring ke ine klistes me to lipantiko tous ke exoun sigkekrimeni diarkia zois oti ke na rikso ego ine ligo astoxo afto pou les
ke den ine ka8olou axrista ta spray episi 8a sto po ali mia fora ta ladia den kanoun tipota ke afto pou vlepis ke gializi stin alisida sou den ine ladi ala ine ala sistatika tou ladiou afto pou leme film
ala tespa opos nomizis prakse mia fora adiavasto den me epiases
gia tin akrivia den me epiases ka8olou
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ke me tis proistorikes sou texnikes sto ladoma mou 8imises ta palia kala xronia pou kikloforousan kati ladieres genikos ke itan mesa stin mpixla ke tin ladila proistorika pragmata

na ise kala
:lol:

gRim
19/06/2005, 16:21
Χεχε :D Ξέρω ότι ξεθάβω ένα αρκετά παλιό thread αλλά δεν άξιζε να ανοίξω καινούρια συζήτηση..

Ήθελα να μάθω σχετικά με τα κεριά που χρησιμοποιήτε για την προστασία και το γυάλισμα της μηχανή σας. Όλα τα κεριά που κυκλοφορούν είναι κατάλληλα για τα πλαστικά;

Αγόρασα από περιέργεια ένα που γράφει LIQUID GLAZE paste wax (κούτί με κόκκινο αυτοκόλητο και περιέχει σφουγγάρι αν το γνωρίζει κανείς) αλλά δεν ξέρω αν προορίζεται μόνο για τα μέταλλα αμαξιού. Έτσι κι αλλιώς δεν θα μου είναι άχρηστο αλλά θέλω να μάθω άπο όσους χρησιμοποιούν τέτοια προϊόντα αν υπάρχει περίπτωση να δημιουργήσει πρόβλημα.
Το κερί είναι μόνο για τα πλαστικά με "μεταλικό" χρώμα ή είναι κατάλληλο για όλα;

Αυτή την απορία είχα όλο και κάποιος θα γνωρίζει
:)

:sun: :beer:

paokpatra
19/06/2005, 20:01
ΤΟ ΚΕΡΙ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΒΑΜΕΝΕΣ ΕΠΙΦΑΝΕΙΕΣ ΕΙΤΕ ΜΕΤΑΛΟ ΕΙΤΕ ΠΛΑΣΤΙΚΟ

sonic22
19/06/2005, 22:46
εχω ενα dt.
οποτε το πλενω (πολυ σπανια) το πλενω με νερο,κουβα και σαμπουαν (2σε1).
εχω φιλους που ειναι "ψηρες " με την εξωτερικη εμφανηση της μηχανης τους..
παντα αναρωτιομουν τι αγωνιες εχουν και τι σκευτονται οταν ειναι να πληνουν την μηχανη τους.

τωρα καταλλαβα... και ανατρηχισα...

σε οτι αφορα παντος την αλλησιδα εχω να πω πως καλυτερο απο το sprey αλησιδας ειναι το αδιαβροχο γρασο αλλα ειναι πανακριβο..
τα λαδια δεν κανουν δουλεια γιατι αφηνουν μονο ενα φιλμ προστασιας (οπως σωστα λεει ο afro) το οποιο δεν κανει τιποτα και γεμιζει τον κοσμο με πιτσιλιες...

παντα μετα απο βροχη ή πλησημο να λαδονετε τις ντιζες, την αλυσιδα και οτι αλλο κινητε και βραχικε.. (χωρις ομως υπερβολες)

και τελος να σας πω οτι τα πλαστικα και τα χροματα καταστρεφωντε απο τον ηλιο και τις πτωσεις...

καλα πλυσηματα!! (μπρρρρρ :uplate: :uplate:)

:beer: :sun: :beer:

xtzanos
21/06/2005, 11:22
Με τα μυγακια ρε παιδια τι κανετε. Κατι ακουσα οτι αφηνεις βρεγμενη χαρτοπετσετα επανω και μαλακωνουν. Καμια αλλη ιδεα?

OldMan
21/06/2005, 11:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από xtzanos
Με τα μυγακια ρε παιδια τι κανετε. Κατι ακουσα οτι αφηνεις βρεγμενη χαρτοπετσετα επανω και μαλακωνουν. Καμια αλλη ιδεα?

:wave2: :wave2: :wave2:

Αποφεύγεις να κινείσαι κοντά στην δύση του ήλιου !!!!

:wave2: :beer: :wave2:

gmakris
21/06/2005, 12:16
Μια αλλη ιδεα ειναι να καταβρεχεις με ζεστο νερο και το αφηνεις 1 λεπτο να "μαλακωσει". Στη συνεχεια, ξεπλενεις παλι με ζεστο νερο και τριβεις απαλα με την παλάμη (γυμνο χερι).

Σκουπιζεις απαλα με βαμβακερο φανελάκι....

(εαν βαζεις κερι θα πρεπει να ξαναπερασεις)

makaronachis
21/06/2005, 23:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από xtzanos
Με τα μυγακια ρε παιδια τι κανετε. Κατι ακουσα οτι αφηνεις βρεγμενη χαρτοπετσετα επανω και μαλακωνουν. Καμια αλλη ιδεα?
Εγώ πάντως κρατάω ένα aeroxol και τα ψεκάζω!

xtzanos
22/06/2005, 09:18
Και γω θα παρω μυγοσκοτωστρα, να μαστιγωνω τ΄ αλογα και να βαραω τις μυγες.

Meni0s
22/06/2005, 11:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από xtzanos
Και γω θα παρω μυγοσκοτωστρα, να μαστιγωνω τ΄ αλογα και να βαραω τις μυγες.
ή τυλίγουμε την μοτο μας με κουνουπιέρα :)

pavlaras1
23/07/2005, 20:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από Jet Li
ρε παιδια που μπορω να βρω την αλοιφη αυτη της 3Μ? Πηγα μια απο πρακτικερ , καρφουρ και κανα δυο αλλα μαγαζια αλλα δεν την ειχε κανεις... αμα ξερει κανεις για νοτια προαστια ή κεντρο βολευει καλυτερα...

Μηπως ξερει κανεις που μπορω να βρω στην Θεσσαλονικη 3M καθαριστηκα?

dbandit
23/07/2005, 21:49
Aν θυμαμαι καλα πριν απο τον Σιδ. σταθμο
σε ενα καθετο στην Εγνατια-Μοναστηριου
εχει την αντιπροσωπια της 3Μ...:winka:

pavlaras1
25/07/2005, 02:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από dbandit
Aν θυμαμαι καλα πριν απο τον Σιδ. σταθμο
σε ενα καθετο στην Εγνατια-Μοναστηριου
εχει την αντιπροσωπια της 3Μ...:winka:

Ευχαριστω φιλαρακο θα παω μια βολτα αυτες της μερες να δω τι καλο εχουνε για να παρουμε.

Αν δω κατι αξιολογο που δεν το εχουμε αναφερει θα σας ενημερωσω και θα σας ανεβασω και καμια φωτο.

:wave2:

gtsiros
31/07/2005, 17:51
ΝΑ ΠΑΤΕ ΝΑ ΓΑ#$%^&*( ΟΛΟΙ


ΕΓΩ ΕΠΗΞΑ ΜΕ ΣΑΣ


ΚΑΝΕ ΑΥΤΟ ΚΑΝΕ ΕΚΕΙΝΟ ΚΑΝΕ ΤΟ ΑΛΛΟ ΜΗ ΒΑΛΕΙΣ ΑΥΤΟ ΜΗ ΒΑΛΕΙΣ ΕΚΕΙΝΟ ΜΗ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΣ ΜΕ ΑΓΡΙΟ ΒΛΕΜΜΑ ΘΑ ΣΤΕΝΑΧΩΡΕΘΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΧΑΣΕΙ ΑΛΟΓΑ

ΡΕ

ΣΙΔΕΡΑ ΕΙΝΑΙ

ΠΑΡΤΕ ΚΕΙ ΕΝΑ ΠΙΣΤΟΛΙ ΑΕΡΑ ΜΕ ΜΠΟΥΚΑΛΑ, ΧΩΣΤΕ ΛΙΓΗ ΒΕΝΖΙΝΗ ΚΑΙ ΔΩΣΤΕ ΤΟΥ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ





πλάκα κάνω

adam_tsouk
31/07/2005, 21:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από gtsiros
ΝΑ ΠΑΤΕ ΝΑ ΓΑ#$%^&*( ΟΛΟΙ


ΕΓΩ ΕΠΗΞΑ ΜΕ ΣΑΣ


ΚΑΝΕ ΑΥΤΟ ΚΑΝΕ ΕΚΕΙΝΟ ΚΑΝΕ ΤΟ ΑΛΛΟ ΜΗ ΒΑΛΕΙΣ ΑΥΤΟ ΜΗ ΒΑΛΕΙΣ ΕΚΕΙΝΟ ΜΗ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΣ ΜΕ ΑΓΡΙΟ ΒΛΕΜΜΑ ΘΑ ΣΤΕΝΑΧΩΡΕΘΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΧΑΣΕΙ ΑΛΟΓΑ

ΡΕ

ΣΙΔΕΡΑ ΕΙΝΑΙ

ΠΑΡΤΕ ΚΕΙ ΕΝΑ ΠΙΣΤΟΛΙ ΑΕΡΑ ΜΕ ΜΠΟΥΚΑΛΑ, ΧΩΣΤΕ ΛΙΓΗ ΒΕΝΖΙΝΗ ΚΑΙ ΔΩΣΤΕ ΤΟΥ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ





πλάκα κάνω




:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:


Κλάσαμε στο γέλιο!!!!! :sick: :sick: