PDA

View Full Version : mybike.gr



BUSA MAKIS
12/01/2008, 14:48
Θα ήθελα και μέσα από αυτό το forum να καταγγείλω την απαράδεκτη συμπεριφορά των admin του mybike.gr να κλείσουν έτσι ξαφνικά το forum εχτές 11/1/08.

Τον τελευταίο καιρό είχε παρατηρηθεί να σβήνονται διάφορα πόστ όσο από τους συντονιστές και από τον admin, με μια νοοτροπία "δεν μ΄αρέσει, δρόμο."

Με τα πολλά κι αφού γίνανε παράπονα για τον τρόπο λειτουργίας του forum, o admin αφού έκανε BAN σε κάποιο άτομο και μετά τα σχόλια προς αυτόν δεν ήταν αυτά που περίμενε, έκανε BAN σε όλο το forum τραβώντας την πρίζα.

Ένα σχόλιο του admin μάλιστα ήταν "σε όποιον δεν αρέσει να πάρει τα κουβαδάκια του, και σε άλλη παραλία"

Τέλος πάντων το μεγαλύτερο μέρος των ενεργών μελών του forum πήραν τα κουβαδάκια τους και βρήκαν καλύτερη παραλία. :sun: :sun:

grigorisK7
12/01/2008, 15:00
ο αδμιν δε πρεπει να μιλαει στο φορουμ αυτη ειναι η γνωμη μου εμενα ο συγκεκριμενος μιλουσε πιο πολυ απο ολους :lol:

marulis
12/01/2008, 15:05
Αντί να αρχίσουμε της καταγγελίες θα έπρεπε να αναρωτηθούμε γιατί κάποιος που αποφασίζει να ξοδέψει χρόνο και χρήμα για να έχουμε μια ανοιχτή επικοινωνία ξαφνικά τερματίζει την προσπάθεια.

Το γεγονός είναι λυπηρό και δεν θα το κρίνω μιας και δεν ξέρω τι ακριβώς συνέβη. Πριν όμως αρχίσουμε να κατηγορούμε , ας αναλογιστούμε της προσωπικές μας ευθύνες .

Τα φόρουμ μοτοσικλέτας στην Ελλάδα αντί να βοηθούν στην επικοινωνία των μοτοσικλετιστών , καταλήγουν πεδία προσωπικών αντιπαραθέσεων. Το έχω γράψει ξανά, είναι ένα σύστημα επικοινωνίας σε βρεφική ηλικία με απεριόριστη ελευθερία και μάλλον δεν είμαστε ακόμα έτοιμοι να το χειριστούμε.

Και φυσικά είναι δικαίωμα του αντμιν να μιλά στο φόρουμ , εκτός αν μιλάμε για επαγγελματία διαχειριστή με εισόδημα οπότε και ναι δεν θα έπρεπε να ασχολιέται , αλλά μόνο να δουλεύει για εμάς
Το γεγονός και μόνο μου προκαλεί θλίψη.

:sad:

grigorisK7
12/01/2008, 15:09
ενα ειναι το φορουμ www.moto.gr ολα τα αλλα immitasion einai :cool:

marulis
12/01/2008, 15:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από grigorisK7
ενα ειναι το φορουμ www.moto.gr ολα τα αλλα immitasion einai :cool: Εύχομαι να συνεχίσεις να το λες και μετά από 2 χρόνια αυτό( μήπως είπα πολύ )
Αλλά αντί να ψάχνουμε το καλύτερο μήπως θα έπρεπε εμείς να γίνουμε καλύτεροι?
Το κάθε φόρουμ από μόνο του είναι ένα τίποτα , εμείς το κάνουμε ότι είναι. Αν χρησιμοποιήσουμε σωστά την δύναμη που μας δίνει, σίγουρα μπορούμε να βγούμε κερδισμένοι, αν όμως θεωρήσουμε κεκτημένο δικαίωμα την επιβολή της προσωπικής μας θέσης , τότε σίγουρα έχουμε χάσει το νόημα και της δημοκρατίας και των φόρουμ.

:wave2:

grigorisK7
12/01/2008, 15:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από marulis
Εύχομαι να συνεχίσεις να το λες και μετά από 2 χρόνια αυτό( μήπως είπα πολύ )
Αλλά αντί να ψάχνουμε το καλύτερο μήπως θα έπρεπε εμείς να γίνουμε καλύτεροι?
Το κάθε φόρουμ από μόνο του είναι ένα τίποτα , εμείς το κάνουμε ότι είναι. Αν χρησιμοποιήσουμε σωστά την δύναμη που μας δίνει, σίγουρα μπορούμε να βγούμε κερδισμένοι, αν όμως θεωρήσουμε κεκτημένο δικαίωμα την επιβολή της προσωπικής μας θέσης , τότε σίγουρα έχουμε χάσει το νόημα και της δημοκρατίας και των φόρουμ.

:wave2:


εμενα μου αρεσει το φορουμ οταν σιζυταει για σοβαρα θεματα.. ενταξει οχι οτι εδω δε συζυτανε ασχετα θεματα αλλα εχουνε σιζητυθει πολλα σοβαρα θεματα. Στο mybike μονο ασχετα θεματα εβλεπα

marulis
12/01/2008, 15:33
Δεν κάνω σύγκριση . μια θλιβερή διαπίστωση κάνω. Είναι άκομψο να συγκρίνουμε τα φόρουμ σε θρεντ ενός από αυτά. Αντί να προβληματιστούμε , αν συνεχίσουμε την σύγκριση , σύντομα το θρεντ θα πάει στα αζήτητα. :winka: :beer:

sakisvolos
12/01/2008, 15:37
Καλησπέρα !

Στο συγκεκριμένο φόρουμ για το οποίο λέτε είχα κάνει εγγραφή προ τριών μηνών περίπου!

Δεν πόσταρα ποτέ! ΟΟΟΟΟσα ποστ κι' αν διάβασα είδα ένα και μόνο ΣΝΟΜΠΑΡΙΑ και χαζά
πειράγματα χωρίς κανένα νόημα!

Συμπέρασμα:
www.moto.gr/forums Απλά μακράν το καλύτερο!

Διαμάχες = Σφαζόμαστε

Τεχνικά θέματα = Αλληλοβοηθιώμαστε

Δηλαδή θέλω να πω πως όλες οι κατηγορίες λειτουργούν όπως πρέπει κάτι που δεν ίσχυε στο
my bike ρώταγε κάποιος στα τεχνικά για να βρει κάποια λύση στο πρόβλημα του και τον δούλευαν
όλοι κανονικά!

Για αυτό λέμε moto gr απλά το καλύτερο! :wave2:

spypetros
12/01/2008, 23:19
Εγώ πάλι δε μπορώ να συμφωνήσω με τον παραπάνω φίλο.
Υπήχε όντως ένα πείραγμα και χαβαλές, ο οποίος και τερματίστηκε άδοξα βγαίνοντας η μπρίζα.
Που ενδεχομένως θα ξαναμπεί.
Σε εκείνο το φόρουμ έμπαινα γιατί είχε πολύ φιλικό κλίμα και καλή παρέα.
Επίσης ήξερα και ξέρω πολλά άτομα σε προσωπικό επίπεδο, ύστερα από κοινές εκδρομές και κοινές συναντήσεις για καφέ.

Η παρέα δεν διαλύθηκε.
Η παρέα εξακολουθεί να υπάρχει στο http://mybike.forumotion.com/index.htm

sakisvolos
12/01/2008, 23:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από spypetros
Εγώ πάλι δε μπορώ να συμφωνήσω με τον παραπάνω φίλο.
Υπήχε όντως ένα πείραγμα και χαβαλές, ο οποίος και τερματίστηκε άδοξα βγαίνοντας η μπρίζα.
Που ενδεχομένως θα ξαναμπεί.
Σε εκείνο το φόρουμ έμπαινα γιατί είχε πολύ φιλικό κλίμα και καλή παρέα.
Επίσης ήξερα και ξέρω πολλά άτομα σε προσωπικό επίπεδο, ύστερα από κοινές εκδρομές και κοινές συναντήσεις για καφέ.

Η παρέα δεν διαλύθηκε.
Η παρέα εξακολουθεί να υπάρχει στο http://mybike.forumotion.com/index.htm

Ελα ρε φίλε πλάκα μας κάνεις σκέτο τσίρκο είναι εκεί!
Σας ρώταγε κάποιος στα τεχνικά θέματα για κάποιο πρόβλημα του και και μόνο κοροϊδία
εισέπρατε!

Όσο για χαβαλέ είχατε όντως πολύ!
Και που ξέρεις μπορεί να ξαναμπεί η πρίζα!:wave2:

gcrook
12/01/2008, 23:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από sakisvolos
Ελα ρε φίλε πλάκα μας κάνεις σκέτο τσίρκο είναι εκεί!
Σας ρώταγε κάποιος στα τεχνικά θέματα για κάποιο πρόβλημα του και και μόνο κοροϊδία
εισέπρατε!



Αναλογα πως θα το δεις.
Το ιδιο πραγμα (ΑΔΙΚΩΣ) εχει ειπωθει και για αυτο το φορουμ και επισης πολλα πραγματα ειπωνονται για ολα τα μεγαλα μοτοσυκλετιστικα φορουμ στην Ελλαδα.
Εχει να κανει με την κακια στιγμη, με το ποσο παρακολουθει καποιος ενα φορουμ,με το ποσο και αν ξερει προσωπικα καποια ατομα,και γενικως παντα θα βγαινουν θετικα και αρνητικα συμπερασματα για εναν χωρο οπου οι αποψεις διαμορφωνονται απο τα τελευταια γραπτα που μενουν στον αφρο ενω καποια αλλα σιγα-σιγα βυθιζονται.

Παντως για το μαιμπαικ (το οποιο σπανια παρακολουθουσα) εχω να πω οτι εκανα προπερσι μια βολτα με τα παιδια και μου αφησαν τις καλυτερες εντυπωσεις.
Εκεινη η βολτα στην Λιμνη Τσιβλου ηταν καταπληκτικη πραγματικα.

Αρα απο μια αποψη καταλαβαινω γιατι τα πραγματα εφτασαν εκει που εφτασαν,και επισης εχω να πω οτι υπαρχουν σε καθε φορουμ ατομα που καταληγουν και μενουν γιατι "τρωνε πορτα" απο ολα τα υπολοιπα,και γενικα υπαρχει και ενα περιεργο αλισβερισι,κουτσομπολιο,συκοφαντια οπως θελετε πειτε το με αποτελεσμα να δημιουργουνται συνεχεια παρεξηγησεις.

Μακαρι ρε πουστη μου παντως (και το εχω αχτι εδω και χρονια) ολα τα μεγαλα μοτοσυκλετιστικα φορουμ στην Ελλαδα να ειχαν εστω μια επαφη μια επικοινωνια μεταξυ τους οπως παλιοτερα,γιατι εδω και καποια χρονια νιωθουμε οτι ανηκουμε σε αντιπαλα στρατοπεδα.:sad:

DimChios
12/01/2008, 23:46
...και πως θα διαβασω τωρα τη "Θολη γραμμη του οριζοντα"?

:confused:

crs-k
12/01/2008, 23:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
...και πως θα διαβασω τωρα τη "Θολη γραμμη του οριζοντα"?

:confused:


Εγραψε κι εκει ο Ορίζοντας την θολή του γραμμή? :eyepop:

:lol: :rotflmao: :lol:

DimChios
12/01/2008, 23:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Εγραψε κι εκει ο Ορίζοντας την θολή του γραμμή? :eyepop:

:lol: :rotflmao: :lol:


Οχι ρε Χρηστο!

Ηταν ενα τοπικ καποιου, μια ιστορια σε επεισόδια!
Το μονο που διαβαζα και εχω μεινει με την αγωνια!

Ο ιδιος χρηστης που εγραψε και το "Όνειρο Ζωής"

:winka:

crs-k
13/01/2008, 00:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Οχι ρε Χρηστο!

Ηταν ενα τοπικ καποιου, μια ιστορια σε επεισόδια!
Το μονο που διαβαζα και εχω μεινει με την αγωνια!

Ο ιδιος χρηστης που εγραψε και το "Όνειρο Ζωής"

:winka:


Το ξερω ρε... :smilea:

gcrook
13/01/2008, 00:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από grigorisK7
ο αδμιν δε πρεπει να μιλαει στο φορουμ αυτη ειναι η γνωμη μου

Εγω λεω περα απο το φιμωτρο να του ριξουμε και ενα που*** να γουσταρει.:lol:

sakisvolos
13/01/2008, 00:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Εγω λεω περα απο το φιμωτρο να του ριξουμε και ενα που*** να γουσταρει.:lol:

Τι?????:eyepop:

gcrook
13/01/2008, 00:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από sakisvolos
Τι?????:eyepop:

Γενικα μιλωντας....

Υ.Γ Το quote το προσεξες;


edit::rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: και γαμω τις φασεις....

sakisvolos
13/01/2008, 00:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Γενικα μιλωντας....

Υ.Γ Το quote το προσεξες;


edit::rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: και γαμω τις φασεις....

Εννοείτε πως κατάλαβα ότι είναι απλά μια πλάκα μην τρελένεσαι! :wave2:

gcrook
13/01/2008, 00:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από sakisvolos
Εννοείτε πως κατάλαβα ότι είναι απλά μια πλάκα μην τρελένεσαι! :wave2:

Γιατι να τρελλαθω;:confused:



Υ.Γ Να πως γινονται οι παρεξηγησεις και κατεβαινουν οι διακοπτες...
Υ.Γ2 Α ρε πουτανα τζικρουκ εισαι μεγαλος δασκαλος της ζωης λεμε.:D :look:

lamoun
13/01/2008, 00:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Υ.Γ2 Α ρε πουτανα τζικρουκ εισαι μεγαλος δασκαλος της ζωης λεμε.:D :look:

Και σε άλλα πράγματα... έχω ακούσει :blush:
:lol:

gcrook
13/01/2008, 00:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από lamoun
Και σε άλλα πράγματα... έχω ακούσει :blush:
:lol:

Ποιος πουστης θελει παλι δανεικα;

gousgoun_69
13/01/2008, 01:13
Ας γράψω για να γράψω.


Δεν το ήξερα το συγκεκριμένο φόρουμ

Ειχα την εντύπωση πως μόνο το moto.gr υπάρχει

Υπάρχουν κι αλλα δηλαδή.Μου φαίνεται πως κάθε παρέα εχει και το φόρουμ της ? :confused:

lamoun
13/01/2008, 01:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από gousgoun_69
Υπάρχουν κι αλλα δηλαδή.Μου φαίνεται πως κάθε παρέα εχει και το φόρουμ της ? :confused:

Να'σαι σίγουρος!!! :lol: :lol:

gousgoun_69
13/01/2008, 01:26
Να με διορθώσω

Είδα και το BMW forum κάπου από εδώ μέσα


και γράφτηκα κι εκεί για συναισθηματικούς λόγους αφού είχα παλαιότερα μια BMW.:wave2:

lamoun
13/01/2008, 01:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από gousgoun_69
Είδα και το BMW forum κάπου από εδώ μέσα

Και το mybike.gr τέτοιο ήταν!!!! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

vestromas
13/01/2008, 01:29
Μου δωσατε αφορμη να πω κ εγω την γνωμη μου σαν ψαρουκλα που ειμαι στο φορουμ, και μεγαλυτερη ψαρουκλα στους υπολογιστες. Απο την γυρα που εχω κανει εδω και λιγους μηνες που ξεκινησα να ασχολουμε, εδω εφαγα χοντρη καψουρα και κολησα. Ειναι το μονο μερος που συμμετεχω γραφοντας γιατι μ αρεσει και το επιπεδο και ο χαβαλες που γινετε, Δεν εχω παει εκδρομες με παιδια εδω μεσα ουτε εχω αναπτυξει κοινωνικες σχεσεις αλλα γουσταρο την παρεα και μεχρι στιγμης δεν τραβαω ζορι με κανεναν εδω μεσα. Την αφορμη την πηρα γιατι μπηκα λιγο αγαρμπα με διαμαχη χωρις πολλες χαιρετουρες και καλωσορισματα. Η διαμαχες ειναι το φαι μου και χαρηκα πολυ που βρηκα τοσους χαβαλεδες μαζεμενους, με την καλη εννοια βεβαια. Πολλοι μαλιστα απο τους χαβαλεδες ειναι συγχρονως και πολλοι σοβαροι και καταρτισμενοι σε πολλα θεματα και αυτο κανει το φορουμ πολυ πιο ενδιαφερον. Συμπερασματικα, συγχαρητηρια σε ολους εδω μεσα και μακαρι καποια μερα να σας γνωρισω ολους προσωπικα, πραγμα ανεφικτο αλλα ας πουμε και καμμια νταλακια!!!:lol: :wave2: :beer:

gousgoun_69
13/01/2008, 01:38
Τελικά από ότι έχω καταλάβει...


το moto.gr είναι ΤΟ φόρουμ


και όλα τα υπολοιπα που υπάρχουν γυρνάν γύρω του :wave2:

vestromas
13/01/2008, 01:48
Μεσα εισαι! ΑΑΑΞΙΟΣ!!!:beer: :rotflmao: :rotflmao: :wave2:

gousgoun_69
13/01/2008, 01:50
:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :beer: :beer:

TROOPER
13/01/2008, 02:16
εγω παντως και συγγνωμη που το λεω παιδια κρινω (με τη δικια μου κριση και λογικη φυσικα) οτι το συγκεκριμενο θρεντ θα επρεπε να φυγει μια και ο δημιουργος του (και ας με συγχωρησει το παλικαρι, ουτε καν τον γνωριζω) καταφερετε εναντιον ενος αλλου φορουμ του οποιου οι διαχειριστες εδω, ενδεχομενως, να μη μπορουν να απαντησουν.

no offence φυσικα απλα ειπα τη γνωμη μου...

:wave2:

Akatanomastos
13/01/2008, 02:58
to moto.gr einai to xeirotero forum

lamoun
13/01/2008, 03:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
to moto.gr einai to xeirotero forum

Πέσ'τα Χρυσόστομε!!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


116743

Akatanomastos
13/01/2008, 03:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από lamoun
Πέσ'τα Χρυσόστομε!!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ax ti mou thimises, ekeines tis meres graftika giati to dt tis foto (Aionia i mnimi tou) kolise:bigcry: kai epsaxna apegnosmena voitheia tin opoia kai vrika apo gnostous-agnostous texnikous:bigcry: x2

episis den eimai poli spammer, mono 2800 minimata se 3 xronia konta..bravo mou:lol:


asxeto, na allakseis to onoma sou kai na to kaneis opos leei i Lady Angela, i nixta = La muni (opos leme la nuit):rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bawl: :bigcry:

crs-k
13/01/2008, 09:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
εγω παντως και συγγνωμη που το λεω παιδια κρινω (με τη δικια μου κριση και λογικη φυσικα) οτι το συγκεκριμενο θρεντ θα επρεπε να φυγει μια και ο δημιουργος του (και ας με συγχωρησει το παλικαρι, ουτε καν τον γνωριζω) καταφερετε εναντιον ενος αλλου φορουμ του οποιου οι διαχειριστες εδω, ενδεχομενως, να μη μπορουν να απαντησουν.

no offence φυσικα απλα ειπα τη γνωμη μου...

:wave2:


ΔΕΝ απαγορεύει κανεις στους υπευθυνους του "άλλου" φορουμ (οπως το λες) να μπουν και ν' απαντησουν αν θελουν... :smilea:

Dodok edessa
13/01/2008, 09:19
Στο mybike ήταν όλοι οι βόρειοι που ειτε ξεκίνησαν απο το moto.gr είτε έγραφαν και στα δυο ...
Σε ολα τα φορουμ που εχω ριξει μια ματια είμαστε οι χιλιοι, οι δυο χιλιάδες ,που είμαστε σε δυο τρια φόρουμ, αναλόγως με ποιον φιλο θελεις να επικοινωνήσεις ...
Δηλαδή εμεις και εμεις είμαστε οποτε δεν υπαρχει διαχωρισμός καλοί κακοί...ολοι φίλοι είμαστε απλα αλλαζει ο διαχειριστής και κατα ποσο μεγάλες ανοχές εχει γιατί και εμεις περνάμε πολυ εύκολα τα όρια..
και βέβαια σε καθε φόρουμ υπάρχει και ο παράξενος ο ιδιότροπος που τα κανει πάντα μπουρδελο !!

Και μετα βεβαιότητας μπορώ να σας πω γιατί έκλεισε εστω και προσωρινά το mybike...


Μπήκε ενα πολυ ενεργό μελος του moto και εκανε εγγραφή ...απάντησε δυο τρεις φορες ...και ανατινάχθηκαν οι άνθρωποι μαζι με τα μηχανήματα τους :rotflmao: :lol: :rotflmao:
μη με πιέσετε να πω ονομα ...ρουφιάνος δεν ήμουνα ποτε :D εκτος αν πληρωθώ αδρά :D :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao:

sotpag
13/01/2008, 09:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Dodok edessa
......μη με πιέσετε να πω ονομα ...ρουφιάνος δεν ήμουνα ποτε :D εκτος αν πληρωθώ αδρά :D :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao:




ΠΟΣΑ


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Dodok edessa
13/01/2008, 09:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από sotpag
ΠΟΣΑ


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Mε πμ παρακαλώ ...έχουμε και μια υπόληψη κυριε μου !!:mad:

lamoun
13/01/2008, 11:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από Dodok edessa
Μπήκε ενα πολυ ενεργό μελος του moto και εκανε εγγραφή ...απάντησε δυο τρεις φορες ...και ανατινάχθηκαν οι άνθρωποι μαζι με τα μηχανήματα τους :rotflmao: :lol: :rotflmao:

Θέλω ποσοστά αλλιώς θα σε χτυπήσω στο κόστος... :smokin:

xampos
13/01/2008, 11:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
ax ti mou thimises, ekeines tis meres graftika giati to dt tis foto (Aionia i mnimi tou) kolise:bigcry: kai epsaxna apegnosmena voitheia tin opoia kai vrika apo gnostous-agnostous texnikous:bigcry: x2

episis den eimai poli spammer, mono 2800 minimata se 3 xronia konta..bravo mou:lol:


asxeto, na allakseis to onoma sou kai na to kaneis opos leei i Lady Angela, i nixta = La muni (opos leme la nuit):rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bawl: :bigcry:

μολις μου βρηκες πως να φωναζω το λαμουν απο δω και περα

λα μουνι :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

lamoun
13/01/2008, 11:42
Εγώ φταίω... :mad:

:p

STOYBI
13/01/2008, 15:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από Dodok edessa

και βέβαια σε καθε φόρουμ υπάρχει και ο παράξενος ο ιδιότροπος που τα κανει πάντα μπουρδελο !!

Και μετα βεβαιότητας μπορώ να σας πω γιατί έκλεισε εστω και προσωρινά το mybike...


Μπήκε ενα πολυ ενεργό μελος του moto και εκανε εγγραφή ...απάντησε δυο τρεις φορες ...και ανατινάχθηκαν οι άνθρωποι μαζι με τα μηχανήματα τους :rotflmao: :lol: :rotflmao:
μη με πιέσετε να πω ονομα ...ρουφιάνος δεν ήμουνα ποτε :D εκτος αν πληρωθώ αδρά :D :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

cartman
13/01/2008, 17:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από BUSA MAKIS
Θα ήθελα και μέσα από αυτό το forum να καταγγείλω την απαράδεκτη συμπεριφορά των admin του mybike.gr να κλείσουν έτσι ξαφνικά το forum εχτές 11/1/08...

Απο το mybike:

"Το myBike.gr έκλεισε για μερικές ώρες λόγω αλλαγών κι εκτεταμένων δοκιμών στον πυρήνα του λογισμικού. Αν και η κίνηση ήταν προγραμματισμένη από καιρό, τελικά έγινε βεβιασμένα λόγω ΣΚ, ντέρμπι, αλλά και των συνθηκών που επικράτησαν τελευταία. biggrin.gif"

:D

Επίσης συμφωνώ με τον trooper! Δεν νομίζω να είναι σωστό να κρίνουνε μέλη του Α φόρουμ τον τρόπο λειτουργίας του Β φόρουμ! :wave2:

vassilis88
13/01/2008, 17:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
...και πως θα διαβασω τωρα τη "Θολη γραμμη του οριζοντα"?

:confused:

κ γω αυτο σκεφτομουνα. ελπιζω ο αλξ να το συνεχισει κ να ενημερωσει..:smilea:

EVI
13/01/2008, 17:48
ρε παιδια δεν εκλεισε τι λετε?:rotflmao: :lol: :look:

crs-k
13/01/2008, 17:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από cartman
..........................
Επίσης συμφωνώ με τον trooper! Δεν νομίζω να είναι σωστό να κρίνουνε μέλη του Α φόρουμ τον τρόπο λειτουργίας του Β φόρουμ! :wave2:


Προφανώς οι χρήστες που εξέφρασαν τις όποιες "κρίσεις" είναι μέλη και στα δύο fora...

Κι επειδή δεν μπορούμε (και δεν είναι και σωστό) να φιμώνουμε αυτούς που θέλουν να εκφράσουν κάποια γνώμη, είπα και πιό πάνω, ότι ελεύθερα μπορούν να απαντήσουν κι οι υπεύθυνοι του mibike.gr. :smilea:

spypetros
13/01/2008, 18:32
Το Νέο φόρουμ προέκυψε από μία ανάγκη επικοινωνίας που είχε δημιουργηθεί από τη παραμονή μας στο mybike.
Αν δεν γινόταν άλλο φόρουμ, τότε, όπως πολύ σωστά είχε γράψει και ο αποστατ, θα μοιραζόμασταν στα 5 φόρουμ που υπάρχουν σήμερα στην Ελλάδα.

Άρα το φόρουμ έγινε για να καλύψει μία υπαρκτή ανάγκη που ξαφνικά κάποιος μας την στέρησε.

Αυτός ο κάποιος, μας έφτυσε στα μούτρα και ενώ δεν απάντησε σε κανέναν τα παράπονά μας, έβγαλε την μπρίζα σαν ένδειξη αλαζονείας.


Και να σας πω και πως σκέφτηκε.
"Δικό μου το σέρβερ, τώρα θα σας δείξω ποιανού είναι το mybike".
Μας απάντησε μ' αυτόν τον τρόπο.
Αν έχει κανείς αμφιβολία για αυτό, έχω κρατημένη τη συνομιλία μου με τον φίλο μου Θανάση (black hawk) που επιβεβαιώνει ότι το έκλεισε το μαγαζί για ΣΚ και Δευτέρα το ανοιγει για να απαντήσει.

Αν κάποιος δεν καταλαβαίνει ότι είναι βρεγμένος επειδή τον έφτυσαν, ή ότι μάλλον βρέχει, τότε καλό είναι να ξαναπάει στο mybike του Λαντάου και της παρέας του.

Απογοητεύτηκα από την στάση αυτή του Λαντάου γιατί η εικόνα που μου είχε δώσει, ήταν αυτή του ευγενικού σε σεμνού παιδιού.
Ίσως τελικά, πισω απ την οθόνη ο άνθρωπος παραμορφώνεται.


Το συγκεκριμένο φόρουμ έγινε στο φτερό, ύστερα από κουβεντούλα που είχαμε εγώ, ο Θάντερ και ο GF στο msn.
"Τι έγινε ρε με το mybike? έφαγα μπαν" = Θάντερ
"Όχι ρε το κλειδώσανε" = spypetr
"Κάτσε να φτιάξω ένα ρε, να τα λέμε εκει" = GF

Η πρώτη σκέψη ήταν ένα φόρουμ για το χαβαλέ, για να καλύψουμε το κενό μέχρι να ξανανοίξει το mybike.


Αλλά η αγανάκτηση και η μαζικότατη συμετοχή σ' αυτό το φόρουμ, απόδειξε ότι

ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ.
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΟΚΤΗΣΙΑ ΚΑΝΕΝΟΣ.
Η ΠΑΡΕΑ ( ΟΙ ΠΑΡΕΕΣ) , ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΟΚΤΗΣΙΑ ΚΑΝΕΝΟΣ.
ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΒΓΑΛΕΙ ΤΗΝ ΜΠΙΖΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΝΟΜΙΖΩΝΤΑΣ ΟΤΙ ΘΑ ΤΗΝ ΕΛΕΓΞΕΙ, ΓΕΛΙΕΤΕ ΟΙΚΤΡΑ.





Και παραθέτω τα παρακάτω αποδεικτικά







11/1/2008 11:32:06
μμ GFiotakis το εκλεισε το φορουμ


11/1/2008 11:33:58
μμ spypetros σοβαρά?


11/1/2008 11:34:02
μμ spypetros όλο το φόρουμ?


11/1/2008 11:34:04
μμ GFiotakis ναι ρε


11/1/2008 11:34:09
μμ GFiotakis για δοκιμασε μπενεις ?


ΜΠΑΙΝΕΙ ΚΑΙ Ο ΣΤΕΛΙΟΣ


11/1/2008 11:37:31
μμ spypetros ρε στελιο


11/1/2008 11:37:37
μμ spypetros δεν εφαγεσ μπαν


11/1/2008 11:37:40
μμ GFiotakis ολοι φαγαμε


ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΟΓΟ


ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΔΙΑΛΟΓΟΣ


11/1/2008 11:41:55
μμ GFiotakis να φτιαξω ενα φορουμ μπαμ μπαμ ?


11/1/2008 11:42:19
μμ dellat spypetros,
Ναι


11/1/2008 11:42:41
μμ dellat 'Ενα απλό message board σαν το μοτοκαφενείο



11/1/2008 11:42:52
μμ GFiotakis σε 5 λεπτα ειναι ετοιμο


11/1/2008 11:42:56
μμ GFiotakis να γελασουμε


11/1/2008 11:42:57
μμ spypetros σοβαρά?


11/1/2008 11:43:00
μμ spypetros άντε ρε


11/1/2008 11:43:01
μμ spypetros ?


11/1/2008 11:43:11
μμ GFiotakis ναι μισο


11/1/2008 11:43:16
μμ GFiotakis θα σασ δωσψ λινκ


11/1/2008 11:43:32
μμ dellat Πες το και στους άλλους


11/1/2008 11:43:39
μμ spypetros άντε ρε?


11/1/2008 11:43:49
μμ spypetros θα τους βρούμε και τους άλλους


11/1/2008 11:48:28
μμ dellat Να με σχωρνάτε πάντως. Βαρέθηκα να γράφω
διαλλακτικά


11/1/2008 11:49:15 μμ GFiotakis http://mybike.forumotion.com

cartman
13/01/2008, 19:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Προφανώς οι χρήστες που εξέφρασαν τις όποιες "κρίσεις" είναι μέλη και στα δύο fora...

Κι επειδή δεν μπορούμε (και δεν είναι και σωστό) να φιμώνουμε αυτούς που θέλουν να εκφράσουν κάποια γνώμη, είπα και πιό πάνω, ότι ελεύθερα μπορούν να απαντήσουν κι οι υπεύθυνοι του mibike.gr. :smilea:

Σίγουρα και δεν είναι σωστό να φιμωθεί κάποιος! Απλά το είπα επειδή δεν είναι παρόν οι υπεύθυνοι αυτοί...anyway...



Αρχικά δημιουργήθηκε από spypetros
...Αν έχει κανείς αμφιβολία για αυτό, έχω κρατημένη τη συνομιλία μου με τον φίλο μου Θανάση (black hawk) που επιβεβαιώνει ότι το έκλεισε το μαγαζί για ΣΚ και Δευτέρα το ανοιγει για να απαντήσει.

Φίλε είσαι σίγουρος για αυτό? Δηλαδή δεν έκλεισε για λόγους συντήρισης? (Όχι βέβαια πως δικαιολογείται να το κατεβάζουν χωρίς προειδοποίηση έστω και για συντήριση ή αναβάθμιση...)

spypetros
13/01/2008, 19:20
Ότι γράφω το λέω με στοιχεία και όχι στον αέρα.

Συζήτηση στο msn



Ο χρήστης GFiotakis λέει:
ΚΑΙ ΓΙΤΙ ΕΚΛΕΙΣΕΣ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜΡΕ ?

Ο χρήστης Tekanis Megaleh λέει:
giati mporw

cartman
13/01/2008, 19:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από spypetros
Ότι γράφω το λέω με στοιχεία και όχι στον αέρα.

Συζήτηση στο msn



Ο χρήστης GFiotakis λέει:
ΚΑΙ ΓΙΤΙ ΕΚΛΕΙΣΕΣ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜΡΕ ?

Ο χρήστης Tekanis Megaleh λέει:
giati mporw

:(

boomalu
13/01/2008, 19:40
μ' αρέσει που οτι κάνει κάποιος κόπυ πέιστ από κάπου, θεωρούμε οτι είναι και αυτό ακριβώς που γράφτηκε...

δαχτυλάκι δεεεεεεε μπορούμε να κάνουμε άραγε? φιλοσοφικό ερώτημα θέτω...

kachius
13/01/2008, 19:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook

quote:Αρχικά δημιουργήθηκε από grigorisK7
ο αδμιν δε πρεπει να μιλαει στο φορουμ αυτη ειναι η γνωμη μου


Εγω λεω περα απο το φιμωτρο να του ριξουμε και ενα που*** να γουσταρει.:lol:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

EVI
13/01/2008, 19:42
αν και δε με απασχολει καθολου αλλα να ρωτησω κατι? συγγνωμη κιολας


αλλα αυτος που δημιουργησε κατι στη περιπτωση το φορουμ και λογικα πληρωνει και το σερβερ και εχει κανει καποια πρωσοπικη δουλεια -μαλλον- ωστε ο χωρος να ειναι ετοιμος να φιλοξενισει μελη
δεν εχει το ατυπο ας πουμε δικαιωμα στο ''πνευματικο'' του παιδι να κανει οτι θελει? δημοσια περιουσια ειναι δλδ τα φορουμ????


εγω πιστευω οτι ο αντμιν η οι αντμιν μαζι με τους μοντς (γιατι ειναι καλη τη θεληση βοηθοι)εαν αποφασισουν να κλεισουν κατι το κανουν και κανεις δε μπορει να τους πει τπτ δικο τους ειναι και αν εγω εσυ εμεις σαν μελη γουασταρουμε κατι συμμετεχουμε αλλιως απεχουμε απλα πραγματα


γνωμη μου :beer:

KeLeYTiS
13/01/2008, 20:05
Ειναι σαν να πηγαινεις σε μια καφετερια

Ο ιδιοκτητης να σε αφηνει να καθεσαι και να πινεις τον καφε σου τσαμπα μαζι με ολη σου την παρεα ....

Και αν αυριο μεθαυριο αποφασισει να κλεισει την καφετερια για δικους του λογους (δεν μας ενδιαφερουν) η αποφασισει να διωξει εναν-δυο γιατι του εκαναν το μαγαζι κωλοχανειο να τον κριτικαρεις και απο πανω για την φιλοξενια ....

Χμμμ

Nikker
13/01/2008, 20:09
Kάνετε κάποιο λάθος.

Δεν ήτανε καθόλου τσίρκο εκεί μέσα.

Την πλάκα ξέραμε πολύ καλά που να την κάνουμε και που μας έπαιρνε.

Μπήκε άνθρωπος και είπε ότι τρώει τούμπα κάθε φορά που πατάει μπροστινό φρένο και του μιλήσαμε τέλεια.Τελείως σοβαρά.

Άμα θυμάμαι εδώ μπήκε κάποιος και ρώτησε τι μηχανή να του πάρει ο πατέρας του τώρα που θα βγάλει δίπλωμα.Κατάληξη ήτανε να σηκωθεί να φύγει βρίζοντας.

Δεν θέλω να θίξω το moto.gr.

Στο myBike υπήρχε μία φοβερή ομαδικότητα και ένα πολύ όμορφο κλίμα.
Κλίμα μεταξύ γνωστών.

Δεν ήτανε forum, ήτανε παρέα.
Διάφοροι όμως, ενοχληθήκανε απο αυτά τα inside jokes.

Με σοβαρά άτομα.Σοβαρά άτομα που ξέρουνε να ζούνε και να σπάνε πλάκα. Και όχι ψευτοώριμα.

Όποιος δεν είχε γνωρίσει το myBike απλά έχασε. Τώρα...λίγη αναμονή μέχρι να αναγεννηθεί.

Προσεχώς. Το καλύτερο forum του σύμπαντος.


--------------------------
Kατα τα άλλα.Φίλη EVI.
Το αν έχει το δικαίωμα είναι σχετικό.Γιατί αυτός που το έχει...έδιωξε άτομα που ήτανε πολύ πιο myBikers απο ότι ήτανε ο ίδιος.Άτομα που είχαν συμβάλει στο χτίσιμο του myBike.

Εγώ στην θέση του δεν θα είχα συμπεριφερθεί έτσι.

cartman
13/01/2008, 20:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
αν και δε με απασχολει καθολου αλλα να ρωτησω κατι? συγγνωμη κιολας


αλλα αυτος που δημιουργησε κατι στη περιπτωση το φορουμ και λογικα πληρωνει και το σερβερ και εχει κανει καποια πρωσοπικη δουλεια -μαλλον- ωστε ο χωρος να ειναι ετοιμος να φιλοξενισει μελη
δεν εχει το ατυπο ας πουμε δικαιωμα στο ''πνευματικο'' του παιδι να κανει οτι θελει? δημοσια περιουσια ειναι δλδ τα φορουμ????


εγω πιστευω οτι ο αντμιν η οι αντμιν μαζι με τους μοντς (γιατι ειναι καλη τη θεληση βοηθοι)εαν αποφασισουν να κλεισουν κατι το κανουν και κανεις δε μπορει να τους πει τπτ δικο τους ειναι και αν εγω εσυ εμεις σαν μελη γουασταρουμε κατι συμμετεχουμε αλλιως απεχουμε απλα πραγματα


γνωμη μου :beer:

Ακόμα και στην περίπτωση που ο admin το κάνει με το έτσι γουστάρω ενώ παράλληλα ΔΕΝ ενημερώνει κανένα μέλος ούτε βάζει κάποιο μύνημα ότι το site έχει κατέβει για τον τάδε λόγο? Επειδή δεν ξέρω, μπορεί να έχουν τα δικαιώματα που λές αλλά άλλα τόσα δικαιώματα έχουν και αυτοί που χρησιμοπιούν το φόρουμ!
Είναι πολύ εύκολο "κατεβάζοντας" ένα site να γράψει κάποιος 2 αράδες για τον λόγο!

@boomalu: ο admin το έχει παραδεχθεί ότι το "κατέβασε" όχι μόνο για λόγους συντήρησης... :rolleyes:

Stabak
13/01/2008, 20:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από KeLeYTiS
Ειναι σαν να πηγαινεις σε μια καφετερια

Ο ιδιοκτητης να σε αφηνει να καθεσαι και να πινεις τον καφε σου τσαμπα μαζι με ολη σου την παρεα ....

Και αν αυριο μεθαυριο αποφασισει να κλεισει την καφετερια για δικους του λογους (δεν μας ενδιαφερουν) η αποφασισει να διωξει εναν-δυο γιατι του εκαναν το μαγαζι κωλοχανειο να τον κριτικαρεις και απο πανω για την φιλοξενια ....

Χμμμ

ΕΣΥ ΜΗΝ ΜΙΛΑΣ ΚΑΙ ΠΟΛΥ γιατι το 2στροκερ δεν παιζει, μπας και τραβηξες και συ την πριζα γιατι μπορεις;

Κουλαδε... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

zolotas
13/01/2008, 20:12
κανα φορουμ γνωριμιων υπαρχει τωρα ??:lol: .......φτανει πια με τα μηχανακια :lol:

cartman
13/01/2008, 20:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nikker
Kάνετε κάποιο λάθος.

Δεν ήτανε καθόλου τσίρκο εκεί μέσα.

Την πλάκα ξέραμε πολύ καλά που να την κάνουμε και που μας έπαιρνε.

Μπήκε άνθρωπος και είπε ότι τρώει τούμπα κάθε φορά που πατάει μπροστινό φρένο και του μιλήσαμε τέλεια.Τελείως σοβαρά.

Άμα θυμάμαι εδώ μπήκε κάποιος και ρώτησε τι μηχανή να του πάρει ο πατέρας του τώρα που θα βγάλει δίπλωμα.Κατάληξη ήτανε να σηκωθεί να φύγει βρίζοντας.

Δεν θέλω να θίξω το moto.gr.

Στο myBike υπήρχε μία φοβερή ομαδικότητα και ένα πολύ όμορφο κλίμα.
Κλίμα μεταξύ γνωστών.

Δεν ήτανε forum, ήτανε παρέα...

Με κάλυψες 100%
:beer: :beer: :beer:

BUSA MAKIS
13/01/2008, 20:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από cartman
[B]Απο το mybike:

"Το myBike.gr έκλεισε για μερικές ώρες λόγω αλλαγών κι εκτεταμένων δοκιμών στον πυρήνα του λογισμικού. Αν και η κίνηση ήταν προγραμματισμένη από καιρό, τελικά έγινε βεβιασμένα λόγω ΣΚ, ντέρμπι, αλλά και των συνθηκών που επικράτησαν τελευταία. biggrin.gif"

:D



Αυτή ήταν η επίσημη εκδοχή.

Δεν ήμαστε παιδιά.

είμαι 42 ετών και κάτι τέτοια δεν τα τρώω πλέον.

cartman
13/01/2008, 21:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από BUSA MAKIS
Αυτή ήταν η επίσημη εκδοχή.

Δεν ήμαστε παιδιά.

είμαι 42 ετών και κάτι τέτοια δεν τα τρώω πλέον.

Το έβαλα μόλις "ανέβηκε" το site επειδή νόμιζα αυτός ήταν και ο μόνος λόγος! Απ`ότι φαίνεται όμως είχες δίκαιο! :look: :sick:

TROOPER
14/01/2008, 06:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
ΔΕΝ απαγορεύει κανεις στους υπευθυνους του "άλλου" φορουμ (οπως το λες) να μπουν και ν' απαντησουν αν θελουν... :smilea:

πασο

:a47:

Nikker
14/01/2008, 10:01
Υπήρχαν μέλη εκεί μέσα ιδιαιτέρως ενεργά.
Το myBike ήτανε κομμάτι της ζωής τους.

Ορισμένοι απο τους ιδιοκτήτες επειδή δεν γουστάρανε προσωπικά βαλθήκανε να αλλάξουνε το πρόσωπο του myBike.

Διαγραφόντουσαν posts αβέρτα και για πλάκα, απο άτομα που πραγματικά...μπαίνανε 2 φορές τον μήνα μέσα.

Τώρα δεν γίνεται να αναφερθώ σε συγκεκριμένα περιστατικά, αλλά αυτοί που κατηγορήθηκαν ως spammers ξέρανε πολύ καλά που τους παίρνει και που όχι και δείχνανε ωριμότητα εκεί που έπρεπε και εκεί που δεν θα καταλαβαίνανε.

Δηλαδή σε άτομα που δεν γουστάρουνε απλά και ωραία,
ή σε άτομα καινούρια που είναι εκτός κλίματος και δεν ξέρουνε τι επικρατεί
ή σε άτομα που γουστάρουνε, αλλά θέλουνε να κρατήσουνε κάποιο θέμα καθαρό.

Για να καταλάβετε και οι μοτοτζιαρείτες, δείτε το κάτι...σαν να τρως ban γιατί στην διαμάχη "Μπουγάτσα με τυρί ή με κρέμα?" έδωσες την απάντηση "Πάντως όχι ΓΙΑΠΩΝΕΖΙΚΗ!!!".

Διάθεση συζητήσεως ουδέποτε υπήρξε απο τους συντονιστές.Και το ban επίσης χρησιμοποιήθηκε...μπόλικα και αυθαίρετα. Άτομο ονόματι Multijohn έφαγε ban επειδή συμπλήρωσε το αυνανιζόμενο smiley δίπλα στην πολιτική των συντονιστών.

Συντονιστές...που είναι προφανές ότι όντως αυνανίζονται.Συντονιστές που δεν φροντίζουνε να ειδοποιήσουνε ότι σου σβήστηκε το posts σου ή ότι ΈΦΑΓΕΣ BAN.Αλλά που φροντίζουνε να σου υπενθυμίσουνε πόσο αναλώσιμος είσαι σε μία κοινωνία που εσύ αγαπάς.Πόσο αναλώσιμος είσαι εσύ και οι κόποι σου.

Λίγες ώρες μετά, το site κλειδώθηκε, φυσικά χωρίς ειδοποίηση προς τα μέλη.

Σε μία στιγμή που κανείς δεν ξέρει τι του γίνεται και ψαχνόμασταν μήπως φάγαμε ban...Υπενθυμίζω ότι για μας το myBike δεν είναι internet, είναι η παρέα μας...Κάποιος άνθρωπος είχε την φαεινή ιδέα να δημιουργήσει μία προσωρινή στέγη για τους κυβερνοbikers. Μέσα σε ένα τέταρτο έβαλε τέτοιο μεράκι και δημιούργησε κάτι πολύ όμορφο.Ένα σώμα για να στεγάσει την ψυχή του myBike. Ένα σώμα που ολόαινα και μεγαλώνει.

Όταν το myBike ανέβηκε και πάλι στον αέρα, οι συντονιστές επιμένανε να διαγράφουνε posts και φυσικά εγώ έφαγα Ban γιατί δεν μπόρεσα παρά να μην χρησιμοποιήσω το εξής smiley προς τους συντονιστές
----->:a36:.

Έπειτα για να δικαιολογήσουνε την θέση τους, τα βάλανε με έναν άνθρωπο, που είναι ο άνθρωπος που έφτιαξε και το νέο forum και φημίζεται για το spamming του. Αγνοώντας το γεγονός ότι ένα σωρό άνθρωποι διαμαρτυρήθακανε για το σβήσιμο posts, ban και την όλη αντιμετώπιση απο το myBike.


Εγώ δεν κοιτάζω την πάρτη μου.Δεν με θεωρώ την ψυχή του myBike ούτε τον οικοδόμο του σε καμμία περίπτωση.Αντιθέτως δεν νιώθω ιδιαίτερα συμπαθείς παρα μόνο απο ελάχιστους εκεί μέσα.
Αλλά...
Άνθρωποι που είναι κάθε μέρα όλη μέρα μέσα και κατά την γνώμη χτίσανε το myBike και είναι η ψυχή του. Είχανε την εξής αντιμετώπιση.

"Τα κουβαδάκια σας και σε άλλη παραλία."

dukeandthecity
14/01/2008, 10:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nikker
Άτομο ονόματι Multijohn έφαγε ban επειδή συμπλήρωσε το αυνανιζόμενο smiley δίπλα στην πολιτική των συντονιστών.


:uplate: :uplate: :uplate: εφαγε μπανακι ο μουλτιτζον ???? και δεν τους σαπισε τα κόκκαλα το κουλάδι ?????:D :D

Nikker
14/01/2008, 15:45
Bασικά τα δικά μου κόκκαλα θα σαπίσει...έκανα κάποιο μικρό λαθάκι.

Δεν έφαγε ο MultiJohn για μπάνιο, ο Μοντεχρίστος το έφαγε.

Α...ναι...και εγώ...:D.

Γιατί χρησιμοποίησα ένα απο τα smileys του moto.gr.

Αυτό εδώ

--->:a36:

tifoefs
14/01/2008, 15:49
Αφου απαγορευοτανε αυτο το σμαϊλι γιατι τοχανε ;;;

:confused: :confused: :confused:

tifoefs
14/01/2008, 15:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από Dodok edessa
Mε πμ παρακαλώ ...έχουμε και μια υπόληψη κυριε μου !!:mad:

Παλι εσοδα μυριστηκες εσυ ;;

:eyepop:

afrolykos
14/01/2008, 16:42
θα παρακαλουσα τους φιλους μου απο το mybike να μην ενοχλουν τους αλλους φιλους μου απο το μοτο

.........καντε το για μενα και για τη αξιοπρεπεια σας ξερω οτι θα καταλαβετε ευχαριστω ........

καλους δρομους να εχουμε

crs-k
14/01/2008, 16:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrolykos
θα παρακαλουσα τους φιλους μου απο το mybike να μην ενοχλουν τους αλλους φιλους μου απο το μοτο

.........καντε το για μενα και για τη αξιοπρεπεια σας ξερω οτι θα καταλαβετε ευχαριστω ........

καλους δρομους να εχουμε



Δεν υπαρχει καμμια "ενοχληση" ρε... :wacko:

Μην στεναχωρεύεσαι... :lol:

afrolykos
14/01/2008, 16:54
ευχαριστω Χρηστο

Nik0s
14/01/2008, 17:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrolykos
ευχαριστω Χρηστο

Αυτοί οι δύο μάλλοιν γνωρίζονται από το φόρουμ λύκος.gr :look: :lol:

ALX GS 11½
15/01/2008, 13:05
Αυτά παθαίνει κανείς όταν ανέχεται κάποιους που βλέπει τι σόϊ άτομα είναι από την αρχή.
Και μιλάω για κάποιους εντελώς άσχετους με το θέμα μοτοσυκλέτα,κάποιες κατίνες ετών 42 και κάποιους που λένε πως πίνουν νερό στο όνομα του Che. (Τα ίδια φαντάζομαι έκανε κι ο Che και παραδειγματίστηκε το άτομο) :rolleyes:

Δεν θυμάμαι πολλούς μοτοσυκλετιστές (στα μοτοφόρα) μέσα στην 8χρονη θητεία μου σε αυτά στο διαδίκτυο να κάνει αυτό που έκαναν οι τρεις αυτοί "μάγκες" κατά συρροή σε όλα τα μοτοσυκλετιστικά φόρουμ που ήξεραν.
Δεν υπάρχει καμιά δικαιολογία γι αυτό που έκαναν.Ότι και να έγινε στο mybike.;Oποιοι κι αν έφταιγαν.

Ένας μπήκε και στο mybike και έκραζε το moto.gr κι έφαγε ο ίδιος κράξιμο για την πράξη του κι όχι για το τι πιστεύουν τα μέλη τoυ mybike για το moto.gr. Καθαρά και μόνο για την πράξη του.

Εditάρω το μήνυμα γιατί κατόπιν ωρίμου σκέψεως μετάνιωσα γι αυτό που είπα.Έριξα χωρίς λόγο το επίπεδό μου κι αυτό με ενόχλησε πιο πολύ από αυτό που έκαναν αυτοί.

spypetros
15/01/2008, 14:27
Κατ' αρχήν κανείς δεν έβρισε το φόρουμ mybike.
Απλά γίναν κάποιες διαπιστώσεις για την κατάσταση και εγώ προσωπικά θεώρησα ότι έπρεπε να δημοσιευτούν στο ίδιο το mybike.
Αλλά αυτό απαγορεύτηκε και μάλιστα με τρόπο επίμονο.
Δηλαδή, όποια κριτική αντιμετώπιση επί του θέματος μέσα στο mybike, αντιμετωπίστηκε με διαγραφή.
Σβήστηκαν πολλά θρεντ που κριτίκαραν το mybike, μέσα στο mybike.

Έτσι, έπρεπε να μάθει όσος περισσότερος κόσμος του χώρου γίνεται, τι ακριβώς παίζετε μέσα στο mybike.
Αν αυτό λέγεται κατινιά, τότε υπάρχει σύγχυση με την Ελληνική γλώσσα.

Το ότι μπανιαρίστικα από το mybike επειδή επέμενα να δημοσιευτούν οι απόψεις μου, ενώ αυτές σβήνονταν σε 2 λεπτά, αυτό πως λέγεται?

georgef
15/01/2008, 14:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από ALX GS 11½
Αυτά παθαίνει κανείς όταν ανέχεται κάποιους που βλέπει τι σόϊ άτομα είναι από την αρχή.
Και μιλάω για κάποιους εντελώς άσχετους με το θέμα μοτοσυκλέτα,κάποιες κατίνες ετών 42 και κάποιους που λένε πως πίνουν νερό στο όνομα του Che. (Τα ίδια φαντάζομαι έκανε κι ο Che και παραδειγματίστηκε το άτομο. :rolleyes:

Δεν θυμάμαι πολλούς μοτοσυκλετιστές (στα μοτοφόρα) μέσα στην 8χρονη θητεία μου σε αυτά στο διαδίκτυο να κάνει αυτό που έκαναν οι τρεις αυτοί "μάγκες" κατά συρροή σε όλα τα μοτοσυκλετιστικά φόρουμ που ήξεραν.
Δεν υπάρχει καμιά δικαιολογία γι αυτό που έκαναν.Ότι και να έγινε στο mybike.;Oποιοι κι αν έφταιγαν.

Ένας μπήκε και στο mybike και έκραζε το moto.gr κι έφαγε ο ίδιος κράξιμο για την πράξη του κι όχι για το τι πιστεύουν τα μέλη τoυ mybike για το moto.gr. Καθαρά και μόνο για την πράξη του.

Τελικά μερικούς ανθρώπους(?) τους αξίζει ένα φτύσιμο στην μάπα από τα 10 εκατοστά και λυπάμαι που το λέω.
δεν θα μπω στο κοπο να απαντησω ΑΛΧ
απλα μπηκα να κανω κουοτ το ποστ σου για να υπαρχει γιατι οι διαχειριστες του μυβικε εχετε το ψεμα σε πρωτη προτεραιοτητα
για αλλη μια φορα αποδειξες το "ηθος" σου
GFiotakis

ALX GS 11½
15/01/2008, 14:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από spypetros
Κατ' αρχήν κανείς δεν έβρισε το φόρουμ mybike.
Απλά γίναν κάποιες διαπιστώσεις για την κατάσταση και εγώ προσωπικά θεώρησα ότι έπρεπε να δημοσιευτούν στο ίδιο το mybike.
Αλλά αυτό απαγορεύτηκε και μάλιστα με τρόπο επίμονο.
Δηλαδή, όποια κριτική αντιμετώπιση επί του θέματος μέσα στο mybike, αντιμετωπίστηκε με διαγραφή.
Σβήστηκαν πολλά θρεντ που κριτίκαραν το mybike, μέσα στο mybike.

Έτσι, έπρεπε να μάθει όσος περισσότερος κόσμος του χώρου γίνεται, τι ακριβώς παίζετε μέσα στο mybike.
Αν αυτό λέγεται κατινιά, τότε υπάρχει σύγχυση με την Ελληνική γλώσσα.

Το ότι μπανιαρίστικα από το mybike επειδή επέμενα να δημοσιευτούν οι απόψεις μου, ενώ αυτ΄ς σβήνονταν σε 2 λεπτά, αυτό πως λέγεται?

Ρώτα αυτόν που το έκανε κι όχι εμένα. Εγώ τόσες μέρες προσπαθώ να κατευνάσω τα πνεύματα λέγοντας τις θέσεις μου ως μέλος και ως συντονιστής.
Κάποιοι το παρατράβηξαν στα άκρα και συνεχίζουν να το τραβάνε.Μετά είδα κι αυτό εδώ το τόπικ και βγήκα έξω από τα ρούχα μου και γι αυτό απάντησα αναλόγως κάτι για το οποίο μετάνιωσα μέσα σε μισή ώρα και το πήρα πίσω.Όχι όμως την κατινιά που είπα.
Με αυτό εδώ το ποστ τελειώνω την κουβέντα μου και δεν ξανασχολούμαι με το θέμα γιατί κουράζουμε και τα παιδιά του moto που δεν έχουν καμία όρεξη να διαβάζουν τι γίνεται στο "σπίτι" του άλλου,και ούτε πιστεύω θα τους ενδιαφέρει κιόλας.
Περισσότερο σαν διαφήμιση του καινούριου σας φόρουμ μου φάνηκε αυτό το τόπικ παρά οτιδήποτε άλλο τελικά.

End of story από μένα και συγνώμη από τα παιδιά του moto.gr για την παρεμβολή μου σε ένα θέμα που καταλαβαίνω πως δεν τους αφορά.

GF... το ότι είπα το πήρα πίσω γιατί το μετάνιωσα πριν μου απαντήσεις εσύ και εξήγησα το γιατί.Καλά έκανες και το έκανες παράθεση για να φαίνεται το πριν και το μετά από το edit μου.Τα υπόλοιπα δεν τα σχολιάζω.Τώρα θα σε μάθω?

gousgoun_69
15/01/2008, 14:37
Α μάλιστα τώρα κατάλαβα :smokin:


ξεκατινιαζοσασταν εκεί και επειδή έκλεισε ξεκατινιάζεστε εδώ :lol:


Κατίνες :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao:


Λαμπίρη και Τατιάνα κι έτσι :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao:

crs-k
15/01/2008, 14:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από ALX GS 11½
.........................
συγνώμη από τα παιδιά του moto.gr για την παρεμβολή μου σε ένα θέμα που καταλαβαίνω πως δεν τους αφορά.
........................


Καμμια αναγκη "συγνωμης" να μην αισθανεσαι φιλε ALX GS 11½ ...

Η φιλοξενια φιλων μοτοσυκλετιστων απο αλλα fora ΔΕΝ ειναι κατι που μας κουραζει, ακομα κι οταν δεν μας αφορα το θεμα. :smilea:

Cpt. Haddock
15/01/2008, 15:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
.... ακομα κι οταν δεν μας αφορα το θεμα. :smilea:

ακόμα κι όταν δε μας αφορά άμεσα το θέμα θα προσέθετα μια και ότι συμβαίνει στο χώρο των δύο τροχών μας αφορά λιγο πολύ

:wave2:



















Καλό ε; :wacko:

BUSA MAKIS
15/01/2008, 15:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από ALX GS 11½
Αυτά παθαίνει κανείς όταν ανέχεται κάποιους που βλέπει τι σόϊ άτομα είναι από την αρχή.
Και μιλάω για κάποιους εντελώς άσχετους με το θέμα μοτοσυκλέτα,κάποιες κατίνες ετών 42 και κάποιους που λένε πως πίνουν νερό στο όνομα του Che. (Τα ίδια φαντάζομαι έκανε κι ο Che και παραδειγματίστηκε το άτομο) :rolleyes:




Είπε ο Γάιδαρος τον Πετινό ΚΕΦΑΛΑ. :yuck:

Ας αφήνατε και δεν σβήνατε τα πόστ που δεν σας βόλευαν και το mybike ανοιχτό δεν θα ύπήρχε λόγος να βρούμε βήμα εδώ.

Υπάρχουν πάρα πολλά μέλη του mybike κι εδώ που το σαβ/κο που δήθεν κλείσατε για συντήρηση :rotflmao: δεν ξέρανε τι γινόταν και γιατί αποκλειστήκαν.


Και θα συμφωνήσω με τον Φιωτάκη.

EVI
15/01/2008, 15:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock

Καλό ε; :wacko: [/B]


ΟΧΙ:mad:



:rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :lol:

Nikker
15/01/2008, 16:52
Όταν ο Ladau είπε αυτά τα λάθος πράγματα:

"Όποιος δεν γουστάρει τα κουβαδάκια του και σε άλλη παραλία"

Δεν περίμενε ότι θα χτιζότανε ένα καινούριο forum μέσα σε μία νύχτα.
Νόμιζε ότι μιλούσε εκ του ασφαλούς.

Άμα δεν είχε χτιστεί αυτό το καινούριο forum, θα καθόμασταν τώρα να παρακαλάμε να μην μας σβήνονται posts,θέματα κτλ.

Και χωρίς προειδοποίηση μάλιστα.
Να καθόμαστε να ψαχνόμαστε μετά.
Που πήγανε οι φωτογραφίες με τα κλασσικά αυτοκίνητα που postαρα στο θέμα Design Bikes?Spam ήτανε αυτό?Η μήπως εκτός θέματος γιατί είναι ένα forum με μηχανές και όχι με αυτοκίνητα του 35.

Μήπως τυχαίνει επίσης οι 3 φωτογραφίες που ανέβασα να είναι και κάποιος κόπος? Ένα μικρό μου πάθος που υποβιβάστηκε?

Προφανώς κάποιος συντονιστής, απλά δεν ενδιαφέρεται τι έχει να πει ο Nikker και του διαγράφει το post του. Προφανώς σκέφτεται..."This is the FUCKING internet, φεύγεις εσύ έρχονται άλλοι 10, δεν είσαι μέλος, είσαι μυρμήγκι".Κουβαδάκι...παραλία...

Μέχρι και Κυριακή βράδυ, ήμασταν διατεθιμένοι να επιστρέψουμε αλλά τα πράγματα χειρότερα δεν μπορούσανε να γίνουνε.

Και γιατί τέτοιο θέμα με τον Fioki? Μιλάτε για τον Fioki αποκλειστικά.
Ο Monte,ο Apostat, DeusXT, Veligekas, Spypetr...έχει ο καθένας τα δικά του πράγματα να σας πει.

Εγώ βλέπω ένα forum, που αποφάσισε να κάνει μία στροφή και να γυρίσει την πλάτη στα μέλη του.
Αλλάξε απότομα πρόσωπο, χωρίς να δείξει το παραμικρό ενδιαφέρον για τα μέλη του.
Και καλά εγώ και άλλοι που φάγαμε ban.

Οι υπόλοιποι δεν νιώθουνε ότι φύγανε, νιώθουνε ότι τους διώξατε.

Εσείς...τον χαβά σας να μιλάτε για τον Fioki.
Το γεγονός ότι 160 άτομα εξαφανιστήκανε σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα, δεν σας λέει τίποτα.160 εκ των οποίων τα 70 ήτανε στο mybike απο την γέννηση του με 10.000posts ο καθένας... (O Ladau να έχει καμμιά 600άρα?).

Έπρεπε να τα σκατώσετε πάρα πολύ για να το καταφέρετε κάτι τέτοιο.Και προσπαθήσατε πολύ αλλά εντάξει...τα καταφέρατε.

Η περίπτωση αυτή, δεν είναι θέμα κρίσης.(Εγώ το βλέπω έτσι, εσύ το βλέπεις αλλιώς).
Ξέχασε τελείως τον Fiotaki και κοίτα λίγο γενικότερα.

Κρίμα μεγάλο πάντως.

Η όλη φάση που γίνεται στο moto.gr. Δεν είναι θέμα διαφήμισης. Μπορείς να καταλάβεις πόσο πικραμένοι είναι ορισμένοι.(Περίμενες αλλιώς απο τον Spypetr?).

Μιλώντας για διαφήμιση, θα ήτανε ενδιαφέρον άμα οι μελλοντικοί myBikers είχανε πρόσβαση στο θέμα που άνοιξε Κυριακή βράδυ. Χωρίς να ξέρω τι παίζει...είμαι σίγουρος απο τώρα ότι όλο και σε κάποιο κάδο ανακύκλωσης θα βρίσκεται.

Δεν ξέρω τι φήμη έχω σαν spammer πάντως ALX, και τα γραφόμενα σου μου αρέσανε και την κρίση σου εμπιστευόμουνα σαν συντονιστή.Τελευταία..δεν ξέρω τι συνέβει. Μάλλον έπρεπε να είχαμε φέρει εξορκιστή στο myBike.

Απορία...Τι κάνανε αυτοί?

sakisvolos
15/01/2008, 17:04
Καλησπέρα !:wave2:

Νομίζω πως το θέμα αυτό πρέπει να πάει στις διαμάχες!

CIRUS
15/01/2008, 18:28
καλωςήρθατε όλοι στο καλύτερο forum για διαμάχες, σοφή επιλογή απλα ας μεταφερθεί και στη σωστη κατηγορία όπως είπε και ο φίλος απο επάνω:wave2:

gcrook
15/01/2008, 21:19
To θεωρω ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ προσωπικες κουβεντες μεσω msn,email,pm κτλ να βγαινουν στην φορα...

Akatanomastos
15/01/2008, 21:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
To θεωρω ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ προσωπικες κουβεντες μεσω msn,email,pm κτλ να βγαινουν στην φορα...

+5000

ontos
aftos pou ekane copy paste theorei oti exei kaliteri simperifora apo aftous pou katigorei?

file ontos aparadektos..

gcrook
15/01/2008, 21:37
Α ρε Ζαχοπουλος που μας χρειαζεται...

sakisvolos
15/01/2008, 22:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Α ρε Ζαχοπουλος που μας χρειαζεται...

ΓΜΤ ! &*%**%* συμφωνώ απόλυτα!

+1000

zolotas
15/01/2008, 23:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nikker
"Όποιος δεν γουστάρει τα κουβαδάκια του και σε άλλη παραλία"



''surf in USA''........:beer:

zolotas
15/01/2008, 23:12
το κακο σε αυτη την περιπτωση ειναι οτι δεν γινεται να γινουν "επεισοδια"....:( .......ξερετε.......φωτοβολιδες ,μπινελικι στον "προεδρο",σκαρφαλωμα στα καγκελα και διαφορα αλλα ωραια .........ξενερωμα :bigcry: .......

δεν υπαρχουν και τιποτα γραφεια φορουμ ,να γινει καμια μαζωξη περιεργη ,κανεννα "πεσιμο" δλδ......:lol:

ALX GS 11½
16/01/2008, 09:27
Αφού γίναμε που γίναμε ρόμπες κι εδώ,ποστάρω αυτό που πόσταρα και στο mybike για να μην αφήσω να διαιωνίζονται εντυπώσεις.

[ι]Όπου παραφέρθηκα χρησιμοποιώντας εκφράσεις και λόγια που ενόχλησαν,όποιοι κι αν ήταν οι αποδέκτες, τα παίρνω πίσω και ζητάω συγνώμη γιατί ήταν πάνω σε μεγάλη ψυχολογική φόρτιση και φυσικά δεν τα εννοούσα.
Τα λόγια πάνω στα νεύρα είναι άσχημα αλλά τις περισσότερες φορές το μετανιώνουμε που τα είπαμε.

Μου ήρθαν στο μυαλό εικόνες από τότε που είμασταν παιδιά.Κάπως έτσι κάναμε και τότε (αν το θυμάται κανείς)

-...εμένα ο μπαμπάς μου έχει καλύτερο αυτοκίνητο....
-...ναι αλλά εμένα είναι αστυνομικός και θα τον βάλει φυλακή τον δικό σου μπαμπά....

Οι περισσότεροι που μπλέξαμε σε αυτήν την διαμάχη είμαστε μεγάλοι άνθρωποι και δη οικογενειάρχες. Άνθρωποι που είμαστε πολλά χρόνια πάνω στην μοτοσυκλέτα και αυτή ήταν που μας ένωσε.
Κανείς δεν θα πρέπει να πιστεύει πως επειδή είμαστε μοτοσυκλετιστές και πάμε τις βόλτες μας και και και... ότι θα γίνουμε και κολλητάρια μεταξύ μας όλοι.
Η φιλία θέλει χημεία.Αν η χημεία δεν κολλάει θα παραμείνουμε απλά ιντερνετικοί φίλοι και συνμοτοσυκλετιστές.Αν κολλάει θα γίνουμε φιλαράκια.
Κι όταν θα παίζουν βόλτες θα χωράνε όλοι,αρκεί να μην έχουμε φτάσει σε σημεία να μην θέλει να δει ο ένας τον άλλον για κάποιες κουβέντες που εξ απολύσαμε πίσω από μια οθόνη. Δυστυχώς συμβαίνουν κι αυτά αλλά πιστεύω για σοβαρότερα πράγματα από τα δικά μας.
[/I]
Αυτά από το μέλος ALX.

MikeG
16/01/2008, 09:32
Συγνώμη πλακώθηκαν σε εκείνο το φόρουμ & τώρα ήρθαν να λύσουν τις διαφορές τους εδώ....?:confused: :confused:
Για μένα αυτό το ποστ έπρεπε να ξυριστεί!! & όχι παράδειγμα διάφορα για την υπόθεση Ζαχόπουλου.
Ας πάνε τα παιδάκια να λύσουν αλλού τις διαφορές τους & το λόγο που έγινε ότι έγινε. ΕΛΕΟΣ ΟΧΙ ΑΛΛΑ ΞΕΚΑΤΙΝΙΑΣΜΑΤΑ! :mad:

crs-k
16/01/2008, 09:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Συγνώμη πλακώθηκαν σε εκείνο το φόρουμ & τώρα ήρθαν να λύσουν τις διαφορές τους εδώ....?:confused: :confused:
Για μένα αυτό το ποστ έπρεπε να ξυριστεί!! & όχι παράδειγμα διάφορα για την υπόθεση Ζαχόπουλου.
Ας πάνε τα παιδάκια να λύσουν αλλού τις διαφορές τους & το λόγο που έγινε ότι έγινε. ΕΛΕΟΣ ΟΧΙ ΑΛΛΑ ΞΕΚΑΤΙΝΙΑΣΜΑΤΑ! :mad:


Που ειναι η "φιλοξενια" σου ρε Μάικ? :(

Μην σκεφτεστε ετσι, αλλα μπειτε και λιγο στην θεση των παιδιων... :sick:

Συναδελφοι μοτοσυκλετιστες ειναι στο φιναλε. :wacko:

Cpt. Haddock
16/01/2008, 09:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Συγνώμη πλακώθηκαν σε εκείνο το φόρουμ & τώρα ήρθαν να λύσουν τις διαφορές τους εδώ....?:confused: :confused:
Για μένα αυτό το ποστ έπρεπε να ξυριστεί!! & όχι παράδειγμα διάφορα για την υπόθεση Ζαχόπουλου.
Ας πάνε τα παιδάκια να λύσουν αλλού τις διαφορές τους & το λόγο που έγινε ότι έγινε. ΕΛΕΟΣ ΟΧΙ ΑΛΛΑ ΞΕΚΑΤΙΝΙΑΣΜΑΤΑ! :mad:

Τι λες ρε Μικε;

:confused:

Τι σκ@τά πίνεις πρωί-πρωί;

MikeG
16/01/2008, 09:40
Ρε παιδιά, δε νομίζω ότι είναι θέμα φιλοξενίας.
Ούτε πίνω τίποτα, αλλά μου μοιάζει σαν εγώ να πλακωθώ εδώ μέσα με άτομα & μετά να πάω σε άλλο φόρουμ & να κράζω & τα σχετικά.. Πείτε μου είναι όμορφο αυτό?
Το να βγει μια ανακοίνωση έτσι ώστε να μπορούν να ενημερωθούν οι πιθανοί χρήστες του mybike, αυτό το θεωρώ φιλοξενία. Αλλά το ξεκατίνιασμα εδώ μέσα, με chat από msn, & όλα τα υπόλοιπα δε νομίζω ότι χρειαζόταν.
Τέλος πάντων. Προσωπική άποψη. Δε πίνω τίποτα, απλά τελευταία είμαι στη τσίτα:winka:

ALX GS 11½
16/01/2008, 10:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Αλλά το ξεκατίνιασμα εδώ μέσα, με chat από msn, & όλα τα υπόλοιπα δε νομίζω ότι χρειαζόταν.


Έχεις απόλυτο δίκιο γι αυτό το συγκεκριμένο που λες.Αυτό καταδίκασα κι εγώ όταν το είδα και ζήτησα και συγνώμη από τα παιδιά του moto.gr που πόσταρα κι εγώ μια απάντηση.

toulis
16/01/2008, 10:53
Δεν νομίζω ότι είναι και πολύ άσχημο να βλέπουμε την τροπή που πήραν τα πράγματα στο mybike.

Όταν κάτι πάει στραβά καλό είναι να εξετάζουμε της κινήσεις που έγιναν, και ο καθένας να κρίνει τα πιθανά λάθει

Δεν νομίζω ότι δεν υπήρξαν ανάλογες περιπτώσεις και εδώ

Αν και είμαι αρχάριος και αρκετά νέος σαν μέλος ξέρω σίγουρα για ένα περιστατικό διαμάχης που είχε άσχημη εξέλιξη ( κατά την δική μου γνώμη βέβαια ).

Για τους παραπάνω λόγους έχω την εντύπωση ότι θα ήταν καλό να το εξετάζουμε και να διαμορφώνουμε άποψη και θέση, τώρα που δεν έχουμε υπαρκτό πρόβλημα για να είμαστε έτυμοι να αντιδράσουμε, με τρόπους που δεν θα φέρουν τα πράγματα σε μι αναστρέψιμη κατάσταση.

Και απευθύνομε στον εαυτό μου πρώτα και μετά στα υπόλοιπα μέλη ( αν θέλουν να ασχοληθούν με το θέμα ) και βέβαια με τους διαχειριστες που θα πρέπει κατά την γνώμη μου να τους ενδιαφέρει αρκετά.

dukeandthecity
16/01/2008, 12:00
o nemethon η αρχικατίνα που είναι ???:smokin:

Dodok edessa
17/01/2008, 07:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από dukeandthecity
o nemethon η αρχικατίνα που είναι ???:smokin:

Εχει χαθει εντελως ...μαλλον εγινε admin στο φορουμ στο www.kouladi.gr.:D

Υπαρχει και η αλλη εκδοχη ..οτι βρηκε επιτελους την γυναικα των ονειρων του αλλα δεν τον αφηνει να μιλαει σε αλητες μηχανοβιους :D :mad: :lol:

BUSA MAKIS
17/01/2008, 14:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από BUSA MAKIS
Είπε ο Γάιδαρος τον Πετινό ΚΕΦΑΛΑ. :yuck:



Ζητώ κι εγώ με την σειρά μου συγνώμη από τον Αλέξη.