PDA

View Full Version : V-strom 650



ksoup
16/11/2004, 00:23
Χαιρετίζω άπαντες ως νέο μέλος του εξαίρετου forum (αν και το παρακόλουθώ επισταμένα επί τριμήνου τουλάχιστον) και εύχομαι η
παρουσία μου να είναι όσο το δυνατόν δημιουργικότερη αν και δηλώνω σχετικά νέος στο...κόλλημα.
Στο προκείμενο τώρα και απευθύνομαι ιδιαίτερα στους κατόχους του v-strom αλλά και στους γνωρίζοντες:Τι τελική ταχύτητα έχετε
αντικρύσει στο κοντέρ βέβαια, της αγαπημένης σας;
Ειμαι κάτοχος ενός 650 μοντ.05 με 1800κμ πλεον και δύσκολα η βελόνα ξεκολλάει από τα 190.Είναι κάτι αναμενόμενο;Δεν έχει ανοίξει ακόμη ο κινητήρας;Ευθύνονται τα παραπάνισια κίλα μου;
Γνωριζώ βέβαια οτι το συγκεκριμένο μηχανάκι δεν φτιάχτηκε για τελικές,αλλη ειναι η χρηστικοτητά του αλλα όπως και να το κανουμε θα με ευχαριστούσε να έβλεπα κατι πιο ...στρογγυλό!!:dizzy:
Υπόψη ότι εχω επιχειρήσει τόσο σε εθνικές όσο και σε αττική και ενώ τα 180 έρχονται σχετικα γρήγορα και αβίαστα μετά τζίφος
Κάθε απάντηση χρησιμότατη....

eliasgr
17/11/2004, 09:32
Εγω φιλε μου οδηγησα χτες το βραδυ προς χαλκιδικη (μεγαλος δρομος) και πατησα εως 190 κοντερισια παντα,,,αλλα επειδη ειμαι και νεος με το μηχανακι εκοψα και δεν δοκιμασα για παραπανω αλλα δεν νομιζω να πηγαινε κιολας γιατι νομιζω οτι ηταν στο οριο,,,βεβαια ειχε και τρομερη αντισταση απο τον αερα λογου ανεμου ο καιρος ειναι χαλια στην θεσσαλονικη..
Α σιγουρα το μοτερ σου ειναι ακομα σφικτο,,,
Εμενα εχει 20000χλμ ....
ΚΑλοριζικο και καλοταξιδο,,,

melsaltas
17/11/2004, 09:35
KAΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ!
ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΝΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΤΙΣ ΤΡΕΛΛΕΣ ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΜΟΤΟ ΣΟΥ (1800 ΧΛΜ).
ΣΤΡΩΣΤΟ ΛΙΓΟ ΤΟ ΚΑΚΟΜΟΙΡΟ.
ΛΥΠΗΣΟΥ ΤΟ.
ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΗ.
ΝΑ'ΣΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ.