PDA

View Full Version : Αθηνα - Φλωρινα : Επιγον



tataros3
16/11/2004, 14:33
ΠΑΙΔΕΣ ΕΧΩ ΜΕΓΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΕΧΩ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΑΔΕΙΑ, ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 19-11-2004. ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΦΛΩΡΙΝΑ ΣΤΙΣ 10:00. ΕΧΩ TDM900.

α) ΑΝ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΑΠΟ ΑΘΗΝΑ ΣΤΙΣ 2:00, ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΦΛΩΡΙΝΑ ΣΤΙΣ 10:00;

β) ΘΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΛΑΣΩΝΑ ΣΤΙΣ 6:00;

γ) ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΠΑΛΕΨΩ ΤΟ ΚΡΥΟ ΜΕ ΚΟΡΝΤΟΥΡΑ ΜΠΟΥΦΑΝ ΚΑΙ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙ;

δ) ΟΙ ΟΔΟΙΓΟΙ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΕΧΤΙΚΟΙ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΒΟΥΝΟ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ.

ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΑ ΟΡΘΟΓΡΑΦΙΚΑ.

angels_gr
16/11/2004, 15:09
Καταρχάς καλός ήρθες.

α) Αν πηγαίνεις με φυσιολογικές ταχύτητες, δηλαδή 140-160, θα είσαι στην Φλώρινα σε 6 με 6:30 ώρες. Αν βρέχει όμως θα χρειαστείς περισσότερο χρόνο μιας και ταξίδι με βροχή και νύχτα θα είναι δύσκολο. Λογικά ο χρόνος που έχεις είναι αρκετός.

β) εύχομαι

γ) ο καιρός δεν είναι και τόσο κρύος ακόμη. Οι θερμοκρασίες στην βόρεια Ελλάδα το πρωί φτάνουν στους 6 βαθμούς και την μέρα φτάνουν στους 17. Να έχεις μαζί σου αδιάβροχα και αν δεις ότι κρυώνεις φόρεσέ τα.

δ) προσεκτικοί οδηγοί δεν υπάρχουν πουθενά. Θα πρέπει εσύ να τους προσέχεις. Πάντως να προσέχεις γιατί κυκλοφορούν και πολλά τρακτέρ την περίοδο αυτή και πετιούνται από μέρη που δεν φαντάζεσαι.

ΥΣ: Ο δρόμος γενικά είναι καλός. Να προσέχεις τα μπλόκα που θα υπάρχουν μετά την Θεσσαλονίκη. Όταν βλέπουν μηχανή θα την σταματήσουν σίγουρα γιατί είναι είδος προς εξαφάνιση στον Βορρά. Πρόσεχε και για την βενζίνη σου στην Εθνική. Μετά την Στυλίδα δεν παίζει βενζινάδικο για πολλά χιλιόμετρα. Το τελευταίο είναι νομίζω πριν τις Ράχες. Καλό ταξίδι.

tataros3
16/11/2004, 15:52
ΦΙΛΕ ΕΙΣΑΙ ΜΕΓΑΣ. ΜΕ ΚΑΤΑΤΟΠΗΣΕΣ ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ. ΧΑΙΡΕΤΩ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΤΑΞΙΔΙ. ΤΑ ΛΕΜΕ ΣΥΝΤΟΜΑ ΛΟΙΠΟΝ.