PDA

View Full Version : αθηνα-θεσσαλονικη-ξανθη και πισω...



rockobok
10/01/2008, 14:15
Αυτο σκοπευω να ειναι το πρωτο μου ταξιδακι...νεος μοτοσυκλετιστης αλλα γεννημενος τουριστας!!!Το ταξιδακι σκοπευω να το κανω διπλος με Honda FMX εγω κ η κοπελα...Ειναι κουλο???Μπορει καποιος απο τους πολλους εμπειρους που υπαρχουν στη κοινοτητα να μου δωσει τα φωτα του για την ομορφοτερη διαδρομη που μπορω να ακολουθησω???THNX κ καλα ταξιδια σε ολους κ παντα ορθιοι!!!

Cpt. Haddock
10/01/2008, 14:21
Με το καλό!!! :beer:

Μια και το εν λόγω μηχανάκι ΔΕΝ ειναι και το πιο τουριστικό, προτείνω να αποφύγεις τις εθνικές οδούς...

Δηλαδή να πας περίπου απο:

Αθήνα-Ριτσωνα-Θήβα-Λειβαδιά-Τιθορέα-Μπράλο-Λαμία-Δομοκό-Λάρισα-Ελασσώνα-Βέροια-Θεσσαλονίκη κλπ κλπ

Για επιστροφή υπάρχουν και πιο "πιπεράτες" εναλλακτικές πχ Βέροια-Κοζάνη-Καλαμπάκα-Τρίκαλα-Δομόκός-Λαμία-Μπράλος-Αμφισσα-Ιτέα-Αθήνα

:wave2:

panagiotispapa
10/01/2008, 14:21
Χμμμμμμμμμ

Πρώτο ταξιδάκι με μηχανή
δικάβαλος
Αθήνα-Θεσσαλονίκη-Ξάνθη δλδ πήγαινε-ελα πάνω από 2500χλμ
χειμωνιάτικα με χιόνι και πάγο και θερμοκρασίες κάτω από 0.



μήπως υπερβάλεις λίγο????

rockobok
10/01/2008, 14:24
πολυταξιδευμενο σε βρισκω!!!Αρχιζω απο σενα να σημειωνω διαδρομες στο χαρτη.....

sapila racing
10/01/2008, 14:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από panagiotispapa
Χμμμμμμμμμ

Πρώτο ταξιδάκι με μηχανή
δικάβαλος
Αθήνα-Θεσσαλονίκη-Ξάνθη δλδ πήγαινε-ελα πάνω από 2500χλμ
χειμωνιάτικα με χιόνι και πάγο και θερμοκρασίες κάτω από 0.



μήπως υπερβάλεις λίγο????

Αθήνα - Ξάνθη και πίσω 2500 xlm ???

Mήπως υπερβάλεις ΠΟΛΥ?

Eίναι 1000 παρακάτω ρε φίλε!

rockobok
10/01/2008, 14:25
Για αποκριες το κανονιζω και οσο για το <<δικαβαλος>> συνολο 110 κιλα!!

Cpt. Haddock
10/01/2008, 14:29
Έχε υπόψη σου οτι (και) λόγω της εποχής πρέπει να εισαι ΠΛΗΡΩΣ εξοπλισμένος για ταξίδι μηχανής, κορντούρα, ισοθερμικά, μπουφάν μηχανής, αδιάβροχα, χειμερινά γάντια μηχανής κλπ κλπ...

(δε μιλάω για κράνος-μποτες που τα θεωρώ αυτονόητα)


Επίσης να είσαι υποψιασμένος για υγρασίες στα σκιερά σημεία του δρόμου που μπορεί να παγώνουν το βράδυ και να είναι ακόμα παγωμένα το πρωί.

Η συμπεριφορά μιας ελαφριάς μηχανής όπως το fmx αλλάζει ΠΟΛΥ με έξτρα άτομο και μπαγκάζια, ούτε γκάζι θα έχει, ούτε κράτημα, ΟΥΤΕ φρένο...

Γενικώς, σεμνά και ταπεινά :wave2: :wave2: :wave2:

panagiotispapa
10/01/2008, 14:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Αθήνα - Ξάνθη και πίσω 2500 xlm ???

Mήπως υπερβάλεις ΠΟΛΥ?

Eίναι 1000 παρακάτω ρε φίλε!

Είναι 1000 αμα πάει μόνο από Εθνική. Άμα αρχίσει να βάζει και παρακάμψεις τότε είναι minimum 2500, και μπορεί να φτάσει.... στο άπειρο αν έχει αρκετό χρόνο στην διάθεσή του.

Πάντως φίλε rockobok αν σκοπεύεις να ταξιδεύεις για κανά 10ωρο και βάλε τη μέρα, και είναι η πρώτη φορά που θα το κάνεις, καλό θα ήταν να κάνεις λίγη 'προπόνηση' πρώτα σε μικρότερες αποστάσεις, για να δεις και εσύ τις αντοχές σου (όταν ο κώλος σου πάρει το σχήμα της σέλας τότε θα είσαι έτοιμος :winka: ).

rockobok
10/01/2008, 14:33
απο εξοπλισμο καλα παμε...μονο ισοθερμικα δεν εχω αλλα τα αναπληρωνει η τρελα αυτα!! :smokin: σ'ευχαριστω για τισ συμβουλες σου :beer:

rockobok
10/01/2008, 14:35
δε σκοπευω να το κανω σε μια μερα εχω κ μια διανυκτερευση θεσσαλονικη για γλεντι το πρωτο βραδυ...το οτι θα αλλαξει σχημα ο κολος μου αυτο το εχω ληξει στο μιαλο μου!!!Αυτο που φοβαμαι λιγο ειναι το μηχανακι λετε να τα φτησει???

Cpt. Haddock
10/01/2008, 14:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από rockobok
απο εξοπλισμο καλα παμε...μονο ισοθερμικα δεν εχω αλλα τα αναπληρωνει η τρελα αυτα!! :smokin: σ'ευχαριστω για τισ συμβουλες σου :beer:

η τρέλα ΔΕΝ αναπληρώνει τα παγωμένα δάχτυλα που θα προσπαθούν να πιάσουν τη μανέτα και δε θα τα καταφέρνουν

παλιά κινέζικη παροιμία :wacko:

rockobok
10/01/2008, 14:39
ενα δικιο το εχεις πως να το κανουμε??? :a013:

sapila racing
10/01/2008, 14:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από rockobok
δε σκοπευω να το κανω σε μια μερα εχω κ μια διανυκτερευση θεσσαλονικη για γλεντι το πρωτο βραδυ...το οτι θα αλλαξει σχημα ο κολος μου αυτο το εχω ληξει στο μιαλο μου!!!Αυτο που φοβαμαι λιγο ειναι το μηχανακι λετε να τα φτησει???

Aφού θα σταματήσεις κιολας Θεσσαλονίκη είναι άνετο ταξίδι.

Μην μασάς, το μηχανάκι δεν μασάει πάντως.
Την δεκαετία του 80 ειχα ανεβοκατέβει καμμια 20ριά φορές Αθήνα Θεσσαλονίκη δικάβαλος με 100 κιλά συνεπιβάτη και πράγματα (εγω ειμαι ελαφρύς τουλάχιστον) με CB250 RS (μονοκύλινδρο 250), και εβγαινε σε 5- 5μιση ώρες.


Καλό ταξίδι!!!


@ panagiotispapa

Eντάξει κι εγω εχω κάνει Αγγλία - Ελλάδα 5.500 χλμ μέσω Ισπανίας, αλλά δεν είναι αυτό το θέμα.
Ο άνθρωπος λέει να πάει στην ξάνθη και η απόσταση από Εθνική ειναι 750 χλμ σκάρτα.
Επι 2 = 1500 σκάρτα πάλι.

rockobok
10/01/2008, 14:48
να σου πω ρε σαπιλα κατι ασχετο...προσφατα επεσε στα χερια μου απο καθαρη τυχη μια μπεμπα σαν αυτη που εχεις στη φωτο σου...ειναι μονοσελη κ αυτη αλλα εχει εξτρα σχαρα πανω στο φτερο της πισω ροδας...Ξερεις ποιο μοντελο ειναι η ειναι πολλα παρομοια??ειναι μονοκυλινδρο κ το δικο μου..

sapila racing
10/01/2008, 15:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από rockobok
να σου πω ρε σαπιλα κατι ασχετο...προσφατα επεσε στα χερια μου απο καθαρη τυχη μια μπεμπα σαν αυτη που εχεις στη φωτο σου...ειναι μονοσελη κ αυτη αλλα εχει εξτρα σχαρα πανω στο φτερο της πισω ροδας...Ξερεις ποιο μοντελο ειναι η ειναι πολλα παρομοια??ειναι μονοκυλινδρο κ το δικο μου..

Αν είναι μονοκύλινδρη, ειναι κατα 99% R25 ή R26 ή R27 εκτός κι αν είσαι super κολόφαρδος και βρήκες κάτι πραγματικά σπάνιο.

Aν εχει κανονικό πηρούνι ειναι R25, αν εχει πηρουνι σαν ψαλίδι (Earles) σαν την δικιά μου ειναι R26, η R27.

R25 υπάρχει Ι,ΙΙ, και ΙΙΙ.

Aν βάλεις μια φωτό θα σου πω ακριβώς, αλλά μπορείς κι εσύ να κοιτάξεις το ταμπελάκι που εχει στο κούτελο.
Εκεί θα σου λέει μοντέλο και χρονολογία κατασκευης, επιτρεπόμενο βάρος, ιπποδύναμη κλπ.

:wave2:

rockobok
10/01/2008, 15:47
foto δε παιζει γιατι το η μοτοσυκλετα ειναι στην κρητη στην αποθηκη...το πασχα που θα ξαναπαω θα σου βαλω φωτο να μου πεις...ανταλακτικα γι αυτες θα βρω???τι χρονολογια περιπου ειναι αυτες???

sapila racing
10/01/2008, 16:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από rockobok
foto δε παιζει γιατι το η μοτοσυκλετα ειναι στην κρητη στην αποθηκη...το πασχα που θα ξαναπαω θα σου βαλω φωτο να μου πεις...ανταλακτικα γι αυτες θα βρω???τι χρονολογια περιπου ειναι αυτες???

OK.

Aν είναι R25 (Ι,ΙΙ,ΙΙΙ) ειναι από το 1950 εως το 1956.

R26 απο 1956 εως 1960

R27 από 1960 εως 1966.


Ανταλλακτικά θα βρείς ότi θέλεις, αλλά ανάλογα τι θέλεις και σε τι κατάσταση το θέλεις (καινούριο/μεταχειρισμένο/original/imitation) θα πληρώσεις και τα αντίστοιχα.

Πάντως στην χειρότερη για κάτι δυσευρετο παραγγέλνεις απο Γερμανία όπου υπάρχουν ανταλλακτικά να φτιάξεις ολόκληρη μοτοσυκλέτα απο την αρχή.
Οτι θέλεις πες μου, ειδικά αν ειναι R26 εχω και Manual, σε οτι μπορω να σε βοηθήσω.
:wave2:

gousgoun_69
10/01/2008, 18:01
Φίλε rockobok σε βλέπω μάχιμο
:beer: :beer: :beer: :beer:



Η συμβουλή μου είναι να ακούσεις αυτά που λέει ο κάπτεν και ο sapila racing και δεν θα χάσεις.



Πάρε και δυό σετάκια ισοθερμικα από την colori θα σου χρειαστούν σίγουρα με κόστος γύρω στα 100 ευρώ και τα δύο.



ΚΑΛΑ ΤΑΞΙΔΙΑ :wave2:



:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

rockobok
10/01/2008, 18:52
δε παιζει να παρω γιατι δε τα σηκωνει η τσεπη μου αυτο το καιρο(πηρα το uvex helix και εμεινα στον ασσο!!)θα κρατησω κ λευτα στην ακρη για το σερβις μολις γυρισω...Αρα τα ισοθερμικα χωρανε στο προυπολογισμο μονο αν τη βγαλω με κονσερβες :a04:

Cpt. Haddock
11/01/2008, 08:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από rockobok
δε παιζει να παρω γιατι δε τα σηκωνει η τσεπη μου αυτο το καιρο(πηρα το uvex helix και εμεινα στον ασσο!!)θα κρατησω κ λευτα στην ακρη για το σερβις μολις γυρισω...Αρα τα ισοθερμικα χωρανε στο προυπολογισμο μονο αν τη βγαλω με κονσερβες :a04:

Παντελόνι μηχανής, μπότες και μπουφάν έχουμε; :look:

urban
11/01/2008, 11:14
Να πας και να γουσταρεις! Οπως γουσταραμε κι εμεις καποτε! Κι αμα κουραστείς θα σταματήσεις για τσιγάρο. Κι ας μην καπνίζεις!

Και με τη γκόμενα να τσακωθείς, πάλι θα γουστάρεις! Όπως γουστάραμε κι εμείς κάποτε που δεν είχαμε ούτε ισοθερμικά,ούτε τίποτα. Ένα δερμάτινο Siba ειχαμε και γυριζαμε τη μιση ελλάδα με DR250 (με 85 πηγαινε. Πιο πανω βαραγε ο εκκεντροφορος!!)

Να πας, γιατί όταν θα έχεις φράγκα για ισοθερμικά, μπορεί να μην έχεις χρόνο....




Μόνο να προσέχεις.:a024:

sapila racing
11/01/2008, 11:54
[i]
Να πας, γιατί όταν θα έχεις φράγκα για ισοθερμικά, μπορεί να μην έχεις χρόνο....
[/B]

Πόσο δίκιο έχεις!

Οι καλύτερες βόλτες ηταν χωρίς λεφτά, σοβαρό εξοπλισμό, με μικρά μηχανάκια.....αλλά με πολύ τρέλλα!!

rockobok
11/01/2008, 13:20
εχω μπουφαν κ μποτακια παντελονι no..Φιλε urban σε παω!!

Cpt. Haddock
11/01/2008, 13:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από rockobok
... παντελονι no.....

κακό αυτό (απο τα βασικά, όχι μόνο για προστασία αλλά για το κρύο...)

τεσπα, να προσέχεις και καλά να περάσεις :wave2: :beer: :wave2:

rockobok
11/01/2008, 13:25
εχω ενα αδιαβροχο αντιανεμικο...δε θα βγω βραδυ στο δρομο πιστευω να την παλεψω...

sniper
11/01/2008, 13:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
....

Αθήνα-Ριτσωνα-Θήβα-Λειβαδιά-Τιθορέα-Μπράλο-Λαμία-Δομοκό-Λάρισα-Ελασσώνα-Βέροια-Θεσσαλονίκη κλπ κλπ

Για επιστροφή υπάρχουν και πιο "πιπεράτες" εναλλακτικές πχ Βέροια-Κοζάνη-Καλαμπάκα-Τρίκαλα-Δομόκός-Λαμία-Μπράλος-Αμφισσα-Ιτέα-Αθήνα

:wave2:

Αν και σπάω την σιωπή μου δεν μπορώ να σιωπήσω....

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


ΡΕ Μ@Λ@ΚΑ ΚΑΠΤΕΝ ΠΟΥ ΤΟΝ ΣΤΕΛΝΕΙΣ;


Φιλαράκο, επειδή δεν μας είπες και τι γνώσεις έχεις, δικάβαλος, χειμώνα, χωρίς χειμερινό εξοπλισμό και με μονοκίλυνδρο μοτοσακό καλύτερα να ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ιδιαίτερα πολύ...

κι έχε υπόψιν σου ότι μπορεί να γυρίσεις μονοκάβαλο....


Εκτός κι αυτός είναι ο σκοπός της βόλτας :lol: :lol:

Θάνος
11/01/2008, 13:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από rockobok
Αυτο σκοπευω να ειναι το πρωτο μου ταξιδακι...νεος μοτοσυκλετιστης αλλα γεννημενος τουριστας!!!Το ταξιδακι σκοπευω να το κανω διπλος με Honda FMX εγω κ η κοπελα...Ειναι κουλο???Μπορει καποιος απο τους πολλους εμπειρους που υπαρχουν στη κοινοτητα να μου δωσει τα φωτα του για την ομορφοτερη διαδρομη που μπορω να ακολουθησω???THNX κ καλα ταξιδια σε ολους κ παντα ορθιοι!!!

Καλό ταξίδι φίλε μου... Πάρε την εθνική και τράβα το δρόμο ήσυχα κι ωραία με προορισμό την Ξάνθη και την πιθανότητα να μην αντέξεις να πας μέχρι εκεί με αυτό το setup (fmx/δικάβαλος).

Διαφορετικά, άκου τον κάπτεν, πάρε 5-6 μέρες άδεια και ετοιμάσου όταν γυρίσεις μονοκάβαλος γιατί η κοπέλα θα σε παρατήσει, να πάρεις και μία αναρωτική.

Cpt. Haddock
11/01/2008, 13:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από rockobok
... πιστευω να την παλεψω...

κι όμως ρε π**στη μου, μ' αρέσει αυτή η λογική. "πάμε και δε γ@μιέται, θα τη βρούμε την άκρη"

όλοι εμείς οι :a024: το έχουμε παρακάνει στον προγραμματισμό και στα "προσεκτικα"



καλό δρόμο ρε φίλε :beer: :beer: :beer: :beer:


δεκαετία '80, 16χρονα εγω κι ενας φιλος πηγαμε Λονδίνο-donnington να δουμε maiden :a23: και saxon :a23: αλλα στα λεφτα που πήραμε μαζί μας δεν υπολογίσαμε το εισιτήριο επιστροφής του τρένου :rotflmao:

:bigcry:

Cpt. Haddock
11/01/2008, 13:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
ΡΕ Μ@Λ@ΚΑ ΚΑΠΤΕΝ ΠΟΥ ΤΟΝ ΣΤΕΛΝΕΙΣ;

μακριά απο εθνική μια κι έχει μονοκύλινδρο ρε χαμένε... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

εκτός αν ξέχασες τα καλοκαιρινά (αρτεμίσιο με το AX1 :a021: :rotflmao: )

Sapadak
11/01/2008, 13:36
Απλα να σου αναφερω πως εδωπανω εχει ψ#$κρυο

Ιδιως τα πρωινα μεχρι να σηκωθει για τα καλα ο ηλιος ειμαστε στο 0 ή στους μειον


Οποτε αν θες εχεις ισοθερμικα βαλε κανα καλσονακι και καμια εφημεριδουλα

:beer:
















































Θα πηξεις στο καρναβαλι :D

sniper
11/01/2008, 13:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
μακριά απο εθνική μια κι έχει μονοκύλινδρο ρε χαμένε... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

εκτός αν ξέχασες τα καλοκαιρινά (αρτεμίσιο με το AX1 :a021: :rotflmao: )


1. Καλοκαίρι
2. χωρος γνωστός σε εμένα
3. άλλες 2-3 μηχανές παρέα
4. Εχω καμμιά κατοστή χλμ εμπειρία παραπάνω απο το παλικάρι
5. γαμωσταύριζα απο την ωρα που ξεκίνησα μέχρι που επέστρεψα

κι επειδή εμείς γαμιόμ@στε, πρέπει να γ@μηθούνε όλοι; :lol:

rockobok
11/01/2008, 13:38
εισαι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ captain ομως!!!!!ειδες maiden live στο donington???τα ειδα κ τα 2 συγκροτηματα περισυ τους saxon τουσ πετυχα και την παρασκευη πριν παιξουν στο revenge στην αλεξανδρας να πινουν μπιρες μονοι τους !!!!! :beer: εγω με ενα φιλο κ οι saxon!!! περιττο να σου πω οτι ειναι θεοτρελοι!!!

Sapadak
11/01/2008, 13:39
....

Θάνος
11/01/2008, 13:39
ό,τι να'ναι..

sapila racing
11/01/2008, 13:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
1. Καλοκαίρι
2. χωρος γνωστός σε εμένα
3. άλλες 2-3 μηχανές παρέα
4. Εχω καμμιά κατοστή χλμ εμπειρία παραπάνω απο το παλικάρι
5. γαμωσταύριζα απο την ωρα που ξεκίνησα μέχρι που επέστρεψα

κι επειδή εμείς γαμιόμ@στε, πρέπει να γ@μηθούνε όλοι; :lol:

welcome back :wave2:

Εχουν αλλάξει οι καιροί, και κοιτάμε να είναι ολα στην εντέλεια για να κουνηθούμε.
Παλιά πηγαίναμε χωρίς τίποτ και περνάγαμε και καλύτερα, κάθε ταξίδι ηταν περιπέτεια!

VANDA
11/01/2008, 13:42
Οταν θα σταματήσετε κάπου στη Λάρισα για ισοθερμικά, μην τα φορέσετε παγωμένοι.. μπείτε σε κανένα καφενείο να ζεσταθείτε πρώτα.

Καλό ταξίδι να έχετε και συγχαρητήρια για την τρέλα.. :winka: :D

rockobok
11/01/2008, 13:44
sapila οταν γυρισω με το καλο θα το επαναλαβω με το διαμαντι τη bmw!!ετσι για σπασιμο!!! :a25:

sniper
11/01/2008, 13:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Θάνος
ό,τι να'ναι..

Εισαι φαιδρός κι εγκάθετος....


Φιλαράκο, αντί τις διαδρομής που σου λεει ο κάπτεν θα σου πρότινα να πάρεις το πλοίο να περάσεις τυνισία, να περάσεις Λιβύη, Αιγυπτο, Ισραήλ, Λίβανο, Ιορδανία, Συρία, Τουρκία, μπαίνεις Ελλάδα απο Κήπους, Αλεξ/πολη και τσουπ έφτασες Ξάνθη....

Χαλαρά μονοκύλινδρα χιλιόμετρα και ζεστά....

Βέβαια ξέχασαν να σου πουν ότι με το FMX θα μείνεις απο βενζίνη στην Εγνατία (δεν εχει βενζινάδικα αυτός ο γαμοδρόμος) οπότε θα πρέπει να βγαίνεις απο αυτήν κάθε τόσο.... εκτός αν κρατάει η δικιά σου κανένα μπετόνι στην πλάτη..... :lol:

sniper
11/01/2008, 13:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
welcome back :wave2:

Εχουν αλλάξει οι καιροί, και κοιτάμε να είναι ολα στην εντέλεια για να κουνηθούμε.
Παλιά πηγαίναμε χωρίς τίποτ και περνάγαμε και καλύτερα, κάθε ταξίδι ηταν περιπέτεια!

Παλιά το κάναμε και χωρίς προφυλάξεις...


Παλιότερα πηγαίναμε και με τα ποδήλατα όπου νά ναι.....


Αλλά όσο και να πεις πάει μπροστά ο κόσμος! :winka: :D

Cpt. Haddock
11/01/2008, 13:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Φιλαράκο, αντί τις διαδρομής που σου λεει ο κάπτεν θα σου πρότινα να πάρεις το πλοίο να περάσεις τυνισία, να περάσεις Λιβύη, Αιγυπτο, Ισραήλ, Λίβανο, Ιορδανία, Συρία, Τουρκία, μπαίνεις Ελλάδα απο Κήπους, Αλεξ/πολη και τσουπ έφτασες Ξάνθη....
Χαλαρά μονοκύλινδρα χιλιόμετρα και ζεστά....
Βέβαια ξέχασαν να σου πουν ότι με το FMX θα μείνεις απο βενζίνη στην Εγνατία (δεν εχεχι βενζινάδικα αυτός ο γαμοδρόμος) οπότε θα πρέπει να βγαίνεις απο αυτήν κάθε τόσο.... εκτός αν κρατάει η δικιά σου κανένα μπετόνι στην πλάτη..... :lol:

μαεθρατ εφυγες, μαεθρατ ξαναγύρισες :lol: :lol: :lol:

rockobok
11/01/2008, 13:48
για μεταφραστε το μια το μαεθρατ !!

sniper
11/01/2008, 13:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από rockobok
για μεταφραστε το μια το μαεθρατ !!


Μία λέσχη φαιδρών, οκνυρών κι ευδαιμονιστών είναι.... μην αγχώνεσαι...

Tpap
11/01/2008, 17:29
robo, φιλε μου πηγαινε με οτι εξοπλισμο εχεις...

και οταν γυρισεις (παντα ευχομαι με το καλο), θα ξερεις με ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ακριβεια ΟΛΕΣ τις ελλειψεις σου...

καλλιτερα οι ενοχες (εκανα μαλακια αλλα τωρα ξερω),
παρα τα αποθημενα (δεν πηγα/ειδα, γιατι ακουσα τους κωλογερους που ξερουν κατι παραπανω..)

συμβουλες:
1. αυτοσχεδιασε
2. ασφαλεια/προσοχη
3. καλη διαθεση ( κ η γυναικα..)

H.A.Balafoutre
12/01/2008, 00:07
Μεγάλη βόλτα. Κουράγιο. Αλλά πρίν ξεκινήσεις για τα μέρη μας στείλε ένα μήνυμα. Ίσως κάτι να μπορώ να κάνω για σένα. Κοίτα πέρυσι.


116682

Smith
12/01/2008, 06:31
Kαλά ρε μάγκες...sorry δηλαδή...
μήπως έχουμε γεμίσει 100 κιλά 'φλωράντζα'' εδώ μεσα...???

Το παληκάρι δεν ειπε να γυρίσει τον κόσμο όλο με ενα βρακί στον κ$΄$λο...:cry:

εχει καινούργιο μοτόρι,
κοπελιά που ακολουθεί
περιορισμενα οικονομικά....
...χμ...τελειος συνδυασμός....

που θα παει στην Αφρική..????
..και δεν κατάλαβα γιατι δεν παει δηλαδή ''από εθνική'' το fmx..?????
και πρεπει να παει από παράδρομους..????
Αθηνα - Θεσσαλονίλη να το κανει 5 ΄ωρες..??? και πολύ... και ένα 2 ωρο Ξάνθη....


''όλα τα μοτόρια, αν τα πας...πάνε''..τωρα αμα θες κανα 6κίλυνδρο και ραδιοcd και εξοπλισμο αστροναυτη για να πας 800+800 κλμ.... έλεος.....

Φυσικά οι παρατηρησεις
1. συνηθισε τη μηχανή
2. φορά ρούχα αρκετά -και τηνλύση με εφημερίδες- ή από κατω φόρμες κτλ
3. προσοχή
4. χαλαρά

εννοούνται !!!!!!!!

αιντε και αμα ανεβεις ο Balafoutre και εγω θα ειμαστε stand by
:smokin: :smokin:

H.A.Balafoutre
12/01/2008, 09:57
Ρε μη λες τέτοια και τα τρομάζεις τα παδιά.....ντάξει...εσύ Capo έχεις.....μην θεωρείς τα 90χ.α.ω. 2πλός δεδομένα στην εγνατία......

Smith
12/01/2008, 21:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από H.A.Balafoutre
Ρε μη λες τέτοια και τα τρομάζεις τα παδιά.....ντάξει...εσύ Capo έχεις.....μην θεωρείς τα 90χ.α.ω. 2πλός δεδομένα στην εγνατία......

..ντάξει..ρε..ότι πάει..΄πάει...
απλά είναι θέμα κουρασης vs απόλαυσης vs χρόνου vs υπομονής κτλ....

οπότε είναι καθαρά θέμα πόοοοσο πολύ όρεξη έχει για να το κανει...
εννοείται βεβαίως με τις δεδομένες παραμέτρους όπως δικάβαλος...κούραση κτλ.......

gousgoun_69
13/01/2008, 02:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από Smith
Kαλά ρε μάγκες...sorry δηλαδή...
μήπως έχουμε γεμίσει 100 κιλά 'φλωράντζα'' εδώ μεσα...???

Το παληκάρι δεν ειπε να γυρίσει τον κόσμο όλο με ενα βρακί στον κ$΄$λο...:cry:

εχει καινούργιο μοτόρι,
κοπελιά που ακολουθεί
περιορισμενα οικονομικά....
...χμ...τελειος συνδυασμός....

που θα παει στην Αφρική..????
..και δεν κατάλαβα γιατι δεν παει δηλαδή ''από εθνική'' το fmx..?????
και πρεπει να παει από παράδρομους..????
Αθηνα - Θεσσαλονίλη να το κανει 5 ΄ωρες..??? και πολύ... και ένα 2 ωρο Ξάνθη....


''όλα τα μοτόρια, αν τα πας...πάνε''..τωρα αμα θες κανα 6κίλυνδρο και ραδιοcd και εξοπλισμο αστροναυτη για να πας 800+800 κλμ.... έλεος.....

Φυσικά οι παρατηρησεις
1. συνηθισε τη μηχανή
2. φορά ρούχα αρκετά -και τηνλύση με εφημερίδες- ή από κατω φόρμες κτλ
3. προσοχή
4. χαλαρά

εννοούνται !!!!!!!!

αιντε και αμα ανεβεις ο Balafoutre και εγω θα ειμαστε stand by
:smokin: :smokin:






Φίλε μου μια συμβουλή δεν είναι κακή σε κάποιον που δεν ξέρει...και μαθαίνει.


Φυσικά και δεν είμαι "φλωράτζα"

αυτά τα "ηρωικά" τα κάναμε κι εμείς και με χειρότερα μηχανάκια από το FMX και χωρίς εξοπλισμό με εφημερίδες και φόρμες από κάτω όπως ακριβώς τα λες.

αλλά κληρονομίσαμε τενοντίτιδες και αυχενικά σύνδρομα στα 40 μας ...που ταλαιπωρούν και πονάνε πάρα πολύ.Στερνή μου γνώση να σ' είχα πρώτα.:wave2:

hercul
11/02/2008, 15:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
robo, φιλε μου πηγαινε με οτι εξοπλισμο εχεις...

και οταν γυρισεις (παντα ευχομαι με το καλο), θα ξερεις με ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ακριβεια ΟΛΕΣ τις ελλειψεις σου...

καλλιτερα οι ενοχες (εκανα μαλακια αλλα τωρα ξερω),
παρα τα αποθημενα (δεν πηγα/ειδα, γιατι ακουσα τους κωλογερους που ξερουν κατι παραπανω..)

συμβουλες:
1. αυτοσχεδιασε
2. ασφαλεια/προσοχη
3. καλη διαθεση ( κ η γυναικα..)

+1

Όσο σου λείπει κάποιος εξοπλισμός αντισταθμίζεται με υπομονή και προσοχή εφόσον έχεις τα βασικά!!
Καλά να περάσεις φίλε rockobok

:beer: :beer: :beer: