PDA

View Full Version : με περνουνε φανταρο



xampos
12/01/2008, 17:42
καλησπερα

σημερα ηρθε το χαρτι καταταξης

παρουσιαζομαι 13 -2-08 στην Νεα Περαμο Αττικης ειδικες δυναμεις

απλα κατα 90%100 θα παω για αναβολη καθως θελω 3-4 μηνακια ακομα να τελειωσω τη σχολη μην τα παρατησω τωρα :)

ερωτηξης για οποιον ξερει

αμα παρω αναβολη τωρα θα φυγω στην επομενη σειρα η μετα απο αρκετες σειρες?

θα παω στην μοναδα που με στειλανε τωρα ? η θα με ερθει αλλο χαρτι να παω αλλου?


οποιος ειναι ανυποτακτος καλυτερα να μην απαντησει :rotflmao: :rotflmao:

αντε θα ησηχασεται για κανα χρονο :rotflmao: :rotflmao: :beer: :beer:

la_villa
12/01/2008, 17:44
νομίζω παίρνεις αναβολή για ένα χρόνο

δεν είμαι σίγουρος
θα παρουσιαστέις κανονικά τώρα έτσι δεν είναι?και θα ζητήσεις αναβολή

monarxis
12/01/2008, 17:57
trava re neo sto megalo pefko..

rikse ta kila xontre gia na pareis to mpere..

thes kai anaboli palio ntakota....


:lol: :rotflmao: :lol:





































i am just joking.

nomizw perneis ena xrono anaboli kai epita paroysiazesai alloy.:D

gousgoun_69
12/01/2008, 21:00
Για 1 χρόνο παίρνεις αναβολή.


Μεγάλο Πευκο ε ?


Αχ σας φαντάζομαι έτσι ιδρωμένα στο στίβο μάχης όλα τα τρελλά αγόρια μαζί :smokin:

xampos
12/01/2008, 22:14
re παιδια δεν ξερω το χαρτι λεει ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟΣ ΑΤΙΚΗΣ?

μεγαλο Πευκο ειναι αυτο?

:confused:

το σκεφτομαι αν θα παω να παρω την αναβολη

McGyver
12/01/2008, 22:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από xampos
re παιδια δεν ξερω το χαρτι λεει ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟΣ ΑΤΙΚΗΣ?

μεγαλο Πευκο ειναι αυτο?

:confused:

το σκεφτομαι αν θα παω να παρω την αναβολη

Νέα Πέραμος = Μεγάλο Πεύκο

Όποτε κι αν πας, καλές διακοπές!!!

:wave2:

xampos
12/01/2008, 22:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Νέα Πέραμος = Μεγάλο Πεύκο

Όποτε κι αν πας, καλές διακοπές!!!

:wave2:

δηλαδη αμα πηγαινα καμοια αεροπορια πως θα λεγαμε ?:hypnotize :lol: :lol:

gcrook
12/01/2008, 22:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από xampos
δηλαδη αμα πηγαινα καμοια αεροπορια πως θα λεγαμε ?:hypnotize :lol: :lol:

Τσουτσου Μπρουτζου:blush:

xampos
12/01/2008, 22:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Τσουτσου Μπρουτζου:blush:

:lol: :lol:

sakisvolos
12/01/2008, 23:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από xampos
καλησπερα

σημερα ηρθε το χαρτι καταταξης

παρουσιαζομαι 13 -2-08 στην Νεα Περαμο Αττικης ειδικες δυναμεις

απλα κατα 90%100 θα παω για αναβολη καθως θελω 3-4 μηνακια ακομα να τελειωσω τη σχολη μην τα παρατησω τωρα :)

ερωτηξης για οποιον ξερει

αμα παρω αναβολη τωρα θα φυγω στην επομενη σειρα η μετα απο αρκετες σειρες?

θα παω στην μοναδα που με στειλανε τωρα ? η θα με ερθει αλλο χαρτι να παω αλλου?


οποιος ειναι ανυποτακτος καλυτερα να μην απαντησει :rotflmao: :rotflmao:

αντε θα ησηχασεται για κανα χρονο :rotflmao: :rotflmao: :beer: :beer:

Καλησπέρα!:wave2:

Κοίτα μπορείς να πάρεις αναβολή όσο θέλεις!
Εγώ είχα πάρει 2 χρόνια στα σίγουρα για τελειώσω τη σχολή μου (ήθελα 6 μήνες μόλις).
Τελείωσα σε έξι μήνες τη σχολή όπως έπρεπε και ΑΜΕΣΩΣ πήγα στο στρατιωτικό γραφείο του
Βόλου και ζήτησα διακοπή της αναβολής, με την επόμενη σειρά που πήρανε με τσιμπήσανε κι'
εμένα! Κάτι τέτοιο πρέπει να γίνετε και τώρα να πάρεις την αναβολή και να την διακόψεις
αμέσως μόλις τελειώσεις!

Και ναι το Μεγάλο Πεύκο είναι καταδρομείς και έχει πολυυυυυυυ τρέξιμο στο λέω εκ' πείρας!
Πάντως καλή θητεία αν αποφασίσεις να πας τώρα!:wave2:

GTZ750
13/01/2008, 10:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από xampos
καλησπερα

σημερα ηρθε το χαρτι καταταξης

παρουσιαζομαι 13 -2-08 στην Νεα Περαμο Αττικης ειδικες δυναμεις

απλα κατα 90%100 θα παω για αναβολη καθως θελω 3-4 μηνακια ακομα να τελειωσω τη σχολη μην τα παρατησω τωρα :)

ερωτηξης για οποιον ξερει

αμα παρω αναβολη τωρα θα φυγω στην επομενη σειρα η μετα απο αρκετες σειρες?

θα παω στην μοναδα που με στειλανε τωρα ? η θα με ερθει αλλο χαρτι να παω αλλου?


οποιος ειναι ανυποτακτος καλυτερα να μην απαντησει :rotflmao: :rotflmao:

αντε θα ησηχασεται για κανα χρονο :rotflmao: :rotflmao: :beer: :beer:

lλογω σπουδων μπορεις να παρεις αναβολη οσο θες!!!

αλλα δεν ειναι σιγουρο οτι θα σε πανε στην ιδια μοναδα που σου εχει ερθει το χαρτι!!!

μια συμβουλη!!

παρε ενα χαρτι απο την σχολη σου και πηγαινε ρωτα στο στρατολογικο γραφειο της περιοχης σου να σου πουνε σιγουρα τι πρεπει να κανεις!!!!

McTalas
13/01/2008, 11:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από xampos
,,,,:

Xampo Χωρίς να έχω διαβάσει όλο το θρέντ και να δω τι έχουν γράψει οι άλλοι θα σου πω αυτά που ξέρω. Να πας στην στρατολογία και να τους πεις πως θες αναβολή και αν στη δίνουν. Μην πας να παρουσιαστείς και μετά ζητήσεις την αναβολή γιατι δεν θα στη δώσουν αμέσως αλλά θα φας το πήξιμο (πιο πήξιμο δηλαδή αλλά λέμε τώρα…) και μετά αφού ορκιστείς θα στην δώσουν, όταν κόβεις την αναβολή σε παίρνουν όχι στην επόμενη αλλά μετά από μια σειρά Κι συνήθως σε ξαναστέλνουν εκεί που είχες δηλώσει ή ξανά δηλώνεις δεν θυμάμαι και πολύ καλά.

Αν πας στο πεύκο τελικά να προσέχεις την σκοπιά στην υπερυψωμένη θαλασσια και να ζητάς να σε στέλνουν σκοπιά στο Κανδύλη.
:wave2:

edit: γιατο θεμα αναβολη αν η σχολή σου είναι ΤΕΙ - ΑΕΙ περνεις οσο "θες" αν ομως ειναι κατι αλλο πχ ΙΕΚ κτλ τοτε δεν σου δινουν παραπανω που να χτυπας τον κωλο σου κατω!!!

OzZzZzY
13/01/2008, 11:07
χαμπο με το μηχανακι που χεις περνας Ι5 :lol: :lol: :lol:

atom_smasher
13/01/2008, 11:25
την ανοιξη παρουσιαστηκε μεγαλο πευκο ενας φιλος μου.δεν τους τρεχουν σχεδον καθολου.μεχρι την ορκομωσια.να πας να παρεις αναβολη καλυτερα πιο πριν.1 χρονο νομιζω παιρνεις και πρεπει να την κοψεις μολις τελειωσεις.σε παιρνουν με την επομενη η την μεθεπομενη αν δεν προλαβαινουν , λογικα με την μεθεπομενη και νομιζω οτι θα πας αλλου.δεν ξερω γι αυτο.

xampos
13/01/2008, 11:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από OzZzZzY
χαμπο με το μηχανακι που χεις περνας Ι5 :lol: :lol: :lol:


ειπες τεραστια μαλακια παλι !!!!:a012:

xampos
13/01/2008, 11:32
Τ.Ε.Ε παω παιδια β κυκλο και τελειωνω τελη Μαιου

μπορω να παω και τωρα απλα θα μηνω μετανεξεταστεως για τον σεπτεμβριο οπου θα δωσω εξετασεις ν περασω αλλα δεν ξερω :sick:

περνοντας αναβολη καθυστερο για 6 μηνες - ενα χρονο (αναλογα ποτε θα παω :wacko: ) πολλα πραγματα στη ζωη μου και μεσα σε αυτα και την αγορα μηχανης :uplate: :bigcry:

sakisvolos
13/01/2008, 12:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από xampos
περνοντας αναβολη καθυστερο για 6 μηνες - ενα χρονο (αναλογα ποτε θα παω :wacko: ) πολλα πραγματα στη ζωη μου και μεσα σε αυτα και την αγορα μηχανης :uplate: :bigcry:

Εντάξει ρε συ xampos μη σκας θα έχουν βγει ως τότε τα νέα μοντέλα να διαλέξεις!:wave2:

McTalas
13/01/2008, 14:13
στην δική μου εποχη δεν επαιζε να σου δώσουν παραπανω αναβολή απο αυτη που σου ειχαν δωσει εκτος και αν περναγες σε ΤΕΙ - ΑΕΙ.αλλα για να μην σου λεω βλακειες κανε εναν κοπο και πηγαινε απο την στρατολογια,
οσον αφορά το πευκο πλεον ο ΕΣ ειανι κολεγιο δεν εχει καμια σχεση με τον καιρο που ημουν εγω. να πας και θα δεις που θα περασεις καλα,το μονο κακο για μενα ειναι πως δεν κανεις πλεων αλματα και δεν μπορεις να πας για πεζοναυτης.

mako
13/01/2008, 15:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
στην δική μου εποχη δεν επαιζε να σου δώσουν παραπανω αναβολή απο αυτη που σου ειχαν δωσει εκτος και αν περναγες σε ΤΕΙ - ΑΕΙ.αλλα για να μην σου λεω βλακειες κανε εναν κοπο και πηγαινε απο την στρατολογια,
οσον αφορά το πευκο πλεον ο ΕΣ ειανι κολεγιο δεν εχει καμια σχεση με τον καιρο που ημουν εγω. να πας και θα δεις που θα περασεις καλα,το μονο κακο για μενα ειναι πως δεν κανεις πλεων αλματα και δεν μπορεις να πας για πεζοναυτης.

Για σου ρε παλιοσειρα!!!!!:lol: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol: :o :D

road spirit
13/01/2008, 21:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
στην δική μου εποχη ....

οσον αφορά το πευκο πλεον ο ΕΣ ειανι κολεγιο δεν εχει καμια σχεση με τον καιρο που ημουν εγω. ..... τα παλια τα χρόνια αυτά εεεε?? κωλογερε! :lol:

perastikos
13/01/2008, 22:12
Ωραία είναι στο ΚΕΕΔ ρε.... Μην πάρεις αναβολή! Δίπλα στη θάλασσα, έχει και φοίνικες κατά μήκος της ακτής.... :p

-----

Αφού είσαι ακόμη στο ΤΕΕ ένα τηλεφωνάκι στη στρατολογία να σου πουν τι χρειάζεσαι και είσαι έτοιμος :)

tazmanoulis
13/01/2008, 22:39
loipon an eisai foititis se tei, aei, kai eisai kato ton 25, mporeis na pareis anavoli os ta 25 sou. an eisai se iek, eos ta 23.
an pareis anavoli exeis dikaiomai na tous zitiseis na se valoun stin epomeni seira, i opoia gia sena tha einai se 6 mines.
gia mena an einai na pas kapou, pigaine aeroporia. ase tis eidikes dinameis. den se kanoun perissotero antra ap'oso eisai. kai den iparxei logos na talaiporisai tsaba.
an eisai peziko, tha pas pali peziko (ektos k an to allakseis) kai tha pas se diaforetiki pithanon monada. an pas aeroporia, tha pas tripoli k an naytiko, ston poro.
gia mena best is aeroporia. ap'ekei apolithika prin 6 mines. tous kaneis oti thes, dioti oloi oi monimoi fovounte dioti den kseroun poion exeis meson...
anyway file mou, oti kai na kaneis, elpizo na eisai kala...


Αρχικά δημιουργήθηκε από xampos
καλησπερα

σημερα ηρθε το χαρτι καταταξης

παρουσιαζομαι 13 -2-08 στην Νεα Περαμο Αττικης ειδικες δυναμεις

απλα κατα 90%100 θα παω για αναβολη καθως θελω 3-4 μηνακια ακομα να τελειωσω τη σχολη μην τα παρατησω τωρα :)

ερωτηξης για οποιον ξερει

αμα παρω αναβολη τωρα θα φυγω στην επομενη σειρα η μετα απο αρκετες σειρες?

θα παω στην μοναδα που με στειλανε τωρα ? η θα με ερθει αλλο χαρτι να παω αλλου?


οποιος ειναι ανυποτακτος καλυτερα να μην απαντησει :rotflmao: :rotflmao:

αντε θα ησηχασεται για κανα χρονο :rotflmao: :rotflmao: :beer: :beer:

xampos
13/01/2008, 22:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από tazmanoulis
loipon an eisai foititis se tei, aei, kai eisai kato ton 25, mporeis na pareis anavoli os ta 25 sou. an eisai se iek, eos ta 23.
an pareis anavoli exeis dikaiomai na tous zitiseis na se valoun stin epomeni seira, i opoia gia sena tha einai se 6 mines.
gia mena an einai na pas kapou, pigaine aeroporia. ase tis eidikes dinameis. den se kanoun perissotero antra ap'oso eisai. kai den iparxei logos na talaiporisai tsaba.
an eisai peziko, tha pas pali peziko (ektos k an to allakseis) kai tha pas se diaforetiki pithanon monada. an pas aeroporia, tha pas tripoli k an naytiko, ston poro.
gia mena best is aeroporia. ap'ekei apolithika prin 6 mines. tous kaneis oti thes, dioti oloi oi monimoi fovounte dioti den kseroun poion exeis meson...
anyway file mou, oti kai na kaneis, elpizo na eisai kala...

ευχαριστω φιλε

λοιπον παω ΤΕΕ και τελειωνω μαιο , μπορω να παω και τωρα στο μεγαλο πευκο απλα θα μηνω απο απουσιες και μετα απο συνελευση καθηγητων επειδη ειμαι καλο παιδη δινω μετανεξεταστεως τον σεπτεμβριο (παιρνω αδεια και δινω εξετασεις ) λεμε τωρα:lol:

αλλα υπαρχει και περιπτωση επειδη οι απουσιες ειναι πολλες να μην δωσω σεπτεμβριο και να χασω ολη τη χρονια πραγμα που δε θελω με τιποτα

οι γονεις πιεζουν να παρω αναβολη :sad:
εγω θελω να παω μεγαλο πευκο Ε.Δ δεν τρελενομαι αλλα αμα παω θα κατσω !!!!!!
και η λουφα καλη αλλα σε ενα σημειο βαριεσαι ενας χρονος ειναι αυτος, στις ειδικες δυναμεις μαθαινεις καποια πραγματα και γενικα εξασκης και το σωμα σου :)

γενικα μαλλον για αναβολη με κοβω αλλα αμα μπω μετα απο ενα χρονο θα παω πολυ πισω στα σχεδια μου

το ΥΕΑ που εχω στο χαρτι καταταξης μου τι ειναι?

Operater
13/01/2008, 23:02
Nα πας Ε.Δ. Αλλά μην πας Κύπρο!!! Με τίποτα!!!
Ο αδερφός μου περνάει δύσκολες ώρες εκεί. Είναι όλοι ετοιμοπολεμοι και οπλοφορούν
με κανονικές σφαίρες. :wave2:

xampos
13/01/2008, 23:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από Operater
Nα πας Ε.Δ. Αλλά μην πας Κύπρο!!! Με τίποτα!!!
Ο αδερφός μου περνάει δύσκολες ώρες εκεί. Είναι όλοι ετοιμοπολεμοι και οπλοφορούν
με κανονικές σφαίρες. :wave2:


ξερω απο πρωτο χερι για κυπρο :(

Tpap
13/01/2008, 23:39
Εφοσον δεν σπουδαζεις σε ανωτερο η ανωτατο ιδρυμα ΔΕΝ μπορεις να παρεις ''αναβολη'' παρα ''εξαιρεση'' ενος ετους ...
Υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα αν εξαιρεθεις τωρα αργοτερα να παρουσιαστεις αλλου.

Προσωπικα θα σε συμβουλευα να μην ζητησεις εξαιρεση και να παρουσιαστεις κανονικα, καθως προσκομιζοντας αναλογα χαρτια απο το ΤΕΕ σου μπορεις να τους ξετιναξεις στις αδειες....
Και πραγματικα αδειες για εξετασεις δινουν παρα μα παρα πολυ ευκολα.

Σαν Κ/Δ ή Π/Ν θα μαθεις πολλα περισσοτερα πραγματα απο οσα νομιζεις, αν βεβαιως το επιδιωξεις και εχεις ενδιαφερον, αν και η θητεια πλεον ειναι σχετικα πολυ συντομη..
Αν παλι θες να λουφαρεις, ειμαι σιγουρος οτι θα βρεις την ακρη..

Θεωρω οτι η επιλογη σου αξιζει τον ''κοπο'' (εχουν αλλαξει ΠΟΛΥ τα πραγματα πια), και αν μη τι αλλο θα εισαι περηφανος γιατην θητεια σου σε ολη σου την ζωη..


''once a MARINE, allways a MARINE''

sakisvolos
13/01/2008, 23:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από xampos
το ΥΕΑ που εχω στο χαρτι καταταξης μου τι ειναι?

Υ ποψήφιος

Ε φεδρος

Α ξιωματικός

Δόκιμος δηλαδή!

Αν παρουσιαστείς και περάσεις μετά από εξετάσεις ως ΥΕΑ εκεί θα σας :a021: :a021: :a021:
κανονικά!

Βέβαια ως δόκιμος πληρώνεσαι και μένεις εκτός στρατοπέδου όταν δεν έχεις υπηρεσία
νομίζω όμως ότι δεν αξίζει μόνο και μόνο αν σκεφτείς πόσες φορές θα ξαναπάς ως επίστρατος
ξέρω περιπτώσεις που τους καλούν κάθε 2 - 3 χρόνια ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΣ!

Ελπίζω να βοήθησα καλημέρες! :wave2:

xampos
13/01/2008, 23:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από sakisvolos
Υ ποψήφιος

Ε φεδρος

Α ξιωματικός

Δόκιμος δηλαδή!

Αν παρουσιαστείς και περάσεις μετά από εξετάσεις ως ΥΕΑ εκεί θα σας :a021:
κανονικά!

Βέβαια ως δόκιμος πληρώνεσαι και μένεις εκτός στρατοπέδου όταν δεν έχεις υπηρεσία
νομίζω όμως ότι δεν αξίζει μόνο και μόνο αν σκεφτείς πόσες φορές θα ξαναπάς ως επίστρατος
ξέρω περιπτώσεις που τους καλούν κάθε 2 - 3 χρόνια ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΣ!

Ελπίζω να βοήθησα καλημέρες! :wave2:

ωπα αραξε Σακη γιατι εδω εχουμε θεμα :confused:

ΠΛΗΡΩΝΟΜΑΙΙΙΙΙΙΙ???? :a53: ??

Εννοεις παω τωρα παρουσιαζομαι και περνω και μισθο καθε μηνα? :eyepop: :sick:

θα μας :a021: :wacko:

δηλαδη για να καταλαβω ειναι καλο η κακο να εισαι ΥΕΑ:confused: :lol: :lol:

ω ρε μαναμ

OzZzZzY
14/01/2008, 00:01
φανταζεσαι να βγει κανα ΖΧ με λεφτα του ΥΕΑ? :rotflmao: :rotflmao: :lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao:

βαψτο σε χρωματα παραλλαγης μετα το μηχανακι :rotflmao: :rotflmao: :lol: :lol: :rotflmao: κ κολα κ ο τολμων νικα κ αλλα τετοια :rotflmao: :lol: :lol:

xampos
14/01/2008, 00:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από OzZzZzY
φανταζεσαι να βγει κανα ΖΧ με λεφτα του ΥΕΑ?


και μενα κατευθειαν εκει πηγε το μυαλο μου ,ρε λες , θα χει πλακα :sick:

sakisvolos
14/01/2008, 00:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από xampos
ωπα αραξε Σακη γιατι εδω εχουμε θεμα :confused:

ΠΛΗΡΩΝΟΜΑΙΙΙΙΙΙΙ???? :a53: ??

Εννοεις παω τωρα παρουσιαζομαι και περνω και μισθο καθε μηνα? :eyepop: :sick:

θα μας :a021: :wacko:

δηλαδη για να καταλαβω ειναι καλο η κακο να εισαι ΥΕΑ:confused: :lol: :lol:

ω ρε μαναμ

Μην τρελένεσαι ρε xampo θα πρέπει να νοικιάσεις και σπίτι εκεί όπου θα υπηρετείς
δεν θα μένεις μέσα στο στρατόπεδο και μη φανταστείς και κάνα τρελό μισθό!


P.S. Το άλλο που σΕ είπα ότι θα σε παίρνουν συχνά πυκνά επίστρατο δεν σε πειράζει
και γίνετε όσπου να φτάσεις τα 40 για μένα είναι ότι χειρότερο!
Ασε που τουλάχιστον όταν πήγα εγώ για να σε πάρουν τελικά ΥΕΑ έπρεπε να έχεις :a021: μέσον!

Tpap
14/01/2008, 00:11
δεν υπαρχει καλο η κακο...
αποφασιζεις κ κινεισαι αναλογως: οντως πληρωνεσαι, υπηρετεις 2-3 μηνες περισσοτερο, μενεις σε σπιτι που νοικιαζεις εκτος στρ/δου, εισερχεσαι 0710 και βγαινεις (υπο Κ.Σ.) 1420, αναλογως την δυναμη σε στελεχη κανεις υπηρεσιες (οχι σκοπιες/περπολα) καποιες φορες τον μηνα, τα Σ/Κ σου ειναι ελευθερα (εκτος αν εχεις υπηρεσια), εκπαιδευεσαι πιο σκληρα και το προγραμμα περιλαμβανει και αρκετο διαβασμα/μελετη/εξετασεις, κατοπιν οταν αποφοιτησεις απο την εκαστοτε σχολη αξιωματικων αναλαμβανεις διοικητικες θεσεις/καθηκοντα και ρολο συνηθως εκπαιδευτου σε στρατιωτες...και λογιζεσαι πλεον ωσαν στελεχος, εχοντας οτι δικαιωματα εχουν οι κατωτατοι αξιωματικοι...

εισαι ομοιοβαθμος με ανθστη με αρχαιοτερο εκεινον, και απολυεσαι ανθγος, τρως στις λεσχες αξ/κων, κλπ κλπ..περνεις μισθους δοκιμου και εναν μισθο ανθγου με την απολυση σου.

ελπιζω να βοηθησα λιγο.

xampos
14/01/2008, 11:12
απ οτι καταλαβα δεν λεει να πας ΥΕΑ αλλα αφου το λεει το χαρτι μου μπορω να το γλυτωσω?? :sick:

δεν θελω υπηρεσιες μισθους και τετοια ,

ενα χρονο θελω να κανω κ να φευγω :uplate:

tifoefs
14/01/2008, 12:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από xampos
απ οτι καταλαβα δεν λεει να πας ΥΕΑ αλλα αφου το λεει το χαρτι μου μπορω να το γλυτωσω?? :sick:

δεν θελω υπηρεσιες μισθους και τετοια ,

ενα χρονο θελω να κανω κ να φευγω :uplate:

Εσενα θα βαλω μεσο να σε κρατησουν μονιμο !

:evil: :smokin: :evil:

xampos
14/01/2008, 12:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από tifoefs
Εσενα θα βαλω μεσο να σε κρατησουν μονιμο !

:evil: :smokin: :evil:

κανα βυσμα για αεροπορια δεν εχεις ρε?:rotflmao: :rotflmao: :lol: :lol:

project.breeze
14/01/2008, 12:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από xampos
κανα βυσμα για αεροπορια δεν εχεις ρε?:rotflmao: :rotflmao: :lol: :lol:



:a13: :a13:

tifoefs
14/01/2008, 13:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
:a13: :a13:

Χμμμ !! Εσενα να σε στειλουμε στα ΜΥΚ και τον αλλο αεροπορια !!


:D

ΙΠΠΕΑΣ
14/01/2008, 14:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από xampos

θα παω στην μοναδα που με στειλανε τωρα ? η θα με ερθει αλλο χαρτι να παω αλλου?

Πρίν από αρκετά χρόνια(1990 και μετά) αυτό που ίσχυε είναι ότι αυτός που έπαιρνε αναβολή μπορεί με το επόμενο χαρτί κατάταξης να άλλαζε όπλο-σώμα. Αυτό είχε συμβεί στην περίπτωση του ξαδερφού μου. Αντί για πυροβολικό βρέθηκε Πεζικό. ;)

tifoefs
14/01/2008, 15:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΙΠΠΕΑΣ
Πρίν από αρκετά χρόνια(1990 και μετά) αυτό που ίσχυε είναι ότι αυτός που έπαιρνε αναβολή μπορεί με το επόμενο χαρτί κατάταξης να άλλαζε όπλο-σώμα. Αυτό είχε συμβεί στην περίπτωση του ξαδερφού μου. Αντί για πυροβολικό βρέθηκε Πεζικό. ;)

Κατι τετοιο συμβαινει συνηθως ...


:a01: :a01:

Tpap
14/01/2008, 18:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από xampos
απ οτι καταλαβα δεν λεει να πας ΥΕΑ αλλα αφου το λεει το χαρτι μου μπορω να το γλυτωσω?? :sick:
δεν θελω υπηρεσιες μισθους και τετοια ,
ενα χρονο θελω να κανω κ να φευγω :uplate:

εννοειται, φιλε
δηλωνεις οτι δεν επιθυμεις και δεν πας...

xampos
15/01/2008, 11:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από tifoefs
Χμμμ !! Εσενα να σε στειλουμε στα ΜΥΚ και τον αλλο αεροπορια !!


:D

:lol: :lol:

odt
15/01/2008, 12:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από xampos
καλησπερα

σημερα ηρθε το χαρτι καταταξης

παρουσιαζομαι 13 -2-08 στην Νεα Περαμο Αττικης ειδικες δυναμεις

απλα κατα 90%100 θα παω για αναβολη καθως θελω 3-4 μηνακια ακομα να τελειωσω τη σχολη μην τα παρατησω τωρα :)

ερωτηξης για οποιον ξερει

αμα παρω αναβολη τωρα θα φυγω στην επομενη σειρα η μετα απο αρκετες σειρες?

θα παω στην μοναδα που με στειλανε τωρα ? η θα με ερθει αλλο χαρτι να παω αλλου?


οποιος ειναι ανυποτακτος καλυτερα να μην απαντησει :rotflmao: :rotflmao:

αντε θα ησηχασεται για κανα χρονο :rotflmao: :rotflmao: :beer: :beer:


Πάντως αξίζει, αφού είσαι από ΣαΛΛΛΛονίκη να παρουσιαστείς στο ΚΕΕΔ και να ζητήσεις να πας καταδρομέας στη Ρεντίνα. (ένα μικρό βυσματάκι θα το έχεις δεν μπορεί...)

Δεν θα έχεις μεταθέσεις...(στις ειδικές δυνάμεις δεν έχει παραμεθόριο) και θα είσαι δίπλα στο σπίτι σου...(σχεδόν...)

Πάρε μαζί σου κι αυτά τα βιβλία που έχουν μέσα ασκήσεις για να λύνεις το καλοκαίρι, πως λέγονται να δεις..., α, χαρούμενες διακοπές....λέγονται....:lol:

Πίθηκος
15/01/2008, 12:59
Εγώ πρέπει να πάω στο στρατολογικό στης 21 του Φλεβάρη,

από εκεί θα πάρω το χαρτί κατάταξης ή θα πάω έτσι για να δουν ότι υπάρχω;

tifoefs
15/01/2008, 14:10
Που να τρεχεις ρε χαζο !!

Κατσε σπιτι και περιμενε να ερθουν να σε παρουν με το τζιμπακι !

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

gousgoun_69
15/01/2008, 14:25
Μην ανησυχείται αγαπητά μου νεούδια


ο Στρατός που θα υπηρετήσετε είναι κάπως έτσι



http://www.youtube.com/watch?v=zUpnHH80NbA

http://www.youtube.com/watch?v=Ak-Ng6DSnzM&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=-fHiEnD91P4&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=zM9Or8nvapk&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=kB2t0F8NWKo&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=IJbsZpljC7k&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=7BfneKoUOxs&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=-n11eWj4R1k&feature=related


:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao:

Πίθηκος
15/01/2008, 19:54
Άσε αυτά τα έχω δει και ακούσει πολλές φορές.

Θα πάω και τι θα μου πούνε; ( θα μου πάρουνε το νούμερο των παπουτσιών; )


Έτσι κι αλλιώς θα πάρω αναβολή λόγω σπουδών. χα,χα,χα,χα,χα

xampos
17/01/2008, 11:46
παιδια τελικα θα παρω αναβολη γιατι δεν γινεται αλλιως αλλα εχω ενα προβλημα σοβαρο!!
πηγα σημερα στο στρατολογικο γραφειο θεσσαλονικης οπου νομιζα οτι ανηκω και μου αρχισανε εκει τις μ@λακιες οτι δεν ανικω εκει

το σημειωμα καταταξης μου λεει επανω το μερος απο οπου ειναι ο Πατερας μου (στην Ξανθη )
και μου λεει οτι η εκει ειμαι η εδω και κατι περιεργα για μητρωα αρενων κτλ,
και για να μου δωσει αναβολη πρεπει να μαθω απο που ειμαι ,
ειναι κανεις ρε παιδια που του ετυχε τετοιο περιστατικο και γνωριζει ? ο καιρος περναει
:confused: :confused:

ΙΠΠΕΑΣ
17/01/2008, 12:39
Δες ΕΔΩ (http://www.stratologia.gr/ERWTISEIS.HTM) και ΕΔΩ (http://www.army.gr/phonebook.php) μήπως βρεις κάτι που θα σε βοηθήσει.

Ειδικά το δεύτερο έχει σχεδόν όλα τα τηλέφωνα του στρατού, που μπορεί κάποιος να χρειαστεί.

Επίσης πέρνα και ρώτα στο αστυνομικό τμήμα της περιοχής σου, γιατί αντιμετωπίζουν και αυτοί αρκετά τέτοια ζητήματα, οπότε ίσως ξέρουν να σου απαντήσουν που πρέπει να απευθυνθείς.

Το στρατολογικό σου γραφείο είναι αυτό από το οποίο πέρασες "περιοδεύων", αν υπάρχει πλέον αυτή η διαδικασία.

xampos
17/01/2008, 12:44
φιλε μου ευχαριστω , περιοδευον εχω περασει στο ΚΕΠ τις περιοχης μου :confused:

ΙΠΠΕΑΣ
17/01/2008, 12:47
Οπότε οι διαδικασίες έχουν αλλάξει. Δες τα δύο παραπάνω link.

Με το πρώτο μπορείς να στείλεις με την φορμα που έχει - βάζοντας εννοείται όλα τα πραγματικά στοιχεία - ερωτήσεις τόσο στο Στρατ. γραφείο Θεσσαλονίκης όσο και σε αυτό της Ξάνθης και να περιμένεις απάντηση και από τους δύο.

Επίσης δες αν σου ανοίγει το δεύτερο που έχει τα τηλέφωνα. Προηγουμένως άνοιγε ενώ τώρα δεν ανοίγει σε εμένα.

xampos
17/01/2008, 12:55
φιλε μου στο στρατολογικο θεσσαλονικης πηγα αλλα εκει περα οι ανθρωποι δεν την παλευουν , δεν πηρα απαντηση απο κοντα θα παρω απο e mail , δεν νομιζω :( :sad:

αυτοι οι ιδιοι που ειναι και η δουλεια τους δεν ξερανε σε πιιο μητρωω αρενων ειμαι και ουτε πως μπορουνε να μαθουνε, :(

ΙΠΠΕΑΣ
17/01/2008, 13:05
Σαν να θυμήθηκα, κοιτώντας κάποια χαρτιά μου.

Τα μητρώα αρένων στα οποία είσαι εγγεγραμμένος είναι αυτά της περιοχής στην οποία γεννήθηκες. Αν δηλαδή κάποιος έχει γεννηθεί λ.χ στην Καλλιθέα Θεσσαλονικης, τότε είναι εγγεγραμμένος στα μητρώα Αρένων της Καλλιθέας.

Πάρε ένα τηλέφωνο το 11888(Το παλιό 131) και ρώτα τους ποιό είναι το τηλέφωνο του δημαρχείου της περιοχής που γεννήθηκες. Έπειτα πάρε τηλέφωνο στις πληροφορίες αυτού του δήμου και ρώτα τους πληροφορίες για το που βρίσκεται το μητρώο αρένων της περιοχής αυτής ή ποιο τηλέφωνο έχει. Αν τους πάρεις τηλεφωνο ή πας αυτοπροσώπως στο μητρώο αρρένων θα σου επιβεβαιώσουν αν ανήκεις ή δεν ανήκεις σε αυτούς και άρα θα έχεις μάθει με σιγουριά σε ποιο Σ.Γ πρέπει να απευθυνθείς για την αναβολή.

tifoefs
17/01/2008, 13:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από xampos
φιλε μου στο στρατολογικο θεσσαλονικης πηγα αλλα εκει περα οι ανθρωποι δεν την παλευουν , δεν πηρα απαντηση απο κοντα θα παρω απο e mail , δεν νομιζω :( :sad:

αυτοι οι ιδιοι που ειναι και η δουλεια τους δεν ξερανε σε πιιο μητρωω αρενων ειμαι και ουτε πως μπορουνε να μαθουνε, :( ¨

Κοιταξες στο θηλεων ;;

Αν εισαι εκει γραμμενος δε πας φανδαρος !

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

xampos
17/01/2008, 18:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΙΠΠΕΑΣ
Σαν να θυμήθηκα, κοιτώντας κάποια χαρτιά μου.

Τα μητρώα αρένων στα οποία είσαι εγγεγραμμένος είναι αυτά της περιοχής στην οποία γεννήθηκες. Αν δηλαδή κάποιος έχει γεννηθεί λ.χ στην Καλλιθέα Θεσσαλονικης, τότε είναι εγγεγραμμένος στα μητρώα Αρένων της Καλλιθέας.

Πάρε ένα τηλέφωνο το 11888(Το παλιό 131) και ρώτα τους ποιό είναι το τηλέφωνο του δημαρχείου της περιοχής που γεννήθηκες. Έπειτα πάρε τηλέφωνο στις πληροφορίες αυτού του δήμου και ρώτα τους πληροφορίες για το που βρίσκεται το μητρώο αρένων της περιοχής αυτής ή ποιο τηλέφωνο έχει. Αν τους πάρεις τηλεφωνο ή πας αυτοπροσώπως στο μητρώο αρρένων θα σου επιβεβαιώσουν αν ανήκεις ή δεν ανήκεις σε αυτούς και άρα θα έχεις μάθει με σιγουριά σε ποιο Σ.Γ πρέπει να απευθυνθείς για την αναβολή.

ακου ομως το φοβερο

εχω γενηθει στην Γερμανια :hypnotize :lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao:

Sapadak
17/01/2008, 18:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΙΠΠΕΑΣ
Σαν να θυμήθηκα, κοιτώντας κάποια χαρτιά μου.

Τα μητρώα αρένων στα οποία είσαι εγγεγραμμένος είναι αυτά της περιοχής στην οποία γεννήθηκες. Αν δηλαδή κάποιος έχει γεννηθεί λ.χ στην Καλλιθέα Θεσσαλονικης, τότε είναι εγγεγραμμένος στα μητρώα Αρένων της Καλλιθέας.


Δεν ισχυει αυτο

Ειμαι αλλου γενημενος και αλλου ειμαι γραμμενος στα μητρωα αρρενων




Ξανθη εε?


Ασημακι και εσυ? 151/κτλ/κτλ?

Sapadak
17/01/2008, 18:23
Για να δεις σε ποια μητρωα αρρενων εισαι κοιτα την ταυτοτητα σου (η παλια λεει σιγουρα για την νεα δεν ξερω)

ΙΠΠΕΑΣ
17/01/2008, 21:45
Λοιπόν ψάχνοντας στο δίκτυο κάτι βρήκα :

------------
Κάθε άρρεν νέο μέλος οικογενείας, εγγράφεται στα Μητρώα Αρρένων με τη Ληξιαρχική πράξη γέννησής του, την οποία εντός του πρώτου τριμήνου του επομένου έτους από τη γέννησή του, αποστέλλει σε κάθε Δήμο ή Κοινότητα το Ληξιαρχείο που συντάσσει την πράξη αυτή.
Αρμόδιος Δήμος ή Κοινότητα για την εγγραφή του ανηλίκου είναι αυτός στου οποίου το Δημοτολόγιο φέρονται εγγεγραμμένοι οι γονείς του ανηλίκου (Ν. 2119/93)
Όταν για οποιοδήποτε λόγο δεν εγγραφεί ο ανήλικος στα Μητρώα Αρρένων, ενώ είναι Έλληνας από γεννήσεως, χαρακτηρίζεται αδήλωτος και εγγράφεται με τη διαδικασία εγγραφής ανηλίκου αδήλωτου.
------------

Είπες ότι γεννήθηκες στην Γερμανία, έτσι ;

Μήπως, λέω μήπως όταν ήρθες στην Ελλάδα με τους γονείς σου από την Γερμανία, οι γονείς σου παρέλειψαν να σε γράψουν στα μητρώα Αρρένων ; Διότι σύμφωνα με το παραπάνω ίσως να είσαι αδήλωτος στα μητρώα αρρένων καθώς το ληξιαρχείο που συνέταξε την ληξιαρχική πράξη γέννησης σου προφανώς ήταν στην Γερμανία(όπως και αν λέγεται εκεί αυτή η υπηρεσία).

Αν οι γονείς σου, σου επιβεβαιώσουν ότι δεν σε δήλωσαν στα μητρώα αρρένων όταν ήρθατε Ελλάδα, τότε να πάτε μαζί στο δήμο διαμονής σας και να ρωτήσετε ποιές διαδικάσίες απαιτούνται για να σε γράψουν στα μητρώα ΤΩΡΑ.
Η διαδικασία αυτή που πρέπει να κάνετε στον δήμο διαμονής σας λέγεται

ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΕΓΓΡΑΦΗΣ ΕΝΗΛΙΚΟΥ ΑΔΗΛΩΤΟΥ ΣΤΑ ΜΗΤΡΩΑ ΑΡΡΕΝΩΝ

Όλα τα παραπάνω που σου αναφέρω τα βρήκα σε αρχείο pdf του δήμου Ιωαννίνων, ωστόσο θα είναι παρόμοια με αυτά που πρέπει να κάνεις και εσύ στο δικό σου δήμο. Ορίστε και τα δικαιολογητικά που χρειάζονται:


------------
ΕΓΓΡΑΦΗ ΕΝΗΛΙΚΟΥ ΑΔΗΛΩΤΟΥ
Ο ενδιαφερόμενος πρέπει να προσκομίσει τα εξής δικαιολογητικά:
Αίτηση Εγγραφής του ενδιαφερόμενου (σχετικό έντυπο χορηγείται από την Υπηρεσία)
Υπεύθυνη δήλωση περί μη εγγραφής σε Μητρώα Αρρένων του ενδιαφερόμενου (σχετικό έντυπο χορηγείται από την Υπηρεσία).
Ληξιαρχική πράξη γέννησης (σε περίπτωση που έχει γεννηθεί στο εξωτερικό, χρειάζεται πράξη του Ειδικού Ληξιαρχείου Αθηνών)
Ληξιαρχική πράξη γάμου των γονέων
Εν ισχύ άδεια παραμονής του παιδιού στην Ελλάδα, σε περίπτωση που γεννήθηκε στο εξωτερικό και διαμένει μόνιμα πλέον στη χώρα μας.
Πιστοποιητικό Μητρώου Αρρένων του πατέρα (σε περίπτωση που ο πατέρας είναι αλλοδαπός, ξένο πιστοποιητικό γέννησής του και επίσημη μετάφρασή του)
Πιστοποιητικό Δημοτολογίου της μητέρας (σε περίπτωση που η μητέρα είναι αλλοδαπή, ξένο πιστοποιητικό γέννησής της και επίσημη μετάφρασή του)
Δύο φωτογραφίες.
Αρνητική πράξη καταχώρησης από τα Μητρώα Αρρένων του Δήμου ή της Κοινότητας του τόπου κατοικίας των γονέων κατά το έτος γέννησής του ενδιαφερόμενου, ή από το Δήμο ή την Κοινότητα που πιθανόν οι γονείς έχουν οικογενειακή μερίδα. Η αρνητική αυτή πράξη χρειάζεται, δεδομένου ότι στην περίπτωση εγγραφής ενηλίκου αδήλωτου σε Μητρώα Αρρένων, υπάρχει το δικαίωμα επιλογής του ενηλίκου σε ποια Μητρώα Αρρένων θα εγγραφεί.

Για τους ευρισκόμενους στο εξωτερικό επιπροσθέτως χρειάζεται:
Πράξη καθορισμού ηλικίας από τον Έλληνα Πρόξενο της χώρας όπου ο ενδιαφερόμενος διαμένει.
Πιστοποιητικό άφιξης και αναχωρήσεως από τον Έλληνα Πρόξενο της χώρας όπου ο ενδιαφερόμενος διαμένει .Πιστοποιητικό άφιξης και αναχωρήσεως από τον Έλληνα Πρόξενο της χώρας όπου ο ενδιαφερόμενος διαμένει. Φωτοτυπίες ξένου ή Ελληνικού διαβατηρίου
Εν ισχύ άδεια παραμονής του ενδιαφερομένου στην Ελλάδα, σε περίπτωση που γεννήθηκε στο εξωτερικό ή διαμένει μόνιμα πλέον στη χώρα μας.
------------

Ελπίζω να είσαι εγγεγραμμένος στα μητρώα αρρένων και να γελάσεις με την ψυχή σου για αυτά που σου αράδιασα χωρίς λόγο.

:wave2:

xampos
17/01/2008, 23:29
φιλε μου σε ευχαριστω πολυ που καθησες και εψαξες :beer:

αυριο πρωι εχω φυγει καρφωτος για το δημαρχειο να δω τι θα μου πουνε και εκει:rolleyes:

οι γονεις μου δεν ξερουν

θα φτασει 13 φεβρουαριου και γω αναβολη δεν θα χω παρει :sick:

sakisvolos
17/01/2008, 23:49
Καλησπέρα!

Με ένα γρήγορο ψάξιμο διαπίστωσα ότι ο φίλος ΙΠΠΕΑΣ έχει δίκιο γ@μ@ τη γραφειοκρατεία
του Ελληνικού μας κράτους!

Δεν πίστευα στα μάτια μου όταν τα διάβασα όλα αυτά!

Ρε Μπάμπη έχω κάποιες ερωτήσεις για σένα:

1) Ψηφίζεις ? Θέλω να πω είσαι γραμμένος στο ελληνικούς
εκλογικούς καταλόγους !

2) Εδώ και πόσα χρόνια μένεις μόνιμα στην μπανανία (Ελλάδα)?

3) Στην ταυτότητα σου έχει τόπο κατοικίας Ελλάδα?

4) Κάνεις φορολογική δήλωση?

Και πάλι καλησπέρα!:wave2:

xampos
18/01/2008, 00:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από sakisvolos
Καλησπέρα!

Με ένα γρήγορο ψάξιμο διαπίστωσα ότι ο φίλος ΙΠΠΕΑΣ έχει δίκιο γ@μ@ τη γραφειοκρατεία
του Ελληνικού μας κράτους!

Δεν πίστευα στα μάτια μου όταν τα διάβασα όλα αυτά!

Ρε Μπάμπη έχω κάποιες ερωτήσεις για σένα:

1) Ψηφίζεις ? Θέλω να πω είσαι γραμμένος στο ελληνικούς
εκλογικούς καταλόγους !

2) Εδώ και πόσα χρόνια μένεις μόνιμα στην μπανανία (Ελλάδα)?

3) Στην ταυτότητα σου έχει τόπο κατοικίας Ελλάδα?

4) Κάνεις φορολογική δήλωση?

Και πάλι καλησπέρα!:wave2:

re απ τι σδοε εισαι ? :lol:

1) ναι ψηφιζω και μαλιστα στο Δημο οπου και μενω

2) 11 χρονια :)

3) ναι κανονικα

4)επρεπε να ειχα κανει αλλα δεν εκανα γιατι ειμαι μικρος ακομα δ=και δεν ειχα και τιποτα να δηλωσω :lol:

sakisvolos
18/01/2008, 00:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από xampos
re απ τι σδοε εισαι ? :lol:

1) ναι ψηφιζω και μαλιστα στο Δημο οπου και μενω

2) 11 χρονια :)

3) ναι κανονικα

4)επρεπε να ειχα κανει αλλα δεν εκανα γιατι ειμαι μικρος ακομα δ=και δεν ειχα και τιποτα να δηλωσω :lol:

Όχι ρε Μπάμπη δεν έχω καμιά σχέση με σδοε φτού! φτού! Τι λες τώρα!

Αλλά ρε γμτ αναρωτιέμαι το πιο απλό πράγμα!

Πως πως γίνετε να μένεις 11 χρόνια μόνιμα στην Ελλάδα, να ψηφίζεις εδώ, να έχεις ταυτότητα
με τόπο διαμονής ΕΛΛΑΔΑ, Ο ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΤΡΑΤΟΣ ΝΑ ΣΟΥ ΣΤΕΛΝΕΙ ΤΟ ΧΑΡΤΙ ΚΑΤΑΤΑΞΗΣ
(στο σπίτι σου προφανώς) και το στρατολογικό γραφείο της Θεσσαλονίκης να μη σε βρίσκει
γραμμένο στα μητρώα του?

Υ.Γ. Το χαρτί που σου στείλανε δεν λέει από που εκδόθηκε?
Ρωτάω γιατί το δικό μου αν θυμάμαι καλά (το θυμάμαι το πούστικο το θυμάμαι!) είχε τότε εν
έτη 1990 κάπου την ένδειξη στρατολογικό γραφείο Βόλου μόνο και μόνο για να ξέρω που θα
έπρεπε να απευθυνθώ σε περίπτωση αναβολής όπως και έγινε!
Το δικό σου δεν γράφει πουθενά κάτι τέτοιο?

Α ρε Ελλάδα αθάνατη! :uplate:

sakisvolos
18/01/2008, 00:32
Και μη με ξαναβρίσεις! :mad:











Αυτό για το σδοε σε λέω!:rotflmao:

xampos
18/01/2008, 10:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από sakisvolos
Όχι ρε Μπάμπη δεν έχω καμιά σχέση με σδοε φτού! φτού! Τι λες τώρα!

Αλλά ρε γμτ αναρωτιέμαι το πιο απλό πράγμα!

Πως πως γίνετε να μένεις 11 χρόνια μόνιμα στην Ελλάδα, να ψηφίζεις εδώ, να έχεις ταυτότητα
με τόπο διαμονής ΕΛΛΑΔΑ, Ο ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΤΡΑΤΟΣ ΝΑ ΣΟΥ ΣΤΕΛΝΕΙ ΤΟ ΧΑΡΤΙ ΚΑΤΑΤΑΞΗΣ
(στο σπίτι σου προφανώς) και το στρατολογικό γραφείο της Θεσσαλονίκης να μη σε βρίσκει
γραμμένο στα μητρώα του?

Υ.Γ. Το χαρτί που σου στείλανε δεν λέει από που εκδόθηκε?
Ρωτάω γιατί το δικό μου αν θυμάμαι καλά (το θυμάμαι το πούστικο το θυμάμαι!) είχε τότε εν
έτη 1990 κάπου την ένδειξη στρατολογικό γραφείο Βόλου μόνο και μόνο για να ξέρω που θα
έπρεπε να απευθυνθώ σε περίπτωση αναβολής όπως και έγινε!
Το δικό σου δεν γράφει πουθενά κάτι τέτοιο?

Α ρε Ελλάδα αθάνατη! :uplate:

πως πως !!

ΛΕΕΙ ΕΠΑΝΩ ΣΤΡΑΤΟΛΟΓΙΚΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ξΑΝΘΗς

ΙΠΠΕΑΣ
18/01/2008, 11:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από xampos
πως πως !!

ΛΕΕΙ ΕΠΑΝΩ ΣΤΡΑΤΟΛΟΓΙΚΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ξΑΝΘΗς

:lol: :lol: :rotflmao: :lol:

Έτσι !!! Άντε βρήκαμε άκρη.

xampos
18/01/2008, 13:10
πηγα στο δημαρχειο και μου δωσανε πιστοποιητικο γενησης οπου λεει επανω και το μητρωω αρενων

ειμαι γραμμενος στα περιφημα Κομνηνα Ξανθης :lol: :wave2:

:beer:

sakisvolos
18/01/2008, 15:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από xampos
πως πως !!

ΛΕΕΙ ΕΠΑΝΩ ΣΤΡΑΤΟΛΟΓΙΚΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ξΑΝΘΗς

Αντε μια βόλτα ως την Ξάνθη και θα λυθεί το πρόβλημα σου ρε!:wave2:

















:hypnotize


















:hypnotize



















Αυτό με το σδοε δεν το ξέχασα!:mad:


Χε! Χε! Πλάκα κάνω!:wave2:


Καλά ξεμπερδέματα και γρήγορα! :wave2:

Sapadak
18/01/2008, 17:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από xampos
πηγα στο δημαρχειο και μου δωσανε πιστοποιητικο γενησης οπου λεει επανω και το μητρωω αρενων

ειμαι γραμμενος στα περιφημα Κομνηνα Ξανθης :lol: :wave2:

:beer:


Γαμω τα χωρια


:eyepop:

xampos
18/01/2008, 19:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από Sapadak
Γαμω τα χωρια


:eyepop:

κι αμα σας αρεσει :evil:

Sapadak
18/01/2008, 19:20
Μας αρεσει


Εχει και ενα γαματο ξενοδοχειο