PDA

View Full Version : γυναικία οδήγηση: απορία!



monstermind
16/11/2004, 13:53
με αφορμή το ατύχημα του sniper, έχω να κάνω μερικές ερωτήσεις...


το ότι οι γυναίκες (κατα κανόνα) δεν είναι ικανοί οδηγοί, είναι γνωστό και επιστημονικά αποδεδειγμένο.

το ότι δεν ξέρουν να παρκάρουν minicooperάκι παρα μόνο σε πάρκινγ για αεροπλανοφόρα: οκ!

το ότι δεν καταλαβαίνουν πότε πρέπει να ξεκινήσουν από στόπ και πότε όχι: οκ!

το ότι δεν βλέπουν γενικώς: οκ!

το ότι δεν ξέρουν να φρενάρουν, να στρίψουν, να πάνε εντελώς ίσια: οκ!

το ότι ξεκινάνε το φρενάρισμα (και απότομα κιολας) υπερβολικά νωρίς: οκ!



μερικά πράγματα όμως δεν τα καταλαβαίνω... δύο δηλαδη...

α. γιατί όταν τους παίξεις τα φώτα από πίσω, για να κάνουν άκρη, ή απλώς για να σε δούν, πατάνε (έστω και ανεπαίσθητα) φρένο ..

(πάντα όμως...έτσι?...πάντα!)

και β. γιατί σε μποτιλιαρισμένους δρόμους αλλάζουν λωρίδα (και με μεγάλο θράσσος μάλιστα) για να πάνε σε λωρίδα που δεν προχωράει.

ειδικά το "β"... δεν μπορώ να το καταλάβω με τίποτα.

ξεκινάνε πχ απο αριστερά να πάνε στη μεσαία, την ώρα που η αριστερή προχωράει ενώ η μεσαία δεν πάει βήμα. και πώς να μπεις σε μια λωρίδα σταματημένη και σε σημείο μου δεν έχει χώρο? χώνουν την μούρη ανάμεσα σε δύο αυτοκίνητα και περιμένουν εκει, να ανοίξει ο χώρος να μπουν... προκαλόντας τον άπειρο πανικό στην αριστερή (που πλέον δεν πάει βήμα) και στους μηχανόβιους που κάνουν μανούβρες. Τις βλέπεις εντωμεταξύ ότι έχουν πανικοβληθεί από την μαλακία τους, αλλά δεν κάνουν τίποτα... (εκτός από το να το παίζουν ήρεμες).

γιατί? γιατί ρε φίλε?

:cry: :bigcry:

...δεν το καταλαβαίνω... .


..ποιό στοιχείο της γυναικίας φύσης ευθύνεται?

idi
16/11/2004, 14:33
:lol: :lol: :lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ....


6143

petridist
16/11/2004, 14:45
χαίρομαι που οι γυναίκες δεν αντιμετωπίζονται ρατσιστικά αλλά επιστημονικά πλέον.. (γιώργο εσυ εξαιρείσαι:lol:)

είναι όντως επιστημονικα τεκμηριωμένο και αναφέρθηκε σε σνεδριο που παρακολούθησα πριν 2 χρονια περίπου οπου αναφέρθηκε το εξης:

Οι άντρες χρησιμοποιούν για την αντίληψη του χώρου δύο περιοχές του εγκεφάλου, τον εγκεφαλικό φλοιό και τον ιππόκαμπο (δεν μπαίνω σε λεπτομέρειες). αντίθετα οι γυναίκες χρησιμοποιύν μόνο το φλοιό.. αυτό έχει ως αποτέλεσμα να μην αντιλαμβάνονται το χώρο γύρω τους στην ίδια ταχύτητα και με την ιδια λεπτομέρεια όπως οι άντρες..

οπως φαίνεται λοιπόν η κακή οδήγηση πολλών γυναικών δεν οφείλεται μόνο στο άγχος και στρες που τους προκαλούν οι άντρες οδηγοί αλλά και σε ανατομικο-φυσιολογικά στοιχεία..

οποτε μην περιμένετε ποτε καλύτερες επιδόσεις..

DUKASII
16/11/2004, 14:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από petridist
χαίρομαι που οι γυναίκες δεν αντιμετωπίζονται ρατσιστικά αλλά επιστημονικά πλέον.. (γιώργο εσυ εξαιρείσαι)

είναι όντως επιστημονικα τεκμηριωμένο και αναφέρθηκε σε σνεδριο που παρακολούθησα πριν 2 χρονια περίπου οπου αναφέρθηκε το εξης:

Οι άντρες χρησιμοποιούν για την αντίληψη του χώρου δύο περιοχές του εγκεφάλου, τον εγκεφαλικό φλοιό και τον ιππόκαμπο (δεν μπαίνω σε λεπτομέρειες). αντίθετα οι γυναίκες χρησιμοποιύν μόνο το φλοιό.. αυτό έχει ως αποτέλεσμα να μην αντιλαμβάνονται το χώρο γύρω τους στην ίδια ταχύτητα και με την ιδια λεπτομέρεια όπως οι άντρες..



OI ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ ΤΟΝ ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΟ ΦΛΟΙΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΙΠΠΟΚΑΜΠΟ...ΜΟΝΟ ΜΕΣΑ ΣΤΑ HONDOS CENTER..!!
KAI AYTO ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΑ ΤΕΚΜΗΡΙΩΜΕΝΟ!

anco
16/11/2004, 15:36
Γιωργο και για να κοβουν πατατες......


Φιλη με Fiat Panta 750 , την ρωταω πως φρεναρεις ετσει ?

(Πηγαιναμε με 70χλμ και παταει συμπλεκτη και φρενο) και οταν την ρωταω γιατι παταει συμπλεκτη ?

Απαντηση : για να μην σβησει !!!!!!


:eyepop: :eyepop:

petridist
16/11/2004, 15:47
εντάξει μιλήσαμε για την αντιληψη χωρου που εξηγείται επιστημονικά,....

απο κει και πέρα..

η βλακεία είναι δικαίωμα!!! χααχαχαχα

:lol: :lol: :lol:

ακου εκει για να μη σβησει... στούρνοι..

το κακό είναι ρε γμτ οτι οι περισσότερες γυναίκες δεν ενδιαφέρονται να μάθουν βασικά πράγματα... θα βοηθούσε πολύ.. πέρα απο το γκάζι, φρένο, συμπλέκτης...

:wave2:

afrotwin
16/11/2004, 16:05
[
ξεκινάνε πχ απο αριστερά να πάνε στη μεσαία, την ώρα που η αριστερή προχωράει ενώ η μεσαία δεν πάει βήμα. και πώς να μπεις σε μια λωρίδα σταματημένη και σε σημείο μου δεν έχει χώρο? χώνουν την μούρη ανάμεσα σε δύο αυτοκίνητα και περιμένουν εκει, να ανοίξει ο χώρος να μπουν... προκαλόντας τον άπειρο πανικό στην αριστερή (που πλέον δεν πάει βήμα) και στους μηχανόβιους που κάνουν μανούβρες. Τις βλέπεις εντωμεταξύ ότι έχουν πανικοβληθεί από την μαλακία τους, αλλά δεν κάνουν τίποτα... (εκτός από το να το παίζουν ήρεμες).

γιατί? γιατί ρε φίλε?

:cry: :bigcry:

...δεν το καταλαβαίνω... .


..ποιό στοιχείο της γυναικίας φύσης ευθύνεται? [/B][/QUOTE]

ise entelos amorfotos:rotflmao:
i gineka 8a mpi stin kinisi otan prepi na freskaristi i na pari ton gkomeno sto kinito ke afou ta teliosi afta exi katalavi oti ka8isterise ke ksanavgeni anxomeni apo tin kinisi gia na prolavi ton xameno xrono ke tsantizete ke vrizi an den mpori na perasi ke pai deksia aristera to timoni les ke kati 8a simeristi tin anisixia tis ke 8a aniksoun i dromi na figi
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

emena file pou me vlepis exo di gineka na kani opis8en sti vouliagmenis sto ipsos tis glifadas giati perase kamia 100tosti metra to fanari pou i8ele na stripsi

to dianoise?

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

adam_tsouk
16/11/2004, 18:51
Γενικά δεν φοβάμαι ακόμα και αν κάνει μ@λ@κίες ο άλλος με αυτοκίνητο ή μηχανή. ΟΚ?
Μία φορά στη ζωή μου φοβήθηκα πολύ και αυτή ήταν όταν μια φίλη με πήρα από το σπίτι μου να πάμε για ποτο!
Δεν μπορείται να φανταστήτε! Φρέναρε (με seicento) 1 μέτρο πριν το προπορευόμενο! Είχα χεστεί λέμε!!!
¨οταν της είπα "καλά πως οδηγάς έτσι;" η απάντησή της ήταν: ο μπαμπάς μου μου είπε ότι είμαι πολύ καλή οδηγός!!!!!:rotflmao: :rotflmao: ΓΑΜΑΤΟ;;;;;;;;

Όσο για τα φώτα που αναβοσβήνεις από πίσω...... χμ....

Χρησιμοποιώ πολύ συχνά την Αττική Οδό και συνήθως με το αυτοκίνητο! Βρίσκομαι τέρμα αριστερά κατεβαίνω με 140-150 και αρχίζω και κόβω. Φτάνω την μπροστινή μου και ευγενικά αναβοσβήνω τα φώτα. Τίποτα. Αρχίζω να κορνάρω λιγότερο ευγενικά. Τίποτα. Τα κάνω και τα δύο μαζί κόρνα - φώτα αγενέστατα, τίποτα! Ρε Π@@@στη μου λέω παπούλης είναι και πέθανε!! Μπαίνω δεξιά λωρίδα (δηλαδή μεσαία και με ένα σωρό αυτοκίνητα πίσω μου) τη φτάνω (διαπιστώνω ότι είναι γυναίκα) και αρχίζουμε --ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ- τα καντήλια ο ένας στον άλλο!!!

ΓΑΜΑΤΟ;

Και άλλα πολλά που σου ζητάνε ρέστα κτλ κτλ.... αλλά στην Αττική γίνεται συνέχεια!





ΥΣ: ΟΚ, υπάρχουν εξαιρέσεις! Μπορεί να έρθει μία απ' αυτές το Σάββατο να με πάρει;:confused:

darkCount
17/11/2004, 09:53
Basika ayto pou les me ta fwta anapse-sbhse einai poly enoxlhtiko. Kai na h8ele kapoios na se afhsei na peraseis...mono epeidh tou epaikses ta fwta strabwnei kai ka8etai ekei.
Kai entaksy...mhxanh na sta paiksei den trexei kai tpt idiaitero. Erxontai kati malakistiria me proboleis kai kollane pisw sou kai sou paizoun ta fwta! Oust re leme...ekei 8a katsete mexri na apofasisw.

Mporeis poly diakritika na anapseis to aristero flashaki sou ka8ws plhsiazeis deixnontas tis pro8eseis sou. O allos an den einai zwon 8a kanei deksia. An deis oti den masaei tote paikse kai fwta kai rixtou kai kana mpinelika ama den kounaei.

Bebaia h apopsh mou kai auto pou kanw egw einai na bgazw to "dromologio" symfwna me ta dedomena touy dromou thn ekastote stigmh. Den perimenw na filotimh8ei kaneis na paei sth 8esh tou. Ftiaxnw tis diafyges mou kai tis ektelw ypologizontas panta thn xeiroterh malakia pou mporei na kanoun oi trigyrw ekeinh th stigmh.

But thats just me....

ZazouKaravaki
17/11/2004, 10:05
Nαι, Ναι αγορακια για ολα οι γυναικες φταινε και οχι η μαλακια στον εγκεφαλο μερικων που το πατανε εκει που δεν τους παιρνει....

Η γυναικουλα τις περισσοτερες φορες δεν ειναι το θυμα της υποθεσης - μηπως ξερει κατι παραπανω?

Τα θυματα ας μας πουν.....

Οταν το εμπεδωσετε να μας το πειτε να χαρουμε......:lol:

idi
17/11/2004, 11:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από ZazouKaravaki
Nαι, Ναι αγορακια για ολα οι γυναικες φταινε και οχι η μαλακια στον εγκεφαλο μερικων που το πατανε εκει που δεν τους παιρνει....
Η γυναικουλα τις περισσοτερες φορες δεν ειναι το θυμα της υποθεσης - μηπως ξερει κατι παραπανω?
Τα θυματα ας μας πουν.....
Οταν το εμπεδωσετε να μας το πειτε να χαρουμε......:lol:

η γυναικουλα ΔΕΝ ειναι το θυμα της θποθεσης...
προκαλει ατυχημα αλλα κατα καποιον γ@@@νο τροπο παντα τη γλυτωνει η ιδια...:wave2:

Gandalf dr685sm
17/11/2004, 13:06
Σε ανάλογη κουβέντα στο Μessage Board του ΜΟΤΟ, είχα βάλει στατιστικά στοιχεία απο την επίσημη , κυβερνητική υπηρεσία των ΗΠΑ , με γραφήματα και λοιπά..και εδειχνε το οτι το 60-70% των ατυχημάτων προκαλούνται απο γυναίκες .....!!!!!

Μάλιστα δείχνει οτι σε γενικές γραμμές ενώ είναι η αιτία των ατυχημάτων είναι αρκετά περίεργο οτι τα θύματα που έχουν τις σοβαρές συνέπειες δεν είναι αυτές...

και όποια-ος το αμφισβητεί μπορώ να το ξαναφέρω στην επιφάνεια, αρκεί να έχετε το κουράγιο να διαβάσετε το analysis των 5-6 σελίδων στα Αγγλικά....

Gandalf

crs-k
17/11/2004, 13:26
Σε αντιθεση με τον Μαγο, εγω δεν εχω να παραθεσω καποια στοιχεια, αυτη τη στιγμη.
Εχω μονο την πειρα των 26 χρονων οδηγησης μεσα στην Αθηνα.

Εχω διαπιστωσει λοιπον πως οι νεες οδηγοι, ειναι αρκετα πιο επιφυλακτικες απο τους αντιστοιχους αντρες και οδηγαν πολυ προσεκτικοτερα. Οτι λαθη κανουν ειναι απο απειρια και απο αυτα που μπορει ευκολα να συγχωρεσει καποιος.
Οταν ομως αισθανθουν οτι εχουν μαθει τοτε γινονται 100 φορες επιθετικοτερες!!!

Τι θελω να πω ...
Εγω προσωπικα μπορω να κανω παρα πολυ υπομονη με εναν οδηγο που οτι κανει στο δρομο το κανει επειδη δεν μπορει καλυτερα (νεος οδηγος, παππους, κλπ).
Εκνευριζομαι ομως μεχρι αηδιας με καποιον που αδιαφορει για ΟΛΟΥΣ τους αλλους γυρω του. Για τους θρασεις οδηγους δηλαδη. Αυτους που διπλοπαρκαρουν πχ μπροστα απο λεωφορειο και αδιαφορουν για την 3 χιλιομετρων ουρα που σχηματιζεται πισω τους, για αυτους που σου βγαινουν απο το "στοπ" με σκοπο να σε "κοψουν" οταν πισω σου ΔΕΝ ερχεται κανενα αυτοκινητο και θα μπορουσαν να περιμενουν, και αλλα τετοια.

Εχω διαπιστωσει λοιπον πως το 80-90 % των οδηγων με το μεγαλυτερο θρασος ειναι οι "πεπειραμενες" γυναικες!!! :smokin:

Gandalf dr685sm
17/11/2004, 13:40
και για του λόγου το αληθές....


Results

It should be noted that the STATS 19 database contains the whole UK injury accident population and as such significance testing is inapplicable. For the STATS 19 data any differences noted between the genders, even if small, are true differences and not due to sampling error.

The proportion of female car licence holders within the UK increased substantially during the years 1990-1996, a trend that is likely to continue. The proportion of women holding a current licence is increasing more rapidly than that for men over all age groups except in the over 70 population where the growth is equal (Table 2). Whilst men still outnumber women behind the wheel, women are increasingly more representative of the car driver population, particularly among the middle-aged.


It is reported that women make fewer and shorter trips as a car driver compared to their male counterparts (DETR, 1998). This is reflected in the ratio of mileage driven per annum between the genders given in Table 3. Comparing the ratio of annual mileage with that for collision involvement as a driver, female drivers account for a quarter of total mileage but a third of all injury accidents. This leads to the conclusion that women are more likely to be the driver in an injury crash per mile driven. Only in the youngest age group (17-20 years) are men more likely to be involved in a collision than their female counterpart. It should be noted that this exposure data does not apportion blame for the occurrence of a collision.

Figure 3 shows that around 60% of both male and female drivers involved in a collision on the UK roads are under the age of 35; the cumulative frequency curves for each gender are similar up to this age. Overall male drivers exhibit a higher age distribution than female drivers.




και φυσικά το link :
Stats from UK sources (http://www.dft.gov.uk/stellent/groups/dft_mobility/documents/page/dft_mobility_030414-02.hcsp#TopOfPage)

Και απο κυβερνητική πηγή παρακαλώ , για να μην μου λέτε οτι είναι μπαρούφες..



Gandalf

afrotwin
17/11/2004, 13:59
ego kapote pira ena taxi me gineka odigo
ke piasame sizitisi genikos ke aoristos
kapia stigmi tin rotao pos ke etsi odigos taxi?
ke mou leei oti imouna xronia ekso mazepsa lefta ke ir8a edo ke skeftika na agoraso ena taxi na doulevo na min exo kanena pano apo to kefali mou ke ala tetia gia elef8eri dia8esi tou atomou tis ston ergasiako tomea
lipon kapia stigmi mou leei apofasisa gia aftous tous logous na kano aftin tin doulia ke ime poli kali stin doulia mou...
ti stigmi akrivos pou to elege afto ke eno tis ixa pi ego na stripsi aristera se kapio diazoma ftani akrivos sto simio tis strofis eno mou elege aftin tin ataka oti ine poli kali stin doulia tis strivi aristera psilokitazontas me ke pernai tin strofi me kokino eno emena me kovi krios idrotas ke exo mini kokalo ke to mono pou katafera na pseliso eno exo pa8i iktero:lol:
itan ne ne....
pantos an i doulia tis itan na tromazi ton kosmo 8a itan poli kali epagkelmatias
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

adam_tsouk
17/11/2004, 17:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από darkCount
Basika ayto pou les me ta fwta anapse-sbhse einai poly enoxlhtiko. Kai na h8ele kapoios na se afhsei na peraseis...mono epeidh tou epaikses ta fwta strabwnei kai ka8etai ekei.
Kai entaksy...mhxanh na sta paiksei den trexei kai tpt idiaitero. Erxontai kati malakistiria me proboleis kai kollane pisw sou kai sou paizoun ta fwta! Oust re leme...ekei 8a katsete mexri na apofasisw.




Sorry αλλά και εγώ στραβώνω με τα φώτα των πίσω. Σε είδα μεγάλε και μόλις μπορέσω θα κάνω δεξιά.
Αλλά που πας ρε κοπελιά (...παπού....γιαγιά.... μαλάκα) με 80 τέρμα αριστερά και έστω, αφού βρέθηκες εκεί, ρίξε και μια ματιά πίσω σου!
ΟΚ, εγώ είμαι γκαζοφονιάς, αλλά αν ήταν κανένα ασθενοφόρο ή τέλος πάντων κάποιος που έχει σοβαρό λόγο να τρέξει (κόψιμο για παράδειγμα!!!) τι πρέπει να κάνει;



:wave2: :wave2:

gtsiros
22/11/2004, 22:16
ola ta kainouria ama3ia gia xesimo einai e3allou, opote ti na bgeis apo to ama3i...

egw pantws ama parw ama3i 8a parw to picanto giati den exei udrauliko timoni, oute upoboh8hsh. pousthka pramata egw den akoumpaw.

THEOD
23/11/2004, 07:41
Πιστεύω ότι η αλλοπρόσαλη οδηγική συμπεριφορά των γυναικών κυρίως έχει να κάνει με την ηλικία που έμαθαν να οδηγούν.

Οι γυναίκες μεγαλύτερης ηλικίας που κατά κανόνα έμαθαν να οδηγούν στα 40+ είναι δημόσιος κίνδυνος και θα έπρεπε να αποσυρθούν από την κυκλοφορία. Το παρήγορο είναι ότι οι πιτσιρίκες της νέας γενιάς τα πάνε αρκετά καλύτερα.

Και για τους άντρες ισχύει το ίδιο αλλά σε μικρότερο βαθμό μιας και η αγάπη τους για το αυτοκίνητο και η βαθύτερη ενασχόληση με το θέμα τους βοηθάει να αφομοιώνουν καλύτερα την αίσθηση του αυτοκινήτου και της κίνησης στο δρόμο.

Η βασική διαφορά είναι η οπτική γωνία που κάθε φύλλο αντιμετωπίζει το θέμα. Για τις γυναίκες είναι απλά δυνατότητα μετακίνησης, κατά βάθος δεν τους αρέσει-προτιμούν να τις πηγαίνουν, αλλά αναγκάζονται να μάθουν να οδηγούν με αποτέλεσμα ποτέ να μην αφομοιώνουν μέσα τους την οδήγηση.

Οι άντρες ασχολούνται πολύ περισσότερο, τους αρέσει, εξερευνούν το θέμα και αποδίδουν καλύτερα (αλλά πιο συχνά περνάνε στην ΑΛΛΗ άκρη με αποτέλεσμα να γίνονται και αυτοί επικίνδυνοι...)

monstermind
23/11/2004, 09:34
πολυ ενδιαφέρουσα και αποκαλυπτική οπτική του θέματος απο τον φίλο θεοντ...























αλλα....

































ΤΙ ΔΙΑΟΛΟ ΣΟΥ ΤΗΝ ΒΑΡΕΣΕ ΝΑ ΤΟ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ 7.30 ΤΟ ΠΡΩΙ ΡΕ ???



ΚΡΕΒΑΤΟΜΟΥΡΜΟΥΡΑ ΕΙΧΕΣ???

:rotflmao:

THEOD
23/11/2004, 12:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από monstermind
πολυ ενδιαφέρουσα και αποκαλυπτική οπτική του θέματος απο τον φίλο θεοντ...

αλλα....


ΤΙ ΔΙΑΟΛΟ ΣΟΥ ΤΗΝ ΒΑΡΕΣΕ ΝΑ ΤΟ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ 7.30 ΤΟ ΠΡΩΙ ΡΕ ???



ΚΡΕΒΑΤΟΜΟΥΡΜΟΥΡΑ ΕΙΧΕΣ???

:rotflmao:

Οχι,
Το είχα γράψει από χθές και το έστειλα το πρωί που τσεκάριζα τα μαιλ πριν φύγω για δουλειά...

adam_tsouk
23/11/2004, 18:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από monstermind
πολυ ενδιαφέρουσα και αποκαλυπτική οπτική του θέματος απο τον φίλο θεοντ...


αλλα....



ΤΙ ΔΙΑΟΛΟ ΣΟΥ ΤΗΝ ΒΑΡΕΣΕ ΝΑ ΤΟ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ 7.30 ΤΟ ΠΡΩΙ ΡΕ ???



ΚΡΕΒΑΤΟΜΟΥΡΜΟΥΡΑ ΕΙΧΕΣ???

:rotflmao:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Ελα ντε!

Πάντως σωστός. Αν και ξέχασες να προσθέσεις το ποσοστό των απλώς ηλίθιων οδηγών. Αντρών και γυναικών.

Τους συναντάς καθημερινά....:rolleyes:

crs-k
23/11/2004, 18:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
..................
Πάντως σωστός. Αν και ξέχασες να προσθέσεις το ποσοστό των απλώς ηλίθιων οδηγών. Αντρών και γυναικών.

Τους συναντάς καθημερινά....:rolleyes:


To 'χω ξαναπει ....
Για μενα δεν ειναι μεγαλο το ποσοστο των "ηλιθιων" οδηγων, οσο ειναι αυτο των "γραψαρχιδιδων".

Προτιμω εναν ασχετο μπροστα μου που κανει την προσπαθεια του, παρα εναν Σουμαχερ που διπλοπαρκαρει και φτιαχνει μια ουρα 2 χιλιομετρων εχοντας τους γραμμενους ΟΛΟΥΣ !!! :mad:

milaber
23/11/2004, 19:55
Σκοτώστρες οι ρουφιάνες!

Και όταν ανοίγω κουβέντα μου γκρινιάζουν και ότι είναι και πιο προσεκτικές!
Τα ζώα!

Ρε οι αναίσθητες βάφονται την ώρα που μπλοκάρουν την κίνηση!
Μιλάνε στον κινητό με την κολλητή και προκαλούν επεισόδια!

Απαγόρευση οδήδγησης στο γυναικείο φύλο τώρα!

Γυναίκα στο τιμόνι κι ο θάνατος ζυγώνει!

:evil: :mad: :evil: :mad: :evil:

crs-k
23/11/2004, 20:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από milaber
.....................
Ρε οι αναίσθητες βάφονται την ώρα που μπλοκάρουν την κίνηση!
Μιλάνε στον κινητό με την κολλητή και προκαλούν επεισόδια!
...................


Αυτες κατατασονται (κατ' εμε) στους "γραψαρχιδιδες" και οχι στους "ασχετους.

Τους πρωτους δεν παω !!! :mad:

milaber
23/11/2004, 20:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Αυτες κατατασονται (κατ' εμε) στους "γραψαρχιδιδες" και οχι στους "ασχετους".

Έτσι, έτσι...

Δεν είναι ότι δεν ξέρουν ρε, ούτε ότι δεν μπορούνε.
Είναι ότι δεν δίνουν μια, δεν τις νοιάζει, δεν θέλουν να οδηγήσουν σωστά!

Ας είναι καλά ο μπαμπάς ή ο γκόμενος που μου πήρε δώρο το αμάξι και ας πάνε να γαμηθούν όλοι οι άλλοι σου λέει!

:mad: :mad: :mad:

periklisk
24/11/2004, 15:37
ΑΡΑ ΟΛΟΙ ΛΕΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΕ ΑΛΛΑ ΛΟΓΙΑ!!!

ΑΝΤΕ ΝΑ ΠΛΥΝΕΤΕ ΚΑΝΑ ΣΩΒΡΑΚΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

free rider
24/11/2004, 23:23
Εγώ λέω ότι δεν έχουμε δει τα πράγματα από την πραγματική τους σκοπιά….

Προχωρώντας σε ατελείωτες ομοβροντίες γενικεύσεων έτσι απλά επειδή τόλμησαν οι γυναίκες να οδηγήσουν εμφανιζόμαστε σαν εκφραστές ολοκληρωτικού καθεστώτος με άλλα λόγια χουντόφατσες.

Πιστεύω ότι το να μαζευόμαστε όλοι οι άντρακλες ???και να θάβουμε τις γυναίκες οδηγούς μας ευχαριστεί, από την μια πλευρά αλλά από την άλλη εκδηλώνει τον μισογυνισμό που υποβόσκει γιατί ο ένας δεν έριξε το γκομενάκι που ήθελε ο άλλος γιατί δεν του μιλάει καλά η σύζυγος ο τρίτος γιατί του μιλάει πολύ η σύζυγος και άντε να βρεις άκρη…..

Λοιπόν εγώ λέω ότι και στους άντρες οδηγούς υπάρχουν καραγκιόζηδες αλλά και στις γυναίκες ….σε ποιους υπάρχουν οι περισσότερο κάφροι δεν το ξέρω και στο κάτω κάτω της γραφής ένα ξέρω : το καφριλικι δεν έχει φύλο.

Για το καφριλίκι δεν φταίνε μόνο οι οδηγοί όταν προσπαθούν να περάσουν από ένα δρόμο που φτιάχτηκε για δύο Αυτοκίνητα εικοσιπέντε…



Και όποιος σχετίζει την ικανότητα οδήγησης με το φύλο χωρίς να κάνει πλάκα ,έχει απωθημένα και είναι κομπλεξάρα…….

αυτά

periklisk
24/11/2004, 23:36
το γεγονός ότι υπάρχουν άντρες που κάνουν παπαρίες όταν οδηγούν δεν το αμφισβήτησε κανείς νομίζω..... απλώς δεν τέθηκε μέχρι στιγμής....

Εγώ νομίζω πέρα από την πλάκα με τα σώβρακα, πιάτα κλπ, ότι οι γυναίκες κάνουν πάρα πολλά λάθη από άγνοια και φόβο..... και δυστυχώς όταν φοβάσαι και πανικοβάλεσαι κάνεις ένα σωρό #$%@#%@

free rider
25/11/2004, 00:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από periklisk
το γεγονός ότι υπάρχουν άντρες που κάνουν παπαρίες όταν οδηγούν δεν το αμφισβήτησε κανείς νομίζω..... απλώς δεν τέθηκε μέχρι στιγμής....

Εγώ νομίζω πέρα από την πλάκα με τα σώβρακα, πιάτα κλπ, ότι οι γυναίκες κάνουν πάρα πολλά λάθη από άγνοια και φόβο..... και δυστυχώς όταν φοβάσαι και πανικοβάλεσαι κάνεις ένα σωρό #$%@#%@

ρε εγω τις συμπαθώ τις γυναίκες....δεν θέλω να τους τα χώνω....
προτιμώ με το καλο...
:beer:

εσείς είσαστε πιο κακοί απο μένα.....

:rotflmao: :rotflmao:

periklisk
25/11/2004, 00:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από free rider
ρε εγω τις συμπαθώ τις γυναίκες....δεν θέλω να τους τα χώνω....
προτιμώ με το καλο...
:beer:

εσείς είσαστε πιο κακοί απο μένα.....

:rotflmao: :rotflmao:

Εγώ πάλι θέλω να τους τα χώνω.......:winka:

χεχεχεχεχεχεχεχεχεχε

free rider
25/11/2004, 00:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από periklisk
Εγώ πάλι θέλω να τους τα χώνω.......:winka:

χεχεχεχεχεχεχεχεχεχε

αφου ρε δεν βγαίνει με το άγριο....

:nono:

παρτο ανάποδα θα βρείς...

και μετά θα λές καμιά παρέα για βόλτα με τα μηχανάκια???

ενώ αν μανουβράρεις σωστά ισως και να σταματήσεις να οδηγάς

:rotflmao:

ε ασ μην το παρακάνουμε τώρα...

:smokin:

periklisk
25/11/2004, 00:23
αχαχαχαχ καλά!!!!:smokin:


Έχω όμως μια απορία!!!

Έπλυνε τελικά ο Κώστας το εργαλείο????????:eyepop:

free rider
25/11/2004, 00:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από periklisk
αχαχαχαχ καλά!!!!:smokin:


Έχω όμως μια απορία!!!

Έπλυνε τελικά ο Κώστας το εργαλείο????????:eyepop:

το πλυνε ....μπααα μάλλον αγόρασε καινούργιο ΝΤΡΑΚΑΡ...

τόσο πολυ γυάλιζε....

λοιπόν πέρι ,
πρέπει να βοηθήσετε όλοι να τον κάνουμε να έρθει στο σωστό δρόμο..να ξεφύγει το παιδί απο την μιζέρια του μηχανακίου διπλής ...τριπλής προσωπικότητας....
πείτε και σείς κάτι, δεν θέλει πολύ....

αντε να μπορούμε να πάμε κανένα αξιοπρεπές ταξίδι...
τις προάλες χαλβαδιάζαμε παρέα ενα ΧΧ στον Τζωρτζόπουλο....

:hypnotize :hypnotize

μαύρο με χρυσαφιές ζάντες...

Αδέλφια βοηθήστε να φέρουμε στον σωστό δρόμο τον ΑΠΙΣΤΟ....

:beer:

periklisk
25/11/2004, 09:57
ΟΚ κάτι θα κάνουμε!!!!!

crs-k
25/11/2004, 10:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από periklisk
ΟΚ κάτι θα κάνουμε!!!!!


Κατω τα χερια απ' τον Κωστακη !!!


:lol: :rotflmao: :lol:

free rider
26/11/2004, 20:50
ιτ ιζ το λειτ...

:D :D

δε μπραιν γουοσινγκ χαζ ολρεντυ σταρτιντ


γουι γουιλ γουιν ιν δισ μπατλ ολσο...

:beer: :beer:

voudarxos
01/12/2004, 22:52
Αντε να πω και γω κατι.....
Πιστευω οτι εχω αρκετα μεγαλη εμπειρια στο τιμονι και σε δικυκλο και σε κουτι......
Τα ματια μου εχουνε δει τις χιλιες μυριες μαλακιες στο δρομο.....
Αν υπαρχουνε 10 γυναικες που χαροπαλευουνε στο τιμονι να ειστε σιγουροι οτι ακολουθουνε και 15 ανδρες.

Αλλα ρε παιδια κακα τα ψεματα δεν φταινε αυτοι.........


Ειπε κανεις τιποτα γι αυτους που δινουνε τα διπλωματα???????


Η μηπως ειμαι υπερβολικος?????:eyepop:

SaraMaritis
02/12/2004, 12:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από free rider
...να τον κάνουμε να έρθει στο σωστό δρόμο.....
...αντε να μπορούμε να πάμε κανένα αξιοπρεπές ταξίδι...

Αρχικά δημιουργήθηκε από free rider
...δε μπραιν γουοσινγκ χαζ ολρεντυ σταρτιντ
γουι γουιλ γουιν ιν δισ μπατλ ολσο...
:beer: :beer:
:confused: :rolleyes: :o
Χμμμ...τωρα το ειδα !!!

Τι εγινε ψηλε ??? Βρηκαμε ευκαιρια την ωρα που επηζα στην
δουλεία και δεν μπορουσα να παρακολουθησω τα τεκταινομενα
για πισωπλατη προπαγανδα ???

Και τι ειναι αυτα που ακουω για "αξιοπρεπη ταξιδια" ??? :p
Μεγαλη κουβεντα απο καποιον που ΔΕΝ παιρνει αδεια ουτε κατοπιν
επισημης αιτησης + 3 χαρτοσημα του 1,25 € !!! :p
:lol: :rotflmao: :lol:
:beer:
:smokin:

free rider
02/12/2004, 14:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από SMr2a4
:confused: :rolleyes: :o
Χμμμ...τωρα το ειδα !!!

Τι εγινε ψηλε ??? Βρηκαμε ευκαιρια την ωρα που επηζα στην
δουλεία και δεν μπορουσα να παρακολουθησω τα τεκταινομενα
για πισωπλατη προπαγανδα ???

Και τι ειναι αυτα που ακουω για "αξιοπρεπη ταξιδια" ??? :p
Μεγαλη κουβεντα απο καποιον που ΔΕΝ παιρνει αδεια ουτε κατοπιν
επισημης αιτησης + 3 χαρτοσημα του 1,25 € !!! :p
:lol: :rotflmao: :lol:
:beer:
:smokin:


Κοιμάαασαι…..κοιμάαασαι…βλέπεις όνειροοοο

HONDA CB1100ΧΧ..
HONDA CB1100ΧΧ..
HONDA CB1100ΧΧ..
HONDA CB1100ΧΧ..
HONDA CB1100ΧΧ..
HONDA CB1100ΧΧ..
HONDA CB1100ΧΧ..
HONDA CB1100ΧΧ..


ΜΑΥΡΟ…ΜΕ ΧΡΥΣΑΦΙΕΣ ΖΑΝΤΕΣ…
ΜΑΥΡΟ…ΜΕ ΧΡΥΣΑΦΙΕΣ ΖΑΝΤΕΣ…
ΜΑΥΡΟ…ΜΕ ΧΡΥΣΑΦΙΕΣ ΖΑΝΤΕΣ…
ΜΑΥΡΟ…ΜΕ ΧΡΥΣΑΦΙΕΣ ΖΑΝΤΕΣ…
ΜΑΥΡΟ…ΜΕ ΧΡΥΣΑΦΙΕΣ ΖΑΝΤΕΣ…
ΜΑΥΡΟ…ΜΕ ΧΡΥΣΑΦΙΕΣ ΖΑΝΤΕΣ…
ΜΑΥΡΟ…ΜΕ ΧΡΥΣΑΦΙΕΣ ΖΑΝΤΕΣ…

Τώρα με το που θα πω τρία θα ξυπνήσεις και δεν θα θυμάσαι τίποτα απ’ όλα αυτά παρά μόνο ένα :
ΑΠΕΧΘΑΝΕΣΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΑΚΟΥΣ ΤΗΝ ΛΕΞΗ ON OFF

Και τώρα ξύπνα….

Πάμε τρία δύο ένα….

Τώρα ξύπνησες….
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

periklisk
02/12/2004, 14:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από free rider
Κοιμάαασαι…..κοιμάαασαι…βλέπεις όνειροοοο

HONDA CB1100ΧΧ..
HONDA CB1100ΧΧ..
HONDA CB1100ΧΧ..
HONDA CB1100ΧΧ..
HONDA CB1100ΧΧ..
HONDA CB1100ΧΧ..
HONDA CB1100ΧΧ..
HONDA CB1100ΧΧ..


ΜΑΥΡΟ…ΜΕ ΧΡΥΣΑΦΙΕΣ ΖΑΝΤΕΣ…
ΜΑΥΡΟ…ΜΕ ΧΡΥΣΑΦΙΕΣ ΖΑΝΤΕΣ…
ΜΑΥΡΟ…ΜΕ ΧΡΥΣΑΦΙΕΣ ΖΑΝΤΕΣ…
ΜΑΥΡΟ…ΜΕ ΧΡΥΣΑΦΙΕΣ ΖΑΝΤΕΣ…
ΜΑΥΡΟ…ΜΕ ΧΡΥΣΑΦΙΕΣ ΖΑΝΤΕΣ…
ΜΑΥΡΟ…ΜΕ ΧΡΥΣΑΦΙΕΣ ΖΑΝΤΕΣ…
ΜΑΥΡΟ…ΜΕ ΧΡΥΣΑΦΙΕΣ ΖΑΝΤΕΣ…

Τώρα με το που θα πω τρία θα ξυπνήσεις και δεν θα θυμάσαι τίποτα απ’ όλα αυτά παρά μόνο ένα :
ΑΠΕΧΘΑΝΕΣΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΑΚΟΥΣ ΤΗΝ ΛΕΞΗ ON OFF

Και τώρα ξύπνα….

Πάμε τρία δύο ένα….

Τώρα ξύπνησες….
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

έλα ξύπνα!!!

και πες

ΑΠΕΧΘΑΝΟΜΑΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΚΟΥΩ ΤΗΝ ΛΕΞΗ ON OFF

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

nimbus
02/12/2004, 15:03
να δω τι αλλες ιστορίες θα σκαρφιστειτε:evil:

free rider
02/12/2004, 15:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
να δω τι αλλες ιστορίες θα σκαρφιστειτε:evil:

oti mporoyme kanoyme .....

h kalh thelish metraei...
:beer:

nimbus
02/12/2004, 15:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από free rider
oti mporoyme kanoyme .....

h kalh thelish metraei...
:beer:

πανω απ'όλα:winka:

free rider
02/12/2004, 16:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από periklisk
έλα ξύπνα!!!

και πες

ΑΠΕΧΘΑΝΟΜΑΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΚΟΥΩ ΤΗΝ ΛΕΞΗ ON OFF

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Μπράβο Πέρι…!!!

Καλά το πάμε….

:beer: :beer:

gtsiros
20/12/2004, 23:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
και για του λόγου το αληθές....

και φυσικά το link :
Stats from UK sources (http://www.dft.gov.uk/stellent/groups/dft_mobility/documents/page/dft_mobility_030414-02.hcsp#TopOfPage)

Και απο κυβερνητική πηγή παρακαλώ , για να μην μου λέτε οτι είναι μπαρούφες..

Gandalf

gia osous den to prose3oun, leei mesa sto keimeno:

It should be noted that this exposure data does not apportion blame for the occurrence of a collision.

poly shmantiko!

pou pa na pei sta gkrekika:

den lambanei upopsh h meleth poios eftaige sto trakarisma!

mporei kalista na ftaei gynaika gia kapoia stouka alla h idia na mhn emplekete! (paraligo na sumbei se mena. POU PAS MWRH EXEIS KOKKINO GAMWTO 8A SE PATHSW KAI 8A EXW DIKIO!!)

XTakias
04/03/2005, 19:17
ομορφα όλα αυτά αλλά μου έχει τύχει το απίστευτο.Κατεβαίνω κατεχάκη (φανάρια που οδηγούν για Βύρωνα) και απο την στροφή αρκετά πιο πριν βλέπω καπνούς και παθαίνω πλάκα. Σκέφτομαι φωτιά θα είναι. Βλέπω μια μπέμπα να βγάζει απο το καπό τρελό καπνό, μια τύπισσα να μιλάει στο κινητό και μένω βλάκας. Σταματώ ως άνθρωπος που ενδιαφέρεται για την ασφάλεια των συνανθρώπων του στον δρόμο και της λέω: Συγνώμη κυρία μου το αμάξι σαςν βγάζει καπνούς.είναι ένα βήμα πριν να πάρει φωτιά. Με κοιτάει με ένα ύφος όλο απορία αλλά το κινητό δεν κλείνει. ΕΕΕ...εξκιουζ μι δε καρ σμοουκ γιου νοου λέω μπας και δεν καταλαβαίνει. Απο εμένα είναι οι καπνοί;- απαντά.Ξαναμένω βλάκας και λέω ρε μπας και σαλταρα; Κοιτάξτε αυτό που πρέπει να κάνετε είναι να πάρετε τηλ τον άντρα σας να έρθει να σας πάρει για να μην ανατιναχτεί το αμάξι της λέω. Αν θέλετε σταματήστε σε κάποιο μέρος πιο κάτω που να έχει χώρο και περιμένετε να έρθουν να σας πάρουν. ΑΑΑΑ ευχαριστώ μου λέει και συνεχίζει να μιλάει. Τελικά εκτός απο βενζίνη χρειάζεται τίποτε άλλο το αμάξι;;;;Λάδια μήπως για αρχή;;;

nikoskkk
07/03/2005, 18:17
Να τη θα πει άγνοια!


:confused: :confused: :confused:


9788

XTakias
07/03/2005, 18:56
Ένα πρωινό αποφασίζω να πεταχτώ μέχρι την τράπεζα να πληρώσω κάτι λογαριασμούς. Όλα καλά μέχρι εδώ. Για καλή μου τύχη βλέπω θέση μπροστά στην τράπεζα και λέω ο άνθρωπος. Τι ωραία θα παρκάρω σαν βασιλιάς!! Αράζω το Χτ λοιπόν πετάγομαι για 15 λεπτά μέχρι την τράπεζα και α΄φού τελειώνω ετοιμάζομαι να βάλω μπροστά την μηχανή για να φύγω. (ο χρόνος είναι περίπου 3 λεπτά, για να ζεσταθεί να βάλω κράνος γυαλια και γάντια. Όλα έτοιμα λοιπόν κάνω να φύγω και τσουυυυπ ακούω κόρνα. Ψάχνω δεξιά ψάχνω αριστερά τίποτα. ΜΠΙΜΠΠΠΠ άντε πάλι λέω΄. κοιτάω πίσω μου βλέπω μια λιμουζίνα τρία μέτρα...(Σουζούκι άλτο) Μια τύπισσα μέσα με κοιτάει και συνεχίζει να κορνάρει. ο διάλογος που ακουλούθησε:
-Για μένα κορνάρεις;
-Ναι άντε τελείωνε πάρε την μηχανή σου και φύγε.
-Δεσποινίς θα περιμένετε ένα λεπτό να βάλω το κράνος μου.
-Βάλτο πιο κάτω.
-Κοιτάξτε θα κάνω αυτό που πρέπει να κάνω αν έχετε υπομονή καλώς.
-άντε θέλω να παρκάρω.
Εκεί βεβαίως ως άνθρωπος αρχίζω και ανεβάζω στροφές επικινδυνα.Κοίτα της λέω αν θες να σε αφήσω να παρκάρεις θα περιμένεις ένα λεπτό αλλιώς μπορώ να αφήσω εδώ την μηχανή και να πάω με λεοφωρείο σπίτι μου. Ρε άσε τις εξυπνάδες μου λέει και σήκω φύγε.
-Κατά πρώτο λόγο ηρέμησε..
-Δεν απαντά καθώς βλέπει το μάτι μου να γυαλίζει.
ακούγεται και πάλι το μπιμπ...
κατεβαίνω απο την μηχανή και την ξανακοιτώ..
Με τα πολλά και σεβόμενος την έλειψη πάρκινγκ του παγκρατίου κάνω πιο πίσω και την αφήνω να παρκάρει.
Διαβάζω τα χείλη της άντε γαμήσου μαλάκα.
Ε εκεί ρε παιδιά σάλταρα.
Πάω κοντά στο παράθυρο έτοιμος να το σπάσω και της λέω τι είπες;
Τίποτα μου λέει.
Μίλα πιο όμορφα για να μην έχουμε άλλα.
Κάτι ψέλισε το οποίο δεν κατάλαβα αλλά σίγουρα με ξαναέβρισε χαμηλόφωνα.
Μαλάκα μωρή φλόμπα να πεις τον μπαμπά σου κατάλαβες για να μην σου ***μήσω τίποτα; Άντε να μην σου σπάσω τα μουτράκια ηλίθια. έτρεμα απο τα νεύρα μου και η κίνηση της αντί να ζητήσει συγνώμη ήταν άντε πάρε την μηχανή σου και φύγε. Αυτό έκανα αφου της έριξα ένα ωραίο βρίσιμο και ο λόγος ήταν πως θα την χτυπούσα άσχημα. Και μετά ποιος αντιμετωπίζει το WWF. Ζωοκτονία...Πείτε μου γιατί είναι τόσο χαζές;;:ZZZ:

cityfly
28/03/2005, 09:02
μπορεί να έχουν περάσει και πάνω από δύο χρόνια που μου πετάχτηκε στη Νέα Σμύρνη μια τύπισα από στοπ και σταμάτησε μπροστά μου στα 3 μέτρα με αποτέλεσμα να πέσω πάνω της, όχι με τα μούτρα, με το απότομο φρένο και επειδή το δρόμος, ως συνήθως, δεν γλίστραγε καθόλου έπεσα και σύρθηκα, (αλλά τις έκανα δυο πόρτες καινούργιες χι χι), τέλως πάντων το έχω ξαναγράψει, μόνο υλικές ζημιές κυριλέ.

Απλά ακόμα δεν έχω καταλάβει ΓΙΑΤΙ ενώ είχε φτάσει στο στοπ δευτερόλεπτα πριν, είχε κοιτάξει, ήταν σταματημένη, δεν μπορούσε να διασχίσει το δρόμο γιατί ο μπροστινός ήταν στη νησίδα και περίμενε τον απέναντι για να φύγει, ΓΙΑΤΙ δεν έκατσε εκεί που ήταν παρά ξεκίνησε, (δεν μπήκε χύμα, σταμάτησε στο στοπ και μετά ξαναξεκίνησε) μόνο και μόνο για να σταματήσει μπροστά μου και να μου κλείσει το δρόμο;


εεε;

παρακάλω έναν ψυχολόγο να με βοηθήσει σε αυτό το ερώτημα, ευχαριστώ

(ρε σεις μήπως χρειάζεται παιδοψυχολόγος στην προκειμένη περίπτωση;)
:rotflmao:

cityfly
28/03/2005, 09:26
ίσως όμως να μην φταίνε αυτές



μπορεί για όλα να φταίει το

















κοντέρ τους


11045

AFTER
28/03/2005, 09:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από XTakias
Ένα πρωινό αποφασίζω να πεταχτώ μέχρι την τράπεζα να πληρώσω κάτι λογαριασμούς. Όλα καλά μέχρι εδώ. Για καλή μου τύχη βλέπω θέση μπροστά στην τράπεζα και λέω ο άνθρωπος. Τι ωραία θα παρκάρω σαν βασιλιάς!! Αράζω το Χτ λοιπόν πετάγομαι για 15 λεπτά μέχρι την τράπεζα και α΄φού τελειώνω ετοιμάζομαι να βάλω μπροστά την μηχανή για να φύγω. (ο χρόνος είναι περίπου 3 λεπτά, για να ζεσταθεί να βάλω κράνος γυαλια και γάντια. Όλα έτοιμα λοιπόν κάνω να φύγω και τσουυυυπ ακούω κόρνα. Ψάχνω δεξιά ψάχνω αριστερά τίποτα. ΜΠΙΜΠΠΠΠ άντε πάλι λέω΄. κοιτάω πίσω μου βλέπω μια λιμουζίνα τρία μέτρα...(Σουζούκι άλτο) Μια τύπισσα μέσα με κοιτάει και συνεχίζει να κορνάρει. ο διάλογος που ακουλούθησε:
-Για μένα κορνάρεις;
-Ναι άντε τελείωνε πάρε την μηχανή σου και φύγε.
-Δεσποινίς θα περιμένετε ένα λεπτό να βάλω το κράνος μου.
-Βάλτο πιο κάτω.
-Κοιτάξτε θα κάνω αυτό που πρέπει να κάνω αν έχετε υπομονή καλώς.
-άντε θέλω να παρκάρω.
Εκεί βεβαίως ως άνθρωπος αρχίζω και ανεβάζω στροφές επικινδυνα.Κοίτα της λέω αν θες να σε αφήσω να παρκάρεις θα περιμένεις ένα λεπτό αλλιώς μπορώ να αφήσω εδώ την μηχανή και να πάω με λεοφωρείο σπίτι μου. Ρε άσε τις εξυπνάδες μου λέει και σήκω φύγε.
-Κατά πρώτο λόγο ηρέμησε..
-Δεν απαντά καθώς βλέπει το μάτι μου να γυαλίζει.
ακούγεται και πάλι το μπιμπ...
κατεβαίνω απο την μηχανή και την ξανακοιτώ..
Με τα πολλά και σεβόμενος την έλειψη πάρκινγκ του παγκρατίου κάνω πιο πίσω και την αφήνω να παρκάρει.
Διαβάζω τα χείλη της άντε γαμήσου μαλάκα.
Ε εκεί ρε παιδιά σάλταρα.
Πάω κοντά στο παράθυρο έτοιμος να το σπάσω και της λέω τι είπες;
Τίποτα μου λέει.
Μίλα πιο όμορφα για να μην έχουμε άλλα.
Κάτι ψέλισε το οποίο δεν κατάλαβα αλλά σίγουρα με ξαναέβρισε χαμηλόφωνα.
Μαλάκα μωρή φλόμπα να πεις τον μπαμπά σου κατάλαβες για να μην σου ***μήσω τίποτα; Άντε να μην σου σπάσω τα μουτράκια ηλίθια. έτρεμα απο τα νεύρα μου και η κίνηση της αντί να ζητήσει συγνώμη ήταν άντε πάρε την μηχανή σου και φύγε. Αυτό έκανα αφου της έριξα ένα ωραίο βρίσιμο και ο λόγος ήταν πως θα την χτυπούσα άσχημα. Και μετά ποιος αντιμετωπίζει το WWF. Ζωοκτονία...Πείτε μου γιατί είναι τόσο χαζές;;:ZZZ:

Ειδες?
Τσαντιστηκες,εκανες τα νευρα σου κουρελια και χαλασες την μερα σου!

Ενω επρεπε:

Μαλιστα ωραιοτατη κυρια μου,περαστε
και μολις πηγαινε λιγο παρακατω ξηλωνες και κανενα καθρεφτη,προφυλακτηρα,εσκαγες κανα λαστιχο,του εβαζες φωτια σαν και αυτον στα κτελ εχτες.....

Δεν υπαρχει διαλογος με τετοια ατομα
Οπως εχει γραψει καποιος εδω μεσα

''ΜΗΝ ΛΟΓΟΜΑΧΕΙΣ ΜΕ ΕΝΑΝ ΒΛΑΚΑ,ΠΕΦΤΕΙΣ ΣΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΣΕ ΝΙΚΗΣΕΙ ΛΟΓΩ ΠΕΙΡΑΣ''

cityfly
29/03/2005, 10:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER


''ΜΗΝ ΛΟΓΟΜΑΧΕΙΣ ΜΕ ΕΝΑΝ ΒΛΑΚΑ,ΠΕΦΤΕΙΣ ΣΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΣΕ ΝΙΚΗΣΕΙ ΛΟΓΩ ΠΕΙΡΑΣ''


καλόόό

λόγω πείρας

ε βέβαια τόσα χρόνια που θα την εξασκεί

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: